Ha erősen süt a nap akkor mindig úgy forgunk a színezéssel hogy árnyékos legyen az adott fal, ha nem árnyékos akkor kezdés előtt meglocsoljuk a felületet és amikor már nem nedves akkor kezdünk, így a hűtött falon nem szárad annyira napsütésben sem. Szélben sem érdemes színezni. Minden szinten két ember dolgozik 2m-enként különben nem lehet összedolgozni az anyagot. Aki szeretné magának csinálni az próbálja ki egy nem annyira látszó felületen. Ha nincs ilyen felület érdemes a ház végén kezdeni nem az utca fronton (Ha nem összeszokott brigáddal dolgozunk mi is így szoktuk). A kezdés előtt meg kell egyezni hogy mekkora körökkel milyen irányba simít mindenki mert ha eltérő az irány vagy a mozgás az látszik. Jók a videóitok gratulálok.
Ügyesen bemutattátok!! Viszont kötekednék egy kicsit! :D kihagytátok a szeles időt mert az is betyárosan kiszurhat velünk ! De gratulálok nagyon bírlak titeket!
Üdv Uraim! Köszi a bemutatót, nem véletlenül néztelek meg benneteket. Én sajna a harmadikon lakom, és a szobák közti falrészeket (meg a szomszédok felé esőket is) leszigeteltem, behúztam kb simára (jobb lett, mint a fizetett ipari alpinista szakik munkája, pedig én a párkányon álltam, egy kézzel kapaszkodva, hogy le ne essek), és szeretném ezeket a fal részeket behúzni, valami hasonló anyaggal. Választ is kaptam tőletetk, hogy a műgyantás az jobb egy kicsit, és hogy mikor érdemes ezt csinálni. Azt hiszem, ez a korai ősies időjárás épp jó is hozzá. Olvastam lentebb, hogy az erős napot, a szelet kerülni kell. Hát remélem, hogy a nap már nem fog ilyenkor erősen sütni, a szelet meg nem tudom megjósolni. Köszönöm a videót!
Sziasztok! Nekünk le van színezve a házunk valami botrányosan. Foltos. Valami vékony festékréteg van rajta, Ha hozzáütődik valami a falhoz akkor bereped és látom a hálót! Több ilyen apró seb van rajta! A Kérdésem az, hogy a kijavítom a sebeket, akkor az előző festékrétegre fel lehet vinni az anyagot? Persze úgy, hogy picit megcsiszolom és az alapozót felkenem. Könnyűszerkezetes házról van szó. És hát így vettük! Köszönöm. Kriszti
Sziasztok. Nekem olyan nemes vakolatra lenne szükségem,amit ha felkenek, egybe függű egyenes felületet tudok képezni, Félreértés ne essék: Nem teljesen sima felületet akarok mint a glett gipsznél, hanem olyat, amin csak az apró kis szemcsék látszódnak, nagy barázdák és lyukak nélkül. Illetve még kérdezném: Mivel lehet eltávolítani a glettgipsz réteget a faltól? Ugyanis a problémám az, hogy 1. sérülékeny, 2.a glettelés évében, a téli időszakban a sarkakban megjelent a penész(csak ebben az egy szobában), emiatt el is kezdett lepattogni a gipsz réteg,. Három éve gletteltem le a falat, hogy szép sima legyen, de inkább ne tettem volna, ugyanis az óta penészedik a szoba! Előtte puskapor száraz volt a fal, akármilyen csapadékos és hideg volt a tél. Bízom benne, hogy a gipszréteg eltávolítása, illetve a vakolat felkenése után lélegezni fognak a falak, és eltűnik a penész!
Hello. Mész alapu glettet válassz legközelebb Pl.a Finobello 0-10est vagy ha durvább a falminősege akkor a fino-fill 6-30 as gletett javaslom. Es javaslom a falfestekle kicserélését, mivel a festék penészedik meg.
Szervusztok! Salétromos falnál milyen alapozót lehetne használni, hogy ne dobja le a vakolatot? Kül- és beltérre? Esetleg később ennek a témának is szentelhetnétek egy adást. Alapozók, salétrom elnyelő gipszkarton, mechanikus utólagos szigetelési módszerek stb.! Milyen anyaggal teszik a falat könnyen grafiti mentesíthetővé? Üdv.
Salétromos falra nem dolgozunk rá,ki kell javítani,beázást megszüntetni,vakolatot szedjük le,javítás után lehet is rádolgozni,de SOHA ne akard eltakarni azt ami szar!!! javítsd ki elötte.
6 років тому+6
Tökéletes az időzítés :D Most nyáron szeretném vakolni/festeni a falat, mert az előző tulj csak 50%-át csinálta meg a háznak :) Utánanéztem a készrekevert anyagok árainak és kikerekedett a szemen rendesen :D 230nm felületem van ennek a felének a vakolása kb. 300e Ft alapozás nélkül, plusz a régi vakolat átfestése, broaf :) Lehet inkább maradok a zsákos anyagnál. Ha jól számoltam kb. ötöde lenne árban. Gondolom a felhordása a bekeverés után ugyanaz lenne mint amit ti mutattatok?
Jótanács. Románia lehet hogy messze van neked de 25kg 10nm / vödör ,szilikonost vettem 6500 ft gyárilag bekeverve legalább 10-20 szín van. Láttam 3000 ft körül is ami nem szilikon alapú.
Jelezz ha érdekel és privátban valahol küldök linket.
6 років тому
Szegedhez nincs épp közel, de megoldható :) Maximum összekötöm egy hosszúhétvégével az utat :D Az a fal amit feltétlenül meg kel csinálnom az olyan 40nm azaz 26e Ft-ból meglenne +alapozó ez már ér annyit, hogy ne kelljen nekem kikeverni az anyagot :D Köszönöm a linket! Egyébként olyan melós bekeverni a zsákos vakolatot, betonkeverőm van...
Nem nehéz a zsákos téma sem, keverőszárral megoldható. De az nem szilikonos kötőanyagú, tehát kevésbé időálló. Mondjuk a ház falán nekem 10 éve fent van a jég ugyan tud benne kárt tenni de ennyi a gondolm eddig vele.
Betonkerítést szeretnék telepíteni. Mivel egyiknek sem tetszik a mintázata, arra gondoltam magam felé fordítom a kerítés hátoldalát és nemesvakolattal látom el. Szerintetek meg fog rajta maradni a vakolat? Csak háló és a vakolat? Nem fog repedezni?
Sziasztok. Nem vagyok régóta az építőiparban kB 6 7 éve. De még el sem indult a videó már akkor feltunk hogy falfixel alapoztok. Kint is azt ajanlotok? 😅Meg egy falnak 1 elé van 2 oldalt 😅hiba nélkül javítható? 🤣
mar lassan az osszes videotokat megnetem, de dobentem nezzem hogy TI sosem beszelitek meg h ki mirol beszel, ossze vissza egymas szavaba vagtok, kicsit ciki.
Válasz a videóra. A nemes vakolat felhordása nem egyszerű,mivel nagyon költséges az anyag ára ezért senkinek se ajánlom hogy saját maga butácska UA-cam videókon felbuzdulva álljon neki megcsinálni a házát,ehez szakemberre van szükség,nem is egyre,egy 3-4 méter magas falfelületre minimum 4 ember szükséges legalább,és nem(trógerek) hanem hozzá értő profi szakemberek,legjobb ha van még egy ember aki a közvetlen felhasználás előtt felkeveri az anyagot és a kezünk alá hordja,az idü veszteség nem megengedett,egy egybefüggő fal felületnél megállni várni nem lehet nem szabad,ha elkezdted ugyan azzal a tempóval végig kell haladni máskülönben foltos lesz,ha megállsz 5 percre a felhordott anyag veszít a nedvesség tartalmából,ezáltal nem lehet észrevétlenül össze dolgozni egy újonnan mellé hordott réteggel,a már felhordott rétegre később ráhúzott réteg vastagabbá teszi az illesztést hiába dörzsölöd össze száradás után foltos lesz hiszen duplázódott a szemcse vastagság,két ember hordja fel az anyagot kettő simít,a simítást végző két szakembernek tökéletes összhangban kell tudni haladni egyforma sebességgel egyforma kézmozdulatokkal,teljes összhangban,jól megtervezve a haladás irányát,a nap forgását,az időjárási körülményeket figyelembe véve(eső,szél,napsütés,páratartalom,felmelegedett falak stb..),mindig friss anyaggal dolgozunk,sokat számít az alapozás milyensége,SOHA ne használjunk a videóban látott beltéri alapozót,padlókiegyenlítő alá használt alapozót stb...lejárt,rossz körülmények között tárolt anyagokat,ne használjuk a legolcsóbb nevenincs szart ami leesett a teherautóról,mert lehet hogy hirtelen ugyan úgy fog kinézni mint egy jó minőségű anyag de 2 év múlva mikor a bordó falad már rózsaszín lesz mert úgy kiszívja az olcsó anyagban lévő festék pigmenteket akkor fogod észre venni hogy mekkora hülye voltál hogy vödrönként spóroltál 3-4 ezer forintot,Használjunk jó minőségű anyagot a hozzá ajánlott alapozóval.Azért mert nagy nehezen össze tudsz hozni 1 négyzetméter egységes anyagvastagságú és egységes mintázatú falfelületet ne bízd el magad,egy átlagos ház külső falfelülete 150-300 négyzetméter,tele ablak ajtó nyílásokkal,csövekkel(gáz,elszívó stb) lámpakiállásokkal,élekkel,fal ereszdeszka találkozási pontjával stb,,Gondolj bele neked azt a 300 négyzetmétert egyforma tempóban egyforma mozdulatsorral,egyforma rétegvastagsággal egyforma mintázattal végig kell tudnod csinálni a falon lévő összes akadályt megoldani ugyan abban a tempóban,tedd fel a kérdést magadnak hogy képes vagy e rá???sokba kerül a jó minőségű anyag,bízd inkább jó szakemberre,mint hogy 30 évig a taknyolásodat bámuld a falon.ha beltérben szeretnél egy pár négyzetméter falat megdizájnolni ,kapart vagy dörzsölt mintákkal,meg lehet próbálkozni vele,de az egész házad külseje nagyon sokba kerül nagyon látványos ne kockáztass itt nem éri meg.
Kiegészíés,ne használjunk csemperagasztót a gletteléshez,szerkezetileg az nem kültéri glettanyag,más a cement tartalma gyanta tartalma,flexibilitása,keménysége,hosszú távon jön ki a kettő anyag közötti diferencia nem egy két hét után fogod megtapasztalni hogy a csemperagasztó elválik a hungaroceltől a napos falakon és megreped,a repedést észre se lehet nagyon venni szabad szemmel de a víz megtalálja az utat hogy szépen lassan beszivárogjon a ragasztó és hungarocel közé,a videóban elhangzik hogy ha lehet acél glettvasat használjunk!!nos nem csak ha lehet,hanem minden féle képp csak is kizárólag rozsdamentes acél glettvassal, spaklival ,keverőszárral dolgozzunk,mellőzzük a vasból készült meg a festett keverőszárak használatát,fém festék forgács,kosz,glettanyag ne kerüljön a nemesvakolatba,makulátlanul tiszta rozsdamentes keverőszárat használjunk,minden keverés után tisztítsuk le mert ha ezt nem tesszük a rászáradt nemes vakolat darabok leválnak a következő vödör anyagba és elég kellemetlen problémákat fog okozni simítás közben.
Nah, itt sem tombol a szakértelem! Nem értem, hogy miért kell ilyen volumenű dolgot két amatőrnek bíztatni másik amatőröket?! Ez ennél sokkal, de sokkal bonyolúltabb!
Nem bonyolult?20 éve ezt csináljuk.Ti (ketten a videóban)1 órára gyertek hozzám színthúzni meglátjuk mennyire nem bonyolult kitekerni.Legalább hülyeséggel ne etessétek az embereket.Saját kezüleg nem fognak neki állni,mert nehéz egy ház színezése.A másik meg az,hogy le-fel simítod a nemesvakolatot és jó lenne ha eldolgoznád rajta az anyagot,de ti nem húztátok le rendesen,így cupákos maradt a vakolat.Önjelölt sztárok😀
Mr. Roland. A srácokban legalább van némi alázat.... Viszont a hozzád hasonló beképzelt és arrogáns "szakembereket" még akkor sem alkalmazom ha 30-40 éves "gyakorlattal" büszkélkednek. De sok sikert! Biztosan meg vagy elégedve magaddal....
Ha erősen süt a nap akkor mindig úgy forgunk a színezéssel hogy árnyékos legyen az adott fal, ha nem árnyékos akkor kezdés előtt meglocsoljuk a felületet és amikor már nem nedves akkor kezdünk, így a hűtött falon nem szárad annyira napsütésben sem.
Szélben sem érdemes színezni.
Minden szinten két ember dolgozik 2m-enként különben nem lehet összedolgozni az anyagot.
Aki szeretné magának csinálni az próbálja ki egy nem annyira látszó felületen. Ha nincs ilyen felület érdemes a ház végén kezdeni nem az utca fronton (Ha nem összeszokott brigáddal dolgozunk mi is így szoktuk). A kezdés előtt meg kell egyezni hogy mekkora körökkel milyen irányba simít mindenki mert ha eltérő az irány vagy a mozgás az látszik.
Jók a videóitok gratulálok.
Ügyesen bemutattátok!! Viszont kötekednék egy kicsit! :D kihagytátok a szeles időt mert az is betyárosan kiszurhat velünk ! De gratulálok nagyon bírlak titeket!
Köszönöm szépen a bemutatót !
Nagyon hasznosak a videók! Köszönöm!
Üdv Uraim! Köszi a bemutatót, nem véletlenül néztelek meg benneteket. Én sajna a harmadikon lakom, és a szobák közti falrészeket (meg a szomszédok felé esőket is) leszigeteltem, behúztam kb simára (jobb lett, mint a fizetett ipari alpinista szakik munkája, pedig én a párkányon álltam, egy kézzel kapaszkodva, hogy le ne essek), és szeretném ezeket a fal részeket behúzni, valami hasonló anyaggal. Választ is kaptam tőletetk, hogy a műgyantás az jobb egy kicsit, és hogy mikor érdemes ezt csinálni. Azt hiszem, ez a korai ősies időjárás épp jó is hozzá.
Olvastam lentebb, hogy az erős napot, a szelet kerülni kell. Hát remélem, hogy a nap már nem fog ilyenkor erősen sütni, a szelet meg nem tudom megjósolni.
Köszönöm a videót!
Hát marha aranyosak vagytok :)
Sziasztok!
Nekünk le van színezve a házunk valami botrányosan. Foltos. Valami vékony festékréteg van rajta, Ha hozzáütődik valami a falhoz akkor bereped és látom a hálót! Több ilyen apró seb van rajta! A Kérdésem az, hogy a kijavítom a sebeket, akkor az előző festékrétegre fel lehet vinni az anyagot? Persze úgy, hogy picit megcsiszolom és az alapozót felkenem. Könnyűszerkezetes házról van szó. És hát így vettük! Köszönöm. Kriszti
Ujra át kell glettelni thermo ragasztóval ugy keményebb lessz a felület és akkor, már érdemes le vakolni.
Nagyon jó videó, köszi!
Sziasztok.
Nekem olyan nemes vakolatra lenne szükségem,amit ha felkenek, egybe függű egyenes felületet tudok képezni, Félreértés ne essék: Nem teljesen sima felületet akarok mint a glett gipsznél, hanem olyat, amin csak az apró kis szemcsék látszódnak, nagy barázdák és lyukak nélkül. Illetve még kérdezném: Mivel lehet eltávolítani a glettgipsz réteget a faltól? Ugyanis a problémám az, hogy 1. sérülékeny, 2.a glettelés évében, a téli időszakban a sarkakban megjelent a penész(csak ebben az egy szobában), emiatt el is kezdett lepattogni a gipsz réteg,. Három éve gletteltem le a falat, hogy szép sima legyen, de inkább ne tettem volna, ugyanis az óta penészedik a szoba! Előtte puskapor száraz volt a fal, akármilyen csapadékos és hideg volt a tél. Bízom benne, hogy a gipszréteg eltávolítása, illetve a vakolat felkenése után lélegezni fognak a falak, és eltűnik a penész!
Minden tipushoz lézezik minta kérd a boltban és úgy válassz. Ott láthatod melyik milyen lesz. A szemcse tipustól függ a végeredmény.
A nemesvakolatok nem gondolom hogy olyan jól szellőznek. De giszet csak levakarni tudod spalival ha akar jönni.
20--30-as csiszolópapírra, vagy drótkefére gondoltam. Bár... Mire végzek az egész fallal, lehet megőszülök! :D Az előző válaszod pedig köszönöm!
Hello. Mész alapu glettet válassz legközelebb Pl.a Finobello 0-10est vagy ha durvább a falminősege akkor a fino-fill 6-30 as gletett javaslom. Es javaslom a falfestekle kicserélését, mivel a festék penészedik meg.
A nemes vakolat abszolút nem lélegzik,teljesen vízzáró anyagról beszélünk.
Szervusztok!
Salétromos falnál milyen alapozót lehetne használni, hogy ne dobja le a vakolatot?
Kül- és beltérre?
Esetleg később ennek a témának is szentelhetnétek egy adást.
Alapozók, salétrom elnyelő gipszkarton, mechanikus utólagos szigetelési módszerek stb.!
Milyen anyaggal teszik a falat könnyen grafiti mentesíthetővé?
Üdv.
Talán létezik speciális anyag amit arra ajánlanak. De a salátromot megállítani szerintem lehetlen. Hosszútávon megoldást még nem láttam.
@@GreenCottageDIY Dózer....:)
Izonil
@@janosnecsaszar8400 Nagyon köszönöm!
Salétromos falra nem dolgozunk rá,ki kell javítani,beázást megszüntetni,vakolatot szedjük le,javítás után lehet is rádolgozni,de SOHA ne akard eltakarni azt ami szar!!! javítsd ki elötte.
Tökéletes az időzítés :D Most nyáron szeretném vakolni/festeni a falat, mert az előző tulj csak 50%-át csinálta meg a háznak :) Utánanéztem a készrekevert anyagok árainak és kikerekedett a szemen rendesen :D 230nm felületem van ennek a felének a vakolása kb. 300e Ft alapozás nélkül, plusz a régi vakolat átfestése, broaf :) Lehet inkább maradok a zsákos anyagnál. Ha jól számoltam kb. ötöde lenne árban. Gondolom a felhordása a bekeverés után ugyanaz lenne mint amit ti mutattatok?
Jótanács. Románia lehet hogy messze van neked de 25kg 10nm / vödör ,szilikonost vettem 6500 ft gyárilag bekeverve legalább 10-20 szín van. Láttam 3000 ft körül is ami nem szilikon alapú.
Jelezz ha érdekel és privátban valahol küldök linket.
Szegedhez nincs épp közel, de megoldható :) Maximum összekötöm egy hosszúhétvégével az utat :D Az a fal amit feltétlenül meg kel csinálnom az olyan 40nm azaz 26e Ft-ból meglenne +alapozó ez már ér annyit, hogy ne kelljen nekem kikeverni az anyagot :D Köszönöm a linket! Egyébként olyan melós bekeverni a zsákos vakolatot, betonkeverőm van...
Nem nehéz a zsákos téma sem, keverőszárral megoldható. De az nem szilikonos kötőanyagú, tehát kevésbé időálló. Mondjuk a ház falán nekem 10 éve fent van a jég ugyan tud benne kárt tenni de ennyi a gondolm eddig vele.
Szia,engem érdekelne, emailben tudnál küldeni linket? offfmega@gmail.com Köszi
Betonkerítést szeretnék telepíteni. Mivel egyiknek sem tetszik a mintázata, arra gondoltam magam felé fordítom a kerítés hátoldalát és nemesvakolattal látom el. Szerintetek meg fog rajta maradni a vakolat? Csak háló és a vakolat? Nem fog repedezni?
Repedezni nem igen fog alapozó akár több sor és meg áll rajta a vakolat.
@@GreenCottageDIY köszönöm a gyors választ!
Én a színezéssel kapcsolatosan kérdeznék, illetve nem tudom később esetleg azzal együtt be tudnátok mutatni a különböző felületkialakításokat?
Sziasztok!segítsetek légyszi abban,hogy kéményt (beton) szeretnék színezni,a tetősík fölötti részt.lehet egyböl alapozóval+vakolattal kezdeni vagy azt is hálózni kell.köszi
Ha elég sima biztosan elegendő alapozni.
Nem azért kell hálózni, hogy sima legyen a felület!
Az esetleges dilatáció végett kell, hogy a nemesvakolat ne repedezzen. ;)
Sziasztok. Nem vagyok régóta az építőiparban kB 6 7 éve. De még el sem indult a videó már akkor feltunk hogy falfixel alapoztok. Kint is azt ajanlotok? 😅Meg egy falnak 1 elé van 2 oldalt 😅hiba nélkül javítható? 🤣
Ha lejárt szavatosságú az alapozó, akkor is hatékony lesz?
Miért is ne, de próbáld ki.
Hogy lenne már hatékony a lejárt szavatosságú alapozóra,az annyit ér mint ha vízzel alapoznál...
miert nemes?
gletre lehet vakolni?
Kültéren nem szokás glettelni. De ez a vakolat minden felületen megtapad. A tartósságát persze nem tudjuk. Csinálj egy kis próbát.
Lehet
Szupik vagytok köszi
mar lassan az osszes videotokat megnetem, de dobentem nezzem hogy TI sosem beszelitek meg h ki mirol beszel, ossze vissza egymas szavaba vagtok, kicsit ciki.
Nekem pont ez tetszik, hogy saját gondolataikat osztják meg, nem pedig előre begyakorolt szöveget nyomják, mint egy játékfilmben.
ez mar nekem is feltunt picit osszevissza es nem tematikusan mondjak el a dolgokat
Miert nincs hang üzenet! De lehet! Hogy jobb is.
Ilyen szakember árak mellett inkább megcsinalom magam igazatok van fiúk
??????
Válasz a videóra. A nemes vakolat felhordása nem egyszerű,mivel nagyon költséges az anyag ára ezért senkinek se ajánlom hogy saját maga butácska UA-cam videókon felbuzdulva álljon neki megcsinálni a házát,ehez szakemberre van szükség,nem is egyre,egy 3-4 méter magas falfelületre minimum 4 ember szükséges legalább,és nem(trógerek) hanem hozzá értő profi szakemberek,legjobb ha van még egy ember aki a közvetlen felhasználás előtt felkeveri az anyagot és a kezünk alá hordja,az idü veszteség nem megengedett,egy egybefüggő fal felületnél megállni várni nem lehet nem szabad,ha elkezdted ugyan azzal a tempóval végig kell haladni máskülönben foltos lesz,ha megállsz 5 percre a felhordott anyag veszít a nedvesség tartalmából,ezáltal nem lehet észrevétlenül össze dolgozni egy újonnan mellé hordott réteggel,a már felhordott rétegre később ráhúzott réteg vastagabbá teszi az illesztést hiába dörzsölöd össze száradás után foltos lesz hiszen duplázódott a szemcse vastagság,két ember hordja fel az anyagot kettő simít,a simítást végző két szakembernek tökéletes összhangban kell tudni haladni egyforma sebességgel egyforma kézmozdulatokkal,teljes összhangban,jól megtervezve a haladás irányát,a nap forgását,az időjárási körülményeket figyelembe véve(eső,szél,napsütés,páratartalom,felmelegedett falak stb..),mindig friss anyaggal dolgozunk,sokat számít az alapozás milyensége,SOHA ne használjunk a videóban látott beltéri alapozót,padlókiegyenlítő alá használt alapozót stb...lejárt,rossz körülmények között tárolt anyagokat,ne használjuk a legolcsóbb nevenincs szart ami leesett a teherautóról,mert lehet hogy hirtelen ugyan úgy fog kinézni mint egy jó minőségű anyag de 2 év múlva mikor a bordó falad már rózsaszín lesz mert úgy kiszívja az olcsó anyagban lévő festék pigmenteket akkor fogod észre venni hogy mekkora hülye voltál hogy vödrönként spóroltál 3-4 ezer forintot,Használjunk jó minőségű anyagot a hozzá ajánlott alapozóval.Azért mert nagy nehezen össze tudsz hozni 1 négyzetméter egységes anyagvastagságú és egységes mintázatú falfelületet ne bízd el magad,egy átlagos ház külső falfelülete 150-300 négyzetméter,tele ablak ajtó nyílásokkal,csövekkel(gáz,elszívó stb) lámpakiállásokkal,élekkel,fal ereszdeszka találkozási pontjával stb,,Gondolj bele neked azt a 300 négyzetmétert egyforma tempóban egyforma mozdulatsorral,egyforma rétegvastagsággal egyforma mintázattal végig kell tudnod csinálni a falon lévő összes akadályt megoldani ugyan abban a tempóban,tedd fel a kérdést magadnak hogy képes vagy e rá???sokba kerül a jó minőségű anyag,bízd inkább jó szakemberre,mint hogy 30 évig a taknyolásodat bámuld a falon.ha beltérben szeretnél egy pár négyzetméter falat megdizájnolni ,kapart vagy dörzsölt mintákkal,meg lehet próbálkozni vele,de az egész házad külseje nagyon sokba kerül nagyon látványos ne kockáztass itt nem éri meg.
Kiegészíés,ne használjunk csemperagasztót a gletteléshez,szerkezetileg az nem kültéri glettanyag,más a cement tartalma gyanta tartalma,flexibilitása,keménysége,hosszú távon jön ki a kettő anyag közötti diferencia nem egy két hét után fogod megtapasztalni hogy a csemperagasztó elválik a hungaroceltől a napos falakon és megreped,a repedést észre se lehet nagyon venni szabad szemmel de a víz megtalálja az utat hogy szépen lassan beszivárogjon a ragasztó és hungarocel közé,a videóban elhangzik hogy ha lehet acél glettvasat használjunk!!nos nem csak ha lehet,hanem minden féle képp csak is kizárólag rozsdamentes acél glettvassal, spaklival ,keverőszárral dolgozzunk,mellőzzük a vasból készült meg a festett keverőszárak használatát,fém festék forgács,kosz,glettanyag ne kerüljön a nemesvakolatba,makulátlanul tiszta rozsdamentes keverőszárat használjunk,minden keverés után tisztítsuk le mert ha ezt nem tesszük a rászáradt nemes vakolat darabok leválnak a következő vödör anyagba és elég kellemetlen problémákat fog okozni simítás közben.
29 embernek nem sikerült felhordania, csak lehordania a videót. :-D
Az idióták anyja mindig terhes :)
Nah, itt sem tombol a szakértelem! Nem értem, hogy miért kell ilyen volumenű dolgot két amatőrnek bíztatni másik amatőröket?! Ez ennél sokkal, de sokkal bonyolúltabb!
Nem bonyolult?20 éve ezt csináljuk.Ti (ketten a videóban)1 órára gyertek hozzám színthúzni meglátjuk mennyire nem bonyolult kitekerni.Legalább hülyeséggel ne etessétek az embereket.Saját kezüleg nem fognak neki állni,mert nehéz egy ház színezése.A másik meg az,hogy le-fel simítod a nemesvakolatot és jó lenne ha eldolgoznád rajta az anyagot,de ti nem húztátok le rendesen,így cupákos maradt a vakolat.Önjelölt sztárok😀
Mr. Roland. A srácokban legalább van némi alázat.... Viszont a hozzád hasonló beképzelt és arrogáns "szakembereket" még akkor sem alkalmazom ha 30-40 éves "gyakorlattal" büszkélkednek. De sok sikert! Biztosan meg vagy elégedve magaddal....
@@robertobuildingservices6091 Hát akkor szineztessed le ilyen ákli-bákli emberekkel a házadat, mint ök ketten. Ez egy nulla amit csináltak....
Le van lassitva ez a videó vagymi? Csak a glettvasat ne fogjátok már forditva..
Szerintem a szinezést ne eröltesétek
Azt se.
Na ha valaki nálam így színezne kapna egy vonat jegyre és go haza 😀
azt is kifejted h miert is v csak kritizalsz?