Żadne władze państwowe nie są zainteresowane podtrzymaniem tradycji z której rozwinęła się polska szkoła sztuk walki.A jeszcze niedawno Polska słynęła ze znakomitych jeżdżców i mistrzów fechtunku.Nigdy na polskie projekty nie ma pieniędzy,ale na różowe patologie i pseudouchodżców bez ograniczeń.
Wierzę, że z czasem i to się zmieni Dobrym przykładem jest Malezja do której wybieramy się na kongres w tym roku, ponieważ ich rząd bardzo wspiera takie działania jak krzewienie tradycji w tym narodowych sztuk walki. Szkoda tylko, że jest to obarczone zaborami, które w ich przypadku trwały ponad 400 lat… Pozostaje robić swoje i wierzyć, że w końcu włodarze także to dostrzegą :) pozdrawiam! 👋
Kilka pierwszych naszych odcinków powstało przy pomocy MKiD. Wystarczyło, aby zakupić pierwszy sprzęt i zacząć nagrywać. Niestety nie jest łatwo ze wsparciem Państwa, ale się nie poddajemy i idziemy śladami Malezyjczyków.
Gratuluję! Cieszę się, że treści naszych filmów motywują do samorozwoju❤ To niesamowite, jak taka prosta rzecz czyli palcat potrafi wykrzesać samodyscypliny oraz rozwijać sprawność i holistyczne funkcjonowanie całego organizmu😅 Czekamy na efekty oraz niezmiennie zapraszamy na treningi!
Fakt, zostaliśmy przyjęci bardzo pozytywnie. Ze względu na złożoność mechaniki osobiście bardzo cenię Helish Quart. Ciesze sie, ze takie produkcje zdobywają popularność, a zapewniam ze w praktyce przynosi to jeszcze więcej satysfakcji niż w grach wideo :)
Myślę, że Japończycy cenią polską kulturę, i będą doceniać jeszcze bardziej. Dowodem na to jest właśnie nasz kolega Satoshi, który odwiedził Polskę wiele razy oraz zwiedził Europę. PS. Moim main'em jest skrzydlaty Jin,, ale Lidka też ma pazur :) pozdro
@@WaćpanKornel Cieszy mnie to bardzo i ja cenie ich kulturę, oraz życzyłbym nam Polakom byśmy tak jak Japończycy umieli chronić nasze tradycje i tożsamość narodową i chceli być Polakami a nie bliżej określonymi Eupejczykami ( z całym szacunkiem dla Europy której też jesteśmy częścią) . Bo (tak mi się wydaje ) japończycy bardzo dbają o swoją . Lidka też fajnie łączy polski patriotyzm z zainteresowaniem Japonią bo posługuje się tradycyjnym Shotokanem . To też jest bardzo Polskie w brew pozorom bo Polacy przyjmowali wzorce z Turcji ( sami wiecie to w Polonium signimicum ,przepraszam jeśli napisałem z błędami nazwę szkoły, ale nie mam talentu do języków obcych ) więc dlaczego nie mieliby czerpać wzorców z Japonii? Dla jednak wole Lidkeee ...No ale zapewnie jeśli chodzi o granie Jinem tez fahnie się gra .Pozdrawiam serdecznie.
@@piterkl566 Lubią, lubią. Podczas II Wojny Światowej wypowiedzieliśmy Cesarstwu Japonii wojnę. Nie przyjęli tego i przysłali notę, że mamy przyjazne stosunki (a były bardzo dobre przed wojną i wywiady też wspólpracowały) i nie przyjmują tego wypowiedzenia, ponieważ zostało spowodowane naciskiem mocarstw biorących udział we wojnie. Czyli lubią i lubili.
Mieszkam we wrocławiu, mam więc dwa pytania : czy prowadzicie szkołę i można u Was podjąć naukę, i czy w wieku 45 lat jest sens zaczynać naukę szermierki Polską szablą?
Czołem! Zapraszamy na treningi w poniedziałki i czwartki o godz. 18:00 w Siechnicach oraz w soboty od 10:00 w Kątach Wrocławskich. Wiek nie jest przeszkodą, dlatego proponuję abyś spróbował poćwiczyć pod okiem Leonarda - wtedy sam zdecydujesz jak daleko chcesz się w to zagłębić. Na treningu dostaniesz palcat i od Ciebie wyłącznie zależy, czy z Tobą zostanie na dłużej :) Kontakt znajdziesz na naszej stronie na FB (zadzwoń lub napisz do nas) facebook.com/profile.php?id=100069179823051 lub bezpośrednio na maila: signumpolonicumwroclaw@gmail.com
Czy w Polskiej sztuce walki jest koncepcja równoważna albo chociaż podobna do japońskiego Ki albo chińskiego Qi? Poluję na to od dłuższego czasu... W Indiach jest Prana, w Grecji była Pneuma... U Słowian ciężko mi znaleźć coś takiego... jest Żywica, ale nie wśród Słowian Zachodnich, u nas to po prostu klejący się sok drzewa...
Witam, nie znam się na tym, ale kiedyś oglądałem filmik, na którym jeden z naszych znawców broni pokazywał, że idea walki z szablą oparta jest na krzyżu. Bo tak stawia się stopy podczas walki. Proszę poszukać w Internecie i na YT. Mowa tutaj o Japonii, podpowiem, że pod Międzyrzeczem mieszka i prowadzi swoje Dojo, jedyny kiedyś w Polsce z wszelkimi dyplomami i uprawnieniami Ninja Pan Remigiusz Borda, do tego malarz, poeta, bard. Niesłychanie ciekawy człowiek.
Zdecydowanie tak. Taką koncepcję kumulacji energii nazywamy punktem rdzennych cięć, którą wyznaczamy palcatem lub szablą. Ciężko to opisać, dlatego zapraszamy na trening, aby zobaczyć to w praktyce. W niektórych naszych filmach jest uchwycony ten moment czyli gdy palcat jest przykładany prostopadle do ćwiczącego (mniej więcej na wysokości mostka) przed wykonaniem kolejnego ruchu.
U Nas nazywało się to Duchem Świętym, a wcześniej po prostu Duchem lub ,,Dechem" znaczenie to samo co Ruach. Dzisiaj jest moda na słowo Wibracja 😉🤌🏻Słowo Duch/Dech oddawało wszystko to co związane z życiową niewidzialną energią.
@@tommyprotrampx na gębę, ale dla chcącego: vis vitalis, fluid magnetyczny (termin europejski), literatura okultystyczna przedwojennej polski, Trentowski, Sędziwój, Bożyca to hasła, które mogą pomóc w szukaniu analogii i odpowiedzi.
@@hdvonzar9648 Nasze motto brzmi: „Obce rzeczy dobrze wiedzieć jest - swoje, obowiązek” Z. Glogier. Cieszy mnie fakt, że aktywnych członków przybywa z treningu na trening :) wierzę także, że poprzez nasze działania i propagowanie statutowych założeń ćwiczących palcatami i „świadomych” Polaków będzie jeszcze więcej. Pozdrawiam!👋
@@withrespecttothesabreofficial chyba się nie zrozumieliśmy...chodziło mi o zle zrozumiany przez wielu kosmopolityzm zachwalany przy jednoczesnym nie docenianiu tego co nasze..a w bardzo wielu przypadkach lepsze...
@@hdvonzar9648 Dziękuję za Twój komentarz! W pełni rozumiem Twoje uwagi dotyczące zrozumienia i doceniania własnego dziedzictwa. To ważne, aby eksplorować i cenić zarówno bogactwo kulturowe innych narodów, jak i piękno i wartość tego, co należy do naszej kultury. Szabla polska jest nie tylko częścią naszego dziedzictwa, ale również świadczy o naszej bogatej historii i tradycji. Jestem przekonany, że dzięki otwartości na różnorodność i jednoczesnemu szacunkowi dla naszych korzeni możemy zyskać głębsze zrozumienie i szacunek dla naszej własnej kultury. Dzięki za podzielenie się swoimi refleksjami!
@@azramirwilk19 O, o tym napisałem w komentarzu, zafascynowała mnie ta opowieść i tym krzyżu wykorzystywanym w walce na szable a do tego świetnie pokazana.
Będzie świetna okazja do wspólnych dyskusji na naszej jesiennej konferencji ua-cam.com/video/we8soSbhDJU/v-deo.htmlsi=XD94Hj_hx0kZxP8Y Według zapewnień Państwo Sieniawscy zaszczycą nas także swoją obecnością.
tradycyjną polską bronią był miecz. a szabla została przejęta chyba od tatarów i zmodyfikowana. więc zastanawiam się na ile jest ona polska. chcę przy okazji zwrócić uwagę na ten przywołany tutaj strój. rozumiem czym jest moda ale niekoniecznie widzę spójność pomiędzy sarmatami a polską szlachtą. wydaje mi się to upodobanie bezpodstawne. sarmaci byli przodkami polaków? czy pierwsi mieszkańcy państwa polan tak się ubierali? ta sarmacka moda szlachty (która chłopów miała za 2 kategorię) jest podobna do upadku meteorytu. a dziś ni z gruchy i pietruchy zostaliśmy sarmatami! - czy tak to szło u polaków? nie jestem przeciwnikiem mody, nie chcę mówić na to kradzież ale skoro to nie było polskie to proszę mówić jak było, proste. zanim trafi tu jakaś piana, nie jestem polakiem a rosyjskim trollem itp. też nie.
Dziękuję za uwagę! Doceniam Twoją wskazówkę odnośnie treści filmów. Biorę to pod uwagę i postaram się dostarczyć bardziej konkretne, merytoryczne informacje w przyszłych produkcjach. Więcej informacji o samej konferencji znajduje się na oficjalnej stronie budo-conference.jp/information-en/ Dzięki za feedback!
Dziękuję za Twój komentarz. Chciałbym zaznaczyć, że moim celem jest promowanie staropolskiej sztuki walki i wzajemnego szacunku kulturowego. Moje nagrania mają na celu pokazanie bogactwa kultury polskiej i wymiany kulturowej z innymi narodami. Mam nadzieję, że widzowie mogą docenić różnorodność kulturową i pozytywne wartości, które staram się przekazać w moich filmach. Pozdrawiam!
Zapraszamy na treningi do Wrocławia, Bydgoszczy, Łodzi lub Katowic. Przy odrobinie wysiłku i zaangażowania można zdać egzaminy instruktorskie uprawniające do założenia przedstawicielstwa lub klubu warmińskiego :)
Owszem często zwięrzęta towarzyszą nam w treningach (konkretnie psy Odyn i Gaspar), ale nie biorą aktywnego udziału w treningach z oczywistych powodów. Choć niejednokrotnie zdarzało się, że stawały w obronie swoich właścicieli...
Pozdrawiam serdecznie.
Dziękujemy serdecznie za komentarz i wsparcie! Również pozdrawiamy i życzymy udanego oglądania! 🌟
Żadne władze państwowe nie są zainteresowane podtrzymaniem tradycji z której rozwinęła się polska szkoła sztuk walki.A jeszcze niedawno Polska słynęła ze znakomitych jeżdżców i mistrzów fechtunku.Nigdy na polskie projekty nie ma pieniędzy,ale na różowe patologie i pseudouchodżców bez ograniczeń.
Niezesraj sie;))
Wierzę, że z czasem i to się zmieni Dobrym przykładem jest Malezja do której wybieramy się na kongres w tym roku, ponieważ ich rząd bardzo wspiera takie działania jak krzewienie tradycji w tym narodowych sztuk walki. Szkoda tylko, że jest to obarczone zaborami, które w ich przypadku trwały ponad 400 lat… Pozostaje robić swoje i wierzyć, że w końcu włodarze także to dostrzegą :) pozdrawiam! 👋
@@chicot.lewacki język lewackie zachowanie…
@@Reformowany-n1p xD prawacki łbie dla ciebie juz zapozno, ty sie juz zesrales;))
Kilka pierwszych naszych odcinków powstało przy pomocy MKiD. Wystarczyło, aby zakupić pierwszy sprzęt i zacząć nagrywać.
Niestety nie jest łatwo ze wsparciem Państwa, ale się nie poddajemy i idziemy śladami Malezyjczyków.
✋✋✋✋
👋
Zrobiłem sobie już kije ćwiczebne. Narazie się uczę sam z różnych filmów. To na prawdę jest we krwi.
Gratuluję! Cieszę się, że treści naszych filmów motywują do samorozwoju❤ To niesamowite, jak taka prosta rzecz czyli palcat potrafi wykrzesać samodyscypliny oraz rozwijać sprawność i holistyczne funkcjonowanie całego organizmu😅 Czekamy na efekty oraz niezmiennie zapraszamy na treningi!
❤❤❤🙂
Japończycy chyba bardzo nas lubią np. ostatnio w grze Tekken 8 pojawiła się polska postać Lidia Sobieska
Fakt, zostaliśmy przyjęci bardzo pozytywnie. Ze względu na złożoność mechaniki osobiście bardzo cenię Helish Quart. Ciesze sie, ze takie produkcje zdobywają popularność, a zapewniam ze w praktyce przynosi to jeszcze więcej satysfakcji niż w grach wideo :)
Myślę, że Japończycy cenią polską kulturę, i będą doceniać jeszcze bardziej. Dowodem na to jest właśnie nasz kolega Satoshi, który odwiedził Polskę wiele razy oraz zwiedził Europę.
PS. Moim main'em jest skrzydlaty Jin,, ale Lidka też ma pazur :)
pozdro
@@mioszmarkiewicz Też myślę ,że w realu jest super i pozdrawiam serdecznie !
@@WaćpanKornel Cieszy mnie to bardzo i ja cenie ich kulturę, oraz życzyłbym nam Polakom byśmy tak jak Japończycy umieli chronić nasze tradycje i tożsamość narodową i chceli być Polakami a nie bliżej określonymi Eupejczykami ( z całym szacunkiem dla Europy której też jesteśmy częścią) . Bo (tak mi się wydaje ) japończycy bardzo dbają o swoją . Lidka też fajnie łączy polski patriotyzm z zainteresowaniem Japonią bo posługuje się tradycyjnym Shotokanem . To też jest bardzo Polskie w brew pozorom bo Polacy przyjmowali wzorce z Turcji ( sami wiecie to w Polonium signimicum ,przepraszam jeśli napisałem z błędami nazwę szkoły, ale nie mam talentu do języków obcych ) więc dlaczego nie mieliby czerpać wzorców z Japonii? Dla jednak wole Lidkeee ...No ale zapewnie jeśli chodzi o granie Jinem tez fahnie się gra .Pozdrawiam serdecznie.
@@piterkl566 Lubią, lubią. Podczas II Wojny Światowej wypowiedzieliśmy Cesarstwu Japonii wojnę. Nie przyjęli tego i przysłali notę, że mamy przyjazne stosunki (a były bardzo dobre przed wojną i wywiady też wspólpracowały) i nie przyjmują tego wypowiedzenia, ponieważ zostało spowodowane naciskiem mocarstw biorących udział we wojnie. Czyli lubią i lubili.
👍
Mieszkam we wrocławiu, mam więc dwa pytania : czy prowadzicie szkołę i można u Was podjąć naukę, i czy w wieku 45 lat jest sens zaczynać naukę szermierki Polską szablą?
Czołem! Zapraszamy na treningi w poniedziałki i czwartki o godz. 18:00 w Siechnicach oraz w soboty od 10:00 w Kątach Wrocławskich. Wiek nie jest przeszkodą, dlatego proponuję abyś spróbował poćwiczyć pod okiem Leonarda - wtedy sam zdecydujesz jak daleko chcesz się w to zagłębić. Na treningu dostaniesz palcat i od Ciebie wyłącznie zależy, czy z Tobą zostanie na dłużej :) Kontakt znajdziesz na naszej stronie na FB (zadzwoń lub napisz do nas)
facebook.com/profile.php?id=100069179823051
lub bezpośrednio na maila:
signumpolonicumwroclaw@gmail.com
Czy w Polskiej sztuce walki jest koncepcja równoważna albo chociaż podobna do japońskiego Ki albo chińskiego Qi? Poluję na to od dłuższego czasu... W Indiach jest Prana, w Grecji była Pneuma... U Słowian ciężko mi znaleźć coś takiego... jest Żywica, ale nie wśród Słowian Zachodnich, u nas to po prostu klejący się sok drzewa...
Witam, nie znam się na tym, ale kiedyś oglądałem filmik, na którym jeden z naszych znawców broni pokazywał, że idea walki z szablą oparta jest na krzyżu. Bo tak stawia się stopy podczas walki. Proszę poszukać w Internecie i na YT. Mowa tutaj o Japonii, podpowiem, że pod Międzyrzeczem mieszka i prowadzi swoje Dojo, jedyny kiedyś w Polsce z wszelkimi dyplomami i uprawnieniami Ninja Pan Remigiusz Borda, do tego malarz, poeta, bard. Niesłychanie ciekawy człowiek.
Zdecydowanie tak. Taką koncepcję kumulacji energii nazywamy punktem rdzennych cięć, którą wyznaczamy palcatem lub szablą. Ciężko to opisać, dlatego zapraszamy na trening, aby zobaczyć to w praktyce. W niektórych naszych filmach jest uchwycony ten moment czyli gdy palcat jest przykładany prostopadle do ćwiczącego (mniej więcej na wysokości mostka) przed wykonaniem kolejnego ruchu.
U Nas nazywało się to Duchem Świętym, a wcześniej po prostu Duchem lub ,,Dechem" znaczenie to samo co Ruach. Dzisiaj jest moda na słowo Wibracja 😉🤌🏻Słowo Duch/Dech oddawało wszystko to co związane z życiową niewidzialną energią.
@@lefbiuro7405 Można gdzieś o tym poczytać? Czy to wiedza przekazywana wyłącznie na gębę? 🧐
@@tommyprotrampx na gębę, ale dla chcącego: vis vitalis, fluid magnetyczny (termin europejski), literatura okultystyczna przedwojennej polski, Trentowski, Sędziwój, Bożyca to hasła, które mogą pomóc w szukaniu analogii i odpowiedzi.
Cudze chwalimy, swego nie znzmy 😢
@@hdvonzar9648 Nasze motto brzmi: „Obce rzeczy dobrze wiedzieć jest - swoje, obowiązek” Z. Glogier. Cieszy mnie fakt, że aktywnych członków przybywa z treningu na trening :) wierzę także, że poprzez nasze działania i propagowanie statutowych założeń ćwiczących palcatami i „świadomych” Polaków będzie jeszcze więcej. Pozdrawiam!👋
@@withrespecttothesabreofficial chyba się nie zrozumieliśmy...chodziło mi o zle zrozumiany przez wielu kosmopolityzm zachwalany przy jednoczesnym nie docenianiu tego co nasze..a w bardzo wielu przypadkach lepsze...
@@hdvonzar9648 Dziękuję za Twój komentarz! W pełni rozumiem Twoje uwagi dotyczące zrozumienia i doceniania własnego dziedzictwa. To ważne, aby eksplorować i cenić zarówno bogactwo kulturowe innych narodów, jak i piękno i wartość tego, co należy do naszej kultury. Szabla polska jest nie tylko częścią naszego dziedzictwa, ale również świadczy o naszej bogatej historii i tradycji. Jestem przekonany, że dzięki otwartości na różnorodność i jednoczesnemu szacunkowi dla naszych korzeni możemy zyskać głębsze zrozumienie i szacunek dla naszej własnej kultury. Dzięki za podzielenie się swoimi refleksjami!
Karabela, czy karabella😂?
Karabela :)
Teraz kontrowersja a co na to sztuka krzyżowa Sieniawskich?
@@azramirwilk19 O, o tym napisałem w komentarzu, zafascynowała mnie ta opowieść i tym krzyżu wykorzystywanym w walce na szable a do tego świetnie pokazana.
Będzie świetna okazja do wspólnych dyskusji na naszej jesiennej konferencji ua-cam.com/video/we8soSbhDJU/v-deo.htmlsi=XD94Hj_hx0kZxP8Y Według zapewnień Państwo Sieniawscy zaszczycą nas także swoją obecnością.
Zaskoczenie - punktualne pociągi??? To w Japonii norma. No rozwaliłeś mnie. Zaskoczeniem jest to wspomniane HANIEBNE spóźnienie.
zborsuczyliśmy się...
Zatem palcat w dłoń i do roboty! 😁
tradycyjną polską bronią był miecz. a szabla została przejęta chyba od tatarów i zmodyfikowana. więc zastanawiam się na ile jest ona polska. chcę przy okazji zwrócić uwagę na ten przywołany tutaj strój. rozumiem czym jest moda ale niekoniecznie widzę spójność pomiędzy sarmatami a polską szlachtą. wydaje mi się to upodobanie bezpodstawne. sarmaci byli przodkami polaków? czy pierwsi mieszkańcy państwa polan tak się ubierali? ta sarmacka moda szlachty (która chłopów miała za 2 kategorię) jest podobna do upadku meteorytu. a dziś ni z gruchy i pietruchy zostaliśmy sarmatami! - czy tak to szło u polaków? nie jestem przeciwnikiem mody, nie chcę mówić na to kradzież ale skoro to nie było polskie to proszę mówić jak było, proste. zanim trafi tu jakaś piana, nie jestem polakiem a rosyjskim trollem itp. też nie.
👍👏
Do rzeczy panowie, ponad 2 minuty o dupie maryni, przepraszam za słownik ale oczekuje konkretne informacje.
Dziękuję za uwagę! Doceniam Twoją wskazówkę odnośnie treści filmów. Biorę to pod uwagę i postaram się dostarczyć bardziej konkretne, merytoryczne informacje w przyszłych produkcjach. Więcej informacji o samej konferencji znajduje się na oficjalnej stronie budo-conference.jp/information-en/
Dzięki za feedback!
Szkoda ze w XVII Rzeczypospolita nie wysyłała ambasadorow do Japoni. Fajnie by było zblizyc obie kultury.
Warto rozmawiać :)
Polska mlodziez uczy sie opluwac mundur
Taka jest wola naszych wlascicieli! Zobaczcie co się dzieje w muzeum IIWW
Dziękuję za Twój komentarz. Chciałbym zaznaczyć, że moim celem jest promowanie staropolskiej sztuki walki i wzajemnego szacunku kulturowego. Moje nagrania mają na celu pokazanie bogactwa kultury polskiej i wymiany kulturowej z innymi narodami. Mam nadzieję, że widzowie mogą docenić różnorodność kulturową i pozytywne wartości, które staram się przekazać w moich filmach. Pozdrawiam!
To nie Polska młodziesz tylko miendzy narodowa chołota lewacka !
To nie polska młodzież tylko aktywiści opłacani z zewnętrznych źródeł, jak pan im powie to zjedzą z pod siebie .....
Na Warmii by się przydało:) Jeśli Bogu wierni będziemy, Husarskie:"Jezus Maria", znów zaprowadzi nas do zwycięstwa.
Prawda
Zapraszamy na treningi do Wrocławia, Bydgoszczy, Łodzi lub Katowic. Przy odrobinie wysiłku i zaangażowania można zdać egzaminy instruktorskie uprawniające do założenia przedstawicielstwa lub klubu warmińskiego :)
A pracy przed nami jeszcze na kolejne pokolenia 😅
Zwierzęts nie mają sztuk walki, duszy smi filozofii tylko instynkt.
Owszem często zwięrzęta towarzyszą nam w treningach (konkretnie psy Odyn i Gaspar), ale nie biorą aktywnego udziału w treningach z oczywistych powodów. Choć niejednokrotnie zdarzało się, że stawały w obronie swoich właścicieli...
Ludzie też nie mają duszy.