én pont 1. horizontálisan betonra(vasbeton) Parketta (laminált) lecserélésére akarom. beltérbe, a megkötött köves szemcsés műgyantára pedig folyékony kvarchomok mentes műgyantát gondoltam 2 rétegben. kemény ellenálló és fényes legyen. Mire kéne figyelni, milyen előkészület kéne a műgyanta vasalása előtt az alapzaton? Megoldható ezzel egy későbbi esetleges ablaki beásástól járó felület károsodás vagy minden mindegy kivédhetetlen bármi a felület, mert ha ablak körül beázik, akkor az mindig kárt okoz az járófelületben? 2. Dekorációnak is, azt már falra, a dekoráció 3D nyomtatott keretminta, ami nem szabályos geometria, pl figura kontúr belül is, elválasztó sávokkal. A keretet befoglalósávok közé kerülne a műgyanta két felhordással kontúr az egyik felhordással vmilyen erősebb színre festve, és azt körülvevő beterítendő terület. kb. 6-8 mm vastagságban kiemelkedetten a fal síkjától. egy kis 3D hatásként.
Helló!Én csináltam 2 napja egy falat és olyan problémám lett hogy pár helyen foltos lett,olyan mintha ott nem száradt volna ki,mitől lehet,lehet javítani,esetleg újra kell ragasztózni és utánna gyöngy vagy,mehet a gyöngyre gyöngy alapozás után?Köszönöm
Kedves Dávid! Attól maradhatott foltos, opálos megjelenésű, hogy a teljes száradási idő előtt víz érte (esetleg azokban a foltokban túl vastag a réteg). Ha kötés közben nedvesség éri a felületet akár egy kisebb eső, vagy hajnali páralecsapódás, ami hosszabb ideig rajta marad a felületen akkor a még nem teljesen megkötött felület pórusaiba bejuthat a víz. Utána a felszín beszáradása miatt a bent maradó nedvesség a felszínen megkötött kötőanyag film elég zárt, nem engedi ki a nedvességet megváltoztatja kötőanyag fénytörését, így opálos megjelenésű lesz. Ha túl vastag a réteg, akkor meg az alulról kap vizet a száradó vakolat, és az a nedvesség marad bent. Ha szerencséje van, és jön pár jó napsütéses nap, akkor idővel eltűnik a foltosság, de legtöbb esetben sajnos megmarad. A fent lévő lábazati vakolatra rá lehet húzni közvetlenül a másikat. Nehéz még egy festőnek is, de megoldható. Ehez viszont fontos, hogy ahol vastagon van, ott valószínűleg lágy az alsó réteg, így gyenge lehet az egész bevonat. Illetve fontos, hogy olyankor csinálja amikor nem hül le az idő hajnalban, és nem esik az eső minimum 24 - de rétegvastagságtól függően akár 48 - órát. Ha tud küldeni fotót privát facebook üzenetben a foltosságról, lehet hogy pontosabbat is tudunk mondani, de általában ez okozza.
én pont
1. horizontálisan betonra(vasbeton) Parketta (laminált) lecserélésére akarom. beltérbe, a megkötött köves szemcsés műgyantára pedig folyékony kvarchomok mentes műgyantát gondoltam 2 rétegben. kemény ellenálló és fényes legyen.
Mire kéne figyelni, milyen előkészület kéne a műgyanta vasalása előtt az alapzaton?
Megoldható ezzel egy későbbi esetleges ablaki beásástól járó felület károsodás vagy minden mindegy kivédhetetlen bármi a felület, mert ha ablak körül beázik, akkor az mindig kárt okoz az járófelületben?
2. Dekorációnak is, azt már falra, a dekoráció 3D nyomtatott keretminta, ami nem szabályos geometria, pl figura kontúr belül is, elválasztó sávokkal. A keretet befoglalósávok közé kerülne a műgyanta két felhordással kontúr az egyik felhordással vmilyen erősebb színre festve, és azt körülvevő beterítendő terület.
kb. 6-8 mm vastagságban kiemelkedetten a fal síkjától. egy kis 3D hatásként.
Kerítésem lábazatát szeretném megcsinálni valahogy így.. de jelenleg tiszta beton (zsalunyomokkal)... Előtte vakolni kell és utána lehet rátenni?
Helló!Én csináltam 2 napja egy falat és olyan problémám lett hogy pár helyen foltos lett,olyan mintha ott nem száradt volna ki,mitől lehet,lehet javítani,esetleg újra kell ragasztózni és utánna gyöngy vagy,mehet a gyöngyre gyöngy alapozás után?Köszönöm
Kedves Dávid! Attól maradhatott foltos, opálos megjelenésű, hogy a teljes száradási idő előtt víz érte (esetleg azokban a foltokban túl vastag a réteg). Ha kötés közben nedvesség éri a felületet akár egy kisebb eső, vagy hajnali páralecsapódás, ami hosszabb ideig rajta marad a felületen akkor a még nem teljesen megkötött felület pórusaiba bejuthat a víz. Utána a felszín beszáradása miatt a bent maradó nedvesség a felszínen megkötött kötőanyag film elég zárt, nem engedi ki a nedvességet megváltoztatja kötőanyag fénytörését, így opálos megjelenésű lesz. Ha túl vastag a réteg, akkor meg az alulról kap vizet a száradó vakolat, és az a nedvesség marad bent.
Ha szerencséje van, és jön pár jó napsütéses nap, akkor idővel eltűnik a foltosság, de legtöbb esetben sajnos megmarad. A fent lévő lábazati vakolatra rá lehet húzni közvetlenül a másikat. Nehéz még egy festőnek is, de megoldható. Ehez viszont fontos, hogy ahol vastagon van, ott valószínűleg lágy az alsó réteg, így gyenge lehet az egész bevonat. Illetve fontos, hogy olyankor csinálja amikor nem hül le az idő hajnalban, és nem esik az eső minimum 24 - de rétegvastagságtól függően akár 48 - órát. Ha tud küldeni fotót privát facebook üzenetben a foltosságról, lehet hogy pontosabbat is tudunk mondani, de általában ez okozza.
Nem használtad a csoda védőszemcsit?Ott a hiba😂
Üdv! Nekem foltos lett a szemcsék nem takarnak száradás után. Rá lehet vinni új réteget a meglévő felületre ? 1 hete lett felhordva.