- 75
- 535 944
GMP - Garaż Moja Pasja
Poland
Приєднався 12 лют 2021
Since all renovations and repairs are my life's passion, I created this channel to share my ideas and their implementation with others.
I repair everything I can, from BMWs to scooters :)
I repair everything I can, from BMWs to scooters :)
MIG MAG TIG MMA CUT
Dziś sprawdzimy co to za kombajn przytaszczył Mikołaj.
Film pokazuje budowę spawarki w oparciu o tranzystory IGBT, a także omówione są poszczególne funkcje tej maszyny.
Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania kanału.
Film pokazuje budowę spawarki w oparciu o tranzystory IGBT, a także omówione są poszczególne funkcje tej maszyny.
Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania kanału.
Переглядів: 1 097
Відео
Samsung naprawa odkurzacza
Переглядів 27514 днів тому
DZIĘKI ZA ŁAPKI MOJE SUBACZKI i wszystkim innym też. Tym razem tuż przed świętami odkurzacz wymagał szybkiej interwencji. Naprawa nie całkiem profesjonalna, ale skuteczna. Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania kanału.
C-360 4x4 Ostrówek jak spada obrót
Переглядів 1 тис.28 днів тому
Obrót miał być zdemontowany, a nie zrzucany 😜 Tak to bywa, że nie wszystko da się przewidzieć. Zapraszam do oglądania komentowania i subskrybowania kanału.
C 360 4x4 Ostrówek i Ekologia II
Переглядів 2,9 тис.Місяць тому
Tym razem Ostrówek pomaga przy zakopaniu zbiorników na wodę deszczową. Zobacz jak kopie i spycha.
C-360 4x4 Ostrówek synchronizacja napędu
Переглядів 8 тис.Місяць тому
Film nawiązuje do wcześniej pokazywanego o tytule "Ursus C-360 4x4 Ostrówek przystawka napędu dobór koła zębatego" ua-cam.com/video/BcYm-U1w5PI/v-deo.html Wyjaśniam w nim różnice pomiędzy teoretycznym i rzeczywistym obwodem toczenia kół, a w drugiej części pokazuję jak łatwo sprawdzić synchronizację prędkości liniowej kół przy napędzie 4x4
C-360 4x4 Ostrówek montaż i test
Переглядів 3,1 тис.Місяць тому
Film pokazuje montaż końcowy Ostrówka po naprawie głównej układu napędowego, a także regulację zaworu bezpieczeństwa w orbitrolu i wyjaśnia, dlaczego jest to ważne. Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania kanału.
C-360 4x4 Ostrówek naprawa tylnego mostu II
Переглядів 2,1 тис.Місяць тому
DZIĘKI ZA ŁAPKI MOJE SUBACZKI i wszystkim innym też. W tym filmie zobaczycie jak składać mechanizm różnicowy C-360, a w szczególności jak ustawić koło atakujące względem talerzowego. Zobaczycie też patent na taśmę hamulca ręcznego. Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania kanału.
C-360 4x4 Ostrówek naprawa tylnego mostu I
Переглядів 4,3 тис.2 місяці тому
DZIĘKI ZA ŁAPKI MOJE SUBACZKI i wszystkim innym też. W tym filmie zobaczycie jak nie nitować koła talerzowego mechanizmu różnicowego C-360
C-360 4x4 Ostrówek naprawa skrzyni biegów montaż
Переглядів 2,6 тис.2 місяці тому
DZIĘKI ZA ŁAPKI MOJE SUBACZKI i wszystkim innym też. Jest to kolejna odsłona z naprawy układu napędowego Ostrówka. Tym razem składam skrzynię biegów i pokazuję co można poprawić w standardowym rozwiązaniu. Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania kanału
C-360 Ostrówek naprawa skrzyni biegów demontaż
Переглядів 1,4 тис.2 місяці тому
W tym filmie dowiecie jak rozebrać skrzynię biegów C-360 Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania kanału.
C-360 Ostrówek naprawa sprzęgła
Переглядів 2,8 тис.2 місяці тому
DZIĘKI ZA ŁAPKI MOJE SUBACZKI i wszystkim innym też Dzisiaj pokażę jak naprawiać sprzęgło w C-360, czy warto wymieniać sprężyny i dlaczego i takie tam różne ciekawostki.
C-360 Ostrówek naprawa główna układu napędowego
Переглядів 2,6 тис.3 місяці тому
DZIĘKI ZA ŁAPKI MOJE SUBACZKI i wszystkim innym też. Po dwóch latach eksploatacji Ostrówka od czasu rekonstrukcji elementów zewnętrznych i wprowadzeniu innowacji, przyszedł czas na naprawę główną sprzęgła, skrzyni i tylnego mostu. Jak to zrobić i czego unikać dowiecie się z serii filmów poświęconych tej naprawie. Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania kanału
Ostrówek K-162 C-360 katastrofa była blisko
Переглядів 3,4 тис.4 місяці тому
DZIĘKI ZA ŁAPKI MOJE SUBACZKI i wszystkim innym też. Kolejny film powstał wskutek niebezpiecznej awarii w układzie kierowniczym. Film pokazuje naprawę i wskazuje sposób zabezpieczenia się przed powtórnym, tak niebezpiecznym zdarzeniem. Zachęcam wszystkich do oglądania, komentowania i subskrybowania kanału.
LIDLOMIX naprawa główna montaż
Переглядів 3464 місяці тому
DZIĘKI ZA ŁAPKI MOJE SUBACZKI i wszystkim innym też. Tym razem film związany z gotowaniem, choć nie wprost. W drugiej części tej serii zobaczycie montaż krok po kroku i uruchomienie LIDLOMIXA po naprawie.
LIDLOMIX naprawa główna - demontaż
Переглядів 1,3 тис.4 місяці тому
DZIĘKI ZA ŁAPKI MOJE SUBACZKI i wszystkim innym też. Tym razem film związany z gotowaniem, choć nie wprost. LIDLOMIX to niewielkie urządzenie i duże wsparcie w kuchni, jednak po kilku latach ciężkiej pracy wymaga naprawy głównej. Film pokazuje krok po kroku co się psuje i jak to naprawić.
Ostrówek K-162 C-360 stawiam wysięgnik do pionu
Переглядів 3,9 тис.8 місяців тому
Ostrówek K-162 C-360 stawiam wysięgnik do pionu
Wspomaganie orbitrol C-360 Ostrówek
Переглядів 4,8 тис.8 місяців тому
Wspomaganie orbitrol C-360 Ostrówek
Husqvarna lawnmower snow plow - pług do odśnieżania
Переглядів 3,4 тис.11 місяців тому
Husqvarna lawnmower snow plow - pług do odśnieżania
Ostrówek K162 C360 sztywne ramię awaria
Переглядів 1,9 тис.Рік тому
Ostrówek K162 C360 sztywne ramię awaria
Traktorek Husqvarna CTH 184T naprawy po zakupie cz III
Переглядів 7 тис.Рік тому
Traktorek Husqvarna CTH 184T naprawy po zakupie cz III
Traktorek Husqvarna CTH 184T naprawy po zakupie cz II
Переглядів 4 тис.Рік тому
Traktorek Husqvarna CTH 184T naprawy po zakupie cz II
Traktorek Husqvarna CTH 184T naprawy po zakupie cz I
Переглядів 7 тис.Рік тому
Traktorek Husqvarna CTH 184T naprawy po zakupie cz I
Top garaż - podnośnik nożycowy i wciągarka
Переглядів 2,8 тис.Рік тому
Top garaż - podnośnik nożycowy i wciągarka
Ostrówek K-162 C-360 4x4 niehomokinetyczny wał Cardana
Переглядів 1,7 тис.Рік тому
Ostrówek K-162 C-360 4x4 niehomokinetyczny wał Cardana
Czy tam są tylko dwa kondensatory? Bardzo fajny wózek do spawarki.
Jest ich więcej, ale nie liczyłem.
Na bębnie zwiniętego przedłużacza nie wytwarza się indukcja ponieważ prąd w przewodach płynie w kierunkach przeciwnych co sprzyja zanikowi indukcji , ale chodzi o rozpraszanie ciepła przewody są blisko siebie i ciężko im o oddanie ciepła do otoczenia.
Dziękuję za sprostowanie.
Gdybyś koło ataku jeszcze minimalnie przesunął (pamiętasz, mówiłem, że przydaje się tokarka bo z regulacją samymi podkładkami ciężko jest osiągnąć ideał) to ten most chodził by dużo ciszej. Zdaję sobie sprawę, że mikrofon inaczej zbiera dźwięki jak ludzkie ucho, ale wg mnie ta przekładnia może dużo ciszej chodzić. Grunt, że Ty jesteś zadowolony z efektu. Ostrówek ma oryginalnie inne felgi z tyłu, czy coś już było modzone?
Z takimi felgami był kupiony i prawdę powiedziawszy nie wiedziałem, że nie są oryginalne. Co do mostu nie wiem czy oglądałeś "ua-cam.com/video/jU9gQELQbwA/v-deo.html W tym filmie pokazuję ustawienie przekładni głównej i doprawdy nie wiem jak można by zrobić to lepiej? Co do dźwięku przekładni to nie jest prosto odróżnić hałas kół skrzyni i zwolnic od przekładni głównej (w skrzyni jest nowy wałek sprzęgłowy i stare koło stałego zazębienia, to też może powodować hałas). Dodatkowo, przez przypadek, miałem włączony przedni napęd, który też dokłada swojej melodii do całości. W porównaniu do poprzedniej przekładni to dzień i noc, ale jeśli idzie o poziom hałasu to prawdę powiedziawszy miałem nieco większe oczekiwanie niż osiągnięty efekt. Dzięki za komentarz.
@@gmp-garazmojapasja Oglądałem - dlatego mówię, że gdybyś go minimalnie przesunął w przód (0,1mm np) to było by lepiej. Ten odchył od, nazwijmy to punktu idealnego, jest najbardziej słyszalny przy hamowaniu silnikiem (gdy zęby pracują "pod włos") - jeżeli wstrzelisz się z regulacją w punkt to przekładnia w obu kierunkach pracuje z takim samym hałasem. Mówiłem też, że warto zaufać swoim zmysłom - dopieszczenie (czyli ww przesuwanie o 0,1 czy nawet 0,05) najlepiej jest wyczuć dotykiem i słuchem. W ten sposób jesteś w stanie znaleźć pozycję w której ta konkretna para kół najlepiej do siebie pasuje. Zwolnic w tych traktorach nie słychać, gdy są uszkodzone zęby to walą, tłuką, ale z wyciem się jeszcze nie spotkałem. Włączony napęd rzeczywiście mógł bardzo potęgować hałas. Idealnie ustawiony mechanizm w takim chrupku (nie istotne czy standardowy, czy zetorowski), żeby usłyszeć to trzeba się mocno wsłuchać - mówimy o odczuciach w traktorze z kabiną z pozycji kierowcy. Dźwięk który wydaje można porównać bardziej do szumu, ale nie wycia. Biorę też poprawkę na to, że ostry jest sporo cięższy od ciągnika. W moim przekładnie ustawiałem dwa dni (po kilka godzin) - gdy zbyt dużo czasu poświęca się na jedną czynność to organizm się męczy i nie słychać tych subtelnych różnic.
@@Jarek330M Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie. Tak może trochę nieskromnie sądzę, że wiedzy mi nie brakuje, ale doświadczenie przydało by się większe. Robiłem w życiu bardzo wiele różnych rzeczy, ale rzadko je powtarzam, ot i to taki ze mnie majster😄
@@gmp-garazmojapasja To co napisałem wyżej wynika z praktyki. Używanego mechanizmu (który praktycznie zawsze pracował w nieodpowiedniej pozycji) nie dasz rady wyregulować na ślad współpracy - zęby zawsze są troszkę wygniecione. Chcąc go ustawić w poprawnym położeniu musisz się zdać na własne zmysły. Koła z zetora (uzębienie Oerlikona) więcej wybacza jak standardowe (czyli zęby wykonane metodą Gleasona) - dlatego uchodzą za cichsze. Ja nie jestem jakimś specjalistą w tej materii, ale lubię robić "pod prąd". Jeżeli mi się udało standardowy mechanizm (używany) przestawić tak, że praktycznie nie wyje tzn, że wina (co do zasady) nie leży w samym układzie, a co najwyżej mechaniku. Wiedzę widać - przyznaję; w przeciwieństwie do wielu "majstrów". Właśnie dlatego dzielę się z Tobą moimi doświadczeniami - wiem, że zrozumiesz o czym mówię i być może kiedyś Ci się przyda.
Narobiłeś mi smaku. Z 10 lat temu kupiłem Weldmana 180A 2w1Mig+Mma , przy wyborze kierowałem się doświadczeniem z domu, mianowicie gdzieś w połowie mojej szkoły średniej ojciec kupił sobie weldmana ale trójfazowego, wtedy były tylko 1w1 tzn. sam Mig😂 spawał dobrze nie było z nim kłopotu, moją mam do dziś i też nie było z nią kłopotu, jedynie na elektrodzie 4 po pół godzinie roboty musi sobie odpocząć chwilkę ale później jedzie znowu do pół godziny. No ale ta 4w1 to bajka zwlaszcza ta plazma mi się spodobała, ciekawe jak tig. Zrób jaką próbę, podejrzewam że tylko cienkie blaszki pospawa ale na 4w1 to dobre i to. Ile taka kosztuje i ile ma prądu na mig 180A czy teraz chinczyki potrafią wyciągnąć coś więcej z 240volt?
Moje pierwsze wrażenie jest naprawdę bardzo pozytywne. Nie spawałem TIG-em ponieważ nie mialem elektrody i czystego argonu. Według instrukcji przy 60% sprawności prąd jest 200A i napięcie 18V. dla 100% sprawności prąd 155A i napięcie 15,3 V Przy pozostałych metodach spawania i ciecia parametry z instrukcji nie wzbidziły mojej wątpliwości, sądzę, że dla TIG też są prawdziwe. Spawarka ma jeszcze jedną ciekawą cechę, po sklejeniu elektrody wyłącza prąd spawania i niepotrzebnie nie grzeje się na zwarciu. Prąd płynie tylko wtedy kiedy nie ma zwarcia i jest łuk. Mój model to MISTRAL 210, cena 2 -2,5 tyś. Całkiem poważnie obawiałem się jednej fazy (doświadczenia z transformatorów), ale elektronika i prąd stały robią tu robotę. Jeśli z trwałością nie będzie problemu, to jest to dobry wybór - czas pokaże.
@gmp-garazmojapasja do próby tiga wystarczy tylko argon, bez elektrody się obejdzie, wystarczy dopasować dwa elementy rowniutko i tylko topić, jeżeli spawa się coś cienkiego żeby nie było widocznego spawu robi się tylko przetop, np. rurę wydechową, profile jakiegoś stolika krzesełka itd. Z tym odłączaniem elektrody po zlepieniu fajna sprawa. Maszyna powinna hulać, mam jak pisałem z weldmanem dobre doświadczenia, w sklepie w Nowym Targu gdzie ojciec, później ja kupowaliśmy swoje sprzedawca mówił że nie było reklamacji spawarek z tej firmy i ją właśnie polecał. Wiadomo nie jest to Kempi ale jak za tą cenę to jest super sprzecik do domowego garażu, powinieneś być zadowolony z niej ja ze swojej jestem aczkolwiek teraz męczy mnie twój model 😉. Powodzenia i dobrych przetopow!!!
@@gmp-garazmojapasjazapewne chodziło ci o elektrodę wolframową, mój błąd, skojarzyłem elektrodę topikowa,drut. Bez wolframowej rzeczywiście nie pospawa. Zajazylem o co chodzi przeglądając ogłoszenie że nie ma jej w zestawie.😬
@@jand6329 już miałem ochotę zrobić elektrodę z gwoździa, ale i tak nie mam argonu🤣
@@gmp-garazmojapasja 👍😂
Elektromagnetyzm przy takim kłębku nie ma znaczenia, jest pomijalny. Rozwija się bo jak każdy kabel ten też oddaje ciepło w trakcie pracy. Na nawiniętym to ciepło się mocno akumuluje i potrafi stopić izolację. Ktoś bez wiedzy pomyśli, że to od indukcji a potem powtarza takie mity.
Dziękuję za merytoryczny komentarz. Indukcja nie jest mitem, każdy przewód przez który płynie prąd wytwarza pole elektromagnetyczne, tak to stwierdził Faradaya i od tamtej pory ludzie powtarzają ten mit. To prawda, że nie jest to pojedynczy przewodnik i pola L/N znoszą się, ale nie mam 100% pewności, że wpływ indukcji na grzanie kabla jest tu pomijalny. Tak, czy inaczej, przy dużych obciążeniach przedłużacze zwijane należy rozwijać.
@gmp-garazmojapasja nie napisałem, że sama indukcja jest mitem tylko mitem jest topienie się od tego kabla.
Cześć Artur. Gratuluję zakupu, niech dzielnie służy
Dziękuję, mam nadzieję, że to dobry wybór.
Proszę dać znać za rok jak spisuje się ten weldman, z opini na allegro wychodzi na to że to dobry chińczyk do amatorskiego grzebania.
Spawa i tnie naprawdę dobrze jedyna kwestia to trwałość tego urządzenia. Jestem raczej optymistą ponieważ do spawania nawet grubych elementów wystarcza około 70% jego możliwości, zatem jest pewien zapas mocy, który zabezpiecza przed przegrzaniem. Maszyna ma oczywiście czujniki temperatury które również powinny skutecznie chronić ja przed przeciążeniem. Tym nie mniej wiadomo, czas zweryfikuje te przypuszczenia. Obiecuję odezwać się po kilku grubszych robotach. Dzięki za zainteresowanie kanałem.
Zdrowych Wesołych Arturze !!!
Dziękuję i wzajemnie! Posprzątane zatem można powoli zaczynać świętowanie 😅
Proszę o kontakt, mam K162 chcę zrobić przedni napęd
Na początek proszę o kontakt przez e-mail APWWE07@gmail.com Zachęcam też do obejrzenia innych filmów na moim kanale poświęconych przedniemu napędowi Ostrówka.
Najlepszy film nt. naprawy mopa obrotowego Viledy. Najwięcej problemów sprawia usunięcie wyrobionego wałka. Sprytny patent z dodatkową uszczelką PET.
Dziękuję bardzo! Jeśli nie za późno na wałek polecam pręt fi 8 nierdzewny 👍
@@gmp-garazmojapasja Zainspirowany tym filmem, dokonałem naprawy z zakupionym wałkiem: ua-cam.com/video/oroUNwYcrHg/v-deo.html Raz jeszcze dziękuję za super materiał :)
@@backyard_gardener jest mi niezmiernie miło, że stałem się źródłem inspiracji. Niech wirówka służy długie lata👍
Chyba sie dowiemy od tego pana rozmiar tego szerokiego łożyska igiełkowaego na wałek wstecznego biegu.
Ależ oczywiście, zapraszam do poczytania komentarzy😄
Witam Pana mam pytanie jak się odpowietrza Ostrówka układ kierowniczy lub gdzie szukać przyczyny pozdrawiam.
Nie ma potrzeby odpowietrzania układu kierowniczego. W celu odpowietrzenia siłownika można podnieść przód do góry i skręcić kołami 2-3 razy maksymalnie w prawą i lewą stronę. Nie wiem jaki jest problem, dlatego w tym momencie nic więcej nie potrafię doradzić. Polecam do obejrzenia film, ua-cam.com/video/wzPdWvOYv1g/v-deo.html
Dzięki pozdrawiam
Mam jeszcze pytanko czy to że w zbiorniku oleju jest go mało może też mieć wpływ na to że przestało działać i drugi problem jak jest silnik zgaszony bądź na wolnych obrotach biegi wchodzą jak dodam gazu jest problem z włożeniem biegu proszę o jakimś podpowiedź
@@Wikton Mała ilośc oleju może być przyczyną zapowietrzania, a nawet zaprzestania działania układu wspomagania. Zasilanie pompy wspomagania jest wyżej jak pompy głównej. W Ostrówku wg dokumentacji powinno być 120 l oleju, wg praktyki 80 l to minimum. Na 40 l też będzie chodził ale olej szybciej się grzeje i jest o wiele bardziej napowietrzony, co powoduje niestabilną pracę układu hydraulicznego i wspomagania. Co do biegów, to prawdopodobnie na wolnych obrotach zgrzytają a na szybszych nie dają się włączyć. W takiej sytuacji jest pewne, że przyczyną jest sprzęgło. Może to tylko kwestia regulacji, ale jest też możliwe, że coś uległo uszkodzeniu. Problem jest tym trudniejszy, że w Ostrówku okienko rewizyjne jest zasłonięte kolumną tura i regulację trzeba robić przez lusterko lub lepiej z kamerą inspekcyjną.
Dzięki za poświęcony czas oglądałem Pana film z wyjęciem skrzyni i robieniem sprzęgła gruba robota podziwiam że Pan ma takiego smaka do tej roboty Jeszcze raz ślicznie dziękuję i życzę wesołych świąt dla Pana i całej rodziny pozdrawiam z Buska Zdroju Piotr
można gdzieś prosić o przesłanie exela do obliczeń? Super robota. Pozdrawiam.
Nie udostępniam tego pliku, natomiast mogę udzielić wsparcia w optymalizacji doboru przedniego napędu i koła zębatego przystawki. Ewentualny kontakt na maila APWWE07@gmail.com
Musi być odpowiedn Enie poprawi😮fąrbbriykki 9:49 9:50 9:55 9:56 9:56 9:56 9:57
Cześć Arturze. Pewnie wskazówki sejsmografów trochę dygnęły przez to Twoje "jebudu"🤣🤣🤣
Do tego stopnia, że nogi lekko mi zwiotczały, ale na szczęście pas był hakiem zaczepiony o belkę i druga połówka skutecznie spowolniła upadek, a lądowanie wbrew pozorom było całkiem miękkie😇
No i sprawa rozwiązała się sama. Coś tam pas spowolnił upadek żelastwa. Presja ekranu i czasu, bo taśma filmowa przecież droga i takie efekty. Najważniejsze żeby nie stać na lini strzału. Ot takie mondrości z pozycji miekkiej kanapy. Ogląda się.
Jestem z tego rocznika co jeszcze był w wojsku i nauczyli, że na linii strzału stać nie należy. A że percepcja już nie taka jak przed laty, to zapomniałem o tym, że jak pas ze szpulki się odwinie się , to niechybnie to co wisi grunt osiągnie. Dziękuję za wytrwałość w oglądaniu treści jakości garażowej, co ze sztuką niewiele mają wspólnego👍
Po wstępie filmu byłem na to przygotowany ale aż podskoczyłem gdy ten obrót spadł. Dobrze że stałeś wyżej a nie pod nim.
Dzięki za troskę, czasami przekraczam trochę granicę bezpieczeństawa, ale póki co nic nie miałem złamanego😀
@gmp-garazmojapasja i tak trzymaj.
Robił Pan może Film z przeróbki obrotu na siłowniki? W razie czego to pod jakim tytułem go szukać?
Na moim kanale można znaleźć bardzo dużo na temat Ostrówka, 90% jego treści to naprawy i przeróbki Ostrego. Obrót jest w dwóch filmach jeden z nich to ua-cam.com/video/SrbY3dZOzWs/v-deo.html
Ja ręcznie ściągałem ale ciężar spory z tego co pamiętam kolo 80kg
Pomysł był dobry że zapomniałem, że po odwinięciu pasa wysunie się on pod ciężarem z nawijaka i po pierwszym odwinięciu właśnie tak się stało
W wieku dwudziestu paru lat włożyłem to rękami stojąc na taborecie jeśli jest chęć i zacięcia trochę to wiele się da
@@marcinkrajewski712 Niestety mam 3 razy tyle lat i trzy razy mniej siły, jedynie zacięcia mi nie brakuje 🤣 Pozdrawiam.
Węże podłaczone pod tłok ? a komora z drągiem tłokowym połaczona jednego i drugiego siłownika do zbiornika olej?
Słowniki są podłączone na krzyż.
znowu nie działa dzwiek
Dźwięk jest ale tylko w jednym głośniku.
@@XY-qw8ef nagrywam to telefonem Szajsfon 6 i niestety ma on dźwięk monofoniczny. Może w końcu zdecyduję się na jakąś lepszą kamerę ku radości moich Subów.
@gmp-garazmojapasja mnie to nie przeszkadza, ale mono kojarzy mi się z tym że w obu kanałach jest ten sam dźwięk. Nieistotny szczegół, liczy się treść a ta jest bardzo ciekawa i merytoryczna.
Bomba w górę bomba w dół i jest super
I w pizdu, wylądował
Lokalizacja lądowiska była odrobinę inna, ale samo lądowanie właśnie takie🤣
Ale cały misterny plan nie w pizdu 😂. Zadanie wykonane na piątkę (oczywiście w pięciostopniowej skali).
Dwa razy mi zęby wyrabalo w tym obrocie, do zrzutu wspomagałem się wladymircem z wysięgnikiem z rury dorobionym na podnośnik. Za drugim razem myślałem żeby zrobić obrót właśnie na siłownikach ale nie było czasu więc poleciał obrót zakupiony z innego. Widząc twoje rozwiązania tego problemu jest to najlepsze rozwiązanie. Jakie siłowniki zastosowales że pasują jak ulał?
Są podane w komentarzach pod filmem z obrotem linka allegro coś 280 PLN szt
@PoSwojemu dzięki, sprawdzę 👍
Oryginalny rozdzielacz ma zawór szokowy. Jesli jest dobrze ustawiony, to powinien zabezpieczać przed wycięciem zębów. Jednak przy dużym luzie mechanizmu bezwładność ramienia jest tak duża, że czasami i zawór nie jest w stanie zadziałać odpowiednio szybko.
@gmp-garazmojapasja mi się wydaje że wycięło bo właśnie jeden zawór puszczał zbyt slabo tzn. w lewą stronę szło bardzo ciężko, na niewielkim gazie potrafiło go zadusić. Czuć było że ma problem, przy pierwszym wycięciu nie zwróciłem na to uwagi, myślałem że były już uszkodzone zęby i coś blokowało obróciłem tylko koło zębate, wymieniłem uszczelniacze i poskładałem bo kopanie było w trakcie, czas naglił. Oczywiście po poskladaniu znów chodziło ciężko do następnej awarii. Po wymianie całej góry z innego ostrowka bez wcześniejszego wnikania zrozumiałem co było nie tak bo teraz chodzi tak samo lekko w obie strony co nie zmienia faktu że obrót i tak puszcza olej.
@@gmp-garazmojapasja dodam że luzu w tą lżejszą stronę nie było bo nie myrdal w nią samowolnie.
Arturze. Tak się zastanawiam, czy nie warto się pochylić nad zakupem takiej ładowarki.🤔
Nie wiem jakie masz potrzeby, ale pracuje się tym bardzo wydajnie, szczególnie w ograniczonych przestrzeniach. Jest to urządzenie bardzo zwrotne, te większe, np. ta w moim filmie ma całkiem szacowną łyżkę i sporo ziemi można w niej przewieźć.
Założyć do włączania automatyczna blokadę z mtz i nie będzie trzeba idealnie celować z prędkością, tylko byle wał napędzający kręcił się wolniej niż wynika, to z prędkości przednich kół. Jak będzie potrzebny napęd, bo tył grzebnie, to blokada złapie i przód też będzie przekazywał napęd.
Na pewno to dobry pomysł. Wiem o mechanizmie automatycznego załączania napędu przedniej osi w MTZ, ale przyznam, że nie znam w szczegółach jego zasady działania. W wolnej chwili spróbuję uzupełnić tę lukę mojej wiedzy. Tak na logikę, to pewnie jest tam sprzęgło jednokierunkowe i w momencie kiedy przednie koła kręcą się wolniej niż to wynika z prędkości maszyny sprzęgło załącza się i przenosi napęd na oś przednią. Jeśli tak to działa, to też trzeba dobrać odpowiednie opony, aby napęd nie włącza się zbyt wcześnie lub zbyt późno. Dziękuję za podzielenie się pomysłem na moim kanale.
Tak działa to na sprzęgle jednokierunkowym. Są tam też i tarczki. Mamy zazwyczaj (bo są bodaj 3 wersje i jedna nie ma automatu) pozycja 1: napęd wyłączony, Pozycją 2: blokada automatyczna ( działa tylko do przodu - uciążliwe przy pracy przód- tył w grzązkim , ale można przełączyć ) za to jak nie jest potrzebny przedni napęd przy jeździe do przodu, to nie ma problemu z synchronizacją. Napęd dołącza dopiero przy uslizgu tylnej osi. Pozycja 3: napęd załączony na stałe zarówno do przodu jak i tyłu Trochę informacji, rysunków i zdjęć można znaleźć po rosyjsku. (Linków nie dodaje, bo YT kasuje wtedy odrazu komentarz) Z jednej strony wybacza to stosowanie bardziej dowolnie rozmiaru kół, z drugiej mamy trochę gorszą przyczepność ( potrzebny uślizg tylnej osi ) i zła synchronizację przy przełączeniu na stałe załączenie. Nie jest to rozwiązanie które polecam, ale można zerknąć z ciekawości.
Deszczówkę zbierasz w zbiorniki po paliwie opałowym 🤔🤔 ciekawe jak je wymyłeś
Łatwo nie było, ale Dimer przyszedł z pomocą i myślę, że do podlewania nie powinno być problemu.
@gmp-garazmojapasja Dimer robi swoje, ale tam nie masz dostępu tak jak np. w mauzerze. Zalejesz woda to sprawdzisz oby się udało.
Witam.mapm pytanie . Czy da się wymienić same łozyska igiełkowe wałka wstecznego bez odjechania tylnym mostem?
Też miałem taka nadzieję, ale niestety nie. Mówię o tym w filmie, ua-cam.com/video/7xq5wgH6bjg/v-deo.html Życzę powodzenia.
Dla mnie bomba, super robota👍
Good job!!
Thank you very much!
Piękna maszyna, cieszy oko 👍 Muszę to samo zastosować u siebie, tylko że mój Ostrówek ma już wynaciagane na wszystkie strony prowadzenie stóp😢.
Ja któregoś razu sam się uśmiałem, jak zobaczyłem od dołu prowadzenie prawej podpory. Grubość ścianki z jednej strony jest ponad 3 cm. Pewnie z pięciu majstrów wkładało tam swoje łapki i każdy był na wierzchu poprzednika🤣 Jak zaczynałem majsterkowanie nie miałem kątówki a nawet elektrycznej wiertarki a i tak coś tam wydłubałem. Teraz jest wszystko, tylko z czasem jakoś gorzej 😂
@gmp-garazmojapasja naprawdę podziwiam, garaż to twoja pasja to widać, moja też tylko że życie zostawia mało czasu na pasję.
Ja bym zrobil ceche na grzbiecie opony kredą, ktora by sie odbila na podlozu, po pelnym obrocie kola druga cecha pokazala prawdziwa odleglosc toczenia.
Wtedy był by dowód na poziomie lini papilarnych. Sposób na pewno dobry i w 100% oddający rzeczywiste warunki toczenia koła. Tym nie mniej zaznaczenie kreski na boku opony też jest miarodajne, ponieważ grzbiet nie przemieszcza się względem boku. `Dziękuję za wnikliwe oglądanie i komentarz.
Cacko 👍👍👍 piękny, który to rocznik?
1989 nr fabryczny 11 022 Miło, że się podoba👍
@gmp-garazmojapasja kupiłem Ostrówka trzy lata temu do budowy domu rocznik 88 stan opłakany aczkolwiek działający. Z braku czasu naprawy bieżące jak już coś odmówi posłuszeństwa. Ale twój to miodzio, nie mam wyjścia teraz będę musiał oglądnąć wszystkie twoje filmy 😉. Gratuluję pomysłów i pracy, nie widziałem lepszego👍
@@jand6329 dziękuję za tak pozytywne podsumowanie. Mój Ostry też był w stanie agonalnym, oprócz silnika, ale teraz z przednim napędem i turbo jest dużo lepszy od fabrycznego. Tka przy okazji, 35 lat temu miałem propozycję pracy w Ostrówku ale odmówiłem, a po latach robię to dla własnej satysfakcji. Życie potrafi zaskakiwać.
Bardzo dobra robota. Jakiś cichszy tlumik na mój gust, to by dostojniej pracował. Ogląda się.
O gustach ponoć się nie dyskutuje, ale sugestia wyciszenia maszyna jest uzasadniona i łatwiej było by nagrać film. Jak robiłem doładowanie miałem nadzieję, że turbo wytłumi trochę wydech i nie będzie zbyt głośno, ale niestety cichy to on nie jest. Może w wolnej chwili zmienię ten stan i będzie temat na film. Dziękuję za dobrą radę i gratuluję gustu👍
Jak zwykle ciekawie, merytorycznie i z kulturą. Pozdrawiam i życzę udanych dalszych modernizacji sprzętu.
Ale idzie 💪
Ta maszyna poza wyglądem nie przypomina ostrówka. Wyprzedza go o lata świetlne. Pracuje wspaniale 👌💪👍
No cycuś !!! Robota
Lux robota. Widać że włożona kupa czasu w sprzęt. Życzę bezawaryjności 😊
Dziękuję, nie jest to Mercedes wsród koparek, ale przy odpowiednim zaopiekowaniu potrafi się odwdzięczyć.
@gmp-garazmojapasja dokładnie tak, ale codziennie pan pewnie nim nie pracuje. Także będzie służył i służył
Ostrówek spoko ale przed operatorem jeszcze długa droga. Staraj się pracować nad płynnością ruchów. Takie szarpanie ciężko się oglada. Powodzenia
Operator dobry ale kto nie pracowal ostrowkiem z mocna pompą może tak twierdzić
@@damianmotboss Poza tym zsynchronizować ruchy na rozdzielaczu ostrówka to nie taka prosta sprawa jak na dzwigniach krzyżowych.
@kamilogrodnik trochę pracowałem ostrowkiem to wiem jak to jest i jeszcze nie jest tak jak w nowoczesnych maszynach że wszystkie funkcje ida na raz a tutaj tylko jedna funkcja może pracować
Ja bym pojechał bardziej po operatorze kamery, a nie koparki 🤣 Te moje filmy, sporo pozostawiają do życzenia, ale są za to spontaniczne😃
Idzie jak dzik w kukurydzę 😊
Jak wifac ostówek daje sobie dobrzr rade super maszyna dzieki twojej pracy i zagańrzowania projektem odnowy oatrówka piekna maszyna
Dziękuję za uznanie i zainteresowanie kanałem👍 W tym filmie Ostry był jeszcze bez turbo, ale już jutro będzie film z kopania i spychania z turbosprężarką. Silnik z doładowaniem radzi sobie naprawdę dobrze.
Bardzo ladna maszyna super robota
Polecam też film ua-cam.com/video/sCePTc1_IoY/v-deo.html
Przecież synchronizacja napędu w ciągniku powinna się zgadzać na biegach polowych a nie tylko sosowych. Polowym terenie jest wieczej poczebny napend
Tak być powinno, ale konstruktorzy C-360 nie przewidzieli takiego wariantu. Zetor z taką sama skrzynią biegów ma inaczej rozwiązany reduktor biegów polowych i ma również ich synchronizację. W C-360 można zrobić przystawkę napędu z reduktorem ale to dość skomplikowane rozwiązanie, 3 wałki i 6 kół zębatych. Ostrówek na pierwszym biegu radzi sobie z przednią łyżką zupełnie dobrze i polowe praktycznie nie są używane.
Witam.Mam taką samą pompę ok 5 lat ok . Teraz zaczyna głośno pracować a poza tym ok. Czy to mogą być łożyska ?
Prawdopodobnie są to łożyska, ale może być dokładnie to samo co u mnie. Tak czy inaczej, czym szybciej tym lepiej - proponuję rozebranie pompy, sprawdzenie i naprawę. W innym wypadku może dojść do zniszczenia wirników i kierownic i naprawa nie będzie opłacalna.
@gmp-garazmojapasja Dzięki za info 👌
Jest pan człowiekiem o ogromnej wiedzy. Pozdrawiam serdecznie 🇵🇱
Dziękuję za tak wysoką ocenę i również pozdrawiam.
Niesamowity materiał. Dzięki temu filmowi wyliczyłem, dla zwolnic c 355 stary typ jak w 4011 i przy wysokości katalogowej tylnych opon 1365mm do opon przednich 1052mm i moście o przełożeniu 6.33 ze stara potrzebuję przystawki z 52 zębami. I to w 15 min na kartce z kalkulatorem. Wielkie dzięki, jak bym wiedział gdzie Pan mieszka to flaszkę bym przywiózł. Pozdrawiam serdecznie.
Niesamowity, to ten plik jest w wersji edytowalnej. W tej chwili od razu liczy ile procent przód ma wyprzedzenia lub opóźnienia. Mam świadomość, że dla chcących może być dużym wsparciem. Jeśli będziesz chciał skontaktować się nie koniecznie na flaszkę, to pisz, APWWE07@gmail.com Adres mail jest swego rodzaju kodem lokalizacyjnym🤔 Wg mnie przy tych parametrach masz wyprzedzenia około 5% ale musiał bym wiedzieć więcej o oponach, żeby mieć pewność. Wysokość opony nie jest najlepszym parametrem, trzeba brać pod uwagę obwód toczenia lub rzeczywisty promień toczenia.
Pięknie pan to wszysko doprowadza do perfekcji. Pozdrawiam 🇵🇱
Dziękuję! Podoba się mi Biało Czerwona w komentarzu👍
Chlopie jaki srodek zes wyznaczył? Poziomicą na oko ? Moj boże
Boga bym do tak przyziemnych rzeczy nie mieszał. Żebym wiedział, że zegarmistrz będzie oglądał wziął bym laser, ale nie o milimetry tu gra idzie a o zasadę oznaczenia synchronizacji kół.
To jest dobrze zrobione
@@krystianmikua1367 Dzięki za wsparcie👍
Widać że solidnie pan wykonuje naprawe. Pozdrawiam 🇵🇱
Dziękuję, lubię mieć poczucie, że jeśli coś pójdzie nia tak, to nie z mojego niechlujstwa. Natomiast błędy zdarzają się każdemu.
@gmp-garazmojapasja to prawda, 2 dni temu pokruszyły mi się zęby na kole talerzowym w case 580b. Duże są luzy na łożyskach i równanie twardego terenu wykończyło dyfer. Nie boję się naprawy tylko jak będę miał obudowe otwartą nie chce niczego pominąć. Nie mam w dyferencjałach wogóle doświadczenia. Czy łożyska stożkowe trzeba wymieniać czy dokręcić i będzie ok?
@@grzegorzdudzic954 wymieniać, czy nie? Zależy od czasu pracy, wyglądu bieżni i elementów tocznych. Jeśli nie ma wżerów widocznych gołym okiem i wyczuwalnych palcem nierówności, to można pozostawić stare. Z tym, że jeśli są to łożyska trudno wymienialne np. na wałku atakującym a wiadomo, że mają kilka lub kilkanaście lat to raczej sugerował bym wymianę. W takich przypadkach nie polecam też tanich łożysk. Bardzo ważne przy łożyskach stożkowych jest odpowiednie wstępne napięcie. Najkrócej, brak luzu i brak oporu przy obracaniu. Od tej zasady są odstępstwa np. związane ze środowiskiem pracy w oleju, czy w smarze, temperatura pracy itp. Zawsze warto poszukać w dokumentacji zaleceń producenta. Wiem, że nie zawsze jest to możliwe i czasami trzeba polegać na własnym doświadczeniu.
@gmp-garazmojapasja bardzo dziękuję za wskazówki