Tényleg egyre butábbak vagyunk? Steigervald Krisztián generációkutató válaszol
Вставка
- Опубліковано 7 лют 2025
- AUDIOSMART 2024. 04. 11-ÉN!
KAP, RÁSKÓ ESZTER, ZUBOR ROZI, SENA DAGADU, TAPASZTÓ ORSI, BALATONI JOCÓ - csak páran az Audiosmart előadói közül, de Anna Vošaliková is ismét velünk tart!
A podcast, a zene és te a Millenáris G épületében!
További információk és jegyvásárlás:
www.audiosmart.hu
A generációkutató szerint ezért kell Messengeren szólni a gyereknek, hogy kész az ebéd!
A generációs konfliktusokról szólt a a Brain Bar fesztiválon (2023. szeptember 21.) folytatott beszélgetés Steigervald Krisztiánnal. Egyfolytában halljuk, hogy „régen minden jobb volt, bezzeg a mi időnkben, mi még tudtunk élni, nem egész nap a kütyüt bámultuk”, miközben az egyes korosztályok gyanakvóan és értetlenül figyelik egymás életét, gondolkodását. Pedig amióta csak ember él a Földön, biológiai generációk sora váltotta és váltja egymást. A szülők gyermekei felnőnek, és nekik is gyerekei lesznek. Dédik, nagyik, unokák és dédunokák követték egymást évezredeken át, ez volt a világ rendje. Akkor mi változott?
A Re-Business műsorvezetője Pistyur Veronika.
A szerkesztő Gerencsér Anna, Regényi Eszter és Zádori László.
A showrunner Orsós Lajos, a zenei- és utómunka szerkesztő Kozma
Ádám.
A kreatív producer Román Balázs, a producer Hampuch
Richárd.
Kattints és iratkozz fel a hírlevelünkre, valamint nézd meg további műsorainkat!
betone.hu
Facebook: / betone.hu
Instagram: / betone.hu
Az élet tágabb értéséhez hozzá tartozik a múlt értése, tudása is. Szerintem a túlélési technikákban nem csak a jelen számít, hanem a múlt is. Amikor tudatosan régi dolgokról mesélek, sokszor megkapom a tízen évesektől, hogy az rég volt, az ne érdekes, az akkor volt. Nekem a leg szebb az volt az életemben, amikor a nagy szüleimnél nyaralva tátogtam, vagyis a felnőttek beszélgetését hallgathattam. Sokszor nem értettem, de a vágy, hogy oda tartozhassak, a felnőttek társadalmához, hogy értsem őket, ez számomra érték volt. A gyerekeim mikor cseperedtek, direkt lassú mesékkel kezdtem őket bevezetni a tv rejtelmeibe. Azzal, amin én nőtem fel. A mai gyerekek nem tudnak végig nézni egy lassú filmet. A "Le a cipővel" nem érdekli őket. Azt mondták, abban nincs akció. Fejlődés maga a fogyasztási társadalom igényének a változása, az információ gyorsulása. Kíváncsi vagyok, meddig fogjuk ezt csúcsra pörgetni. Nekem ez, ha a jövőt elképzelem, rémesnek, és embertelennek tűnik. A transzhumanizmus, z AI gondolata is megrémiszt. Minél gyorsabb, több tudást tömjünk magunkba, és minél többet fogyasszunk, és ezt ki tudjuk elégíteni. Meddig normális ez? Tényleg ezt nevezzük fejlődésnek? A valóság elhagyása, és a kívánt vizuális álvalóságban választott mátrix? A lelkünket elégetjük. Örülnék, ha ezt már nem érném meg. Régebben történt, amikor a filozófia tanárom felhívta a figyelmünket arra, hogy ahogy idősödünk, egyre kevesebben fognak minket érteni, mert azok, akikkel együtt voltunk, aki értenek minket, egyre kevesebben lesznek, míg a generációnk ki nem hal. Az időskori elmagányosodásnak biztos oka lehet ez is. Akkor nagyon megdöbbentem, mert így erre az életszakaszra akkor még soha nem gondoltam.
😊😊😊😊😊😊😊😊😊
1976-os filmet én sem bírnék már megnézni, pedig nem vagyok olyan fiatal, Y genes vagyok. Amolyan filmes fogadásból (én megnézem amit mondasz és te megnézed amit mondok) "kénytelen voltam" megnézni a Ponyvaregényt és a Kukorica gyermekeit, de fú elképesztő borzalmas volt mindkettő. Tudom nagy klasszikusok, de én hiszem azt, hogy ahogyan minden más is, a filmművészet is folyamatosan fejlődik, átalakul. Ami kult klasszikusnak számított még a 90-es években, ma már legtöbb esetben nézhetetlen a mai szem számára. A fejlődést nem tudod lassítani lassú mesékkel és filmekkel, az evolúciót nem lehet megállítani, "az élet utat tör magának" mondhatnám így is, egy bölcs embert idézve. Viszont nem gondolom annyira exponenciálisnak a fejlődést, ahhoz egy újabb technológia robbanás kellene, de ez most nem fog megtörténni egy ideig, amíg a sötét anyag mibenlétét és a nanorészecskéket meg nem értjük jobban. Egyelőre beálltunk egy stabil, de lassú fejlődésre, persze évente jobb mobilok fognak kijönni, meg nagyobb tv-k, de emlékezz vissza kb hasonló telefonjaink voltak már 15 éve is, lényegi változás a megapixeleken kívül nem történt és nem is fog egy darabig.
@@CoffeeGameMovie Nem vagyunk egyformák. Én simán megnézem a régi filmeket is. A régi fekete fehér magyar filmeket is. Számomra a mondanivaló, és a történet a fontos nem a látvány. Engem az egy kaptafára készített erőszakos filmek idegesítenek. A gagyi történetek, melyeket nagy látvánnyal akarnak eladni. A pókembert sem tudtam megnézni, csak a dalt szeretem belőle. Nekem viszont volt még részem abban, hogy a nagymamámnál amikor nyaraltam, úgy 5 évesen, halllgattam a felnőttek beszélgetését. Szinte minden nap volt valaki náluk. A tejért a tahanet tartó családhoz mentünk kis kannával. A kertben termelt többletet a piacon eladta nagyim, és ott is sok ismerős, ismeretlen kapcsolódását láttam. Hálás vagyok érte, hogy ez így volt. Ma az emberek kevesebb élő kapcsolódást hoznak létre. Szerintem ez nem fejlődés az ember számára. A természet egy idegrendszerünkre szabott ingertartomány. Az ember mindig a környezetéhez alkalmazkodik. Jó az nekünk, ha a gyerekeink a mesterséges, gyors képekhez, az autók, gépek zajához, és az információ felületes, gyors feldolgozásához alkalmazkodik? Ez az én véleményem szerint nem fejlődés.
@@rozalianemeth1234 Most megint az van, hogy amit megéltél azt tartod jónak, normálisnak, de az idők változnak. Mindenkinek az a normális amibe beleszületett, de ezen felül kell tudni lendülni. Más közeg, más célokkal, más életvitellel, de nincs egy felsőbb erő ami azt mondja, hogy ez vagy az a jobb, ebbe az irányba haladunk ez a biztos.
@@CoffeeGameMovie Így van. Az én világomban ez a normális. Ha ezt tovább adom, akkor az alap normát átadtam, kúltúrát hagyományoztam. Ki nevel? A technika, vagy a szülő? Én a magázódás híve vagyok. A gyerekeimnek is ezt tanítottam. A lányaim párjaival is magázódom. Az én szüleim is magázódnak a párommal. Én ezt meg szeretném tartani, annak ellenére, hogy a lányaim kérték, hogy engedjem, hoy tegezzenek. Én ellen álltam, mert így tartom helyesnek. Az idősebb lányom párja maga kérte, hogy tegeződjünk. Rossz indítás volt. Hagyomány tisztelőként az lett volna az illendő, ha megvárja, amíg az idősebb ajánlja fel. Még élek, tehát van.
91-es születésű vagyok és a nálam idősebb generációknál egy nagyon jellemző dolgot figyeltem meg: Tagadják/ ignorálják, hogy a változás exponenciális lenne. Sajnos a gyorsulás exponenciális. Nagyon egyszerűen megfogalmazva az elmúlt 10 évben nem volt akkora változás mint a következő 10 évben lesz. Így a női előadó részéről megfigyelt, megélt frusztáció- hogy nagyobb a szakadék közte és a gyereke között, mint az anyja és ő közötte- teljesen valid és nem lehet annyival lesöpörni az asztalról, hogy régen is volt változás.
Szerintem a technika fejlődèse hamis indikátor amikor az emberről van szó. Ma az inrerneten a tik-tikhoz való viszonyulásaink total mint x, y, z ugyanolyan, mint az y ès z nèlkül volt a szines tv-ben a kèpújság, vagy èppen a televízió a telefon utan vagy a mècses után az elektromos ègő
èèès ma kamasz ugyanolyan tizenèves mint 50 èvvel ezelőtt volt, egyik órában szereti a húst a másikban viszont utálja,
Ezèrt van az hogy a mami ès papi jobban szótèrt az unokával, mint a szülők, a nagyik másodszor már tapasztalattal kezelik ugyanazt a helyzet.... Nem változott itt semmi, csak az a szülők nèlküli èrtèkrend amit a fiatalgeneraciora erőltet a társadalom.
Igazad van. Egyidos vagyok a holggyel es engem is aggaszt ez a megvaltozott gondolkodas a gyerekeimnel. Nem lehet oket elzarni, mert resze az eletuknek, de nehez kontrollalni is, mert a 13 eves boven elottem jar. Kijatsza a szuloi kontrol applikaciot. Ha viszont hagyom, mast sem csinalna egesz nap, mint a gep elott ulne, kozben a mobilt nyomkodva. Ertem en, h ott a kozosseg es a jovo, de az offline vilag is letezik. "Oreg agyu" vagyok, ha azt mondom, h menjenek ki focizni, zongorazzon es olvasson papirkonyvet, rakja ki a mobilt az ajtoja ele lefekves utan? Maradi vagyok, mert nem ertem, miert kell vinnyogo influenszereket bamulni a UA-cam-on es mi ertelme azt nezni, h mas PlayStation-on lovoldozik? Es baromira nem akarom megtanulni a Fortnight-ot, de szeretnem, h neha setaljunk, beszelgessunk, kiranduljunk es tarsasozzunk? Neha tenyleg babyboomer-nek erzem magam, pedig azt hittem, h nyitott es elfogado vagyok. De ha 35 felett mar nem nagyon fogadunk be uj dolgokat, akkor ne csodalkozzak.😢 De aminek sokkal tobb karos oldalat latom, mint hasznosat, ahhoz hogy tudjak csatlakozni?
46 éves vagyok s teljesen egyett értek veled.
Epp nemreg fogalmaztam meg ezt, amirol itt beszeltek. Nevezetesen azt vettem eszre, hogy en huszeves koromban, jobban el tudtam beszelgetni, kommunikalni az akkori otvenesekkel, mint ma en otvenesen, a mai huszevesekkel...
Érdekes, én pont fordítva vagyok. Sokkal kisebb a szakadék a fiam és köztem, mint anno anyukám és köztem volt. És más szülőtársaknál is ezt látom.
Te jó ég! Annnnnnnnyira jó volt ez a podcast, és pelenkaznom kellett magam, mert bepisiltem majdnem a röhögéstől… aztán elolvastam a hozzászólásokat és egy- kettőtől eltekintve nem értettem, hogy a többiek mit hallgattak??? Szóval én mindenesetre fogom hallgatni Krisztián további bármilyen online megnyilvánulását, és gratulálok a csatorna két beszélgető partnerének kiváló együttműködésükert . Ritka.
Amúgy én már öregasszony vagyok és imádom, hogy képesek vagyunk néhányan arra, hogy segítsük egymást ‘generációsan’ .
59 vagyok, és sok tüske volt bennem a fiatalok felé, nem nagyon értettem a reakciókat. Amikor először hallgattam S Krisztiánt, sok mindent megértettem! Köszönöm az előadást, már másképpen állok sokmindenhez 😊
59 éves vagyok és ez a halálom, amikor közösségi oldalakon bezzegelnek a fiatalokkal.”Mi még csapról ittunk, nem volt telefon, beszélgettünk…. blablabla”. Nagyanyám meg teknőben mosott, fával fűtötte a kemencét, sütötte a kenyeret.Csak ugye nem a gyerek hozza létre a jövőjét. Akik ma mobiloznak, azért teszik, mert valakik előtte megalkották.🤷♀️
Azért mert van, nem kötelező használni. Sajnos olyan mint a narkotikum.
Ez egy fantasztikus beszélgetés volt.....ezt tanítani kellene ....de minden korosztálynak....sokkal jobb világ alakulhatott volna és talán még nem késő és ez által alakulhat is.
Hát, ez nagyon jó volt, vicces, de komoly! Köszönöm, hogy van ilyen közszolgálati tartalom!!!!
Ez nagyon jó. Elfogadás és cselekvés.
Nekem nagyon könnyű dolgom van mert 43 évesen még pont beletanultam abba az öregektől hogy tudjak àllatot növényt nevelni,de pont akkor nőttem fel mikor a digitàlis forradalom is berobbant. És mivel nagyon érdekelt ezért jól eligazodom benne. De a címhezbhozzàszólva,soha nem volt olyan könnyű okosnak lenni mint ma. Az internet àltal egész szakmàkat tanulhatunk,bàrmilyen témàban az emberiség eddigi összes tudàsa elérhető. Úgyhogy àtlagban inkàbb lustàbbak lettek az emberek,nem pedig butàbbak.
09:36 nagyon érdekes ez. Én ezt gondolom az öregség jelének. 47 évesen minden IS érdekel. Imádom az AI -t, folyamatosan előre nézek, próbálok mindig tanulni valami, kifejezeten keresem az új dolgokat... Ez részben tudatos, részben az alap személyiségem.
Ez nagyon szép tulajdonság, hogy a másikat meg szeretnénk érteni, és kapcsolódunk, és alkalmazkodunk, de úgy gondolom, hogy ez az igyekezet nem csak a mi kötelességünk lenne. Itt rontjuk el. A kapcsolódás két ember egymás elfogadását jelenti. Nem lehet egyoldalú. A mai világban viszont nincs tisztelet a múlt iránt, pedig abból született a ma.
Lebilincselő beszélgetés volt! Köszönöm! 😊
Köszönöm! Milyen érdekes, hogy közönség előtt még szórakoztatóbb ez az ember,mint sima interjúkban. Még!!
17:55 Magyarországon a hetvenes években már végig színes volt a tévéadás. Az, hogy ki nézte színesben a műsort attól függött, melyik család mikor vásárolta meg az első színes készüléket (Color Star, Colorion), ami akkor elég drága volt.
"a hetvenes években már végig színes volt a tévéadás" - helyesen: már végig VOLT SZÍNES tévéadás. A műsorújságban (sz) jelzés volt a színes műsorok címénél.
@@attilamolnar1074 Nyilván, amikor a Tenkes kapitánya ismétlését adták, az nem volt színes, meg a Gérard Philipe életmű sorozat sem, gondolom. :)
A személyes kapcsolat nem csak a szexualitást jelenti!
Barátság, szülő-gyerek, kollégák, szerelem!
Hát, ez jólesett. Köszönöm.
Az is generációs kérdés, vagy egyéni sajatosság, hogy nem bírom hallgatni a nyilvános káromkodást?
Olyan,mintha gyomorszájon vágnának, amikor egy értelmes ember egy fontos téma tárgyalása közben trágár.
Számomra hitelét veszti az ilyen ember.
Az illedelmesség és kulturáltság is elavult. "Légy Önmagad, mert egyéniség vagy, mert megérdemled" van helyette. A társadalom felbomlóban. Nincsenek már nagyobb egységek, ahol viselkedni illik.
Kicsit kiakadtam a 'normális' szó állandó használatán. X generációs vagyok. Már azt sem tartottam 'normálisnak', hogy az osztálytársaim sokat tévéznek. 50 éves voltam, amikor a lányom megállapította, hogy jobb fizikai állapotban vagyok, mint az osztálytársai többsége. Nem azt mondom, hogy ebben csak a középiskolások hibásak. De nem 'normális'. A sok képernyő előtti ülés nagyon egészségtelen.
A szülő felelőssége, mit nyújt csecsemő korban. Erre az előadó is kitért 😊
1971-ben születtem. 10 évvel ezelőtt kisiskolás gyerekem kérdése: Anya, te az első vagy a második világháború előtt születtél? 🤣
19 éves kollégám azzal magyarázta azt, hogy mi, az 50+-os munkatársai tudjuk, mikor volt a Mohácsi vész, hogy mi AKKOR MÁR ÉLTÜNK... 😱
@@liter71 Ok, Te nyertél! 🤣
@@liter71 🤣🙄
A legjobb❣
A régi mém szerint:
A humanisták mindig a következő generációban reménykednek. Már több mint ötszáz éve..
Támogató komment 👍
Pillanatnyilag a leghasznosabb téma.
Nem mondanám hogy butábbak, mert akkor nem lennének okos eszközök, elektromos autók, szolgálttatások, technológiák stb.
A régi világban működésképtelenek lennének. Egy mai fiatal penny-s eladó a vevőt kérdezi meg, hogy milyen zöldséget vett? "Ez uborka? Nem, cukkíni." Mi lenne, ha nem lenne áram? Mit csinálnának, ha csak papír alapú térképet kapnának? Mi lenne, ha nem lenne telefon, és bajba kerülnének? Gépek nélkül meg tudnánk oldani az életünket?
@@rozalianemeth1234de miert kene gepek nelkul megoldani az eletunket? Meg ukrajna haborus reszen is van net, nem tudom miert gondolja barki, hogy majd jon vissza a regi vilag. Nem fog.
@@vaioN250N A választás szabadságát viszont meg kellene hagyni. Sokkal nyugodtabb volt régen az élet. Ma az agyunk túl ingerelt. A stressz, a figyelemhiány már most nép betegség. A hivatalos ügyek intézésére is a választást a személyes kapcsolat, és az elektronikus ügyintézés szabadságának lehetőségét is fenn kell tartani. Ez olyan, mint amikor egy népnek, erőszakosan az anyanyelvét elveszik, és idegen nyelven kell az ügyeit intézni. Ez a szabadságunkba, önrendelkezésünkbe való beavatkozás.
Az eszközök okosak. Nem az emberek. Az embereknek annyival kevesebbet kell tudniuk amennyit ezek az eszközök kiváltanak tőlünk.
@@vaioN250NEz az. Meg kellene tudni oldani. Az a baj, hogy az emberektől elvették a gondolkodás, akarás, motivációt stb. Helyette azt kapják: ne akarj semmit, adunk neked stb. Ezzel az a baj, hogy folyamatosan egyre nagyobb kiszolgáltatottságban lesznek. Ez nagyon kényelmes az igaz, de összességében nagyobb a kár.
Elképesztő fiatalság kultusz van. Már semmi sem számít értéknek, csak a fiatalság. És természetesnek veszik, hogy a hatalmas sebességű változás, ami zajlik, az a rosszból a jó felé tart. Ami régen volt, az minden rossz, ami van és lesz az minden jó és jobb. Cancel culture van a régebbi generációk tekintetében.
És úgy van fiatalság kultusz, hogy csak a szépet, a jót, a kényelmeset akarják. Persze az nincs a semmiből. Hát ki tegye a seggük alá? Az idősebb!
A cimben feltett kerdesre a valaszt Joco testesiti meg, de Orsi inputja sem modositja jelentosen az osszkepet. Hagyni kellett volna Krisztiant zavartalanul beszelni...
Krisztián! Szerintem te nagyon elfogult vagy a sok kütyühasznalokkal szemben! Pszichologusok egy halom dolgot mondanak hoyg karos. Te pedig azt mondod nem csak más:S
Mire mondják, hogy káros?
@@CoffeeGameMovie okostelefon internetfuggőseg
@@kamillaerdos7636 Már miért lenne káros? mármint melyik része az? A nem mozgás maximum, de ennyi erővel az irodai munka is káros vagy a könyv olvasás mert aközben sem mozogsz.
@@CoffeeGameMovie Nézz utana neten.
@@kamillaerdos7636 nagyszerű válasz
Hatalmas az elpuhulás.
Inkább egyre felületesebbek
Nézzétek a 2okost , Bindir bandur pucusfejűt, ők kritizálnak, APUkat 🙂
😂😂😂dehogy kötöd ki a netet, fog 8 évesen telefont kapni. Ez jó.
Én biztos butább vagyok, a környezetemben élők miatt már nincs meg a 178- as IQ pontszám a teszteken, már csak 147- re sikerül, úgy hogy inkább többet ki sem töltöm. Sok okosabb kisgyerek van, én sokat tanultam a tanitványaimtól.
Nah, YEAH../rik/😜😎
Ez nem igaz,hogy az a normalitásunk,amit korán megtapasztalunk. Visszamenőleg több kor dolgait is szeretem. Olyan korokét,amikben nem is éltem. Azt tudom mondani,hogy ma azért rossz a helyzet,mert ma vs régen sokkal kontrollálatlanabb minden. Az említett példa,hogy "a második világháború jobb volt,lehetett menni meghalni,egyszerű volt,meg elvitt a kádár,régen minden jobb volt" ez a régen minden jobb volt érzet azért van,mert volt kontrol. Ma semmi nem szab határt,vagyis a multimilliárdos platformok,nem is annyira a politika,mert a politika sem tudja már az apa szerepét ellátni.
Te szeretted/szereted az erős kontrollt. Aki meg nem szerette az disszidált. Neki jó volt?
Kontrolláltabb meg életvezérelt. Az életedért, az élelmedért küzdöttél, mindent meg kellett dolgozni, az alap élelmiszerekért, a tiszta ruháért...még a szórakozás is agytorna volt, olvasás, rejtvényfejtés...Ma már minden megy magától, nekünk csak ülnünk kell és gombokat nyomogatnunk. Elsatnyul a testünk, a lelkünk. Tele leszünk függőségekkel, fóbiakkal, hangulatbetegségekkel, szociális és viselkedési zavarokkal. Ezt mutatják a fiatalok. Én sem hinném, hogy ez "nem jobb, nem rosszabb, hanem normalis." Nem. Nem normális!
benjoe meg Vámos Edina hiába bizonygatják, hogy nem normális. A generációkutatónál ne legyenek már okosabbak.
Azért volt minden jobb (múlt idő), mert a mosttal (jelen idő) nem tudtok megküzdeni. A változásokkal nem tudtok mit kezdeni. Először magatokban keressétek a hibát!
@@edinavamos9966 Van egy 24 éves kollégám. Én 48 vagyok. Mondtam neki, hogy engem zavar, mikor a mobilon mindent látni tudni akarnak rólunk. Mondta, hogy őt nem zavarja. Persze hogy nem zavarja. Fogalma sincs milyen szabadságban éltünk pl a 80-as 90-es években amit megtapasztaltam. Így neki az a normális és nem zavarja, ha megfigyelik, kontrollálják minden cselekedetét.
Nemcsak Nepálban de New YORK utcáin is tele van or és garatválladékkal a járda , alig bírja az ember kerülgetni .
Az elsö 2 percben elvesztettem az erdeklödesemet a borzaszto felvezetes utan. Joco stilusa elkepesztöen mércen aluli szerintem, egyaltalan nem volt vicces a humora, inkabb sertö szerintem . Krisztiant nagyon nagyra tartom, majd hallgatom mashol....
Egyéni problémák és HRS közösségi kommunikáció..Most ostoba a válasz..ha a rendszeren belül értékeled a választ mint birka, miért osztod az észt?Aki létre hozta.megalkotta..Nem a kaptár szellemre asszociált..Az AI védelmében..Csendesen sorol sorra--ezt a youtube videót..kezdjük kielemezni:)
Nem butábbak....hanem lexikális tudás sok racionális meg semmi.
Nincs lexikális tudásuk sem.
Amikor majd te fogsz öregedni te is butulni fogsz agyilag.
Egyre butàbbak vagyunk... ja...főleg az aki az epizódot ,"ebizódnak" mondja😅😅... többször is
Azért ugye azt se tartja normàlisnak Krisztiàn hogy meghal egy gyerek a Tik-tok miatt?
Nem a Tik-Tok miatt halt meg.
@@gyorgyimagyar2448
Azt mondja a hölgy,!
Hallgassa meg, ha nem hiszi!
❤🤍💚✌👌👍💪
Ezt a nyilvánvaló szellemi, erkölcsi és kötelesség vállalási lealacsonyodást normálisnak és természetesnek nevezni?! Hát a hülyeségnek nincs határa! A fiatalokat sajnálom, mert ilyen vezetést kapnak, de aki ilyet tanít, azért nem fog fájni a szívem, ha össze omlik ez a társadalom.
Nem baj, ha nem értette meg, de ne higgye azt, hogy az a "normális", ha nem érti meg amit egy okos ember mond.
Köszönöm szellemi magaslataiból való hozzám "leszólását". Megértettem, mindenki hülye, aki másképp látja ezt a szellemi degenerálódást, mint Ön és és ez az okos ember. Sajnos már évszázados gyakorlat a magyar felsőbb értelmiségi réteg részéről, hogy lenéznek mindenkit, aki nem az ő narratívájukat teszi magáévá. Örülök, hogy néhány szó erejéig kapcsolatban lehettem egyik képviselőjükkel, az Ön személyében!
@@katti205 Köszönöm tartalmas válaszát! Ön igazán magasan kutúrált, és nyitott ember lehet!
@@zofofozo9392 Nem értette meg, de látom nem nagyon izgatja. Nézze meg még egyszer. Hmmm lehet hogy az irónok földjéről írt, ez elkerülte a figyelmemet, ha így van, akkor legközelebb bekapcsolom a detektort.
@@katti205 Örülök, hogy végül ismét éleslátónak bizonyult, még detektor sem kellett! Megértettem elsőre is, hogy lenéz (felesleges szószaporítás volt kétszer is fogyatékosnak minősítenie), mert másként értékelem a folyamatokat. Írhatnék érveket is, de belátom, hogy nincs értelme. Megnyilvánulása alapján egyértelmű, hogy ugyanazt az "überfelsőbbrendű" (a meg sem történt rendszerváltás büszkeségei és összességében már vagy 150 évre visszanyúló áldatlan tevékenységű), korszakokon átívelő értékeket romboló, magyar elitet képviseli, akik minden másként gondolkodót fogyatékosnak tekintenek, mintegy isteni kinyilatkozást birtoklókként tetszelegve. Az imádott neoliberalizmusuk (hajlott korom, és múltbéli tapasztalataim alapján én csak újkommunizmusnak nevezem, különösen az utóbbi 10-20 év alapján) következményei szerintem nyilvánvalóak, főleg még csak nyugaton (de már itthon is kiválóan haladunk).
Persze ez csak egy fogyatékos nézőpontja.
Kiváló tisztelettel: egy abszolút NEM elitista, műveletlen pór nép tagja!