Szia Marci. Nagyon jó videó semmi sallang, semmii felesleges duma, csak a lényeg, egyszerű és erthető. Nekem segitettél most tanulgatok hegeszteni. Köszönöm.
Marci, köszönöm tananyagot. Ez alatt a szűk 16 perc alatt annyi tudást átadtál, amennyit egy karosszérialakatos felnőttképzés alkalmával nem sikerült összeszednem.
Nagyon köszönöm a szakszerű és érthető bemutatót. Épp nemrég fejeztem be az autóm javítását, annak alapján amit tőled tanultam. Kicsit szerencsétlenkedtem az elején, de azért összejött. Köszönöm a segítséget.
Ebből rengeteget tanultam! Köszönöm a feltöltést! Most ismerkedem a hegesztéssel, van egy apró kis hegesztőm ( Iweld microforce 120 vrd) de tervezek porbelest is venni, ki is néztem már egy weldinger gépet, megvan még otthon a régi kocsim (kőkori darab) szinte teljesen el van rohadva a karosszéria, hegesztés gyakorlására jó lesz 😃 a videót végignézve még inkább kedvet kaptam hozzá!
Köszi. Nagyon hasznos. Még csinálhatnál több hegesztési gyakorlatot munkadarabokon, különböző hegesztési módszerrel (AWI), bemutatva a hegesztőgép beállítását is.
Szia! Nagyon jó a videó. Kár hogy nem egy éve készítetted, mert tavaly télen kaszniztam az autómat porbelessel és semmilyen magyar videót és leírást nem találtam. De azért elkészült és elég jó lett. Ebből a videóból is tanultam újat. Remélem még sok hasonlót készítesz. Minden jót!
Gratula a szaktudásodhoz, szépen dolgozol. De mondanék valamit a pisztoly söge ahogy mondtad a hőbevitelhez is köze van és magához a beégéshez. Ha nagyon megdöntve tartot akkor úgymond csak odaragasztod a hozaganyagot és nem lesz beégetve:D Csak igy tovább:DD
Azigen regota keresek valami magyar videot ezzel kapcsolatban, most dobta fel ezt a videot yt azonnal feliratkoztam, nagyszeru munkat vegzel csak igy tovabb!
Ugyanilyen hegesztőm van, nekem is nagyon bevált:) Porbeles pedig egész használható, mondjuk polaritást cseréltem hozzá.Köszi az infókat, és csak így tovább!
Szia! Mielőtt megvásároltad az Alfaweldet, gondolkodál Iweld Microflux 121/131 porbeles vásárlásán is? Vagy miért az Alfaweld mellett tetted le a voksodat? Mert tud pálcás MMA hegesztést is, míg az Iweld nem?
szia szerintem nagyon jó videó lett. csak a lényeg és ez bőven elég is. Esetleg egy fejfölötti topma varratot be mutatsz ? első munka helyemre megyek próba munkát hegeszteni és jó lenne látni tőled :)
Én teljesen laikus vagyok a hegesztéshez a tudásom csupán a youtube és a olvasgatásból szárzmazik(már amennyit sikerült megemészteni). Szóval te itt most védőgáz nélkül foltoztál abszolút ha jól értem a videó végén. Ebből kiindulva a padlólemez foltozása is kivitelezhető védőgáz nélkül ugye?
Szia, nagyon hasznosak a videóid sokat lehet belőlük tanulni. Valamilyen megbízható gépet tudnál ajánlani kezdésnek ami nem gázzal működik? Én IWELD Gorilla Microflux 131 Nogas Hegesztőt néztem ki , karosszériához kellene.
Szia olyan 0,5 ös huzal elég neki olyan 80-90 A nem kell nagyon kenni neki mert csak átégeted ,annak meg semmi értelme , porbelessel én nem tudok hegeszteni de aktívra megvan a minősítésem és AWI-ra is, porbelesel inkább pontozni szoktak vagy is nálunk igen .
@@etapgarazsmarci Én nem tudom mit csesztem nagyon el, . PEdig nagy és drága gépet vettem, és elvileg piszokul kennie vágnia kellene a témát :( Mi a véleményed ? Hol lehet a hiba ?. ua-cam.com/video/arOyGOMLUyg/v-deo.htmlfeature=shared
Marci! A közelmúltban vettem egy 1986-os Suzuki Samurai-t "játszós" autónak a somogyi dombok közé. A 13 éves fiammal készítjük fel műszakira, közben tanítgatom a gyereket az autószerelés alapjaira. "Apa-Fia program" szombatonként...szerencsére Őt is érdekli a dolog. Van némi fémipari, műszaki tapasztalatom is...nagybátyám lakatos műhelyében sok időt töltöttem gyerekként és a munkám sem áll távol ettől. Van egy komplett, felszerelt lakatos műhelyem is...nem igaz!!!!, "angolkerék" nincs, de gondolkodom rajta. A Samurai lakatosmunkái kapcsán találtam rá a csatornádra. Rengeteget tanultam ezekből már eddig is! A "szerkezetlakatos" dolgokkal eddig sem volt gondom, de ez egy teljesen más "műfaj". Főleg padlólemez munkák vannak az autón, de abból legalább nem kevés....A lényeg az, hogy a videóid nagyon sokat lendítették előre a project-et a cél felé. Köszönjük! Csak így tovább! Üdv Kaposszerdahelyről!
Szia ! Sok sok videó megnézését követően a te videód abszolult dobogós,. megörököltem egy hasonló gépet, meg 5kg porbeles huzalt :) kicsit lakatolgatnám a buszomat... De gondoltam vennék talán egy jobb gépet .. Te mit vennél pl. most ha tehetnéd hasonló karosszériázáshoz porbelessel ? Mire figyelnél nagyon milyen paraméterre ?. Előre is köszi :)
5:43 meg szebben erősebben is lehet hegelni ha ha van két anyag közt hézag kicsit, bizonyos távolság 1.. 2 mm. Ha szorosan illeszkedik nem lehet olyan jól meghegeszteni, mer ha sikra csiszolod elfogyhat a hegesztés is , és hamar elpattanhat eltörhet ott. Plusz ahogy jelezted , hamarabb befeszül az anyag és alakváltozás lesz a vége. Belobogósodik a lemez ja.
Szia. Ha kimondottan porbeles a gép, akkor nem lehet rá palackot csatlakoztatni. De ha van lehetőség csatlakoztatni palackot a gépre, akkor mindenféleképpen Kevert gázt (CORGON) ajánlom.
Szervusz. Sok videódat néztem. Gratulálok hozzá! Lenne egy kérdésem : a levegős csiszolón látható adapternek mi a pontos neve,és esetleg ki forgalmazza? Néha a flex nem fér oda,és jó lenne valami hasonló amivel dolgozni tudnék. Előte is köszönöm a válaszod!
Szia jól látom, hogy amivel kivágod az pneumatikus köszörű, vagy valami hasonló néven fut. Milyen árú ez és hobbi célra milyet érdemes venni. A flex nekem is elgé agresszív lenne ide. Köszi szépen nagyon király vagy.
Több helyen érdeklődtem ,igazi megnyugtató választ nem kaptam .Ha tudnál hozzá szólni megköszönném .Valahogy nem tökéletes a CO heggesztési varatom .Az EINHEL trafós gépnél jó volt ,de ennél a HAINA 250 es invereteres CO nál nem sikerül megnyugtatóan .Ráadásul ez a gép olyan hogy ha a beállított amperhoz kevés az előtolás ,úgy tűnik a gép önnálósítja magát és rá ad egy kicsit .Tehát a kérdéseim ...-Magamról .Vas - és fém szerkezeti lakatosként dolgoztam ,de többnyire, hegesztettem 13 év ig, elektródás hegesztési módon,rutilos ,bázikus. ..Amit azóta sem felejtettem el ..Saját Dugatómat akarom most megjavítani .Vettem egy 150 es EINHEL trafós co gépet .Amiről kiderült 120 ampert tud ,és nem 150 et .És mivel én a nyúlványokat 3 as lemezből javítanám az EINHEL a 120 amperjével a 3 as lemezhez kicsinek bizonyult,eladtam .Most vettem egy HAINA 250 es MÍG ,MMA inverteres ,Co gépet .Próbálok vele összeszokni .5 kg os CO palackomat kicseréltem 10 kg os ra .Most néztem a co palackot ,és az van rá írva -élelmiszer ipari gáz .Gond e ez, kérdezném ? Mert nem tudom ezért e ,de ez a gép erős pattogó hangot ad ,még akkor is ha az Amper meg kimondottan alacsonyra van véve .Miért lehet ez ? És a varrat ami jónak tűnik ,megfelelő Amper beállításnál szépen be van égve ,elterülve ,viszonylag jónak tűnik ,de a színe matt szürke .A varrat felülete nem pikkejezett ,szinte sima,és matt színű ,nem fényes .Mitől lehet ez ? Én az élelmiszer minőségű CO gázra tippeltem .A Co nyomás ,0,8 as huzalt használva 10 liter / perc re van állítva .Próbáltam lentebb ,fentebb venni ,de akkor is pattogó erős hanggal heggeszt a gép .
Nem igazán ismerem hogy CO2 védőgáz közegben miként kéne viselkednie a hegfürdőnek. Én itthon sokáig önvédő porbelessel dolgoztam, de minden munkahelyemen kevert gázt használtunk, és idén én is átálltam a corgonra. Egyébként mindenkinek javaslom a kevertgázra való átállást. A legszebb varratot lehet húzni kevert gáz közegben. Tapasztalatom szerint akkor szokott erős pattogó hangot kiadni, ha valami oknál fogva nem ér el a védőgáz a gázterelő fúvókáig. 15L/percig növelheted a nyomást nyugodtan.
@@etapgarazsmarci Megnöveltem 16 -20 ig is a nyomást még sem szép a varrat ..Szürke a színe.Nem fényes ,és erős pattogó a hang amit ki ad .Szokták mondani a fasírt sütési hangot ,de ez nem az .
@@etapgarazsmarci Még egy talán lehet ? A gépen van egy rövid dugaszoló kábel, és egy plusz és egy mínuszos aljazat ehhez ,ami az MMA hegesztésre is való .Azt írja CO nál ,a pluszba kell dugni ezt a rövid kábelt a negatívba meg megy a test kábel .A gép könyv ,meg az internet nem ír egy szót sem erről ,a kábel átdugásról,pontosan mit és hová .Én meg nem merem megfordítani hogy ,hát ha , úgy jobb lenne a hangja meg a varrat is ...Egyébként már válltottunk szót itt az EINHEL 150 es gépel kapcsolatosan ami 120 ampert adott le ,amit eladtam .Mert a 3 as lemezhez kevésnek ítéltem .
Szia! Feltételezem a porbeles huzalt azért találták ki, hogy ha úgy van, ne kelljen cipelni a gáz palackot. Tehát egyfajta pót megoldás. Persze ennek lesz valamilyen ára. A kérdésem az lenne hogy melyik ad minőségibb varratot (feltételezem a gázos) és miért? A technikai okokra vagyok kíváncsi. Otthoni használatra, kerítés, különböző profilok, laposvasak, köracélok hegesztéséhez elég a porbeles huzal, vagy ragaszkodjunk a gázhoz? Természetesen a két fajta megoldás ára közötti különbség miatt kérdezem, mert bár ha eljön a pillanat, hogy megveszem a co hegesztőmet, mindenképp veszek hozzá gáz aparátot, de nem mindegy hogy a későbbiekben mikor ragaszkodjak a gázhoz vagy mikor elég a porbeles huzal. Ha lehet valós tapasztalati véleményedre vagyok kíváncsi. Ha konkrétan még nem végeztél ilyen jellegű tesztet akkor inkább mond meg. Köszi.
Szia. Természetesen a védőgázos hegesztés minősége klasszisokkal jobb az önvédő porbeles huzallal szemben. Ha az árakat nézzük, akkor sem költségesebb a védőgáz, mint az övvédő huzal használata. Mivel porbeles huzal kilónkénti ára a tömör huzal 6-szorosa. De ha a mobilitást vesszük alapul, akkor a porbeles a mobilisabb természetesen.
Önvédő porbelessel, hanyas vastagságú huzallal vartad? 0,8 - 0,9 - 1,0 mm vastagságú? Itt ebben a videóban hanyas lemez vastagságú volt a folt amit behegesztettél? Milyen lemezvastagsággal dolgoztál? Nagyon jók ezek a lakatolós - hegesztős videóid, sok hasznosat lehet belőlük tanulni. Feliratkoztam.
Önvédő porbeles huzal, 0.8 as. De ha elfogy, akkor át térek az 1.0 ás huzalra, védőgázzal. Tervbe van videó készítése majd a 1.0 - védőgáz komboról is. De nem CO lesz a védőgáz, hanem CORGON. A folt 0.8 as, mert a munkadarab is 0.8 as vastagságú volt. Köszönöm szépen a feliratkozást.
@@etapgarazsmarci ,gratulálok ,remek szakszerű video és sok hasznosat tanultam már ebből az 1 videódból is köszi.Anyit még hozzászólnék ,az a r g o n gáz az jóval drágább a co2 gáznál , miért térsz át mégis argonra? gazdaságilag meg térüle?és mennyivel tökéletesebb vagy könnyebb argonnal dolgozni ,ha mig hegesztel argon gázzal ? köszi
@@julius573 Nem tiszta argon, hanem corgon gázt akar használni, ami széndioxid és argon keveréke ( általában vagy 18% CO2, 82% argon vagy 10%CO2 90% argon), aminek az a haszna, hogy jóval kevésbé fröcsköl hegesztésnél és sokkal szebb varratokat, valamint főleg a 90%-os argon keverékkel vékony lemezen is sokkal jobb varratokat lehet húzni, tiszta argonnal nem igazán lehet fogyóelektródával hegeszteni, azt wolframelektródásnál ahsználják, de az megint teljesen másik történet, remélem segítettem
Nagyon jók a videóid! Gratulálok! Egy kérdésem lenne, most szeretnék ilyen Iweld gépet vásárolni...elösször én is porbeles huzallal használnám....kérdésem, hogy hol lehet hozzá 5kg-os tekercset kapni? Az Iweldnél nem láttam porbeles 0.8 as huzalt, és gondolom más gyártó dobja nem passzol a gépbe. Üdv. Sanyi
@@sanciczari6185 Szia. A Porbeles huzaldobok legtöbbje szabvány formájú, tehát Iweld gépbe nem csak Iweld huzaldob megy bele. Más gyártó dobja is passzolhat a gépbe. A porbeles hegesztő huzalokat leginkább 0,5 és 1 kg-os tekercsekben lehet megtalálni, de van 5kg-os is éppen az Iweldből is. Igaz az 5kg-os igen borsos áron érhető el pl. itt: timarszerszam.hu/iweld-e71t-gs-onvedo-porbeles-huzal-09mm-5kgtekercs/t Van 0,8-as Porbeles huzal is, én töllük (civishegesztohaz.hu) vettem az 1kg-os 0,8-ast, és ha 5kg-os kellene az is megtalálható náluk is itt az oldalon: www.civishegesztohaz.hu/?kat=3&a=3&aa=112
Szia! Nagyon jók a videóid. Nekem is fémipari végzettségem van és szeretnék elkezdeni hobby szinten kisebb kasznis munkákat. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen vastag lemezből készíted a foltokat? 1-es vagy 1,5-ös? Köszi!
Szia. Köszönöm. Mindig az adott munkadarab (karosszéria elem) lemezvastagsága a mérvadó. De leginkább 0.8 és 1.0 lemezvastagság a minimum. Sok sikert kívánok a karosszéria szakma elsajátításához. Sok kitartásra és türelemre lesz szükséged. De egy nagyon szép szakma.
Szia! Jó és hasznos videó számomra. De tényleg megvágtag egy 68-as mustáng ajtaját. Még ha az első sarka kellett is a másikhoz. A maradék rész még mindig érték.
Szia. Nem az egy másik típusú autó ajtaja, aminek az ajtó falca legjobban hasonlított a 68-as mustang ajtó falcához. És a legkisebb alakítással tudtam bepótolni. :)
Szia. Az én tapasztalatom szerint, pont fordítva van inverteres gépnél. Még a régi trafós gépem igen emelte a huzal előtolást a feszültség emelésekkor, de a modernebb gépeket finomabban lehet hangolni külön a feszültséget, és külön az előtolást.
@@etapgarazsmarci Igen az inverteres gépek biztos finom hangolhatók és evilágiak :) Nekünk is van több. De. A tananyag is azt mondja hogy A=beolvadás melység, V=Szelesség. Valamint még a gázzal tudod variálni a beolvadást: aktív vagy semleges.
Sziasztok. Próbálom elsajátítani a hegesztés alapjait, én is úgy gondolom, hogy az áramerősséggel (huzalelőtolással) a beégés mélységét szabályozzuk, de hogy lehet, hogy több mint 100amperrel meg lehet hegeszteni a 0.8as lemezt? Az alacsony feszültség miatt nem ég àt mégse?
MIG :semleges védőgáz. MAG aktív védőgáz. Semleges védőgáz nem lép reakcióba a varrattal csupán kiszorítja az oxigént varrat környezetéből, például a széndioxid(CO) .Aktív védőgáza pedig reakcióba lép a varrattal és stabilizálja az ívet javítva a hegesztést ,ilyen például az argon védőgáz.Hogy semleges vagy aktív védőgázt használjunk általában az hegesztendő anyag fajtájától kell meg választani , semlegest inkább szénacéloknál az aktív védőgázt például alumínium réz hegesztésénél alkalmazzák .
Nem .A MÍG jelentése inert védőgázas,a MAG jelentése aktív védőgázas.A berendezés sok esetben lehet egy csak a palack különböző töltetű.A MIG- MAG hegesztővel többféle anyag hegeszthető,így például az alumínium is!
Nagyon tetszenek a munkáid!És szakáll nélkül sokkal barátságosabban nézel ki!
Fogadd minden elismerésem, hogy a munkád mellett, van energiád ilyen jó videókat készíteni.
Szia Marci. Nagyon jó videó semmi sallang, semmii felesleges duma, csak a lényeg, egyszerű és erthető. Nekem segitettél most tanulgatok hegeszteni. Köszönöm.
Marci, köszönöm tananyagot. Ez alatt a szűk 16 perc alatt annyi tudást átadtál, amennyit egy karosszérialakatos felnőttképzés alkalmával nem sikerült összeszednem.
Nagyon jó és érthető a videó, köszi, László
Nagyon köszönöm a szakszerű és érthető bemutatót. Épp nemrég fejeztem be az autóm javítását, annak alapján amit tőled tanultam. Kicsit szerencsétlenkedtem az elején, de azért összejött. Köszönöm a segítséget.
Most vettem a Gèpet , pont jól jött a videó ! Klassz ! Köszönöm !
Köszönöm a tapasztalat munkádat ....
Köszönet a remek videóért...!Feliratkoztam!
Ebből rengeteget tanultam! Köszönöm a feltöltést! Most ismerkedem a hegesztéssel, van egy apró kis hegesztőm ( Iweld microforce 120 vrd) de tervezek porbelest is venni, ki is néztem már egy weldinger gépet, megvan még otthon a régi kocsim (kőkori darab) szinte teljesen el van rohadva a karosszéria, hegesztés gyakorlására jó lesz 😃 a videót végignézve még inkább kedvet kaptam hozzá!
nagyon jó video sokat tanultam belőle.ha küszöbről lesz azt is tedd fel .tanulságos
Nagyon jó videó. Köszönöm. Főleg az tetszik hogy megmagyarázod mit, miért, és hogyan csinálsz. Csak így tovább. Like&subscribe
Örülök hogy tetszik a videó, és köszönöm a feliratkozást.
Köszi.
Nagyon hasznos.
Még csinálhatnál több hegesztési gyakorlatot munkadarabokon, különböző hegesztési módszerrel (AWI), bemutatva a hegesztőgép beállítását is.
Nagyon jó vidó.
Sokat tanultam belőle.
Szia! Nagyon jó a videó. Kár hogy nem egy éve készítetted, mert tavaly télen kaszniztam az autómat porbelessel és semmilyen magyar videót és leírást nem találtam. De azért elkészült és elég jó lett. Ebből a videóból is tanultam újat. Remélem még sok hasonlót készítesz. Minden jót!
Szia. Köszi. Természetesen tervezem hasonló jellegű videók elkészítését.
Nagyon jó video lett. Még több ilyet!!✌👍
Gratula a szaktudásodhoz, szépen dolgozol. De mondanék valamit a pisztoly söge ahogy mondtad a hőbevitelhez is köze van és magához a beégéshez. Ha nagyon megdöntve tartot akkor úgymond csak odaragasztod a hozaganyagot és nem lesz beégetve:D Csak igy tovább:DD
Király vagy mester 😉
Remélem sok ilyen oktatós videód lesz 😊
Várom a vidiket 🤗
Köszönöm szépen. Természetesen fognak jönni a hasonló jelegű videók.
De ha bepontozod es toltoannyaggal kikened nem fog hamarabb kijönni a rozsda?
Azigen regota keresek valami magyar videot ezzel kapcsolatban, most dobta fel ezt a videot yt azonnal feliratkoztam, nagyszeru munkat vegzel csak igy tovabb!
Szia. Örülök hogy feliratkoztál.
Szép munka gratula .
Köszönöm szépen.
Nagyon Köszönöm, sokat tanultam belőle!
Engem nagyon érdekelne a töltö anyag amit a hegesztések közé kell tenni!?
Köszönöm, sokat tanultam belőle! (Semmi baj a hanggal, csak az a fránya kutya... :) )
Hangon javíts és király lesz a csatid ;)
Köszi. Folyamatosan próbálom fejleszteni a minőséget. :)
Ugyanilyen hegesztőm van, nekem is nagyon bevált:) Porbeles pedig egész használható, mondjuk polaritást cseréltem hozzá.Köszi az infókat, és csak így tovább!
Én még nem régóta használom, még mondhatni bejáratós. :) De eddig szépen dolgozik.
Gábor
Szia,megkérdezhetem a hegesztő gép nevét?
@@gaborpolgari3444 szia iweld pocketmig 185 aluflux
Gábor köszönöm szépen!!
Szia
Nagyon jó videó lett
Remélem ajtó sarkazas is lesz nem csak ajtó alja lesz fotózva
Szép munka! Gratulálok! Én is porbelessel dolgozom, nekem is bevállt. Az enyém egy AlfaWeld 130-as masina. Nagyon szeretem.
Szia. Én már áttértem CORGON védőgázra, mert a IWELD nem igazán szerette a porbeles huzalt. De örülök hogy neked bevált.
Szia! Mielőtt megvásároltad az Alfaweldet, gondolkodál Iweld Microflux 121/131 porbeles vásárlásán is? Vagy miért az Alfaweld mellett tetted le a voksodat? Mert tud pálcás MMA hegesztést is, míg az Iweld nem?
@@greenseamussel8018 Szia! Megrendeltem az Iveldet is, csak épp ott nem volt raktáron. De ez a kis Alfa nagyon bejött.
@@rajani6404 Szia! Köszi a választ. Az Alfa beállítása mennyire bonyolult? Előtolás, Volt, stb.?
@@greenseamussel8018 Semmi probléma nem volt vele.
Tettél egy foltot egy jó ajtóborításra :)
Hát ja. : D
@@etapgarazsmarci Na épp ezét most fel íratkozom! Érzem jó lesz!
Üdv. Érdekelne mennyi a lemezvastagság és milyen huzalátmérővel dolgozol? Köszönöm.
Szia ,Iweld 185 Pocketmig Aluflux hegesztőgépet használsz ?
Szia. Igen.
szia szerintem nagyon jó videó lett. csak a lényeg és ez bőven elég is. Esetleg egy fejfölötti topma varratot be mutatsz ? első munka helyemre megyek próba munkát hegeszteni és jó lenne látni tőled :)
Én teljesen laikus vagyok a hegesztéshez a tudásom csupán a youtube és a olvasgatásból szárzmazik(már amennyit sikerült megemészteni). Szóval te itt most védőgáz nélkül foltoztál abszolút ha jól értem a videó végén. Ebből kiindulva a padlólemez foltozása is kivitelezhető védőgáz nélkül ugye?
Szia. Igen önvédő porbeles huzallal is lehet lakatolni.
@@etapgarazsmarci köszi :)
Szia, nagyon hasznosak a videóid sokat lehet belőlük tanulni. Valamilyen megbízható gépet tudnál ajánlani kezdésnek ami nem gázzal működik? Én IWELD Gorilla Microflux 131 Nogas Hegesztőt néztem ki , karosszériához kellene.
Szia. Szinte mindeggy, az a lényeg hogy inverteres legyen. De sok gyakorlás szükséges hogy porbelessel lakatolj.
@@etapgarazsmarci Rendben, köszönöm!
Szia! Bevált a Microflux 131-es? Mik a tapasztalatok ? Milyen beállításokkal használod 1 es lemezhez vagy mondjuk 2 es vagy 3 as zártszelvényhez?
Helló önvédő porbelessel lehet ezt csinálni 0.9 es huzallal ?
Szia. Nem igazán, mert a 0.9-es huzal, még jobban átégeti a 0.6-0.8- as lemezt, amiből az ajtó van.
Szia olyan 0,5 ös huzal elég neki olyan 80-90 A nem kell nagyon kenni neki mert csak átégeted ,annak meg semmi értelme , porbelessel én nem tudok hegeszteni de aktívra megvan a minősítésem és AWI-ra is, porbelesel inkább pontozni szoktak vagy is nálunk igen .
@@etapgarazsmarci Én nem tudom mit csesztem nagyon el, . PEdig nagy és drága gépet vettem, és elvileg piszokul kennie vágnia kellene a témát :( Mi a véleményed ? Hol lehet a hiba ?. ua-cam.com/video/arOyGOMLUyg/v-deo.htmlfeature=shared
Szia, azt kar h nem mutattad hogy korrigalod ha nincs sikban a folt...
Kérlek írd meg milyen vastag huzalt kell használni és milyen áramerőséget állítottál be .
Reichenberger János 45a 14v 0.8-as huzal
Marci! A közelmúltban vettem egy 1986-os Suzuki Samurai-t "játszós" autónak a somogyi dombok közé. A 13 éves fiammal készítjük fel műszakira, közben tanítgatom a gyereket az autószerelés alapjaira. "Apa-Fia program" szombatonként...szerencsére Őt is érdekli a dolog. Van némi fémipari, műszaki tapasztalatom is...nagybátyám lakatos műhelyében sok időt töltöttem gyerekként és a munkám sem áll távol ettől. Van egy komplett, felszerelt lakatos műhelyem is...nem igaz!!!!, "angolkerék" nincs, de gondolkodom rajta. A Samurai lakatosmunkái kapcsán találtam rá a csatornádra. Rengeteget tanultam ezekből már eddig is! A "szerkezetlakatos" dolgokkal eddig sem volt gondom, de ez egy teljesen más "műfaj". Főleg padlólemez munkák vannak az autón, de abból legalább nem kevés....A lényeg az, hogy a videóid nagyon sokat lendítették előre a project-et a cél felé. Köszönjük! Csak így tovább! Üdv Kaposszerdahelyről!
Szia ! Sok sok videó megnézését követően a te videód abszolult dobogós,. megörököltem egy hasonló gépet, meg 5kg porbeles huzalt :) kicsit lakatolgatnám a buszomat... De gondoltam vennék talán egy jobb gépet .. Te mit vennél pl. most ha tehetnéd hasonló karosszériázáshoz porbelessel ? Mire figyelnél nagyon milyen paraméterre ?. Előre is köszi :)
5:43 meg szebben erősebben is lehet hegelni ha ha van két anyag közt hézag kicsit, bizonyos távolság 1.. 2 mm. Ha szorosan illeszkedik nem lehet olyan jól meghegeszteni, mer ha sikra csiszolod elfogyhat a hegesztés is , és hamar elpattanhat eltörhet ott. Plusz ahogy jelezted , hamarabb befeszül az anyag és alakváltozás lesz a vége. Belobogósodik a lemez ja.
Szia! IWELD Gorilla porbeles CO hegesztőgéphez milyen CO palackot ajánlasz? illetve karosszéria lakatoláshoz hogy kell beállítani?
Szia. Ha kimondottan porbeles a gép, akkor nem lehet rá palackot csatlakoztatni. De ha van lehetőség csatlakoztatni palackot a gépre, akkor mindenféleképpen Kevert gázt (CORGON) ajánlom.
Szervusz. Sok videódat néztem. Gratulálok hozzá! Lenne egy kérdésem : a levegős csiszolón látható adapternek mi a pontos neve,és esetleg ki forgalmazza? Néha a flex nem fér oda,és jó lenne valami hasonló amivel dolgozni tudnék. Előte is köszönöm a válaszod!
Szia jól látom, hogy amivel kivágod az pneumatikus köszörű, vagy valami hasonló néven fut. Milyen árú ez és hobbi célra milyet érdemes venni. A flex nekem is elgé agresszív lenne ide. Köszi szépen nagyon király vagy.
Szia. A praktikerbe is lehet kapni. Pneumatikus orrköszörü. Úgy emlékszem 8000-ft.
@@etapgarazsmarci megtaláltam köszi szépen. www.praktiker.hu/szerszam-gep-muhely/elektromos-szerszam-tartozek/kompresszor-festekszoro-tartozek/226968-novotrading-expert-pneumatikus-darabolo-75mm-es-korong#fndtn-panel2-5
Minden jó volt. Csak a lényeg maradt ki😀 Milyen vastag volt a munkadarab, és milyen vastag volt a porbeles huzal... Köszi😀
Neked kellett volna adnom a Vectra ajtaját.
Itt még emberi kinézeted van Marci... :)
Ott még egy fess fiatalember voltam! :D
👍
A kutyákat nem tudnád nyakoncsapni? Thx
Szia, meg tudnád mondani, hogy milyen hegesztő gépet használsz?
Szia. iweld pocketmig 185 aluflux
@@etapgarazsmarci Köszönöm szépen :D
Több helyen érdeklődtem ,igazi megnyugtató választ nem kaptam .Ha tudnál hozzá szólni megköszönném .Valahogy nem tökéletes a CO heggesztési varatom .Az EINHEL trafós gépnél jó volt ,de ennél a HAINA 250 es invereteres CO nál nem sikerül megnyugtatóan .Ráadásul ez a gép olyan hogy ha a beállított amperhoz kevés az előtolás ,úgy tűnik a gép önnálósítja magát és rá ad egy kicsit .Tehát a kérdéseim ...-Magamról .Vas - és fém szerkezeti lakatosként dolgoztam ,de többnyire, hegesztettem 13 év ig, elektródás hegesztési módon,rutilos ,bázikus. ..Amit azóta sem felejtettem el ..Saját Dugatómat akarom most megjavítani .Vettem egy 150 es EINHEL trafós co gépet .Amiről kiderült 120 ampert tud ,és nem 150 et .És mivel én a nyúlványokat 3 as lemezből javítanám az EINHEL a 120 amperjével a 3 as lemezhez kicsinek bizonyult,eladtam .Most vettem egy HAINA 250 es MÍG ,MMA inverteres ,Co gépet .Próbálok vele összeszokni .5 kg os CO palackomat kicseréltem 10 kg os ra .Most néztem a co palackot ,és az van rá írva -élelmiszer ipari gáz .Gond e ez, kérdezném ? Mert nem tudom ezért e ,de ez a gép erős pattogó hangot ad ,még akkor is ha az Amper meg kimondottan alacsonyra van véve .Miért lehet ez ? És a varrat ami jónak tűnik ,megfelelő Amper beállításnál szépen be van égve ,elterülve ,viszonylag jónak tűnik ,de a színe matt szürke .A varrat felülete nem pikkejezett ,szinte sima,és matt színű ,nem fényes .Mitől lehet ez ? Én az élelmiszer minőségű CO gázra tippeltem .A Co nyomás ,0,8 as huzalt használva 10 liter / perc re van állítva .Próbáltam lentebb ,fentebb venni ,de akkor is pattogó erős hanggal heggeszt a gép .
Nem igazán ismerem hogy CO2 védőgáz közegben miként kéne viselkednie a hegfürdőnek. Én itthon sokáig önvédő porbelessel dolgoztam, de minden munkahelyemen kevert gázt használtunk, és idén én is átálltam a corgonra.
Egyébként mindenkinek javaslom a kevertgázra való átállást. A legszebb varratot lehet húzni kevert gáz közegben.
Tapasztalatom szerint akkor szokott erős pattogó hangot kiadni, ha valami oknál fogva nem ér el a védőgáz a gázterelő fúvókáig. 15L/percig növelheted a nyomást nyugodtan.
@@etapgarazsmarci Megnöveltem 16 -20 ig is a nyomást még sem szép a varrat ..Szürke a színe.Nem fényes ,és erős pattogó a hang amit ki ad .Szokták mondani a fasírt sütési hangot ,de ez nem az .
@@etapgarazsmarci Még egy talán lehet ? A gépen van egy rövid dugaszoló kábel, és egy plusz és egy mínuszos aljazat ehhez ,ami az MMA hegesztésre is való .Azt írja CO nál ,a pluszba kell dugni ezt a rövid kábelt a negatívba meg megy a test kábel .A gép könyv ,meg az internet nem ír egy szót sem erről ,a kábel átdugásról,pontosan mit és hová .Én meg nem merem megfordítani hogy ,hát ha , úgy jobb lenne a hangja meg a varrat is ...Egyébként már válltottunk szót itt az EINHEL 150 es gépel kapcsolatosan ami 120 ampert adott le ,amit eladtam .Mert a 3 as lemezhez kevésnek ítéltem .
@@belakiss1076 Igen a MIG hegesztésnél, a pisztoly a pozitív, a test csipesz pedig a negatív.
Szia! Feltételezem a porbeles huzalt azért találták ki, hogy ha úgy van, ne kelljen cipelni a gáz palackot. Tehát egyfajta pót megoldás. Persze ennek lesz valamilyen ára. A kérdésem az lenne hogy melyik ad minőségibb varratot (feltételezem a gázos) és miért? A technikai okokra vagyok kíváncsi. Otthoni használatra, kerítés, különböző profilok, laposvasak, köracélok hegesztéséhez elég a porbeles huzal, vagy ragaszkodjunk a gázhoz? Természetesen a két fajta megoldás ára közötti különbség miatt kérdezem, mert bár ha eljön a pillanat, hogy megveszem a co hegesztőmet, mindenképp veszek hozzá gáz aparátot, de nem mindegy hogy a későbbiekben mikor ragaszkodjak a gázhoz vagy mikor elég a porbeles huzal. Ha lehet valós tapasztalati véleményedre vagyok kíváncsi. Ha konkrétan még nem végeztél ilyen jellegű tesztet akkor inkább mond meg. Köszi.
Szia. Természetesen a védőgázos hegesztés minősége klasszisokkal jobb az önvédő porbeles huzallal szemben. Ha az árakat nézzük, akkor sem költségesebb a védőgáz, mint az övvédő huzal használata. Mivel porbeles huzal kilónkénti ára a tömör huzal 6-szorosa. De ha a mobilitást vesszük alapul, akkor a porbeles a mobilisabb természetesen.
Ha sokat akarsz szabadég alatt hegeszteni akkor a porbeles a jobb választás mert a védőgázt a szél könnyen elfujja és a varrat habos lessz.
Önvédő porbelessel, hanyas vastagságú huzallal vartad? 0,8 - 0,9 - 1,0 mm vastagságú? Itt ebben a videóban hanyas lemez vastagságú volt a folt amit behegesztettél? Milyen lemezvastagsággal dolgoztál? Nagyon jók ezek a lakatolós - hegesztős videóid, sok hasznosat lehet belőlük tanulni. Feliratkoztam.
Önvédő porbeles huzal, 0.8 as. De ha elfogy, akkor át térek az 1.0 ás huzalra, védőgázzal. Tervbe van videó készítése majd a 1.0 - védőgáz komboról is. De nem CO lesz a védőgáz, hanem CORGON. A folt 0.8 as, mert a munkadarab is 0.8 as vastagságú volt. Köszönöm szépen a feliratkozást.
@@etapgarazsmarci ,gratulálok ,remek szakszerű video és sok hasznosat tanultam már ebből az 1 videódból is köszi.Anyit még hozzászólnék ,az a r g o n gáz az jóval drágább a co2 gáznál , miért térsz át mégis argonra? gazdaságilag meg térüle?és mennyivel tökéletesebb vagy könnyebb argonnal dolgozni ,ha mig hegesztel argon gázzal ? köszi
@@julius573 Nem tiszta argon, hanem corgon gázt akar használni, ami széndioxid és argon keveréke ( általában vagy 18% CO2, 82% argon vagy 10%CO2 90% argon), aminek az a haszna, hogy jóval kevésbé fröcsköl hegesztésnél és sokkal szebb varratokat, valamint főleg a 90%-os argon keverékkel vékony lemezen is sokkal jobb varratokat lehet húzni, tiszta argonnal nem igazán lehet fogyóelektródával hegeszteni, azt wolframelektródásnál ahsználják, de az megint teljesen másik történet, remélem segítettem
Nagyon jók a videóid! Gratulálok! Egy kérdésem lenne, most szeretnék ilyen Iweld gépet vásárolni...elösször én is porbeles huzallal használnám....kérdésem, hogy hol lehet hozzá 5kg-os tekercset kapni? Az Iweldnél nem láttam porbeles 0.8 as huzalt, és gondolom más gyártó dobja nem passzol a gépbe.
Üdv. Sanyi
@@sanciczari6185 Szia. A Porbeles huzaldobok legtöbbje szabvány formájú, tehát Iweld gépbe nem csak Iweld huzaldob megy bele. Más gyártó dobja is passzolhat a gépbe. A porbeles hegesztő huzalokat leginkább 0,5 és 1 kg-os tekercsekben lehet megtalálni, de van 5kg-os is éppen az Iweldből is. Igaz az 5kg-os igen borsos áron érhető el pl. itt:
timarszerszam.hu/iweld-e71t-gs-onvedo-porbeles-huzal-09mm-5kgtekercs/t
Van 0,8-as Porbeles huzal is, én töllük (civishegesztohaz.hu) vettem az 1kg-os 0,8-ast, és ha 5kg-os kellene az is megtalálható náluk is itt az oldalon: www.civishegesztohaz.hu/?kat=3&a=3&aa=112
Marci Te merre laksz?
Szabolcsba.
@@etapgarazsmarci Esetleg tudnánk valahogy értekezni, privátba?
@@attilamartin810 facebookon is ot vagyok ugyanezen a néven.
@@etapgarazsmarci sajnos nincs Facebookom
@@attilamartin810 Akkor az etapgarazs@freemail.hu email címre is írhatsz.
Szia nagyon szép munkát végzel esetleg nem tudnánk beszélni valahogyan azt nagyon meg köszönném
Szia Gábor. Az EtapGarázs facebook oldalon keresztül föl tudod venni velem a kapcsolatot. Link a leírásban.
Szia! Nagyon jók a videóid. Nekem is fémipari végzettségem van és szeretnék elkezdeni hobby szinten kisebb kasznis munkákat. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen vastag lemezből készíted a foltokat? 1-es vagy 1,5-ös? Köszi!
Szia. Köszönöm. Mindig az adott munkadarab (karosszéria elem) lemezvastagsága a mérvadó. De leginkább 0.8 és 1.0 lemezvastagság a minimum. Sok sikert kívánok a karosszéria szakma elsajátításához. Sok kitartásra és türelemre lesz szükséged. De egy nagyon szép szakma.
A hegesztés után ne hűcsd le az anyagot hirtelen mert Hideg repedés várható eltörhet a varrat
Ez függ a hozaganyagtól, és a hegesztett anyagtól is. Általánosságban azonban igaz.
Szia! Jó és hasznos videó számomra. De tényleg megvágtag egy 68-as mustáng ajtaját. Még ha az első sarka kellett is a másikhoz. A maradék rész még mindig érték.
Szia. Nem az egy másik típusú autó ajtaja, aminek az ajtó falca legjobban hasonlított a 68-as mustang ajtó falcához. És a legkisebb alakítással tudtam bepótolni. :)
@@etapgarazsmarci Fura is volt az a műanyag kilincs meg a diszléc. Meg az egész forma. De így már oké.
A=Varrat mélység. V=Varrat szelesség . Mivel kombinált gép valszeg Minél több huzalt ad úgy V is emeli.
Szia. Az én tapasztalatom szerint, pont fordítva van inverteres gépnél. Még a régi trafós gépem igen emelte a huzal előtolást a feszültség emelésekkor, de a modernebb gépeket finomabban lehet hangolni külön a feszültséget, és külön az előtolást.
@@etapgarazsmarci Igen az inverteres gépek biztos finom hangolhatók és evilágiak :) Nekünk is van több. De. A tananyag is azt mondja hogy A=beolvadás melység, V=Szelesség.
Valamint még a gázzal tudod variálni a beolvadást: aktív vagy semleges.
Sziasztok. Próbálom elsajátítani a hegesztés alapjait, én is úgy gondolom, hogy az áramerősséggel (huzalelőtolással) a beégés mélységét szabályozzuk, de hogy lehet, hogy több mint 100amperrel meg lehet hegeszteni a 0.8as lemezt? Az alacsony feszültség miatt nem ég àt mégse?
A MIG és a MAG hegesztés az ugyanaz?
MIG :semleges védőgáz. MAG aktív védőgáz. Semleges védőgáz nem lép reakcióba a varrattal csupán kiszorítja az oxigént varrat környezetéből, például a széndioxid(CO) .Aktív védőgáza pedig reakcióba lép a varrattal és stabilizálja az ívet javítva a hegesztést ,ilyen például az argon védőgáz.Hogy semleges vagy aktív védőgázt használjunk általában az hegesztendő anyag fajtájától kell meg választani , semlegest inkább szénacéloknál az aktív védőgázt például alumínium réz hegesztésénél alkalmazzák .
Nem .A MÍG jelentése inert védőgázas,a MAG jelentése aktív védőgázas.A berendezés sok esetben lehet egy csak a palack különböző töltetű.A MIG- MAG hegesztővel többféle anyag hegeszthető,így például az alumínium is!
Köszi Mester .... Lehet csilivili géped ha fakezű vagy ... olcsó, házilagos , a célnak megfelelő .. mi kell több
Ha porbelessel hegesztesz az mog hegesztés nem mig
A mog ról még nem hallottam,lehet hogy egy rövidítés,de a porbeles esetében a varratot az oxidáciotól adott összetételű porszerű anyag biztosítja.