Gratulálok a videóhoz, nagyon jó lett. A gép is jónak tűnik. Én egy Hyundai MIG-161-et nyúztam, elment vele 4 kg porbeles huzal probléma nélkül. A végén még CO2-vel is kipróbáltam, azzal is jó volt. Ennél kicsit erősebb meg nem szinergikus, de tud védőgázt is. Az ilyen kis hobbi gépekről pont azokat mondtad, amit én is szoktam, pl. rövid a munkakábel, de fél kézzel arrébb rakod a pár kilós gépet, és ezért további előny, hogy csak egy kilós dob megy bele. Ha már mobilitás, én szereztem 2 kg CO2 tűzoltó palackot, aztán azzal vonultam ki a kertbe (nincs műhely). Reduktor ugyanúgy rámegy, rosszabb esetben fejenállva kell használni, ha a merülőcső miatt a palack aljáról felkapott folyékony CO2 lefagyasztaná a reduktort. Nekem nem kellett. Amit még érdemes megemlíteni, hogy porbeles huzalnál picike szorítőerőt kell állítani az előtolón. Csak akkorát, hogy a pisztolyból kijövő huzalt két ujjal erősen összeszorítva még pont meg lehessen állítani. Túl nagy szorítóerőnél ki tud lapulni a cső profilú huzal, rosszabb esetben ki is hullik a por belőle.
@@rackaandroll Na, a lényeg meg kimaradt. Most vettem egy Gorilla 235 DP-t (még ki sem tudtam próbálni), az is made in China, mint szinte az összes. Csodák nincsenek. Kapásból fel tudok sorolni 4 másik "gyártót"/típust, ami 99%-ban egyezik vele. Ezt a bemutatott kis gépet is láttam már más néven. Ez van, megijedni meg nem kell tőle. Ha egy jobbnak mondható márka is rá meri írni a nevét, akkor nem lehet az olyan rossz.
HAli! Köszönöm a videót! Épp 2 hete vettem Mateweld Buffaló power Mig 140e készüléket 49990huf-ért, sztem egyazegybe ugyanaz a 2 készülék. A porbeles hegesztést még gyakorolnom kell, a beállításokhoz adtál támpontokat. Üdv Nagya
Azért fura egy csak gáz nélküli hegesztésre képes gépre ráírni, hogy MIG. Hiszen az a "Metal Inert Gas", magyarul a semleges védőgázas hegesztés angol elnevezése. Vajon nem értenek hozzá a Mateweldnél, vagy kamuznak?
Üdv. Nemrég újítottam fel a futom. Segített egy lakatos haver. Csak át futottam a videod. Egy lényeges dolgot mondott haver a porbeles hegesztèssel kapcsolatban, hogy toljuk nem húzzuk.
NAgyon sokszor hozzák fel pedig porbelesnél hogy tolni kell. Én sem tudom mi az igazság, de talán a tolás az előnyösebb saját tapasztalat szerint. Annak ellenére hogy neked húzva is szép lett a varratod ezzel a géppel.
Köszi a tesztet. Ha azt nézzük jelenleg egyik gyártó sem ad ennyi pénzért többfunkciós szinergikus gépet. Otthoni barkácsoláshoz valójában nem is kell ennél jobb gép. Egy apró megjegyzés. Aki porbeles gépet használ télen vigye be a fűtetlen műhelyből/garázsból ha magát a gépet nem is legalább a huzaldobot mert párás időben hamar korrodálni kezd. Várom az mma inverteres videót!
A pajzson milyen beállítással használod ,én ugyanis sokszor nem látom hová a bánatba kéne vigyem az ívet . Nem világítja meg a rést az ív fénye és eltévedek vele .
szabadtérben Co-val és awi-val nem jó hegeszteni elfújja a védőgázt az első szél. Ha a co-t is tudná best buy lenne. de így sem rossz, bár az IWELD gépekben jobban bízom.
És, amit nem hangsúlyoztál ki, pedig fontos tényező, hogy lehet akármilyen drága védőgázas cuccod, ha leszakad valami a traktorról/pótkocsiról/kerítésről, azt szélben KINT nem tudod meghegeszteni védőgázzal, csakis porbelessel.
Ezt azért nem hinném,a porbelessel csak amatőrök dolgoznak,a profik tudnak hagyományos elektródával is hegeszteni,amivel fényévekkel jobb minőségú varatokat lehetkészíteni szélben is.Nemrég állítottam be ismerősnek lidlis parksides porbeles gépet,ingyen se kellene!
Köszönöm a videót!Segítettél a választásban!Már egy ideje szemezgetek az ilyen fajta gépekkel.Ipotools flux 135 -öt gondoltam vásárolni,de a meggyőző videó alapján inkább Weldinger ME 130 mini flux-ot veszek. Esetleg van-e valakinek tapasztalata Ipotools gépekről? Köszi! Esetleg kuponod a kedvezményes Weldinger vásárláshoz?
Nem ismerem azt a gépet. A leírása alapján kevesebb a tudása, hiszen nincs AWI funkciója és a rozsdamentes porbeles huzalhoz sincs külön porgram benne.
Rozsdamentes huzal, használatához nem fontos program, csak külön ajánlott a teflonos huzalvédő pisztolyba, meg ajánlott a hozzávaló görgő. SS huzallal úgy lehet hegeszteni mint az SG 2 vel ezért nincs külön program hozzá. Lehet sima spirált használni meg a gépben levő görgőt. Viszont a teflonos huzalvédő nagyon ajánlott, ehhez a rozsdamentes anyaghoz tiszta argon gáz, de jobb ha 2%co tartalmazót vesz a rozsdamentes acél hegesztéséhez.
Jó videó, köszi! Technikai kérdés. pl 0.9-es porbeles huzalt lehet használni 1mm-es áramátadóval? Vagy mindenképp a huzalnak megfelelő méret kell? Illetve recézett huzaltovábbítónál is él a kérdés, mert nekem Iweldhez amiket adtak, azon nincs 0.9, egyikből sem a csomagban, de 0.9es huzalom van.
Szia! Nekem egy iweld sima pálcás gépem van, nem hegesztek olyan sűrűn, viszint többször meg vagyok lőve amikor vekony anyagot kene hegeszteni. Probelessel vagy Co -val lehet a vékony lemezeket jobban hegeszteni?
Mindkettő jobb vékony anyagokhoz a bevont elektródánál. A porbeles erősen fröcsköl és füstöl, de a gép olcsóbb. A védőgázos tisztább, nincs salak, szebb eredményt ad, de drágább a gép és kell gáz is.
@@rackaandroll Probelles hegesztessel ugyanúgy jó minőségben lehet akár az autó vékony pl sárvédőjét hegeszteni? Az hogy fustosebb, fröcsög, salakosodik azt értem :) Illetve a Co palack töltése mennyire macerás, mert ahogy nézem teli palackot lehet webáruházakba venni. Illetve az iweld gorilla aluflux típus család képes a probeles hegesztésre is? Mert ha igen akkor érdemes kapásból olyat venni ami tud akár co-t is, palackot és egyéb kütyüket nem muszáj azonnal megvenni, max ha igény lenne rá.
@@rackaandrollVéleményed szerint, saját részre ha otthon néha pl autó karosszéria javításához akarnám használni a 0,6-os weldinger saját porbeles huzalaval mennyire lehet vele dolgozni? Őszintén szólva weldinger huzalt akartam venni, hozzá iweld gorilla 195 aluflux gépet, beszéltem az iweld cég értékesítőjével, de ő erősen le akart beszélni a porbeles hegesztesrol, hogy abszolút nem alkalmas autó karosszéria javitásnál, illetve a 0,6 huzal teljesen felesleges, a gépükbe nem is jó, illetve a náluk kapható 0,9es az ami használható. Ha ezt meg tudod erősíteni vagy cáfolni a véleményeddel azt megköszönném.
@@89tome62 Szia! Van olyan ismerősöm, aki a Weldinger ME 130 Mini géppel használt 0,6-os huzalt, és azt mondta, hogy az 1-mm-es (és még vékonyabb) lemezt is jó lehetett vele hegeszteni. Ettől függetlenül a védőgázos módszer jobb, de ha olcsón kell saját részre, akkor szerintem meg lehet a porbelessel is oldani. A Weldinger webshop linkje: weldingerhungary.hu/yt240201a1
1-1,5-ös lemezt hegesztenék. Varrat szinte nincs, de a lemez már kilyukad. Már a legkisebbre van állítva az amper, a voltot is folyamatosan vettem visszább. Telwin 0,8-as huzal. Mit rontok el?
A Weldigernél kapható ilyen huzal is. Ott a weshop linkje a videó leírásában. Miből gondolod, hogy pl. 0,9 mm-es huzallal (amit valóban könnyebb beszerezni) ne lenne jó?
Ami nekem van az is 130 as de nem ez a márka, de az nem viszi a 0,9 drótot ,max előtolás max A-r és csak gomócokat gyárt . a 0,8 as való hozzá azzal szépen dolgozik . Ezek a gépek kb ugyanazok ezért gondolom nem jó lesz neki a 0,9 drót . Meg ez a tapasztalatom is . @@rackaandroll
Az enyémnek is az van írva hogy tudja de a valóságban meg nem tudja kezelni ,én fel is adatm már ezt csak a 0,8-as meg mint írtam is ritkán kapható ! Már az A-rt is megmértem hátha a hálózat gyengélkedik de nem 16 A -t vett fel a legnagyobbon azt tudta a hálózat . .@@rackaandroll
Jó a videó, sok lényeges dolgot említesz, de a legfontosabbat (3:20-nál) kicsit jobban hangsúlyozhattad volna 🙂, nevezetesen, hogy TE SEM használsz porbelest, néhány próbálkozás után felhagytál vele, a videóid alapján bent védőgázzal hegesztesz, kint pedig bevont elektródával, mint a legtöbbünk. A porbeles, mint tudjuk, csak parasztvakítás, azt remélik tőle a kezdők, hogy könnyebb lesz vele hegeszteni, de sokszor még a helyes beállításig sem tudnak eljutni vele. Ezen kívül drága és rohadt egészségtelen eljárás, ahogy említetted is 😕 (Azt pedig, hogy ez az eljárás előrelépés lenne a bevont elektródás hegesztéshez képest, azt meséld el azoknak a minősített hegesztőknek, akik röntgen alá dolgoznak elektródával cső- vagy tartályhegesztésnél 😂😂)
Nincs igazad, mert egyrészt, amióta ez a gép nálam van, kint többször használtam már a bevont elektróda helyett, másrészt pl. a nehéziparban (gépgyártás, hajógyártás, stb.) elég gyakran használják. Vannak hátrányai és előnyei, mint mindennek. Minden hegesztési módszer egészségtelen. Szellőztetni kell!
A bevont elektródához a legolcsóbb a gép. Kezdésnek megfelel. De a porbeles huzallal kicsit könnyebb dolgozni (pl. kisebb eséllyel lyukasztja át a 2 mm falvastagságú zárzszelvényt). Én ebben a videóban is továbblépési lehetőségként beszélek a porbeles huzalról.
@istvanliska6045 Tévedsz. Egy kezdő számára sokkal-sokkal könnyebb porbelessel hegeszteni mint bevont elektródával. Nyomod a gombot és jön a huzal. Nem szakad meg neki az ív, nem szerencsétlenkedik az ívgyújtással, nem kell egy 30centis elektróda végével betalálni a megfelelő pontra a megfelelő szögben miközben a távolságra is folyamatosan korrigálni kell. Annak aki hébe-hóba előkapja a gépét mert teszem fel leszakadt a nagykapu zsanérja és nem tud beállni az udvarba vagy ruhaszárítót kell összedobni anyának az udvaron annak a legjobb választás a porbeles. Nem igényel különösebb felkészültséget vagy hegesztői tudást így egy laikus is gyorsan elsajátítja a használatát. Egy bevont elektródás géppel rengeteg gyakorlás árán hegeszt az ember megfelelő varratot egy 2.0mm falvastagságú zártszelvényen. Vagy nem olvad be rendesen vagy kilyukad a francba. És a porbeles huzal hiába füstöl jobban mint a bevont elektróda csak annyi salak képződik amit simán letolsz a varratról kézzel egy drótkefével is, nem kell kalapálni drótkorongozni. Nem mellesleg a bevont elektródás hegesztés lehetősége is adott ezzel a géppel. Nyilván a helyén kell kezelni de ennyi pénzért ez a gép telitalálat. Nem tudnak majd annyit hozni belőle amit a piac azonnal fel ne szippantana. Már nekem sem jutott belőle, épp most levelezek a forgalmazóval, hogy mikorra várható a következő adag gép.
Mindennek vannak előnyei és hátrányai. Mindenki eldöntheti, hogy neki mi a legjobb. Az monjuk igaz, hogy most ez a porbeles gép olyan jó áron van, hogy így nem biztos, hogy érdemes egy kicsit kevesebbért csak bevontelektródát tudó gépet venni...
Köszönjük a videót! De azért kár hogy egy automata gépet sikerült szerezni. Nekem egy Hyundai MIG-161 van, amin nekem kell beállítani az értékeket, és sajnos nem nagyon találok bevált megoldást. Jó lett volna pár tipp alap dolgokhoz hogy mondjuk 2-3 mm-es anyaghoz mi lenne az ideális. A füst valóban durva. Én garázsban használtam, és halottam ahogy kint beszélik emberek, hogy kigyulladt a garázs. Nagyon jó lenne egy palack hozzá, de nem sok jót olvastam ezzel kapcsolatban annak idején mikor keresgéltem. Venni és bérelni is méreg drága, meg bonyolult. Nem értem miért kell szivatni az embereket ilyennel. Ez nem dissous meg ilyenek. 🤬
Szia! Én a te gépeden kezdésnek porbeles huzalhoz a 65-70A-nek megfelelő huzaltolási sebességet és mondjuk 15V feszültséget javasolnék. Ha túl púpos a varrat akkor fel, ha túl szétfolyó, akkor lefelé kell kicsit állítani a feszültségen. Próbálgatni kell... Vannak olyan boltok, ahol meg lehet venni a palackot, és utána csak töltetni kell. Úgy sem olcsó, de legalább nincs bérleti díj.
Gratulálok a videóhoz, nagyon jó lett. A gép is jónak tűnik. Én egy Hyundai MIG-161-et nyúztam, elment vele 4 kg porbeles huzal probléma nélkül. A végén még CO2-vel is kipróbáltam, azzal is jó volt. Ennél kicsit erősebb meg nem szinergikus, de tud védőgázt is. Az ilyen kis hobbi gépekről pont azokat mondtad, amit én is szoktam, pl. rövid a munkakábel, de fél kézzel arrébb rakod a pár kilós gépet, és ezért további előny, hogy csak egy kilós dob megy bele. Ha már mobilitás, én szereztem 2 kg CO2 tűzoltó palackot, aztán azzal vonultam ki a kertbe (nincs műhely). Reduktor ugyanúgy rámegy, rosszabb esetben fejenállva kell használni, ha a merülőcső miatt a palack aljáról felkapott folyékony CO2 lefagyasztaná a reduktort. Nekem nem kellett.
Amit még érdemes megemlíteni, hogy porbeles huzalnál picike szorítőerőt kell állítani az előtolón. Csak akkorát, hogy a pisztolyból kijövő huzalt két ujjal erősen összeszorítva még pont meg lehessen állítani. Túl nagy szorítóerőnél ki tud lapulni a cső profilú huzal, rosszabb esetben ki is hullik a por belőle.
Köszi!
@@rackaandroll Na, a lényeg meg kimaradt. Most vettem egy Gorilla 235 DP-t (még ki sem tudtam próbálni), az is made in China, mint szinte az összes. Csodák nincsenek. Kapásból fel tudok sorolni 4 másik "gyártót"/típust, ami 99%-ban egyezik vele. Ezt a bemutatott kis gépet is láttam már más néven. Ez van, megijedni meg nem kell tőle. Ha egy jobbnak mondható márka is rá meri írni a nevét, akkor nem lehet az olyan rossz.
HAli!
Köszönöm a videót!
Épp 2 hete vettem Mateweld Buffaló power Mig 140e készüléket 49990huf-ért, sztem egyazegybe ugyanaz a 2 készülék.
A porbeles hegesztést még gyakorolnom kell, a beállításokhoz adtál támpontokat.
Üdv Nagya
Azért fura egy csak gáz nélküli hegesztésre képes gépre ráírni, hogy MIG. Hiszen az a "Metal Inert Gas", magyarul a semleges védőgázas hegesztés angol elnevezése. Vajon nem értenek hozzá a Mateweldnél, vagy kamuznak?
Hát ha külön csövön viszel védőgázt.....Láttam olyat is más márkánál.@@rackaandroll
AWI-nál van olyan, de MIG-hez én olyan pisztolyt még nem láttam.
Köszönjük a videót!
köszi ezt vártam régóta :D
Üdv. Nemrég újítottam fel a futom. Segített egy lakatos haver. Csak át futottam a videod. Egy lényeges dolgot mondott haver a porbeles hegesztèssel kapcsolatban, hogy toljuk nem húzzuk.
Szerintem nem jól monda a haverod. Persze úgy is lehet, csak nem úgy az ideális.
NAgyon sokszor hozzák fel pedig porbelesnél hogy tolni kell. Én sem tudom mi az igazság, de talán a tolás az előnyösebb saját tapasztalat szerint. Annak ellenére hogy neked húzva is szép lett a varratod ezzel a géppel.
Köszi a tesztet. Ha azt nézzük jelenleg egyik gyártó sem ad ennyi pénzért többfunkciós szinergikus gépet. Otthoni barkácsoláshoz valójában nem is kell ennél jobb gép. Egy apró megjegyzés. Aki porbeles gépet használ télen vigye be a fűtetlen műhelyből/garázsból ha magát a gépet nem is legalább a huzaldobot mert párás időben hamar korrodálni kezd. Várom az mma inverteres videót!
Igen, a porbeles huzalt előnyösebb páramentes helyen tárolni.
A pajzson milyen beállítással használod ,én ugyanis sokszor nem látom hová a bánatba kéne vigyem az ívet . Nem világítja meg a rést az ív fénye és eltévedek vele .
A módszertől függ. Porbelesnél 11-12. Viszont az fontos, hogy legyen megfelelő, elég erős világítás a műhelyben.
szabadtérben Co-val és awi-val nem jó hegeszteni elfújja a védőgázt az első szél. Ha a co-t is tudná best buy lenne. de így sem rossz, bár az IWELD gépekben jobban bízom.
Így van. Ezért ajánlom kintre a porbelest.
És, amit nem hangsúlyoztál ki, pedig fontos tényező, hogy lehet akármilyen drága védőgázas cuccod, ha leszakad valami a traktorról/pótkocsiról/kerítésről, azt szélben KINT nem tudod meghegeszteni védőgázzal, csakis porbelessel.
Igaz.
Viszont a védőgázas gép is tudhat porbelessel is "varrni", ha olyan!
A legtöbb tud.
Nem igaz.viszel invertert meg bazikus palcat es kesz.mit kinlodsz a porbeles szarral?
Ezt azért nem hinném,a porbelessel csak amatőrök dolgoznak,a profik tudnak hagyományos elektródával is hegeszteni,amivel fényévekkel jobb minőségú varatokat lehetkészíteni szélben is.Nemrég állítottam be ismerősnek lidlis parksides porbeles gépet,ingyen se kellene!
Köszönöm a videót!Segítettél a választásban!Már egy ideje szemezgetek az ilyen fajta gépekkel.Ipotools flux 135 -öt gondoltam vásárolni,de a meggyőző videó alapján inkább Weldinger ME 130 mini flux-ot veszek. Esetleg van-e valakinek tapasztalata Ipotools gépekről?
Köszi! Esetleg kuponod a kedvezményes Weldinger vásárláshoz?
Sajnos kuponom nincs. A videó leírásába betettem a webshop linkjét.
De jó volna összevetni ezt a két gépet!!!@@rackaandroll IPOTOOLS FLUX-135 és ezt! Köszönet ezért a tesztért!!
Nem ismerem azt a gépet. A leírása alapján kevesebb a tudása, hiszen nincs AWI funkciója és a rozsdamentes porbeles huzalhoz sincs külön porgram benne.
Rozsdamentes huzal, használatához nem fontos program, csak külön ajánlott a teflonos huzalvédő pisztolyba, meg ajánlott a hozzávaló görgő.
SS huzallal úgy lehet hegeszteni mint az SG 2 vel ezért nincs külön program hozzá. Lehet sima spirált használni meg a gépben levő görgőt. Viszont a teflonos huzalvédő nagyon ajánlott, ehhez a rozsdamentes anyaghoz tiszta argon gáz, de jobb ha 2%co tartalmazót vesz a rozsdamentes acél hegesztéséhez.
Jó videó, köszi!
Technikai kérdés.
pl 0.9-es porbeles huzalt lehet használni 1mm-es áramátadóval? Vagy mindenképp a huzalnak megfelelő méret kell?
Illetve recézett huzaltovábbítónál is él a kérdés, mert nekem Iweldhez amiket adtak, azon nincs 0.9, egyikből sem a csomagban, de 0.9es huzalom van.
Az 1 mm-es áramátadóval lehet használni.
Vèleményedre lennék kíváncsi . Karosszériázáshoz használható a porbeles hegesztés ?
Szia! Gázzal jobb, de nyilván porbelessel is megoldható.
Szia.Meg szeretném kérdezni hogy hol lehet beszerezni.Köszi
weldingerhungary.hu/yt240201a1
Szia ugyanugy jel mint ív el korkorosen kell mozcatni
Magyarul?
@rackaandro ugyanugy kell velle hegezteni mint a ível körkörösen kell varatot képezni
@@MrBalintka01 Bizonyos helyzetekben az az előnyös, más helyzetekben pedig más vezetési mód lehet a legjobb. Ez sok mindentől függ.
Ahó, figyelj, aluminiumbol valamit hegesztettél már vele?
Szia! Nem.
Szerimtem csak huzalt aluminius kell hogy legyen
Szia!
Nekem egy iweld sima pálcás gépem van, nem hegesztek olyan sűrűn, viszint többször meg vagyok lőve amikor vekony anyagot kene hegeszteni.
Probelessel vagy Co -val lehet a vékony lemezeket jobban hegeszteni?
Mindkettő jobb vékony anyagokhoz a bevont elektródánál. A porbeles erősen fröcsköl és füstöl, de a gép olcsóbb. A védőgázos tisztább, nincs salak, szebb eredményt ad, de drágább a gép és kell gáz is.
@@rackaandroll
Probelles hegesztessel ugyanúgy jó minőségben lehet akár az autó vékony pl sárvédőjét hegeszteni?
Az hogy fustosebb, fröcsög, salakosodik azt értem :)
Illetve a Co palack töltése mennyire macerás, mert ahogy nézem teli palackot lehet webáruházakba venni.
Illetve az iweld gorilla aluflux típus család képes a probeles hegesztésre is? Mert ha igen akkor érdemes kapásból olyat venni ami tud akár co-t is, palackot és egyéb kütyüket nem muszáj azonnal megvenni, max ha igény lenne rá.
@@rackaandrollVéleményed szerint, saját részre ha otthon néha pl autó karosszéria javításához akarnám használni a 0,6-os weldinger saját porbeles huzalaval mennyire lehet vele dolgozni?
Őszintén szólva weldinger huzalt akartam venni, hozzá iweld gorilla 195 aluflux gépet, beszéltem az iweld cég értékesítőjével, de ő erősen le akart beszélni a porbeles hegesztesrol, hogy abszolút nem alkalmas autó karosszéria javitásnál, illetve a 0,6 huzal teljesen felesleges, a gépükbe nem is jó, illetve a náluk kapható 0,9es az ami használható.
Ha ezt meg tudod erősíteni vagy cáfolni a véleményeddel azt megköszönném.
@@89tome62 Szia! Van olyan ismerősöm, aki a Weldinger ME 130 Mini géppel használt 0,6-os huzalt, és azt mondta, hogy az 1-mm-es (és még vékonyabb) lemezt is jó lehetett vele hegeszteni. Ettől függetlenül a védőgázos módszer jobb, de ha olcsón kell saját részre, akkor szerintem meg lehet a porbelessel is oldani. A Weldinger webshop linkje: weldingerhungary.hu/yt240201a1
1-1,5-ös lemezt hegesztenék. Varrat szinte nincs, de a lemez már kilyukad. Már a legkisebbre van állítva az amper, a voltot is folyamatosan vettem visszább. Telwin 0,8-as huzal. Mit rontok el?
Szia! Ebben az esetben nem tudom mi lehet a gond.
Nincs meg a 45fokos szög,pontozgatni kell,hagyni kell hűlni,1es lemezt simàn lehet hegeszteni vele
Lehet veszek egy ilyet. Azt hittem drágább .
Ennyiért nagyon jó vétel!
Profi a videó részletek ben bújik meg az ördög
Egy Fronius gépet azért megneznek nalad😁
Azt én is!
Miért van gázterelő is a pisztolyon?
Nincs vőgáz !
Le lehet venni, itt valóban nincs igazán jelentősége. Valamennyit megfog a fröcsögő fémcseppekből.
😂😂😂😂😂😂
összekeverted az egyenes és a fordított polaritás definícióját! egyenes: test pozitív, elekróda negatív
Igen. Pont ezért van a videón feliratban kiírva helyesen, mert szóban eltévesztettem.
Nem mindig kell negativ polaritast használni a pisztolyon.Porbelesnél amatőr szinten igaz szinte mindenki úgy használja
Kezdésnek jó úgy.
Semmit sem ér a bemutató mert a felirat végig kitakarja azt amit látni kéne,,,,,,,,
Akkor esetleg kapcsold ki a feliratot.
Nagyon jók ezek a gépek, de szinte csak a 0,8 amit szépen visz, csak ezt a féle drótot nehéz venni ,szinte nincs is !
A Weldigernél kapható ilyen huzal is. Ott a weshop linkje a videó leírásában. Miből gondolod, hogy pl. 0,9 mm-es huzallal (amit valóban könnyebb beszerezni) ne lenne jó?
Ami nekem van az is 130 as de nem ez a márka, de az nem viszi a 0,9 drótot ,max előtolás max A-r és csak gomócokat gyárt . a 0,8 as való hozzá azzal szépen dolgozik . Ezek a gépek kb ugyanazok ezért gondolom nem jó lesz neki a 0,9 drót . Meg ez a tapasztalatom is . @@rackaandroll
@@kavicsos64 Ennek van gyári beállítása 0,9 mm-es huzalhoz, úgyhogy furcsa lenne, ha nem tudná. Szerintem emiatt nem kell aggódni.
Az enyémnek is az van írva hogy tudja de a valóságban meg nem tudja kezelni ,én fel is adatm már ezt csak a 0,8-as meg mint írtam is ritkán kapható ! Már az A-rt is megmértem hátha a hálózat gyengélkedik de nem 16 A -t vett fel a legnagyobbon azt tudta a hálózat . .@@rackaandroll
Jó a videó, sok lényeges dolgot említesz, de a legfontosabbat (3:20-nál) kicsit jobban hangsúlyozhattad volna 🙂, nevezetesen, hogy TE SEM használsz porbelest, néhány próbálkozás után felhagytál vele, a videóid alapján bent védőgázzal hegesztesz, kint pedig bevont elektródával, mint a legtöbbünk. A porbeles, mint tudjuk, csak parasztvakítás, azt remélik tőle a kezdők, hogy könnyebb lesz vele hegeszteni, de sokszor még a helyes beállításig sem tudnak eljutni vele. Ezen kívül drága és rohadt egészségtelen eljárás, ahogy említetted is 😕 (Azt pedig, hogy ez az eljárás előrelépés lenne a bevont elektródás hegesztéshez képest, azt meséld el azoknak a minősített hegesztőknek, akik röntgen alá dolgoznak elektródával cső- vagy tartályhegesztésnél 😂😂)
Nincs igazad, mert egyrészt, amióta ez a gép nálam van, kint többször használtam már a bevont elektróda helyett, másrészt pl. a nehéziparban (gépgyártás, hajógyártás, stb.) elég gyakran használják. Vannak hátrányai és előnyei, mint mindennek. Minden hegesztési módszer egészségtelen. Szellőztetni kell!
Akkor Te milyen eljárást ajánlanál egy teljesen kezdőnek, aki még soha nem hegesztett? Mivel kezdjen? @@rackaandroll
A bevont elektródához a legolcsóbb a gép. Kezdésnek megfelel. De a porbeles huzallal kicsit könnyebb dolgozni (pl. kisebb eséllyel lyukasztja át a 2 mm falvastagságú zárzszelvényt). Én ebben a videóban is továbblépési lehetőségként beszélek a porbeles huzalról.
@istvanliska6045 Tévedsz. Egy kezdő számára sokkal-sokkal könnyebb porbelessel hegeszteni mint bevont elektródával. Nyomod a gombot és jön a huzal. Nem szakad meg neki az ív, nem szerencsétlenkedik az ívgyújtással, nem kell egy 30centis elektróda végével betalálni a megfelelő pontra a megfelelő szögben miközben a távolságra is folyamatosan korrigálni kell. Annak aki hébe-hóba előkapja a gépét mert teszem fel leszakadt a nagykapu zsanérja és nem tud beállni az udvarba vagy ruhaszárítót kell összedobni anyának az udvaron annak a legjobb választás a porbeles. Nem igényel különösebb felkészültséget vagy hegesztői tudást így egy laikus is gyorsan elsajátítja a használatát. Egy bevont elektródás géppel rengeteg gyakorlás árán hegeszt az ember megfelelő varratot egy 2.0mm falvastagságú zártszelvényen. Vagy nem olvad be rendesen vagy kilyukad a francba. És a porbeles huzal hiába füstöl jobban mint a bevont elektróda csak annyi salak képződik amit simán letolsz a varratról kézzel egy drótkefével is, nem kell kalapálni drótkorongozni. Nem mellesleg a bevont elektródás hegesztés lehetősége is adott ezzel a géppel. Nyilván a helyén kell kezelni de ennyi pénzért ez a gép telitalálat. Nem tudnak majd annyit hozni belőle amit a piac azonnal fel ne szippantana. Már nekem sem jutott belőle, épp most levelezek a forgalmazóval, hogy mikorra várható a következő adag gép.
Mindennek vannak előnyei és hátrányai. Mindenki eldöntheti, hogy neki mi a legjobb. Az monjuk igaz, hogy most ez a porbeles gép olyan jó áron van, hogy így nem biztos, hogy érdemes egy kicsit kevesebbért csak bevontelektródát tudó gépet venni...
Köszönjük a videót! De azért kár hogy egy automata gépet sikerült szerezni. Nekem egy Hyundai MIG-161 van, amin nekem kell beállítani az értékeket, és sajnos nem nagyon találok bevált megoldást. Jó lett volna pár tipp alap dolgokhoz hogy mondjuk 2-3 mm-es anyaghoz mi lenne az ideális.
A füst valóban durva. Én garázsban használtam, és halottam ahogy kint beszélik emberek, hogy kigyulladt a garázs. Nagyon jó lenne egy palack hozzá, de nem sok jót olvastam ezzel kapcsolatban annak idején mikor keresgéltem. Venni és bérelni is méreg drága, meg bonyolult. Nem értem miért kell szivatni az embereket ilyennel. Ez nem dissous meg ilyenek. 🤬
Szia! Én a te gépeden kezdésnek porbeles huzalhoz a 65-70A-nek megfelelő huzaltolási sebességet és mondjuk 15V feszültséget javasolnék. Ha túl púpos a varrat akkor fel, ha túl szétfolyó, akkor lefelé kell kicsit állítani a feszültségen. Próbálgatni kell... Vannak olyan boltok, ahol meg lehet venni a palackot, és utána csak töltetni kell. Úgy sem olcsó, de legalább nincs bérleti díj.
Neeee,a porbeles mitol lenne profi?😂😂😂ne vicceljunk mar.ez semmire sem jo.felejtsuk el.
Például attól, hogy a nehéziparban (gépgyártás, hajógyártás, stb...) elég gyakran használják. Nem véletlenül.