🤜KUP PRZEWODNIK po trasach Calpe: shop.bikeshow.cc/produkt/calpe-z-bikeshow-przewodnik/ 🤜SUBSKRYBUJ Bikeshow - tak pomagasz rozwijać ten projekt: www.youtube.com/@bikeshowcc?sub_confirmation=1 🤜Więcej akcji na Instagramie ->>> instagram.com/bikeshow.cc/
Jeździłem na Shimano ultegra i dura. Potem z ciekawości zmieniłem na looka keo 2 carbon i byłem bardzo zadowolony. Większą bezawaryjność, mniejsze luzy i wycieranie się tej metalowej płytki. Teraz jeżdżę na look keo blade i też rewelacja. Nie zerknąłem się z tymi problemami o których było w filmie.
Od tego sezonu zacząłem jeździć w pedałach Keo Blade - spostrzeżenia: jak się zabrudzą, to faktycznie wypięcie stopy staje się bardzo trudne (pomaga wtedy wypinanie stopy do wewnątrz roweru - natomiast można sobie trochę porysować rower takim sposobem, lub przepłukanie pedałów wodą z bidonu), trzymają świetnie stopę - szczególnie jest to plusem przy mocnych zrywach czy finiszach, czasami też strasznie trzeszczą - chyba największy minus - może być was słychać na odległość kilkuset metrów - smieszna sprawa w pedałach za ponad 1000 zł. Na szczęście problemy z wypinaniem stopy można w banalny sposób wyeliminować, wlewając trochę lubrykantu w postaci smaru czy wosku w miejscach, gdzie płytka styka się z resztą konstrukcji pedała. Samo wpinanie i wypinanie staje się wtedy dużo bardziej smooth :). Niweluje to też trochę trzeszczenie, niestety póki co nie udało mi się ich tym sposobem całkiem wyeliminować.
DOSC WAZNY UPDATE: dziś jeden z pedałów pękł w miejscu gdzie blok wsuwa się w pedał i płytka gdzieś wypadła. Po rozkręceniu drugiego pedała okazało się, że plastik zaczyna pękać w tym samym miejscu, więc to byla kwestia dni zanim drugi pedal też by się pękł. Nie polecam niestety tych pedałów - pol sezonu i pedały do śmieci.
ja cisne na mtb , ale wszyscy , doisłownie kazdy kogo nie spotkam mówi, ze wyniki robi sie tylko na dedykowanych pedałach :) moze coś w tym jest ale jezeli chodzi o wygode (wlasnie jak sie czesto zsiada czy na mokrym) to zatrzaski mtb i buty do nich to dobre rozwiazanie :)
Ja śmigałem na Keo Blade lata temu. Wymieniłem pół roweru zanim okazało się że to one trzeszczą. Do tego luzy na ośkach. Po tym jak wyleciały do szuflady jeździłem na 105 na których kilka sezonow nie zrobiło wiekszego wrażenia. Teraz w nowym rowerze ultegra i nie chce innych niż Shimano bo zraziłem sie do eksperymentów ;)
No właśnie to jest mój problem. Mam przejechane ponad 3k km w tym roku (tak, robię dużo km) i każdy podjazd, każde skrzyżowanie to jest dramat. Może to rozmiar buta (buty shimano RC7 rozmiar 43 SPD-SL), jest problemem, może model pedałów… nie wiem… byłem na bike fitingu (wszystko oky). Pisałem komentarze - każdy odpowiadało to samo (spróbuje innych marek, innych butów itp.) . Dlatego po roku jazdy w butach i pedałach SPD-SL Shimano stwierdzam, że są spoko, o ile nie musisz się z nich wypijać w sytuacji awaryjnej!
Jeżdżę na Favero assioma duo (look) i dla mnie największa różnica względem spd-sl (105) to komfort poruszania stopą gdy but jest wpięty na plus dla favero. Co do trwałości mam zupełnie inne odczucia, żółte bloki shimano znikały w oczach. Do tego w MTB i gravelu m-520 i m-540.
W zestawie z Favero Assioma są chińskie podróbki bloków looka z aliexpress i one są rzeczywiście bardziej trwałe niż ori bloki Shimano (takie mam porównanie)
Przez lata jeździłem na shimanowskich potem przesiadłem się na favero bepro, które są w standardzie looka i stwierdzam, że shimano są o wiele wygodniejsze w użyciu - wpinanie jest bardzo proste i precyzyjne. W przypadku tycu favero prawie zawsze muszę się patrzeć w dół jak sie wpinać, a i tak nie zawsze udaje się to za pierwszym razem. Na plus lookowskiego systemu keo jest może to, że wolniej się zużywają niż shimano. Co przyczepności bloków na śliskich nawierzchniach, to zamiast kupować bloki w wersji grip, można dostać na ali za parę groszy gumowe nakładki ochronne na bloki, które nie dość, że zwiekszaja przyczepność, to jeszcze chronia blok przed ścieraniem od chodzenia. Look też robi takie nakładki, ale są drogie i zrobione są z bardzo twardej gumy, prawie, że plastiku, które do tego są śliskie i zdarzało mi sie na nich pojechać.
u mnie looki tez sie srednio wpinaja, czesto gdzies stopa szukam tego wpiecia. jak obserwuje ludzi z shimano to wchodzi pyk pyk i zapiete. mam siwe bloki grip i pedaly keo classic 3. przejechalem na nich jakies 4000km i blok jest dosyc mocno styrany, lecz nie wplywa to na wpinanie sie. tak bylo od poczatku.
Od 1.5 msc look keo 3 Classic po przesiadce z spd mtb. Co prawda nie mam porównania z innymi szosowymi ale co zdążyłem zauważyć po >1000km luzy od nowośc na ośkach i to spooore które obecnie przerodziły się w obustronne trzaski pod obciążeniem( zgłaszałem sprzedawcy miał wymienić ale sprawdzał w pozostałych kilku sztukach i wszytskie tak mają… ostatecznie oddał część kasy). Problemu z wpięciem bloków co szczególnie wku…jące jest przy jeździe przez miasto i ciągle zatrzymywanie się na światłach… prawie za każdym razem muszę spoglądać na pedal żeby dobrze trafić Obecnie poszedł bym w Shimano…
2 lata jeździłem na systemie Shimnanno, od tego roku testuję Looka (Keo 2 Max). W moim przypadku bloki Looka zużywają się wolniej niż te od Shimanno (które już po pierwszych 5-6 jazdach notowały lekkie pęknięcia na żółtym plastiku). Na minus Looka wpinanie [które w moim przypadku jest mniej intuicyjne niż w Shimanno]
Miałem Blade... wypięcie ale jak i wpięcie to czasami była masakra (korzystałem z tej najsłabszej wkładki). Warto jeszcze dodać że trzeba dbać o bloki bo te pedały szybko skrzypią :( Wróciłem do Keo 2 Max (dla mnie najlepsze) :D
Zaczynałem od SPD MTB. Później byly Look keo 2 max z blokami z gumą i byłem naprawdę zadowolony. Teraz mam pedały z pomiarem mocy favero asioma i ich bloki też mają gumowe nakładki, i chyba są kompatybilne z look.
Kiedy kupowałem buty i pedaly to kupiłem strasznie bez sensu, bo chciałem na początek pedaly mtb, a buty koniec końców ze względu na dobra promocję kupiłem szosowe. Znalazłem adaptery do butów szosowych - adapter jest wielkości bloku szosowego i do niego wkręca się blok MTB. Jeżdżę tak trzeci sezon i jest bardzo spoko, bo „powierzchnia” bloku jest szosowa, a łatwość wypinania MTB. Po dwóch latach „grip” do chodzenia gumowy po prostu odpadł na bucie na którym najczęściej schodzę z roweru
Poza szybszym zużyciem bloków Look ma jeszcze problem, że wyciera się przód pedału i robi się luz na boki przy wpiętym bucie. Trzeba by bardzo pilnować bloków i jeszcze szybciej je wymieniać. Ogólnie jakoś mając Look Keo 2 Classic i Shimano SPD SL nie widzę zalet Looka. Shimano lżej się wpina, bloki dłużej wytrzymują itd. Te gripy gumowe w Look się szybko urywają i robi się wersja bez grip ;)
Moją półroczną przygode z Keo Blade Carbon zakończyły dwie jazdy w deszczu, zdechły łożyska w obu pedałach. Dostępność części i narzędzi do serwisu zerowa (co przyznal sam sklep przy okazji zgloszenia na gwarancji), z ulgą wrócilem do Ultegry.
Pierwszy system pedałów jaki kupiłem po latach na platformach to był LOOK Blade + buty LAKE (a więc najwyższa półka szczególnie jeśli chodzi o buty). Pojeździłem w tym może dwa sezony. Potem tylko pedały SPD MTB (Deore XT) i nie zamierzam do szosowych bloków więcej wracać. Można się w tym zabić po zwykłych schodkach do sklepu idąc. A te nakładki też miałem ale nawet tego nie użyłem nigdy (kolejny element, który należy wozić ze sobą żeby usprawnić proces chodzenia-paranoja jakaś). Poza nieco lepszym transferem mocy częstowały mnóstwem ograniczeń głównie po zejściu z roweru i przemieszczaniem się w samych butach.
Aby nie niszczyć bloków, look posiada w ofercie gumowe nakładki do chodzenia - chroni to też przed powaleniem na śliskim - biorę je ze sobą do kieszeni.
Miałem pedały Shimano i ciężko było wypiąć ( po mimo rozkręconej regulacji na minimum) się prawą nogą do tego stopnia że łatwiej było to zrobić wykręcając stopę w kierunku koła/opony. Przez co zniszczyłem sobie buta ocierając oponą o buta w czasie wypinania. W końcu kupiłem pedały z pomiarem mocy Favero Assioma i okazało się że bardzo łatwo można się wypinać z pedałów.
Do tej pory jeździłem na Look Keo Classic, ale dosłownie 2 dni temu zmieniłem na Keo Blade Carbon, z tymże założona płytka mówi o 8 Nm jako momentowi siły wypięcia. Po obejrzeniu tego filmu muszę zadbać o czystość bloków bo nie chciałbym mieć takiej przygody jak Ty i na przykład wpaść pod auto przez to, że nie wypiąłem się z pedałów :D pozdrowienia, jak zawsze dobry materiał
Jeżdżę na pedałach Keywin-a i po 25k km nie mam możliwości kupić bloków... żenada jak za to ile dałem za pedały... ale muszę się przesiąść na coś i wybór padł na Loka keo2max
Po przesiadce z bloków spd poszedłem w szosowe bloki looka, pierwszy komplet zużył się od nadmiernego człapania już po ~1000km. Razem z kolejnymi blokami kupiłem osłony na bloki Look Keo Cleat Covers (50zł) i dzięki nim, mam te same bloki już od ~8k km i nawet nie myślę, żeby zmieniać.
czesc. ja jezdzilem caly czas w pedalach mtb od shimano. najnizszy pancerny model :) jak sie mialo mtb i szose to bylo spoko ale teraz jak tylko na szosie to te zwykle spd mi zaczely nie wystarczac, i na ten seozn wybralem look keo 2 max carbon.. te co Ty masz aktulanie.. dla mnie sa okej ale nie mam porownania do innych pedalow szosowych.. a kierowalem sie cena i waga i shimano wydaje mi sie ze jest w tyle jesli chodzi o ta kwestie. pozdro
Ale to Look wymyślił pedały zatrzaskowe, które przebiły się do masowej produkcji i użytkowania. Przez pierwsze 20 lat to Look był normą dla rowerów szosowych, a Shimano, które zaproponowało pedały SPD MTB kilka lat później stało sie normą dla rowerów MTB.
Coś czego nie wyłapiesz, bo nie jeździłeś w Lookach, nowe Blade mają powiększoną platformę przez co są dużo wygodniejsze dla stopy. Ale płytki 16Nm jakie dają w najwyższym modelu dramat, jakby ktoś buty przywiązał. Co do brudu to wystarczy stuknąć butem o asfalt przed wpięciem, w końcu to pedał szosowy raczej nikt po lesie nie biega.
Gdyby "wystarczyło stuknąć o asfalt" to bym o tym nie mówił w materiale - nawet porównując z Keo 2 Carbon model Blade po prostu jest bardziej wrażliwy na zabrudzenia i dużo, dużo trudniej wyczyścić blok niż w Shimano:) Chociaż SpeedPlay nie pobije
@@bikeshowcczrobiłem na poprzedniej generacji w okolicach 14 tys km i zero problemu z piachem, ale ja pedały szosowe używam na szosie. Z nowymi podobnie.
A i jeszcze dodam, że wybrałem keo 2 max ponad shimano 105 z uwagi na pełną metalową płytkę w miejscu styku bloku z pedałem zamiast dwóch małych blaszek jak w shimano 105.
Panie Redaktorze, czy uważa Pan, iż te bloki Look które mają wkomponowane białe elementy z bardziej śliskiego tworzywa mniej zużywają body pedału? W blokach w wersji „grip” cały blok wykonany jest z szarego tworzywa.
Słyszałem taką teorię ale ja czuję głównie różnice w płynności pracy bloków, może na bardzo długi dystans jakoś to wpływa, ale pytanie czy wcześniej i tak pedaly nie padną z jakiegokolwiek innego powodu
@@bikeshowcc kompozytowe body pedalow jest wrażliwe na nadmierne tarcie więc zużycie będzie zauważalne. Ciekawe dlaczego zrezygnowali z tych białych teflonowych insertów w blokach grip…
@@zelpel a ja jezdze 100 do 200 + w takich i jest git, dodatkowo na wyjazdy powyzej dnia nie muszę wozic ekstra butów czy też łazić w sztywniakach po miasteczkach/knajpach/noclegach. No ale ja neguję szosowe napiny
a jak z jazdą w spd na szosie, powiedzmy takiej ultra aero - środowisko się czepia czy można jeździć jak się chce? Osobiście i tak bym pewnie jeździł w spd ale zastanawiam się czy ludzie się czepiają czy jest luz?
W przypadku roweru szosowego zwłaszcza uważam, że pedały SPD to powinna być pierwsza inwestycja po kasku i okularach wpływająca na efektywność jazdy, ułatwiająca zajmowanie powtarzalnej pozycji i też poprawiająca kontrolę nad rowerem:)
@@zelpel to interesujace ale kiedyś trafiłem na film z profesjonalnymi badaniami mocy, tunel aero te sprawy, spd vs platforma i przyrosty były znikome. W grupie pro ciagle istotne ale tylko tam. Dla innych to placebo
W takim razie chyba nie wkręciłes się w kolarstwo.Myslę,że w przypadku amatorów pedały wpinane są równie istotne(obecnie amatorzy na czas jeżdżą z średnimi powyżej 50 km/h, słabsi czy też rekreacyjni cykliści,skorzystają na powtarzalności pozycji stopy).Są sytuacje,w których preferowane są pedały platformowe-np. rower służący stricte na dojazdy do sklepu,gdzie nie ma potrzeby się wpinać,ale to już inna sprawa.
Poradzcie proszę. Zamówiłem gravela. Nie znam się na p......ach i różńych rodzajach zacisków. Czy istnieje rodzaj pe.....ów, gdzie wkłada się płaskie buty, nie takie twarde, sportowe i w których można spokojnie chodzić? Będę jeździł w góry, gdzie najpierw chciałbym jak najszybciej dojechać ale na miejscu też móc pochodzić. Czy coś takiego istnieje?
🤜KUP PRZEWODNIK po trasach Calpe: shop.bikeshow.cc/produkt/calpe-z-bikeshow-przewodnik/
🤜SUBSKRYBUJ Bikeshow - tak pomagasz rozwijać ten projekt: www.youtube.com/@bikeshowcc?sub_confirmation=1
🤜Więcej akcji na Instagramie ->>> instagram.com/bikeshow.cc/
Jeździłem na Shimano ultegra i dura. Potem z ciekawości zmieniłem na looka keo 2 carbon i byłem bardzo zadowolony. Większą bezawaryjność, mniejsze luzy i wycieranie się tej metalowej płytki. Teraz jeżdżę na look keo blade i też rewelacja. Nie zerknąłem się z tymi problemami o których było w filmie.
Od tego sezonu zacząłem jeździć w pedałach Keo Blade - spostrzeżenia: jak się zabrudzą, to faktycznie wypięcie stopy staje się bardzo trudne (pomaga wtedy wypinanie stopy do wewnątrz roweru - natomiast można sobie trochę porysować rower takim sposobem, lub przepłukanie pedałów wodą z bidonu), trzymają świetnie stopę - szczególnie jest to plusem przy mocnych zrywach czy finiszach, czasami też strasznie trzeszczą - chyba największy minus - może być was słychać na odległość kilkuset metrów - smieszna sprawa w pedałach za ponad 1000 zł. Na szczęście problemy z wypinaniem stopy można w banalny sposób wyeliminować, wlewając trochę lubrykantu w postaci smaru czy wosku w miejscach, gdzie płytka styka się z resztą konstrukcji pedała. Samo wpinanie i wypinanie staje się wtedy dużo bardziej smooth :). Niweluje to też trochę trzeszczenie, niestety póki co nie udało mi się ich tym sposobem całkiem wyeliminować.
DOSC WAZNY UPDATE: dziś jeden z pedałów pękł w miejscu gdzie blok wsuwa się w pedał i płytka gdzieś wypadła. Po rozkręceniu drugiego pedała okazało się, że plastik zaczyna pękać w tym samym miejscu, więc to byla kwestia dni zanim drugi pedal też by się pękł. Nie polecam niestety tych pedałów - pol sezonu i pedały do śmieci.
ja cisne na mtb , ale wszyscy , doisłownie kazdy kogo nie spotkam mówi, ze wyniki robi sie tylko na dedykowanych pedałach :) moze coś w tym jest ale jezeli chodzi o wygode (wlasnie jak sie czesto zsiada czy na mokrym) to zatrzaski mtb i buty do nich to dobre rozwiazanie :)
Jakie wyniki? xD Setne sekundy na segmencie stravy? Czy średnia wyższa o 0.00001km/h na ustawce?
@@arbuzuheh :) no właśnie ….
Ja śmigałem na Keo Blade lata temu. Wymieniłem pół roweru zanim okazało się że to one trzeszczą. Do tego luzy na ośkach. Po tym jak wyleciały do szuflady jeździłem na 105 na których kilka sezonow nie zrobiło wiekszego wrażenia. Teraz w nowym rowerze ultegra i nie chce innych niż Shimano bo zraziłem sie do eksperymentów ;)
No właśnie to jest mój problem. Mam przejechane ponad 3k km w tym roku (tak, robię dużo km) i każdy podjazd, każde skrzyżowanie to jest dramat. Może to rozmiar buta (buty shimano RC7 rozmiar 43 SPD-SL), jest problemem, może model pedałów… nie wiem… byłem na bike fitingu (wszystko oky). Pisałem komentarze - każdy odpowiadało to samo (spróbuje innych marek, innych butów itp.) .
Dlatego po roku jazdy w butach i pedałach SPD-SL Shimano stwierdzam, że są spoko, o ile nie musisz się z nich wypijać w sytuacji awaryjnej!
Jeździłem na Shimano oraz MTB ale zdecydowanie najlepiej mi się jeździć w Look
Jeżdżę na Favero assioma duo (look) i dla mnie największa różnica względem spd-sl (105) to komfort poruszania stopą gdy but jest wpięty na plus dla favero. Co do trwałości mam zupełnie inne odczucia, żółte bloki shimano znikały w oczach. Do tego w MTB i gravelu m-520 i m-540.
W zestawie z Favero Assioma są chińskie podróbki bloków looka z aliexpress i one są rzeczywiście bardziej trwałe niż ori bloki Shimano (takie mam porównanie)
Przez lata jeździłem na shimanowskich potem przesiadłem się na favero bepro, które są w standardzie looka i stwierdzam, że shimano są o wiele wygodniejsze w użyciu - wpinanie jest bardzo proste i precyzyjne. W przypadku tycu favero prawie zawsze muszę się patrzeć w dół jak sie wpinać, a i tak nie zawsze udaje się to za pierwszym razem. Na plus lookowskiego systemu keo jest może to, że wolniej się zużywają niż shimano. Co przyczepności bloków na śliskich nawierzchniach, to zamiast kupować bloki w wersji grip, można dostać na ali za parę groszy gumowe nakładki ochronne na bloki, które nie dość, że zwiekszaja przyczepność, to jeszcze chronia blok przed ścieraniem od chodzenia. Look też robi takie nakładki, ale są drogie i zrobione są z bardzo twardej gumy, prawie, że plastiku, które do tego są śliskie i zdarzało mi sie na nich pojechać.
u mnie looki tez sie srednio wpinaja, czesto gdzies stopa szukam tego wpiecia. jak obserwuje ludzi z shimano to wchodzi pyk pyk i zapiete. mam siwe bloki grip i pedaly keo classic 3. przejechalem na nich jakies 4000km i blok jest dosyc mocno styrany, lecz nie wplywa to na wpinanie sie. tak bylo od poczatku.
Nieheteronormatywne czesci rowerowe
Spróbowałem Wahoo Speedplay, właśnie przesiadając się z Looka i chyba już nie wrócę 😆
Od 1.5 msc look keo 3 Classic po przesiadce z spd mtb. Co prawda nie mam porównania z innymi szosowymi ale co zdążyłem zauważyć po >1000km luzy od nowośc na ośkach i to spooore które obecnie przerodziły się w obustronne trzaski pod obciążeniem( zgłaszałem sprzedawcy miał wymienić ale sprawdzał w pozostałych kilku sztukach i wszytskie tak mają… ostatecznie oddał część kasy). Problemu z wpięciem bloków co szczególnie wku…jące jest przy jeździe przez miasto i ciągle zatrzymywanie się na światłach… prawie za każdym razem muszę spoglądać na pedal żeby dobrze trafić
Obecnie poszedł bym w Shimano…
2 lata jeździłem na systemie Shimnanno, od tego roku testuję Looka (Keo 2 Max). W moim przypadku bloki Looka zużywają się wolniej niż te od Shimanno (które już po pierwszych 5-6 jazdach notowały lekkie pęknięcia na żółtym plastiku). Na minus Looka wpinanie [które w moim przypadku jest mniej intuicyjne niż w Shimanno]
Miałem Blade... wypięcie ale jak i wpięcie to czasami była masakra (korzystałem z tej najsłabszej wkładki). Warto jeszcze dodać że trzeba dbać o bloki bo te pedały szybko skrzypią :( Wróciłem do Keo 2 Max (dla mnie najlepsze) :D
Zaczynałem od SPD MTB. Później byly Look keo 2 max z blokami z gumą i byłem naprawdę zadowolony. Teraz mam pedały z pomiarem mocy favero asioma i ich bloki też mają gumowe nakładki, i chyba są kompatybilne z look.
Looki były ok. Ale przez to, że potrzebowałem dłuższej oski to po filmie u Francisa Cade wybrałem ultegre +4 mm i jest spoko
Kiedy kupowałem buty i pedaly to kupiłem strasznie bez sensu, bo chciałem na początek pedaly mtb, a buty koniec końców ze względu na dobra promocję kupiłem szosowe. Znalazłem adaptery do butów szosowych - adapter jest wielkości bloku szosowego i do niego wkręca się blok MTB. Jeżdżę tak trzeci sezon i jest bardzo spoko, bo „powierzchnia” bloku jest szosowa, a łatwość wypinania MTB. Po dwóch latach „grip” do chodzenia gumowy po prostu odpadł na bucie na którym najczęściej schodzę z roweru
Poza szybszym zużyciem bloków Look ma jeszcze problem, że wyciera się przód pedału i robi się luz na boki przy wpiętym bucie. Trzeba by bardzo pilnować bloków i jeszcze szybciej je wymieniać. Ogólnie jakoś mając Look Keo 2 Classic i Shimano SPD SL nie widzę zalet Looka. Shimano lżej się wpina, bloki dłużej wytrzymują itd. Te gripy gumowe w Look się szybko urywają i robi się wersja bez grip ;)
Bałem się bloków szosowych, jeździłem na spd mtb. Ale bardzo łatwo się wpinają. A na bloki zakładam gumowe nakładki jak chce chodzic
Moją półroczną przygode z Keo Blade Carbon zakończyły dwie jazdy w deszczu, zdechły łożyska w obu pedałach. Dostępność części i narzędzi do serwisu zerowa (co przyznal sam sklep przy okazji zgloszenia na gwarancji), z ulgą wrócilem do Ultegry.
Miałem look keo easy przez dwa lata. Teraz zmieniałem i myślałem o shimano 105 ale jednak wygrał styl bo keo 2 max wyglądają o wiele lepiej.
Wszystkie bloki Look występują w wersji GRIP (z materiału można było wywnioskować że tylko czerwone, ale może to tylko ja ;)
Może porównanie z Wahoo
Pierwszy system pedałów jaki kupiłem po latach na platformach to był LOOK Blade + buty LAKE (a więc najwyższa półka szczególnie jeśli chodzi o buty). Pojeździłem w tym może dwa sezony. Potem tylko pedały SPD MTB (Deore XT) i nie zamierzam do szosowych bloków więcej wracać. Można się w tym zabić po zwykłych schodkach do sklepu idąc. A te nakładki też miałem ale nawet tego nie użyłem nigdy (kolejny element, który należy wozić ze sobą żeby usprawnić proces chodzenia-paranoja jakaś). Poza nieco lepszym transferem mocy częstowały mnóstwem ograniczeń głównie po zejściu z roweru i przemieszczaniem się w samych butach.
A jak zmierzyłeś ten lepszy transfer?
@@dobry_czlowiek Organoleptycznie
Brakowało tego materiału na polskim jutubie. Duży plus!
Aby nie niszczyć bloków, look posiada w ofercie gumowe nakładki do chodzenia - chroni to też przed powaleniem na śliskim - biorę je ze sobą do kieszeni.
Ja na szosie jeżdżę na Lookach, ale MTB 🙂
Ja też. X-track race
Zdecydowanie wahoo speedplaye:)
Czy czuć realnie różnicę między Keo 2, a Keo 2 carbon oprócz wagi ?
Miałem pedały Shimano i ciężko było wypiąć ( po mimo rozkręconej regulacji na minimum) się prawą nogą do tego stopnia że łatwiej było to zrobić wykręcając stopę w kierunku koła/opony. Przez co zniszczyłem sobie buta ocierając oponą o buta w czasie wypinania. W końcu kupiłem pedały z pomiarem mocy Favero Assioma i okazało się że bardzo łatwo można się wypinać z pedałów.
Od zawsze używam Keo 2 Max Carbon i nie widzę powodu by zmieniać. Niestety przez to nie mam żądnego porównania do konkurencji :)
Akurat przesiadłem się po 7 latach dwa tygodnie temu z shimano na LOOK. Kook keo 2 standard
Narazie we wszystkich rowerach system spd. Szosa spd ultegra, gravel 540, mtb look
Do tej pory jeździłem na Look Keo Classic, ale dosłownie 2 dni temu zmieniłem na Keo Blade Carbon, z tymże założona płytka mówi o 8 Nm jako momentowi siły wypięcia. Po obejrzeniu tego filmu muszę zadbać o czystość bloków bo nie chciałbym mieć takiej przygody jak Ty i na przykład wpaść pod auto przez to, że nie wypiąłem się z pedałów :D pozdrowienia, jak zawsze dobry materiał
Zabrakło porównania bloków MTB vs szosowych.. :(
Jeżdżę na pedałach Keywin-a i po 25k km nie mam możliwości kupić bloków... żenada jak za to ile dałem za pedały... ale muszę się przesiąść na coś i wybór padł na Loka keo2max
Po przesiadce z bloków spd poszedłem w szosowe bloki looka, pierwszy komplet zużył się od nadmiernego człapania już po ~1000km. Razem z kolejnymi blokami kupiłem osłony na bloki Look Keo Cleat Covers (50zł) i dzięki nim, mam te same bloki już od ~8k km i nawet nie myślę, żeby zmieniać.
wozisz codziennie oslonki na bloki ze soba?
@@jarosawniekrasz5123 Tak, w tylnej kieszonce
7 lat Look, najpierw keo easy a obecnie clasic 3, ogólnie jestem zadowolony.
U mnie keo easy jeszcze dają radę po 3kkm.
czesc. ja jezdzilem caly czas w pedalach mtb od shimano. najnizszy pancerny model :) jak sie mialo mtb i szose to bylo spoko ale teraz jak tylko na szosie to te zwykle spd mi zaczely nie wystarczac, i na ten seozn wybralem look keo 2 max carbon.. te co Ty masz aktulanie.. dla mnie sa okej ale nie mam porownania do innych pedalow szosowych.. a kierowalem sie cena i waga i shimano wydaje mi sie ze jest w tyle jesli chodzi o ta kwestie. pozdro
Look keo 2
Ktoś ma doświadczenie z pedalami Time?
Ja się zastanawiam, czemu na nich wszyscy nie jeżdżą. Nawet najtańsze Xpresso za 150zł ważą mniej niż kilka razy droższe Shimano czy Look.
5:25 po co w ogóle wspominać o wadze Shimano czy Look - skoro przy Time'ach, nawet tych NAJTAŃSZYCH to są kowadła?
Ultegra w szosie i XT w MTB tyle w temacie
Telezakupy mango c.d.
🤦
Kiedyś Shimano dura ace a od dobrych 10 lat look keo carbon
A kiedy będzie san marco shortfit 3d?
Dura Ace przerost formy nad treścią na moje potrzeby, Ultegra droższa a tylko 27g lżejsza więc mój wybór to spd-sl 105tki R7000.
A wszystkie je miażdży Time...
Wybór pedałów innych niż Shimano to jak próba wynalezienia koła na nowo. 😊
Ale to Look wymyślił pedały zatrzaskowe, które przebiły się do masowej produkcji i użytkowania. Przez pierwsze 20 lat to Look był normą dla rowerów szosowych, a Shimano, które zaproponowało pedały SPD MTB kilka lat później stało sie normą dla rowerów MTB.
Gdyby jeszcze robili pedały z pomiarem mocy. Niestety np. Garmin w systemie SPD-SL wpina się zauważalnie gorzej od Shimano.
Coś czego nie wyłapiesz, bo nie jeździłeś w Lookach, nowe Blade mają powiększoną platformę przez co są dużo wygodniejsze dla stopy. Ale płytki 16Nm jakie dają w najwyższym modelu dramat, jakby ktoś buty przywiązał. Co do brudu to wystarczy stuknąć butem o asfalt przed wpięciem, w końcu to pedał szosowy raczej nikt po lesie nie biega.
Gdyby "wystarczyło stuknąć o asfalt" to bym o tym nie mówił w materiale - nawet porównując z Keo 2 Carbon model Blade po prostu jest bardziej wrażliwy na zabrudzenia i dużo, dużo trudniej wyczyścić blok niż w Shimano:) Chociaż SpeedPlay nie pobije
@@bikeshowcczrobiłem na poprzedniej generacji w okolicach 14 tys km i zero problemu z piachem, ale ja pedały szosowe używam na szosie. Z nowymi podobnie.
A i jeszcze dodam, że wybrałem keo 2 max ponad shimano 105 z uwagi na pełną metalową płytkę w miejscu styku bloku z pedałem zamiast dwóch małych blaszek jak w shimano 105.
Panie Redaktorze, czy uważa Pan, iż te bloki Look które mają wkomponowane białe elementy z bardziej śliskiego tworzywa mniej zużywają body pedału? W blokach w wersji „grip” cały blok wykonany jest z szarego tworzywa.
Słyszałem taką teorię ale ja czuję głównie różnice w płynności pracy bloków, może na bardzo długi dystans jakoś to wpływa, ale pytanie czy wcześniej i tak pedaly nie padną z jakiegokolwiek innego powodu
@@bikeshowcc kompozytowe body pedalow jest wrażliwe na nadmierne tarcie więc zużycie będzie zauważalne. Ciekawe dlaczego zrezygnowali z tych białych teflonowych insertów w blokach grip…
"Panie Redaktorze", LOL... staniał ten tytuł w naszych czasach, oj, staniał...
Ach ta opalenizna rowerowa 😁
Ja już zrezygnowałem z długich skarpet, bo rok temu to już człowiek był tak komicznie opalony...
Na szosie spoczko, ale po chaszczach to długie skarpety must have ;)
Osobiscie wole pedały płaskie platformowe i buty typu adidasy takie jak masz na nogach. Tylko inne kolory.
niedawno musialem sie przejechac w zwyklych butach i to dramat :D
@@zelpel a ja jezdze 100 do 200 + w takich i jest git, dodatkowo na wyjazdy powyzej dnia nie muszę wozic ekstra butów czy też łazić w sztywniakach po miasteczkach/knajpach/noclegach. No ale ja neguję szosowe napiny
@@JederSchuss Też tak jeździłem, później kupiłem spd i powrotu do platform już raczej nie będzie, chyba że na zimę gdzie nie mam odpowiednich butów.
Na jeżdżenie na crossie w koło Konina to można w adidasach.
a jak z jazdą w spd na szosie, powiedzmy takiej ultra aero - środowisko się czepia czy można jeździć jak się chce? Osobiście i tak bym pewnie jeździł w spd ale zastanawiam się czy ludzie się czepiają czy jest luz?
jak się nie jest prosem to wpinki są przerostem formy nad treścią, moje leżą i sie kurzą bo znudzilo mi się zakładać ekstra buty
Nie
nie zgodze sie, zmienia to diametralnie wygode oraz efektywnosc jazdy.
W przypadku roweru szosowego zwłaszcza uważam, że pedały SPD to powinna być pierwsza inwestycja po kasku i okularach wpływająca na efektywność jazdy, ułatwiająca zajmowanie powtarzalnej pozycji i też poprawiająca kontrolę nad rowerem:)
@@zelpel to interesujace ale kiedyś trafiłem na film z profesjonalnymi badaniami mocy, tunel aero te sprawy, spd vs platforma i przyrosty były znikome. W grupie pro ciagle istotne ale tylko tam. Dla innych to placebo
W takim razie chyba nie wkręciłes się w kolarstwo.Myslę,że w przypadku amatorów pedały wpinane są równie istotne(obecnie amatorzy na czas jeżdżą z średnimi powyżej 50 km/h, słabsi czy też rekreacyjni cykliści,skorzystają na powtarzalności pozycji stopy).Są sytuacje,w których preferowane są pedały platformowe-np. rower służący stricte na dojazdy do sklepu,gdzie nie ma potrzeby się wpinać,ale to już inna sprawa.
Poradzcie proszę. Zamówiłem gravela. Nie znam się na p......ach i różńych rodzajach zacisków. Czy istnieje rodzaj pe.....ów, gdzie wkłada się płaskie buty, nie takie twarde, sportowe i w których można spokojnie chodzić? Będę jeździł w góry, gdzie najpierw chciałbym jak najszybciej dojechać ale na miejscu też móc pochodzić. Czy coś takiego istnieje?
Najpierw spróbuj na zwyklych platformach. Jak chcesz spd to jest spory wybór miekkich butow pod spd
Taa platformy i sie nie spinaj. Rower to przyjemnosc a nie gadzeciarstwo
Weź platformy i zwykłe buty ze sztywniejszą podeszwą typu podejsciowki