ІСТОРІЯ ГЕНДЕРУ | Філософська та мовно-культурна проблематика

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 31 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 33

  • @sfakuejka71
    @sfakuejka71 9 місяців тому +5

    Дуже цікаве інформативне відео на тему і ваші роздуми також гарно доповнюють історичну ретроспективу. Живемо насправді у світі ідей, деякі з них реалізуються на наших очах. Судячи з багатьох коментарів наше суспільство стрімко примітивізується і далі заголовків сприймати інформацію не спроможне. Вам бажаю творчої наснаги, лайк і підписка!

    • @afemina
      @afemina  9 місяців тому

      Дякую!

    • @denysnalyvaiko6158
      @denysnalyvaiko6158 9 місяців тому

      Ну, сам страждаю поспішними висновками, на основі імпульсу, і якщо ви вважаєте, що імпульсивні люди тупі і деграднуті, я викликаю вас на інтелектуальну дуель, тему обираєте ви, час та формат - я. Ну і з моєї точки зору, заголовок має перестати чіпляти більше ніж сам контент (ну або це я так виправдовуюсь, типу не я імплусивний дурник, а заголовок не такий)

  • @ОлександрКравченко-ы9ь

    Ти - молодець, дякую тобі за твою хорошу роботу))

  • @Артеміс01
    @Артеміс01 9 місяців тому +1

    Дякую за чергове цікаве відео! Кошмарні теорії, які сформували ліві філософи, призводять до катастрофи. Це вже видно. Спільнота не зможе вижити, якщо в ній пануватимуть парадигми, котрі відмовляються від реальності, а концентруються на фантазіях, суб'єктивних враженнях, емоціях і "хотєлках" окремої людини.

  • @casualstone920
    @casualstone920 9 місяців тому +1

    Чудовий цикл. Дякую. Хочу додати свої три копійки на захист конструктивістського розуміння поняття «гендеру», тобто як суто соціального конструкту без привʼязки до біології.
    Така інтерпретація, і загалом постмодерністський погляд на речі, дуже корисний тоді, коли ми маємо справу з конфліктом між людиною і суспільством, а також у випадку травми. Класичний, традиційний погляд на речі для «лікування» людини або «вирішення» конфлікту часто погіршує ситуацію. Тому в деяких випадках мабуть доречно повністю перебудувати бачення людини самої себе і своєї ролі в суспільстві відповідно до прогресивного, ба навіть трансгуманістичного, підходу.
    Словом, якщо людині хочеться вживати нетрадиційний займенник стосовно себе, або вважати себе небінарною особистістю, то нехай!

  • @user-born
    @user-born 9 місяців тому

    дякую за дуже глибокий розгляд такої важливої теми

  • @kiporenkobrand5701
    @kiporenkobrand5701 9 місяців тому +1

    Дякую

  • @denysnalyvaiko6158
    @denysnalyvaiko6158 9 місяців тому +1

    "Діалектика статі" триб'ют до "Дивний новий світ" Гакслі.)) Бо консьюмеризм це не статева а загальнолюдська проблема, і як чоловік домінує над жінкою тримаючи її на прив'язі - цивілізація контролює біосферу, створюючи огидну ноосферу, і прекрасною цю ноосферу вже буде дуже важко зробити. І чим більше ідіоти будуть розділятись тим довше негідники будуть правити. Адже divide et impera.

  • @JeniaBratHistory
    @JeniaBratHistory 9 місяців тому

    Круто цікава інфо . Вподобайка 👍👍👍👍

  • @user-bw5gi7yr4t
    @user-bw5gi7yr4t 9 місяців тому +2

    Отличное видео🔥
    Единственное чего не хватает по мне это части про то, как это конкретно критически осмыслять и бороться с этим. Или это надо смотреть через призму ролика про постмодернизм?

    • @afemina
      @afemina  9 місяців тому +3

      Дякую!
      Відео про постмодернізм є "ввідним", там описується логіка і походження цих ідей та процесів, то ж, знаючи це зсередини, можна будувати власну стратегію поводження з цим. А якщо конкретно про гендер, то, думаю, є сенс говорити про історичний контекст виникнення цієї ідеї і наголошувати на тому, що це не універсальна ідея. Грубо кажучи, така собі деколонізація сенсів/українізація сенсів. Не заперечувати цю теорію (бо в ній є і цілком раціональні тези), а робити акцент на тому, що це вузький і насаджений концепт.

    • @user-bw5gi7yr4t
      @user-bw5gi7yr4t 9 місяців тому

      ​@@afeminaесли не сложно, можете высветлить позитивные стороны гендерной теории?

    • @afemina
      @afemina  9 місяців тому +1

      @@user-bw5gi7yr4t розширення оптики погляду на людину. Гендерна теорія це реакція на вузьке сприйняття людини і статі зокрема, то ж це інструмент для уникнення нової уніфікації (в ідеалі, на пактиці під впливом лівацтва самі бачимо, що відбувається). Особисто я вбачаю позитив у вивченні, наприклад, історії через жіночий досвід. Чи врахування статевих особливостей у різних сферах, де це грає роль. Наприклад, у 20 столітті тестування ліків проводилось переважно на чоловіках. Або що автомобільні крісла пристосовані до чоловічої анатомії. Багато таких прикладів є, але основна суть така, що я приймаю загальну систему врахування статі у різних контекстах, але я не розглядаю це крізь призму патріархату, що робить класична гендерна теорія та фемінізм. Розглядати різноманіття прояву статі в соціумі, але у прив'язці до фізіологічних та психологічних аспектів.

  • @ОлександрБичков-ы8ц
    @ОлександрБичков-ы8ц 9 місяців тому +5

    Протягом відео декілька разів згадується термін "гомосексуалІЗМ", який історично застосовуваться у значенні хвороби. З розвитком наук, у т.ч. соціальних, стали використовуват слово "гомосексуальнІСТЬ", що не має зв'язку з минулим і тому не ображає

  • @oleksandrbilyk
    @oleksandrbilyk 9 місяців тому

    "Всі відмінності штучно сконструйовані". Як все запущено...😢

    • @afemina
      @afemina  9 місяців тому +4

      З запущеного тут тільки ступінь розуміння вами викладеного матеріалу. І раджу дивитись відео до кінця, щоб не писати дурню в коментарях

  • @JeniaBratHistory
    @JeniaBratHistory 9 місяців тому +2

    А в мене таке питання . А за чого у Вас в жінок формується злість , або ненавість до чоловіків ? Як Ви вважаєте ?

    • @afemina
      @afemina  9 місяців тому +2

      У мене немає озлоблення на чоловіків.

    • @JeniaBratHistory
      @JeniaBratHistory 9 місяців тому

      @@afemina Дякую за Ваша відповідь . У Вас хороше відео я поставив вподобайку . Знімайте більше , не зупиняйтесь .

    • @JeniaBratHistory
      @JeniaBratHistory 9 місяців тому

      А якщо не секрет скільки Вам років ?

  • @vik.che1300
    @vik.che1300 9 місяців тому

    Ви кажете Природна ідентичність. І що ми маємо її захищати. Але до чого тут природна? Природна це ж стать. Це ж не про захист своєї статі. Це про ідентичність культурну, історично сформовану. От її є сенс захищати, але із супутнім переглядом деяких норм, бо не всі практики є об'єктивно справедливими. Я б не вживала слова природна ідентичність поруч.

    • @afemina
      @afemina  9 місяців тому +1

      Ви вирвали це словосполучення з контексту. У повній фразі природна ідентичність вживається як наслідок культурно-історичного процесу.

  • @IK-sj6ij
    @IK-sj6ij 9 місяців тому

    Обожнюю цю жіночу логіку! Дівчинка, гарнюня, дай Боже тобі здоров'я! Півгодини вмовляє нас нічого не чіпати, не насаджувати нам ті непотрібні західні теорії та залишити все як було. Та ми ж не проти, тим більш, коли така розумничка - і грошей на ютубі заробила, і борщика зварила. Щасти тобі, красуня, і залишаємо все як було - хай живе патріархат!)

  • @MrDlinch
    @MrDlinch 9 місяців тому +1

    Статі існує тільки 2.
    Все решта - або фізіологічні або психологічні девіації.
    Фемінізм також вже себе вичерпав, бо сьогодні ʼфеміністкиʼ борються не за права жінок, а за привілеї для жінок.
    Сподіваюсь ви зрозумієте, чому я кину скаргу на ваше відео за розповсюдження неправдивої інформації.

    • @afemina
      @afemina  9 місяців тому +4

      Одразу видно людину, яка нічого не зрозуміла з моїх відео😄

    • @соняматіїшин
      @соняматіїшин 9 місяців тому +1

      Ви відео хоч дивились 😅?

  • @NarodytskyiStas
    @NarodytskyiStas 8 місяців тому

    Афимина по сути девушка мечты: красивая, умная, есть о чём поговорить...