«Більшість тестерів - посередні» 🤷‍♂ Місце тестувальника та QA-метрики - Питання якості #13

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 гру 2024

КОМЕНТАРІ •

  • @DOU_youtube
    @DOU_youtube  Рік тому +3

    А які тестові завдання виконували ви під час пошуку роботи?

    • @OleksandrNeNevsky
      @OleksandrNeNevsky Рік тому

      Поки ніяких, я тільки на процесі (навчання) проходження марафону і після нього буде курс

  • @thisawesomeworld
    @thisawesomeworld Рік тому +6

    Дякую за подкаст! Дуже весело було чути думки на рахунок тестового завдання, одразу відмітив, що, мабуть, спікери давно інтервю не проходили)
    В Німеччині активно шукаю роботу вже, десь більше півроку. Тестові дають КОЖНИЙ раз! Це на позицію сіньор та після проходження технічної співбесіди. Маю досвід 11+ років QA , 8 з яких Automation ( Java, Kotlin, Python Typescript, Swift ), остання позиція QA Lead. Завдання рідко бували не менш ніж на тиждень.
    Нещодавно й на проді давали селеніум автотести написати)
    Нещодавно співбесідувався в українські компанії - така шара порівняно з Німеччиною! Дуже приємно, коли вірять на слово. Але, нажаль, й проекти не такі цікаві та й дуже позицій мало стало(((

  • @qa_senpai
    @qa_senpai Рік тому +6

    1:00:19 Якби мене судили за пропущені баги, в адвокати я б собі покликав Олексія 💪 На таких людях тримається наша професія 💫

  • @OleksandrNeNevsky
    @OleksandrNeNevsky Рік тому

    Доброго вечора, а де знайти блог QAmania?

  • @11174071
    @11174071 Рік тому

    супер
    вкотре вдячний що знаходите час
    завжди цікаво слухати

  • @Plokhoj
    @Plokhoj Рік тому +2

    Дуже цікаво, дякую! Ви пригадали про те, що тест менеджер створює процес. А можете поділитися посиланням, де ви це обговорюєте, будь ласка?

    • @ypurek
      @ypurek Рік тому

      Посилання ютуб не пропустить, але можете подивитись наступні випуски:
      ✅ Питання якості #12. Частина про продуктовий/аутсорсний майндсет
      ✅ Питання якості #11. Частина про Хто відповідає за якість ПЗ
      ✅ Питання якості #10. Про стартапи

  • @sashakatwon4906
    @sashakatwon4906 Рік тому +2

    дякую за випуск 🇺🇦

  • @oksanamomotok9741
    @oksanamomotok9741 Рік тому

    Якщо метрики не ефективні, як вимірювати перформенс команди, яку можна використовувати на перформенс ревю і для підвищення зарплатні.

  • @oltrastar
    @oltrastar Рік тому +3

    Випускникам курсів додатково пропонують послугу вирішення/перевірки тестових завдань. Саме тому реально не бачу сенсу в тому, коли тестове просто надсилають і хтозна - будуть перевіряти, чи ні, може поки ти його робиш - взагалі закриють вакансію. Декілька разів я особисто стикнулась із тим, що жодного фідбеку після тестового взагалі не було, наче в пустоту відправила)
    Та вважаю, що тестове має бути обов*язково саме частиною технічної співбесіди. Не варто довго розповідати теорію (тимпаче все легко загуглити в ході інтерв*ю) - варто просто лише на прикладі озвучити хід думок для вирішення того чи іншого практичного питання.
    Одразу буде видно, чи взагалі людина щось розуміє і знає. А якщо не знає - як буде здобувати інформацію.

    • @a_grygorenko
      @a_grygorenko Рік тому +1

      ого. і таке є? О___о

    • @olhamalinina836
      @olhamalinina836 Рік тому +1

      От такий підхід до співбесід/тестових, як на мене - 🔥🔥🔥

    • @carloniaso
      @carloniaso Рік тому

      😂😂🎉🎉ЗАЛИШАЙТЕ НЕГАТИВНІ КОМЕНТИ ПРО КОМПАНІЮ НА ДОУ!!!!!! І всі мудаки одразу почнуть попускатися! І не бійтеся що про вас подумають плохо і мабуть десь вас ще не візьмуть за це.
      З Повагою до початківців, власник ІТ компанії ;)
      ПС. Якщо знаєте англійську то в загалі можете подаватися одразу за межи України. Але це зараз я вже накличу на себе плач інших менеджерів і власників 😂😂😂😂 Але тут богато плюсів теж..

    • @oltrastar
      @oltrastar Рік тому

      @@carloniaso Ваша правда про відгуки. Я не соромилась в тактичному описанні плюсів і мінусів) Та помітила сумну тенденцію, що негативні відгуки не наважуються написати відсотків 90 з тих, хто не задоволений чимось (факт того, що треба висвітити свою особу мабуть тут грає не на користь). І потім маємо: компанія майже шахрай, а відгуки класні...
      Сподіватимемось, коли вирівняється ситуація на ринку на користь працівника, а не роботодавця - все прийде в норму

    • @carloniaso
      @carloniaso Рік тому

      @@oltrastar Приведу приклад,
      Я даю задачі людині яка відповідає за цей напрямок давати обов’язково фідбек, так як це теж лице компанії, але людина по різним причинам цього не робить. Я фізично відстежити в загальному це не встигаю і не можу. Але всі коменти о компанії контролюю і потім роблю розбір ситуацій.
      Тобто в загальному коменти о компанії грають велику роль і за них майже всі трясуться !!!

  • @ulavere
    @ulavere Рік тому +1

    Як свічер, попервах дивувалась, чого такий холівар в ІТ щодо тестових. В багатьох галузях взагалі є пробні 2-3 дні - НЕОПЛОЧУВАНІ - подивитись чи орієнтується і чи потягне людина. І, як вірно Ольга озвучила, коли треба шось їсти, то і тестове зробиш ))) Доводилось робити тестові при пошуку першої роботи. Але символічного характеру: якась бажна веб-сторінка (видно що спецом для тестів і зроблена), якийсь калькулятор. Пару годин на виконання і корона не впала. А якщо вже попадається комусь неадекватне тестове - це червоний прапорець на адресу контори.
    Зараз в пошуках мідл позиції, і можу відзначити, що на мідлів вакансій з тестовими не бачила (можливо тому, що шукаю мануал, можливо автомейшенам щось таке й пропонують). І після ваших жахастиків про "зашорених девелоперів, що живуть у своїй мушельці" стає трохи стрьомно 😅 Бо своїх колег по минулих проектах можу тільки хвалити і ставити за приклад і в професійності, і по софтскілах.

  • @bruteforceglory
    @bruteforceglory Рік тому +4

    Я не зовсім розумію концепцію прихованих метрик. Якщо у компанії є цінність, яка відображається певною метрикою, то чому б не сказати про неї працівникам, щоб вони могли докладати зусилля саме в напрямку примноження цієї цінності? А якщо залишається місце для зловживань, то, на мою думку, це погана метрика, вигадана для галочки, за нею реальної цінності для компанії не стоїть і на неї витрачати ресурс недоцільно.

    • @MrYaroslavMudrij
      @MrYaroslavMudrij Рік тому +1

      Складне питання. Будь-яка метрика недосконала, це лише відмітка, а цінності більші. І є ризик зміщення мети саме на метрики. Класичний приклад - людина починає їздити не велосипеді, щоб покращити свій стан, ставить одометр, щоб вимірювати подолану відстань, а потім перестає їздити коли прилад ламається. Їздити ж, наче, нема сенсу - кілометри не буде пораховано. Перша мета вже забувається. Це одне з наших когнітивних викривлень, мозок полюбляє спрощення.

    • @Alex202
      @Alex202 Рік тому

      @@MrYaroslavMudrij а потім приймаються якісь рішення які ніхто не розуміє, тому що збирали метрику про яку ніхто не знав. Та ще й дані для метрики збирались некоректно і тд. до того ж, процеси часто можуть змінюватись і метрика стає не актуальною, якщо за цим не слідкують (а часто так і є) то знову таки маємо не коректні дані. Йди потім пояснюй чому графік показує не те що він показує.

  • @tetianad.1258
    @tetianad.1258 Рік тому +1

    у мене на технічному було питання, через яке я не пройшла на позицію Qa engineer, мені написали у фідбек, що не змогла до кінця пояснити як вирішити проблему "qa bottlenecking" в моделі скрам. Шановні QA експерти, як би ви відповіли на це питання.

    • @ypurek
      @ypurek Рік тому

      це питання таке "qa bottlenecking в моделі скрам?"
      порада на всі випадки життя - не розумієте питання, не соромтесь перепитати, уточнити чи попросити навести приклад. Бо інтерпретацій може бути багато, і ви все одно відповісте неправильно. Ось наприклад:
      ✅ це питання - пастка, бо в скрамі нема ролі QA. А нема QA - нема проблеми ботлнеку
      ✅ це питання - не пастка. Тоді треба визначити причини ботлнека:
      ➡ неправильна оцінка
      ➡ неправильне планування
      ➡ мало тестерів
      ➡ запізнення строків розробки
      ➡ неправильні вхідні умови тестування
      ➡ неправильні вихідні умови тестуванн
      ➡ неправильні очікування від тестування
      ...

    • @tetianad.1258
      @tetianad.1258 Рік тому +1

      @@ypurek дякую за відповідь ❤️. Так, я говорила, що відповідальність за якість продукту лежить на всіх членах команди, що краще попередити баг ніж фіксити, що потрібно починати тестування від специфікаціі вимог, проводити планування, коректну естимацію для задач тестування, робити приоритизацію тестів, розробляти тестові дані, брати до уваги піраміду тестування (повна автоматизація юніт тестів розробниками і потім рухаємося через інтегральні догори до системних і приймальних автоматизованих і UI е2е мануальних яких менше всього мусить бути порівняно з іншими типами тестів). Але все рівно цього було недостатньо, коли я попросила пояснити, як вони бачать вирішення цієї проблеми (qa bottlenecking), то вони просто перейшли до наступного питання. Тому мене це і турбує. До речі, це була компанія The Workshop.

    • @ShedewrS
      @ShedewrS Рік тому

      Швидше за все мається на увазі що тікети надходить пачкою в кінці спринта, що викликає ботелнек для тестування.
      Вирішенням цієї проблеми є тестування завдань по мірі готовності. Для цього потрібно рухатися в сторону CI/CD та створити можливість деплоїти завдання на індивідуальні тестові прев'ю середовища.

    • @tetianad.1258
      @tetianad.1258 Рік тому

      @@ShedewrS дякую!

  • @OlehHlushko
    @OlehHlushko Рік тому +2

    стоп стоп стоп, куди це ви? відкриваємо новий сезон зараз

    • @ypurek
      @ypurek Рік тому

      літо, треба трохи відпочити

    • @OlehHlushko
      @OlehHlushko Рік тому

      як раз літо і закінчилось)@@ypurek

    • @ypurek
      @ypurek Рік тому

      @@OlehHlushko так отож - літо закінчилось, а ми так і не відпочили

  • @kredofill8051
    @kredofill8051 Рік тому +1

    Робив тестове

  • @FreddieZak
    @FreddieZak Рік тому +1

    У любому випадку, тестер проганяє поведінку юзерів при використанні ПЗ

  • @JupiterCatss
    @JupiterCatss Рік тому +2

    Дякую за цей подкаст, тільки вчусь QA дуже корисна дискусія з нетерпінням чекаю нові)

  • @budart
    @budart Рік тому +3

    Як людина не з ІТ , для мене дуже дивно чути що хтось не хоче проходити тестове завдання на рівні джун - мідл-. Інша справа що завдання повинно бути таке яке відкриває всі необхідні знання для даної компанії та до прикладуть 1день в офісі компанії на виконання цього завдання. Для мідл+, сіньйор це вже дивно томущо інтервюєр спеціаліст і без тестового зрозуміє рівень кандидата

    • @shchekavytsia
      @shchekavytsia Рік тому +2

      В тому і справа, що тестове завдання для QA навряд чи розкриє кандидата. Тестові завдання доречні для QA automation.

  • @TestAutomationEngineer
    @TestAutomationEngineer Рік тому

    Поулібался минут 4)))))

  • @_trelis_2811
    @_trelis_2811 Рік тому

    Вже 10 років знаю адептів "мануал QA не потрібні" Це адепти американського підходу , що немає QA на проектах.

    • @ypurek
      @ypurek Рік тому

      але це ж не правда, що в американських компаніях нема QA.
      По-перше, я знаю компанії, де є.
      По-друге, можна відкрити LinkedIn чи Glassdoor і подивитись - вакансії теж є
      По-третє, якщо команда розробки не має QA в штаті, то тестування віддали на аутсорс

  • @olehmykhayliv7542
    @olehmykhayliv7542 Рік тому +5

    Баба противна, підкаст вода....

    • @TuneTales_Kids
      @TuneTales_Kids Рік тому +1

      баба має дуже велику корону на башці.

  • @boyywnkobe
    @boyywnkobe Рік тому +3

    та баба харить чсв

    • @TuneTales_Kids
      @TuneTales_Kids Рік тому +1

      ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  • @TestAutomationEngineer
    @TestAutomationEngineer Рік тому

    ті шо шо рассказівают, а чтож тогда на дове столько вакансий если не нада

  • @olehmykhayliv7542
    @olehmykhayliv7542 Рік тому

    Ну та баба противна

  • @shchekavytsia
    @shchekavytsia Рік тому +2

    Пані Оля, мабуть, з суворого ентерпрайзу)) Але погоджуюсь з кожним словом. )👍👍👍👍

  • @TestAutomationEngineer
    @TestAutomationEngineer Рік тому

    такой подзаплет если честно))

  • @TuneTales_Kids
    @TuneTales_Kids Рік тому +1

    ця малініна дуже зарозуміла. про мужчин таке враження не складається.

    • @natalia.muzyka
      @natalia.muzyka Рік тому

      Думаю, вона часто говорить з точки зору людини з особистим і конкретним досвідом. Мені навпаки дуже багато її слів і моїх сумнівів про деякі речі відгукнулося. Наприклад про тест результати та метрики. Якщо є людина, яка в контексті, і яка може регулювати та перевіряти адекватність тої статистики, що команда подає, то тільки тоді це має місце. Інакше, цифра у 900 пройдених успішно автотестів це просто цифра, особливо коли вона не покриває смоук тест, або покриває його не повністю. Зате 900 тестів.