Saker, dzięki że dajesz nam możliwość skorzystania z wiedzy dr. Biernata i korzystając z okazji mam propozycję co do ewentualnego kolejnego filmiku z doktorem: po kilkutygodniowej "znajomości" z kulami (po złamaniu etc.) gdy jedna noga jest w górze, druga jest nierównomiernie obciążana i prowadzi to do efektu tzw. niestabilnej miednicy (jedna noga wykonuje inną pracę niż druga). Skutkuje to bólem w lędźwiach po jednej stronie i moja prośba, żebyście omówili (w zasadzie, żeby dr. Biernat omówił) w jego stylu czyli co i jak pracuje i jak to leczyć. Jeżeli podoba się wam propozycja to proszę o łapki (nie interesuje mnie żaden "fejm" :D) tylko po prostu chce żeby Saker zobaczył
oglądając to jak fantastycznie rozwija się nasze ciało, jak te mechanizmy są ze sobą powiązane, jak to wszystko ze sobą współgra.. to żałuje, że poszedłem studiować chemie.. tyle w temacie - dziękuje pozdrawiam! :D
Świetny materiał, masa cennej wiedzy. Po obejrzeniu filmu będę zwracał większą uwagę na ruchy które wykonuję podczas ćwiczeń na siłce, tym bardziej że dopiero zaczynam przygodę z siłownią. Dr. Biernat fajnie opowiada, przyjemnie Go się słucha. Zaraz szukam kolejnych filmów z jego udziałem. Dzięki SakeR za materiał, POZDRO !!!
Sakero, fajnie by było jakbyście nagrali z Dr Biernatem film o wadach klatki piersiowej (lejkowata, kurza). Czy da rade zniwelować te wady dźwigając ciężary czy można tylko to pogorszyć. Na wykładzie dowiedziałem się że można spokojnie to naprawić, zalezy jaka wada. Warto by było jednak poznać jeszcze opinie eksperta na ten temat. Myślę że to by był dobry materiał i pomógłby wielu ambitnym chłopakom którzy boją się dźwigać ciężary mając wady klatki piersiowej.
Wow, najlepszy jak dla mnie materiał z Dr Biernatem. Bardzo dużo wyciągnąłem własnie pod kątem samego siebie. Wszystko zrozumiałe i rysunki też dobre. Lublin pozdrawia ;)
Fajnie byłoby, jakbyś Saker pomyślał o dokładniejszym opisaniu każdego rodzaju treningu oporowego z krótką charakterystyką każdego z nich i zróżnicowaniem na ilość serii i powtórzeń :)
dzwiek sie poprawil ogólna jakosc video tez jeszcze brakuje tylko masła orzechowego w WK sklepie jak dla mnie najlepszy odcinek bo wlasnie z prawą łopatka/barkiem mam caly czas problem
Jak zawsze super materiał z Doktorem 2 pytania - Czy doktor mógłby pokazać ćwiczenia na dolny trapezius i może jeszcze jakieś ćwiczenia na zębaty przedni - jedno ramie/ łopatka wyżej, jak rozciągać i co rozciągać żeby powróciła prawidłowa biomechanika pozdrawiam
Mega mi się przyda ten materiał. Odczuwam ból w okolicach lewej łopatki, a i lewy najszerszy mam dużo mniejszy od prawego. Myślałem, że to przez krzywy kręgosłup, ale może po prostu źle wykonuję ćwiczenia i źle spinam łopatki? Obejrzę materiał jeszcze z 2-3 razy żeby wszystko dokładnie zrozumieć i będę tę wiedzę wcielał w życie. No i zacznę wzmacniać zębaty przedni, pewnie będą się dziwnie patrzeć na siłce, ale co tam :D Dzięki Saker, pondro!!
Ha, ha, tak właśnie pomyślałam, że Saker nie ma pojęcia, kto to Breżniew. Jako, że mam 43 lata, to akurat wiem, za to niektóre nazwy ćwiczeń, dla was są jasne, używacie sobie znanych skrótów, a dla mnie to taka czarna magia jak dla Ciebie Breżniew 😂 Dzięki za tę serię, świetna robota, nawet nie wiesz jak się ucieszyłam, że trafiłam na Wasz kanał i na tę serię.
Strzał w 10 jak dla mnie!!! Wiedza bezcenna. Doktor przez te odcinki będzie miał mniej roboty:) Ludziska mniej krzywdy będą sobie robili na siłownia dzięki waszej pracy. Pozdro. łapa w górę!
Bardzo przydatna seria. Wiele można z tego wynieść. Podobał mi się zwłaszcza materiał o przysiadach i poprawnym ich wykonywaniu gdyż sam przechodziłem "kolano skoczka" Czy Dr Biernat mógłby omówić temat wszelkiej maści podciągań ? W tym Muscle Up'ów itp. Myślę, że wiele osób (w tym ja) ma większe lub mniejsze braki w technice co przekłada się na bóle w przedramionach, barkach plecach etc. Pozdrawiam i czekam na kolejne materiały ;)
Wpadnijcie do Burnejki na hardkorowe stejki :D a tak serio to bardzo chętnie obejrzał bym materiał z udziałem Pana Roberta oraz waszym! kto za łapa w góre żeby widzieli :D
Mam 2 pytania do doktora Biernata które brzmią następująco :1. Jak poprawnie wykonywać pompki i czy jest zdrowo robić je na kostkach szczególnie w latach młodzieńczych mam na myśli przedział wiekowy 14-17 lat ? 2. Jakie ćwiczenia na plecy wykonywać również w latach młodzieńczych (czy można robić martwe ciągi i wiosłowania czy nie )? Z góry dziękuje za odpowiedź :D pozdrawiam.
Może następnym razem coś o stopach? Sama budowa i mechanika stopy, problemy ze stopą i kostką i wpływ na całą kończynę i w efekcie całe ciało, coś o butach do chodzenia i do ćwiczenia (siłka, ale i jakieś akcje typu bieganie), lepsze ciężarowe, zwykłe, czy może 5fingers, ćwiczenie bez butów, jakiś może masaż i rozluźnianie stopy (wskazane czy nie? w jaki sposób, jak często). Na szybko to mi przyszło ;) ///Czyli z punktu fizjo, pompki na poręczach, to tragedia dla torebki, bicepsa i generalnie stożka z przedniej strony, z tego co rozkminiam. To oznacza, że prędzej czy później musi się odbić czkawką robienie 'szwedek', zwłaszcza w opcji ukierunkowanej na triceps? ( nawet zakładając, że stabilizacja brzucha i obręczy barkowej jest super, tempo i cały ruch w pełni kontrolowane i dowalamy do pasa kilkadziesiąt kg, przez powiedzmy pół roku). Pondro650.
Dzięki Saker za takie Fajne filmy z DR.Biernatem! ćwiczyłem kiedyś przez parę lat na silowni na wiosce przez nas zrobioną zresztą. i teraz mam coś takiego ;jak zrobię kilkadziesiąt pompek to mam największe zakwasy właśnie na żębatych a na najszerszych grzbietu mniej.dlaczego Tak jest? nie napisałem że to jest teraz po latach bo mam 40-tkę.pozdrawiam i subskrybuję
+Wejherowskie wykopki Bo wysuwasz barki, tak jak było w filmiku, wysuwasz barki - aktywujesz zębaty przedni do pracy, jeżeli zależy ci na klacie przy robieniu pompek to spróbuj mieć "ściągnięte" łopatki przez cały czas trwania ruchu
Skoro najwięcej problemów jest w ustawieniu miednicy to fajnie gdyby dr Biernat sklasyfikował czego sie wystrzegać a co robić na treningu przy np przodopochyleniu miednicy itp. Pozdro!
Siemanko WK mam pytanie. Mowicie, ze ilosc zjadanych posilkow w ciagu dnia nie ma zadnego znaczenia, moze to byc 5 posilkow, 10 posilkow czy nawet 15 posilkow a i tak nic to nie zmieni w budowaniu sylwetki. Dlaczego zatem promujecie IF, gdzie caly dzien chodzicie glodni i jecie w ustalonym wczesniej oknie zywieniowym skoro nie ma zadnego znaczenia to czy zjecie jeden ogromny posilek czy 20 malutkich? Material jak zawsze zajebisty, oby wiecej takich. Pozdro!
[P] Film o kręgosłupie myślę że mógłby być ciekawy. Od prawidłowej postawy, po wady, urazy, ćwiczenia wzmacniające itp., sami byście widzieli jak bardziej rozwinąć ten temat.
Może źle zrozumiałem ale dr Biernat powiedział, że pompki i bench press robić do kąta 90 stopni w łokciu żeby chronić barki ? A jak się ma do tego np wyciskanie z pauzą gdzie kąt jest jednak trochę mniejszy ? czy może przy prawidłowej technice z rotacją zewnętrzną (łamaniem sztangi) nie ma jakiś strasznych sił niszczących barki i nie powinny pojawic się żadne problemy/bóle? PS. materiał jak zwykle miazga!!
Bardzo fajny materiał. Mam jeszce dwa pytania. Przy różnych wiosłowaniach i ściąganiach wyciągów powinno się bezwzględnie inicjować ruch od spięcia łopatek czy można to zrobić naturalnie w trakcie ćwiczenia? Chodzi mi o to czy ruch rozbijać na fazę ściągnięcia łopatek a następnie na resztę ruchu. Pytam badziej pod kontem treningu funkcjonalnego przy szybkich ruchach. Drugie pytanie do podciągania. Czy na końcu przy prostych łokciach przed kolejnym powtórzeniem powinno się rozluźnić łopatki czy zostawić w depresji i retrakcji? Pozdrawiam
Proszę o nagraniu czegoś na temat wymuszenia zewnętrznej rotacji kolan, przy wąskim ułożeniu stóp -przy siadzie dla osób z mało stabilnymi kolanami. Wskazane czy nie? Czy lepiej pozostać przy ustawieniu stóp na szerokość barków i skupiać się nad stabilizacja kolan. Pozdrawiam!
[p] ile cykli masowo redukcyjnych powinno sie robić w ciągu roku ? czy jak jest ich więcej to jest to korzystne ? czy przy takich krótkich okresach można szybko szybko dodawać kalorie?
WitamMam pytanie odnośnie "współwzrostu" różnych partii mięśniowych. Innymi słowy: czy między różnymi partiami mięśniowymi np. klatką i plecami jest zależność, że bez dużych pleców nie ma dużej klatki i na odwrót??? Czy marginalizując np. trening klatki piersiowej tracę możliwość wzrostu barków??? Prosiłbym o odesłanie do jakiś opracowań lub w miarę zwięzłą odpowiedź.
Saker mam problem, chodzi o trzęsące się kolana przy przysiadach(nawet przy małym ciężarze). Nie mogę nic znaleźć w internecie :( Jak zawsze filmik super :) Oby takich więcej :D
Przeskakiwanie Barku pod czas rozpiętek z hantalami i na bramie, w takim przypadku robić czy nie ? Czasem nie boli a czasem czuje bardziej bark niż klatke
W minucie 12 było omówione ułożenie łopatki (rotacja łopatki o 40 stopni) gdzie kąt ustawienia był zły. Było wspomniane ćwiczenie mobilizujące, (pushup plast) które nie mobilizuje w precyzyjnie. Możecie podać ćwiczenie precyzyjne? Walcze z bólem łopatki po kontuzji od 3 lat. 3 ortopedów i 4 fizjoterapeutów nie poradziło sobie z bólem i protrakcją i depresją prawego barku. Ból znajduje sie pod łopatka w miejscu równoległobocznego., a przy wypychaniu po prawej stronie łopatki (pod ręką). Bardzo proszę o odpowiedź.
Saker Słyszałeś coś na temat Osgooda-Schlattery? Choroba dotykająca chłopaków w wieku gdy dorastają. Lekarz zdiagnozował u mnie tą chorobą już ładne pare lat temu ( ok 6) mialem wtedy 14 lat. Moje pytanie brzmi czy olać to i cwiczyć dalej ( cwicze od ok 2 lat z przerwami, trening siłowy), czy może rozpocząć jakąś rehabilitacje? Dodam, że poza przysiadami klasycznymi i łydami nie wykonuje na treningu innego cwiczenia na nogi. Ból nawet po seri przysiadów nie objawia sie mocno.Zastanwia mnie jaki procent osób które was oglądają cierpi na tą chorobę. Może to jest dobry temat do obagadania z Dr.Biernatem ? Pozdro
[P]Ostatnio doskwierał mi silny ból pleców w odcinku lędźwiowym po prześwietleniu stwierdzono niespojenie łuku s1 czy przeszkadza to w jakiś sposób w ćwiczeniach, powinienem wykonywać jakieś ćwiczenia stabilizujące kręgosłup ?
Najbardziej wartościowe materiały na 'kulturystycznym' youtube. Dzięki WK, dzięki doktorze Biernacki :)
Saker Dr Biernatem ratujesz całe WK. Trzymaj Dr jak najdłużej bo takiej wiedzy nikt nigdzie nie kupi. Nagrywajcie jak nadluzej i jak najwiecej!
Szanuje Cie Saker za te serie.
+Dawidd Dąbrowski
Szanuje Cie Dawidd za 'te"
+boo hoo zanim napialem to jeszcze sprawdzalem czy na pewno te a nie ta, zeby sie nie pierdolnac :D
Co odcinek to lepszy, kontynuujcie tę serię, aż do ''upadku mięśniowego'' :D
Mega dawka wiedzy.
Saker, dzięki że dajesz nam możliwość skorzystania z wiedzy dr. Biernata i korzystając z okazji mam propozycję co do ewentualnego kolejnego filmiku z doktorem: po kilkutygodniowej "znajomości" z kulami (po złamaniu etc.) gdy jedna noga jest w górze, druga jest nierównomiernie obciążana i prowadzi to do efektu tzw. niestabilnej miednicy (jedna noga wykonuje inną pracę niż druga). Skutkuje to bólem w lędźwiach po jednej stronie i moja prośba, żebyście omówili (w zasadzie, żeby dr. Biernat omówił) w jego stylu czyli co i jak pracuje i jak to leczyć. Jeżeli podoba się wam propozycja to proszę o łapki (nie interesuje mnie żaden "fejm" :D) tylko po prostu chce żeby Saker zobaczył
Captór i chuuj :D Świetny gościu
Jak zwykle petarda. Człowiek uczy sie całe życie. Dzięki. Z przyjemnością wydam ponownie pieniądze w waszym sklepie. Pozdro.
oglądając to jak fantastycznie rozwija się nasze ciało, jak te mechanizmy są ze sobą powiązane, jak to wszystko ze sobą współgra.. to żałuje, że poszedłem studiować chemie.. tyle w temacie - dziękuje pozdrawiam! :D
Kolejny konkretny materiał Panie Saker :) przyjemnie się ogląda Pana Biernata, dużo fajnej i sprawdzonej wiedzy
Nikt nie robi tak pomocnych i przystępnych w odbiorze filmów jak Wy! :)
Bardzo fajne i ciekawe materiały, zjadacie konkurencje na starcie.
Elegancko, dobra dawka wiedzy z przyjemnym humorem, tak trzymać i czekam na kolejny odcinek!
Fantastyczne materiały do analizy!!, Brawo WK, brawo Saker- duzo metoryki i tego szukam!
Świetny materiał, masa cennej wiedzy. Po obejrzeniu filmu będę zwracał większą uwagę na ruchy które wykonuję podczas ćwiczeń na siłce, tym bardziej że dopiero zaczynam przygodę z siłownią. Dr. Biernat fajnie opowiada, przyjemnie Go się słucha.
Zaraz szukam kolejnych filmów z jego udziałem. Dzięki SakeR za materiał, POZDRO !!!
Dobrą robotę robicie Panowie :)
Fajny z Was duet, z przyjemnością się ogląda takie materiały.
jestem pod wrazeniem tego co wie Doktor i z jaką łątwością wyjaśnia to tak ze ja to rozumie. Świetna sprawa. Pozdrawiam
Mega wiedza, świetny człowiek !! super seria z dr Biernatem :)
Imponujaca wiedza. Swietny material.
Sakero, fajnie by było jakbyście nagrali z Dr Biernatem film o wadach klatki piersiowej (lejkowata, kurza). Czy da rade zniwelować te wady dźwigając ciężary czy można tylko to pogorszyć. Na wykładzie dowiedziałem się że można spokojnie to naprawić, zalezy jaka wada. Warto by było jednak poznać jeszcze opinie eksperta na ten temat. Myślę że to by był dobry materiał i pomógłby wielu ambitnym chłopakom którzy boją się dźwigać ciężary mając wady klatki piersiowej.
Kolejny mega film . Najbardziej wartościowa seria !
dzięki za te odcinki z Panem Doktorem :)
Dr. Biernat jak zwykle zrobił czystkę! Genialny, gratulacje chłopaki💪💪💪
Pan DR wymiata! Uwielbiam!
Nieeesamowita ilość wiedzy. Wielki szacunek za takie materiały :)
bardzo przydatny filmik z odrobiną humor oby tak dalej
filmiki Sakera i Bena są najbardziej merytoryczne na YT
Dobrze sie tego słucha. Gdybym kiedyś miał takich nauczycieli, pewnie zostałbym óczonym.
Świetna seria !!! Dla mnie -fizjoterapeuty bardzo cenna.
Wow, najlepszy jak dla mnie materiał z Dr Biernatem. Bardzo dużo wyciągnąłem własnie pod kątem samego siebie. Wszystko zrozumiałe i rysunki też dobre. Lublin pozdrawia ;)
Dziękuję za bombę wiedzy. Na pewno przyda się w treningu!
Dobra dawka wiedzy i poczucia humoru 5+!
Bardzo dobra seria, tak trzymać!
Apeluję o filmik na temat hipermobilności w SI (krzyżowo-biodrowym)! A dr Richard jak zawsze szalenie pozytywny XD
Super materiał. Dzieki za tak dużo niezbędnych informacji. Pozdrawiam.
Bravo dr. Biernat 👍
Więcej wiedzy tego Pana poproszę ;)
Rozmowy z Doktorem Biernatem są spoko;D Pozdrawiam i Dziękuje.
Fajnie byłoby, jakbyś Saker pomyślał o dokładniejszym opisaniu każdego rodzaju treningu oporowego z krótką charakterystyką każdego z nich i zróżnicowaniem na ilość serii i powtórzeń :)
dzwiek sie poprawil
ogólna jakosc video tez
jeszcze brakuje tylko masła orzechowego w WK sklepie
jak dla mnie najlepszy odcinek bo wlasnie z prawą łopatka/barkiem mam caly czas problem
Genialne. Właśnie dla takich filmów Was subskrybuję.
Jak zawsze super materiał z Doktorem
2 pytania
- Czy doktor mógłby pokazać ćwiczenia na dolny trapezius i może jeszcze jakieś ćwiczenia na zębaty przedni
- jedno ramie/ łopatka wyżej, jak rozciągać i co rozciągać żeby powróciła prawidłowa biomechanika
pozdrawiam
Mega mi się przyda ten materiał. Odczuwam ból w okolicach lewej łopatki, a i lewy najszerszy mam dużo mniejszy od prawego. Myślałem, że to przez krzywy kręgosłup, ale może po prostu źle wykonuję ćwiczenia i źle spinam łopatki? Obejrzę materiał jeszcze z 2-3 razy żeby wszystko dokładnie zrozumieć i będę tę wiedzę wcielał w życie. No i zacznę wzmacniać zębaty przedni, pewnie będą się dziwnie patrzeć na siłce, ale co tam :D Dzięki Saker, pondro!!
Ha, ha, tak właśnie pomyślałam, że Saker nie ma pojęcia, kto to Breżniew.
Jako, że mam 43 lata, to akurat wiem, za to niektóre nazwy ćwiczeń, dla was są jasne, używacie sobie znanych skrótów, a dla mnie to taka czarna magia jak dla Ciebie Breżniew 😂
Dzięki za tę serię, świetna robota, nawet nie wiesz jak się ucieszyłam, że trafiłam na Wasz kanał i na tę serię.
Za Biernata zawsze piwo, znaczy łapka :D
super robota, tak dalej
Świetna robota.
rewelacja - bardzo cenny materiał
Lajk w ciemno . Obejrzę pózniej
Strzał w 10 jak dla mnie!!! Wiedza bezcenna. Doktor przez te odcinki będzie miał mniej roboty:)
Ludziska mniej krzywdy będą sobie robili na siłownia dzięki waszej pracy.
Pozdro.
łapa w górę!
Super seria, pojawią się pytania jak obejrzę wszystko żeby nie powielać ;)
Bardzo ciekawe wykłady! :) Dziękuję :). Ja bym poprosiła o jakieś nagranie z uwzględnieniem ćwiczeń przy kręgozmyku.
Mega dawka wiedzy plus Dr. Biernat jest zajebisty xD captór zniszczył system :D
Dobry kawał materiału
Świetny materiał
Bardzo przydatna seria. Wiele można z tego wynieść. Podobał mi się zwłaszcza materiał o przysiadach i poprawnym ich wykonywaniu gdyż sam przechodziłem "kolano skoczka"
Czy Dr Biernat mógłby omówić temat wszelkiej maści podciągań ? W tym Muscle Up'ów itp. Myślę, że wiele osób (w tym ja) ma większe lub mniejsze braki w technice co przekłada się na bóle w przedramionach, barkach plecach etc. Pozdrawiam i czekam na kolejne materiały ;)
+HaydexG11 Przecież o podciąganiach tu jest wszytko powiedziane
Jesteście super ! Ile bym dał by móc z wami trenować :p
Wpadnijcie do Burnejki na hardkorowe stejki :D a tak serio to bardzo chętnie obejrzał bym materiał z udziałem Pana Roberta oraz waszym! kto za łapa w góre żeby widzieli :D
Tego powinni uczyć na wf. Popełniłem tak wiele błędów do tego odcinka
Genialny odcinek :) aż chce się słuchać!
P.S. "Captór" wygrał xD
Mam 2 pytania do doktora Biernata które brzmią następująco :1. Jak poprawnie wykonywać pompki i czy jest zdrowo robić je na kostkach szczególnie w latach młodzieńczych mam na myśli przedział wiekowy 14-17 lat ? 2. Jakie ćwiczenia na plecy wykonywać również w latach młodzieńczych (czy można robić martwe ciągi i wiosłowania czy nie )? Z góry dziękuje za odpowiedź :D pozdrawiam.
dr biernat spoCzko kozak
Czekam teraz na filmik z mobilizacji stawu biodrowego i krzyżowo-biodrowego. Pozdro dla chłopaków ze słabą mobilnością na siadzie i martwym!
Może następnym razem coś o stopach?
Sama budowa i mechanika stopy, problemy ze stopą i kostką i wpływ na całą kończynę i w efekcie całe ciało, coś o butach do chodzenia i do ćwiczenia (siłka, ale i jakieś akcje typu bieganie), lepsze ciężarowe, zwykłe, czy może 5fingers, ćwiczenie bez butów, jakiś może masaż i rozluźnianie stopy (wskazane czy nie? w jaki sposób, jak często).
Na szybko to mi przyszło ;)
///Czyli z punktu fizjo, pompki na poręczach, to tragedia dla torebki, bicepsa i generalnie stożka z przedniej strony, z tego co rozkminiam.
To oznacza, że prędzej czy później musi się odbić czkawką robienie 'szwedek', zwłaszcza w opcji ukierunkowanej na triceps? ( nawet zakładając, że stabilizacja brzucha i obręczy barkowej jest super, tempo i cały ruch w pełni kontrolowane i dowalamy do pasa kilkadziesiąt kg, przez powiedzmy pół roku).
Pondro650.
Dzięki Saker za takie Fajne filmy z DR.Biernatem! ćwiczyłem kiedyś przez parę lat na silowni na wiosce przez nas zrobioną zresztą. i teraz mam coś takiego ;jak zrobię kilkadziesiąt pompek to mam największe zakwasy właśnie na żębatych a na najszerszych grzbietu mniej.dlaczego Tak jest? nie napisałem że to jest teraz po latach bo mam 40-tkę.pozdrawiam i subskrybuję
+Wejherowskie wykopki
Bo wysuwasz barki, tak jak było w filmiku, wysuwasz barki - aktywujesz zębaty przedni do pracy, jeżeli zależy ci na klacie przy robieniu pompek to spróbuj mieć "ściągnięte" łopatki przez cały czas trwania ruchu
Czy będzie odcinek na temat szewskiej klatki i jakie ćwiczenia wykonywać żeby ją zniwelować ?
Skoro najwięcej problemów jest w ustawieniu miednicy to fajnie gdyby dr Biernat sklasyfikował czego sie wystrzegać a co robić na treningu przy np przodopochyleniu miednicy itp. Pozdro!
Mega informacji! Wow :O
New topic:
Stabilizacja i wzmocnienie nadgarstka :D
Siemanko WK mam pytanie. Mowicie, ze ilosc zjadanych posilkow w ciagu dnia nie ma zadnego znaczenia, moze to byc 5 posilkow, 10 posilkow czy nawet 15 posilkow a i tak nic to nie zmieni w budowaniu sylwetki. Dlaczego zatem promujecie IF, gdzie caly dzien chodzicie glodni i jecie w ustalonym wczesniej oknie zywieniowym skoro nie ma zadnego znaczenia to czy zjecie jeden ogromny posilek czy 20 malutkich?
Material jak zawsze zajebisty, oby wiecej takich. Pozdro!
Doktorze Richardzie - GYMNAZJOS CIEBIE KOCHA :D!
Genialne.
przydałby się odcinek na temat skoliozy, z którą w dzisiejszych czasach boryka się dużo osób :D
[P] Film o kręgosłupie myślę że mógłby być ciekawy. Od prawidłowej postawy, po wady, urazy, ćwiczenia wzmacniające itp., sami byście widzieli jak bardziej rozwinąć ten temat.
Może źle zrozumiałem ale dr Biernat powiedział, że pompki i bench press robić do kąta 90 stopni w łokciu żeby chronić barki ? A jak się ma do tego np wyciskanie z pauzą gdzie kąt jest jednak trochę mniejszy ? czy może przy prawidłowej technice z rotacją zewnętrzną (łamaniem sztangi) nie ma jakiś strasznych sił niszczących barki i nie powinny pojawic się żadne problemy/bóle?
PS. materiał jak zwykle miazga!!
Jestem ciekaw jak Pan Dr zapatruje się na rozciąganie po treningu, ile się rozciągać i jak się rozciągać.
+piter00711 Też jestem ciekaw jego spojrzenia. Zważywszy, że rozciąganie statyczne straciło już na wartości i są promowane bardziej efektywne techniki
Ale ja kur.... Głupoty robiłem na tej siłowni...., super seria, może wkoncu się naprawie!!
Bardzo fajny materiał. Mam jeszce dwa pytania. Przy różnych wiosłowaniach i ściąganiach wyciągów powinno się bezwzględnie inicjować ruch od spięcia łopatek czy można to zrobić naturalnie w trakcie ćwiczenia? Chodzi mi o to czy ruch rozbijać na fazę ściągnięcia łopatek a następnie na resztę ruchu. Pytam badziej pod kontem treningu funkcjonalnego przy szybkich ruchach. Drugie pytanie do podciągania. Czy na końcu przy prostych łokciach przed kolejnym powtórzeniem powinno się rozluźnić łopatki czy zostawić w depresji i retrakcji? Pozdrawiam
Proszę o nagraniu czegoś na temat wymuszenia zewnętrznej rotacji kolan, przy wąskim ułożeniu stóp -przy siadzie dla osób z mało stabilnymi kolanami. Wskazane czy nie? Czy lepiej pozostać przy ustawieniu stóp na szerokość barków i skupiać się nad stabilizacja kolan. Pozdrawiam!
Nie wszystko rozumiem ale i tak super :D
Już myślałem, że jestem jakiś głupi. Dzięki 😁
Następny odcinek - Skolioza
Świetnie. A jakaś rada jeżeli odczówa się ból podczas wiosłowania sztangą w opadzie w miejscu łączenia najszerszego grzbietu z łopatką?
dzieki!
A które ćwiczenia lower trapezius bardziej aktywują ?
czuje że jak bym trafił tam to bym od nowa uczył się chodzić :-P wszędzie konflikty
[p] ile cykli masowo redukcyjnych powinno sie robić w ciągu roku ? czy jak jest ich więcej to jest to korzystne ?
czy przy takich krótkich okresach można szybko szybko dodawać kalorie?
WitamMam pytanie odnośnie "współwzrostu" różnych partii mięśniowych. Innymi słowy: czy między różnymi partiami mięśniowymi np. klatką i plecami jest zależność, że bez dużych pleców nie ma dużej klatki i na odwrót??? Czy marginalizując np. trening klatki piersiowej tracę możliwość wzrostu barków??? Prosiłbym o odesłanie do jakiś opracowań lub w miarę zwięzłą odpowiedź.
Saker mam problem, chodzi o trzęsące się kolana przy przysiadach(nawet przy małym ciężarze). Nie mogę nic znaleźć w internecie :(
Jak zawsze filmik super :) Oby takich więcej :D
Ebooka wk przeczytaj, jeśli jeszcze na wózku nie jeździsz
Siema
A co powiecie na aktywacje dolnej części czworobocznego poprzez ściąganie łopat w zwisie na drążku na wyprostowanych ramionach?
Pozdrawiam
Przeskakiwanie Barku pod czas rozpiętek z hantalami i na bramie, w takim przypadku robić czy nie ? Czasem nie boli a czasem czuje bardziej bark niż klatke
W minucie 12 było omówione ułożenie łopatki (rotacja łopatki o 40 stopni) gdzie kąt ustawienia był zły. Było wspomniane ćwiczenie mobilizujące, (pushup plast) które nie mobilizuje w precyzyjnie. Możecie podać ćwiczenie precyzyjne? Walcze z bólem łopatki po kontuzji od 3 lat. 3 ortopedów i 4 fizjoterapeutów nie poradziło sobie z bólem i protrakcją i depresją prawego barku.
Ból znajduje sie pod łopatka w miejscu równoległobocznego., a przy wypychaniu po prawej stronie łopatki (pod ręką).
Bardzo proszę o odpowiedź.
instagram.com/wksaker/ wpadać!
Czy można wyleczyć wystająca łopatkę po prawej stronie + przy tym bark lekko do przodu
+BaltazaRvVv Mam to samo tylko z lewą stroną pierwsze miałem bark nie stabilny a teraz jeszcze łopatka mi przeskakuje :/
+BaltazaRvVv Face pull
Saker Słyszałeś coś na temat Osgooda-Schlattery? Choroba dotykająca chłopaków w wieku gdy dorastają. Lekarz zdiagnozował u mnie tą chorobą już ładne pare lat temu ( ok 6) mialem wtedy 14 lat. Moje pytanie brzmi czy olać to i cwiczyć dalej ( cwicze od ok 2 lat z przerwami, trening siłowy), czy może rozpocząć jakąś rehabilitacje? Dodam, że poza przysiadami klasycznymi i łydami nie wykonuje na treningu innego cwiczenia na nogi. Ból nawet po seri przysiadów nie objawia sie mocno.Zastanwia mnie jaki procent osób które was oglądają cierpi na tą chorobę. Może to jest dobry temat do obagadania z Dr.Biernatem ? Pozdro
siódmy
28:12 SWS się kłania.
[P]Ostatnio doskwierał mi silny ból pleców w odcinku lędźwiowym po prześwietleniu stwierdzono niespojenie łuku s1 czy przeszkadza to w jakiś sposób w ćwiczeniach, powinienem wykonywać jakieś ćwiczenia stabilizujące kręgosłup ?
A co powiecie na problem "wyskakiwania" prawej łopatki podczas wyciskania lub rozpiętek na ławce płaskiej ?
Saker, omówcie przodopochylenie miednicy i ogólnie nieprawidłowe jej ustawienie. Ponadto biodrowo lędźwiowy, jego mechanika i skutki przykurczu.
"26h na dobę" Dr Ryszard Biernat 2016