Azt nem értem, hogy azok akik ilyen "munkát" végeznek, honnan veszik a bátorságot, hogy ebből próbálnak megélni. Saját házon két kezemmel nyílászárókat cseréltem. Utána mindenhol XPS-sel javítottam, illetve pótoltam az egyébként meglévő szigetelés síkjához a homlokzatot. Minden esetben a ragasztóba ágyazva tettem föl a dryvit hálót, aztán simítottam. Sarkoknál 45°-ban megerősítést alkalmaztam. Igaz nekem ez nem szakmám, csak egy egyszerű villamosmérnök vagyok, de el tudom olvasni a gyártói utasításokat. Szégyen, hogy itt tartunk 2023-ban...
THR előírásokról, háló visszahajtásokról egyik vállalkozó sem hallott. Hülyének néznek ha belekérdezek olyanokba ami gyártói előírás.... Ház szigeltelésre kért ajánlattevő 10-ből 10 nem tudta megmondani hogyan kell hálózni pl. sarkoknál! Szóval az egyik házam szigetelési projektje ilyenek miatt el sem indult :/ Ebben az országban minden ágrólszakadt építési szakembernek mondja magát, arcbőr vastagság függvényében vernek át nagyon / durván.... :(
Egy munkafolyamatot megspórolnak, halad a tróger munka. Így tud a vállalkozó egy nap 3-500 ezret keresni, a beosztott kőművese meg 30-40 ezret. Hányadék szinte az egész építőipar. Volt egy nagyon jó helyen lévő örökölt építési telkünk, de inkább eladtuk és nem vágtunk bele egy építkezésbe. Ebben nagy szerepe volt Rezsnyák úr videóinak is. 🙃
Ez a példa is azt mutatja, hogy gyakorlatilag nem több munkával, jó is lehetett volna. A felkészülés, vállalkozó kiválasztás is ugyanígy a munka része, és ehhez is szakértelem kell. Sokkal inkább ez lenne a videós munkásságom célja!
Jól tetted, mert sok ideget spóroltál meg és így nem kezdtél bele olyanba aminek a végét nem látod sokszor anyagilag sem. Költségvetést senki nem akart/tud készíteni manapság így +10-20% benne van.
Mi magunknak csináltuk a hőszigetelést, és mi is úgy csináltuk, hogy először felvittünk egy réteget abba nyomtuk bele a hálót, és utána kentünk még rá. 10 éve nincs vele gond. Millió helyen van segédanyag arról, hogy hogy kell ezt csinálni. Mi mondjuk nem kevés beütős dűbellel is megkínáltuk a hőszigetelő paneleket.
Tisztelt Péter. Szeretném szigetelni a házunkat. Mielőtt belefutnék hibák tömkelegébe megkérdezném, hogy ön mit ajánl. Adott egy ház, vegyes falazattal. Vegyes alatt azt értem, hogy vegyes anyag, vegyes vastagság. ( Nem egyszerre épült, évek alatt mindig húztak hozzá mindig egy részt). Egy rész vert vályog fal elé élére téglát falaztak ami vakolva kőporozva lett. Vályog csont száraz. Ennek a vastagsága kb 60 cm. Következő épületrészek mind kisméretű téglával lettek építve, egyiknél 40 ( illetve negyven pár centi) következő 30( körül). Minden vakolva kőporozva. Kérdésem az lenne, hogy minden épületrészhez más-más vastagság és anyag, vagy célszerű mondjuk kőzetgyapottal az egészet? ( Mondjuk egy vastagságban) Válaszát előre is köszönöm:)
Szia Péter, A szomszédban most csinálják a "szigetelést". Idézőjelben, mert az minden csak nem szigetelés... én már akkor elzavartam volna őket, amikor láttam, hogy csak pogácsáznak, nem pont- perem módszerrel... Ebben a pillanatban hálóznak, pont mint a videóban.... 🤤 Ha véletlenül jársz Galgahévíz felé, szívesen beengedlek az udvarunkba, itt meg tudod nézni a mi oldalunk felől!
Nem az XPS volt behúzva, az egy dolog. A ragasztó spröd volt? Sütött a nap, legyen. De bakker, legalább fogok egy glettvasat és meghúzom. Oké, Imre jó példa, legalább az fent is marad. De na, ezer módját láttam még én is. Valaki így ,valaki úgy, de legyen jó a vége. Viszont, hol a dübel??? Miért?
Már vannak olyan rendszerek, amihez egyáltalán nem kell dübelezni. Pl. Baumit StarTrack. Ez egy ragasztótárcsa, ami bele megy a falba, erre kened a ragasztót, a polisztirolt a szélein körbe kened, és rányomod a falra meg a beragasztózott tárcsákra. A dübel kis hőhidakat csinál, így viszont nem lesz.
Hát sok a mindent is megcsinálunk főnök. Ipari villanyszerelèssel foglalkozunk, gyakran látjuk hogy ugyan az csinálja a kartonozást a vizet a burkolást a nyílászárót stb stb😢
A videókat elnézve érdemes-e egyàltalàn Magyarorszàgon belekezdeni egy építkezésbe? Vagy àtvàgjàk az embert vagy ha van műszaki ellenőr mindent 3x kell visszabontani
Bocsáss meg nekem, XPS felület feldúrvító szerszám neve? Esetleg mióta kell? Mert van két mestervizsgám meg több évtizedes gyakorlatom hőszigetelésből de én még nem láttam. Dűbeltárcsa bemaró az létezik, németben használtam is. Itthon még sehol nem láttam... Imiről meg had ne alkossak véleményt, szaltózgasson, rúgjon kőrívest. Üdvözlettel, latyak
pedig nagyon is! MINDEN ragasztási felületet meg kell tisztítani, a beoxidálódott, poros, öreg felületet el kell távolítani!A legegyszerűbb egy csiszolópapírral letolni a felső réteget.
@@SzakiEllenor Én laikus szemmel azt gondoltam volna, hogy az a < > alakzatú nyomat az XPS-en pont azért van, hogy megnövelje a tapadó felületet, és ne kelljen vele külön szívni... rosszul láttam, hogy ez olyan?
Ezt még magamtól is kitaláltam, hogy hogyan kell csinálni rendesen. Egyébként, én a hozzá való ragasztót vettem meg, így "rendszerben", de a szomszéd persze elmondta, hogy a csemperagasztó ugyanaz. Szerintem nem. Mi a különbség?
Nem sok a különbség amennyiben a csemperagasztó az egy jóminőségű flexibilis fagyálló jószág, csak az meg annyiba vagy többe kerül mint az eps ragasztó tehát semmi értelme azt használni.
Bocsánat, a kérdésért: Most az volt a baj, hogy a hálót szeggel rögzítve utólag lett felkenve a ragasztó, vagy maga az XPS lapok kaptak UV-t és nem lett lecsiszolva a máló réteg?
@@SzakiEllenor köszönöm a választ. Sajnos későn láttam Sebestyén Imi videoját, mi is szeggel csinaltuk hungarocellre, látszanak is a táblák/dübelek. Az baj, ha egész hungarocell tábla helyett darabokból is van betéve néhol? Az inditósínről mi a szakiellenőr/szakemberek véleménye?
A múltkor visszabontottam egy darabon az XPS szigetelésemet (kisebb átalakítás miatt.... nem lényeg), amit kb 4 véve raktam le, saját kontár, megfelelő papírokkal nem rendelkező kezeimmel. A dryvit háló, inkább szakadt, kitépte az anyagot az xps-ből, a dűbelezetlen xps szintén, inkább a saját anyaga szakadt ki, mint leváljon. Igaz, nekem nem volt tendencia, hogy minden nap megkeressek 2 havi katára valót
Péter, nem tudom, hogy veszed rá a kivitelezőt, hogy ezt javítsa önköltségen. Valami fontos eszköz/tudás lehet a kezedben :) Ez a munka így neki kevésbé lesz nyereséges, így valószínűleg, majd a következő megrendelő(k)re fogja szétdobni az itt benyelt profitcsökkenést, veszteséget. Azaz mégjobban át fogja vágni a következő megrendelőt.
Ha a következő embernek lesz ahhoz bátorsága, hogy műszaki ellenőr nélkül belevág, akkor az az ő hibája is...Ebben azt esetben a vállalkozónak akkora presztízsveszteség lenne nem javítani, hogy fel sem merül az az alternatíva. A kék tökfödőm látványa csodákat tesz...
@@SzakiEllenor Tőled megijed minden vastag pofájú gazember KóklerHolding ügyvezető? Azokat ügyvéddel se lehet megijeszteni, lehet h. fut egyszerre 3-4 pere is. Nyugodtan alszik, ha egyik károsult sem veszi a bátorságot önbíráskodva rágyújtani családostul a házát, csinálja haláláig. Presztizs ebben az országban?? Guglin ott van a HerminaBau (most már Armanovo néven folytatják tovább) értékelése is, mégis megy tovább az a cég is vidáman. Pedig annál rosszabb hírű cég nem nagyon volt az elmúlt 6-7 évben. Ennyit a presztizsről.
Még nem igazán értem azokat, akik azt mondják, hogy nem kell aládolgozni, mert 15-30 éve ott van a háló, meg sem mozdul. Ha lehet jól is csinálni, akkor mi az oka, hogy csak azért is máshogy csinálják? Jó az úgy is? Nem kell a hengerfejet nyomatékra lehúzni, mert tudom, hogy mennyi az annyi? Nem kell érvéghüvely, mert 30 éve sem kellett? Elég a futóművet egyszer beállítani, úgysem mászik el? A gipszelőben felesleges a gézt beáztatni a gipszbe, elég leönteni a végén? Nekem minden esetre furcsa.
Ahol én élek építettek egy torna termet. Kb egy éve lett kész. Ahol a beton és a tégla találkozik megvan repedve a vakolat. A nemesvakolatnak kétszer futottak neki. Mind a kétszer fagyos idő volt. A legutóbbi eső után dudorok jelentek meg a vakolat alatt.😀😅😢
Magamnak csináltam,ugyan így.10+ éve sehol semmi hiba.Természetesen tudatában voltam,hogy a gyári előírás dupla munkával jár :) Bevállaltam,nem lett gond belőle. Viszont a tipliket nem spóroltam ki! Fogja már valami a szigetelést a falon...
Gratulalok a kitartok munkaert! Annyi lenne a kerdesem egyebkent hogy mit tapasztalsz, mennyit sporolsz az epulet futesen/hutesen valamint ha valtozott a hoerzet, az mikent.
Jó napot. Egy-két videót találtam csak a neten, de azokból nem derül ki mert az általában gyorsított felvételeken nem látszik... egy 6 lépcsőházas, 10 emeletes panel épületnél létezik, hogy nem hálózzák be az egészet?
Szóval ezek sem voltak Iskolázáson. Nem Tudom nálatok ,hogy van de nálunk az adott munkás csak akkor teheti meg a termék beépítését vagy alkalmazását, ha részt vett az előírt iskolázáson, és a termék forgalmazója kifejezetten engedélyezi ezt. Persze vannak kivételek de a lényegen nem változtat.
Életemben nem csináltam ilyet, teljesen más a szakmám, de a lényege ennek, szerintem, hogy ne szivároghasson a rétegek közé a nedvesség és pld. rovarok sem. Laikusként ezért eleve nem a hálóra kenném a ragasztót.
Hát ahol nem jön nehezen, hanem szinte lepottyan, egy szélszívás azokon a helyeken ha megkezdi leszedni ahol oda se tapadt semennyire, aztán akkor lesz a faliszőnyeg effektus, majd szépen leszedi a fenébe az egészet!! Ugyqnennyi energiába került volna jól feltenni azt az üvegszövetet, és akkor nem kezdi meg se szél se a szakiellenőr!!!! 😉
A háló feladata a vékonyvakolat erősítése és az abban keletkező esetleges erőhatások felvétele (pl, hőmozgás) a repedésmentesség biztosítása. Ehhez a hálónak a ragasztóréteg felső harmadásban kell lennie. Amennyiben ez nem így van hanem ahogy a videón, úgy viszonylag rövid időn belül megjelenhetnek a vakolaton a mozgási repedések valamint kirajzolódhatnak egyesével a hőszigetelő táblák. Extrém esetekben a vakolat elválása a hőszigeteléstől is lehetséges. Valószínűleg egy egy-két szintes háznál ez nem lesz annyira várható, de már egy magasabb épületnél, ahol már a szél is bejön a képbe, akár a vakolat leválását is előidézheti.
Kb 3:10-nél ha megnézed, ott is alá tud nyúlni ahol még nem is tépte fel. Ha nem ragasztóba ágyazod a hálót hanem hálón keresztül akarsz ragasztani, az szinte semmit nem fog tartani. Aztán milyen jó dolog már hogy egy néhány éves háznál már válik majd fel a vakolat.
Szerintem meg inkább a ragasztó minősége gagyi. Az ilyen ragasztó gyártókat kellene kritizálni elsősorban. Egyébbként ott is fel lehet tépni ahol a ragasztó a háló alatt van. Ezért mondom hogy a nem a szigetelő elsősorban a hibás.
Minden gyártónak van legalább 3 féle ragasztója, az alap ami sima eps-hez jó, aztán az egyel jobb ami xps-hez is jó, meg a "prémium" ami az ásványigyapot táblákhoz is jó. Mondanom se kell, egyre drágábbak. A videón viszont tisztán látszott, meg el is van mondva, hogy nem jól ágyazták be az üveg szövet hálót.
Vettem házat, egy részét szigetelte az előző tulaj magának, pont így csinálták, se dűbel, se élvédő, se alákenyve a hálónak, 12 éve rajta van, beszinezve nincs. Én lefogom szedni majd az egészet, mert az az egy baj, hogy EPS van a tömésfalon és be is fülledtek azok a falak... 😅
Neee, ne keverjük már össze. Olcsó lehet valami attól, hogy később is ráér, hogy nincs benne extra, stb. DE senki sem olyan tudattal választ olcsót, hogy az teljesen rossz is lehet. Ez nem olcsó, hanem "átverés". Átverni pedig drágán dolgozó emberek is szoktak. Így is az egekben az árak, mert a vállalkozók visszaéltek a pozícióval és az idióta politikusok ezermilliárdokat öntöttek a piacra. Nem kell a duma, hogy "csak a drága a jó". Végezzen mindenki tisztességes munkát, reális árakon.
@@FR_-ij4zz ezzel nem èrtek egyet. A sajàt felfogàsom alapjàn a normàlis munkàhoz kell iskola, gyakorlat, eszközök, kèpzèsek, szabàlyos vàllalkozói környezet. A szakmunkàt megtanulni vagy akàr a rengeteg tovàbbkèpzès költsègtètel a vàllalkozásban. A vàllalkozàs szabàlyos ès legàlis működtetèse költsègtètel. Nagyon sokba kerül jó embereket kikèpezni, azok tudàsàt szinten tartani, fejleszteni. Nagyon sokba kerül egy szabàlyos vàllalkozàst fenntartani. Nagyon sokba kerül egy kivitelezèst alacsony kockàzaton, biztonsàgos környezetben megvalósítani. Az olcsó attól olcsó, hogy a szüksèges költsègtèteleket kivonjàk az èrtèkkèpletből. Elhagynak ezt-azt. Minèl többfèle költsèget csökkent a vàllalkozàs ( biztonsàg, szabàlyossàg, szakmaisàg ), ne adj isten kiveszi a kèpletből, a kivitelezès kockàzata ezzel fordítottan arànyosan nő. Egèszen a videóban làtható vègeredmènyig.
@@belamagyar316 ahhoz kb mindennek tökéletesnek kellene lennie. Szerinted itt ez az? ráadásul, ahogy nézem, a MÉVSZ füzetben már nincs benne, hogy el lehet hagyni, szóval garancia egyből ugrik.
@@SzakiEllenor én értem de mindig is( Megas)al dolgoztam és lese lehet tépni űvegszálas anyag nagyon szuper,elhiszem ,hogy gyenge minőségű anyagok kalmágyazni kell.
Azért a fos Mapei-os ragasztó is sokat elárul az ilyenről, egy jó ragasztóval könyebben és egyből szépen meglehetett volna csinálni, nem mellesleg akkor le se tudná húzni az ember.
Baromság amit beszélnek maguk okosak! Semmi baja annak, amit mi 30 éve így hálóztunk, olyan, mint a Taft! Az Mtz-t rá lehet kötni, a téglával együtt jönne le a háló. Nem kellene hónapokig a napon süttetni a táblákat, hogy az UV szétegye!
Én szeretem beágyazni. De tény , ha csak az így készült házak 20% ról lejönne az már nagy baj lenne. Magától nem igen esik le (hatalmas felűletnél tudnám elképzelni,vagy ha víz folyik alá valami módon. Tény hogy XPS nem hungi olyan ragasztó is kell. Plusz tudnák pár ragasztó márkát mondani amit nem kell, hogy a nap megégese. Árnyékon 20 fokon köt , mégis porlik . Amúgy lassan a gyantát is teljesen kispórolják egyes gyártók. Én már találkoztam 20 ével ezelőtt fére rakott nemesvakolattal . Nem hittem el. Semmi baja, még a fedelen sem száradt rá.
Ez nincs szétégve, csak imitt-amott, gyárilag nápolyimintás, és érdesített a lap, mégis van, ahol már alá lehetett nyúlni a hálónak. Lehet, mégis csak rosszul lett megcsinálva, és nem véletlen, hogy pl Austrotherm alkalmazási kézikönyvében is szerepel ez a jelenség ugyanezzel az okkal.
Baromság? LOL. A gyártó útmutatás is azt írja, hogy a ragasztót az EPS-re, XPS-re kell felhordani. Látszik, hogy sok kókányjózsi még a gyártó útmutatást sem olvassa, csak gányol egész életében, a megrendelő meg át van verve. Pedig már eltel pár évtized ezen dryvit rendszer megszületésétől, lett volna rá jó pár évük beleolvasni a gyártói útmutatásba vagy tanulni, fejlődni egy hozzáértőtől.
@@viktormolnar végülis a gyártó is szeretné a rendszerét bolondbiztossá tenni, ezért túlbiztosítja. Ami itt látszik, hogy nem sikerült betartani a bolondbiztos utasításokat, és emiatt rossz is lett a végeredmény.
... a fideszes közmunkásokból legjobb esetben OKJ-s kőműves aranydiplomával kiugrott építőipari szakemberek. Ha már nem tettél pontot, engedelmeddel befejeztem a gondolatot, megértésed elvárom:)
Azt nem értem, hogy azok akik ilyen "munkát" végeznek, honnan veszik a bátorságot, hogy ebből próbálnak megélni.
Saját házon két kezemmel nyílászárókat cseréltem. Utána mindenhol XPS-sel javítottam, illetve pótoltam az egyébként meglévő szigetelés síkjához a homlokzatot. Minden esetben a ragasztóba ágyazva tettem föl a dryvit hálót, aztán simítottam. Sarkoknál 45°-ban megerősítést alkalmaztam. Igaz nekem ez nem szakmám, csak egy egyszerű villamosmérnök vagyok, de el tudom olvasni a gyártói utasításokat. Szégyen, hogy itt tartunk 2023-ban...
Én úgy csináltam ahogy az Imi mutatta, stabil lett, köszönöm tesa!!!
THR előírásokról, háló visszahajtásokról egyik vállalkozó sem hallott. Hülyének néznek ha belekérdezek olyanokba ami gyártói előírás.... Ház szigeltelésre kért ajánlattevő 10-ből 10 nem tudta megmondani hogyan kell hálózni pl. sarkoknál!
Szóval az egyik házam szigetelési projektje ilyenek miatt el sem indult :/
Ebben az országban minden ágrólszakadt építési szakembernek mondja magát, arcbőr vastagság függvényében vernek át nagyon / durván.... :(
Na megvan :D Két kedvenc UA-cam szakim egymásra talált. De jó volt hallani a jellegzetes mondatot.
Se dübel, se csiszolás, se normális hálózás, és jó eséllyel széjjelvizezett és/vagy döglött anyag. Profi munka.
Egy munkafolyamatot megspórolnak, halad a tróger munka. Így tud a vállalkozó egy nap 3-500 ezret keresni, a beosztott kőművese meg 30-40 ezret. Hányadék szinte az egész építőipar. Volt egy nagyon jó helyen lévő örökölt építési telkünk, de inkább eladtuk és nem vágtunk bele egy építkezésbe. Ebben nagy szerepe volt Rezsnyák úr videóinak is. 🙃
Szerintem ezeknek a videónak nem nem ez a célja.
Csinálni kellett volna rá egy KORREKT építő céget és jót építeni rá ;)
Eladtad, most más csinálja majd átverősen...
Ez a példa is azt mutatja, hogy gyakorlatilag nem több munkával, jó is lehetett volna. A felkészülés, vállalkozó kiválasztás is ugyanígy a munka része, és ehhez is szakértelem kell. Sokkal inkább ez lenne a videós munkásságom célja!
@@MrsWolf471 A legjobb szankció az lenne, ha nem kapnának munkát a hozzánemértő és felkészületlen vállakozók
Jól tetted, mert sok ideget spóroltál meg és így nem kezdtél bele olyanba aminek a végét nem látod sokszor anyagilag sem. Költségvetést senki nem akart/tud készíteni manapság így +10-20% benne van.
Kedves Péter! És a dübelezés? Üdv János abfestő
Imibáttyától sokat lehet tanulni.
Mi magunknak csináltuk a hőszigetelést, és mi is úgy csináltuk, hogy először felvittünk egy réteget abba nyomtuk bele a hálót, és utána kentünk még rá. 10 éve nincs vele gond. Millió helyen van segédanyag arról, hogy hogy kell ezt csinálni. Mi mondjuk nem kevés beütős dűbellel is megkínáltuk a hőszigetelő paneleket.
Nagyon dübelt sem látni a falban :(
Jó napot kívánok!
Azt se szabad elfelejteni, nem mindegy hogy milyen ragasztót használunk az XPS szigeteléshez ! Sajnos sok szaki ezt se tudja
Tisztelt Péter. Szeretném szigetelni a házunkat. Mielőtt belefutnék hibák tömkelegébe megkérdezném, hogy ön mit ajánl. Adott egy ház, vegyes falazattal. Vegyes alatt azt értem, hogy vegyes anyag, vegyes vastagság. ( Nem egyszerre épült, évek alatt mindig húztak hozzá mindig egy részt). Egy rész vert vályog fal elé élére téglát falaztak ami vakolva kőporozva lett. Vályog csont száraz. Ennek a vastagsága kb 60 cm. Következő épületrészek mind kisméretű téglával lettek építve, egyiknél 40 ( illetve negyven pár centi) következő 30( körül). Minden vakolva kőporozva. Kérdésem az lenne, hogy minden épületrészhez más-más vastagság és anyag, vagy célszerű mondjuk kőzetgyapottal az egészet? ( Mondjuk egy vastagságban) Válaszát előre is köszönöm:)
Nem egy új lakóparkot csináltak így , nem mondom kik.
ez van a tetején , akkor mi lehet a szigetelő lap mögött?
már látom alatta sincs semmi.
Nyilván pogácsa a pont perem helyett.
Szia Péter,
A szomszédban most csinálják a "szigetelést". Idézőjelben, mert az minden csak nem szigetelés... én már akkor elzavartam volna őket, amikor láttam, hogy csak pogácsáznak, nem pont- perem módszerrel... Ebben a pillanatban hálóznak, pont mint a videóban.... 🤤
Ha véletlenül jársz Galgahévíz felé, szívesen beengedlek az udvarunkba, itt meg tudod nézni a mi oldalunk felől!
Nem az XPS volt behúzva, az egy dolog. A ragasztó spröd volt? Sütött a nap, legyen.
De bakker, legalább fogok egy glettvasat és meghúzom. Oké, Imre jó példa, legalább az fent is marad. De na, ezer módját láttam még én is.
Valaki így ,valaki úgy, de legyen jó a vége.
Viszont, hol a dübel??? Miért?
arról nem esik szó, hogy egy darab dűbeltárcsa nyomot nem látni a felszakított háló alatt, pedig kéne vagy 6 db minimum?
a dübelezés meg a sarok kialakítása is hiányzik amúgy :)
És a dűbelek is a dobozban maradtak......nem a falban!
Már vannak olyan rendszerek, amihez egyáltalán nem kell dübelezni. Pl. Baumit StarTrack. Ez egy ragasztótárcsa, ami bele megy a falba, erre kened a ragasztót, a polisztirolt a szélein körbe kened, és rányomod a falra meg a beragasztózott tárcsákra. A dübel kis hőhidakat csinál, így viszont nem lesz.
Kèrdezni is akartam a dübelezèst,hogy azzal mi van?
Kár hogy arra nem tèrt ki.
Hát azt már nem is kerestem, pedig ide is illett volna. Ez a 3. emelet magasságában van, ott azért lehet szélszívás!
Hát sok a mindent is megcsinálunk főnök. Ipari villanyszerelèssel foglalkozunk, gyakran látjuk hogy ugyan az csinálja a kartonozást a vizet a burkolást a nyílászárót stb stb😢
A videókat elnézve érdemes-e egyàltalàn Magyarorszàgon belekezdeni egy építkezésbe? Vagy àtvàgjàk az embert vagy ha van műszaki ellenőr mindent 3x kell visszabontani
Jó napot kívánok. Olyan kérdésem lenne hogy a salétrommos falal mit lehet csinálni. Köszönöm szépen a segítséget
Suliban ez volt az első amit mutatak hogyan nézzük meg jól dolgoztunk-e.. :)
De ki fogja igy tépdesni, ha már kész a meló?
Bocsáss meg nekem, XPS felület feldúrvító szerszám neve? Esetleg mióta kell? Mert van két mestervizsgám meg több évtizedes gyakorlatom hőszigetelésből de én még nem láttam. Dűbeltárcsa bemaró az létezik, németben használtam is. Itthon még sehol nem láttam... Imiről meg had ne alkossak véleményt, szaltózgasson, rúgjon kőrívest.
Üdvözlettel, latyak
Én magamnak csináltam, nem vagyok kőműves. Ott csiszoltam meg csiszolópapírral, ahol megkezdte az uv. Itt is látszik helyenként.
Erre nem fogsz választ kapni sajnos.. pedig megnézném
pedig nagyon is! MINDEN ragasztási felületet meg kell tisztítani, a beoxidálódott, poros, öreg felületet el kell távolítani!A legegyszerűbb egy csiszolópapírral letolni a felső réteget.
ERRŐL van szó! köszönöm! Akkor egy laikus tudja, egy két mestervizsgás ember nem?
@@SzakiEllenor Én laikus szemmel azt gondoltam volna, hogy az a < > alakzatú nyomat az XPS-en pont azért van, hogy megnövelje a tapadó felületet, és ne kelljen vele külön szívni... rosszul láttam, hogy ez olyan?
Ezt még magamtól is kitaláltam, hogy hogyan kell csinálni rendesen. Egyébként, én a hozzá való ragasztót vettem meg, így "rendszerben", de a szomszéd persze elmondta, hogy a csemperagasztó ugyanaz. Szerintem nem. Mi a különbség?
Nem sok a különbség amennyiben a csemperagasztó az egy jóminőségű flexibilis fagyálló jószág, csak az meg annyiba vagy többe kerül mint az eps ragasztó tehát semmi értelme azt használni.
Tiszteletem. De milyen szankcióval jár ha azt mondja a munkavállaló meg a vállalkozó hogy őt nem érdekli jó az úgy?
Valószínűleg ebben a hőségben ragasztották fel a hálót. Nincs előírás, hogy maximum hány fok melegben lehet ragasztani?
????? De van.
Amíg nem olvad el a nyári melegben, addig jó.
Nekem júniusban csinálták: figyelték a házon a Nap, az árnyék járását, inkább reggel 6-kor már dolgoztak, hogy ne égjen meg.
@@gyulanemes6721 : Én, a ragasztóról beszélek!
@@TanarurNo1 : Szerintem helyesen csinálták. Homlokzati munkákat mindig is ősszel, vagy tavasszal végeztek.
A homlokzati és lábazati hőszigetelés találkozásánál a kiugró részt le szokták alulról nemesvakolni vagy csak a háló be van ágyazva és kész?
Bocsánat, a kérdésért:
Most az volt a baj, hogy a hálót szeggel rögzítve utólag lett felkenve a ragasztó, vagy maga az XPS lapok kaptak UV-t és nem lett lecsiszolva a máló réteg?
Mindkettő
@@SzakiEllenor köszönöm a választ.
Sajnos későn láttam Sebestyén Imi videoját, mi is szeggel csinaltuk hungarocellre, látszanak is a táblák/dübelek. Az baj, ha egész hungarocell tábla helyett darabokból is van betéve néhol? Az inditósínről mi a szakiellenőr/szakemberek véleménye?
1:39
Az a drászvújtyesz előtt lesz! Utána, már nincs semmi, ezt mondja legutoljára...
S a dűbel meg az élvédő?
profi munka :) ha ráhúzzák a színt, 1-2 évig lehet nem esik le, ha nincs nagy szél. Az eldobható cég meg addigra megszűnik.
A múltkor visszabontottam egy darabon az XPS szigetelésemet (kisebb átalakítás miatt.... nem lényeg), amit kb 4 véve raktam le, saját kontár, megfelelő papírokkal nem rendelkező kezeimmel.
A dryvit háló, inkább szakadt, kitépte az anyagot az xps-ből, a dűbelezetlen xps szintén, inkább a saját anyaga szakadt ki, mint leváljon.
Igaz, nekem nem volt tendencia, hogy minden nap megkeressek 2 havi katára valót
Qq
Qqq
Minek érdesíteni a gyárilag érdesített felületet, meg mivel érdesítel, meg minek? Néha túlzásokba esel, mintha nem lenne elég valós baj.
Erre gondoltam egyböl én is...😊 kicsit túl van okoskodva...🤨 néha..
Kontaktolni mindig kell ezeket. Nem az érdesítés a lényege hanem, hogy ragadjon meg a felületen és ne az legyen, mint a videóban.
@@trefasnyul1 Mi van?
@@belamagyar316 mit mi van? Ha nem húzod be előtte (nem kontaktolod), akkor cseszik rendesen ragadni a ragasztó és ez a végeredmény.
@@trefasnyul1 Miért nekem írtad? Itt az érdesítés volt a téma.
Péter, nem tudom, hogy veszed rá a kivitelezőt, hogy ezt javítsa önköltségen. Valami fontos eszköz/tudás lehet a kezedben :)
Ez a munka így neki kevésbé lesz nyereséges, így valószínűleg, majd a következő megrendelő(k)re fogja szétdobni az itt benyelt profitcsökkenést, veszteséget. Azaz mégjobban át fogja vágni a következő megrendelőt.
Ha a következő embernek lesz ahhoz bátorsága, hogy műszaki ellenőr nélkül belevág, akkor az az ő hibája is...Ebben azt esetben a vállalkozónak akkora presztízsveszteség lenne nem javítani, hogy fel sem merül az az alternatíva. A kék tökfödőm látványa csodákat tesz...
@@SzakiEllenor Tőled megijed minden vastag pofájú gazember KóklerHolding ügyvezető? Azokat ügyvéddel se lehet megijeszteni, lehet h. fut egyszerre 3-4 pere is. Nyugodtan alszik, ha egyik károsult sem veszi a bátorságot önbíráskodva rágyújtani családostul a házát, csinálja haláláig. Presztizs ebben az országban?? Guglin ott van a HerminaBau (most már Armanovo néven folytatják tovább) értékelése is, mégis megy tovább az a cég is vidáman. Pedig annál rosszabb hírű cég nem nagyon volt az elmúlt 6-7 évben. Ennyit a presztizsről.
Hmm, az ott eredetileg nem egy kék xps volt, ami az uv hatasara zőldült be, mert sokat vartak a a hálózassal?
Még nem igazán értem azokat, akik azt mondják, hogy nem kell aládolgozni, mert 15-30 éve ott van a háló, meg sem mozdul.
Ha lehet jól is csinálni, akkor mi az oka, hogy csak azért is máshogy csinálják? Jó az úgy is? Nem kell a hengerfejet nyomatékra lehúzni, mert tudom, hogy mennyi az annyi? Nem kell érvéghüvely, mert 30 éve sem kellett? Elég a futóművet egyszer beállítani, úgysem mászik el? A gipszelőben felesleges a gézt beáztatni a gipszbe, elég leönteni a végén?
Nekem minden esetre furcsa.
Ahol én élek építettek egy torna termet. Kb egy éve lett kész. Ahol a beton és a tégla találkozik megvan repedve a vakolat. A nemesvakolatnak kétszer futottak neki. Mind a kétszer fagyos idő volt. A legutóbbi eső után dudorok jelentek meg a vakolat alatt.😀😅😢
Magamnak csináltam,ugyan így.10+ éve sehol semmi hiba.Természetesen tudatában voltam,hogy a gyári előírás dupla munkával jár :) Bevállaltam,nem lett gond belőle. Viszont a tipliket nem spóroltam ki! Fogja már valami a szigetelést a falon...
Gratulalok a kitartok munkaert!
Annyi lenne a kerdesem egyebkent hogy mit tapasztalsz, mennyit sporolsz az epulet futesen/hutesen valamint ha valtozott a hoerzet, az mikent.
Sajnálom a tulajt, aki fizetett ezért :(
Jó napot. Egy-két videót találtam csak a neten, de azokból nem derül ki mert az általában gyorsított felvételeken nem látszik... egy 6 lépcsőházas, 10 emeletes panel épületnél létezik, hogy nem hálózzák be az egészet?
Hálót minden esetben kell rakni, ha szigetelés megy az épületre. Láttál olyant hogy nem raktak?
Jó ilyeneket hallani.
(Nézett csatornáim is követik egymást)
Szóval ezek sem voltak Iskolázáson. Nem Tudom nálatok ,hogy van de nálunk az adott munkás csak akkor teheti meg a termék beépítését vagy alkalmazását, ha részt vett az előírt iskolázáson, és a termék forgalmazója kifejezetten engedélyezi ezt. Persze vannak kivételek de a lényegen nem változtat.
pár dübel sem ártott volna
Szuper az egész.
Menyi ilyen retenet van sok pénzért
Életemben nem csináltam ilyet, teljesen más a szakmám, de a lényege ennek, szerintem, hogy ne szivároghasson a rétegek közé a nedvesség és pld. rovarok sem. Laikusként ezért eleve nem a hálóra kenném a ragasztót.
Laikusként kérdezem ennyire nehezen lehet letépni akkor mi gondot okoz hosszú távon? Ez jó lenne ha benne lenne a videóban.
Hát ahol nem jön nehezen, hanem szinte lepottyan, egy szélszívás azokon a helyeken ha megkezdi leszedni ahol oda se tapadt semennyire, aztán akkor lesz a faliszőnyeg effektus, majd szépen leszedi a fenébe az egészet!! Ugyqnennyi energiába került volna jól feltenni azt az üvegszövetet, és akkor nem kezdi meg se szél se a szakiellenőr!!!! 😉
A háló feladata a vékonyvakolat erősítése és az abban keletkező esetleges erőhatások felvétele (pl, hőmozgás) a repedésmentesség biztosítása. Ehhez a hálónak a ragasztóréteg felső harmadásban kell lennie. Amennyiben ez nem így van hanem ahogy a videón, úgy viszonylag rövid időn belül megjelenhetnek a vakolaton a mozgási repedések valamint kirajzolódhatnak egyesével a hőszigetelő táblák. Extrém esetekben a vakolat elválása a hőszigeteléstől is lehetséges. Valószínűleg egy egy-két szintes háznál ez nem lesz annyira várható, de már egy magasabb épületnél, ahol már a szél is bejön a képbe, akár a vakolat leválását is előidézheti.
Kb 3:10-nél ha megnézed, ott is alá tud nyúlni ahol még nem is tépte fel. Ha nem ragasztóba ágyazod a hálót hanem hálón keresztül akarsz ragasztani, az szinte semmit nem fog tartani. Aztán milyen jó dolog már hogy egy néhány éves háznál már válik majd fel a vakolat.
ez nem nehezen, hanem könnyen jön.. 1-2 év és ott fog lengedezni a ház oldalán.
Szerintem meg inkább a ragasztó minősége gagyi. Az ilyen ragasztó gyártókat kellene kritizálni elsősorban. Egyébbként ott is fel lehet tépni ahol a ragasztó a háló alatt van. Ezért mondom hogy a nem a szigetelő elsősorban a hibás.
Minden gyártónak van legalább 3 féle ragasztója, az alap ami sima eps-hez jó, aztán az egyel jobb ami xps-hez is jó, meg a "prémium" ami az ásványigyapot táblákhoz is jó. Mondanom se kell, egyre drágábbak. A videón viszont tisztán látszott, meg el is van mondva, hogy nem jól ágyazták be az üveg szövet hálót.
Igaz( Megas) a legjobb ujrakeverés pihentetés után s nemkell àgyazni
Szép Doxa! 😎👍
Vettem házat, egy részét szigetelte az előző tulaj magának, pont így csinálták, se dűbel, se élvédő, se alákenyve a hálónak, 12 éve rajta van, beszinezve nincs.
Én lefogom szedni majd az egészet, mert az az egy baj, hogy EPS van a tömésfalon és be is fülledtek azok a falak... 😅
Milyen vastag a hőszigetelés?
@@SzakiEllenor 10 cm
Tapasztalatom alapjàn ez az àltalànos megrendelői igèny. 100-ból 95 megrendelő az olcsót vàlasztja. Tehàt ezt a minősèget vàlasztja.
Neee, ne keverjük már össze. Olcsó lehet valami attól, hogy később is ráér, hogy nincs benne extra, stb. DE senki sem olyan tudattal választ olcsót, hogy az teljesen rossz is lehet. Ez nem olcsó, hanem "átverés". Átverni pedig drágán dolgozó emberek is szoktak. Így is az egekben az árak, mert a vállalkozók visszaéltek a pozícióval és az idióta politikusok ezermilliárdokat öntöttek a piacra. Nem kell a duma, hogy "csak a drága a jó". Végezzen mindenki tisztességes munkát, reális árakon.
@@FR_-ij4zz ezzel nem èrtek egyet. A sajàt felfogàsom alapjàn a normàlis munkàhoz kell iskola, gyakorlat, eszközök, kèpzèsek, szabàlyos vàllalkozói környezet. A szakmunkàt megtanulni vagy akàr a rengeteg tovàbbkèpzès költsègtètel a vàllalkozásban. A vàllalkozàs szabàlyos ès legàlis működtetèse költsègtètel. Nagyon sokba kerül jó embereket kikèpezni, azok tudàsàt szinten tartani, fejleszteni. Nagyon sokba kerül egy szabàlyos vàllalkozàst fenntartani. Nagyon sokba kerül egy kivitelezèst alacsony kockàzaton, biztonsàgos környezetben megvalósítani. Az olcsó attól olcsó, hogy a szüksèges költsègtèteleket kivonjàk az èrtèkkèpletből. Elhagynak ezt-azt. Minèl többfèle költsèget csökkent a vàllalkozàs ( biztonsàg, szabàlyossàg, szakmaisàg ), ne adj isten kiveszi a kèpletből, a kivitelezès kockàzata ezzel fordítottan arànyosan nő. Egèszen a videóban làtható vègeredmènyig.
A dűbelezés is elmaradt 😮
És még csak rögzítve sincsenek a táblák. Ez teljes hozzá nem értésről tanúskodik.
5000/m2 -ért felgányolják. 🤣
ennél jóval többet kérnek már :)
10000ft /m2 mondtak ! Nem is kell nekik megcsinalni.
Nagyszélbe szépen lába kéll....
A Draszvutyesz a végén van te madárijesztő! :D
Ezt nézd meg @imresebestyen3335 !
Pontosan ezt pl... ✌️😉
ua-cam.com/video/t1n_bKB2Rio/v-deo.html
Mit?
ezt a videót!
Élvédő felkerű nemlessz bsjs,ajégverés meg szétcseszi a speciális munkát is
Plusz dübel sincs benne...
Dűbelezni sem ártana!
De nem is kötelező, ha jól tudom.
@@belamagyar316Pontosabban a fal tapadószilárdságától, az épület magasságától, és a várható szélterheléstől lesz opcionális vagy kötelező.
@@belamagyar316 ahhoz kb mindennek tökéletesnek kellene lennie. Szerinted itt ez az? ráadásul, ahogy nézem, a MÉVSZ füzetben már nincs benne, hogy el lehet hagyni, szóval garancia egyből ugrik.
Gyanús roppant gyanús. Őn reklám céljából a műhlyben csinálunk egy kissebb felületű sz@r munkát. :)
Érdekes én nem ágyazok mégse jön le azért mert jó anyagot keverek és jól.visszamenőleg 15 évvel.
Azt nagyon rosszul teszed, ha nem ágyazod be a hálót ! Nézz utána!
@@SzakiEllenor én értem de mindig is( Megas)al dolgoztam és lese lehet tépni űvegszálas anyag nagyon szuper,elhiszem ,hogy gyenge minőségű anyagok kalmágyazni kell.
Jovanszugy nekik jó lessz....
Nem csak az a baj hogy nincs beágyazva hanem az anyagok egyre szarabbak
Azért a fos Mapei-os ragasztó is sokat elárul az ilyenről, egy jó ragasztóval könyebben és egyből szépen meglehetett volna csinálni, nem mellesleg akkor le se tudná húzni az ember.
Baromság amit beszélnek maguk okosak!
Semmi baja annak, amit mi 30 éve így hálóztunk, olyan, mint a Taft!
Az Mtz-t rá lehet kötni, a téglával együtt jönne le a háló.
Nem kellene hónapokig a napon süttetni a táblákat, hogy az UV szétegye!
Én szeretem beágyazni. De tény , ha csak az így készült házak 20% ról lejönne az már nagy baj lenne.
Magától nem igen esik le (hatalmas felűletnél tudnám elképzelni,vagy ha víz folyik alá valami módon.
Tény hogy XPS nem hungi olyan ragasztó is kell.
Plusz tudnák pár ragasztó márkát mondani amit nem kell, hogy a nap megégese. Árnyékon 20 fokon köt , mégis porlik .
Amúgy lassan a gyantát is teljesen kispórolják egyes gyártók.
Én már találkoztam 20 ével ezelőtt fére rakott nemesvakolattal . Nem hittem el. Semmi baja, még a fedelen sem száradt rá.
Ez nincs szétégve, csak imitt-amott, gyárilag nápolyimintás, és érdesített a lap, mégis van, ahol már alá lehetett nyúlni a hálónak. Lehet, mégis csak rosszul lett megcsinálva, és nem véletlen, hogy pl Austrotherm alkalmazási kézikönyvében is szerepel ez a jelenség ugyanezzel az okkal.
Szeretnek belekötni az élő fába is. Bár a videóban volt olyan része ami mintha el lett volna válva. Ott mondjuk jogos
Baromság? LOL. A gyártó útmutatás is azt írja, hogy a ragasztót az EPS-re, XPS-re kell felhordani. Látszik, hogy sok kókányjózsi még a gyártó útmutatást sem olvassa, csak gányol egész életében, a megrendelő meg át van verve. Pedig már eltel pár évtized ezen dryvit rendszer megszületésétől, lett volna rá jó pár évük beleolvasni a gyártói útmutatásba vagy tanulni, fejlődni egy hozzáértőtől.
@@viktormolnar végülis a gyártó is szeretné a rendszerét bolondbiztossá tenni, ezért túlbiztosítja. Ami itt látszik, hogy nem sikerült betartani a bolondbiztos utasításokat, és emiatt rossz is lett a végeredmény.
Elkurtak, nem kicsit , nagyon
... a fideszes közmunkásokból legjobb esetben OKJ-s kőműves aranydiplomával kiugrott építőipari szakemberek.
Ha már nem tettél pontot, engedelmeddel befejeztem a gondolatot, megértésed elvárom:)