Köszönjük szépen az új videót, még sok ilyet kérünk!! :) Az ilyen videók adnak értelmet az egész UA-cam-nak! Egy apró technikai segítség a stábnak: a szobaakusztikát párszáz forintért meg lehet szüntetni, én nemrég kaptam meg az Ebayről egy csíptetőmikrofont, 600 Ft-ba került. Csak rákötöm a telefonomra, tapsolok egyet, hogy később könnyen szinkronizálhassam a hangfelvételt a videó alá, és már le is lehet cserélni a vágáskor a hangsávot egy teljesen tiszta hangfelvételre. :) 🤘🏼 Mivel a háromsávos Jack-dugó bekötése nem minden gyártónál azonos, ezért az összegért nyugodtan beleférhet 2-3 típus megrendelése is, de nekem pl. elsőre sikerült a megfelelő típust kiválasztani.
Köszönjük szépen az eddigi és az ez utáni videóit is Gajdán Miklósnak, mint laikus, de a fizikával "jó barátságban" lévő ember mondom, hogy nagyon sokat okulok mint a mai napig a videóiból. De viszont a videók hangjával (ezzel az akusztikai kérdéssel) tényleg lehetne picit foglalkozni, mivel egyik lényeges szempont (ha nem a leglényegesebb), amit mond ugyebár. Én sokszor telefonról nézem a videóit és nem elég az, hogy halk is esetenként sok videó hangja, hanem még elég erős akusztika is van a hangban, ami ugyebár még tovább rontja az élvezeti- és főleg érthetőségi (!) faktort. Sokszor vissza kell tekernem, hogy egy-egy szót jól értelmezzek, mert nem mindig hallom tisztán. Erre a problémára, ha csak lehet megkérném a tisztelt stábot, hogy legyenek olyan szívesek és javítsanak rajta valamennyit, és egy picivel lehetnének hangosabbak is a videók, mert nem hogy a 0 dB-t, de lehet még a -10 dB-t sem érik el sokszor a videók hangsávjai és így mobiltelefonról fülhallgató nélkül szinte alig lehet hallani amit a tanár úr beszél. Köszönjük előre is. :)
Nagyon jó a videó. Amit én hiányolok és a legtöbb olajos videóból kimarad, az az olajok ACEA besorolása. Az ismerőseim nagy része a viszkozitást még csakcsak eltalálja, de már gőze sincs arról mi a különbség az A1/A3/A5/C3 között.
Nagyon kíváncsi várom a következő előadást! Mert nagy káosz uralkodik 20+ autóba mit töltsön az ember van aki 15w40-re esküszik van aki 0w30 tölti bele.
Nekem tetszik a videó. Elég jól elmondja amit eddig nem tudtam. Már csak azt lenne jó tudni a Wagon R+ autókba miért tettek a szervizben 10w40 ásványi olajat. Amikor a kezelési útmutató 10w30-ast ír elő. Tuja valaki melyik a jobb. Feri
Nagyon szeretem tanár Úrat hallgatni:) Viszont régebben utána néztem a Shell és Total olajainak, mert az egyik márkának az új benzines motorjaiba 5W30-at ajánl a gyártó. És kikötés volt az: A5/B5 minősítés. Most már tudom mit jelent, de ha már olaj erről is lehetne pár szót ejteni. A legjobb kérdés, hogy a teszkós olajak mit tudnak:) Én sosem vennék olyat, és nem is ajánlom senkinek:)
2005-ös Avensisemhez 5W-30-as olaj az előírt, kezdtem parázni, hogy nálunk inkább az 5W-40-es az elterjedtebb, aztán itt látom, hogy az egyik félszintetikus, a másik pedig teljesen. Okozhat problémát, ha mondjuk 5W-40-el használták eddig, de én a következő cserekor az előírt olajat töltöm bele?
Nagyon hasznos előadások, konkrét értelmezhető, felhasználható adatokkal, részletekkel, amik mindig is kellettek volna eddig is. Viszont lenne egy kérdésem: 2001 Opel omega 2,2 i 16v be Fuchs 5w30 GT1 Pro Flex Dexos 2-t rakom 2 éve, de az autó kis városi rövidebb távokban is használva van illetve 1 éve chippelt és nagyobb teljesítményre próbákra is sarkallom azóta, amit bír is. Hangja szép, fogyasztása nagyon korrekt. Alapjárati fogy.asztása is nagyon jó, 0.8-0.9 l/h. Kérdésem az lenne, hogy ez a legjobb olaj verzió bele vagy tudna jobbat, netán a Fuchs Gt1 Titán 5w40 még jobb lenne e vagy sem? Köszönöm válaszát.
Azt kérdezem Gajdán Miklós tanár úrtól, hogy mi a véleménye a mellékáramú olajszürőkről. Annó az I-es diesel Golfomba volt beszerelve. A filter úgy nézett ki mint egy wc papírtekercs a felülete kb 15 nm. Az előadásában felsorolt szennyezőanyagok mindegyikét kiszűrte, a mechanikai szennyeződéseket is 5 mikronig. Többszáz ezer km után egy gyűrűtörés miatt kellett a motort szétszedni, amely belül patika tisztaságú volt. Henger kopási értékeket szinte nem lehetett mérni. Mai napig megvan a mellékáramú szűrő, sőt van belőle több új is, meg többféle méretű pl traktorhoz, kamionhoz. Valamikor a gyártó cég képviselője voltam. Az OGIL labor is vizsgálta a 100000 km-t futott olajat, és eredeti gyári paramétereket állapított meg. A vizsgálati jegyzőkönyv talán még megvan. Egy előadás erejéig szívesen felajánlom a szűrőket bemutatásra. Fényképeket tudok küldeni. Jelenleg is diesel autóm van, de a szervíz a garancia elvételével fenyegetőzik mondván, hogy asszintetikus olaj mindent megold. Megtisztelő szakmai értékelését várom.
Érdekes a téma, itt a kérdés már nem is az olaj mechanikai telítettsége, hanem annak kémiai jellemzői - oldott anyagok. pH érték, viszkozitás, üzemanyag/víztartalom - ezeket mechanikai szűrő nem képes kezelni. Kíváncsi lennék ezen értékek alakulására, utókezelés/adalékolás hosszútávú szükségességére.
Imádom a tanárurat, egy észrevételem lenne. Soha nem beszél a hátrányokról és itt például a beszerezhetőségről. Árak nem kellenek mert járjon utána az, akinek kell ilyen, csak hogy hol lehet ilyeneket beszerezni mert pl ezt a "víz" olajat csak a shell csinálja gondolom nincs minden bokorban.
Alex Tóth Ha jól értem ez egy alapolaj, gondolom az, amit kapni lehet az az adalékolt változata, és ugye minél jobban adalékolt egy olaj gyárilag, annál inkább prémium.
Tisztelt Tanár Úr! Lehet e önnel szakmai kérdéssel beszélni vagy írni? Repülőgép olajokkal kapcsolatosan szeretnék beszélni véleményét kérni... Köszönettel
Tisztelt Gajdán úr Nagyon jók az előadások. Szeretném megkérdezni hogy tervezi esetleg előadás készítését a motortisztító eljárásokról? Pl Carbon Cleaner, dióhéjjas stb... Szerintem ez kapcsolódna az eddigi témákhoz.
Sziasztok szeretném itt megkérdezni a véleményeteket a Renault scenic 2006 1.5 dci autóró tényleg olyan rossza a motorja mint mondják? és el lehet kerülni a hibákat? érdemes megvenni?
Nem attól függ, hogy milyen viszkozitású olajat kell belerakni, hogy diesel-e meg, hogy turbós-e. 5w-30-as olajból is van olyan, ami diesel autóba való és olyan ami nem és diesel autóból is van olyan, miben 5w-30-as olaj való és van olyan amibe nem. Nézd meg a kocsid használati utasításában, hogy milyen olaj való bele. Vannak speciális előírások, mint pl. az ACEA besorolások (A3/B4, C1, C2, C3, C4, stb...). Ezek sokkal fontosabbak, mint, hogy 5w-30 vagy nem. Milyen autód van?
Az nem részecskeszűrős, ugye? Abba elvileg szinte minden jó az 5w-30-tól a 15w-40-ig, amin B3, B4 vagy C3 minősítés van, de a legjobb, ha saját VW ajánlás is. Bár egyik szélsőség sem szerencsés. Ha részecskeszűrős, akkos csak olyat, amin C3 minősítés is van. Az arany középút miatt én 5w-40-et ajánlanék, olyat, ami kifejezetten diesel motorokhoz van formulálva.
Tiszteletem Tanár úr...nagy rajongója vagyok...minden videóját nyálcsorgatva nézem...a motorfékezésről esetleg tudna prezentálni valami kis videócskát? Dizel/benzin egyaránt érdekelne.Valaki azt mondja, hogy olyankor semmit nem fogyaszt, valaki meg a piros lámpáknál berakja üresbe mert, hogy akkor lemegy a fordulat, tehát nem pörög a motor. Személy szerint én mindig motor fékezek.
Érdekelne mi a véleménye a tanárúrnak a hidrotőketisztító adalékról. Ha nem használom olajcsere esetén, akkor kb. 1-2 hónap után már elég hangosak (csattogósak) a hidrotőkék a motorban.
... és engem is, hogy mi a véleménye arról, hogy ATF (automata váltó) olajat töltenek a motorolaj helyére, 10-15 percig alapjáraton járatják, majd leengedik. Ezt mint tisztító eljárás..
Az ásványi motorolajok ásványi alapolaj és adalékok keverékei. Az ásványi alapolaj finomított, viasztalanított kőolaj. Molekulaszerkezetét tekintve heterogén, gyakorlatilag ahány molekula, annyi féle. Ebből adódóan tulajdonságai elég kiszámíthatatlanok és változóak.
Elméletileg van benne súrlódáscsökkentő összetevő, több, mint a sima benzinben (a premium is lehet e10). Ha bírja a sima e10-et, akkor szerintem nincs nagy jelenőssége. Esetleg nézz valami adalékot, ami nem drága. Pl nekem a mannol és a wynn's nem volt rossz. Olcsóbb, mint a prémium. Előbbit még használom. Bajt nem okozott nálam.
Üdvözlöm hagy kérdezzem már meg hogy én most 5W30 tettem az autómba jót cselekedtem vagy rosszat tett a 30 az jobban fogja bírni a höt vagy pedig kevésbé fogja bírni a höt köszönöm válaszát
Típusa válogatja, hogy mi való bele. Nem csak a viszkozitás számít hanem a az ACEA és API besorolások is. Talán azok még inkább. "Az autómba". :) Ha erre lehetne válaszolni így, a konkrét tpus ismeret nélkül, akkor minden autóba egyforma olaj kellene, és akkor nem is gyártanának annyi féle olajat. Milyen autó?
Mindegyik másra való. Olyan, mint a gyógyszer. Ha akkor teszik bele, amikor kell és nem azt, amire szükség van, akkor lehet, hogy nem használni, hanem ártani fog.
Van amelyik jó, de csak kifejezetten az adott problámára megfelelő és márkás adalékanyag használata ajánlott, pl. STP, xado, liqui moly, mannol. Az olcsóbbak is lehetnek jók, de ha nem értesz hozzá, inkább ne öntsd bele. Főleg nem szabad össze-vissza mindent, mert még csak összekoszolják a motort és több gond lesz, mint előny. Ha rossz a motor, fel kell újítani. Szerelő + jó olaj. Ez a titok.
homboloify Nincs gond a motorral. Én évek óta használom a Metabondot és a Metalups ot most kezdtem az újonnan vásárolt használt autóban. Csak azért kérdeztem mert nincsen semmilyen videó ezzel kapcsolatosan öntől és kíváncsi vagyok a véleményére. Egy szép napon.
Nekem 2000 es évjárat Audi TT Quattro 1.8turbo motorral. Kérdésem a következő, 5w40 van benne de 5w-30 az akkor jobb? Mert láttam hogy 5w-40 félszintetikus csoportban volt 5w-30 pedig full szintetikus. De akkor a második szám igazából azt jelöli hogy a 40 jobban bírja a hőt mint a 30?? 😊 köszönöm szépen a segítséget előre is
Létezik 5w-40, ami teljesen szintetikus. A második szám nem azt jelöli, hogy jobban bírja a hőt, hanem, hogy sűrűbb, azaz viszkózusabb az olaj, azaz jobban védi a kopástól és jobban kitölti az apró kis réseket. Temészetesen a viszkozitás a hő emelkedésével csökken, így magasabb hőmérséklet mellett azonos viszkozitása, mint a 30-as olajnak alacsonyabb hőmérsékleten. Ilyen értelemben "jobban bírja a hőt". De a hőtűrés inkább azt jelenti, hogy mennyire változnak meg tartósan az olaj tulajdonságai a hő hatására. Pl. megég, megváltoznak a kenési tulajdonságai vagy elpárolog. Ennek mértékét nem mutatja ez a szám.
Hallás vagy szövegértelmezési problémák merülhettek fel itt kérem szépen. Azt mondja, hogy hófehér anyagból indultunk ki, és egy víztiszta anyagot kaptunk.
Nem csak kiképzőgépek, hanem a biplan FIAT Cr-32 vadászrepülőgépek is ilyen keverékkel mentek, talán még a 42 is, azonban az idő átlépett felettük. Ezután kiképzőgépként használták ezeket a típusokat.
A 42-es biztosan. Ezekre a gépekre gondoltam, csak rosszul fogalmaztam. www.scribd.com/doc/66503227/Magyar-sasok-A-Magyar-Kiralyi-Honved-Legier%C5%91-1920-1945
Sajnos nem tudtam megnézni, mert nem vagyok előfizető. Egy nagy rajz részlete jött be belőle (nagynehezen) előnézetben, az biztosan a Fiat Cr-32-es rajza volt, mert felismertem az ejtőtartály miatt. Mititzky László százados unokájánál egy évtizeddel ezelőtt volt alkalmam kézbe fogni egy 32-es fél légcsavarját. :-)
Nem adja. Mindenáron előfizetős regisztrációt erőlteti, úgyhogy az egész weblapot Block Site le is tiltottam a böngészőben, úgyhogy a kéretlen oldalak sorsára jutott. :-) A régebbi kétütemű modellrepülő motorok ma is metanol ricinusolaj keverékkel működnek.
Mérget nem vennék rá. Valahol biztos le van írva, hogy ,,mennyi,, az a ,,mentes,,. Pl, hogy értve legyek, a kötelező guminyomás ellenőrző elektronika az autókon a mai szabványok szerint akkora pontatlanságot enged meg (0,2 bar kb.) hogy ahhoz szemüveg sem kell, nem hogy mérőműszer. És ezt még ki is kell fizetned.
De nem az a baj, hogy valaki tanulni szeretne, sőt. Hanem, hogy beleköt egy olyan dologba, amit fél perc guglizással leellenőrízhetne. Meg eleve... Gajdán Miklósnak van egy csomó videója, láthatólag nem egy hülye emberről van szó... de a W-t nyilván nem ismeri :D
Minden tiszteletem a tanárúrnak hasznos előadást tart, várom a következöt.
mindig sok információval leszek gazdagabb az ilyen videóktól! hajrá, még több ilyet :)
Ez aranyos volt: fogom ezt a dobozt, mégiscsak egy olajos doboz !
Vagy 2 napja éppen a szintetikus olajokon gondolkodtam és most itt a tananyag. Köszönöm! :)
Köszönjük szépen az új videót, még sok ilyet kérünk!! :) Az ilyen videók adnak értelmet az egész UA-cam-nak!
Egy apró technikai segítség a stábnak: a szobaakusztikát párszáz forintért meg lehet szüntetni, én nemrég kaptam meg az Ebayről egy csíptetőmikrofont, 600 Ft-ba került. Csak rákötöm a telefonomra, tapsolok egyet, hogy később könnyen szinkronizálhassam a hangfelvételt a videó alá, és már le is lehet cserélni a vágáskor a hangsávot egy teljesen tiszta hangfelvételre. :) 🤘🏼
Mivel a háromsávos Jack-dugó bekötése nem minden gyártónál azonos, ezért az összegért nyugodtan beleférhet 2-3 típus megrendelése is, de nekem pl. elsőre sikerült a megfelelő típust kiválasztani.
Köszönjük szépen az eddigi és az ez utáni videóit is Gajdán Miklósnak, mint laikus, de a fizikával "jó barátságban" lévő ember mondom, hogy nagyon sokat okulok mint a mai napig a videóiból. De viszont a videók hangjával (ezzel az akusztikai kérdéssel) tényleg lehetne picit foglalkozni, mivel egyik lényeges szempont (ha nem a leglényegesebb), amit mond ugyebár. Én sokszor telefonról nézem a videóit és nem elég az, hogy halk is esetenként sok videó hangja, hanem még elég erős akusztika is van a hangban, ami ugyebár még tovább rontja az élvezeti- és főleg érthetőségi (!) faktort. Sokszor vissza kell tekernem, hogy egy-egy szót jól értelmezzek, mert nem mindig hallom tisztán. Erre a problémára, ha csak lehet megkérném a tisztelt stábot, hogy legyenek olyan szívesek és javítsanak rajta valamennyit, és egy picivel lehetnének hangosabbak is a videók, mert nem hogy a 0 dB-t, de lehet még a -10 dB-t sem érik el sokszor a videók hangsávjai és így mobiltelefonról fülhallgató nélkül szinte alig lehet hallani amit a tanár úr beszél. Köszönjük előre is. :)
Nagyon jó a videó. Amit én hiányolok és a legtöbb olajos videóból kimarad, az az olajok ACEA besorolása. Az ismerőseim nagy része a viszkozitást még csakcsak eltalálja, de már gőze sincs arról mi a különbség az A1/A3/A5/C3 között.
Zoltán Jánosi Még csak az hiányzott volna így is belekeveredett rendesen.
Mindig nagyon várom ezeket a videókat. Kiváló sok információt tartalmaz.
Hihetetlen milyen szaktudással rendelkezik a tanár úr :) Csak így tovább nagyon jók a videók.
Nagyon jók a videók sokat tanulok belőlük.Köszönöm.
zseniális ez a sorozat egyébként, jobb mint az angol nyelvűek a témában
ÖRÖLÜK ENNEK AZ INFÓNAK nagyon jó tudni :)
Nagyon érdekes és informatív előadás! Esetleg nem szeretnének csinálni egy videót a 2 ütemű motorokról?
Köszönöm, nagyon jó volt. megértettem mindent.
Hasznos információ volt. Én is szintetikus olajat használok 93' Toyota Carina E Xli 1.6 AF motorkód. 10w-40 nem eszik olajat és szereti.
mennyi kilóméter van benne?
Nagyon kíváncsi várom a következő előadást! Mert nagy káosz uralkodik 20+ autóba mit töltsön az ember van aki 15w40-re esküszik van aki 0w30 tölti bele.
Nekem tetszik a videó. Elég jól elmondja amit eddig nem tudtam. Már csak azt lenne jó tudni a Wagon R+ autókba miért tettek a szervizben 10w40 ásványi olajat. Amikor a kezelési útmutató 10w30-ast ír elő. Tuja valaki melyik a jobb. Feri
Nagyon jó❤Köszönjük
Köszönöm! igazán sok információhoz jutottam! Szóval tökéletes! A vízhang ami talán picit zavaró lehet ebben a videóban :)
Nagyon szeretem tanár Úrat hallgatni:) Viszont régebben utána néztem a Shell és Total olajainak, mert az egyik márkának az új benzines motorjaiba 5W30-at ajánl a gyártó. És kikötés volt az: A5/B5 minősítés. Most már tudom mit jelent, de ha már olaj erről is lehetne pár szót ejteni. A legjobb kérdés, hogy a teszkós olajak mit tudnak:) Én sosem vennék olyat, és nem is ajánlom senkinek:)
2005-ös Avensisemhez 5W-30-as olaj az előírt, kezdtem parázni, hogy nálunk inkább az 5W-40-es az elterjedtebb, aztán itt látom, hogy az egyik félszintetikus, a másik pedig teljesen. Okozhat problémát, ha mondjuk 5W-40-el használták eddig, de én a következő cserekor az előírt olajat töltöm bele?
Köszönjük az oktatást.
kÖSZÖNJÜK!!!
Nagyon hasznos előadások, konkrét értelmezhető, felhasználható adatokkal, részletekkel, amik mindig is kellettek volna eddig is. Viszont lenne egy kérdésem: 2001 Opel omega 2,2 i 16v be Fuchs 5w30 GT1 Pro Flex Dexos 2-t rakom 2 éve, de az autó kis városi rövidebb távokban is használva van illetve 1 éve chippelt és nagyobb teljesítményre próbákra is sarkallom azóta, amit bír is. Hangja szép, fogyasztása nagyon korrekt. Alapjárati fogy.asztása is nagyon jó, 0.8-0.9 l/h. Kérdésem az lenne, hogy ez a legjobb olaj verzió bele vagy tudna jobbat, netán a Fuchs Gt1 Titán 5w40 még jobb lenne e vagy sem? Köszönöm válaszát.
Azt kérdezem Gajdán Miklós tanár úrtól, hogy mi a véleménye a mellékáramú olajszürőkről. Annó az I-es diesel Golfomba volt beszerelve. A filter úgy nézett ki mint egy wc papírtekercs a felülete kb 15 nm. Az előadásában felsorolt szennyezőanyagok mindegyikét kiszűrte, a mechanikai szennyeződéseket is 5 mikronig. Többszáz ezer km után egy gyűrűtörés miatt kellett a motort szétszedni, amely belül patika tisztaságú volt. Henger kopási értékeket szinte nem lehetett mérni.
Mai napig megvan a mellékáramú szűrő, sőt van belőle több új is, meg többféle méretű pl traktorhoz, kamionhoz. Valamikor a gyártó cég képviselője voltam. Az OGIL labor is vizsgálta a 100000 km-t futott olajat, és eredeti gyári paramétereket állapított meg. A vizsgálati jegyzőkönyv talán még megvan.
Egy előadás erejéig szívesen felajánlom a szűrőket bemutatásra. Fényképeket tudok küldeni.
Jelenleg is diesel autóm van, de a szervíz a garancia elvételével fenyegetőzik mondván, hogy asszintetikus olaj mindent megold.
Megtisztelő szakmai értékelését várom.
Érdekes a téma, itt a kérdés már nem is az olaj mechanikai telítettsége, hanem annak kémiai jellemzői - oldott anyagok. pH érték, viszkozitás, üzemanyag/víztartalom - ezeket mechanikai szűrő nem képes kezelni. Kíváncsi lennék ezen értékek alakulására, utókezelés/adalékolás hosszútávú szükségességére.
Hasznos volt!
Imádom a tanárurat, egy észrevételem lenne. Soha nem beszél a hátrányokról és itt például a beszerezhetőségről. Árak nem kellenek mert járjon utána az, akinek kell ilyen, csak hogy hol lehet ilyeneket beszerezni mert pl ezt a "víz" olajat csak a shell csinálja gondolom nincs minden bokorban.
Shell kutakon pl.?
nem tudom?? :D de ha ott lehet akkor faja :)
Sok gyártó gyárt ilyen vízszínű olajat,GTL-t is HVO-t is,sőt az OMV-nek is van!www.chevronbaseoils.com/en_US/products.html
Alex Tóth Ha jól értem ez egy alapolaj, gondolom az, amit kapni lehet az az adalékolt változata, és ugye minél jobban adalékolt egy olaj gyárilag, annál inkább prémium.
@@Alex19930821 Eegen..., és ott csak négyszer annyiért kapod, mint máshol, a neten. GYF!
Tisztelt Tanár Úr! Lehet e önnel szakmai kérdéssel beszélni vagy írni? Repülőgép olajokkal kapcsolatosan szeretnék beszélni véleményét kérni... Köszönettel
Tisztelt Gajdán úr
Nagyon jók az előadások. Szeretném megkérdezni hogy tervezi esetleg előadás készítését a motortisztító eljárásokról? Pl Carbon Cleaner, dióhéjjas stb...
Szerintem ez kapcsolódna az eddigi témákhoz.
Sziasztok szeretném itt megkérdezni a véleményeteket a Renault scenic 2006 1.5 dci autóró tényleg olyan rossza a motorja mint mondják? és el lehet kerülni a hibákat? érdemes megvenni?
Tiszteletem tanár úr
Az lenne a kérdésem , hogy 5w-30 as olajat bátran rakhatók belle a turbó diesel motorba. Tapasztalatot szeretne kérni .
Köszönöm
Nem attól függ, hogy milyen viszkozitású olajat kell belerakni, hogy diesel-e meg, hogy turbós-e. 5w-30-as olajból is van olyan, ami diesel autóba való és olyan ami nem és diesel autóból is van olyan, miben 5w-30-as olaj való és van olyan amibe nem. Nézd meg a kocsid használati utasításában, hogy milyen olaj való bele. Vannak speciális előírások, mint pl. az ACEA besorolások (A3/B4, C1, C2, C3, C4, stb...). Ezek sokkal fontosabbak, mint, hogy 5w-30 vagy nem. Milyen autód van?
Passat v6 tdi
Az nem részecskeszűrős, ugye? Abba elvileg szinte minden jó az 5w-30-tól a 15w-40-ig, amin B3, B4 vagy C3 minősítés van, de a legjobb, ha saját VW ajánlás is. Bár egyik szélsőség sem szerencsés. Ha részecskeszűrős, akkos csak olyat, amin C3 minősítés is van. Az arany középút miatt én 5w-40-et ajánlanék, olyat, ami kifejezetten diesel motorokhoz van formulálva.
Tanár úr nem akar véletlenül Debrecenben egy előadást tartani?
Szívesen beülnék és meghallgatnám :)
Total 700 olaj 10w40 szintetikus olaj jó lenne vide róla hogy mivel jobb mint a félszintetikus?!
Valaki meg tudná mondani bmw e46 316i 1.6 2003-as ba milyen olajat érdemes tenni?
Kevesebb több lenne!
A Johnson babaolaj is ilyen ? Úgy olvasom: paraffinum liquidum /minerál oil
Tiszteletem Tanár úr...nagy rajongója vagyok...minden videóját nyálcsorgatva nézem...a motorfékezésről esetleg tudna prezentálni valami kis videócskát? Dizel/benzin egyaránt érdekelne.Valaki azt mondja, hogy olyankor semmit nem fogyaszt, valaki meg a piros lámpáknál berakja üresbe mert, hogy akkor lemegy a fordulat, tehát nem pörög a motor. Személy szerint én mindig motor fékezek.
Érdekelne mi a véleménye a tanárúrnak a hidrotőketisztító adalékról. Ha nem használom olajcsere esetén, akkor kb. 1-2 hónap után már elég hangosak (csattogósak) a hidrotőkék a motorban.
... és engem is, hogy mi a véleménye arról, hogy ATF (automata váltó) olajat töltenek a motorolaj helyére, 10-15 percig alapjáraton járatják, majd leengedik. Ezt mint tisztító eljárás..
Ez engem is érdekel
Arra nem gondoltál, hogy esetleg ki kellene cserélni? Bár mindenki úgy kúrja el a motorját, ahogy kedve tartja...
Ki volt cserélve természetesen.
Akkor rossz viszkozitású olajat használsz, vagy el van tömődve a kenési rendszer, vagy már nem szállít elég olajat a szivattyú, mert elkopott.
tényleg hasznos video, de számomra érthetetlen, hogy lesz 379 liter benzinből 454 liter víznek megfelelő pára, és még több kilo szennyező anyag.
16:00 a dízeleknél is ugyan ez érvényesül?
Az ásványi motorolajok ásványi alapolaj és adalékok keverékei. Az ásványi alapolaj finomított, viasztalanított kőolaj. Molekulaszerkezetét tekintve heterogén, gyakorlatilag ahány molekula, annyi féle. Ebből adódóan tulajdonságai elég kiszámíthatatlanok és változóak.
Disel olaj ásványi +szintetikus+félszintetikus szintetikus olaj jobban ha az ásványi rosszab lenne akkor nem lehetne venni a boltba
Mi van akkor,ha az E10 -es hez,50%-ban Prémium üzemanyagot tankolok,akkor csökken a károsodási hajlam,vagy nincs jelentősége?
Elméletileg van benne súrlódáscsökkentő összetevő, több, mint a sima benzinben (a premium is lehet e10). Ha bírja a sima e10-et, akkor szerintem nincs nagy jelenőssége. Esetleg nézz valami adalékot, ami nem drága. Pl nekem a mannol és a wynn's nem volt rossz. Olcsóbb, mint a prémium. Előbbit még használom. Bajt nem okozott nálam.
Üdvözlöm hagy kérdezzem már meg hogy én most 5W30 tettem az autómba jót cselekedtem vagy rosszat tett a 30 az jobban fogja bírni a höt vagy pedig kevésbé fogja bírni a höt köszönöm válaszát
Típusa válogatja, hogy mi való bele. Nem csak a viszkozitás számít hanem a az ACEA és API besorolások is. Talán azok még inkább. "Az autómba". :) Ha erre lehetne válaszolni így, a konkrét tpus ismeret nélkül, akkor minden autóba egyforma olaj kellene, és akkor nem is gyártanának annyi féle olajat. Milyen autó?
homboloify eneos sustina
Amúgy köszi
De milyen autó, nem milyen olaj. :)
Típus, motor, üzemanyag, gyártás éve
Kedves Gajdán Tanár Úr!
Szivesen meghallgatnék Öntől az olaj adalékokkal (pl:metabond, prolong, militec, stb) kapcsolatos előadást is.
Köszönöm!
Ha már plusz adalékok is szóba kerültek. Mi a helyzet a csodaszámba menő METABOND nevű szerrel? Arról is szívesen néznek egy hasonló videót.
Mindegyik másra való. Olyan, mint a gyógyszer. Ha akkor teszik bele, amikor kell és nem azt, amire szükség van, akkor lehet, hogy nem használni, hanem ártani fog.
Nekem az a kérdésem h mi a véleménye önnek a Metabond, Metalups vagy Prolong - rol? Köszönöm előre.
Van amelyik jó, de csak kifejezetten az adott problámára megfelelő és márkás adalékanyag használata ajánlott, pl. STP, xado, liqui moly, mannol. Az olcsóbbak is lehetnek jók, de ha nem értesz hozzá, inkább ne öntsd bele. Főleg nem szabad össze-vissza mindent, mert még csak összekoszolják a motort és több gond lesz, mint előny. Ha rossz a motor, fel kell újítani. Szerelő + jó olaj. Ez a titok.
homboloify Nincs gond a motorral. Én évek óta használom a Metabondot és a Metalups ot most kezdtem az újonnan vásárolt használt autóban. Csak azért kérdeztem mert nincsen semmilyen videó ezzel kapcsolatosan öntől és kíváncsi vagyok a véleményére. Egy szép napon.
Én nem a videó gazdája vagyok.
Nekem 2000 es évjárat Audi TT Quattro 1.8turbo motorral.
Kérdésem a következő, 5w40 van benne de 5w-30 az akkor jobb?
Mert láttam hogy 5w-40 félszintetikus csoportban volt 5w-30 pedig full szintetikus.
De akkor a második szám igazából azt jelöli hogy a 40 jobban bírja a hőt mint a 30?? 😊 köszönöm szépen a segítséget előre is
A turbómotor hője miatt indokolt lehet a 40-es olaj.
Köszönöm szépen a választ, ez esetben jól döntöttem :-)
Lehet hogy rosszul tudom, de én úgy emlékszem, hogy az a turbó vízhűtéses ergo felesleges bele nagy hőtűrésű olaj.
Dániel Kurtos igen közbe okosabb lettem, víz hűtés de van a turbónak olajozása, és az is hevíti az olajjal történik
Létezik 5w-40, ami teljesen szintetikus. A második szám nem azt jelöli, hogy jobban bírja a hőt, hanem, hogy sűrűbb, azaz viszkózusabb az olaj, azaz jobban védi a kopástól és jobban kitölti az apró kis réseket. Temészetesen a viszkozitás a hő emelkedésével csökken, így magasabb hőmérséklet mellett azonos viszkozitása, mint a 30-as olajnak alacsonyabb hőmérsékleten. Ilyen értelemben "jobban bírja a hőt". De a hőtűrés inkább azt jelenti, hogy mennyire változnak meg tartósan az olaj tulajdonságai a hő hatására. Pl. megég, megváltoznak a kenési tulajdonságai vagy elpárolog. Ennek mértékét nem mutatja ez a szám.
Líbiát a kis kéntartalmú nyersolaja miatt forgatta fel, pusztította le franciaország, anglia , usa.
A PENNZOIL is a SHELL-nek a PurePlus technologiaju alapolajat hasznalja ... ;)
en.wikipedia.org/wiki/Pennzoil
Nem minden olaj GTL PurePlus.
A hófehér az nem víztiszta. Egyébként hasznos volt, köszi.
Hallás vagy szövegértelmezési problémák merülhettek fel itt kérem szépen. Azt mondja, hogy hófehér anyagból indultunk ki, és egy víztiszta anyagot kaptunk.
És akkor a következő videó szóljon arról, miért kell másmilyen olaj egy nagymotorba, meg egy autóba. Négyütemű. De jók az infók.
Voltak olyan 2. v.h.-s magyar kiképző gépek, melyekben ricinusolajat használtak kenőanyagként.
Nem csak kiképzőgépek, hanem a biplan FIAT Cr-32 vadászrepülőgépek is ilyen keverékkel mentek, talán még a 42 is, azonban az idő átlépett felettük. Ezután kiképzőgépként használták ezeket a típusokat.
A 42-es biztosan. Ezekre a gépekre gondoltam, csak rosszul fogalmaztam.
www.scribd.com/doc/66503227/Magyar-sasok-A-Magyar-Kiralyi-Honved-Legier%C5%91-1920-1945
Sajnos nem tudtam megnézni, mert nem vagyok előfizető. Egy nagy rajz részlete jött be belőle (nagynehezen) előnézetben, az biztosan a Fiat Cr-32-es rajza volt, mert felismertem az ejtőtartály miatt.
Mititzky László százados unokájánál egy évtizeddel ezelőtt volt alkalmam kézbe fogni egy 32-es fél légcsavarját. :-)
Ott bal oldalt le lehet tölteni, vagy mégsem, pedig én is onnan szedtem le, igaz korábban. Igen, a 32-es van benne.
Nem adja. Mindenáron előfizetős regisztrációt erőlteti, úgyhogy az egész weblapot Block Site le is tiltottam a böngészőben, úgyhogy a kéretlen oldalak sorsára jutott. :-)
A régebbi kétütemű modellrepülő motorok ma is metanol ricinusolaj keverékkel működnek.
hol tudom megnézni netten? mien olaj számokat kell egyezni
vannak kénmentes benzinek is,az omw nek a 100 as és a drágább 95ös az kénmentes
Mérget nem vennék rá. Valahol biztos le van írva, hogy ,,mennyi,, az a ,,mentes,,. Pl, hogy értve legyek, a kötelező guminyomás ellenőrző elektronika az autókon a mai szabványok szerint akkora pontatlanságot enged meg (0,2 bar kb.) hogy ahhoz szemüveg sem kell, nem hogy mérőműszer. És ezt még ki is kell fizetned.
Mindig ásványolajat használj, az már kibírt több millió évet magas nyomáson és hőmérsékleten a földalatt! A szintetikus hamar megromlik.
A földgáz is ott volt a föld alatt, amiből a szint olajat csinálták.
Nem romlik meg.
@@istvanjuhasz9241 Dehogynem, visszaalakul földgázzá!
@@MrBacknang Ezt is megtudtam.
Most már nem halok meg hülyén.
Na de akkor most a ladámba önthetek 0w-s olajat?
1 csepp olajat 20 méter papirral törölt le az ujjáról...🤨😵💫😳de miééért
(ha létezne) a magyar Top Gear, James May szerepében: Gajdán Miklós
vevé xddd
Azért jelezni kéne hogy ez hirdetést tartalmaz!
Uhh bazd komoly?
A W nem vevé, hanem dupla vé.
Hagyd... :) Az ilyen alakokat annyira imádom.
De nem az a baj, hogy valaki tanulni szeretne, sőt. Hanem, hogy beleköt egy olyan dologba, amit fél perc guglizással leellenőrízhetne. Meg eleve... Gajdán Miklósnak van egy csomó videója, láthatólag nem egy hülye emberről van szó... de a W-t nyilván nem ismeri :D
A szex vajon mi?
Olaj
Helyenként pontatlan, elnagyolt megfogalmazás.... :(
Béla Rendes kérlek mondd meg hol volt “pontatlanság, elnagyolt megfogalmazás”
Ne kelljen részleteznem..... több ponton is. :(
Ez nem egyetemi előadás.
Az átlagembereket is megilleti a pontos tájékoztatás.
Béla Rendes kérlek részletezd/ze!