Jak przygotować się do badania OZSS - praktyczne ćwiczenia
Вставка
- Опубліковано 24 лис 2024
- 🆕 Poradnik "𝐉𝐚𝐤 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐚𝐜́ 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐝𝐨 𝐛𝐚𝐝𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐰 𝐎𝐙𝐒𝐒 - 𝐭𝐞𝐨𝐫𝐢𝐚 𝐢 𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐜́𝐰𝐢𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚" już dostępny!
📌 Znajdziesz go tutaj: https: sklep.magdalen...
💡 Im szybciej zaczniesz przygotowania do badania OZSS, tym bardziej zwiększysz swoje szanse na dobrą opinię wydaną przez biegłych i specjalistów OZSS.
📘 E-book jest efektem analizy kilkuset opinii wydanych w postępowaniach sądowych w sprawach rodzinnych i ponad 10 lat prowadzonych konsultacji psychologicznych.
_________________________________
📒 Zadaj odpowiednie pytania biegłym i specjalistom OZSS, zwróć uwagę na najważniejsze aspekty Twojej sprawy. Przedstaw im swoją realną sytuację zadając konkretne pytania dopasowane do Twojej sytuacji rodzinnej. Skorzystaj z ponad 190 gotowych pytań do biegłych:
📌 sklep.magdalen...
________________________________
🎦 Jeśli jesteś przed, w trakcie lub po rozwodzie i masz dzieci, bądź świadomym rodzicem i dołącz do opracowanego przeze mnie kursu „Rozwód a dzieci”: rozwodadzieci.pl
Przygotowałam go z myślą o dobrostanie psychicznym dzieci rozstających się rodziców i ich przyszłości. Kurs "rozwód a dzieci" zawiera materiały wideo, poradniki i gotowe schematy postępowania, jak powiedzieć dziecku o rozwodzie i jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie. To kompleksowe opracowanie, które umożliwi rodzicowi przeprowadzenie dziecka przez rozwód i rozstanie, krok po kroku.
________________________________
🔹 𝗞𝗮𝗻𝗰𝗲𝗹𝗮𝗿𝗶𝗮 𝗽𝗿𝗮𝘄𝗻𝗼 - 𝗽𝘀𝘆𝗰𝗵𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝗮 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂𝗺 𝗦𝗽𝗿𝗮𝘄 𝗥𝗼𝘇𝘄𝗼𝗱𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵
Razem z moim zespołem mecenasów łączymy w postępowaniach sądowych prawo z wiedzą i praktyką psychologiczną. Prowadzimy postępowania oraz konsultacje prawne, konsultacje psychologiczne i konsultacje prawno - psychologiczne.
🔹Analizuję/konsultuję opinie psychologiczne wydane przez OZSS i biegłych psychologów w postępowaniach rodzinnych. Przygotowuję zastrzeżenia i zarzuty do opinii.
𝗞𝗼𝗻𝘁𝗮𝗸𝘁:
e-mail: biuro@centrumsprawrozwodowych.pl
tel.: +48 724 271 288
𝗔𝗱𝗿𝗲𝘀:
⓵ Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4, Arkady Wrocławskie, 4 piętro
⓶ Warszawa, al. Jana Pawła II 22, Biurowiec Q22, 4 piętro
🔹 Dzielę się swoją praktyką prawnika i psychologa:
⓵ Blog: magdalenabajsa...
⓶ Facebook: / bajsarowiczmagdalena
⓷ Instagram: / psychologia_rozstania
Serdecznie zapraszam do kontaktu!
Magdalena Bajsarowicz
Prawnik & Psycholog sądowy
📌 Czy wiesz, że możesz przygotować się do badania? Wykorzystaj wiedzę z mojego bestsellerowego poradnika „𝐉𝐚𝐤 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐚𝐜́ 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐝𝐨 𝐛𝐚𝐝𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐎𝐙𝐒𝐒. 𝐓𝐞𝐨𝐫𝐢𝐚. 𝐏𝐫𝐚𝐤𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐜́𝐰𝐢𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚".
📕 Przestań obawiać się badania, poznaj jego tajemnice i daj sobie szansę na dobrą opinię: sklep.magdalenabajsarowicz.pl/produkt/poradniki/jak-przygotowac-sie-do-badania-ozss-teoria-praktyczne-cwiczenia/
Kupilam dzis pani nowy poradnik. Balam sie dotychczas isc do Sadu by obejrzec cale akta sprawy, odczuwam przed tym duzy stres. A pytanie mam praktyczne - jak uzyskac dostep do akt, co konkretnie zrobic by otzymac wglad?
Może Pani zadzwonić do sądu w którym prowadzona jest sprawa konkretnie do biura obsługi interesanta i poprosić o przeglądanie akt, można osobiście lub mailowo. Po przyjęciu zgłoszenia przez biuro obsługi interesanta wyznaczany jest termin włącznie z godziną. Warto przygotować urządzenie z aparatem np. telefon i zrobić zdjęcia każdej stronie.
Czy ten poradnik (i konsultacja z panią) też przygotuje do badania, gdy się występuje o zostanie przedstawicielem prawnym ("opiekunem pr?) starego rodzica? ..
bo jest jeszcze siostra - też chce zostać/nie
Gdzie należy wysłać wniosek o zmianę terminu badania, do OZSS czy do Sądu?
Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z ozss.
Właśnie odebrałam wezwanie na badanie OZSS, w którym uwzględniono tylko dzieci wspólne, nie uwzględniono moich dzieci z pierwszego związku, chociaż zamieszkujemy wspólnie. Strona ma postawione zarzuty art. 157 paragraf 2 i paragraf 4, wobec dziecka niebiologicznego, niepełnosprawnego, czy w takim przypadku jest to właściwe, że badanie nie obejmuje wszystkich dzieci? Przeczuwałam, że tak może być i złożyłam wniosek o uwzględnienie w badaniu wszystkich dzieci wraz z wnioskiem o rozszerzeniu tezy dowodowej o moje pytania zaczerpnięte z Pani ebooka. Pisma się rozminęły. Czy mogę szybko złożyć do sądu o zmianę terminu?
Tak może Pani złożyć wniosek o zmianę terminu uzasadniając to brakiem rozpoznania Pani pisma, dodatkowo argumentując dlaczego rozpoznanie pisma jest ważne.
Właśnie przygotowuję się do badania OZSS.
W skrócie opisze moja sytuację.
Jestem mamą 11-latka. Od stycznia mam nadzór kuratora i sprawę założoną z urzędu o odebranie mi praw rodzicielskich i zlecenie przez szkołę ojcu dziecka przejęcia opieki nad synem, który z nami nie mieszka. Sprawa została zainicjowana z urzędu przez szkołę syna w grudniu 2021 r. Ukończyłam Akademię Pedagogiczną w Krakowie i jestem nauczycielem dyplomowanym, pracuję od 20 lat w szkole i samotnie wychowuję syna od 8 lat.
Zarzuty szkoły:
1. poinformowałam Policję o nożu sprężynowym przyniesionym do szkoły syna przez kolegę z klasy (zarzut: szkoła zarzuciła mi kłamstwo, okazało się także że dziecko które przyniosło nóż jest synem policjantki),
2. pomogłam synowi gdy był atakowany psychicznie i fizycznie przez dzieci wyjść z tych relacji i przyłączyć się do dobrze wychowanych dzieci (zarzut: izoluje syna od kontaktów z rówieśnikami),
3. wyraziłam wolę, by syn uczestniczył w szkole tylko w zajęciach objętych podstawa programowa i syn nie poszedł z klasą zgodnie z nasza własna wolą do parku trampolin (zarzut: uniemożliwiam dziecku uczestniczenie w zajęciach organizowanych przez szkołę),
4. syn nie nosił maseczki i miał wpis o powodach nie zakładania maski w dzienniczku od 1 dnia pobytu w szkole (zarzut: że nie wierzę w pandemię).
Szkoła syna uważa mnie za nienormalną i zagrażającą dobru dziecka o czym dowiedziałam się z opinii, pedagog wmawia mi zaburzenia psychiczne i wystawiła ojcu dziecka opinię na mój temat nie widząc mnie nigdy wcześniej i nie przeprowadzając ze mną żadnej rozmowy przed wystawieniem opinii, syn chodzi do tej szkoły od 1.09.2021 r. Rozmowy na mój temat były prowadzone tylko z ojcem dziecka.
W wychowywaniu syna kieruję się poglądami Marii Montessori, Jespera Juula i Pań Faber i Mazlish oraz koncepcją komunikacji bez przemocy M. Rosenberga. Bliska jest mi filozofia krakowskiej szkoły pedagogicznej i podzielam przekonania prof. Jagody Cieszyńskiej. W związku z tymi poglądami na dobro dziecka mój syn nie używa smartfona, ma zwykłą Nokię. Minimalnie jako dziecko korzystał z urządzeń elektronicznych, głównie bawił się klockami, papierem, nożyczkami, materiałami plastycznymi, miał kontakt z dziećmi i naturą - kreował budowle i różne inne rzeczy. Nie oglądał telewizji w moim domu. Nigdy nikogo nie uderzył i nigdy nikt na niego się nie skarżył.
Ponadto syn nie otrzymał ani jednego punktu ujemnego z zachowania w szkole, ma wzorowe zachowanie, świadectwo z czerwonym paskiem po 4 i 5 klasie, ma grono znajomych kolegów i koleżanek, wychodzi samodzielnie na rower, hulajnogę, piłkę (kosza, nogę). Lubi jeść (jajka, kiełbaski i warzywa na śniadania), obiady (mięso i warzywa), pije wodę (nie pije żadnych słodzonych napojów). Chcą mi odebrać dziecko... jestem przy tym nauczycielem dyplomowanym...
Odebranie władzy rodzicielskiej jest poważnym procesem, tym bardziej że wskazuje Pani na błędy w informacjach w dowodach. Jeśli ma Pani możliwość warto rozważyć nawiązanie współpracy w pełnomocnikiem.
@@MagdalenaBajsarowiczdziękuje za odpowiedz. Na razie próbuje używać własnych sił, pisze sama pisma, korzystałam tez z porady prawnika i skorzystałam z pani poradnika, na podstawie którego sformułowałam pytania dotyczące ojca dziecka do OZSS. Jeśli badania będą dla mnie niekorzystne (jak to byłoby możliwe skoro syn nie otrzymuje punktów ujemnych z zachowania i ma wzorowe sprawowanie i świadectwo z czerwonym paskiem? czyli ma dobrze ukształtowana osobowość, a to wynika z postawy rodzicielskiej) rozważę prośbę o wsparcie przez pełnomocnika, a już na pewno wsparcie w razie czego w napisaniu apelacji. Jestem wciąż pełna optymizmu, ze wszystko się wyjaśni z korzyścią dla mnie i syna i apelacja nie będzie potrzebna.
Świetnie, życzę powodzenia aby nie była potrzebna apelacja.
Jak rozwiązała się Twoja sprawa, mam nadzieję, że pomyślnie dla Ciebie
@@ukaszmitua5264 wciaz prowadzone jest postepowanie, OZSS wzial pod uwage wylacznie notatki z instytucji, do ktorych zglaszal mnie ojciec dziecka wraz z jego swiadkami (moimi sasiadami), w ozss calkowicie pominieto moje dowody i moje stanowisko. Napisalam zarzuty do opinii ozss na 35 stron. Poszlam na badania z synem do bieglej psycholog sadowej i uzyskalam prawdziwe opisy mnie i rzetelne wnioski na moj i syna temat i te Opinię przedstawilam w sadzie. Dziecko jest wciaz ze mna, Sad przychyla sie do moich wniosków, mam juz pełnomocnika.
Witam serdecznie, jestem przed badanirm ,prosze mi powiedziec jesli jestem bardzo zaszczuta ,przez srresy ktore pietnuja przez dluzszy okres ,to czy na takim badaniu moge powiedziec ze tak reaguje na tres bardzo nirdobrze ,nirwiem jak to ujac
Może Pani powiedzieć to podczas badania, jednak praktycznie każdy stresuje się badaniem.
@@MagdalenaBajsarowicz witam jutro mam badania więzi jakie najczęściej zespół specjalistów pytaja
Czy można przestać np filmy z udziałem corki
Oraz zdjęcia czy mogą pytać o ojca małoletniej
Może Pani przynieść, to czy zostanie przyjęte zależy od decyzji psychologa.
Jutro mamy badanie więzi proszę wiadomośc priv
A co to takiego? Tzn badanie więzi, bo sama więź to wiadomo, jak to się bada? Już po prawda? Możesz coś więcej napisać?
Do OZSS się nie chodzi!
Brak obecności na badaniu może spowodować wydanie opinii na podstawie akt sprawy i informacji przestawionych jednostronne przez drugiego rodzica/ dziecko podczas badania. To jeden z możliwych scenariuszy.
@@MagdalenaBajsarowicz Dysponując pełnią władzy rodzicielskiej. Nie wyraziłem zgody na badanie mnie i dziecka bez mojej obecności oraz brak zgody na opiniowanie z Akt sprawy.
W postępowaniu Cywilnym mam do tego pełne prawo. Jak mi pani wytłumaczy czemu zostałem z opiniowany przez OZSS skoro nie byłem na badaniach i nikt tam mnie nigdy nie widział. Dodam, że wysłałem równolegle kilka pism. Do Sądu oraz do OZSS o braku zgody na badania długo przed terminem na który czekałem pół roku. Jaki cel mają badania skoro dziecko jest izolowane umyślnie przez ten czas aby osłabić więź?
Rozumiem, mimo wszytko po wyrażeniu zgody przez sąd, ozss ma prawo wydać opinię na podstawie akt sprawy. Jeśli dziecko jest izolowane to tego rodzaju zachowania powinny zostać poddane ocenie diagnostycznej, co często w treści i wnioskach opinii jest czynione.
@@MagdalenaBajsarowicz każde wykonanie badań bez uwzględnienia braku zgody jednego z rodziców może być traktowane jako przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy państwowych z art 231 kk
Oraz stanowi to przekroczenie przepisów RODO, tajemnicy lekarskiej, tajemnicy zawodowej, ustawy o lekarzach i dentystach, naruszenie kc i kpc
Opinie mnie dotycząca jest natomiast obciążona i podlega pod art 259 kpc
@@MagdalenaBajsarowicz a czy na badaniu można pojawić się bez dzieci? Jako matka nie chce ich narażać na stres.