bardzo szanuję ten techniczny, laboratoryjny wręcz design - w moim przekonaniu to jest szczytowe osiągnięcie szkoły projektowania i nigdy się nie zestarzeje
@@michajanicki6860 Miałeś słuchałeś ? Potem ktoś kupi licencję zmieni front i da inną nazwę i ludzie zapłacą 30tyś xD jak to już nie raz udowodniono nawet na tym kanale albo DENON a w środku Diora xD czy angielskie kolumny chwalone pod niebiosa a tam Tonsil xD Zanim się coś powie trzeba odsłuchać. A cenę robi też MADE IN POLAND ale zawsze możesz kupić audiofila klepanego w Chinach na ich podzespołach.
Pytanie nie jest takie czy się szybko zestarzeje, tylko czy już teraz nie jest stary. Wzmacniacz prezentuje się bardzo dobrze, ale jak sparować z nim smartphona?
Nigdy nie byłem jakimś fanem marki ani nie mam więzi sentymentalnej. Ale. Design przepiękny osobiście uwielbiam takie konstrukcje. Te zmotoryzowane przełączniki to coś bardzo unikalnego co zdecydowanie wyróżnia tą konstrukcję na tle konkurencji. Fajnie że zrobiono coś więcej niż przyklejenie loga na chiński klocek. Cena zdecydowanie trochę szokuje zwłaszcza w polskich realiach zwykłego zjadacza parówek natomiast no... to nie jest chiński fantastik samplastik tylko konkretny porządnie obrobiony i wykończony kawał stali i aluminium. Tego się nie da wyprodukować za 500zł/szt... Życzę firmie jak najlepiej i może kiedyś będzie mnie stać na jakiś ich produkt.
>'coś bardzo unikalnego co zdecydowanie wyróżnia tą konstrukcję na tle konkurencji.' Jakiej konkurencji? Mitsubishi? Matsushita? Porównywanie produkcji rzemieślinczej, jednostkowej do masowej nie jest fair. Jaką to ma gwarancję? Kto serwisuje? Do kiedy?
Brawo za 15k ? Za ułamek tej ceny można zrobić dobry sprzęt. No ale kto bogatemu zabroni. Życzę im aby splajtowałi. Kiedyś UNITRA była dla ludzi, dziś dla bogatych.
Teraz to nawet nie mamy marki swoich rowerów. Taki dobrobyt zapewnił nam Jaruzel i jauzerlczycy z obecnego knesejmu ugadując się z Davidem Rockefelerem w 1985 roku. Z 40-sto milionowego narodu w 79 roku, o potencjale na +50mln w 2000 roku zjechaliśmy do 35...? bo przybyszów coraz więcej.
@@nonconformist5371 Morda. Zaraz pójdziesz do okopów, bo judesej i wallsteet musi zarabiać na wojnie a bandernazioli już brakuje na Ukrainie. Dobra zmiana ci to zapewni, chociaż może jeszcze będzie podmianka za 2 lata na największych patriotycznych patriotów z PISu i Konfederacji i wtedy 300.000 trepów do wybicia.
UNITRA - REAKTYWACJA. Za moich szczenięcych lat posiadanie wzmacniacza Radmora lub Unitry było marzeniem. Cieszę się, że Unitra wraca na rynek. Gratulację i podziękowania dla konstruktorów tego wzmacniacza, podziękowania dla Pana Krzysztofa za ten odcinek
Wzmacniacz zapowiada się ciekawie. Trochę przeraziłem się ceną ich kabli głośnikowych 1700zł za 8m kabla 2x4mm2 to zdecydowanie za dużo. Kabel jest co prawda wykończony jakimś materiałem na zewnątrz ale mogliby też zrobić tańsze przewody w gumowej izolacji zewnętrznej.
w końcu Unitra robi HiFI. Cięszę się bardzo ze wskrzeszenia marki, która może stać się znaczącą w Europie. Nie na moją kieszeń ale miło było obejrzeć na Audio Show w Warszawie. A program jak zwykle najwyższy poziom!
@@daxuss pożyjemy zobaczymy - nie ma o co się spierać. Póki co przyznaję Ci rację. Jak się sytuacja zmieni nie musisz nic prostować ze swojej wypowiedzi. Sukces Unitry mi wystarczy. Kibucuję im tak jak kibicuję polskiej reprezentacji. W sumie to normalne że Polak kibicuje Polakom.
I nie znalazł żadnych wad - nie ma sprzętu bez wad. Ale jesli sie nie chce dupy ruszyć do pomiarów.....Cóż - recenzja raczej typu och ach. @@soichirohonda7767
Ten wzmacniacz dla Mnie to rewelacja , pomijam jego cenę , do tego kolumny od Wilk audio projekt i mam pełnię szczęścia , Panie Krzysztofie ocena sprzętu to pierwsza klasa !!!!!!!!!!!!
W tej cenie to konkurencja jest miażdżąca to nie rokuje na przyszłość. Niestety... Potencjalny klient to bogaty gość z sentymentem do marki i czasow PRLU
Podświetlenie wskaźników wysterowania mogłyby by być pomarańczowe albo zielone, poza tym pilot powinien być cały metalowy łącznie z guzikami (a nie membrany), nie lepiej byloby wyprowadzić radiatory na zewnątrz - poprawiłoby chłodzenie, no i jakiś przetwornik A/C by się przydał...
Rozwijać polskie produkty, a tematy techniczne zostawiam Reduktorowi. Taka mała oznaka radości powrotu marki teraz znaku fabrycznego, który wiele osób pamięta. Komentarze też pisane są dla wzmocnienia kanału i jego wartości w algorytmach. Pozdrawiam@@tba4784
Pół roku temu dałbym sobie rękę obciąć, że to będzie reanimacja podobna do "sukcesu" polskiego samochodu elektrycznego. Jestem bardzo zaskoczony, jak to wyszło. Chętnie posłuchałbym o budowie tego wzmacniacza, nawet w formie domysłów i analizy wstecznej.
Tak całkiem apolitycznie. Za samochód elektryczny odpowiadał pewien człowiek, o którym różnie mówili ale z pewnością miał wizję. Niestety w ubiegłym roku mu się zmarło, a jego syn już tej wizji nie ma. Pozdrawiam
@@nnnnnn3647 Nikt to raczej nie. Pytanie jak dużo, ja im życzę powodzenia. Może Vantiva czyli ex cywilna część Thomsona bo nie Thales ta militarna oczywiście, jeszcze zamówi jak kiedyś:😀
@@janmos5178 Francuzi zamawiali w Polsce sprzęt (ten tak chwalony design UNITRY, to ich robota), bo przelicznik dolarowy powodował, że było to dla nich bardzo tanie. To była równowartość kilku dolarów. Państwo zyskiwało potrzebne dewizy, ale odbywało się to kosztem pracownika, który zarabiał grosze w bezwartościowej walucie.
Czuję niedosyt. Chcialem uslyszeć coś więcej o aspektach konstrukcyjnych, w szczególności prądowym sprzężeniu zwrotnym, które ponoć zostało tu zastosowane. To ciekawa innowacja zapożyczona chyba ze świata wzmacniaczy operacyjnych.
Wzmak ładny, nawiązujący do starego, w środku uporządkowany, dla mnie plus. Cena z kosmosu, ale i poprzednik nie był tani, a trzeba było wystać w kolejce. Dla mnie zwykłego nastolatka wtedy była tylko możliwość posłuchać w bibliotece audio, co czyniłem nader chętnie ze słuchawkami na uszach i kopiowaniem na potęgę zbiorów biblioteki na kasety. Ech piękne czasy. Więc i ten model pewnie też nigdy nie zagości na mojej szafce, ale niezmiernie miło mi, że powstał.
To jak nazwać ceny np. McIntosha, Accuphase i wielu, wielu innych skoro 15k to jest cena z kosmosu? Tamte to z innego wymiaru, a i tak ludzie na ziemi kupują :D
@@beatliner1009 Równie dobrze można jęczeć że cena Ferrari jest z kosmosu. To nie jest sprzęt dla każdego i cena jest jednym z parametrów, które zawężają kręgi konsumentów. Osobiście poczekam na więcej opinii na temat tego sprzętu i chętnie tejknę go z drugiej ręki, kiedy jego cena będzie już bardziej przystępna. Ciekaw jestem jaki będzie popyt na ten temat. O ile producent będzie się chciał podzielić taką informacją.
Przy nie nastawieniu na masową produkcję wysoka cena rekompensuje mały popyt. Przy masie duży popyt rekompensuje niską cenę. Ważne by Ci co kupią byli zadowoleni;)
Umówmy się, przy tej cenie jest relatywnie tak samo a może nawet bardziej nieosiągalny co jego odpowiednik w PRL-u. Fajnie że jest i że nie jest chińszczyzną a porządnym sprzętem, szkoda tylko że grupa jego odbiorców pozostanie bardzo wąska.
Czekałem na tą prezentację na tym kanale. Jednak wydaję mi się ona trochę powierzchowna i wygładzona. Powiedzmy zremasterowana. Nie przeczę że to dobry sprzęt. Ale na podstawie moich prywatnych analiz ( słyszałem go na targach) porównań i tego co tu usłyszałem a w szczególności zobaczyłem (wnętrze) stwierdzam że połowa tej sumy, czyli ok 6-7tys. to są już wszystkie pieniądze jakie można realnie dać za to. Mało tego, przypuszczam że autor tego kanału wychodzi z podobnego założenia, ale nie bardzo (powiedzmy) wypadało mu w tym przypadku to stwierdzić. Dodam tylko że w/g moich ocen, także wiele innych (ale żeby nie było - nie wszystkie) zagranicznych, uznanych audiofilskich sprzętów, obecnych na rynku, ma przesadnie wygórowane ceny. Ja wiem że dobra jakość musi kosztować, ale mając jakąś tam wiedzę w temacie elektroniki, dostrzegam punkt od którego cena jest już naprawdę ,,niezdrowo" sztucznie pompowana. A tu przecież jeszcze trzeba wziąć pod uwagę realia (popytu i możliwości) naszego rodzimego rynku audio.
Niektórym przyzwyczajonym do małych skośnych rączek koncepcja konkurowania jakością i użytkowanie sprzętu długodystansowego może się nie mieścić w głowie. Koszty produkcji to nie tylko koszty komponentów, ale utrzymanie ciągłości obsługi klienta, żeby nie pozostawał sam sobie w razie problemów oraz spełnianie wszelkich kryteriów UE przewidzianych dla elektroniki konsumenckiej. Jak coś nie wypali to trudno, ale nie da się najwyraźniej zejść niżej, aby nie zacząć wypuszczać lipy. Od regulacji ceny jest rynek. Uczciwe przyznanie się przed sobą samym, że coś nie jest na moją kieszeń oraz sprzęt mniej wyśrubowany jest dla mnie wystarczający nie jest przecież niczym złym.
Ja myślę, że raczej nie da się czegoś na takim poziomie jakości wykonania zrobić za 6-7 tys. To musiałby być sprzęt produkowany masowo, żeby to się za takie pieniądze spinało. Czyli klasyczny dylemat: albo masowo, ale wtedy trzeba być wielką firmą z wielką marką i wielkim marketingiem, albo niszowo ale z bogatym targetem. Czy w Polsce jest wystarczający target na taką cenę? A może uda się ekspansja zagranicę?
@@piotrz7542 Nawet nigdy nie siedząc w tej branży, wiadomo że koszta jeszcze zanim cokolwiek się sprzeda są ogromne, tak jak piszesz 6-7 k za sztukę to musiałoby być produkowane w chinach w fabryce produkującej wszystko a projekt najlepiej gotowy rebrand z logo Unitra żeby tu przyciąć na kosztach i testach. + sporo pieniędzy na promocje.
Pięknie wygląda, design jest ponadczasowy, bardzo dobrze, że nie ma żadnych dodatkowych cyfrowych przetworników. Ma to, co ma mieć. Jakby było mnie stać, to bym kupił.
I co nadal wymieniłby (dopłacił) Pan do swojego SU-G700m2 bo teraz to już różnica 8tys. 15tys za Unitrę było nie mało, ale ta podwyżka do 20tys to wywaliła jak w gabinecie u komendanta tylko nie podłogą, a sufit cenowy.
Mam kolegów którzy "produkują" zegarki Made in Poland .Na tarczy zegarka opis że wyprodukowano w Polsce na opakowaniu nomen omen bardzo ładnym także .Zegarki też ładne a nawet niektóre bardzo. Problem w tym że ani jedna cześć tych zegarków nie powstaje w Polsce .Tarcza z nadrukiem jest robiona w kraju x ,reszta komponentów też. W Polsce powstają karty gwarancyjne i instrukcje ;-) Myślę że z tą unitrowską elektroniką jest podobnie.
Poczekajmy na kolejną część filmu z wywiadu z panami z Unitry, mają oprowadzić po firmie i możliwe że pokażą linie produkcyjną.. wtedy wszystko się okaże :) @@briann2399
zawsze miło posłuchać recenzji oraz innych technicznych informacji od osoby która ma ogromną wiedzę w temacie elektroniki użytkowej a która swoją bezcenna wiedzą dzieli się z innymi pozdrawiam a tak po za tyn doceniajmi produkty naszej produkcji i nasza mysl technicza 👍🇮🇩
"...scena dźwiękowa sięga nie tylko wszerz, ale także w górę" we wzmacniaczu lampowym. To cytat. Niczego nie kwestionując, chciałbym się dowiedzieć (ze względów poznawczych i z chęcią podjęcia dyskusji), jaką to informację wprowadza wzmacniacz lampowy do sygnału stereofonicznego, że scena dźwiękowa, czyli obraz pozorny, tworzony przez dwa kanały, rozciąga się "w górę". Informację, której nie ma w sygnale źródłowym i której nie wprowadza wzmacniacz tranzystorowy, nawet tak doskonały, jak WSH-805. Co do tego ostatniego, to przyłączam się do wyrazów uznania. Widziałem go na Audio Video Show, gdzie był zaprezentowany z przezroczystą górną ścianką. Maksymalizm rozwiązań i dbałość o jakość komponentów jest godna uznania. Oceniam to jako wieloletni konstruktor urządzeń telekomunikacyjnych (a więc profesjonalnych). Widać, że szefostwo pozwoliło konstruktorom poszaleć. Można tylko mieć obawy o sukces komercyjny i co się stanie, gdy szefostwo zechce aby produkt na siebie zarabiał i nadstawi ucha w stronę księgowego.
Przyznam się, że nie wiem, jakie zjawiska to powodują, ale jest to faktem, zauważonym przez wiele osób. Być może wprowadzanie parzystych harmonicznych w dużej ilości, nierówno w obu kanałach...ale pewności nie mam.
Mój (i nie tylko mój) problem polega na tym, że - starając się rozumieć temat - nie widzę żadnego logicznego związku między np. zawartością akurat parzystych harmonicznych, a rozciągnięciem w pionie pozornego obrazu dźwiękowego. Poza tym dobry wzmacniacz lampowy konstruowany jest tak, aby zawartość wprowadzanych harmonicznych była jak najmniejsza, a więc, aby dźwięk był "wierny", a nie specjalnie uformowany, w dodatku w sposób kompletnie niekontrolowany. Dostrzegam sprzeczność w odbiorze wzmacniaczy lampowych jako tych, które kreują określony typ brzmienia (co wymagałoby określonej deformacji sygnału), a jednocześnie dążeniem do braku deformacji, co jest wspólną cechą podejścia do wszystkich konstrukcji audio, a w przypadku wzmacniaczy lampowych jest trudniejsze i bardziej kosztowne. Żartobliwie powiem, że gdyby miłośnik wzmacniaczy lampowych miał przed sobą na żywo ś.p. Dawida Ojstracha grającego na skrzypcach Stradiwariusa, to stwierdziłby, że brzmienie mu się nie podoba, bo brak mu "lampowego" ciepła. Zmierzam do tego, że wyjaśnieniem mogą być raczej odbywające się w mózgu skojarzenia wykraczające poza akustykę, a tym bardziej elektronikę. Odsyłam także do swojego komentarza pod Pana audycją "HiFi za grosze, czyli wzmacniacze ze śmietnika". To tylko moja opinia i głos w dyskusji. Szanuję każdą odmienną. @@ReduktorSzumu
bo jesteś ja na scenie, to takie paroksyzmy słowne… jak już nie mam co powiedzieć to najlepiej scena i to nie ta wąska ale i ta szeroka a najlepiej nie tylko przy samej ziemi (podłodze) ale i też na nieboskłonie (przy suficie)… no. Scena ta rozciąga się i rozciąga… jak gumka w majtkach z PRL'u.
@@andrzejczernow9712 Ależ skąd. Wzmacniacz lampowy ma być przyjemny, a nie prawdziwy. Ludzie lubią miłe kłamstwa. Wolą je od prawdy. To się odnosi do przekazu słownego, dźwiękowego i obrazowego. Tak jest z płytą analogową jak i filmem analogowym.
Ogólnie to super. No pilot to powinni zamiast taniej i podatnej na zużycie membranówki zrobić z aluminiowymi przyciskami jak "pambóg" przykazał w tej klasie cenowej. Instrukcję też bym wydrukował z twardymi okładkami na lepszym papierze. A jeśli chodzi o (b. wysoką) cenę, to myśle, że to duży błąd. Toyota kiedy wprowadzała markę Lexus na rynek zrobiła samochód (LS400) porównywalny albo lepszy pod każdym względem niż S-klasa w niższej cenie. Hyundai wprowadzając markę Genesis - podobnie. Czyli super jakość i rozwiązania techniczne w b. atrakcyjnej cenie i dopiero gdy rynek doceni markę, powoli windować cenę. Obym się mylił, ale myślę czy tak czy siak będziemy mieli na podstawie UNITRY interesującą i chyba bezprecedensową business case. Serwus!
@@janickimusic Weż nie pytaj... Niemal każdy wzmacniacz w tej cenie ma wejścia cyfrowe niektóre nawet USB typu B i wtedy może służyć jako karta dźwiękowa do PC np. wzmiankowany Technics SU-G700M2 większość ma też możliwość komunikacji w systemach inteligentnego budynku. W Unitrze mamy za to przełączniki które się same przełączają... A i indywidualny raport pomiarowy dla każdego egzemplarza. Nice touch ale czy to zastąpi brak funkcjonalności
Wzmacniacz wręcz PIĘKNY 👍Na moment wróciłem do moich młodych lat czyli PRL. Wpomnę iż cięzko pracowałem by kupić sobie używany sprzęt stereo UNITRY (nowy był strasznie drogi) bo taki był dostępny dla zwykłych zjadaczy chleba. Mhhh takie były czasy.
@@marinkorzeniowski4424 No to wyobraź sobie że cofasz się do lat 70 ze smartfonem iPhone 15 Pro Max i kładziesz na stół ojcu 😱😱😱 Bliskie spotkania trzeciego stopnia !!!
Muszę napisać... tzn nie muszę, ale i tak napiszę. Żeby wybrać UNITRĘ WSH-805 zamiast Technicsa SU-G700M2 różnica brzmienia musiałaby być naprawdę spektakularna na korzyść Unitry co najmniej tak jak spektakularna jest różnica we wzornictwie na korzyść Technicsa... I muszę przyznać że nie rozumiem wzorniczej kalki z WS 205. Mając możliwość zaprojektować coś współczesnego Unitra z tego zrezygnowała, stawiając na nawiązanie które jest kodem kulturowym tylko w Polsce i tylko dla niewielkiego procenta odbiorców...
Na stronie producenta 4 metrowy kabel miedziany 2,5mm2 wyceniony jest na 800 zł. Przy odtwarzaczu CD CSH-801 producent chwali się, że tenże posiada DAC i funkcję transportu, czyli wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy w odtwarzaczu CD to ma być coś wyjątkowego. Nie jestem do końca pewien, co oznacza "funkcja transportu" ale jeśli chodzi o to, że tacka na płyty może się wysuwać i wsuwać to jestem pod mega wrażeniem i cena 6500 zł. jest jak najbardziej uzasadniona. Wzmacniacz kosztuje 15000 zł. W świetle powyższego słodycz lejąca się z recenzji Reduktora troszeczkę mnie zastanawia.
@p.k.7111 Istnieje coś takiego jak ironia (wiem, trudne słowo). Chwalenie się taką funkcją w sprzęcie za 6,5k poprostu mnie śmieszy. Przecież mówimy tu o zwykłym wyjściu cyfrowym, które miał praktycznie każdy odtwarzacz sprzed 20-30 lat. No ale brzmi to bardzo audiofilsko.
Super! Az milo usluszec przed sekunda siedząc przy porannnej kawie na Islandii na antenie Radio Nowy Swiat z ust p.Mana o właśnie tym Twoim odcinku i polskim wzmacniaczu Unitra! Pozdro😊
Jestem również dumny z projektu Unitra, no nie będzie mnie stać kupić ten wzmacniacz ,ale z całego serca życzę samych sukcesów naszej nowej Unitrze . Powodzenia Panowie. wspaniały i nowoczesny wzmacniacz !
Nie słyszałem tego sprzętu i nie widziałem na własne oczy, więc trudno coś powiedzieć ale biorąc pod uwagę ceny to może być problem ze sprzedażą nie tylko na polskim rynku. Kompletując to wszystko wraz z dedykowanymi kolumnami, o których właściwie, nic nie wiadomo, robi się kwota 60 tysięcy a za taką cenę można mieć na prawdę świetny sprzęt innych, sprawdzonych marek z tak zwanej "audiofilskiej" półki. Tak, wiem że są wzmacniacze kosztujące grubo ponad 100 tysięcy ale zejdźmy na ziemię. Unitra raczej nie aspiruje do takich urządzeń i raczej celuje w rodzimy rynek ze średniej półki lecz z taką wyceną, będzie bardzo ciężko. Nie mniej, bardzo kibicuję Unitrze i życzę sukcesu. Cieszy mnie, że w końcu ktoś przywrócił tą markę bo to, co było kilka lat temu czyli chińskie słuchawki z logo Unitry, to było nieporozumienie i niesmaczny żart. Mam nadzieję, że może, w miarę rozwoju nowej Unitry, ceny spadną a jakość przekona klientów. Sam, chętnie bym kupił ale na pewno nie za takie pieniądze.
nic dodać nic ująć, wystarczyłoby zrobić ceny wzmak za 5 tysi cd za 3 tysie i klientów byłoby naprawdę dużo, a tak to jedynie jelenie i snoby z grubymi portfelami.
wszystko pięknie tylko czy warto ? za taką cenę można znaleźć dobrze grającego lampowca lub naprawdę dobry wzmacniacz tranzystorowy , czy to logo i "wyprodukowano w Polsce" jest tego warte ? dla mnie logo UNITRA to sentymentalne wspomnienia sprzętu delikatnie mówiąc jakotakiej jakości . Mimo wszystko szacunek za świetny projekt i wykonanie, jednak mnie trik z logiem nie kupił i nie wywołał zjawiska "muszę go mieć" co mogło by wystąpić gdyby ktoś zaoferował mi sentymentalną podróż do np. dużej wieży lub średniej Dioroskiej itp. dając na dokładkę dobrą jakość i przystępną cenę .
Bardzo szanuje Pana kanal. Dziekuje za bardzo dobry material.. co do unitry - niestety, w mojej subiektywnej ocenie - po odsłuchach na targach / przy cenie 15k.. niestety - fezz daje wiecej.
Pamiętam, jak od początku lat 90-tych przez całe lata marzyłem o tym, żeby kupić wyprodukowany w Polsce rower wysokiej klasy, czy skompletować taki sprzęt audio. Wtedy to było niewykonalne. Teraz jesteśmy potentatem w produkcji rowerów (Kross, Romet, Unibike, Maxim, Ns bikes i wiele innych marek), a rynek audio wygląda bardzo przyzwoicie i wciąż się rozwija (Pylon, Fezz, Taga harmony, Tonsil, Unitra, Diora, Stx, żeby wymienić tylko kilka). Mam już obecnie polskie produkty z obu dziedzin. Trzymam kciuki za Polskich producentów!
20 Kola to sporo jak na polski rynek zycze powodzenia firmie wykonanie na poziomie swiatowmy zmotoryzowane kazde pokretla plus pilot mysli technicznej BRAWO mozna tylko pomazyc ale warto miec marzenia :}
Popieram większość komentarzy. Tak cena prawdopodobnie za wysoka, na początku pewnie będą chętni, może później cena spadnie. Wolał bym wyskalowanie wskaźników w Watach i przy takiej mocy szczególnie dla 4 om dodatkowe wymuszone chłodzenie. Nie zawsze taki wzmacniacz będzie stał nie przysłonięty choćby innym sprzętem, a wtedy może być gorąco przy większej mocy. Wykonanie bardzo ładne na zewnątrz i w środku. Czas pokaże jak z awaryjnością i z ciekawością obejrzał bym schemat. Czy tranzystory końcowe to mj15003 mj15004? . Brawo dla obecnej Unitry. Pozdrawiam
Dziękuję za odcinek. serce rośnie, że Polacy potrafią zrobić tak znakomity sprzęt. niestety cena powala. Ale biorąc pod uwagę, że mój ojciec musiał wydać 40 lat temu sześć pensji za wzmacniacz to 3😉 wypłaty mojej żony na ten wzmacniacz to w sumie dobry interes.
@@Nil-cb4zl tak, mam na myśli czasy słusznie minione. może ten sprzęt, które wymieniłeś kosztował jedną pensję ale inne kosztowały o wiele więcej. I niestety jedna pensja to trochę było mało wtedy. Średnia pensja wtedy wynosiła około 15 000 zł 1 $ kosztował 500 zł na czarnym rynku. to znaczy, że zachodnie sprzęt kosztował niebotyczne sumy.
Posiadam trochę sprzętu unitry, tylko z przyczyn sentymentalnych, wole sprzęt vintage japoński, jest znacznie lepszy, co ciekawe używany bywa relatywnie tańszy. WSH-805 napewno jest świetnym wzmacniaczem, ale jeśli miałbym wydać 15k na wzmacniacz to napewno nie na unitre, która oprócz wartości sentymentalnej niema żadnej historii, a zamowienie komponentów z napisem unitra nie czyni go polskim.
Gratulacje za ten odcinek zarowno prowadzacemu jak i Unitrze ! ( Od 25 lat uzywam niekiedy extremalnie Ws-303.ktory sluzy zachwycajaco).Dziekuje.A co do ceny dobre kosztuje - ja za swoj zaplacilem 500 $ co w koncu lat 80 bylo sporym wydatkiem ( Ostatni rodsrer Bugatti kosztuje 5 ml.euro.!) Pozdrawiam wojtek.
Obejrzałem prawie całość, pomyślałem sobie pewnie kosztuje z 5-6 tys PLN to wezmę se mały kredycik na to co brakuje i sprawię sobie taki. I TAKI C**J, sprawdziłem cenę i kredycik przeznaczę na jakiś cambrige albo NAD
Ale co to wnosi? Ma być specjalnie dla Ciebie tańszy bo? ? :-) Nikt nikogo nie zmusza. Ja bym kupił ale muszę posłuchać najpierw. Możesz kupić sobie też bmw i Ci wystarczy..
Naprawdę szacuneczek widać że jest to nasza myśl fajne rozwiązania zwłaszcza przemyślany pilot no kurcze życzę by firma się rozwijała bo ma szansę zaistnieć na rynku
Za 15 tys znajdzie się może kilkudziesięciu klientów, natomiast Konstruktorzy powinni zadbać o wejście optyczne, może nawet wbudować odbiornik Bluetooth z aptX i USB.
Piękny jest. A co najważniejsze - nasz. Dobre, bo polskie. Dla odczucia pełnego spektrum wrażeń polecam słuchać w klapkach Kubota, które to również wróciły.
Jak zwykle świetny odcinek. Ale.... Bardzo rozczarowujące jest niewykonanie pomiarów. To jest coś niezwykłego jeśli chodzi o rzetelność Pana felietonów. Cóż może w kolejnym odcinku o Unitrze ? :)
Jako użytkownik wzmacniacza z serii Yamaha natural sound , który też jest wzorowany na sprzętach retro , pierwsze co spodobało mi się w nowej Unitrze to wygląd, kolejna sprawa wnętrze (układy, radiatory transformatory) no piękne. Jednak już przepuszczałem jaka jest cena. Krótko podsumowując może kiedyś zamienie moja Yamahę na Unitre. Życzę Twórca nowej unitry samych sukcesów a RS dziękuję za świetną recenzje.
te 2 zestawy 4 diód prostowniczych bez radiatorów... oj bedą smażyć płytkę i grzać kondesatory obok, nie mówiąc o ograniczeniu prądu, wiec i kompresji basu.... (ale moze mostki do glownego zasilania sa gdzies indziej i to sa to jakiegos zasialacza o malym pradzie?)
Witam. No to Reduktor Szumu mi namieszał :) Co wybrać ? Technics SU-G700M2 za 11,5 k, czy poczekać na Unitra WSH-805 za 15 k ? A może mały test porównawczy ?
Jakieś ponad rok temu zakupiłem używany CHORD ELECTRONICS CPM 2650. Zapłaciłem za to jakieś niecałe 3000 GBP, czyli równowartość nowej Unitry. Troszkę wcześniej posiadałem NAIM NAP 250. To będą punkty odniesienia do UNITRA WSH-805. Niedawno miałem okazję obejrzeć i przetestować Unitrę u znajomego. Pod względem jakości dzwięku, Unitra jest OK. Ogólnie kawał fajnego dzwięku. Bardzo fajnego. Jazz naprawdę fajnie brzmi . Ale pod względem materiałów i wykonania, no to petarda. Unitra (srebrna) jest piękna, przykuwa wzrok, czaruje, widać klasę . A co do ceny, to troszkę jak z autem. Jeden ma Maybacha a inny VW Polo. To jeżdzi i to jeżdzi. Tylko wrażenia z jazdy inne. Więc cena jest bardzo adekwatna do tego co oferuje Unitra. Bardzo dobry dzwięk, rewelacyjne materiały, wykonanie i wygląd. Ja kupię.
Reduktor nawet nie pokwapił się na identyfikację kluczowych komponentów. Szczególnie że mamy tutaj zwykły dwustronny PCB. Podczas napraw potrafi bez schematu rozgryźć takiego Caspiana, lub przynajmniej oglądowo podać jego budowę. Wygląda to na materiał sponsorowany urządzenia przynajmniej 3x droższego, niż być powinno.
@@michajanicki6860 luxman najtańszy 23 tysie Polak to dziwak chciałby dużo zarabiać a mało płacić za produkty a zus kosztuje to nie jak za komuny nic nie płacili zusu a pobierają wysokie emerytury
Ale czy możliwość odcięcia przewodu PE od sprzętu zamkniętego w obudowie przewodzącej jest zgodne z przepisami przeciwporażeniowymi? Chyba nie można ot tak, zmieniać sobie klasy ochronnośći. Chyba. Że masa nie jest połączona z obudową, ale to byłoby chyba dziwne.
Dziękuję, za interesujący odcinek. Było by pięknie, jakby się udało w przyszłości omówić/przedstawić wzmacniacz NAD C 3050, który też nawiązuje designem do starszych konstrukcji (no i jest bardziej przystępny cenowo).
Słuchałem cały zestaw unitry. Budowa wzmacniacza imponująca. Cena tego wzmacniacza trochę zaskakuje bo to 15k. Już odtwarzacz CD budową nie grzeszy a to 6k. Mogę pokazać jak wyglada w tej cenie innej marki. Bardzo kibicuję polskiej firmie ale też nie mogę być zaślepiony. Moja opinia jest taka że jeśli nie znajdą rynku na zewnątrz to będzie lipa. Byle by nie podłączyli tego CD i gramofonu. Sam wzmacniacz pomimo fajnej konstrukcji jest za drogi na polskie warunki. Już taniej wychodzi wzmacniacz marzeń 🙂.
@@janickimusicco nie zmienia faktu że ceny są przesadzone , przykład przewody na ich stronie 2x2.5 mm² miedziane z bananami 4 metrowe komplet 700 czy nawet 800 zł . Sory ale dokładnie taki sam przewód miedziany kupię znacząco taniej , i do tego dokupię solidne banany za parę zł , ceny są wyraźnie przesadzone.
Super odcinki. Pozdrawiam prowadzącego. Pamiętam lata 80 - te i "Radmora'' za 14.500. Wtedy 5 moich wypłat. Marzenie. W końcu kupiłem. Dzisiaj cena wzmacniacza podobna, ale jakość o niebo lepsza .
Dziękuję za odcinek. No kurcze, skoro okazuje się, że wzmacniacz jest tak dobry, to jego cena - mimo sporej wielkości - jest jak najbardziej usprawiedliwiona. A swoją drogą, bardzo się cieszę, że wreszcie (!) "nasi" zrobili coś naprawdę dobrego, coś naszego, bez kopiowania innych. Wychodzi na to, że marka naprawdę wróciła na rynek. Minusem jest tylko to, że UNITRA stała się firmą robiącą sprzęty nie dla "Kowalskiego" tylko dla bogatych ludzi. Czyli UNITRA jest, ale nie ma jej dla nas - Kowalskich.
Cena! Za wysoka. Marka jest enigmą na tzw zachodzie. W Polsce wschodzi ponownie. W tym wypadku cena/jakość będzie odgrywać rolę. Dlaczego? Są inne uznane marki i tansze
@@Adriann996 Należy tego życzyć . Jednak startuje UNITRA zbyt mocno. Moim zdaniem powinna zacząć od hitu tzw czyli coś w przedziale 2,500-4.000 , coś co będzie miało to coś.. Gradacja potem na 7.000 i wyżej .
Troszkę nad design-em płyty czołowej mogli konstrukorzy odlecieć w kierunki hi-endu. Np. znaczek unitry z napisem wytłoczony na zewn, płyta przednia przedzielona wzdłuż lekkim wcięciem, pod potencjometrami zamontowć niewielkie światłowody z podświetleniem i wg mnie najważniejsze usytuowanie wskaźników wychyłowych po środku za pojedynczą wspólną szybką, a potencj. volume po prawej. Coś w stylu Acuphasa 👏👏👏 dla nowej unitry
@@sawekmikstein3712 cena nie jest wyznacznikiem pochodzenia produktu. Made in Poland oznacza, że wzmacniacz zaprojektowany i wyprodukowany został w Polsce, na krajowych częściach przez polskiego inzyniera, technika, montera. W Polsce zapłacono podatek VAT, opłacono koszty pracy w/w osób itd. To wyższe koszty pracy, decydują w dużej mierze o finalnej cenie produktu. Gdyby wzmacniacz produkowany był w CHRL, być może kosztowałby połowę lub mniej.
Brawo, coś wspaniałego! Gdyby tylko środowisko prawno-ekonomiczne lepiej wspierało takie projekty to nasz mądry Naród mógłby rzeczywiście produkować sprzęty na światowym poziomie, a nie mleko, cebulę i wafle ryżowe.
Swoją pracę zawodową zaczynałem w Unitrze. Ponad 30 lat zajmowałem się serwisem tego sprzętu, więc jakiś sentyment mam do tego znaku. Jednak się zastanawiam dla kogo tem sprzęt teraz jest produkowany, no napewno nie dla mnie. 15tyś. za sam wzmacniacz? to jakieś szaleństwo. Na plus: to ma dobre parametry widać, że solidnie wykonany Na minus: tylko dwa kanały, więc dla audiofilów, ale trzeba kupić jeszcze jakiś odtwarzacz za kolejne tysie brak- dziwięku przestrzennego 5.1 więc do filmów się nie nadaje brak- BT jakbym chciał sobie coś wrzucić z telefonu, to nie mogę brak- USB jakbym chciał jakiegoś audiobooka posłuchać o dolby to nawet nie wspomnę to sam wzmacniacz, więc ani zwykłego tunera, DAB+, czy radia internetowego Reasumując: szkoda miejsca mi na tak sprzęt. Jak powiedzieli moi dorośli synowie "bezużyteczne dziaderstwo" Piszę to trochę ze smutkiem, bo lubię posłuchać dobrej muzyki, ale każdy markowy zestaw kina domowego ma wszystko czego potrzebuję i to za mniej niż połowę ceny wzmacniacza.
>>> 15tyś. za sam wzmacniacz >>> Proszę sobie przejrzeć ofertę np. Fezz Audio, Haiku Audio i przestać lamentować nad wysokimi cenami. Przy obecnych cenach energii w Polsce nie da się produkować tu sprzętu budżetowego. We wzmacniaczach Yamahy jak A-S 2200, Accuphase czy Luxmana też nie ma BT ani USB i ludzie je kupują.
A jeszcze pamiętam jak z dziadkiem 2 lata temu opowiadał mi jak unitra działała i soę zastanawialiśmy czy odnowiom firme . Aż w końcu się udało gratulacje UNITRA😎🤠😄
Niby wszystko super, ekstra, hi-level i w ogóle prestiżowo, ale duch starej Unitry pozostał... ;) @3:55 - czy naprawdę, przy tej całej dbałości o szczegóły, nie dało się prosto przykleić kodu kreskowego z numerem seryjnym?
Mimo, że nie jestem klientem docelowym z uwagi na cenę, życzę firmie aby się rozwijała.
Czemu? Nie dałbyś 1k za kable audiovodoo? 😂
@@MrPonosify dlaczaego porównujesz kable audio-voodoo, do solidnego wzmacniacza, w przyzwoitej cenie jak na wykonanie, parametry i model produkcji?
@@barmanekm6673jak robią kable audiovodoo to myślisz jaki wzmacniacz jest? Albo cyrk albo teatr
No niestety trzeba ponieść koszta produkcji i okupacji podatkowanej i UE tego w polskich warunkach.
@@barmanekm6673bo jest durniem
bardzo szanuję ten techniczny, laboratoryjny wręcz design - w moim przekonaniu to jest szczytowe osiągnięcie szkoły projektowania i nigdy się nie zestarzeje
Dokładnie .
e tam.....jakies uniwersalne symbole raczej-ikonki
.. Unitra WSH-805 = 15000zł? BUHAHAHAHAHAHA XD
@@michajanicki6860 Miałeś słuchałeś ? Potem ktoś kupi licencję zmieni front i da inną nazwę i ludzie zapłacą 30tyś xD jak to już nie raz udowodniono nawet na tym kanale albo DENON a w środku Diora xD czy angielskie kolumny chwalone pod niebiosa a tam Tonsil xD Zanim się coś powie trzeba odsłuchać. A cenę robi też MADE IN POLAND ale zawsze możesz kupić audiofila klepanego w Chinach na ich podzespołach.
Pytanie nie jest takie czy się szybko zestarzeje, tylko czy już teraz nie jest stary. Wzmacniacz prezentuje się bardzo dobrze, ale jak sparować z nim smartphona?
Nigdy nie byłem jakimś fanem marki ani nie mam więzi sentymentalnej. Ale. Design przepiękny osobiście uwielbiam takie konstrukcje. Te zmotoryzowane przełączniki to coś bardzo unikalnego co zdecydowanie wyróżnia tą konstrukcję na tle konkurencji. Fajnie że zrobiono coś więcej niż przyklejenie loga na chiński klocek. Cena zdecydowanie trochę szokuje zwłaszcza w polskich realiach zwykłego zjadacza parówek natomiast no... to nie jest chiński fantastik samplastik tylko konkretny porządnie obrobiony i wykończony kawał stali i aluminium. Tego się nie da wyprodukować za 500zł/szt... Życzę firmie jak najlepiej i może kiedyś będzie mnie stać na jakiś ich produkt.
>'coś bardzo unikalnego co zdecydowanie wyróżnia tą konstrukcję na tle konkurencji.'
Jakiej konkurencji?
Mitsubishi? Matsushita?
Porównywanie produkcji rzemieślinczej, jednostkowej do masowej nie jest fair.
Jaką to ma gwarancję?
Kto serwisuje? Do kiedy?
@@ilovegooogle5073 widac dyletant
Brawo dla polskich konstruktorów za jakość, wygląd, funkcjonalność, innowacyjność. Super robota. Pozdrawiam Pana, Krzysztofie i całą ekipę Unitry.
@ Unitra WSH-805 = 15000zł? BUHAHAHAHAHAHA XD
Brawo za 15k ?
Za ułamek tej ceny można zrobić dobry sprzęt.
No ale kto bogatemu zabroni.
Życzę im aby splajtowałi.
Kiedyś UNITRA była dla ludzi, dziś dla bogatych.
@@jacek1929 a ja ci życzę wszystkiego dobrego
@@Maniek-gb7yy dziękuję (nawet jeśli to ironia)
@@jacek1929 I dlatego że była "dla ludzi" to grała jak grała, a jak chciałeś coś dobrego z unitry to nawet wtedy musiałeś sprzedać nerkę.
Aż miło robi się na sercu że w naszym kraju powstaje rodzimy produkt na tak wysokim poziomie.❤
Dopoki nie zobaczy sie ceny za zestaw :) Ale zapewne sa Polacy, ktorzy nie beda plakac przy wydaniu 50 tys
to firma Poland Republic of
Chuja w Polsce, zaraz wyjdzie, że to Taiwan.
Na niskim poziomie mysl techniczna lat70
powstaja cala masa rodzimych produktow na swiatowym poziomie.
Dziękujemy.
Super sprzęt - oby Unitra była kiedyś marka rozpoznawalna i cenioną na całym świecie. Pozdrawiam
Teraz to nawet nie mamy marki swoich rowerów. Taki dobrobyt zapewnił nam Jaruzel i jauzerlczycy z obecnego knesejmu ugadując się z Davidem Rockefelerem w 1985 roku. Z 40-sto milionowego narodu w 79 roku, o potencjale na +50mln w 2000 roku zjechaliśmy do 35...? bo przybyszów coraz więcej.
@@milanutekal5083 Loca, Rondo, NS Bikes.... Romet, Kross.... o co Tobie kaman? Kolejny troll....
@@nonconformist5371 Morda. Zaraz pójdziesz do okopów, bo judesej i wallsteet musi zarabiać na wojnie a bandernazioli już brakuje na Ukrainie. Dobra zmiana ci to zapewni, chociaż może jeszcze będzie podmianka za 2 lata na największych patriotycznych patriotów z PISu i Konfederacji i wtedy 300.000 trepów do wybicia.
Cudne urządzenie. A napis wyprodukowane w Polsce idealnie. Automat w przełącznikach genialny.
Brawo projektanci.
UNITRA - REAKTYWACJA. Za moich szczenięcych lat posiadanie wzmacniacza Radmora lub Unitry było marzeniem. Cieszę się, że Unitra wraca na rynek. Gratulację i podziękowania dla konstruktorów tego wzmacniacza, podziękowania dla Pana Krzysztofa za ten odcinek
Witam ,moje historyczne to RADMOR A gośniki jako||TONSIL nie mam innego zdania jak są trwałe swietny odsłuch Pozdrawiam .
Wzmacniacz zapowiada się ciekawie.
Trochę przeraziłem się ceną ich kabli głośnikowych 1700zł za 8m kabla 2x4mm2 to zdecydowanie za dużo. Kabel jest co prawda wykończony jakimś materiałem na zewnątrz ale mogliby też zrobić tańsze przewody w gumowej izolacji zewnętrznej.
w końcu Unitra robi HiFI. Cięszę się bardzo ze wskrzeszenia marki, która może stać się znaczącą w Europie. Nie na moją kieszeń ale miło było obejrzeć na Audio Show w Warszawie. A program jak zwykle najwyższy poziom!
Znacząc:)ą w Europie?człowieku nie pij już dziś
"może stać się znaczącą w Europie" a to dobre ! Ta firma jak nie odniesie sukcesu w Polsce, a nie odniesie, bo cena z kosmosu, to za 1-2 lata zniknie.
@@330krzysiek1więcej optymizmu Panowie.
@@daxuss pożyjemy zobaczymy - nie ma o co się spierać. Póki co przyznaję Ci rację. Jak się sytuacja zmieni nie musisz nic prostować ze swojej wypowiedzi. Sukces Unitry mi wystarczy. Kibucuję im tak jak kibicuję polskiej reprezentacji. W sumie to normalne że Polak kibicuje Polakom.
Mam to odczucie co w latach 70tych. Sentyment i nadal kocham ten klimat z tamtych lat kiedy produkowano sprzęt. Jestem pod wrażeniem że to powraca.
Jestem mile zaskoczony życzę firmie sukcesów
Za 15kola 🤣
I nie znalazł żadnych wad - nie ma sprzętu bez wad. Ale jesli sie nie chce dupy ruszyć do pomiarów.....Cóż - recenzja raczej typu och ach. @@soichirohonda7767
jestem mega zaskoczony, wygląda na robotę z sercem i wielką pasją. Brawo Brawo Brawo !
Wzmacniacz fajny, aczkolwiek pilot wydaje się dość kiepski - przyciski szybko się zużyją, przy upadku magnesy pewnie puszczą.
Teraz czas na test NADa 3050 LE. Też wzmacniacz oparty na sentymencie do lat 70 tych. Pozdrawiam serdecznie Panie Krzysztofie.
No tylko funkcjonalność jakaś taka wzmocniona
Nad wydaje się być optymalnym wyborem. Unitra zaszalała z ceną.
Dokładnie, Nad to połowa ceny tej Unitry. @@pepsssPL
Made in China
👎
Cieszę się że mamy w końcu porzadny Polski wzmacniacz ale za taka cene to nie widze inaczej. Ciekawa i rzeczowa prezentacja
Nareszcie? Przecież doskonałych polskich wzmacniaczy mamy całe mnóstwo, od kilkunastu lat. Nareszcie teraz pod marką Unitra.
Ten wzmacniacz dla Mnie to rewelacja , pomijam jego cenę , do tego kolumny od Wilk audio projekt i mam pełnię szczęścia , Panie Krzysztofie ocena sprzętu to pierwsza klasa !!!!!!!!!!!!
Mania wielkości, że "Mnie" z dużej litery?
Moglbys napisac cos konkretniej? Czym wyroznia sie na tle konkurencji w tej samej cenie?
W tej cenie to konkurencja jest miażdżąca to nie rokuje na przyszłość. Niestety... Potencjalny klient to bogaty gość z sentymentem do marki i czasow PRLU
i do tego glupi, bo nikt kto szanuje swoje pieniadze nie wyda na to tyle
Porównywałeś z konkurencją ? że wydajesz takie opinię.
K@@pawwir
@@cipka666 No Twój nick wyraźnie mówi innym że jesteś bardzo inteligentny.
Podświetlenie wskaźników wysterowania mogłyby by być pomarańczowe albo zielone, poza tym pilot powinien być cały metalowy łącznie z guzikami (a nie membrany), nie lepiej byloby wyprowadzić radiatory na zewnątrz - poprawiłoby chłodzenie, no i jakiś przetwornik A/C by się przydał...
Brawo !!! Tak trzymać! Czekamy na rozmowę z konstruktorami, dziękuję!
Rozwijać polskie produkty, a tematy techniczne zostawiam Reduktorowi. Taka mała oznaka radości powrotu marki teraz znaku fabrycznego, który wiele osób pamięta. Komentarze też pisane są dla wzmocnienia kanału i jego wartości w algorytmach. Pozdrawiam@@tba4784
Pół roku temu dałbym sobie rękę obciąć, że to będzie reanimacja podobna do "sukcesu" polskiego samochodu elektrycznego. Jestem bardzo zaskoczony, jak to wyszło. Chętnie posłuchałbym o budowie tego wzmacniacza, nawet w formie domysłów i analizy wstecznej.
Za polski samochód elektryczny odpowiadają politycy i nie chodziło o to żeby go wyprodukować, tylko żeby nad nim "pracować" za nasze pieniądze :(
Tak całkiem apolitycznie. Za samochód elektryczny odpowiadał pewien człowiek, o którym różnie mówili ale z pewnością miał wizję. Niestety w ubiegłym roku mu się zmarło, a jego syn już tej wizji nie ma. Pozdrawiam
Dostawczak jest gotowy do produkcji. Wystarczy fabrykę zbudować. Oczywiście nie izera ;-)
Wyszło bo inwestor ma dziesiątki milionów. Nie wiadomo tylko czy je odzyska. ;)
@@grzesieks.180 przecież była w Lublinie. Nawet całkiem ciekawe prototypy były gotowe do produkcji, choćby wyprzedzający swoje czasy Lubo. I co?
Brawo Unitra powodzenia. Dobry film dla Reduktora.
i tak nikt go nie kupi.
@@nnnnnn3647
Bo?
@@nnnnnn3647 Nikt to raczej nie. Pytanie jak dużo, ja im życzę powodzenia. Może Vantiva czyli ex cywilna część Thomsona bo nie Thales ta militarna oczywiście, jeszcze zamówi jak kiedyś:😀
@@kuba9897 Bo zestaw kosztuje 55000 zł. Dla kogo jest ten produkt? Tym bardziej, ze logo UNITRA kojarzy się z PRL-owskim syfem i masówką.
@@janmos5178 Francuzi zamawiali w Polsce sprzęt (ten tak chwalony design UNITRY, to ich robota), bo przelicznik dolarowy powodował, że było to dla nich bardzo tanie. To była równowartość kilku dolarów. Państwo zyskiwało potrzebne dewizy, ale odbywało się to kosztem pracownika, który zarabiał grosze w bezwartościowej walucie.
Wykonanie jakby lepsze niż dawniej.
Smiem twierdzic ze trudno byloby o gorsze.
@@sebastianbort8512 radziecki sprzęt pokonywał tę barierę.
@@sebastianbort8512😂
Hah😂 lepsze jak dawniej
Czuję niedosyt. Chcialem uslyszeć coś więcej o aspektach konstrukcyjnych, w szczególności prądowym sprzężeniu zwrotnym, które ponoć zostało tu zastosowane. To ciekawa innowacja zapożyczona chyba ze świata wzmacniaczy operacyjnych.
Przecież powiedziałem, że będzie więcej.
@@ReduktorSzumu Tak, tak, słyszałem. Będę czekał z niecierpliwością. 😊
może mało widziałem ? - DOBRE !
Piękny wzmacniacz ! Super nie zmieniony design , ale dodałbym w regulacji barwy >środek< - trzeci potencjometr ! Piękny !!!
Czekałem na tą prezentację przez Pana.
Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam serdecznie.
Super sprzet no i Polski trzymam kciuki !!!!
Wzmak ładny, nawiązujący do starego, w środku uporządkowany, dla mnie plus. Cena z kosmosu, ale i poprzednik nie był tani, a trzeba było wystać w kolejce. Dla mnie zwykłego nastolatka wtedy była tylko możliwość posłuchać w bibliotece audio, co czyniłem nader chętnie ze słuchawkami na uszach i kopiowaniem na potęgę zbiorów biblioteki na kasety. Ech piękne czasy. Więc i ten model pewnie też nigdy nie zagości na mojej szafce, ale niezmiernie miło mi, że powstał.
To jak nazwać ceny np. McIntosha, Accuphase i wielu, wielu innych skoro 15k to jest cena z kosmosu? Tamte to z innego wymiaru, a i tak ludzie na ziemi kupują :D
@@beatliner1009 Równie dobrze można jęczeć że cena Ferrari jest z kosmosu. To nie jest sprzęt dla każdego i cena jest jednym z parametrów, które zawężają kręgi konsumentów. Osobiście poczekam na więcej opinii na temat tego sprzętu i chętnie tejknę go z drugiej ręki, kiedy jego cena będzie już bardziej przystępna. Ciekaw jestem jaki będzie popyt na ten temat. O ile producent będzie się chciał podzielić taką informacją.
Przy nie nastawieniu na masową produkcję wysoka cena rekompensuje mały popyt. Przy masie duży popyt rekompensuje niską cenę. Ważne by Ci co kupią byli zadowoleni;)
@@dzixe Do takiej refleksji to trzeba dorosnąć. Niestety świat rządzi się swoimi prawami i nie ma i nie będzie perfekcyjnych urządzeń za złotówkę. 👍
@@fastlolek Jak i perfekcyjnych za tysiące. Z tego powodu napisałem, że produkt ma cieszyć. Bo idealnie nigdy nie będzie.
No i super! Fajny odcinek, niezły sprzęt. Miło się oglądało i słuchało (ach, ten głos Redaktora!).
Umówmy się, przy tej cenie jest relatywnie tak samo a może nawet bardziej nieosiągalny co jego odpowiednik w PRL-u. Fajnie że jest i że nie jest chińszczyzną a porządnym sprzętem, szkoda tylko że grupa jego odbiorców pozostanie bardzo wąska.
Jak coś jest dobre z dobrych podzespołów to niestety to kosztuje. Był by Chińczyk było by tania z nawą UNITRA ale czy tego chcemy ?
Gdyby trafił pod strzechy to byłoby słuchane Majteczki w Kropeczki. A byłoby to świętokradztwo
@@ppkbtba co się słuchało na oryginalnej unitrxe?
Cepelajów ? Kinkrimzon ? Kamandapinkaflojda? Prokolcharum? Dychu?
To czy jest porządny to okaże się za wiele lat. …a opinie z internetu, dla mnie 0 wiarygodności.
Kochani, szanujcie Polska technikę. Naprawdę super że jest i to w świetnej jakośc i aż mi się łezka kręci że to wygląda tak jak kiedyś!!
Czekałem na tą prezentację na tym kanale. Jednak wydaję mi się ona trochę powierzchowna i wygładzona. Powiedzmy zremasterowana. Nie przeczę że to dobry sprzęt. Ale na podstawie moich prywatnych analiz ( słyszałem go na targach) porównań i tego co tu usłyszałem a w szczególności zobaczyłem (wnętrze) stwierdzam że połowa tej sumy, czyli ok 6-7tys. to są już wszystkie pieniądze jakie można realnie dać za to. Mało tego, przypuszczam że autor tego kanału wychodzi z podobnego założenia, ale nie bardzo (powiedzmy) wypadało mu w tym przypadku to stwierdzić. Dodam tylko że w/g moich ocen, także wiele innych (ale żeby nie było - nie wszystkie) zagranicznych, uznanych audiofilskich sprzętów, obecnych na rynku, ma przesadnie wygórowane ceny. Ja wiem że dobra jakość musi kosztować, ale mając jakąś tam wiedzę w temacie elektroniki, dostrzegam punkt od którego cena jest już naprawdę ,,niezdrowo" sztucznie pompowana. A tu przecież jeszcze trzeba wziąć pod uwagę realia (popytu i możliwości) naszego rodzimego rynku audio.
Niektórym przyzwyczajonym do małych skośnych rączek koncepcja konkurowania jakością i użytkowanie sprzętu długodystansowego może się nie mieścić w głowie. Koszty produkcji to nie tylko koszty komponentów, ale utrzymanie ciągłości obsługi klienta, żeby nie pozostawał sam sobie w razie problemów oraz spełnianie wszelkich kryteriów UE przewidzianych dla elektroniki konsumenckiej. Jak coś nie wypali to trudno, ale nie da się najwyraźniej zejść niżej, aby nie zacząć wypuszczać lipy.
Od regulacji ceny jest rynek. Uczciwe przyznanie się przed sobą samym, że coś nie jest na moją kieszeń oraz sprzęt mniej wyśrubowany jest dla mnie wystarczający nie jest przecież niczym złym.
Ja myślę, że raczej nie da się czegoś na takim poziomie jakości wykonania zrobić za 6-7 tys. To musiałby być sprzęt produkowany masowo, żeby to się za takie pieniądze spinało.
Czyli klasyczny dylemat: albo masowo, ale wtedy trzeba być wielką firmą z wielką marką i wielkim marketingiem, albo niszowo ale z bogatym targetem. Czy w Polsce jest wystarczający target na taką cenę?
A może uda się ekspansja zagranicę?
@@piotrz7542 Nawet nigdy nie siedząc w tej branży, wiadomo że koszta jeszcze zanim cokolwiek się sprzeda są ogromne, tak jak piszesz 6-7 k za sztukę to musiałoby być produkowane w chinach w fabryce produkującej wszystko a projekt najlepiej gotowy rebrand z logo Unitra żeby tu przyciąć na kosztach i testach. + sporo pieniędzy na promocje.
Pięknie wygląda, design jest ponadczasowy, bardzo dobrze, że nie ma żadnych dodatkowych cyfrowych przetworników. Ma to, co ma mieć. Jakby było mnie stać, to bym kupił.
I co nadal wymieniłby (dopłacił) Pan do swojego SU-G700m2 bo teraz to już różnica 8tys. 15tys za Unitrę było nie mało, ale ta podwyżka do 20tys to wywaliła jak w gabinecie u komendanta tylko nie podłogą, a sufit cenowy.
Kabelek 4mm2 kosztował u nich 700 zł ale stwierdzili że to trochę mało i zrobili 1999
Elegancki, stylowy. Środek wygląda świetnie. 👏
Mam go na oku.
Mam kolegów którzy "produkują" zegarki Made in Poland .Na tarczy zegarka opis że wyprodukowano w Polsce na opakowaniu nomen omen bardzo ładnym także .Zegarki też ładne a nawet niektóre bardzo. Problem w tym że ani jedna cześć tych zegarków nie powstaje w Polsce .Tarcza z nadrukiem jest robiona w kraju x ,reszta komponentów też. W Polsce powstają karty gwarancyjne i instrukcje ;-) Myślę że z tą unitrowską elektroniką jest podobnie.
Poczekajmy na kolejną część filmu z wywiadu z panami z Unitry, mają oprowadzić po firmie i możliwe że pokażą linie produkcyjną.. wtedy wszystko się okaże :) @@briann2399
zawsze miło posłuchać recenzji oraz innych technicznych informacji od osoby która ma ogromną wiedzę w temacie elektroniki użytkowej a która swoją bezcenna wiedzą dzieli się z innymi pozdrawiam a tak po za tyn doceniajmi produkty naszej produkcji i nasza mysl technicza 👍🇮🇩
Też się cieszę że nie ma lipy w konstrukcji.
Super wzmacniacz!
Rewelacja. Wzmacniacz prezentuje się doskonale.
"...scena dźwiękowa sięga nie tylko wszerz, ale także w górę" we wzmacniaczu lampowym. To cytat. Niczego nie kwestionując, chciałbym się dowiedzieć (ze względów poznawczych i z chęcią podjęcia dyskusji), jaką to informację wprowadza wzmacniacz lampowy do sygnału stereofonicznego, że scena dźwiękowa, czyli obraz pozorny, tworzony przez dwa kanały, rozciąga się "w górę". Informację, której nie ma w sygnale źródłowym i której nie wprowadza wzmacniacz tranzystorowy, nawet tak doskonały, jak WSH-805.
Co do tego ostatniego, to przyłączam się do wyrazów uznania. Widziałem go na Audio Video Show, gdzie był zaprezentowany z przezroczystą górną ścianką. Maksymalizm rozwiązań i dbałość o jakość komponentów jest godna uznania. Oceniam to jako wieloletni konstruktor urządzeń telekomunikacyjnych (a więc profesjonalnych). Widać, że szefostwo pozwoliło konstruktorom poszaleć. Można tylko mieć obawy o sukces komercyjny i co się stanie, gdy szefostwo zechce aby produkt na siebie zarabiał i nadstawi ucha w stronę księgowego.
Przyznam się, że nie wiem, jakie zjawiska to powodują, ale jest to faktem, zauważonym przez wiele osób. Być może wprowadzanie parzystych harmonicznych w dużej ilości, nierówno w obu kanałach...ale pewności nie mam.
Mój (i nie tylko mój) problem polega na tym, że - starając się rozumieć temat - nie widzę żadnego logicznego związku między np. zawartością akurat parzystych harmonicznych, a rozciągnięciem w pionie pozornego obrazu dźwiękowego. Poza tym dobry wzmacniacz lampowy konstruowany jest tak, aby zawartość wprowadzanych harmonicznych była jak najmniejsza, a więc, aby dźwięk był "wierny", a nie specjalnie uformowany, w dodatku w sposób kompletnie niekontrolowany. Dostrzegam sprzeczność w odbiorze wzmacniaczy lampowych jako tych, które kreują określony typ brzmienia (co wymagałoby określonej deformacji sygnału), a jednocześnie dążeniem do braku deformacji, co jest wspólną cechą podejścia do wszystkich konstrukcji audio, a w przypadku wzmacniaczy lampowych jest trudniejsze i bardziej kosztowne. Żartobliwie powiem, że gdyby miłośnik wzmacniaczy lampowych miał przed sobą na żywo ś.p. Dawida Ojstracha grającego na skrzypcach Stradiwariusa, to stwierdziłby, że brzmienie mu się nie podoba, bo brak mu "lampowego" ciepła. Zmierzam do tego, że wyjaśnieniem mogą być raczej odbywające się w mózgu skojarzenia wykraczające poza akustykę, a tym bardziej elektronikę. Odsyłam także do swojego komentarza pod Pana audycją "HiFi za grosze, czyli wzmacniacze ze śmietnika". To tylko moja opinia i głos w dyskusji. Szanuję każdą odmienną. @@ReduktorSzumu
bo jesteś ja na scenie, to takie paroksyzmy słowne… jak już nie mam co powiedzieć to najlepiej scena i to nie ta wąska ale i ta szeroka a najlepiej nie tylko przy samej ziemi (podłodze) ale i też na nieboskłonie (przy suficie)… no. Scena ta rozciąga się i rozciąga… jak gumka w majtkach z PRL'u.
@@andrzejczernow9712 Ależ skąd. Wzmacniacz lampowy ma być przyjemny, a nie prawdziwy. Ludzie lubią miłe kłamstwa. Wolą je od prawdy. To się odnosi do przekazu słownego, dźwiękowego i obrazowego. Tak jest z płytą analogową jak i filmem analogowym.
Ogólnie to super. No pilot to powinni zamiast taniej i podatnej na zużycie membranówki zrobić z aluminiowymi przyciskami jak "pambóg" przykazał w tej klasie cenowej. Instrukcję też bym wydrukował z twardymi okładkami na lepszym papierze. A jeśli chodzi o (b. wysoką) cenę, to myśle, że to duży błąd. Toyota kiedy wprowadzała markę Lexus na rynek zrobiła samochód (LS400) porównywalny albo lepszy pod każdym względem niż S-klasa w niższej cenie. Hyundai wprowadzając markę Genesis - podobnie. Czyli super jakość i rozwiązania techniczne w b. atrakcyjnej cenie i dopiero gdy rynek doceni markę, powoli windować cenę. Obym się mylił, ale myślę czy tak czy siak będziemy mieli na podstawie UNITRY interesującą i chyba bezprecedensową business case. Serwus!
Pytanie co jest konkurencja dla tego wzmaka ? Z którą integra obecnie produkowana konkuruje?
@@janickimusic Weż nie pytaj... Niemal każdy wzmacniacz w tej cenie ma wejścia cyfrowe niektóre nawet USB typu B i wtedy może służyć jako karta dźwiękowa do PC np. wzmiankowany Technics SU-G700M2 większość ma też możliwość komunikacji w systemach inteligentnego budynku. W Unitrze mamy za to przełączniki które się same przełączają... A i indywidualny raport pomiarowy dla każdego egzemplarza. Nice touch ale czy to zastąpi brak funkcjonalności
@@janickimusic Na przykład Yamaha A-S1200.
Wzmacniacz wręcz PIĘKNY 👍Na moment wróciłem do moich młodych lat czyli PRL. Wpomnę iż cięzko pracowałem by kupić sobie używany sprzęt stereo UNITRY (nowy był strasznie drogi) bo taki był dostępny dla zwykłych zjadaczy chleba. Mhhh takie były czasy.
Gdyby taki klocek pojawił się w latach 70tych nie stać by było nawet na niego tow.edwarda G. a KGB orzekło by że to technologia z USA NASA 😅
@@marinkorzeniowski4424
No to wyobraź sobie że cofasz się do lat 70 ze smartfonem iPhone 15 Pro Max i kładziesz na stół ojcu 😱😱😱 Bliskie spotkania trzeciego stopnia !!!
Dziękuję Panu za materiał :) bardzo cenne info Pozdrawiam i życzę zdrówka.
Mamy nasz Polski wzmacniacz audio hura super cieszę się że jednak jeszcze Polskie firmy się rozwijają oby tak dalej życzę im wszystko najlepszego.
Ty tak na poważnie? Mamy w Polsce od cholery producentów dobrego audio.
@@Ciakuza jakich?
@@Ciakuz Kolego tylko kto to kupi cały zestaw za ponad 50 tys zł Pomyślałeś o tym?.
@@Adam-uf2vl A dlaczego kupować od razu cały zestaw?
@@slawomirslyk takich jak np. Haiku Audio
Trochę nie rozumiem argumentów przeciw testom parametrów - ale zakładam że takie były zasady udostępnienia. Fajnie że Unitra nadal piękna.
Dziękuję bardzo
Muszę napisać... tzn nie muszę, ale i tak napiszę. Żeby wybrać UNITRĘ WSH-805 zamiast Technicsa SU-G700M2 różnica brzmienia musiałaby być naprawdę spektakularna na korzyść Unitry co najmniej tak jak spektakularna jest różnica we wzornictwie na korzyść Technicsa... I muszę przyznać że nie rozumiem wzorniczej kalki z WS 205. Mając możliwość zaprojektować coś współczesnego Unitra z tego zrezygnowała, stawiając na nawiązanie które jest kodem kulturowym tylko w Polsce i tylko dla niewielkiego procenta odbiorców...
Doskonale! Cena adekwatna do zastosowanych podzespołów. Powodzenia Unitra!
Co jest tak drogie? Panel przedni? Adekwatna?
Na stronie producenta 4 metrowy kabel miedziany 2,5mm2 wyceniony jest na 800 zł. Przy odtwarzaczu CD CSH-801 producent chwali się, że tenże posiada DAC i funkcję transportu, czyli wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy w odtwarzaczu CD to ma być coś wyjątkowego. Nie jestem do końca pewien, co oznacza "funkcja transportu" ale jeśli chodzi o to, że tacka na płyty może się wysuwać i wsuwać to jestem pod mega wrażeniem i cena 6500 zł. jest jak najbardziej uzasadniona. Wzmacniacz kosztuje 15000 zł. W świetle powyższego słodycz lejąca się z recenzji Reduktora troszeczkę mnie zastanawia.
Rzeczywiście nie rozumiesz różnicy między odtwarzaczem a transporterem CD i równocześnie nie wstydzisz się błyszczeć swoją ignorancją?
@p.k.7111 Istnieje coś takiego jak ironia (wiem, trudne słowo). Chwalenie się taką funkcją w sprzęcie za 6,5k poprostu mnie śmieszy. Przecież mówimy tu o zwykłym wyjściu cyfrowym, które miał praktycznie każdy odtwarzacz sprzed 20-30 lat. No ale brzmi to bardzo audiofilsko.
Super! Az milo usluszec przed sekunda siedząc przy porannnej kawie na Islandii na antenie Radio Nowy Swiat z ust p.Mana o właśnie tym Twoim odcinku i polskim wzmacniaczu Unitra! Pozdro😊
Pamiętasz może dokładnie z którego dnia była ta audycja? Chętnie bym sobie odsłuchał.
@@tomtwiss3711 oj nie
Z tą ceną kabli na stronie też nieźle pocjechali xD, cena to oczywiście oplot z kabla od żelazka.
No daj zarobić ludziom… kawa z cpnu tez jest przepłacona ze 4x
@@frankie_van_Drops dać zarobić można, ale przecież to kit.
Na stare to 20 milionów
Jestem również dumny z projektu Unitra, no nie będzie mnie stać kupić ten wzmacniacz ,ale z całego serca życzę samych sukcesów naszej nowej Unitrze . Powodzenia Panowie. wspaniały i nowoczesny wzmacniacz !
Nie słyszałem tego sprzętu i nie widziałem na własne oczy, więc trudno coś powiedzieć ale biorąc pod uwagę ceny to może być problem ze sprzedażą nie tylko na polskim rynku. Kompletując to wszystko wraz z dedykowanymi kolumnami, o których właściwie, nic nie wiadomo, robi się kwota 60 tysięcy a za taką cenę można mieć na prawdę świetny sprzęt innych, sprawdzonych marek z tak zwanej "audiofilskiej" półki. Tak, wiem że są wzmacniacze kosztujące grubo ponad 100 tysięcy ale zejdźmy na ziemię. Unitra raczej nie aspiruje do takich urządzeń i raczej celuje w rodzimy rynek ze średniej półki lecz z taką wyceną, będzie bardzo ciężko. Nie mniej, bardzo kibicuję Unitrze i życzę sukcesu. Cieszy mnie, że w końcu ktoś przywrócił tą markę bo to, co było kilka lat temu czyli chińskie słuchawki z logo Unitry, to było nieporozumienie i niesmaczny żart. Mam nadzieję, że może, w miarę rozwoju nowej Unitry, ceny spadną a jakość przekona klientów. Sam, chętnie bym kupił ale na pewno nie za takie pieniądze.
nic dodać nic ująć, wystarczyłoby zrobić ceny wzmak za 5 tysi cd za 3 tysie i klientów byłoby naprawdę dużo, a tak to jedynie jelenie i snoby z grubymi portfelami.
wszystko pięknie tylko czy warto ? za taką cenę można znaleźć dobrze grającego lampowca lub naprawdę dobry wzmacniacz tranzystorowy , czy to logo i "wyprodukowano w Polsce" jest tego warte ?
dla mnie logo UNITRA to sentymentalne wspomnienia sprzętu delikatnie mówiąc jakotakiej jakości . Mimo wszystko szacunek za świetny projekt i wykonanie, jednak mnie trik z logiem nie kupił i nie wywołał zjawiska "muszę go mieć" co mogło by wystąpić gdyby ktoś zaoferował mi sentymentalną podróż do np. dużej wieży lub średniej Dioroskiej itp. dając na dokładkę dobrą jakość i przystępną cenę .
Bardzo szanuje Pana kanal. Dziekuje za bardzo dobry material.. co do unitry - niestety, w mojej subiektywnej ocenie - po odsłuchach na targach / przy cenie 15k.. niestety - fezz daje wiecej.
Pamiętam, jak od początku lat 90-tych przez całe lata marzyłem o tym, żeby kupić wyprodukowany w Polsce rower wysokiej klasy, czy skompletować taki sprzęt audio. Wtedy to było niewykonalne. Teraz jesteśmy potentatem w produkcji rowerów (Kross, Romet, Unibike, Maxim, Ns bikes i wiele innych marek), a rynek audio wygląda bardzo przyzwoicie i wciąż się rozwija (Pylon, Fezz, Taga harmony, Tonsil, Unitra, Diora, Stx, żeby wymienić tylko kilka). Mam już obecnie polskie produkty z obu dziedzin. Trzymam kciuki za Polskich producentów!
super kupie sobie jak będę składał nowy zestaw
20 Kola to sporo jak na polski rynek zycze powodzenia firmie wykonanie na poziomie swiatowmy zmotoryzowane kazde pokretla plus pilot mysli technicznej BRAWO mozna tylko pomazyc ale warto miec marzenia :}
Ja też jestem dumny ze w końcu mamy swoje, chociaż AUDIO prawdziwe, nie zgapione od Japończyków. 😊
Takiego pilota niema chyba nikt.
Na razie nie ma. Czas pokaże bo pomysł w sumie prosty.
Czy leci z nami pilot ?
Polecam zobaczyć sprzęt marki Audio Pro tam są takie piloty.
Shiit tez ma takie piloty :)
Ano widzicie. Też takie fajne te piloty ?
Rok temu mieliśmy cenę 15 000 zł dzisiaj to już 19 999 zł coś niesamowitego ...
Popieram większość komentarzy. Tak cena prawdopodobnie za wysoka, na początku pewnie będą chętni, może później cena spadnie. Wolał bym wyskalowanie wskaźników w Watach i przy takiej mocy szczególnie dla 4 om dodatkowe wymuszone chłodzenie. Nie zawsze taki wzmacniacz będzie stał nie przysłonięty choćby innym sprzętem, a wtedy może być gorąco przy większej mocy. Wykonanie bardzo ładne na zewnątrz i w środku. Czas pokaże jak z awaryjnością i z ciekawością obejrzał bym schemat. Czy tranzystory końcowe to mj15003 mj15004? . Brawo dla obecnej Unitry. Pozdrawiam
raczej MJ15025G
Dziękuję za odcinek. serce rośnie, że Polacy potrafią zrobić tak znakomity sprzęt. niestety cena powala. Ale biorąc pod uwagę, że mój ojciec musiał wydać 40 lat temu sześć pensji za wzmacniacz to 3😉 wypłaty mojej żony na ten wzmacniacz to w sumie dobry interes.
Jak sądzę piszesz o czasach PRL, wzmacniacz Foniki WS503 kosztował ok. 1 wypłaty,
@@Nil-cb4zl tak, mam na myśli czasy słusznie minione. może ten sprzęt, które wymieniłeś kosztował jedną pensję ale inne kosztowały o wiele więcej. I niestety jedna pensja to trochę było mało wtedy. Średnia pensja wtedy wynosiła około 15 000 zł 1 $ kosztował 500 zł na czarnym rynku. to znaczy, że zachodnie sprzęt kosztował niebotyczne sumy.
Gdy średnia pensja wynosiła 15 tys zł, dolar na "czarnym rynku kosztował nie 500 a ok. 300 zł.@@arkadiuszrogozinski2769
W Polsce ceny było całkowicie inne niż na zachodzie, a sprzęt RTV był rodzimy, całkiem niezły zresztą.@@arkadiuszrogozinski2769
@@Nil-cb4zlchyba wypłaty ale 1 sekretarza ;)
Posiadam trochę sprzętu unitry, tylko z przyczyn sentymentalnych, wole sprzęt vintage japoński, jest znacznie lepszy, co ciekawe używany bywa relatywnie tańszy. WSH-805 napewno jest świetnym wzmacniaczem, ale jeśli miałbym wydać 15k na wzmacniacz to napewno nie na unitre, która oprócz wartości sentymentalnej niema żadnej historii, a zamowienie komponentów z napisem unitra nie czyni go polskim.
Gratulacje za ten odcinek zarowno prowadzacemu jak i Unitrze ! ( Od 25 lat uzywam niekiedy extremalnie Ws-303.ktory sluzy zachwycajaco).Dziekuje.A co do ceny dobre kosztuje - ja za swoj zaplacilem 500 $ co w koncu lat 80 bylo sporym wydatkiem ( Ostatni rodsrer Bugatti kosztuje 5 ml.euro.!)
Pozdrawiam wojtek.
Obejrzałem prawie całość, pomyślałem sobie pewnie kosztuje z 5-6 tys PLN to wezmę se mały kredycik na to co brakuje i sprawię sobie taki. I TAKI C**J, sprawdziłem cenę i kredycik przeznaczę na jakiś cambrige albo NAD
Ale co to wnosi? Ma być specjalnie dla Ciebie tańszy bo? ? :-) Nikt nikogo nie zmusza. Ja bym kupił ale muszę posłuchać najpierw. Możesz kupić sobie też bmw i Ci wystarczy..
Naprawdę szacuneczek widać że jest to nasza myśl fajne rozwiązania zwłaszcza przemyślany pilot no kurcze życzę by firma się rozwijała bo ma szansę zaistnieć na rynku
Za 15 tys znajdzie się może kilkudziesięciu klientów, natomiast Konstruktorzy powinni zadbać o wejście optyczne, może nawet wbudować odbiornik Bluetooth z aptX i USB.
Piękny jest. A co najważniejsze - nasz. Dobre, bo polskie. Dla odczucia pełnego spektrum wrażeń polecam słuchać w klapkach Kubota, które to również wróciły.
Jak zwykle świetny odcinek. Ale.... Bardzo rozczarowujące jest niewykonanie pomiarów. To jest coś niezwykłego jeśli chodzi o rzetelność Pana felietonów. Cóż może w kolejnym odcinku o Unitrze ? :)
pomiary wykonano już wcześniej, Reduktor pokazywał raport i to zrobiony na analizatorze Audio Precision, więc nieosiągalny w domowych warunkach.
Jako użytkownik wzmacniacza z serii Yamaha natural sound , który też jest wzorowany na sprzętach retro , pierwsze co spodobało mi się w nowej Unitrze to wygląd, kolejna sprawa wnętrze (układy, radiatory transformatory) no piękne. Jednak już przepuszczałem jaka jest cena.
Krótko podsumowując może kiedyś zamienie moja Yamahę na Unitre.
Życzę Twórca nowej unitry samych sukcesów a RS dziękuję za świetną recenzje.
te 2 zestawy 4 diód prostowniczych bez radiatorów... oj bedą smażyć płytkę i grzać kondesatory obok, nie mówiąc o ograniczeniu prądu, wiec i kompresji basu.... (ale moze mostki do glownego zasilania sa gdzies indziej i to sa to jakiegos zasialacza o malym pradzie?)
Super wygląd i powrót do minionych lat świetności Unitry, żeby jeszcze cena była na kieszeń przeciętnego fonoamatora :-)
Witam.
No to Reduktor Szumu mi namieszał :)
Co wybrać ? Technics SU-G700M2 za 11,5 k, czy poczekać na Unitra WSH-805 za 15 k ?
A może mały test porównawczy ?
Nie trzeba czekać. Wzmacniacz można kupić.
Moim zdaniem, gdybym ja miał wydać kilkanaście tyś. To wybrałbym Technics'a
Odstawiając sentymenty na bok- Technics bez dwóch zdań, chociaż nie każdy polubi jego sterylne cyfrowe brzmienie.
Nie miałem okazji sprawdzić Unitry, ale używam G700M2 i bardzo polecam - świetny wzmacniacz.
Yamaha AS2200
Jakieś ponad rok temu zakupiłem używany CHORD ELECTRONICS CPM 2650. Zapłaciłem za to jakieś niecałe 3000 GBP, czyli równowartość nowej Unitry. Troszkę wcześniej posiadałem NAIM NAP 250. To będą punkty odniesienia do UNITRA WSH-805. Niedawno miałem okazję obejrzeć i przetestować Unitrę u znajomego. Pod względem jakości dzwięku, Unitra jest OK. Ogólnie kawał fajnego dzwięku. Bardzo fajnego. Jazz naprawdę fajnie brzmi . Ale pod względem materiałów i wykonania, no to petarda. Unitra (srebrna) jest piękna, przykuwa wzrok, czaruje, widać klasę . A co do ceny, to troszkę jak z autem. Jeden ma Maybacha a inny VW Polo. To jeżdzi i to jeżdzi. Tylko wrażenia z jazdy inne. Więc cena jest bardzo adekwatna do tego co oferuje Unitra. Bardzo dobry dzwięk, rewelacyjne materiały, wykonanie i wygląd. Ja kupię.
Jestem bardzo zaskoczony tak dobrą opinią tego wzmacniacza
A ja nie. Domyśl się dlaczego spodziewałem się peanów pochwalnych
`` Unitra WSH-805 = 15000zł? BUHAHAHAHAHAHA XD
Za piętnaście tysiecy zlotych???
Reduktor nawet nie pokwapił się na identyfikację kluczowych komponentów. Szczególnie że mamy tutaj zwykły dwustronny PCB. Podczas napraw potrafi bez schematu rozgryźć takiego Caspiana, lub przynajmniej oglądowo podać jego budowę. Wygląda to na materiał sponsorowany urządzenia przynajmniej 3x droższego, niż być powinno.
@@michajanicki6860 luxman najtańszy 23 tysie
Polak to dziwak chciałby dużo zarabiać a mało płacić za produkty a zus kosztuje to nie jak za komuny nic nie płacili zusu a pobierają wysokie emerytury
W tej cenie aż się prosi aby napisy były frezowane a nie zwykłe sito
Ale czy możliwość odcięcia przewodu PE od sprzętu zamkniętego w obudowie przewodzącej jest zgodne z przepisami przeciwporażeniowymi? Chyba nie można ot tak, zmieniać sobie klasy ochronnośći. Chyba. Że masa nie jest połączona z obudową, ale to byłoby chyba dziwne.
Wizualnie i odsłuchowo sztos, cenowo stos. Nie wiem, czy to nie jest kolejny odcinek audio voodoo.
Dziękuję, za interesujący odcinek.
Było by pięknie, jakby się udało w przyszłości omówić/przedstawić wzmacniacz NAD C 3050, który też nawiązuje designem do starszych konstrukcji (no i jest bardziej przystępny cenowo).
Słuchałem cały zestaw unitry. Budowa wzmacniacza imponująca. Cena tego wzmacniacza trochę zaskakuje bo to 15k. Już odtwarzacz CD budową nie grzeszy a to 6k. Mogę pokazać jak wyglada w tej cenie innej marki. Bardzo kibicuję polskiej firmie ale też nie mogę być zaślepiony. Moja opinia jest taka że jeśli nie znajdą rynku na zewnątrz to będzie lipa. Byle by nie podłączyli tego CD i gramofonu. Sam wzmacniacz pomimo fajnej konstrukcji jest za drogi na polskie warunki. Już taniej wychodzi wzmacniacz marzeń 🙂.
No ale to chyba z założenia to nie jest budżetowa, masowa produkcja. Tylko raczej produkt premium. Inaczej musiałby być made in china
@@janickimusicco nie zmienia faktu że ceny są przesadzone , przykład przewody na ich stronie 2x2.5 mm² miedziane z bananami 4 metrowe komplet 700 czy nawet 800 zł .
Sory ale dokładnie taki sam przewód miedziany kupię znacząco taniej , i do tego dokupię solidne banany za parę zł , ceny są wyraźnie przesadzone.
0:57 1:01 1:20 1:29 1:36 1:38
8:04 8:14
No ok, ale kto pytał?
Super odcinki. Pozdrawiam prowadzącego. Pamiętam lata 80 - te i "Radmora'' za 14.500. Wtedy 5 moich wypłat. Marzenie. W końcu kupiłem. Dzisiaj cena wzmacniacza podobna, ale jakość o niebo lepsza .
@@nile2589???
17:33 Pasmo przenoszenia do 110kHz, nie 125kHz 😌😜
Dziękuję za odcinek. No kurcze, skoro okazuje się, że wzmacniacz jest tak dobry, to jego cena - mimo sporej wielkości - jest jak najbardziej usprawiedliwiona. A swoją drogą, bardzo się cieszę, że wreszcie (!) "nasi" zrobili coś naprawdę dobrego, coś naszego, bez kopiowania innych. Wychodzi na to, że marka naprawdę wróciła na rynek. Minusem jest tylko to, że UNITRA stała się firmą robiącą sprzęty nie dla "Kowalskiego" tylko dla bogatych ludzi. Czyli UNITRA jest, ale nie ma jej dla nas - Kowalskich.
Cena! Za wysoka. Marka jest enigmą na tzw zachodzie. W Polsce wschodzi ponownie. W tym wypadku cena/jakość będzie odgrywać rolę. Dlaczego? Są inne uznane marki i tansze
Osobiście liczę na to, że Unitra zrobi wreszcie karierę za granicą i ludzie będą ją kupowali nie za sentyment a dla dźwięku.
@@Adriann996 Należy tego życzyć . Jednak startuje UNITRA zbyt mocno. Moim zdaniem powinna zacząć od hitu tzw czyli coś w przedziale 2,500-4.000 , coś co będzie miało to coś.. Gradacja potem na 7.000 i wyżej .
kupię go, za około rok dwa
Choć podobnie jak w latach świetności pierwowzoru wyszedł produkt dla klas a nie mas, to i tak jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym wzmacniaczem :)
Troszkę nad design-em płyty czołowej mogli konstrukorzy odlecieć w kierunki hi-endu. Np. znaczek unitry z napisem wytłoczony na zewn, płyta przednia przedzielona wzdłuż lekkim wcięciem, pod potencjometrami zamontowć niewielkie światłowody z podświetleniem i wg mnie najważniejsze usytuowanie wskaźników wychyłowych po środku za pojedynczą wspólną szybką, a potencj. volume po prawej. Coś w stylu Acuphasa
👏👏👏 dla nowej unitry
Ufff. Udało się nowej Unitrze. Chyba wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Mamy się czym cieszyć. Oby się dobrze sprzedał.
@@sawekmikstein3712made in Poland, to.... przeciętny Chińczyk??
@@sawekmikstein3712 cena nie jest wyznacznikiem pochodzenia produktu.
Made in Poland oznacza, że wzmacniacz zaprojektowany i wyprodukowany został w Polsce, na krajowych częściach przez polskiego inzyniera, technika, montera. W Polsce zapłacono podatek VAT, opłacono koszty pracy w/w osób itd.
To wyższe koszty pracy, decydują w dużej mierze o finalnej cenie produktu. Gdyby wzmacniacz produkowany był w CHRL, być może kosztowałby połowę lub mniej.
Udało, ale na ja długo? Jako mała manufaktura nie mają dużych kosztów stałych, więc jakoś przeżyją
@@sawekmikstein3712 miłego również życzę!
Dobrze się rozmawia, z nadzorującym produkcję Unitry fachowcem ; p
Brawo, coś wspaniałego! Gdyby tylko środowisko prawno-ekonomiczne lepiej wspierało takie projekty to nasz mądry Naród mógłby rzeczywiście produkować sprzęty na światowym poziomie, a nie mleko, cebulę i wafle ryżowe.
A ja żądam inne pytanie.Ile elementów w środku jest zrobionych u nas w kraju
Podoba mi się ta konstrukcja. Zrobione tak jak kiedyś ..... Tylko czy te diody w mostkach nie są zbyt liche ?? Jakieś takie malutkie gabarytowo ....
Swoją pracę zawodową zaczynałem w Unitrze. Ponad 30 lat zajmowałem się serwisem tego sprzętu, więc jakiś sentyment mam do tego znaku.
Jednak się zastanawiam dla kogo tem sprzęt teraz jest produkowany, no napewno nie dla mnie. 15tyś. za sam wzmacniacz? to jakieś szaleństwo.
Na plus: to ma dobre parametry
widać, że solidnie wykonany
Na minus: tylko dwa kanały, więc dla audiofilów, ale trzeba kupić jeszcze jakiś odtwarzacz za kolejne tysie
brak- dziwięku przestrzennego 5.1 więc do filmów się nie nadaje
brak- BT jakbym chciał sobie coś wrzucić z telefonu, to nie mogę
brak- USB jakbym chciał jakiegoś audiobooka posłuchać
o dolby to nawet nie wspomnę
to sam wzmacniacz, więc ani zwykłego tunera, DAB+, czy radia internetowego
Reasumując: szkoda miejsca mi na tak sprzęt. Jak powiedzieli moi dorośli synowie "bezużyteczne dziaderstwo"
Piszę to trochę ze smutkiem, bo lubię posłuchać dobrej muzyki, ale każdy markowy zestaw kina domowego ma wszystko czego potrzebuję i to za mniej niż połowę ceny wzmacniacza.
>>> 15tyś. za sam wzmacniacz >>> Proszę sobie przejrzeć ofertę np. Fezz Audio, Haiku Audio i przestać lamentować nad wysokimi cenami. Przy obecnych cenach energii w Polsce nie da się produkować tu sprzętu budżetowego. We wzmacniaczach Yamahy jak A-S 2200, Accuphase czy Luxmana też nie ma BT ani USB i ludzie je kupują.
Dokładnie przestarzałe bezużyteczne dziadostwo samo nie zagra
To trochę tak, jakby powiedzieć, że drogi jasny obiektyw stałoogniskowy jest "bezużytecznym dziaderstwem" bo nie ma zooma i połączenia z Instagramem.
A jeszcze pamiętam jak z dziadkiem 2 lata temu opowiadał mi jak unitra działała i soę zastanawialiśmy czy odnowiom firme . Aż w końcu się udało gratulacje UNITRA😎🤠😄
Niby wszystko super, ekstra, hi-level i w ogóle prestiżowo, ale duch starej Unitry pozostał... ;) @3:55 - czy naprawdę, przy tej całej dbałości o szczegóły, nie dało się prosto przykleić kodu kreskowego z numerem seryjnym?
ton nie był egzemplarz seryjny...
Dziękuję za recenzję.
Fajna sprawa. W polskich warunkach będzie mnie na to stać gdzieś w okolicach 2040r:). Ale życie to nie wyścigi:)
Reaktywowala się również DIORA
Myślę, że tutaj też o tym będzie
Piękny oraz jak zwykle merytoryczny materiał , dziękuję
Ale on jest piękny. Dla mnie wizualnie to ideał. Szkoda że nie będzie mnie na niego stać. Ale mam nadzieję że da on zysk firmie i oby miał duży zbyt.