Dzięki za film. Po paru wizytach na strzelnicy, zachodziłem w głowę jak strzelać dynamicznie. Metoda 'sportowa' wydaje mi się że skutkuje zbyt długim czasem do oddania strzału. Fajnie, że na polskim YT pojawiają się takie instruktaże jak Twoje.
Was this a video about the difference between HK and Glock? Is there any way to get your videos in english or with subtitles? They all look great but I have no idea what's being said:)
Jestem początkującym adeptem strzelectwa i muszę powiedzieć, że bardzo fajnie i jasno tłumaczysz zagadnienia i jak dla mnie ciekawie wybierasz tematy. Mam pytanie: Zauważyłem, że używasz ochronników aktywnych. Czy polecasz taki sposób ochrony słuchu? Czy jest to lepsze rozwiązanie niż stopery?
ForTheRealm Zazwyczaj używam od dłuższego już czasu wkładek Combat Arms Mod 4.1 Zapewniają one lepsze tłumienie dźwięku niż większość ochronników zewnętrznych przy zachowaniu możliwości komunikacji w trybie półaktywnym i są relatywnie tanie w porównaniu ze słuchawkowymi ochronnikami aktywnymi. W wypadku ochronników słuchawkowych jest zazwyczaj problem z doborem odpowiednich okularów strzeleckich, bo albo uwierają, albo "słuchy" niedokładnie przylegają przez nie do ucha.Największym jednak plusem ochronników aktywnych jest to, że jeżeli strzelasz na naprawdę głośnej strzelnicy obiektowej (strzelnice kontenerowe, strzelnice komercyjne gdzie obok ktoś np. strzela z AK 47) możesz włożyć do ucha zwykłe stopery , na nie założyć ochronniki aktywne i dalej słyszysz polecenia prowadzącego trening czy możesz rozmawiać z kolegą na stanowisku obok, a strzały słychać jakby ktoś strzelał z "wiatrówki". Muszą to jednak być ochronniki aktywne mające możliwość podbicia poziomu głośności (tak jak model, którego używam). Najtańsze modele nie mają opcji podbicia mimo tego, że działają jako ochronniki aktywne. Pozdrawiam
Cześć Golo ,mam takie szybkie pytanie czy możne miałeś okazje postrzelać z Sig Sauer P226 jeśli tak czy można liczyć na opinie nawet na forum. Pozdrawiam
+MenTor Piękny i dobry pistolet. Po prostu klasyk. Wysoko położona linia zamka może u niewprawnego strzelca sprawiać wrażenie dużego odrzutu. Trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić. Istnieją liczne wersje P226. Z moich doświadczeń szczególnie polubiłem P226S z grubościenną lufą. Gdybym znalazł takiego w dobrym stanie to brałbym bez zastanowienia. Pozdrawiam - Golo
Cieszę się kolego z Twoich publikacji. Strzelam sportowo w formie Action Air. Twoje filmy są dla mnie dowodem, jak wiele pracy w doskonaleniu strzelania dynamicznego mnie czeka, co mnie bardzo mobilizuje. Prowadzę stronę na FB o nazwie DYNAMIC SHOOTING POLAND, która ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu w formie strzelania dynamicznego. Korzystam z Twoich rad, choć wiem z pracy instruktorskiej (jestem instruktorem sportów obronnych), że z filmów można nabrać tylko wiedzę teoretyczną, natomiast praktyka to już inna sprawa. Mam pytanie, odnośnie prezentacji powyżej. Mianowicie, co masz na nadgarstku ? Domyślam się, że to SHOOTTIMER. Ja z racji, iż są drogie, korzystam z aplikacji na smartfonie, ale nie spełnia ona moich oczekiwań. Napisz coś więcej o tym :"zegarku", ponieważ bardzo mnie zaintrygował. Pozdrawiam, i zapraszam do odwiedzin na mojego FP
Jacek Milewski Jest to shotmaxx - timer w zegarku firmy Double Alfa Academy. Opisywałem go w pierwszym numerze BiA w tym roku. Nowość zeszłorocznych targów IWA w Norymberdze. Oprócz standardowych funkcji w pełni funkcjonalnego timera posiada wbudowany akcelerator. Jeżeli użyjesz tej funkcji możesz strzelać razem z innymi i mierzyć tylko swoje czasy ponieważ timer zczytuje twoje strzały z odrzutu broni wyczuwalnego na nadgarstku a nie mikrofonem :)
Witam, mam problem na strzelnicy jestem tylko 1 w tygodniu. Jak trenować bezstrzałowo? Nie mam własnej broni palnej! Co polecasz?! Asg? Co bedzie najlepiej odwzorowywać trening bezstrzalowy na broni p99 walther
sacro001 Wzrok pierwotnie Skupiony na celu. Taj jak napisałem w komentarzu dla Janka. Wprowadzam broń z lekko uniesioną muszką. Dzięki temu mam ją wyżej i szybciej mogę ją ujrzeć w fazie ruchu. Wtedy już grają przyrządy. Oko da się wyćwiczyć w czasie treningu bezstrzałowego tak samo jak dłonie.
Gunpoint TV mam glocka 17 gen 4, jestem początkujący i właśnie zauważam że za lekko trzymam broń, przez to znosi mi ją w lewo, w filmach o glocku miałeś ciężarek do rękojeści, jaka waga jest tego i czy możesz jakiś link może do sklepu podać, - wszelkie rady wskazane :)
sacro001 Ten "ciężarek" to dociążony magazynek do pistoletu treningowego SIRT i raczej go nigdzie nie kupisz. Jak sam napisałeś twoim problemem nie jest ciężar broni ale siła z jaką trzymasz pistolet. Innymi słowy dokładnie to wytrzymałość siłowa. Zrób sobie trening trzymań 3 razy w tygodniu. Złap pistolet prawidłowo i ściskaj go w dłoniach w postawie strzeleckiej aż krew odpłynie z palców przez 30 sekund , potem 2 minuty przerwy (odłóż pistolet i rozluźnij dłonie) i następne 30 sekund - tak 6-8 powtórzeń. w następnych tygodniach zwiększaj czas zacisku odpowiednio do 45 sekund w drugim i pełnej minuty (60 sekund) w trzecim tygodniu. Przerwy pomiędzy ćwiczeniami to zawsze 2 minuty. Efekty same cię zaskoczą. Aaaa i jeszcze jedno... Podczas ściskania pistoletu nie próbuj pracować na języku spustowym i staraj nie spinać palca wskazującego pracującego normalnie na języku. Wyprostuj go swobodnie na szkielecie broni nad kabłąkiem, ale ucz się izolować mięśnie nim operujące od zaciśniętych pozostałych palców. Pozdrawiam
+sacro001 Zawsze na przyrządach cel., a zwłaszcza na muszce. Przeniesienie głębi ostrości widzenia na odległy cel stwarza ryzyko nieświadomego przesunięcia muszki z punktu celowego, a więc gwarantuje chybienie. Natomiast cel, do którego strzelamy, jest zazwyczaj odpowiednio duży, że nie musimy obawiać się, że nieostre widzenie jego grozi zupełnym chybieniem.
Janek Kowalski Nie rozumiem pytania. W końcowej fazie ruchu pistolet "idzie" już po linii celowania. Oko bez problemu łapie przyrządy. Ściągnij filmik i zobacz poklatkowo. Wychodzę na cel z lekko uniesioną muszką ponad szczerbinę. Dzięki temu muszka szybciej osiąga linię celowania. Potem wystarczy ją położyć w szczerbinie. Uwierz mi. To jest możliwe. Oddanie celnego strzału z postawy gotowości w 0,5s to standard wymagany dla służb mundurowych w szkole Bill'a Rogers'a w USA, a tam płyty są mniejsze :)
Gunpoint TV Może masz rację, to pewnie są normalne czasy reakcji...natomiast przypuszczam, że to jest strzelanie z pamięci mięśniowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, a nie celowanie przez zgranie przyrządów. Co najwyżej spostrzegasz (nieświadomie) przed strzałem poniżej 0,5s, że muszka jest tam gdzie ma być, a po strzale, że przyrządy były mniej więcej zgrane, co robisz pod następny strzał. Nie ma tu jakiegoś poważnego umieszczania muszki w szczerbince, z zaangażowaniem świadomości. www.forcescience.org/articles/biomechanics.pdf tu są czasy, pewnie przez 13 lat się trochę zmieniło, od wydania artykułu ale bez przesady :) jak byś łapał pełny i świadomy obraz celu to poświęcasz na to czas w przedziale od 0,5 do 1 s w zależności od skilla i predyspozycji ciała (0,83s).
Janek Kowalski Tak jak napisałeś. Artykuł sprzed 13 lat. Ten czas w świetle tego jak szkoli się dzisiaj to historia. Trening bezstrzałowy raczkował jeszcze w służbach, a wyniki autor oparł pewnie na danych jeszcze z poprzednich lat. Akomodację oka można wytrenować tak samo jak czas reakcji na sygnał dźwiękowy poprzez tysiące powtórzeń w czasie treningu bezstrzałowego. Jeżeli nauczysz oko widzieć przyrządy celownicze podczas treningu bezstrzałowego zgodnie ze schematem crawl-walk-run (czyli zwiększając tempo) to będziesz w stanie widzieć ich zgranie. Czas reakcji z palcem na spuście 0.35 ? Ćwicząc szybką ścianę schodzisz do ok. 0.2! Zobacz czasy drugiego strzału w artykule 0.38?? - 0.2-0.25 w czasie strzelania kontrolowanej pary (z użyciem przyrządów celowniczych) to dzisiaj standard na broni bojowej, a najlepsi na świecie sportowcy na zmodyfikowanej broni osiągają 0.12! Nie chcę się czepiać tego co piszesz, ale te dane są mocno nieaktualne. Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego co pisze jako odbijania piłeczki bo nie o to mi chodzi. Pozdrawiam serdecznie.
Gunpoint TV spokojnie, dyskutujemy sobie :) Jak w ogóle pominiesz etap szukania muszki i uzyskania pełnego obrazu celu i patrzysz na cel mierząc bronią jedynie za pomocą ciała, to jak to wygląda czasowo? Innymi słowy, jak byś zrobił taki eksperyment, że zaklejasz szczerbinkę taśmą i strzelasz po prostu "z ciała" w identycznym drillu jak na filmiku, to czasy rosną? Maleją? Teoretycznie powinny maleć ze względu na to, że pomijasz czas szukania muszki. Przypuszczam, że będą niemal identyczne. Mogłoby to wskazywać na to, ze w istocie nie szukasz tej muszki, tylko dostrzegasz ją dopiero po tym jak już wystrzeliłeś. Wiadomo, są to jednak przypuszczenia, trzeba będzie zweryfikować na strzelnicy.
Love your videos, but I can't understand what they are about!! Is there a way to get a summary in English of what you discussed in this video? I shoot HK's and Glocks and am interested in what was said.
It's an instructional video about "work on the trigger", first he discusses how there are two schools of how to do it. 1st - traditional sports Shooting school where they teach to slowly pull and be "suprised" by fire an 2nd dinamic Shooting school where more focus is on firing gun when it is on target rather then being suprised. Then he discusses how to grip and other tips, and at the end he answers FAQ on how to idę reset while Shooting fast. More or less that's it.
Dzięki za film. Po paru wizytach na strzelnicy, zachodziłem w głowę jak strzelać dynamicznie. Metoda 'sportowa' wydaje mi się że skutkuje zbyt długim czasem do oddania strzału. Fajnie, że na polskim YT pojawiają się takie instruktaże jak Twoje.
nooo w końcu ktoś kto nie pierdoli głupot
Super temat i nie wyczerpany.
Od razu mnie rozkminił - w lewo i w dól - z tym miałem problem na początku i do teraz mam w dłuższej przerwie między strzelaniem.
Pozdro dla autora
Świetny materiał!
Bardzo dobra seria filmów. Dzięki za dzielenie się wiedzą. Będzie coś więcej o broni długiej samopowtarzalnej AR/AK?
..najważniejsza jest praca paluszka... na języku spustowym - pozdrawiam cały zakład..;)
bdb+ za terminologię!!!
szacuneczek!
Super Film
reset, genialna sprawa jak się go opanuje! :-)
ciekawe ćwiczenie. Jaki zegarek Tobie pomaga w tym zadaniu?
Stosując reset spustu trafiałem o wiele precyzyjniej i szybciej plułem do tarczy. Taka mała rzecz, a jakie efekty.
A co, jeśli ma się długie palce, czy kupić większy pistolet z wymiennymi okładzinami chwytu, czy też może ćwiczyć rewolwerową metodę ściągania spustu?
Hej Golo, gdzie znajduje się ta strzelnica? Czy jest dostępna dla wszystkich?
Czesc Golo, mam pytanie kiedy nastepne filmy??? Bo sa dobre. Pozdrawiam
+MenTor Postaram się wrzucić jakieś nowe materiały jeszcze przed końcem roku. Pozdrawiam
Was this a video about the difference between HK and Glock? Is there any way to get your videos in english or with subtitles? They all look great but I have no idea what's being said:)
+Jonathan Frost Its not. Video is showing proper way trigger puling. On beginning hi explain different between trigger mechanism (SA, DA/SA, sport)
Thank you!
It is high time to learn Polish. Greetings.
witaj - czego używasz do pomiaru czasu opisz proszę
Jestem początkującym adeptem strzelectwa i muszę powiedzieć, że bardzo fajnie i jasno tłumaczysz zagadnienia i jak dla mnie ciekawie wybierasz tematy.
Mam pytanie: Zauważyłem, że używasz ochronników aktywnych. Czy polecasz taki sposób ochrony słuchu? Czy jest to lepsze rozwiązanie niż stopery?
ForTheRealm Zazwyczaj używam od dłuższego już czasu wkładek Combat Arms Mod 4.1 Zapewniają one lepsze tłumienie dźwięku niż większość ochronników zewnętrznych przy zachowaniu możliwości komunikacji w trybie półaktywnym i są relatywnie tanie w porównaniu ze słuchawkowymi ochronnikami aktywnymi. W wypadku ochronników słuchawkowych jest zazwyczaj problem z doborem odpowiednich okularów strzeleckich, bo albo uwierają, albo "słuchy" niedokładnie przylegają przez nie do ucha.Największym jednak plusem ochronników aktywnych jest to, że jeżeli strzelasz na naprawdę głośnej strzelnicy obiektowej (strzelnice kontenerowe, strzelnice komercyjne gdzie obok ktoś np. strzela z AK 47) możesz włożyć do ucha zwykłe stopery , na nie założyć ochronniki aktywne i dalej słyszysz polecenia prowadzącego trening czy możesz rozmawiać z kolegą na stanowisku obok, a strzały słychać jakby ktoś strzelał z "wiatrówki". Muszą to jednak być ochronniki aktywne mające możliwość podbicia poziomu głośności (tak jak model, którego używam). Najtańsze modele nie mają opcji podbicia mimo tego, że działają jako ochronniki aktywne. Pozdrawiam
Gunpoint TV Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź! ps. Może to pomysł na kolejne wideo np. na temat możliwych opcji doboru ochronników, okularów?
Mordeczko jaki to zegarek tak pięknie piszczy gdy zawołasz? Przydałby mi się taki :)
Pytanie może głupie ale jestem początkującym czy łokcie mają wpływ na celność? To znaczy czy mają być ugięte czy wyprostowane?
Cześć Golo ,mam takie szybkie pytanie czy możne miałeś okazje postrzelać z Sig Sauer P226 jeśli tak czy można liczyć na opinie nawet na forum. Pozdrawiam
+MenTor Piękny i dobry pistolet. Po prostu klasyk. Wysoko położona linia zamka może u niewprawnego strzelca sprawiać wrażenie dużego odrzutu. Trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić. Istnieją liczne wersje P226. Z moich doświadczeń szczególnie polubiłem P226S z grubościenną lufą. Gdybym znalazł takiego w dobrym stanie to brałbym bez zastanowienia. Pozdrawiam - Golo
+Gunpoint TV Cześć, mogę popytać jeśli jesteś zainteresowany
+MenTor Ps: mieszkam w Niemczech i znam przedstawiciela Sig Sauer, jak cos podaj prosze mi detale i moge spytac. Pozdrawiam
co masz na ręku ?
Cieszę się kolego z Twoich publikacji. Strzelam sportowo w formie Action Air. Twoje filmy są dla mnie dowodem, jak wiele pracy w doskonaleniu strzelania dynamicznego mnie czeka, co mnie bardzo mobilizuje. Prowadzę stronę na FB o nazwie DYNAMIC SHOOTING POLAND, która ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu w formie strzelania dynamicznego. Korzystam z Twoich rad, choć wiem z pracy instruktorskiej (jestem instruktorem sportów obronnych), że z filmów można nabrać tylko wiedzę teoretyczną, natomiast praktyka to już inna sprawa. Mam pytanie, odnośnie prezentacji powyżej. Mianowicie, co masz na nadgarstku ? Domyślam się, że to SHOOTTIMER. Ja z racji, iż są drogie, korzystam z aplikacji na smartfonie, ale nie spełnia ona moich oczekiwań. Napisz coś więcej o tym :"zegarku", ponieważ bardzo mnie zaintrygował. Pozdrawiam, i zapraszam do odwiedzin na mojego FP
Jacek Milewski Jest to shotmaxx - timer w zegarku firmy Double Alfa Academy. Opisywałem go w pierwszym numerze BiA w tym roku. Nowość zeszłorocznych targów IWA w Norymberdze. Oprócz standardowych funkcji w pełni funkcjonalnego timera posiada wbudowany akcelerator. Jeżeli użyjesz tej funkcji możesz strzelać razem z innymi i mierzyć tylko swoje czasy ponieważ timer zczytuje twoje strzały z odrzutu broni wyczuwalnego na nadgarstku a nie mikrofonem :)
Witam, mam problem na strzelnicy jestem tylko 1 w tygodniu. Jak trenować bezstrzałowo? Nie mam własnej broni palnej! Co polecasz?! Asg? Co bedzie najlepiej odwzorowywać trening bezstrzalowy na broni p99 walther
I co zdałeś ten kurs podstawowy?
Fajna czapka
robiłeś film o obuocznym celowaniu ale mam takie pytanko, wzrok masz skupiony na przyrządach celowniczych czy na celu???
sacro001 Wzrok pierwotnie Skupiony na celu. Taj jak napisałem w komentarzu dla Janka. Wprowadzam broń z lekko uniesioną muszką. Dzięki temu mam ją wyżej i szybciej mogę ją ujrzeć w fazie ruchu. Wtedy już grają przyrządy. Oko da się wyćwiczyć w czasie treningu bezstrzałowego tak samo jak dłonie.
Gunpoint TV mam glocka 17 gen 4, jestem początkujący i właśnie zauważam że za lekko trzymam broń, przez to znosi mi ją w lewo, w filmach o glocku miałeś ciężarek do rękojeści, jaka waga jest tego i czy możesz jakiś link może do sklepu podać, - wszelkie rady wskazane :)
sacro001 Ten "ciężarek" to dociążony magazynek do pistoletu treningowego SIRT i raczej go nigdzie nie kupisz. Jak sam napisałeś twoim problemem nie jest ciężar broni ale siła z jaką trzymasz pistolet. Innymi słowy dokładnie to wytrzymałość siłowa. Zrób sobie trening trzymań 3 razy w tygodniu. Złap pistolet prawidłowo i ściskaj go w dłoniach w postawie strzeleckiej aż krew odpłynie z palców przez 30 sekund , potem 2 minuty przerwy (odłóż pistolet i rozluźnij dłonie) i następne 30 sekund - tak 6-8 powtórzeń. w następnych tygodniach zwiększaj czas zacisku odpowiednio do 45 sekund w drugim i pełnej minuty (60 sekund) w trzecim tygodniu. Przerwy pomiędzy ćwiczeniami to zawsze 2 minuty. Efekty same cię zaskoczą. Aaaa i jeszcze jedno... Podczas ściskania pistoletu nie próbuj pracować na języku spustowym i staraj nie spinać palca wskazującego pracującego normalnie na języku. Wyprostuj go swobodnie na szkielecie broni nad kabłąkiem, ale ucz się izolować mięśnie nim operujące od zaciśniętych pozostałych palców. Pozdrawiam
Gunpoint TV dzięki naprawdę przydatne informacje.
+sacro001 Zawsze na przyrządach cel., a zwłaszcza na muszce. Przeniesienie głębi ostrości widzenia na odległy cel stwarza ryzyko nieświadomego przesunięcia muszki z punktu celowego, a więc gwarantuje chybienie. Natomiast cel, do którego strzelamy, jest zazwyczaj odpowiednio duży, że nie musimy obawiać się, że nieostre widzenie jego grozi zupełnym chybieniem.
ogólnie to masz dobrą Pamięć mięsniową , szacun
Co to za zegarek?
Jak by jeszcze było potrzebne to jest to ShotMaxx
Odnoszę dziwne wrażenie!
a jak ma się te 0,42 s do czasu akomodacji oka z celu na przyrządy :P?
Janek Kowalski Nie rozumiem pytania. W końcowej fazie ruchu pistolet "idzie" już po linii celowania. Oko bez problemu łapie przyrządy. Ściągnij filmik i zobacz poklatkowo. Wychodzę na cel z lekko uniesioną muszką ponad szczerbinę. Dzięki temu muszka szybciej osiąga linię celowania. Potem wystarczy ją położyć w szczerbinie. Uwierz mi. To jest możliwe. Oddanie celnego strzału z postawy gotowości w 0,5s to standard wymagany dla służb mundurowych w szkole Bill'a Rogers'a w USA, a tam płyty są mniejsze :)
Gunpoint TV Może masz rację, to pewnie są normalne czasy reakcji...natomiast przypuszczam, że to jest strzelanie z pamięci mięśniowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, a nie celowanie przez zgranie przyrządów. Co najwyżej spostrzegasz (nieświadomie) przed strzałem poniżej 0,5s, że muszka jest tam gdzie ma być, a po strzale, że przyrządy były mniej więcej zgrane, co robisz pod następny strzał. Nie ma tu jakiegoś poważnego umieszczania muszki w szczerbince, z zaangażowaniem świadomości.
www.forcescience.org/articles/biomechanics.pdf tu są czasy, pewnie przez 13 lat się trochę zmieniło, od wydania artykułu ale bez przesady :) jak byś łapał pełny i świadomy obraz celu to poświęcasz na to czas w przedziale od 0,5 do 1 s w zależności od skilla i predyspozycji ciała (0,83s).
Janek Kowalski Tak jak napisałeś. Artykuł sprzed 13 lat. Ten czas w świetle tego jak szkoli się dzisiaj to historia. Trening bezstrzałowy raczkował jeszcze w służbach, a wyniki autor oparł pewnie na danych jeszcze z poprzednich lat. Akomodację oka można wytrenować tak samo jak czas reakcji na sygnał dźwiękowy poprzez tysiące powtórzeń w czasie treningu bezstrzałowego. Jeżeli nauczysz oko widzieć przyrządy celownicze podczas treningu bezstrzałowego zgodnie ze schematem crawl-walk-run (czyli zwiększając tempo) to będziesz w stanie widzieć ich zgranie. Czas reakcji z palcem na spuście 0.35 ? Ćwicząc szybką ścianę schodzisz do ok. 0.2! Zobacz czasy drugiego strzału w artykule 0.38?? - 0.2-0.25 w czasie strzelania kontrolowanej pary (z użyciem przyrządów celowniczych) to dzisiaj standard na broni bojowej, a najlepsi na świecie sportowcy na zmodyfikowanej broni osiągają 0.12! Nie chcę się czepiać tego co piszesz, ale te dane są mocno nieaktualne. Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego co pisze jako odbijania piłeczki bo nie o to mi chodzi. Pozdrawiam serdecznie.
Gunpoint TV spokojnie, dyskutujemy sobie :)
Jak w ogóle pominiesz etap szukania muszki i uzyskania pełnego obrazu celu i patrzysz na cel mierząc bronią jedynie za pomocą ciała, to jak to wygląda czasowo?
Innymi słowy, jak byś zrobił taki eksperyment, że zaklejasz szczerbinkę taśmą i strzelasz po prostu "z ciała" w identycznym drillu jak na filmiku, to czasy rosną? Maleją? Teoretycznie powinny maleć ze względu na to, że pomijasz czas szukania muszki. Przypuszczam, że będą niemal identyczne. Mogłoby to wskazywać na to, ze w istocie nie szukasz tej muszki, tylko dostrzegasz ją dopiero po tym jak już wystrzeliłeś. Wiadomo, są to jednak przypuszczenia, trzeba będzie zweryfikować na strzelnicy.
Love your videos, but I can't understand what they are about!! Is there a way to get a summary in English of what you discussed in this video? I shoot HK's and Glocks and am interested in what was said.
It's an instructional video about "work on the trigger", first he discusses how there are two schools of how to do it. 1st - traditional sports Shooting school where they teach to slowly pull and be "suprised" by fire an 2nd dinamic Shooting school where more focus is on firing gun when it is on target rather then being suprised. Then he discusses how to grip and other tips, and at the end he answers FAQ on how to idę reset while Shooting fast. More or less that's it.
jaka muzyczka w intro? :)
***** Jakiś kawałek z darmowego zestawu dla twórców YT. Teraz sobie raczej nie przypomnę. Musisz poszukać.
Mozna maila ?
tv@gunpoint.pl
@@HybridTacticsTV skad pan jest ?
+
pewnie dobrze strzelasz, ale masakrujesz język Polski.
A ty języku "Polski" masakrujesz polską ortografię.
Co to za zegarek?