Hegesztő suli- (CO) aktív védőgázas fogyó elektródás ívhegesztés

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 січ 2025

КОМЕНТАРІ •

  • @tiborvas2165
    @tiborvas2165 2 роки тому +91

    Sziasztok. Amiről a videó szól. Az hogy egy kezdő, vagy egy barkacsoló ember kicsit képbe legyen arra tökéletes. Én mint hegesztő arra hívnám fel a figyelmet, hogy ha szó esik a több soros varratról, illetve a szélbeégéses hegesztéről. Akkor egy pár képet be lehetne vágni a videó közben. Hiszen az átlag felhasználó nem biztos hogy tudja. Amúgy örülök a videó sorozatnak. Sok sikert!

    • @adamsindler532
      @adamsindler532 Рік тому +1

      Kezdőnek mint nekem elég egy házilag tákolt 40 éves trafò is

  • @buherator9871
    @buherator9871 2 роки тому +64

    Ide oda bele kapkodós magyarázat kezdőknek biztos sokat segít.
    A bekapcsolási időnek is van egy egyszerű megfogalmazása.10 percből,ami 100%,mennyi ideig lehet folyamatosan hegeszteni az adott terhelésnél és mennyi szünetet kell tartani utána.Ha a gépen 100% mellett 100A van akkor folyamatosan lehet 100A-ral hegeszteni.Ha a 100A egy 20%mellet van ,100A-ral 2 percig lehet hegeszteni,utána meg kell állni,vagy tönkre megy a gép.Ha a "jobbágy" megy gépet venni és két gép között nem tud dönteni,akkor érdemes azt venni ahol a 100%-nál nagyobb a hegesztési áram (már ha az az érték valós is).Nem mindegy,hogy azt a 100-at tudja e folyamatosan,mert neked az adott melóhoz tényleg kell,vagy úgy csinálod meg a melót,hogy 2 percenként (20%) megállsz 8 perc pihenőre (80% ) .
    Építő jellegű kritika.A videó előtt beszéljétek már át,esetleg írjatok egy jegyzetet,hogy mi,mi után van elmondva és ne össze vissza legyen!
    Érdemes lett volna megemlíteni a pisztolynál a spool gun-t is és persze a porbeles huzalt,meg,hogy a páratlan számú görgők valók hozzá aminek nútja is más alakú.
    Német nyelvtudással rendelkezőknek érdemes Igor welder-t követni a youtubon.

    • @martonsc2226
      @martonsc2226 2 роки тому +4

      Kicsit tényleg lehetne összeszedettebb, látszik, hogy kicsit zavarban van a kamera miatt. A 10. műsorra majd elmúlik.
      Szerintem, aki 2 percig folyamatosan tud hegeszteni 100A-el, ő már nem kezdő, és nem kerítést akar kendácsolni :)
      A legolcsóbb ezekből az IWELD-ekből 3X ezer, 110A, 60%-os.
      Gondolom(remélem) a porbeles az egy másik műsor lesz, ez itt a gázosról szólt.

    • @buherator9871
      @buherator9871 2 роки тому +2

      Az öreg inkább egyszerre akart elmondani mindent,de ettől még katyvasz.A tudás pedig nem attól függ,hogy hány amper és 2 perc e?!pl. egy nagyobb tartálynál a 2 perc kb 40-60cm lehet és nem mindenhol lehet "vezető kocsit" felszerelni az ormányára (olyat is láttam már).Vagy szekátort használni,vagy "robotizálni".
      Részemről nem igazán vagyok fogyós,nekem az awi jobban megy,meg jobban is szeretem.A 0,8-as alutól felfelé ...de kapott már az én gépem is 180A-ral tiltásig mindent.Bírja.
      A porbeles pedig a sajátosságából adódóan ehhez a technológiához passzol.A bevont elektródáshoz nem,awihoz sem,a lánghegesztéshez meg aztán tényleg nem.A gépek karakterisztikája is a fogyósnál más,mint a két másiknál.Aki varacskolni akar otthon annak a porbeles olcsóbb megoldás.A 185-ös gorillával azért én is szemeztem,de csak a port fogná.

    • @martonsc2226
      @martonsc2226 2 роки тому +2

      @@buherator9871 A kezdő nem tud 2 percig folyamatosan 100A-el hegeszteni(vagy én nem tudok a pálcással, mindegy), ráadásul a legtöbb kezdőnek pálcája van, az meg úgy is elfogy előbb.
      A házi barkácsolók 90%-ának nem is kell, mert egy zártszelvényhez, vagy kerítéshez nincs szüksége ekkora varratokra. (és a 2 perc nem kettő, hanem 6). Persze ha 200A-al kell méteres varratokat húzni, az erre nem jó, de nehezen tudom elképzelni, hogy bárkinek is otthon ilyesmire lenne szüksége. Ha meg mondjuk egy 160-as gépet 80A-el használsz, lesz bőven erő, nem fog elmelegedni.
      Lehet, hogy passzol hozzá a porbeles, de nem arról akartak beszélni, ahogy fentebb is írtam, remélem, hogy lesz belőle külön okosság.

    • @julius573
      @julius573 Рік тому +1

      Nagy hála és köszönet neked ! hogy leirtad mit is jelent a gép alján azok az A és % irások . eddig te irtad le teljesen világosan és érthetően , most már én is tudom mit jelentenek ,mégegyszer köszönöm szépen .

    • @jakeomnivore8799
      @jakeomnivore8799 Рік тому

      Egy régi kb 20 kilós inverteres hegesztő is tönkre megy ha mondjuk sokat bénázok oda ragad a pálca ilyesmi vagy sokáig hegesztek? 85A szoktam használni és alatta.
      Mondjuk úgy szoktam hogy hegesztek egy csíkot vagy egy pici szakaszt és megvárom míg nem izzik és utána állok neki megint.

  • @Veteran960
    @Veteran960 2 роки тому +23

    Nagyon jó kezdeményezésnek tartom a videót. Sokat reméltem tőle de csalódnom kellett... Amikor a zártszelvényen a sarokvarrat hegesztését elkezdték, létfontosságú lett volna a kezdők számára egy pillantást vetni a gép kijelzőjére, hogy az adott műveletet milyen beállítások mellett végezték. Így sajnos csak azt láthattam amit eddig is: egy ember fogja a pisztolyt és hegeszt... Nem volt szó arról sem amit legtöbb kezdő megtapasztal, hogy odaragad a huzal. Ilyenkor mi a teendő? Például ki kell e azonnal kapcsolni a gépet, hogy ne károsodjon? Egy tapasztalt hegesztőnek ezek a kérdések megmosolyogtatóak lehetnek de ha a videót kezdőknek szánták akkor bizony le is kell mélyen a kezdő szintre ereszkedni. Sajnálom de ettől a videótól nem lettem okosabb.

  • @Steelcd
    @Steelcd 2 роки тому +20

    Ezt úgy kell nézni, mint egy nagyon jó társadalomkritikát. Kopasz megmutatja nekünk mekkora baj van az oktatásban, így csatlakozik a tanársztrájkhoz. Jobban megérintett, mint egy élőlánc. A tanárok nevében is köszönöm szépen! :D

  • @co19832
    @co19832 2 роки тому +4

    Nagyon szimpatikus tanár úr! Érthetően tanít és még humora is van! Meg több ilyen tanár kellene!! Gratulálok! Nagyon érdekes videó

  • @Sgyozo
    @Sgyozo 2 роки тому +34

    Üljetek le szerintem kicsit forgatás előtt átbeszélni, leírni, hogy miről legyen szó. Nem kell script, de azért legyen egy vonala, ha már oktatósorozatot csináltok. ;)
    Pár dolgot hiányoltam egyébként. Pl. figyelni kell első bekapcsoláskor, a gáznak is végig kell érnie a munkakábelen, letekert előtolással szoktam pár másodpercig nyomni, hallani, hogy mélyül a hang amikor megérkezik a CO2. Ja, igen, a CO-tól mindig idegrángásom lesz, szén-monoxiddal nem hegesztünk. :D Bár az olvadékban az is keletkezik, ahogy mondta az oktató, az ív hatására elbomlik a CO2, az oxigén elkezd szénnel meg vassal párosodni, de a szenet jobban szereti ezért újra szén-monoxid keletkezik, azért van a huzalban szilícium, mangán és egyéb adalékanyag, hogy inkább ezekhez kötődjön az oxigén, és ahogy láttuk szépen felúszik a varrat tetejére salakként.
    Másik fontos, hogy a védőgázas hegesztésnek a szél nem barátja, szóval az udvaron barkácsolásnál figyelni kell, ha kifújja a gázt akkor szivacsos szar semmire nem való varratot kapunk.
    Otthonra barkácsolni elég amúgy a sima CO2, fűtött reduktorral lehet javítani a fröcskölésen, a Corgon gyorsabban fogy, drágább is.
    A videóban lévő gépnél a szárnyas anya a huzaldob feszítését állítja, azt is be kell lőni, hogy egy kis ellenállása legyen a dobnak, ne tudjon letekeredni.
    Lehetne még beszélni a hegesztő spray-ről is, én a gázterelőre szoktam fújni egy kicsit, könnyebb takarítani. Jaigen, tessék takarítani a gázterelőt időnként! :D
    Hóttfelesleges amúgy otthonra ilyen csilivili LCD-s gépet venni, a MIG/MAG hegesztésnél alapvetően feszültséget állítunk, az áram ebből adódik a huzaltolással. Vannak különböző leolvadási módok: ua-cam.com/video/XkbgXQ7Wl-Y/v-deo.html barkácsolni, ha vízszintes felületen lehet dolgozni a globular a barátunk, kb. 5-6mm anyagig a short circuit. Nézzétek meg a videót, a feszültség, előtolás beállításával hangra be lehet már lőni pár teszthegesztéssel. Mindkettőre jó a sima CO2 is, a corgon nyilván szebb eredményt ad, de annyival többe kerül, hogy szerintem vállalható ez a kis áldozat. A spray transferhez komolyabb gép kell, sok argon, és barkácsra értelme nem sok.

    • @Sgyozo
      @Sgyozo 2 роки тому +15

      @@trokkertrokker Állítottam, hogy hegesztő vagyok? Látom nagyon okos vagy, ha jó fej is vagy, javíts ki nyugodtan. Nem értem, hogy jön ide a nav meg egyéb, én is csak hobbizok itthon és ugyan miért nem használhat az ember háznál 5-6mm-t? Lapos vagy szögacél kapuhoz, zsanérhoz pl. simán, de van 5mm zárszelvényből készült kapuoszlopom is itthon.

    • @netgengszter
      @netgengszter 2 роки тому +1

      @@trokkertrokker Amíg otthon, saját magadnak, akár ipari géppel, vagy barkácsgéppel, vagy a kettő közti átmenetnek megfelelő géppel hegesztesz, vagy olyannal amire a pénztárcádból futotta, addig semmi köze a NAV-nak hozzá, meg másnak sem, akár van képzettséged hozzá, akár nincs! Hobbiból is lehet hegeszteni, törvény nem tiltja! De akkor szerinted, autószerelő végzettségemmel én sem vehetek a kezembe egy körfűrészt, hogy OSB lapokat szabjak le vele, hogy a kutyámnak összetákoljak belőle egy ólat a kertbe, mert az asztalos szakmát viszont nem végeztem el? Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan!
      Az meg már külön hab a tortán, hogy olyan vastag anyagot hegesztesz, amilyet akarsz, és amit a gép is elbír! És a ház körül hol és mire használja majd, azt ne Te döntsd már el! Amúgy csak hasznos tanácsokat osztott meg a T. Kolléga, nem értem, hogy miért kellett beleállnod!

    • @nevemsenki2431
      @nevemsenki2431 2 роки тому +11

      @@trokkertrokker Hát elég sok hülyeséget összehordtál itt. (Mint a hegesztős fórumban anno)
      1, A gép felhasználási kézikönyvében nincs olyan hogy csak szakképzettséggel rendelkező kezelheti.
      2, Hogy otthon hegeszt valaki saját magának, ahhoz senkinek semmi köze.(NAV nak se)
      3, Igenis használhat valaki 5-6 mm vastag anyagot otthon.
      4, Ez a videó pont olyan, mint amit te csináltál pár éve a felnőttoktatásban: összefüggés nélküli, összevissza kalandozós okoskodás.

  • @redpower1151
    @redpower1151 2 роки тому +6

    Nagyon jó videó és hiánypótló, örülnék ha lenne még több például függőben hogyan, fej fölött stb. Tudom hogy rengeteg ilyen van a youtuben, de így azért érthetőbb :)

  • @Lazlee07
    @Lazlee07 2 роки тому +20

    Azért a magyarázathoz vegyétek figyelembe szakik, hogy 30 perc alatt mond el 3 évi anyagot.

  • @jozsefbarath7161
    @jozsefbarath7161 2 роки тому +6

    létezik 0.9-es huzal. Valószínűsítem, hogy a gép tud porbeles(FCAW) hegesztési eljárást is ott van 0.9-es huzal. Általában amikkel én találkoztam "CO" :) hegesztő gépekkel tudták az FCAW eljárást is.

  • @Laszlo-t6o
    @Laszlo-t6o Місяць тому

    Egy jó tipp tölem, hogy hallani is kell a heggesztést. Akkor a tökéletes, ha a hangja olyan, amikor bakönt sütsz kevés olajon. Ahoz hasonlít, akkor megfelelő az ívtávolság az olvadék és a huzal vége közt, és az áramerőség, sebbesség beállítása optimális.

  • @Lacmaster1
    @Lacmaster1 2 роки тому +4

    Tisztelt tanár úr és a filmben szereplők...!
    Legyenek kedvesek sokkal jobban felkészülni és olyan tényeket állítani ami valóban a valóság és szakmaiságot takar...
    Ha már szakma és oktatás! Nincs dűzni mert az áramátadó, a MIG/MAG hegesztésnél nem levegő hűtése van munkakábelnek hanem a védőgáz hűt, szélbeégés nem folyik hanem ahogy a szó maga is mondja szinte kimarja a szélét, hiányos a varat! MIG hegesztővel nem csak ALU-t hegesztünk mert akkor az AWI miért is működik?Nem beszélve arról hogy akkor már munkakábelt is cserélünk...Rengeteg a hiányosság, rengeteg a kavarás...! " Az a lényeg szép legyen a varat"...Ez amit legelőször tanítottak, nem szépnek, erősnek kell lennie! A szépség már a rutin és kézügyesség!:)))
    Számomra mint aki szakmát tanulta egy olyan mestertől aki 46 éve alatt olajosoknál, Pakson, Oroszoknál járt kicsit ez így fáj:( Nincs mese, fel kellett volna jobban készülni és nem kapkodni!

  • @nandorkitka2016
    @nandorkitka2016 2 роки тому +1

    Attilával dolgoztam együtt,egy élmény volt! Imádja a munkáját, és nagyon jó szakember!

    • @keri2444
      @keri2444 2 роки тому

      Jaja...főleg az a kijelentés,hogy a pisztolyt mindig toljuk...🤣🤣🤣 Meg nem szólt neki senki,hogy átlóban heftelünk? Nincs szegélybeégés? kb. az utolsó 1 centi az....kevés az amper,fekszik a varrat,nem véletlen pendlerezett előre hátra,ami ugye egy nagy baromság egy ilyen vékonyfalű 40x40es zártszelvénynél......oktatóként azért megkéne tudni normálisan húzni 40mm.t... Meg röntgenre biztos nagyon jó,forgatni az ömledéket....na mind1...tényleg keszekusza egy kicsit a dolog..

  • @meszarosviktor1851
    @meszarosviktor1851 2 роки тому +1

    Tanár ur! Ha ezzel heggeszesz eöttem ,az utcán egy az átlagos napon kerités elemet ,megveszem!!! Ez a tipusu ,heggesztö csak ! Zárt térben jó!

    • @MrSanyi84
      @MrSanyi84 2 роки тому

      Miért is? Persze, nem viharban kell vele hegeszteni.

  • @orosz022
    @orosz022 2 роки тому +3

    24:30 a gáz tömlő összekötése a géppel kimaradt Nem? a csatlakozó milyen mester ? cucli vagy gyorcsatlakozós? 27:21 jó nagy lett a gép hirtelen 😞

  • @betlehendani
    @betlehendani 2 роки тому +13

    0,9 huzal porbeles (gáz nélküli) szerintem az inkább való az otthoni használatra, mert nem kell gázt szerezni hozzà

    • @janosvarga9628
      @janosvarga9628 2 роки тому +2

      Gázzal nem fröcsköl ,bázikus huzallal is használható .

    • @m11akos
      @m11akos 2 роки тому +1

      Nekem a 0,8-as lemez is ment vele: ua-cam.com/video/e9hSKCz7I6k/v-deo.html (a videó közepétől van némi akció).
      Tudom, nem erre való, de kihívásnak vettem. 😊

    • @m11akos
      @m11akos 2 роки тому +1

      @@janosvarga9628 Várjunk, van gáz nélküli és gázhoz való porbeles huzal, azok nem ugyanazok. A gáz nélkülit (önvédőt) nem szabad védőgázzal használni, mert kinézetre ugyan szép, de egyébként gyenge lehet a varrat. Valamelyik nagyobb gyártó doksijában olvastam. Angolul egyébként FCAW-S (S=Shelf Shielded=védőgáz nélküli) és FCAW-G (G=Gas).

  • @Laszlo-t6o
    @Laszlo-t6o Місяць тому

    Téves dolog, hogy WIG heggesztéssel csakalumíniumot heggesztünk. Titániumot, roszdamentes acélt, regulált acélt, szén acélt, és még sokféle nemesfém ötvözetet heggesztünk vele. Nagyon szivesen az információért.

  • @julius573
    @julius573 Рік тому

    remek az ismertető videó ,köszönet érte . további sikereket kivánok

  • @csurzaskornel6278
    @csurzaskornel6278 2 роки тому +6

    És igen a CO hegesztés olyan mint a FLEX-elés, meg a betont HILTI-vel kell fúrni. 😊😊

    • @olivernemeth6898
      @olivernemeth6898 7 місяців тому

      Vagy a stihlezés :D amúgy nálunk erre a bevont elektródás hegesztésre szokták még mondani hogy hetrázni. Ugye régen a hetra trafó volt a leggyakoribb. Nekünk is az volt az ős gép. Mai napig megy :D

  • @Taz19880922
    @Taz19880922 2 роки тому +3

    Köszönjük a videót jó kis hiánypótló. Bennem két kérdés merült fel. Ez esetben miért tolni és nem húzni kell hegesztés közben, illetve a tolást kell alkalmazni akkor is hogyha porbeles drottal dolgozunk? A másik számomra nem világos dolog a gyökölés fogalma.

  • @zoltanmuller4572
    @zoltanmuller4572 2 роки тому +1

    Ismét egy igényes szuper videó köszönöm szépen. Én arra lennék kiváncsi hogy mekkora Amperral kell hegeszteni különböző vastagságú zártszelvényt Köszönöm szépen

  • @zoltanboda6415
    @zoltanboda6415 2 роки тому +8

    Profi a tanár Úr, érthető a magyarázat, köszönöm! 👏👏👏

    • @jakabgipsz4788
      @jakabgipsz4788 2 роки тому

      Nem értek egyet. Nagyon nehezen adja át az infót és hol az elmélet, hol a gyakorlatban csapong ide-oda.
      1. mi ennek a hegesztésnek a lényege (fogyó elektródás, huzal adagolós rendszer, az oxidációtól egy semleges gáz áramoltatásával védi a varratot. Vékony anyagokat is hegeszthetsz, mert a huzal vékony kisebb helyi olvadék keletkezik)
      2. Hogyan néz ki a gyakorlatban, miből áll a gép, hova tesszük a huzalt...stb.
      3. Gyakorlati hegesztés
      Nem azzal kezdem, hogy milyen szabvány hányas számmal, meg hogy duplavarrat, meg szinergikus vagy sem.

  • @sanyi6450
    @sanyi6450 2 роки тому +1

    Szia István nagyon jók a videoid a tanár úr meg egyszerűen K..van jó èn szoktam hegeszteni de most is tanultam ezt azt

  • @torokjozsef1967-tj
    @torokjozsef1967-tj 2 роки тому +6

    Szörnyen beszél a tanár Úr!
    Nem irigylem a gyerekeket.

  • @kftadrianus2078
    @kftadrianus2078 2 роки тому +7

    Jó látni Balázs hogy ilyen ügyesen bólogattál 😃

  • @zsoltvarga2840
    @zsoltvarga2840 2 роки тому +7

    Üdv! a MIG tehát inert(nem aktív) gázos hegesztés, nem csak alumíniumhoz, hanem rozsdamentes anyagokhoz is megfelelő. Az aluminium hegesztéséhez NEM egyenáramot, hanem váltóáramot használunk. Tehát gépnek kell képesnek lennie váltóáramú hegesztésre. A MIG (131) nem csak tiszta argont(4.8-4.9) használhat, hanem argon+CO2 keveréket is különböző arányokban, a hegesztendő anyagtól függően. Pl. magas krómos ausztenites acél(ebből készül a motor tartó bölcső sok autótípusnál), 12% a CO2 arány. Ezek a modern gépek mér előre programozottak, tehát a feszültség és áramerősség együtt változik a beállítás során, ahogy látható a videóban is. De a fogyó elektróda előtolás mértéke is rögzített az áramerősséghez. Az ívhosszt lehet külön szabályozni(a feszültség változtatásával, ami csak kis mértékben változtatja meg a hegesztési feszültséget.). A fogyóelektróda bevonata is több funkciót lát el, az egyik az oxidáció elleni védelem a másik, hogy anódként vagy katódként működik hegesztés közben. Ez egy léghűtéses gép rövid varratok és relatív alacsony áramerősség esetén kiváló.

    • @Lacmaster1
      @Lacmaster1 2 роки тому

      Nagyon jó amiket írsz, viszont kijavítanálak...Amiről te beszélsz CO2 és Argon keveréke az bizony a Corgon, amit a sima CO2 kiváltására használunk a jobb és stabilabb ívtartás miatt! Igaz maga a varat nem lesz olyan mély de a varat minősége jobb! Illetve mint hegesztő (is) szeretném ha végre a szereplők és te is elfelejtenéd ezt a "léghűtéses" baromságot...A védőgáz fogja hűteni a gázterelőt, munkakábeled egy ideig, nagyobb terhelésre használunk vízhűtéses kábelt és a gépet is erre képessé kell tenni!

    • @zsoltvarga2840
      @zsoltvarga2840 2 роки тому +1

      @@Lacmaster1 persze lehet a neve corgon, de más gyártó adhat más "fantázia nevet" ugyanannak a terméknek. pl dolgoztam 8-92%-os keverékkel, ahol a WPS azt írta elő.mivel ez a gép nem rendelkezik folyadék hűtés rendszerrel, ezért nevezzük "léghűtésesnek", a védőgáz vezető cső nem hűti eléggé a kábelt és a markolatot, ezért is írtam hogy hosszabb varratok és nagyobb áramerősség esetén a folyadék hűtéses gépet választjuk, ahogy te is írtad. pl egy 30 mm vastag flanschot egy 25 mm-es falvastagságú csőre, sarokvarrattal felhegeszteni nem feltétlenül alkalmas a léghűtéses gép, különösen akkor nem, ha ezt szériában kell csinálni... a varrat beolvadási mélységét kis részben befolyásolja a védőgáz, az áram(esetleges pulzus) és az előtolás sebessége az inkább meghatározó. a minőségére a gáz-lencse állandósága és természetesen a védőgáz milyensége van hatással, illetve a megfelelő hozaganyag kiválasztása.

    • @Lacmaster1
      @Lacmaster1 2 роки тому +2

      @@zsoltvarga2840 teljesen egyetértek azzal amit itt írsz...Nem is gondolnám egy "WPS" írása után, van miről beszélni:))) Ettől függetlenül a videó kicsit zanzás és lehet félrevezető...! Köszönöm a válaszod, jó egészséget!

    • @zsoltvarga2840
      @zsoltvarga2840 Рік тому

      éppen a váltakozó áram tört fel az oxid réteget, a frekvencia modulációval is lehet "játszani" de egyen árammal nekem meg nem sikerült fordított polaritás mellett sem alumíniumot hegeszteni...
      @@zsoltbiro3580

  • @rafi8407
    @rafi8407 2 роки тому

    Nagyszerű videó,a mester úr ismét hozta a formáját,remek szakember :)

  • @hlara392
    @hlara392 2 роки тому +4

    A synergic funkció az optimális munkapont megtalálásában segít. Sajnos azonban pont ez miatt a menüben nincs lehetőség az előtolás szabad megválasztására.
    Otthoni célra ajánlom a 0.6-os drótot, görgővel, düznivel (áramátadó). Ez a 0.8-as lemezektől ~6 mm-es szelvényekhez ideális. 1 fázisú gépről lévén szó én nem tudtam belőle 140 A-nál többet kihozni CO-zás közben, de a célnak megfelelt.

    • @Lacika49
      @Lacika49 2 роки тому +1

      Az én gépem is synergikus és egyfázisú ugye ott be kell állítani,hogy hányas huzal van benne pl.: 0,8 as huzalnál 150 amper a határ,ha 1 es huzalt teszek bele akkor elenged 180 amperig (elviekben az a max a gépemnél).

    • @jeno601
      @jeno601 2 роки тому

      a 220 as gép, magán háznál, max 120 ampert bir,nem fojamatos hegesztésnél, mert 16 amperessek a biztositok,folyamatossan leveri.

  • @krisztiannyilas1991
    @krisztiannyilas1991 2 роки тому +3

    Sziasztok. Szerintem is nagyon jó kis videó sorozat... én is nagyon szeretek barkácsolni de sajnos nincs szükségem ilyen drágább készülékre és láttam a Parkside hegesztő gépet ami sokkal olcsóbb, de most legyen márka független engem az érdekelne hogy mennyire éri meg az a gép amiknek nem kell külön palack... pl. ahol már maga a drótban van a védő gáz erről is szívesen látnék videót. Köszönöm de természetesen ezek is nagyon videók profi a tanár úr is 😀

    • @renatokalman1829
      @renatokalman1829 2 роки тому

      Szia , ne vegyél liedl gépet, annyit tud amennyibe kerül!Lépj fel az Iweld oldalára égy találsz magadnak gépet, abban az ár kategóriában amire neked szükséged van!porbelessel meg nem akarsz hegeszteni, hidd el nekem! Fröcsköl , füstöl, sokat kell utána köszörülni, a varratok nem olyan stabilak!Nekem három ipari gèpem van az Iweldtől, 2 db meg az Ewm től!megfelelő használat és karbantartás mellett, soha nem volt gondom velük!üdv

    • @HVACtuner
      @HVACtuner Рік тому

      Az a sima porbeles. Rondább a varrat, mert ugye salakos a felszíne. Viszont nem érzékeny a szélre. És más az átmérője is mint a tömör huzalnak, szóval más áramátadó kell hozzá. És CO nál a drót a + porbélnél a drót a - .
      Jól lehet azzal is hegeszteni, ha megtalálod a beállításokat. Drágább is mint a CO huzal (a port is kifizeted).

    • @ha4zoli
      @ha4zoli Рік тому

      Parkside porbeles gepe leginkabb azert nem jo mert nem egyenfeszultsegu. Ha 10kilo a gep akkor abban meg trafo van, abbol nem varrat lesz hanem vallalhatatlan hegfurdo kupacok. Az elejen a sok aram beallito kapcsolorol lehet felismerni. Kerulendo

    • @HVACtuner
      @HVACtuner Рік тому +1

      Pedig a vidik alapján elég szép az a hegfürdő.

  • @cs5799
    @cs5799 2 роки тому +19

    Most már jöhetnek németből a lakatolni való verdák😂

  • @xXxRichie187RaZoRxXx
    @xXxRichie187RaZoRxXx 2 роки тому +9

    Itt is jol szerepel az úr mint a Straight Outta Comptonban Jerryként 😄 patent!

    • @DauenhauerMate
      @DauenhauerMate 2 роки тому +1

      Mekkora! Azon gondolkoztam kire hasonlít a prof, de igazad van! :D A legnagyobb hozzászólás! Grat, hogy megfejtetted a dolgot!

  • @salgonorbert3838
    @salgonorbert3838 2 роки тому +36

    Tanárúrnak kicsit kevesebb cukros üdítőt 😁😂

  • @Csucsu299_
    @Csucsu299_ 2 роки тому +1

    Sziasztok, csatlakoznék az előttem szólókhoz. Amatőr, hobbi, barkács hegesztő vagyok. A márka választás szerintem nagyon jó. Nekem szintén sok válogatás után esett a választásom az iWeld Pocketmig 205 DSC-re, nagyon meg vagyok elégedve vele. Ami a videót illeti nekem is nagyon katyvasz és mint oktatónak tudnia kellene, hogy !!!200 amperrel!!! üzemelő gépet nem bekapcsolt állapotban rakunk össze (kössük be az kábeleket) !!! De a videót köszönöm! LIKE

  • @VigJAni
    @VigJAni 2 роки тому +1

    Eléggé elterjedt barkácsolásnál a porbeles huzallal való hegesztés. Szerintem erről is essék szó! :-)

  • @FreestylerAlbert
    @FreestylerAlbert 2 роки тому +10

    Kopasz jobban hegeszt gáz nélkül :D el kellett volna zárni :D

    • @rocko44444444
      @rocko44444444 2 роки тому +2

      aki tud, az tud. gázzal bárki tud hegeszteni! na de nélküle! :D

    • @maxmad9790
      @maxmad9790 2 роки тому

      😃

  • @Laszlo-t6o
    @Laszlo-t6o Місяць тому

    a húzzásos módszerrel is lehet megfelelő penetrációt elérni, akkor viszont, az alapanyag vastagsága kissebb. toláskor előmelegíted a varrat előtti alapfémet.

  • @attilaahcud5852
    @attilaahcud5852 9 місяців тому

    Hiányoltam belőle, hogy a gépbe hova csatlakoztatják a gázpalackot. Amúgy jó kis oktató videó.

  • @Laszlo-t6o
    @Laszlo-t6o Місяць тому

    Fontos tudni, hogy az a mágnes, a heggesztéskor hatással lehet az olvadt fémfürdő karakterisztikájára, mivel elektromágneses mező is keletkezik a huzal és a heggesztendő fémtárgy varatának vonalában.
    Megfogató pont heggesztés mellett, nem kell az a piros mágnes feltétlenül. Inkább elő pozítcionáláshoz alkalmazzuk.

  • @viktorvarro4121
    @viktorvarro4121 2 роки тому +7

    Ennyi zagyva baromságot rég láttam egy videóban úgy hogy közben kimarad sok fontos apróság. Üvölt róla hogy nem egy gyakorlati szakember. Ha lenne rá 2-3 órám leírnám a hibákat és a lemaradt lényeges dolgokat. Egy teljesen kezdő ettől az "oktatástól" csak eltéved.

  • @arpadsimon4246
    @arpadsimon4246 2 роки тому +2

    Tisztelet a csókának. Kapuk, lemezek, dísztàrgyak, stb. màsra meg minek egy otthoni gépezet?

  • @KZoli-mm3fg
    @KZoli-mm3fg 2 роки тому +1

    Meg szűnt a sorozat? A lánghegesztésre kifejezetten kíváncsi lettem volna....

  • @petikovacsx
    @petikovacsx 2 роки тому +1

    Amig ment a videó a hozzászólasokat olvasva többet tanultam úgy érzem.
    Nekem is nagyok kapkodós össze vissza beszéd

  • @Villiavereb
    @Villiavereb 2 роки тому

    Várok legalább egy rövid részt a töltött huzalos (porbeles) eljárásról. Amatőröknek jobban hozzáférhető mit a védőgázas, már csak ára miatt is. A huzal drágább, de az egyszeri beruházás jóval kevesebb. A hordozhatósága is előnyösebb, nem kell palackot cipelni.

  • @Vatzekatya
    @Vatzekatya 2 роки тому +14

    A "dűzni" ... az a "fergasszerben" van! 😛A (pisztoly helyett) a munkakábelmarkolatban meg "áramátadó." 😛
    Aki tudja - csinálja.
    Aki nem tudja - tanítja.
    Aki tanítani SEM tudja... abból lesz a tornatanár. (Meg a hegesztési szagoktató! Sic! )
    😕
    Ohm-törvényt meg sem kérdezem tőle, hogy mesélne-e róla... De a WPS-re (welding procedure specification - kb. "hegesztési utasítás") majdnem elélvez... Régen, aki hegesztett védőgázzal, csinált egy próbahegesztést - két három tekerés az áramon és a drót-előtoláson - és megvoltak az adott munkához a kellő paraméterek. Ma már segédfingjuk sincs a népeknek az alapideákhoz SEM... 😞 Ópásztmeg... 😞

  • @TheOldBoyRacer
    @TheOldBoyRacer 2 роки тому +1

    Most vettem egy olcsó aktív védőgázas ívhegesztő gépet, (CO-st) :) úgyhogy ez most elég hasznos lett nekem :) Például fingom nem volt hogy 12-15 liter percre kell állítani a gázt. mondjuk én csak 90ezret kötlöttem a gépre nem is lehet ennyi mindent állítani rajta. Van rajta volt meg amper azt kalap kabát.

    • @HVACtuner
      @HVACtuner Рік тому +1

      A gázt minél kisebbre kell állítani, ami még elég jól véd. A többlet gáz felesleges.
      Használj jó kesztyűt és ruhát (esetleg bőrmellényt), mert a CO brutál sok UV-t termel.

    • @zoltanszmutku7609
      @zoltanszmutku7609 Рік тому

      Én már jó ideje hegesztgetek itthon co géppel és épp azt akartam kérdezni, hogy nem marha sok-e a 12-15 liter / perc műhely körülmények között? Mert szerintem de. Én 8 litert / perc körül szoktam használni és szerintem teljesen megfelelően néznek ki a hegesztéseim. Annyira nem olcsó a gáz, hogy ez mindegy legyen.

  • @TamásHorváth-z2j
    @TamásHorváth-z2j 4 місяці тому

    Sziasztok! Köszi a hegesztősulit mindenkinek. Esetleg a porbeles huzalról is beszélhettetek volna. Amikor vettem a MIG gépet, a CO2 palack hiánycikk volt, ezért maradtam a porbelesnél és a boltos intelmei (fröcsög stb) ellenére pozitívan csalódtam. Mindent meg tudok vele itthon oldani. Amúgy középiskolában (86-ban) vizsgáztam ív- és lánghegesztésből, de utána 30 évig nem volt a kezemben hegesztőkészülék, ezért minden mozdulatot újra kellett tanulnom. Az interneten találtam oktató videókat, de ilyen összefogott, majd mindenre kiterjedőt nem. Tényleg köszi!

  • @solct
    @solct 2 роки тому +1

    Flux Core/porbeles témakört fogjátok érinteni? Hiánypótló lenne. Kültéren praktikusabb, mint a védőgázos.

  • @maxmad9790
    @maxmad9790 2 роки тому +3

    Sziasztok
    Értem és értékelem a szándékot, de ebből egy teljesen kezdő nem sokat profitál.
    Befejezetlen mondatok, témák közötti oda-vissza ugrálás gondolatmenet közepén...hát...

  • @jakabgipsz4788
    @jakabgipsz4788 2 роки тому +12

    Mielőtt a gép ismertetésébe kezd az oktató úr, előtte azt kellett volna elmondani, hogyan hegeszt az aki ilyen technológiát alkalmaz és ezzel mit szoktak, mit érdemes hegeszteni. Elmélet aztán gyakorlat. Kedves oktató úr, nehezen szedi össze a gondolatait és adja át. Nem tőle akarnék tanulni
    Hiába nagy a tudása, azt át is kell tudni adni
    Kicsit összevissza az egész, nem tudtam végig nézni.

  • @baranyaipeter1462
    @baranyaipeter1462 Рік тому +1

    Kicsit idegesen kapkodós a magyarázat. Olyan, mintha a kamera bekapcsolása előtt szóltatok volna, hogy na, te fogsz beszélni. És legalább a gép paramétereit megbeszélhettétek volna előtte.

  • @JRSC89
    @JRSC89 2 роки тому +1

    200A, kb. mindenre elég tud lenni, megfelelő gáz és huzalválasztás mellett. Pl. 0.8-as huzal, argon bázisú védőgáz esetében, már szórt ívünk van cr. 180A-nál. 0.9-es huzal, töltött huzal, nem tömör. Toljuk és húzzuk is attól függ!

    • @Gy.-Balint
      @Gy.-Balint 2 роки тому

      Így van, általában a porbeles a 0.9mm.

  • @puklirichard2183
    @puklirichard2183 2 роки тому +1

    A 0.9es huzal a "porbeles" huzal. Nekem is olyan van a 185ösömbe. Nem kell hozzá védő gáz.

  • @BigJimmy
    @BigJimmy 2 роки тому +1

    15:50 0.9-es porbeles huzal létezik Tanár Úr...

  • @stefan75075
    @stefan75075 2 роки тому

    Köszönöm a bemutatót erről is. Részletes videó lett nagyon jó. Egy kérdés lenne a palack mennyit bír illetve hol és mennyiért töltik újra. Kezdő vagyok 😁 köszönöm a segítséget.

  • @krauszjani
    @krauszjani 2 роки тому +4

    Hááát nem tudom mit írjak. A tanár úr jó elméletben de .......
    Talán kezdőknek egy kis gyakorlattal jó lehet

  • @csurzaskornel6278
    @csurzaskornel6278 2 роки тому

    Sziasztok, A videó jó és szükséges is, mert már a Lidlben is lehet kapni gépeket, szóval bárki megveheti és azért nem árt ha nem avval kezdi, hogy tályogosra égeti magát. Én láttam már olyat aki látott már olyat aki hegesztett. Szóval értem mit mond a tanár úr, de aki nem kapott egy gramm fémipari képzést sem. Ők mennyit értenek ebből? Külön örülök, hogy bekerült a zártszelvény, mert a barkácsolók 90% -ban evvel találkoznak és nem 4-5 mm vastag anyagokkal. 1,5-2 mm vastag anyagokat kell tudni összehegeszteni és az sem árt ha nem húzza el a hő. És ne biztassatok senkit a karosszéria hegesztésére, mert kisütik az elektronikát a gépsárkányból, és akkor lesz sírás. És igen, gyakorolni és gyakorolni. Jó lenne egy külön videó a hegesztési típusokról. Vízszintes, függőleges, sarok és kényszerhelyzetben történő hegesztés és az eltérő beállítások bemutatása. Tudom nehéz ezt 30-50 percben úgy bemutatni, hogy végig érdekfeszítő legyen. Sok sikert a további tartalmakhoz, gratula minden résztvevőnek.

  • @tiborvarga1538
    @tiborvarga1538 2 роки тому +1

    Miért nem avval a géppel hegesztett amit összerakott?

  • @TundeEszlari
    @TundeEszlari 2 роки тому +3

    Tökéletes lett a videó, csak így tovább. ;)

    • @errordtp
      @errordtp 2 роки тому +2

      Már megint itt vagy? Képzelem mennyire érdekel a hegesztés...

  • @olahmatee
    @olahmatee 2 роки тому +15

    A kezdeményezés tényleg nagyon jó és váratam is a hegesztős vidiket, de a videó nagyon katyvasz.
    Lehet, hogy kéne adni roadmovie pálinkából a Tanárúrnak egy kóstolót és oldotabb lenne a légkör.
    A Tanárúr elmondja kettő háromszor ugyanazt és tényleges hegesztés 3 perc egy 40 perces videóban.
    Imádom a tartalmakat amit csinálsz Kopasz, de ez nem jött át.

  • @ispapp
    @ispapp Рік тому

    Na akkor kezdenék egy kérdéssel.
    Van tiszta arginos palackom, ami ugye aluminiumhoz való, de nincs szükségem rá.
    (Így vettem a gépet, járt hozzá)
    El lehet vasheggesztésre is használni vagy inkább adjam el és vegyek kevertgázos palackot?

  • @stefan75075
    @stefan75075 2 роки тому

    Kevert gázos palack esetében réz huzalt használunk ha jól értem? CO2 palack nál co2 huzal az a szürke? Köszönöm a választ. Üdv István

  • @anonymus7601
    @anonymus7601 2 роки тому +1

    Hatott a fogalmazásgátló.
    Vártam volna legalább egy mondatot, aminek eleje és vége is van.

  • @laszlokovacs8611
    @laszlokovacs8611 2 роки тому +2

    Nagy kérdés Csonka Tanár úr már nem tanít? Ez a bohóc van helyette?
    10 éve voltam Madách os akkor a Csonka Tanár Úr és a Bagdi az tudott beszélni és volt tudás ez meg végig csak habog dadog !

  • @lapro1
    @lapro1 2 роки тому +1

    Nagyon jó, és érdekes videó, köszönjük szépen. Viszont nekem a gáz nem teljesen világos. Ennél a hegesztésnél most akkor argon gáz van a packban, vagy szén dioxid?

    • @lapro1
      @lapro1 2 роки тому

      Jah, a videó vége felé megmutatjátok a palack feliratát. Így már akkor világos. Kevert gáz :)

    • @jeno601
      @jeno601 2 роки тому +1

      kevertgáznak hivják, argon tisztitja az ömlenyt,20 % szén dioxid 80% az a be olvadást segiti elö,a két gáz keverve kisseb a frröcskölés és finomabb, a szemcse szerkezete, ( varrat esztétikálya , amit látsz,)

  • @japanfilling
    @japanfilling 2 роки тому +9

    a 0,9 a porbeles huzal leginkább

  • @GianniMorandi1st
    @GianniMorandi1st 2 роки тому +1

    Soha nem hegesztettem, és nem is fogok, de azért érdekel ez a sorozat információ szerzés gyanánt. Ez ‘picit’ hektikus volt, ha tényleg az amatőröknek akartátok elmagyarázni. Nem voltak kifejtve a fontos alapok, mert mindig újba kezdett a tanár úr.
    A sorozat záró epizódjában tegyétek már egymás melle a bemutatott gépeket és egy életszerű minta darabot mindegyikhez, hogy mégis melyik módszer mire való.
    Koszi

  • @jusztinpeter2345
    @jusztinpeter2345 2 роки тому +3

    0.9 es drót az porbelesben van . akár lidl is beszerezhető

  • @janoskupai4449
    @janoskupai4449 8 місяців тому

    Üdv!Több mm-es anyagot lehet hegeszteni ezzel? Melyik az,amivel vékony és nagyon vastag anyagot is lehet hegeszteni? AWI? Tehát melyik kell ahhoz,hogy mindent lehet hegeszteni vele? Vékony és nagyon vastag anyagot is? AWI,CO?

  • @TiborSzabo-kx3yh
    @TiborSzabo-kx3yh 2 роки тому +1

    Mind a 2 oktató videót nagyra lehet értékelni,köszönet értük.Egy TIG hegesztés alapok videót is alkothatnátok a trióba.

  • @SirDrakeNewcanon
    @SirDrakeNewcanon 2 роки тому +2

    Nekem a porbeles gépbe kell 0,9-es huzal.

  • @patrikolasz3914
    @patrikolasz3914 6 місяців тому

    Sziasztok lenne kerdesem hogy vettem egy pocketmig 205 aluflux synergikus gepet es barhogy allitom a varrat nem lessz lapos esetleg valami otlet opcio ?

  • @gyorgyszabo6121
    @gyorgyszabo6121 2 роки тому +3

    Mostantól Kopasz a vödör csavart is össze heftöli.😀

  • @roguesquadron909
    @roguesquadron909 2 роки тому +1

    Nézem a videókat. Ezzel a elektróda leugrással csak akkor van baj ha hurok lesz emiatt a tekercsen akkor szívás van hegesztés közben. Nektek volt már ilyen?

  • @SaNyIkArCsI
    @SaNyIkArCsI Рік тому

    Nekem a porbelesem 0.9-es, Magyarországon :D a porbeles gépem gyárilag azzal jön (IWELD)

  • @Laszlo-t6o
    @Laszlo-t6o Місяць тому

    Én kint élek Németországba és a TÜV-nél csináltam MAG/WIG vizsgát Fronius márkájú gépen. A legolcsóbb is 3.7 millió forint. Azért egy ilyen alap gép eléggé túl van árazva, ami a videóban van. Itt kint ugyan ez a márka és tipus 45%-kal olcsóbb. Jó tudon az euró a forinthoz képest, hát....tudjuk ugye.

  • @rolandboros6320
    @rolandboros6320 2 роки тому +1

    Nos a hozzászólók között olvasva aki hegesztő fel ismeri ki a szakember. Ami nekem nem tetszett a videóban az oktató úr nagyon szét szórtan beszél. Legyen szíves máskor össze szedni a gondolatait és sorban haladva felépíteni az oktatási anyagot. Egy kicsit kapkod össze vissza beszélősre sikeredett a videó. A szakkifejezéseket nyugodtan lehet úgy helyesen használni hogy azt egy laikus ember is meg értse. Egyébbként otthon barkácsolás embereknek lehet hogy tetszett a kis film. Nekem van némi kivetni valóm ebben a kis videóban. Na de hát nem mindenki hegesztő. Sok sikert a további videókhoz.

    • @HVACtuner
      @HVACtuner Рік тому

      Ha hegesztő vagy, készíthetnél videókat :). Kénytelenek vagyunk amcsikat nézni :(

  • @BanSt3v3
    @BanSt3v3 2 роки тому +1

    Sokszor benne van az elrettentő példa is.

  • @scim1a
    @scim1a 2 роки тому +12

    Hűha.. ez a bácsi nem tud egy értelmes mondatot mondani. Nincs vége mondatoknak. Töredezett félbahagyott, követhetetlen gondolatmenet. Jó szar lett....

  • @rebel_ltz
    @rebel_ltz 2 роки тому +6

    Tanár úr rendkívül összeszedetlen, pedig hiánypótló sorozat lenne.

    • @csabakertesz3
      @csabakertesz3 2 роки тому +2

      Mondjuk úgy, hogy izgul. Nagyon.

    • @andorka555
      @andorka555 2 роки тому +1

      @@csabakertesz3 biztos nincs hozzászokva, hogy figyelnek rá...

    • @csabakertesz3
      @csabakertesz3 2 роки тому +1

      @@andorka555 pedig egy suli pont erről szól. Ő magyaráz, a tanulók pedig kipirult arccal, szó nélkül figyelnek rá, isszák szavait

  • @hunland2760
    @hunland2760 2 роки тому

    ....nagyon jó a videó...bár,örülnék,ha a filmet,nem fordítva fűztétek volna be....mert így,csak egy kapkodós,hebegős,télapó előadja azt amit Ő tud az egészről....ahelyett,hogy hagyták volna a fiatalt hegeszteni...sztem...

  • @istvanzenotokes8528
    @istvanzenotokes8528 2 роки тому

    Oké mester... :)

  • @Pikijani
    @Pikijani Рік тому

    Üdv!
    Tanfolyamra hol lehet jelentkezni?
    Köszi!

  • @matevasi9399
    @matevasi9399 2 роки тому +6

    Külön állítható a feszültség: elmutogatta, hogy felfelé meg lefelé tekeri, és nő-csökken a szám ott balra tőle... csak az nem derült ki, mi az a szám, és miért jó külön állítani az áramerősségtől... és persze, hogy mikor kell nagyobb fesz, mikor kisebb...

    • @IGOR-hun
      @IGOR-hun 2 роки тому +2

      Az áramerősség a beolvadás mélységét , az ívfeszültség a varrat szélességét befolyásolja (folyósabb lesz kicsit). De ugye ott van még a gáz mennyiség, az előtolás és a haladási sebesség, amivel játszani lehet. Jók ezek a gépek egy laikusnak irányt mutatnak. Az hogy mikor hogy állítod, az a varrat fajtájától és a pozíciótól is függ (és az embertől is :) )

    • @dominiksellei2933
      @dominiksellei2933 2 роки тому +1

      embertől függ. magyarul= Nagyobb feszültség kevesebb drót ahhoz az Amperhoz amin vagy. Kisebb Feszültség több drőt ahhoz az amperhoz amin vagy. Van 1 zártszelvényed, és hegesztés után simára szeretnéd csiszolni, valószínű egy kicsit kevesebb feszültséggel (V) csinálod hogy puposabb legyen :) és mikor lecsiszolod ne legyen szegélyes pld.

  • @tarackostippan3417
    @tarackostippan3417 4 місяці тому

    Ok. 😊

  • @tamaskovacs1770
    @tamaskovacs1770 2 роки тому +2

    Egy laikusnak, mint nekem tök érdekes ez a sorozat, de azért pár dologra felkaptam a fejem. Például hogyan lesz a réz bevonatból szilícium-dioxid, azt elmagyarázhatná valaki. Gondolom amúgy a hegesztendő vas szilícium tartalma válik ki és az oxidálódik ..

  • @janyjozsef
    @janyjozsef 2 роки тому +4

    Sok szót hibásan használnak a videóban. Kevernek dolgokat. Nem a megfelelő szót használják. Már az előző videóban is észrevehető.
    Szakember ilyet ne tegyen. Vagy nem szakember? Csak a kézügyessége jó?

  • @zolicsak741
    @zolicsak741 2 роки тому +3

    Jók ez a márka, fel fejlődött egy közép kategóriára de azért egy (sorrendben a csúcsról lefelé) Frónius, Lorch, Rehm ezektől aki először hegeszt ilyen gépekkel össze........ magát olyat hegeszt.

    • @buherator9871
      @buherator9871 2 роки тому

      Kemppi :) .Froniusnak a napelemes inverterei is jók.

    • @Tom-uy4kw
      @Tom-uy4kw 2 роки тому +1

      Miller, Lincoln Electric, Hobart, Migatronic

    • @martonsc2226
      @martonsc2226 2 роки тому +1

      @@buherator9871 hát.. software-esen erősíthetnének még...

    • @mesterlaszlo1088
      @mesterlaszlo1088 2 роки тому

      @Globecse esab jó..megszokàs kérdése..lorch..ha gyalog akarod àllitani, nagyon oda kell tenni magad 🙂

  • @endlosz
    @endlosz 2 роки тому

    0:50 az még kevés, hogy tudja a argont, AC/DC-nek is kell lennie, a rozsdamenteshez nem, de az aluhoz kell.

    • @HVACtuner
      @HVACtuner Рік тому

      Az AWI-nál fontos. Fogyóelektródánál nem kell AC/DC aluhoz.

    • @endlosz
      @endlosz Рік тому

      @@HVACtuner te mennyire vágod a jelenlegi hegesztőgép kínálatot, esetleg ismersz valakit, aki nem elfogult márka, és típus irányában, mindenre nyitott nem befásult agyú? Olyan gépen keresek, ami karosszériához, vastag vasakhoz, aluhoz, és savállóhoz is jó, de ezek mind óriásiak, jó lenne minnél kisebb, inverteres, minél könnyebb, minél kisebb legyen az áramfelvétele, és ha lehet porbeles huzalokat is jól kezeljen. Hogy kerülném a palackos használatot. Kicsi mobil gép kell, amit akár egy autóból 230Voltos inverterről kemping akkukról tudok üzemeltetni. Nem ilyen célra lesz, ezt csak azért írtam le, hogy irányt mutassam az igényeim felé.

  • @zoltanbagosi1574
    @zoltanbagosi1574 2 роки тому

    Szép gyerekek vagytok! Mutatjátok, a gépet miközben az egyik rátesped, ez szép példa, így kell viselkedni egy műhelyben, oktató Úr te is így tanultad? A másik kettő takarja a kézfejével nehogy valamit is láthassunk. Megvagytok dicsérve!!! Mikrofonos, otthon pihenjél, aludjál ne a műhelyben!

  • @szabolcssimon1646
    @szabolcssimon1646 Рік тому

    Oké 😉🙃

  • @laszlohajdu2240
    @laszlohajdu2240 2 роки тому +1

    A 0.9-es huzal beállítási lehetőség valószínűleg a porbeles huzalé...

  • @Mr.Mengele
    @Mr.Mengele 3 місяці тому

    Én a Jasic Pro 160-at ezzel nem cserélném el,azon nincs semmi amper állitás,vagyis van de MMA-nak .....

  • @hc4956
    @hc4956 2 роки тому +1

    "a drótnak huzal sebessége méter/centi"
    Az milyen mértékegység kedves tanár úr ???

    • @rebel_ltz
      @rebel_ltz 2 роки тому +1

      Azért jó, mert az konstans 100.

  • @Laszlo-t6o
    @Laszlo-t6o Місяць тому

    Nem AFI. A hivatalos megnevezése, TIG (USA,UK) WIG( Németorzság, általában magyarországon a TÜV szabványok vannak jelen, ezért WIG kell hogy legyen a neve az eljárásnak.) Wolfram-Innert Gasschweißen.

  • @laszlogabormohai9792
    @laszlogabormohai9792 2 роки тому +3

    A bàcsi lehet, hogy jó szakember. Dee... elmèleti oktatónak/tanàrnak, szerintem nem a legjóbb! Pl. amikor mondta, hogy a piaztolyat tólni kell ès nem húzni. Akkor míèrt nem momdta, hogy míèrt..??!!

  • @brendonkadzsuraszik9827
    @brendonkadzsuraszik9827 2 роки тому

    9:23 Az nem pillangószelep! :)

  • @Strezi89
    @Strezi89 2 роки тому

    Üdv, lesz szó a 141 es eljárással történő aluminium " impulzus" heggesztésről is?

  • @istvanbogdan5875
    @istvanbogdan5875 2 роки тому +2

    jó videó lett.
    csak annyi mindenbe beleakartak kezdeni hogy nem fejtettek ki kb semmi ez miatt olyan katyvasz lett.
    Az öregen nagyon látszik hogy elméleti ember.
    Nem állt a kezére semmi.
    Néha nekem volt kínos.
    De így tovább jó lesz csak gyakorolni kell.

  • @JancsiGumis
    @JancsiGumis Рік тому

    A 0.9 az porbeles huzal Osztrákok használják a méretet 😊

  • @tomatokt6476
    @tomatokt6476 2 роки тому

    Oké. :)

  • @palkiss6746
    @palkiss6746 2 роки тому

    Az iWeld gépek teljesen jó, megbízható, tartós masinák ipari környezetben történő karbantartási munkákhoz, ill. iparban közepes, vagy kis kihasználtság mellett. Értelemszerűen otthonra is. Írom ezt úgy, hogy mi nem ezeket használjuk, termelésben, és karbantartáshoz, de mi nem is vagyunk célközönség, mivel a tevékenységi körünk mintegy felét a vastagfalú acélszerkezetek hegesztése teszi ki.
    Karosszéria műhelyekben, ahol a gép terhelése minimális a tudásához képest, nem kérdés. A huzalt kell még nagyon jól kiválasztani.