Tokar.ua Видався надзвичайний привід хоч якось вплинути на варварські вирубки лісу!!!!! Тим більше що з паводками, кардинально проблему не вирішити, а от з винищенням лісів можливо! І для Вас і ВСІХ , думаю важливішим був би наявний результат, ніж правдивість якогось твердження!
Дякую за відео. Але трошки доповню, як місцевий житель. Від цьогорічної повені постраждали якраз гірські райони Закарпаття, в основному Рахівсткий. Ані Хустський, ні Іршавський, ні Виноградівський з Берегівським цього разу сильно не постраждали, на щастя. От минулого року біда сталася якраз у тих селах, про які розповідається у відео, але там паводки відбуваються регулярно через особливості рельєфу і через те, що грунт родючий саме на заплавних територіях. Вирубка лісів при союзі була значно масштабнішою, ніж тепер. Поцікавтеся лише кількістю та потужністю лісопереробних заводів, що тоді діяли. Тепер їх значно менше і вони не такі потужні. Основна причина почастішання повеней та інших природних катастроф (не лише в нас, а й в цілому світі) - це зміни клімату. Хто б що не казав, але зміни є. І роль людини в цих змінах - основна. Але не тільки і не стільки вирубування лісів, а багато чого іншого, особливо, викиди парникових газів у атмосферу. Це сприяє її додатковому нагріванню, в результаті чого змінюються вітри, течії, рух повітряних мас і т.д.
Як місцевий житель підтримую, буквально декілька днів тому назад в селі як світило сонце через пів години надійшла грозова хмара, злило дощем в розмір з лісовий горіх близько 20 хв не більше, місцеві струмки піднялись десь на 1.5 метра, вирвались зі своїх русел і попрямували навпростець через дороги і подвіря в річку, при чому в іншій частині села був легенький дощик, ліс де був там і лишився, а от такі перепади погоди із сонячної на грозову зливу частішають та можуть чергуватись декілька раз на день і це не ліс а клімат
За часів "совка" ліс вирубувався значно більшими темпами. На лісових складах зберігалися тисячі і десятки тисяч складів. Лісокомбінати забезпечували велике індустріальне і житлове будівництво в якому тоді деревина використовувалась значно більше.
Дякую вам за таке відео! Під кожним відео про Карпати всі пишуть, що проблема в вирубці, а те що в інших країнах навіть без вирубки така ж ситуація нікого не бентежить, не хочуть люди головою думати, потрібно постійно когось винити.
Читаю коментарі і маю декілька доповнень до них. Дійсно, при совку об'єм рубок був більшим. Перелопатив в архіві десятки за 50 років(ЛГ10). Смереку в Карпатах не можна рубати, а обов'язково треба! На більшій частині площ,де зараз ялина, росла ялиця. А це вже зовсім інша історія. З культурою виробництва повний триндець. За незадовільну очистку і відсутність лісовідновлення потрібно жорстко карати. Ну, і сміття. Його вже настільки багато, що утворюються цілі греблі. Наслідки відомі.
2002 я була в зоні затоплення в Ческіх Будійовіцях.Була 100 річна вода.Це страшна стихія,яка нищила все і коли відкривали шлюзи на греблях так то були великі хвилі затоплення. Влада все робить для цього, щоб покращити зону затоплення і відновлюють болота де може вода затриматися і допомагати при посухах.У річках є метражі виміру ступнів затоплення, в кожному селі є пожарники і добровольці які ведуть гуртки для дітей. Навчають іх бути пожарниками від дитинства, їздять на змагання між селами і допомагають одні другим.Скликання пожарників мають через розглас на стовпах у селах і містах і сирени.
В мене в селі з заплави зробили футбольний стадіон. Будинки в безпеці і зерно не згниє під час повені. Але одне одоробло (місцевий сільський олігарх) вже собі там палац поставив. Тепер питання часу коли його підтопить. Але рятувати буде дурня держава, звісно ж. Бо ж в біді всі державу хаять
Село, де виріс, від паводків не сильно страждало, бо всі двори з будинками побудовані на підвищеннях по два боки долини. А в долині - просто берег, на якому нічого не вирощується. Тому коли його затоплює - не страшно. Навпаки, нанесете трохи родучого мулу з полів і трава потім краще росте, і корови мають де пастися :lol:
Я працював і паралельно слухав, час від часу підглядаючи. В місці «За часів радянської окупації» 😳 я зупинив і прослухав ще раз. Це було дуууже добре. Респект і повага! 👍
Під санітарною вирубкую, ріжуть живі дерева. Це ніхто не може перевірити, нема кого наказувати?.. Квадракоптером політали, знайшли місця вирубки і тільки і чути "ой-йо-йой, айа-йай". Прийшли, арештували, майно з обладнанням і техніку забрали, посадили на 20-30 років. Так, як роблять всі розвинуті і НЕ КОРУМПОВАНІ країни.
Мені, як жителю Карпат, приємно нарешті чути, що не лише вирубування лісу є головною причиною повеней. Цю причину завжди використовують політики щоб тримати в покорі гірське населення. Заборонити вирубувати ліс можна з таким самим успіхом як заборонити жителям рівнин займатися сільським господарством, бо воно виснажує ґрунт. Людям необхідно навчитися (нагадатися з прадавніх часів) не псувати середовище свого існування.
Назаре, в Карпатах зараз основною вирубкою лісу є "санітарна". В наших реаліях це дозволяє рубати ліс всюди, чи то заповідник чи ні, головне залишити з десяток дерев на гектар.
дякую за відео, докладно розібрали тему, якось інтуїтивно здогадувалась, що проблема нее лише у вирубках. і дуже добре, що пригадали про всіляки совєцькі проекти
Спасибі за пізнавальне відео! Читала статтю метеорологів, у якій йшлося, що у зв'язку зі змінами клімату в Україні опади випадатимуть нерівномірніше в часі, то посуха, то за короткий час значні опади.
Дуже смішно дивитися, як тема вирубки Закарпатських лісів всіми обговорюється, а зупинитися не може. На куски ріжте, я не повірю, что держава не може це зупинити. Просто сміхотворисько на весь світ! Ганьба!
на Волині під час дощів була на невеличкому озері.Місцевий 65 літній рибак розказав, що стільки води не пам"ятає .хіба що в дитинстві. Вода затопила луки та огороди.Дякую за актуальні роздуми
Це якщо ти вдома перевернеш відро з водою на килим, катастрофи небуде. Килим щось вбере, решта піде на паркет. Можна впоратися з шваброю і ганчіркою. Але якщо тобі перевернулося 100 відер зразу, то і килим не врятує і від сусідів матимеш на горіхи. Ліс вбирає і затримує воду, але всьому є межа.
"блогір не шаріт", він просто уважно читає соцмережі, бере інфу та дослівно, й з тими самими фотоматеріалами, озвучує статтю річної давнини з "текстів", з частковим додаванням інфи "радіо свобода". посилання на все це є під відео.
Раніше, в 90-х роках, повені в Карпатах відбувалися щорічно в травні і липні. Адміністрація лісозаготівельних підприємств чекали цього часу, бо була причина списати на повінь недостачі лісу, кілометри "збудованих" лісових доріг і волоків, тощо.
Стихія винесла на поверхню масштаб афер з лісом (не тільки Карпат), що кришуються на найвищому рівні. Бандитизм олігархів і корупція чиновників вкупі з низькою освітою - вирок державі. Так як люстрацій і суду нема, то все може трохи притихне (думаю, що ні) і продовжиться в рази більше. Справді: після нас хоч потоп. А косметичний ремонт нам покажуть - до наступної великої повені років через 10. Не покажуть грандіозний розпил грошей і допомоги.
на півдні країни (Микол. обл. р. Південний Буг) води суттєво побільшало. Не критично, але пороги ожили. Місцевий туризм активізувався, рафтинг розпочався.
Ліси, парки і насадження взагалі - важливі, адже вони не дають нагріватися землі, асфальту і т.д. через що нагрівається повітря яке призводить до підвищення випаровування. А чим більше випаровувань то тим більше десь випаде дощів. Но це лиш моя думка.
Чернівецька обл., села Ревне та Стрілецький Кут. Вода цього року їм завдала значної шкоди, але не від того, що Прут розлився, а від того, що випало за кілька годин дуже багато опадів і з гори Цецино, у підніжжя якої лежать ці села, линули тисячі кубометрів води з багнюкою та гіллям. Ця гора вся покрита лісом, але нажаль він не врятував від «великої води». Старі мешканці цих сіл не пам’ятають аж такої негоди. Товщина намулу склала більше 1м, людям затопило городи, криниці і будинки. Зараз потихеньку все це розгрібають. На кожний будинок виділили допомогу в розмірі 20 тис грн, але цього замало, адже щоб завантажити один самоскид і вивезти його, потрібно 1750грн. Щоб очистити все подвір’я потрібно вивезти 20-30 самоскидів.
Пригадую, як був малим і в селі круглорічно рубали ліс, мінімум 2 бригади. 1-2 трактори- трейлери майже кожен день тягали ліс руслами потічків від чого вода була коричневою цілими днями. Запитував одну людину, що була на непоганій посаді в лісгоспі. Так ось він казав, що за союзу Славський лісгосп давав 150 тис кубів плану, Сколівський-100 тис, а Турківський 50 тис. За незалежності наприклад Турківський вирубував лише 10 тис кубів. Але тоді не було фейсбуку і інфантильних юзерів.
@@Tokarua Не сильно володію інформацією, я зі Сколівського р-ну. Але якщо існує Славський лісгосп, то він точно десь щось вирубує. Сам шукав цифри в інтернеті, не знайшов. Але порівнювати з масштабами радянських часів-це смішно.
@@Tokarua По славскому лісгоспі:Основні показники ведення лісового господарства:лісовідновлення- близько 250 га, вирощування садивного матеріалу близько 2 млн.шт, рубки поліпшення якісного складу лісів - 800га, 49,0 тис.кбм, у тому числі рубки догляду в молодняках - 500га, рубки головного користування-40 тис.кбм.
Суцільні рубки в заповідниках хоч і заборонені, але вони ці заборони успішно обходять.. Типу санітарною рубкою на документах, а на справі роблять суцільні, а я часто ходив в Карпати, і з кожним роком вони стають все лисіші, будемо скоро ходити в лисі гори.
Дякую за альтернативну думку. На паводки ще також впливають забір річкового щебню, піску, як будматеріалів, при цьому змінюється русло ріки, як правило річка міліє. Під час паводків ріка розливається і затоплює значну частину територій, бо фізично немає де діватися, а якщо було б природнє русло такого б не трапилось.
@@Jec-man в відео казали що паводки були й раніше, коли вирубки не було, в інших країнах в яких вона контролюється й там думають на перед, але всеодно це не рятувало, то чому ж вирубка винна. Вона впливає, але це не основна причина.
Теж думав, що дерева мало б помогли, якщо вже до цього часу місяць йшли дощі, відповідно насичення грунтів водою уже було максимальним. Що в парі з випадінням 2.5 місячної норми дало свій результат
А я вірив, що вирубка лісів без засадження молодих паростків - основна проблема. Але, згадав щойно слова Данила Яневського, які подібні до того, що розповідалося у відое)
ніт, паводки - природній процес. Точніше, можливо, але далеко не обов'язково. Щоб робити такі висновки потрібні дані багаторічного моніторингу на великих територіях. Робити висновки про глобальні процеси по одному конкретному випадку, це як робити опитавання на всю країну і запитати тільки одну людину.
100%! Думати треба, коли починаєш будівництво, а не понти гнати: хата - над самим берегом, ще і тераса - прямо у воді. Всі ж заздрять такому помешканню! А тепер: люди, поможіть! Природа за недотримання її законів карає.
Біля полонини Боржава рубають так як має бути, всього від'їдь на декілька км. А там де сам хребет то не рубають, але хотять ставити вітряки. Навіть ті природоохоронні зони, нац. парки рубають конкретно. Згоден що не тільки ліси зупиняють повені, але якби ліс помножили а не скоротили думають цього б було достатньо
📌 Підтримай нові відео, підпишись на Патреон:
patreon.com/tokar
Tokar.ua Видався надзвичайний привід хоч якось вплинути на варварські вирубки лісу!!!!! Тим більше що з паводками, кардинально проблему не вирішити, а от з винищенням лісів можливо! І для Вас і ВСІХ , думаю важливішим був би наявний результат, ніж правдивість якогось твердження!
@@elenamelnikova1835
Тим, хто незаконно вирубує ліс, пофіг на паводки і затоплення.
Дякую. Приємно бачити оригінальний контент українською мовою
Дякую, у нас все рідною мовою
контент українською мовою - так. оригінальний - ні. просте озвучування на камеру тогорічної статті з "текстів" й не більше.
це не оригінальний контент, а озвучка тексту "текстів"
Коментар підтримки якісного україномовного контенту. Дякую за відео!
Справжній українець не тільки українською розмовляє, але й добре володіє інформацією!) цікаво, підписався)
Дякую за відео.
Але трошки доповню, як місцевий житель. Від цьогорічної повені постраждали якраз гірські райони Закарпаття, в основному Рахівсткий. Ані Хустський, ні Іршавський, ні Виноградівський з Берегівським цього разу сильно не постраждали, на щастя. От минулого року біда сталася якраз у тих селах, про які розповідається у відео, але там паводки відбуваються регулярно через особливості рельєфу і через те, що грунт родючий саме на заплавних територіях.
Вирубка лісів при союзі була значно масштабнішою, ніж тепер. Поцікавтеся лише кількістю та потужністю лісопереробних заводів, що тоді діяли. Тепер їх значно менше і вони не такі потужні.
Основна причина почастішання повеней та інших природних катастроф (не лише в нас, а й в цілому світі) - це зміни клімату. Хто б що не казав, але зміни є. І роль людини в цих змінах - основна. Але не тільки і не стільки вирубування лісів, а багато чого іншого, особливо, викиди парникових газів у атмосферу. Це сприяє її додатковому нагріванню, в результаті чого змінюються вітри, течії, рух повітряних мас і т.д.
Дякую за відгук, дійсно, клімат має тенденцію до зміни
Ви праві, ось тільки зараз менша офіційна вирубка.
Дякую за уточнення
Як місцевий житель підтримую, буквально декілька днів тому назад в селі як світило сонце через пів години надійшла грозова хмара, злило дощем в розмір з лісовий горіх близько 20 хв не більше, місцеві струмки піднялись десь на 1.5 метра, вирвались зі своїх русел і попрямували навпростець через дороги і подвіря в річку, при чому в іншій частині села був легенький дощик, ліс де був там і лишився, а от такі перепади погоди із сонячної на грозову зливу частішають та можуть чергуватись декілька раз на день і це не ліс а клімат
А що це за село?)
Цікаво. Особливо хочу подякувати за це: "За часів радянської окупації". Так тримати!
в даний момент совок ліси не вирубує тому тут винна влада совка і влада сучасна.
Називаємо речі власними іменами
@@lincoln7510
Это как?
А пачиму при советах паводков и пидтоплень не було?
За часів "совка" ліс вирубувався значно більшими темпами. На лісових складах зберігалися тисячі і десятки тисяч складів. Лісокомбінати забезпечували велике індустріальне і житлове будівництво в якому тоді деревина використовувалась значно більше.
Дякую вам за таке відео! Під кожним відео про Карпати всі пишуть, що проблема в вирубці, а те що в інших країнах навіть без вирубки така ж ситуація нікого не бентежить, не хочуть люди головою думати, потрібно постійно когось винити.
Ото ж і воно, що треба вмикати критичне мислення
Дякую Вам.Грамотно та зрозуміло!
Дякую за пізнавальне та інформативне відео. Було дуже цікаво.
Заходьте ще )
Вода засумує і повернеться)
ну а як же ще )
Дякую
Дякую. Дуже цікаве, корисне, інформативне та актуальне відео
Щастя здоров'я, успіхів вашому інформаційному ресурсу!
Дякую!
Дякую за круте пояснення ситуації!
Читаю коментарі і маю декілька доповнень до них. Дійсно, при совку об'єм рубок був більшим. Перелопатив в архіві десятки за 50 років(ЛГ10).
Смереку в Карпатах не можна рубати, а обов'язково треба! На більшій частині площ,де зараз ялина, росла ялиця. А це вже зовсім інша історія.
З культурою виробництва повний триндець. За незадовільну очистку і відсутність лісовідновлення потрібно жорстко карати.
Ну, і сміття. Його вже настільки багато, що утворюються цілі греблі. Наслідки відомі.
2002 я була в зоні затоплення в Ческіх Будійовіцях.Була 100 річна вода.Це страшна стихія,яка нищила все і коли відкривали шлюзи на греблях так то були великі хвилі затоплення. Влада все робить для цього, щоб покращити зону затоплення і відновлюють болота де може вода затриматися і допомагати при посухах.У річках є метражі виміру ступнів затоплення, в кожному селі є пожарники і добровольці які ведуть гуртки для дітей. Навчають іх бути пожарниками від дитинства, їздять на змагання між селами і допомагають одні другим.Скликання пожарників мають через розглас на стовпах у селах і містах і сирени.
Вдячний за таке цікаве та круте відео!
Дякую за цікаве відео про повені та паводки! 🏞️
Дякую за Вашу працю!
Дякую за інформативне та надзвичайно актуальне відео.
В мене в селі з заплави зробили футбольний стадіон. Будинки в безпеці і зерно не згниє під час повені. Але одне одоробло (місцевий сільський олігарх) вже собі там палац поставив. Тепер питання часу коли його підтопить. Але рятувати буде дурня держава, звісно ж. Бо ж в біді всі державу хаять
@Богдан Бот І ти :)
@Богдан Бот Я вас обох часто бачу то тут, то там)
Дуже цікаве відео, дякуємо!
Дякую за розлоге якісне пояснення.
Село, де виріс, від паводків не сильно страждало, бо всі двори з будинками побудовані на підвищеннях по два боки долини. А в долині - просто берег, на якому нічого не вирощується. Тому коли його затоплює - не страшно. Навпаки, нанесете трохи родучого мулу з полів і трава потім краще росте, і корови мають де пастися :lol:
Розумне рішення )
Дякую за випуск. Інформативно, цікаво (як завжди) та актуально.
Любо, дякую Пане Токар!
Я працював і паралельно слухав, час від часу підглядаючи. В місці «За часів радянської окупації» 😳 я зупинив і прослухав ще раз. Це було дуууже добре.
Респект і повага! 👍
Романе, на цьому місці тригериться адекватність глядача. Дякую, що помітили.
Дякую за ,як завжди,цікавий ,розумний український контент!
Під санітарною вирубкую, ріжуть живі дерева. Це ніхто не може перевірити, нема кого наказувати?.. Квадракоптером політали, знайшли місця вирубки і тільки і чути "ой-йо-йой, айа-йай". Прийшли, арештували, майно з обладнанням і техніку забрали, посадили на 20-30 років. Так, як роблять всі розвинуті і НЕ КОРУМПОВАНІ країни.
Мені, як жителю Карпат, приємно нарешті чути, що не лише вирубування лісу є головною причиною повеней. Цю причину завжди використовують політики щоб тримати в покорі гірське населення. Заборонити вирубувати ліс можна з таким самим успіхом як заборонити жителям рівнин займатися сільським господарством, бо воно виснажує ґрунт. Людям необхідно навчитися (нагадатися з прадавніх часів) не псувати середовище свого існування.
Саме так, треба знати справжні причини катастроф
Назаре, в Карпатах зараз основною вирубкою лісу є "санітарна". В наших реаліях це дозволяє рубати ліс всюди, чи то заповідник чи ні, головне залишити з десяток дерев на гектар.
1.В населених пунктах будують не греблі, а дамби. 2. Природні русла відновлювати уже давно неможливо, оскільки всі долини річок забудовані.
дякую за відео, докладно розібрали тему, якось інтуїтивно здогадувалась, що проблема нее лише у вирубках. і дуже добре, що пригадали про всіляки совєцькі проекти
А пачиму при советах паводков и Повеней не було даже в зоне риска?
Дякую
Спасибі за пізнавальне відео! Читала статтю метеорологів, у якій йшлося, що у зв'язку зі змінами клімату в Україні опади випадатимуть нерівномірніше в часі, то посуха, то за короткий час значні опади.
Дякую за відео
Дуже смішно дивитися, як тема вирубки Закарпатських лісів всіми обговорюється, а зупинитися не може. На куски ріжте, я не повірю, что держава не може це зупинити. Просто сміхотворисько на весь світ! Ганьба!
Дякую, багато цікавої та нової для мене інформації.
на Волині під час дощів була на невеличкому озері.Місцевий 65 літній рибак розказав, що стільки води не пам"ятає .хіба що в дитинстві. Вода затопила луки та огороди.Дякую за актуальні роздуми
Давно підписаний!!! З мене вподобайка👍, та репост⤴️ для просування рідномовного контенту! Так тримати💪👏
Дякую, Юрію!
Дякую, дуже цікаво та інформативно.
Це якщо ти вдома перевернеш відро з водою на килим, катастрофи небуде. Килим щось вбере, решта піде на паркет. Можна впоратися з шваброю і ганчіркою. Але якщо тобі перевернулося 100 відер зразу, то і килим не врятує і від сусідів матимеш на горіхи.
Ліс вбирає і затримує воду, але всьому є межа.
Оригінальний контент 💪🏻💪🏻💪🏻
Вогонь!
вчимося робити самі :)
Кориcна інформація, дякую!
Дякую за цікаве відео!
Це найкращий матеріал на цю тему з тих, що я бачила! Спасибі велике!
Дякую, приємно це чути :)
тот самый момент, когда блогер шарит больше чем все чинуши вместе взяты
Думаю, це знає багато хто. Але таке пояснення невигідно комусь, тому його не афішують
Тот самый момент, когда вам пытаются залить в уши очередную хрень, но вы готовы и в это поверить, лишь бы сказали, "как в Европе"
"блогір не шаріт", він просто уважно читає соцмережі, бере інфу та дослівно, й з тими самими фотоматеріалами, озвучує статтю річної давнини з "текстів", з частковим додаванням інфи "радіо свобода". посилання на все це є під відео.
Раніше, в 90-х роках, повені в Карпатах відбувалися щорічно в травні і липні. Адміністрація лісозаготівельних підприємств чекали цього часу, бо була причина списати на повінь недостачі лісу, кілометри "збудованих" лісових доріг і волоків, тощо.
А зараз ситуація інша ?
@@Tokarua , сподівання лг залишилися, але графік збився. Останнє десятиліття (поки крім цього року) траплялося більше посух.
Почув для себе багато корисного. Дякую!
дякую, цікаво та інформативно !!!!
Дякую )
дуже цікаво, дякую!
Дякую за відгук
Дуже цікаво, дякую за роботу)
Дякую за роз'яснення
Грунтовний, глибокий аналіз проблеми. Прекрасно зроблено.
Було дуже цікаво - дякую!
Дякую) хороше подання інформації.
Дякую вам! Дуже актуально для Українських Карпат.
Дякую
Дякую. Корисний контекст
Дякую.дуже розумно!
В 1970-ті була повінь в Краматорську, в не багатому на повноводні ріки краю.
Гідна відповідь псевдоекспертам із фейсбуку, які тільки те й вміють, що кричати: "У всьому винна вирубка лісів!"
Коротше , ліси можна і потрібно вирубувати
.Так держать!
Кайфую від твоїх відео, друже!
Йой, дякую, сподіваюся, що сьогодні буде нове
Дякую.
дякую за випуск!
Актуально та інформативно, дякую.
Стихія винесла на поверхню масштаб афер з лісом (не тільки Карпат), що кришуються на найвищому рівні. Бандитизм олігархів і корупція чиновників вкупі з низькою освітою - вирок державі. Так як люстрацій і суду нема, то все може трохи притихне (думаю, що ні) і продовжиться в рази більше. Справді: після нас хоч потоп. А косметичний ремонт нам покажуть - до наступної великої повені років через 10. Не покажуть грандіозний розпил грошей і допомоги.
на півдні країни (Микол. обл. р. Південний Буг) води суттєво побільшало. Не критично, але пороги ожили. Місцевий туризм активізувався, рафтинг розпочався.
Дяка, як завжди цікаво і актуально
Круто, і дуже цікаво) 🌧🌊💧💦
цікаве відео
дякую!
Ліси, парки і насадження взагалі - важливі, адже вони не дають нагріватися землі, асфальту і т.д. через що нагрівається повітря яке призводить до підвищення випаровування. А чим більше випаровувань то тим більше десь випаде дощів. Но це лиш моя думка.
Чернівецька обл., села Ревне та Стрілецький Кут. Вода цього року їм завдала значної шкоди, але не від того, що Прут розлився, а від того, що випало за кілька годин дуже багато опадів і з гори Цецино, у підніжжя якої лежать ці села, линули тисячі кубометрів води з багнюкою та гіллям. Ця гора вся покрита лісом, але нажаль він не врятував від «великої води». Старі мешканці цих сіл не пам’ятають аж такої негоди. Товщина намулу склала більше 1м, людям затопило городи, криниці і будинки. Зараз потихеньку все це розгрібають.
На кожний будинок виділили допомогу в розмірі 20 тис грн, але цього замало, адже щоб завантажити один самоскид і вивезти його, потрібно 1750грн. Щоб очистити все подвір’я потрібно вивезти 20-30 самоскидів.
Пригадую, як був малим і в селі круглорічно рубали ліс, мінімум 2 бригади. 1-2 трактори- трейлери майже кожен день тягали ліс руслами потічків від чого вода була коричневою цілими днями.
Запитував одну людину, що була на непоганій посаді в лісгоспі. Так ось він казав, що за союзу Славський лісгосп давав 150 тис кубів плану, Сколівський-100 тис, а Турківський 50 тис. За незалежності наприклад Турківський вирубував лише 10 тис кубів. Але тоді не було фейсбуку і інфантильних юзерів.
В Славському теж нині є вирубка?
@@Tokarua Не сильно володію інформацією, я зі Сколівського р-ну. Але якщо існує Славський лісгосп, то він точно десь щось вирубує. Сам шукав цифри в інтернеті, не знайшов. Але порівнювати з масштабами радянських часів-це смішно.
@@Tokarua По славскому лісгоспі:Основні показники ведення лісового господарства:лісовідновлення- близько 250 га, вирощування садивного матеріалу близько 2 млн.шт, рубки поліпшення якісного складу лісів - 800га, 49,0 тис.кбм, у тому числі рубки догляду в молодняках - 500га, рубки головного користування-40 тис.кбм.
Судячи з тих даних, що я бачив про СРСР, то зараз рубають набагато менше
@@Tokarua можливо офіційно рубають менше?
Якісний аналіз ситуації👍
йду прикріплю лінк під своїм останнім відео про паводок
однозначно репост у фб, вже чув про заплави але не був впевнений що саме в них проблема
за якість відео - лайк. за актуальність - комент)
Коментар підтримки. Дякую за відео! Приємно бачити контент українською мовою))))
Дякую, цікаво!
Дуже цікаво. Дякую за контент!
👍👍
Хух,живу в Закарпатті, м.Мукачево,якось пронесло
Та й слава богам
Комент, лайк і дякую :)
Дякую :)
ВСЕ абсолютно правильно. Проте з лісами рівень піднятої води міг би бути не 6-7 м , а 5,5. Проте і це є дуже важливим.
Суцільні рубки в заповідниках хоч і заборонені, але вони ці заборони успішно обходять.. Типу санітарною рубкою на документах, а на справі роблять суцільні, а я часто ходив в Карпати, і з кожним роком вони стають все лисіші, будемо скоро ходити в лисі гори.
Дякую!
колись затопило майже пів Польщі, а у Німеччині дуже багато міст "тонуть" щороку...
Дякую за альтернативну думку. На паводки ще також впливають забір річкового щебню, піску, як будматеріалів, при цьому змінюється русло ріки, як правило річка міліє. Під час паводків ріка розливається і затоплює значну частину територій, бо фізично немає де діватися, а якщо було б природнє русло такого б не трапилось.
ИИИИИ ну взагалі то є навіть наглядні екперименти які доводять, що вирубка лісів СИЛЬНО впливає на маштабність поводків.
і це теж, але подивіться відео
@@Tokarua подивився - поставив ЛАЙК) я не спеціаліст, але схиляюсь до думки , що все ж вирубка основна причина повеней ТАКОЇ СИЛИ.
@@Jec-man в відео казали що паводки були й раніше, коли вирубки не було, в інших країнах в яких вона контролюється й там думають на перед, але всеодно це не рятувало, то чому ж вирубка винна. Вона впливає, але це не основна причина.
@Andriy Andrievskiy це більше від третини максимальних середньомісячних опадів- немало так.
Вподобайка.
Подивився відео і втішився шо хтось грамотно розказав то шо я думав. Але ситуація з вирубкою лісів курвить...
Направду курвить, не без цього
Теж думав, що дерева мало б помогли, якщо вже до цього часу місяць йшли дощі, відповідно насичення грунтів водою уже було максимальним. Що в парі з випадінням 2.5 місячної норми дало свій результат
А я вірив, що вирубка лісів без засадження молодих паростків - основна проблема.
Але, згадав щойно слова Данила Яневського, які подібні до того, що розповідалося у відое)
Але сам факт зливи з кількістю води як за 2,5 місяці має наводити на думку, що щось в планетарному циклі йде не так.
ніт, паводки - природній процес. Точніше, можливо, але далеко не обов'язково. Щоб робити такі висновки потрібні дані багаторічного моніторингу на великих територіях. Робити висновки про глобальні процеси по одному конкретному випадку, це як робити опитавання на всю країну і запитати тільки одну людину.
Цікаво+ Українською+ 👍🌍
Простий нарід - "полностью не виновный "
У природи все відповідно до стандартних процесів, страждають люди, які самі собі наробили проблем.
100%! Думати треба, коли починаєш будівництво, а не понти гнати: хата - над самим берегом, ще і тераса - прямо у воді. Всі ж заздрять такому помешканню! А тепер: люди, поможіть! Природа за недотримання її законів карає.
Біля полонини Боржава рубають так як має бути, всього від'їдь на декілька км. А там де сам хребет то не рубають, але хотять ставити вітряки. Навіть ті природоохоронні зони, нац. парки рубають конкретно. Згоден що не тільки ліси зупиняють повені, але якби ліс помножили а не скоротили думають цього б було достатньо
Дурне керівництво держави 😃! Дякую, цікаве відео!
От і у мене була підозра, що вирубка лісів впливає скоріше на зсуви грунту, ніж на паводки.
Просто лайк!
Гарне відео.