Stadionra volt pénz, Reptérre volt pénz, Vodafone-ra volt pénz, tűzijátékra van pénz, víz és energiazabáló akkugyáraknak támogatásra van pénz, öntözésre nincs pénz. ¯\_(ツ)_/¯
Ma már a politikusok fizetik a " szakértőket " és a "tudósokar". Lásd kovid... vagy ha megnézed azt a sok agyhalottat aki a jégerről szakértőként nyilatkozik ( itt a "jútúbon" megtalálod) akkor láthatod hogy nagy a gond... Valahogy így kezdi.. A jéger rendszer nem alkalmas időjárás manipulálásra..... Hagyok egy kis időt, időzz el kicsit ezen a mondaton... Gyakorlatilag mára a jégeső az nem időjárás, hanen hétvégi hobby...
A kormány tojik rá megint, pedig 2 éve is nagy aszály volt, fel lehetett volna készülni. De hát kit érdekel ha még pár ember tönkremegy, a képviselőknek pár hete szavazták meg a fizu emelést.
Hogy kerülték volna el az aszályt? Eső-tánc, vagy emberáldozat egy oltáron?... Ha a természeti viszonyonál fogva drágább lesz a táp-takarmány/élelmiszerek-pékárú-tejtermék-hús, az a fidesz hibája lesz nem? Még-csak véletlenül sem az aszályé.. Ez a képmutatás, meg hogy a gazdák kárpótlása-kártérítése nem érdemel szót a riportban.
@@independens01 Ez esetben mindegy, a kormány bármely ügyben inkompetens, mint az élet sok különböző területén már fényesen bizonyította. Ez a bah a meritokráciával, a selejtet hozza helyzetbe, ami aztán képtelen valós problémák megoldására.
@@independens01 Te valami máshoz szóltál hozzá mert ez a poszt arról szólt,hogy a kormány egyáltalán nem foglalkozik a klímaválsággal,nem arról,hogy neki van e felelőssége benne.És az előző írásodból nyilvánvaló,hogy fogalmad sincsen mi az igazi probléma. Csak a kedvedért,hogy láthasd,hogy az emberi környezetszennyezés miként a fő problémája a klímaváltozásnak, mert az igaz,hogy emberek nélkül is felmelegedés következik a föld rendszerében, és az történne emberi tevékenység nélkül,hogy a növények szép lassan hozzászoknának a meleghez és kisebb változásokkal élhető maradhatna pl Európa, csakhogy az emberi tevékenység miatt ez felgyorsult és a növények ezt nem bírják követni, a végeredmény az elsivatagosodás, menj el a kis-Alföldre és majd meglátod miként fog kinézni éveken belül a világ többi része is.
Nézzünk rá az aszálytérképre, és aztán nézzünk rá Magyarország műholdas térképére. Na ezért van szükség erdőkre! Ahol megmaradt a természetes erdőborítottság, ott több a csapadék, de ahol nagyjából minden erdő ki lett írva, ott elsivatagosodás van. Aki nem hiszi, nézzen utána, megvan ennek az ökológiai magyarázata.
@@zoltancsemy5576 A vizet nem belvízként kell tárolni, hanem víztározókban. Nem szabad kiengedni a bejövő vizet, hanem eszméletlen locsolásba kell kezdeni a termőföldeken, aszály idején.
Gyerekkorában a csatornából öntöztek, volt benne víz!!! Sőt kisiskolásként halat is tudtunk benne fogni. /a Tisza folyóbol / a mai napra már a csatornát is beszántották 😢
És akkor megszólalnak a meteorológusok az időjárás jelentésben: "esőtől nem kell TARTANUNK." Ilyenkor szoktam ledobni a láncot, amikor ezt meghallom. A másik amivel kiverik a biztosítékot, amikor esőt jelez előre és azt mondja: "elromlik az idő". Hogy romlana már el, hiszen pont az esőt várjuk!
már több éve szorgalmazzák a szántás betiltását és a takarónövényes termesztést a víz és tápanyagmegtartás érdekében. konkrétan leszarja mindenki. még 10-15 év és a gazda egy 20 -30 centis homok/agyagréteggel fog a földjén szembesülni a humuszos talaj helyett.
@@FerencBalog-jr9sp Gazdák akkor járnak jól, ha kárt szenvednek: mehetnek nyígni támogatásért, amivel több pénzhez jutnak, mintha actually termelnének is.
Köszönjük Széchenyi István ..... szabályozták a Tiszát és a Dunát .... más ország megtartja a vizeit mi elengettük mert "okosabbakra" hallgatunk mindig ..... -.-"
Szokás mondani. "Csak arra van pénz, ami a felsőbb körök érdeke". Látni lehetett, hogy klímaváltozási elemzésekből, hogy baj lesz. Addig a kutyát nem érdekelte amíg be nem következett. Ez nem most kezdődött. Köszönjük meg csodálatos hagyatékot mélyen tisztelt nemzeti nagyjaiknak, hogy kiszárították az Alföldet a folyószabályozásaikkal. Szándék nemes volt, következmény tragikus. Mostaniak akkugyárakkal ugyan ezt csinálják. Medián csapadék mennyiség elfogadható, de eloszlása végletekben csapong.
Megszavazták! Ez kell a magyarnak, akkor majd megfizetjük az árát. Többszörös élelmiszerárak lesznek, ha az Alföld és az ország elsivatagosodik. A kormányunk eközben minden hülyeséggel foglalkozik, csak a lényeggel nem.
Van ket nagy folyonk miert nem epitenek ki csatornakat ontozni? Mindenre van penz de ami fontos lenne arra nem jut... Rengeteg vizet itt lehetne tartani.
Öntözőrendszerek fejlesztése lenne a fontos, növelni az öntözött területeket és a másik nagy kincs az országon átmenő folyók vizeinek a kihasználása, csatornák kialakítása stb.
Svédországban már évtizedek óta esőgyűjtőket hoztak létre úgy, hogy az nem csak terményt látja el, hanem az állat világot is. Már itt is rég ennek kéne lennie.
Sajnos ahhoz ez a mai magyarság már nem elég. 12 év alatt elérték azt amit akartak. Csak széthúzás van, akármiről legyen is szó. Magyarok, cigányok, "kiválasztottak", ez már három irány, és ezt még lehet tagolni. Sikerült egymásnak ugrasztani az embereket, hogy ne legyen egységes vélemény vagy fellépés semmilyen fontos ügyben.
@@independens01 Miért, érted mit tett ez a kórmány, amitől jobban, boldogabban, könnyebben élsz, többet keresel és többet is tudsz venni adott összegen??????
Amíg a veszteség csak anyaginak tűnik a laikusok számára, és forintosítható, de a boltokban továbbra is mindent meg tud vásárolni, addig szinte senkit sem fog ez a téma érdekelni. Sajnos.
Nem rég még azt halgattam túl sok az eső meg túl soka termés nem lehet vele mit csinálni. Meg érdekes egy határral arrébb már nincs szárazság? Ott nincs nyár? Szomszédos országokban minden rendben van,csak tőlünk vette el brüsszel az esőt is?
A kukorica azért viszonylag nagy vízigényű. A vízigény nagy része ráadásul június végétől augusztus elejéig jelentkezik, amikorra a földből a tavaszi csapadék (ha egyáltalán volt elég) már elkezd kimerülni. Cserébe viszont (alapból az "árukukorica") alacsony hozzáadott értékű, tehát nem éri meg öntözni. Tegyem hozzá, hogy a manapság divatos tőszámokra még az átlagos években sem jön ki a matek a vízháztartásban (= egy átlagos évben átlagos eloszlással leesett eső is kevés az optimális növekedéshez, különösképp a már említett másfél hónapot tekintve). És ebből a növényből 12000 km2 -nyit vet a magyar mezőgazdaság minden évben. Az ország teljes területének a nyolcadát, a szántóföldeknek a negyedét erre a növényre tesszük fel ilyen körülmények között évről évre, és csodálkozunk...
Igazad volt közel 20éve. Ma már génmanipulált kifejezetten szárazságtűrő fajokat hoztak létre és termelnek takarmánynak. A malacot nem érdekli, viszont lehet zúzája nő tőle. 😀
Itt az ideje feloldani az ukrán gabonára vonatkozó import tilalmat. A hús,tej,tojás árakon máris látható az aszály miatti terméskiesés hatása.Ha az állattartók nem tudnak olcsó ukrán gabonát felhasználni az infláció újra begyorsul.
Inkább fizetek többet, de legyen garantáltan GMO mentes, nem úgy, mint az ukrán gabona!!!!!!!! Az idők végeztéig STOP kell rá!!!!!! Nem mehet takarmánynak se, kizárt!!!!
Vízgazdálkodásal probléma van 40 éve, vagyha nem több. Youtobon rengeteg videó mutatja, a kormany, illetve az agrárminiszteri problémát. Elbaszták a vízek, csatornák, láposok megtartását. Duna-tisza, dunavölgyi, és hasonló vízmegtartásra lévő csatornákat. Egyértelmű, hibás a kormány, majd ezért is lesz drága, az élelmiszer. Köszönhető az elhibázott döntésnek.
Óriási tévedésben van. Egy hektár kukorica bekerülési költsége kb fél millió forint. A kárenyhítési alapba be kell fizetni először is és aztán abból osztanak vissza. 2022 ben 90% feletti kárra kaptunk 12.000 Ft hektáronként. Attól konkrétan többet fizettünk be kötelezően. Szóval erről ennyit......
@@adamhalasz9233 Akkor az miért van, hogy bevetik a földet, majd betárcsázza. Káposztáról van szó, már nagyon nem palánta volt, és a saját szememmel láttam. Úgy tudom, hogy felveszi rá a támogatást aztán bedarálja mert munka van vele! Vagy más oka lenne?
Hazánkban a levezetőcsatornák hossza megközelíti a Föld egyenlítőének a hosszát, ez kb 40.000 km hosszú. Cselekedni kell, kellett volna már vagy 20 éve. Eredmény nincs, csak a katasztrófa marad. Az évezredes fokrendszereket meg kellett szüntetni, ugye?
Valóban, ahol vannak erdők, ott van csapadék is. Meg kell nézni Magyarország műholdas térképét, és a csapadéktérképet... Az erdők hűtik a környezetüket, párologtatnak, a fák a csapadékképződést segítő apró biológiai részecskéket (ún. kondenzációs magokat) bocsátanak ki a légkörbe.
Hát nem egészen. A víz országbantartása a lápok és mocsarak egy jó részének visszaállítása. A fásítási programok elég hypeosak, pedig 70-80%-uk csak szimpla kudarc. Látni kell minden módszernek a határait, lehetőségeit, hibáit. Ráadásul az Alföldön nem igazán lehet értelmezhető erdőt telepíteni.
Szeged (környéke >Domaszék) Időjárás archivumból - június, július, augusztus.... A 12 hétből összesen 14 nap (2 hét) volt a nappali hőmérséklet 30 vagy 30 fok alatt. és csapadék szinte nullával egyenlő.
A Hilux a legkevesebb... Mennyibe kerül mondjuk egy kombájn? Agrárbárók vannak, ha kisbirtokos szerkezet alakul ki, akkor nem így gazdálkodna a mezőgazdasági vállalkozó, hogy mehet X hektárra kukorica, Y hektárra búza, a maradékra meg a napraforgó, hanem talán magasabb hozzáadott értékű termelés is történhetne. Pozitívabban hatna a vidékfejlesztésre ha nem a nagybirtokos gazdaságszerkezet alakult volna ki (ez is politikai akarat kérdése lett volna elsősorban)...
Akkor most emlékezzünk vissza az ATV két évvel ezelőtti műsorára. ua-cam.com/video/eiAy5rAa5TY/v-deo.html A kérdésem annyi lenne ,hogy ami két éve történt ,hogy történhet megint meg? Pedig akkor nagy tervek voltak a víz megtartásra stb. Csak én nem látok fejlődést az ügyben?
Lassan már rájöhetnek az emberek hogy azon a részen ahol nagyon kevés a csapadékot ültessünk inkább szárazságtűrő növényeket nem kell mindig a kukoricát hajszolni annyira, van cirok is
Értem én hogy öntözni kell, meg alakulni a körülményekhez. Senkinek nem tűnik fel, hogy lassan élhetetlen lesz nyáron az ország a korábbiakhoz képest? Itt nagyon nagy a baj, szerintem visszacsinálni ezt nem lehet, ezt elcs***tük...
@@janospeto831 Ez nem megoldás több okból is. 1. Az öntözővíz mennyisége erősen korlátos. 2. Ez a típusú öntözés messze a legpazarlóbb. A reklámban mutatott nappali öntözés esetén a felhasznált vízmennyiség 30-50%-a a veszteség,
Most le megy nálatok a riportban, hogy aszály-terészeti viszonyloatok. Pár hónap mulva, jön hogy drága a táp/takarmány, pékárú, tejtermék, hús,és hogy a Fidesz hibája, a gazdák kármentesítési projektjéről persze már nem esik szó a riportban.
Bocsi ,de nèha olyan riportokat csinàltok, mintha egy hàtàra fordult bogàrròl szòlna. Vergödès, kapàlòzàs, pànikroham, pedig sokan a kommentelök közt 'megoldottàk' az tapasztalt, okos kukoricàs gazda problèmàjàt....pfff😂😂😂
Van forgatókönyv de szarnak rá. 43 napot dolgozik egy évben. Szarik mindenre és nem akarja jobban megerőltetni magát. + Azt hiszi ő a legokosabb. Neki ne mondja meg senki mit kéne csinálnia. No, ilyen egy átlag monokultúrás szántóföldi növénytermesztő "gazda".
Van hogy nem is veteményezik, az egész földje ugar, aztán az első szellőfúvásnál megy nyígni támogatásért a hivatalba. Az "átkozsban" ezért simán ráverhették a gazdasági szabotázst, és mehetett Recskre.
@@gyula170 Itt élek vidéken, drága barátom, és van két kitűnő szemem. Ne gyere nekem itt a betartandó uniós direktívákkal meg a többi bürokrata maszlaggal, kérlek. Annyit érnek, mint a szovjet-finn megnemtámadási anno...
@@TheLambdaTeam akkor megint butaságot állítasz és attól még, hogy ott élsz attól még nem vagy okos csak hülye aki okoskodik! "A HMKÁ 8. előírás alkalmazása - amikor is a szántóterület bizonyos százalékán (pl. 7 %-án) nem termelő területeket kell fenntartani. Az idén persze a parlagra derogáció van, így sokan bizonyára ezt az opciót választják. Azonban, ha mégsem, és a 7 %-os variációból 4 %-ot ökológiai másodvetéssel teljesítik, úgy - annak összetételére ügyelve - október 1-ig el kell vetni, s itt a növényvédőszer használat sem lehetséges talajba dolgozásig, melynek minimum 60 napig a területen kell lenni." www.nak.hu/tajekoztatasi-szolgaltatas/kozos-agrarpolitika/105738-mit-mikor-masodvetessel
@@gyula170 mi rosszat írtam, hogy így belém áll? Be van bizonyítva, ha nem hiszi el, hogy fás területen hűvösebb van és nagyon sok vizet tárolnak, megköti a talajt. Annak idején biológiából tanultuk.
@@hajnalkabalogh9026 arra akartam rá mutatni, hogy mindig mástól várják a meg váltást... Egy általános adatot nem tudtok Keress rá, hogy az elmúlt 20+ évben mennyivel nőtt hazánk erdő területe! Segítek közel 500.000hektárral 1 hektár 10.000m2. Arról keress statisztikát, hogy egy adott területen 10% erdő mennyivel viszi lejjebb a talajvizet... Segítek méterekkel. Szóval csak puffogtok a nagy éterben, hogy most megmondjátok a tutit.
Csak a szalagcímet olvastam el, a videót nem is kell megnéznem ahhoz, hogy kitaláljam: újra k*rvára drágulni fog minden! Ha szárazság van azért, ha sok az eső azért, ha hideg van azért, ha meleg van akkor meg azért. Kevés a termés, a nagyja elszáradt, nagy melegbe kevesebb a munkaerő blablabla...
Hát mondjuk ha nincs termény, vagy kevesebb, akkor logikus, hogy drágulni fog minden élelmiszer. Máshonnét kell beszerezni a takarmányt is az állatoknak pl, drágábban. Ezzel kellene foglalkozni pl. a kormánynak, nem a kötelező árszabályozással és hasonló sose működött, idejétmúlt gazdasági bohóckodásokkal.
@@pvasutas30 Ez meg is állná a helyét akkor, ha a Dél-Amerikából behozott zöldség--gyümölcs nem lenne csípőből olcsóbb. Hogy ez hogy van, azt a mai napig nem tudom megérteni, de tény.
Úgy, hogy itt Dél Amerikában az Amazonas vizgyűjtő területein viszonylag állandó az időjárási komponensek mennyisége egész évben. Húsz fok alá nagyon ritkán esik a hőmérséklet, és harmincnyolc fölé is ritkán néz be, eső még a száraz évszakban is több van, mint Magyarországon, de a föld, akkor is tele van vízzel. Sírnak a világ más tájain, hogy kiírtják az őserdőt! Hát persze, mert mint a sáskák felzabálunk mindent, és itt termelik meg azt, amit aztán Európában kidobálnak a kukába! Egy földimogyoró esetében itt, ahol élek, egy évben háromszor is be lehet takarítani megfelelő pihentetés mellett. Szóval jelentősen olcsóbb itt termelni, és biztosabb, kiszámíthatóbb.
Értem én, hogy a GMO az valami valyákos és káros dolog, de a GMO-s kukorica termésvesztesége kb. 10%, míg a normál kukoricáé 50% körüli is lehet, ahogy ezt ez a riport is szépen bemutatja. És a GMO-s terményeknek nincsenek egészségügyi kihatásai (A Magyarországon fogyasztott szója 98%-a is GMO-s), csak a régebbi (60-as évek) GMO-s növények okoztak nagy természetvédelmi károkat. Ezeket a hibákat, már rég orvosolták. Csak, hogy világos legyen. Magyarországon nem a GMO-s terményekből előállított termékek vannak betiltva, hanem a GMO-s vetőmagok.
Megemlítenéd melyik kereskedelmi GM Kukoricára hivatkozol? Márcsak azért, mert olyan per pillanat nem létezik kereskedelmi forgalomban. A GM termékek egészségügyi kihatásai attól függnek, hogy miből vannak és mit céloznak. A 60-as évekbenben nem léteztek GMO-k, az első GM növény (dohány) 1983-ban lett publikálva, az első GM élelmiszernövény (paradicsom) 1996-ban jelent meg. Szárazság toleráns GM kukorica nincs forgalomban, a szárazságtűrő fajták általában hibridek (bár néhánybe beleronditanak genetikailag, de nem a szárazságtúrés miatt), Gondoltam írok még néhány dolgot a GMO-k területéről, de közben rájöttem, hogy nincs igazán folgalmad a témakörről, csak bullshitelsz. Én meg nem érzem magam jótékonysági intézménynek 🙂 Zárógondolatként: olyan növény nem létezik és nem is fog, ami pótolhatná, vagy akár túlélhetne megfelelő vizgazdálkodás nélkül.
@@asiklosi Nem. Tényleg nem vagyok szakértő.Azt írtam le, amit a rádióban hallottam Raskó Györgytől. Az évszámra biztos rosszul emlékeztem, de a többi nagyjából stimmel. Ő mondta ezeket. Utána végig néztem Dr. Györgyey János növénybiológus riportját az egyetem tv-n és ő is kb. ezeket mondta. Szóval velük vitatkozol, nem velem. Mondjuk ha a GM szója, amit 98%-ban használunk káros lenne az egészségre, akkor már minden vegetáriánus kórházban kellene, hogy feküdjön.😀
@@gyulanyars6636 Bár ismerem őket, és nem is mondom, hogy rossz szakemberek, de azért Györgyey már bullshitelt ebben a témakörben. Ha a tényekre kíváncsi az ember, akkor tök mindegy ki mondja, addig, amíg bizonyítani tudja. A bizonyítás alatt peer-reviewed tudományos publikációkat értek. A kereskedelmi forgalomban és a fejlesztés alatt levő GM növényeknek természetesen létezik hivatalos nyilvántartása (pl az USDA-nál, FAO-nál), ahol egy csomó adat fellelhető róluk, többek közt az, hogy milyen tulajdonságo(ka)t céloztak meg a módosítással. Ezért lehet biztonsággal kijelenteni, hogy nincs szárazságtűrésre nemesített GM növény jelenleg. Az, hogy emberre káros-e vagy nem engem igazán annyira nem érdekel. Ami érdekesebb (számomra), hogy mekkora környezeti kárt okoz vagy nem okoz a termesztése. Nyilvánvaló, hogy a jövö egyik perspektivikus útja a gén manipulálás., amit hülyeség lenne elvetni és nem kihasználni, így én is támogatom a technikát magát. A probléma az, hogy a jelenlegi GM növények termesztése gyakorlatilag több kárt okoz, mint hasznot hajt (biológiai szempontból). Visszakanyarodva az eredeti témához, mezőgazdasági szempontból a vízgazdálkodás rendbetétele sokkal egyszerűbb és célravezetőbb, mint várni a csodanövényre. Ráadásul 1 csodanövény nem is elégséges, mert a mezőgazdaság vetésváltásban működik, úgyhogy minimum 2, de méginkább több szárazságtűrő fajra lenne szükség hozzá.
@@TheLambdaTeam Még szerencse, hogy pártunk és kormányunk kiépítette a záportározókat, ahogy azt a 2022-es aszály után megígérte, így nem lehet nagy baj. 😀😀😀
Stadionra volt pénz, Reptérre volt pénz, Vodafone-ra volt pénz, tűzijátékra van pénz, víz és energiazabáló akkugyáraknak támogatásra van pénz, öntözésre nincs pénz.
¯\_(ツ)_/¯
@@Spush88 esőre nem maradt pénz 🤣🤣🤣🤣
@@techhobby7529 Sajnos ez nem vicces!
👍Perfekt! Templomokra is van pénz! Kifelé csuhások! Imádkozzatok esőért! 🤣
@@azrael834 a pap meg Porcheval jár vagy Q7-el 🤣🤣🤣
Arra is lesz, a Csányi, és Mészáros birtokokon.
Szakértőre kellene hallgatni, nem a megélhetési politikusra.
Ma már a politikusok fizetik a " szakértőket " és a "tudósokar". Lásd kovid... vagy ha megnézed azt a sok agyhalottat aki a jégerről szakértőként nyilatkozik ( itt a "jútúbon" megtalálod) akkor láthatod hogy nagy a gond... Valahogy így kezdi.. A jéger rendszer nem alkalmas időjárás manipulálásra..... Hagyok egy kis időt, időzz el kicsit ezen a mondaton... Gyakorlatilag mára a jégeső az nem időjárás, hanen hétvégi hobby...
A kormány tojik rá megint, pedig 2 éve is nagy aszály volt, fel lehetett volna készülni. De hát kit érdekel ha még pár ember tönkremegy, a képviselőknek pár hete szavazták meg a fizu emelést.
Hogy kerülték volna el az aszályt? Eső-tánc, vagy emberáldozat egy oltáron?... Ha a természeti viszonyonál fogva drágább lesz a táp-takarmány/élelmiszerek-pékárú-tejtermék-hús, az a fidesz hibája lesz nem? Még-csak véletlenül sem az aszályé.. Ez a képmutatás, meg hogy a gazdák kárpótlása-kártérítése nem érdemel szót a riportban.
Köszönjük szépen az összeállítást! Nagyon szomorú és aggasztó az egész helyzet. Üdvözlettel
Ez történik akkor, mikor a 15 év regnáló kormány szerint a klímváltozás és a klímakatasztrófa az libsi hiszti...
A kormány szerint nem a klímaváltozás a hiszti, hanem a klímaváltozás okaként megjelölt környezetszennyezés. A kettő nem ugyan az.
@@independens01 Ez esetben mindegy, a kormány bármely ügyben inkompetens, mint az élet sok különböző területén már fényesen bizonyította. Ez a bah a meritokráciával, a selejtet hozza helyzetbe, ami aztán képtelen valós problémák megoldására.
@@asiklosi Ennek a válasznak semmi köze a témához. Te valami más témához szólhattál. Itt most a kormány felelőssége a klímaváltozásban a téma.
@@independens01 Te valami máshoz szóltál hozzá mert ez a poszt arról szólt,hogy a kormány egyáltalán nem foglalkozik a klímaválsággal,nem arról,hogy neki van e felelőssége benne.És az előző írásodból nyilvánvaló,hogy fogalmad sincsen mi az igazi probléma.
Csak a kedvedért,hogy láthasd,hogy az emberi környezetszennyezés miként a fő problémája a klímaváltozásnak,
mert az igaz,hogy emberek nélkül is felmelegedés következik a föld rendszerében,
és az történne emberi tevékenység nélkül,hogy a növények szép lassan hozzászoknának a meleghez és kisebb változásokkal élhető maradhatna pl Európa,
csakhogy az emberi tevékenység miatt ez felgyorsult és a növények ezt nem bírják követni,
a végeredmény az elsivatagosodás,
menj el a kis-Alföldre és majd meglátod miként fog kinézni éveken belül a világ többi része is.
Tehát akkor ez teljesen rendben is van így. Nincs itt semmi tennivaló...
Nézzünk rá az aszálytérképre, és aztán nézzünk rá Magyarország műholdas térképére. Na ezért van szükség erdőkre! Ahol megmaradt a természetes erdőborítottság, ott több a csapadék, de ahol nagyjából minden erdő ki lett írva, ott elsivatagosodás van. Aki nem hiszi, nézzen utána, megvan ennek az ökológiai magyarázata.
ua-cam.com/video/2HhSjGfVBCE/v-deo.html
Van megoldás, meg kell tartani a vizet a tájban, nem levezetni a csatornákon. Balogh Péter geográfus megmondja.
Magyarországon sok helyen a belvíz is tud jelentős gondot okozni főleg tél végén tavasz elején, szóval a csatornákra is szükség van.
Ja meg lekène àllni a bagzàssal
@@Spush88 vesd össze, hogy mekkora területen gond a belvíz, és mekkorán az aszály. Csodálkozni fogsz.
@@générationdésenchantéeerre találták fel a biológiai szúnyogírtást.
@@zoltancsemy5576 A vizet nem belvízként kell tárolni, hanem víztározókban. Nem szabad kiengedni a bejövő vizet, hanem eszméletlen locsolásba kell kezdeni a termőföldeken, aszály idején.
Gyerekkorában a csatornából öntöztek, volt benne víz!!! Sőt kisiskolásként halat is tudtunk benne fogni. /a Tisza folyóbol / a mai napra már a csatornát is beszántották 😢
És akkor megszólalnak a meteorológusok az időjárás jelentésben: "esőtől nem kell TARTANUNK." Ilyenkor szoktam ledobni a láncot, amikor ezt meghallom. A másik amivel kiverik a biztosítékot, amikor esőt jelez előre és azt mondja: "elromlik az idő". Hogy romlana már el, hiszen pont az esőt várjuk!
De ugye a retkes tüzijátékra van 15 M forint???😢
már több éve szorgalmazzák a szántás betiltását és a takarónövényes termesztést a víz és tápanyagmegtartás érdekében. konkrétan leszarja mindenki. még 10-15 év és a gazda egy 20 -30 centis homok/agyagréteggel fog a földjén szembesülni a humuszos talaj helyett.
Lessz mire ràfognii az áremeléseket!!!
Ha nem az aszály akkor a jég de ott van még a víz amikor állítólag sok eső esik sose jó semmi érdekes ez a magyar gazdaság 😁🥱
@@FerencBalog-jr9sp Gazdák akkor járnak jól, ha kárt szenvednek: mehetnek nyígni támogatásért, amivel több pénzhez jutnak, mintha actually termelnének is.
Köszönjük Széchenyi István
..... szabályozták a Tiszát és a Dunát .... más ország megtartja a vizeit mi elengettük mert "okosabbakra" hallgatunk mindig ..... -.-"
Pontosan erről van szó! Ekkora ökörséget művelt, hogy levezette az országról a vizet, mi meg szinte szentként tiszteljük még mindig.
Vannak ennél fontosabb dolgok is. Például hogy kevés a narancs a Fantában.
Szentes keleti felén ebben az évben összesen nem volt 80mm....ahhoz mit szólna??
Szokás mondani. "Csak arra van pénz, ami a felsőbb körök érdeke". Látni lehetett, hogy klímaváltozási elemzésekből, hogy baj lesz. Addig a kutyát nem érdekelte amíg be nem következett. Ez nem most kezdődött. Köszönjük meg csodálatos hagyatékot mélyen tisztelt nemzeti nagyjaiknak, hogy kiszárították az Alföldet a folyószabályozásaikkal. Szándék nemes volt, következmény tragikus. Mostaniak akkugyárakkal ugyan ezt csinálják. Medián csapadék mennyiség elfogadható, de eloszlása végletekben csapong.
Magyarország 3% van öntöző rendszer de legalább kormányozni tudnak.🤣🤣🤣
Igen a lejtőn lefele fék nélkül.
Megszavazták! Ez kell a magyarnak, akkor majd megfizetjük az árát. Többszörös élelmiszerárak lesznek, ha az Alföld és az ország elsivatagosodik. A kormányunk eközben minden hülyeséggel foglalkozik, csak a lényeggel nem.
Van ket nagy folyonk miert nem epitenek ki csatornakat ontozni? Mindenre van penz de ami fontos lenne arra nem jut... Rengeteg vizet itt lehetne tartani.
Öntözőrendszerek fejlesztése lenne a fontos, növelni az öntözött területeket és a másik nagy kincs az országon átmenő folyók vizeinek a kihasználása, csatornák kialakítása stb.
Svédországban már évtizedek óta esőgyűjtőket hoztak létre úgy, hogy az nem csak terményt látja el, hanem az állat világot is. Már itt is rég ennek kéne lennie.
1.lépés kormány váltás!!!
Sajnos ahhoz ez a mai magyarság már nem elég.
12 év alatt elérték azt amit akartak.
Csak széthúzás van, akármiről legyen is szó.
Magyarok, cigányok, "kiválasztottak", ez már három irány, és ezt még lehet tagolni.
Sikerült egymásnak ugrasztani az embereket, hogy ne legyen egységes vélemény vagy fellépés semmilyen fontos ügyben.
Már fű sem úgy nő, mint régen: kormányváltás kell! A csillagokat se látom már olyan fényesnek; kormányváltás kell, nem maradt más.
@@independens01 Hol a lóvé komám uram? 🤔 🤪
ua-cam.com/video/Uy-PK713kas/v-deo.htmlsi=7078lRohNYMhaWs_
@@janospeto831 A többi mellett.
@@independens01 Miért, érted mit tett ez a kórmány, amitől jobban, boldogabban, könnyebben élsz, többet keresel és többet is tudsz venni adott összegen??????
Öntözőrendszer nincs, de építünk kínai nagy vízigényű akkumulátor gyárakat, szennyezük az egyre kevesebb édesvizünket.
A szántókra pedig ipart telepítünk..
Igaza van Gyulai Ivánnak! Van egy problêma és létrehozunk rá egy másikat!
Jó esetben csak egyet, átlagos esetben egy egész csokor problémát :)
Mondjuk a tehenek bódéja elé egy fát lehetne ültetni, hogy szegények ne süljenek meg.
Amíg a veszteség csak anyaginak tűnik a laikusok számára, és forintosítható, de a boltokban továbbra is mindent meg tud vásárolni, addig szinte senkit sem fog ez a téma érdekelni. Sajnos.
Nem rég még azt halgattam túl sok az eső meg túl soka termés nem lehet vele mit csinálni. Meg érdekes egy határral arrébb már nincs szárazság? Ott nincs nyár? Szomszédos országokban minden rendben van,csak tőlünk vette el brüsszel az esőt is?
Ebbe az országba minden így megy, ahogy azt az öreg Pató Pál úr mondta mindig: - Hej, ráérünk arra még!!!
A kukorica azért viszonylag nagy vízigényű. A vízigény nagy része ráadásul június végétől augusztus elejéig jelentkezik, amikorra a földből a tavaszi csapadék (ha egyáltalán volt elég) már elkezd kimerülni. Cserébe viszont (alapból az "árukukorica") alacsony hozzáadott értékű, tehát nem éri meg öntözni. Tegyem hozzá, hogy a manapság divatos tőszámokra még az átlagos években sem jön ki a matek a vízháztartásban (= egy átlagos évben átlagos eloszlással leesett eső is kevés az optimális növekedéshez, különösképp a már említett másfél hónapot tekintve). És ebből a növényből 12000 km2 -nyit vet a magyar mezőgazdaság minden évben. Az ország teljes területének a nyolcadát, a szántóföldeknek a negyedét erre a növényre tesszük fel ilyen körülmények között évről évre, és csodálkozunk...
Igazad volt közel 20éve. Ma már génmanipulált kifejezetten szárazságtűrő fajokat hoztak létre és termelnek takarmánynak. A malacot nem érdekli, viszont lehet zúzája nő tőle. 😀
Ontözès is, okè. Ès mi van a mulcsozással? Azt se nagyon látom..
Itt az ideje feloldani az ukrán gabonára vonatkozó import tilalmat. A hús,tej,tojás árakon máris látható az aszály miatti terméskiesés hatása.Ha az állattartók nem tudnak olcsó ukrán gabonát felhasználni az infláció újra begyorsul.
Inkább fizetek többet, de legyen garantáltan GMO mentes, nem úgy, mint az ukrán gabona!!!!!!!! Az idők végeztéig STOP kell rá!!!!!! Nem mehet takarmánynak se, kizárt!!!!
Ha már kiszáradt az ország és a kaja minősége is bezuhan, költözöm jobb országba.
Vízgazdálkodásal probléma van 40 éve, vagyha nem több. Youtobon rengeteg videó mutatja, a kormany, illetve az agrárminiszteri problémát. Elbaszták a vízek, csatornák, láposok megtartását. Duna-tisza, dunavölgyi, és hasonló vízmegtartásra lévő csatornákat. Egyértelmű, hibás a kormány, majd ezért is lesz drága, az élelmiszer. Köszönhető az elhibázott döntésnek.
Szerintem az agrártárcát is a Pintérhez kell csatolni! Olyan vigyázt vezényel majd a kukoricának, hogy csak na! 🥴 💩🤮
A kárukat megtéríti az eu.vagy az állam. Miért is tenne bármit?
Óriási tévedésben van. Egy hektár kukorica bekerülési költsége kb fél millió forint. A kárenyhítési alapba be kell fizetni először is és aztán abból osztanak vissza. 2022 ben 90% feletti kárra kaptunk 12.000 Ft hektáronként. Attól konkrétan többet fizettünk be kötelezően. Szóval erről ennyit......
@@adamhalasz9233 Ohh. Bocsánat. És egy hektárról hány tonna termés jön le egy jó évben?
@@adamhalasz9233 Akkor az miért van, hogy bevetik a földet, majd betárcsázza. Káposztáról van szó, már nagyon nem palánta volt, és a saját szememmel láttam. Úgy tudom, hogy felveszi rá a támogatást aztán bedarálja mert munka van vele! Vagy más oka lenne?
@@SunaHamik Pontosan. Jobban kijön anyagilag ha a vetésnek annyi, és mehet kalapozni kárpótlásért. Ez sima gazdasági szabotázs.
Hazánkban a levezetőcsatornák hossza megközelíti a Föld egyenlítőének a hosszát, ez kb 40.000 km hosszú. Cselekedni kell, kellett volna már vagy 20 éve. Eredmény nincs, csak a katasztrófa marad.
Az évezredes fokrendszereket meg kellett szüntetni, ugye?
Fokrendszer ügyben Széchenyihez és a korabeli korrupt nemességhez fordulj a panaszaiddal :)
@@asiklosi ezzel a dologgal tisztában vagyok ;)
víz országbantartása,erdők telepítése!
Valóban, ahol vannak erdők, ott van csapadék is. Meg kell nézni Magyarország műholdas térképét, és a csapadéktérképet... Az erdők hűtik a környezetüket, párologtatnak, a fák a csapadékképződést segítő apró biológiai részecskéket (ún. kondenzációs magokat) bocsátanak ki a légkörbe.
Hát nem egészen. A víz országbantartása a lápok és mocsarak egy jó részének visszaállítása. A fásítási programok elég hypeosak, pedig 70-80%-uk csak szimpla kudarc. Látni kell minden módszernek a határait, lehetőségeit, hibáit. Ráadásul az Alföldön nem igazán lehet értelmezhető erdőt telepíteni.
Szeged (környéke >Domaszék) Időjárás archivumból - június, július, augusztus....
A 12 hétből összesen 14 nap (2 hét) volt a nappali hőmérséklet 30 vagy 30 fok alatt.
és csapadék szinte nullával egyenlő.
majd az adófizetők fizetik a gazdák veszteségét..nekünk ki fizeti a drágább terméket?
😢
Hiába 3:50 3:50 3:50
Hiába vettük profi vetőmagot, hiába ontozunk csepegtetorendszerrel, szép zöld minden csak termést mem hoz a padlizsán a forróságban
@@générationdésenchantée árnyékoló hálót?
Cseheknél, Lengyeleknél, Szlovákoknál is nem kicsit hanyatlik a gazdaság, tehéntej stb .. nincs de az aldiban Ocsmányban tele vagyunk Mliekó val.
Kell a víz az akkugyáraknak. A magyar földet tönkreteszik. Ez bűn.
Hazaárulás!
Duna Tisza csatorna ?
Nem kell csodálkozni ezen a szituáción a tudosok már 20 éve is megmondták hogy ez lesz, most megtesszük amit megfőztünk, globálisan.
Ha fém tetejű ketrecet fednék náddal vagy szalmával nem melegedne fel ennyire nem? De lehet rosszul gondolom.
...brutális kihívásokkal néznek szembe az állattenyésztők és a termelők. meg ami lemaradt, a fogyasztók.....
nem tudom miért jár szinte minden gazda Hiluxal és minden családtagjának új autó,én inkább ezekre a locsoló berendezésre költeném :)
A Hilux a legkevesebb... Mennyibe kerül mondjuk egy kombájn? Agrárbárók vannak, ha kisbirtokos szerkezet alakul ki, akkor nem így gazdálkodna a mezőgazdasági vállalkozó, hogy mehet X hektárra kukorica, Y hektárra búza, a maradékra meg a napraforgó, hanem talán magasabb hozzáadott értékű termelés is történhetne. Pozitívabban hatna a vidékfejlesztésre ha nem a nagybirtokos gazdaságszerkezet alakult volna ki (ez is politikai akarat kérdése lett volna elsősorban)...
Magyarország kellene, hogy Európa éléskamrája legyen 😢
Akkor most emlékezzünk vissza az ATV két évvel ezelőtti műsorára. ua-cam.com/video/eiAy5rAa5TY/v-deo.html A kérdésem annyi lenne ,hogy ami két éve történt ,hogy történhet megint meg? Pedig akkor nagy tervek voltak a víz megtartásra stb. Csak én nem látok fejlődést az ügyben?
Lassan már rájöhetnek az emberek hogy azon a részen ahol nagyon kevés a csapadékot ültessünk inkább szárazságtűrő növényeket nem kell mindig a kukoricát hajszolni annyira, van cirok is
Félrebeszélő műsor ez is .
Nincs gond. Majd annyival drágábban adják, mi meg kifizetjük a boltban. A termelő nem fog rosszul járni, a fogyasztó viszont igen... 😅
Értem én hogy öntözni kell, meg alakulni a körülményekhez. Senkinek nem tűnik fel, hogy lassan élhetetlen lesz nyáron az ország a korábbiakhoz képest? Itt nagyon nagy a baj, szerintem visszacsinálni ezt nem lehet, ezt elcs***tük...
Ez egy 70 éves megoldás, egy a létező 110-ből!🤷♂️
ua-cam.com/video/Uy-PK713kas/v-deo.htmlsi=7078lRohNYMhaWs_
@@janospeto831 Ez nem megoldás több okból is.
1. Az öntözővíz mennyisége erősen korlátos.
2. Ez a típusú öntözés messze a legpazarlóbb. A reklámban mutatott nappali öntözés esetén a felhasznált vízmennyiség 30-50%-a a veszteség,
Hatt alföldon nics ilyen 🤣🤣🤣🤣
Majd elmennek akksit gyártani, az olyan zamatos úgy is!
Most le megy nálatok a riportban, hogy aszály-terészeti viszonyloatok. Pár hónap mulva, jön hogy drága a táp/takarmány, pékárú, tejtermék, hús,és hogy a Fidesz hibája, a gazdák kármentesítési projektjéről persze már nem esik szó a riportban.
Valószínűleg azért nem mert a kárpótlást Mészáros Lőrinc és barátai kapják.
Bocsi ,de nèha olyan riportokat csinàltok, mintha egy hàtàra fordult bogàrròl szòlna. Vergödès, kapàlòzàs, pànikroham, pedig sokan a kommentelök közt 'megoldottàk' az tapasztalt, okos kukoricàs gazda problèmàjàt....pfff😂😂😂
Van forgatókönyv de szarnak rá. 43 napot dolgozik egy évben. Szarik mindenre és nem akarja jobban megerőltetni magát. + Azt hiszi ő a legokosabb. Neki ne mondja meg senki mit kéne csinálnia. No, ilyen egy átlag monokultúrás szántóföldi növénytermesztő "gazda".
Van hogy nem is veteményezik, az egész földje ugar, aztán az első szellőfúvásnál megy nyígni támogatásért a hivatalba.
Az "átkozsban" ezért simán ráverhették a gazdasági szabotázst, és mehetett Recskre.
@@TheLambdaTeam ha tisztában lennél milyen uniós direktívákat kell betartani akkor nem mondanál ilyen butaságokat! keress rá nyugodtan!
@@gyula170 Itt élek vidéken, drága barátom, és van két kitűnő szemem. Ne gyere nekem itt a betartandó uniós direktívákkal meg a többi bürokrata maszlaggal, kérlek. Annyit érnek, mint a szovjet-finn megnemtámadási anno...
@@TheLambdaTeam akkor megint butaságot állítasz és attól még, hogy ott élsz attól még nem vagy okos csak hülye aki okoskodik!
"A HMKÁ 8. előírás alkalmazása - amikor is a szántóterület bizonyos százalékán (pl. 7 %-án) nem termelő területeket kell fenntartani. Az idén persze a parlagra derogáció van, így sokan bizonyára ezt az opciót választják. Azonban, ha mégsem, és a 7 %-os variációból 4 %-ot ökológiai másodvetéssel teljesítik, úgy - annak összetételére ügyelve - október 1-ig el kell vetni, s itt a növényvédőszer használat sem lehetséges talajba dolgozásig, melynek minimum 60 napig a területen kell lenni."
www.nak.hu/tajekoztatasi-szolgaltatas/kozos-agrarpolitika/105738-mit-mikor-masodvetessel
Fákat kellene ültetni minél többet.
hajrá vegyél földet és ültess fákat! :))
@@gyula170 nálam vannak fák, az utcán is és az udvaromban is és a kertben is van több is...
@@hajnalkabalogh9026 deháát minnél többet! venned kéne pár hektárt és fát ültetni!
@@gyula170 mi rosszat írtam, hogy így belém áll? Be van bizonyítva, ha nem hiszi el, hogy fás területen hűvösebb van és nagyon sok vizet tárolnak, megköti a talajt. Annak idején biológiából tanultuk.
@@hajnalkabalogh9026 arra akartam rá mutatni, hogy mindig mástól várják a meg váltást...
Egy általános adatot nem tudtok Keress rá, hogy az elmúlt 20+ évben mennyivel nőtt hazánk erdő területe! Segítek közel 500.000hektárral 1 hektár 10.000m2. Arról keress statisztikát, hogy egy adott területen 10% erdő mennyivel viszi lejjebb a talajvizet... Segítek méterekkel. Szóval csak puffogtok a nagy éterben, hogy most megmondjátok a tutit.
Csak a szalagcímet olvastam el, a videót nem is kell megnéznem ahhoz, hogy kitaláljam: újra k*rvára drágulni fog minden! Ha szárazság van azért, ha sok az eső azért, ha hideg van azért, ha meleg van akkor meg azért. Kevés a termés, a nagyja elszáradt, nagy melegbe kevesebb a munkaerő blablabla...
Hát mondjuk ha nincs termény, vagy kevesebb, akkor logikus, hogy drágulni fog minden élelmiszer. Máshonnét kell beszerezni a takarmányt is az állatoknak pl, drágábban. Ezzel kellene foglalkozni pl. a kormánynak, nem a kötelező árszabályozással és hasonló sose működött, idejétmúlt gazdasági bohóckodásokkal.
@@pvasutas30 Ez meg is állná a helyét akkor, ha a Dél-Amerikából behozott zöldség--gyümölcs nem lenne csípőből olcsóbb. Hogy ez hogy van, azt a mai napig nem tudom megérteni, de tény.
Úgy, hogy itt Dél Amerikában az Amazonas vizgyűjtő területein viszonylag állandó az időjárási komponensek mennyisége egész évben. Húsz fok alá nagyon ritkán esik a hőmérséklet, és harmincnyolc fölé is ritkán néz be, eső még a száraz évszakban is több van, mint Magyarországon, de a föld, akkor is tele van vízzel. Sírnak a világ más tájain, hogy kiírtják az őserdőt! Hát persze, mert mint a sáskák felzabálunk mindent, és itt termelik meg azt, amit aztán Európában kidobálnak a kukába!
Egy földimogyoró esetében itt, ahol élek, egy évben háromszor is be lehet takarítani megfelelő pihentetés mellett.
Szóval jelentősen olcsóbb itt termelni, és biztosabb, kiszámíthatóbb.
Mocskok biztos ezért is a Fidesz a hibás, mi?! Kutyák! 🧡
Igen! Jól elb@szták az ország pénzét, erre már nem futja:
ua-cam.com/video/Uy-PK713kas/v-deo.htmlsi=7078lRohNYMhaWs_
Mindig van jobb meg rosszabb év. 2007 aszály 8-9 átlagos 10 be eső eső hátán 11 átlagos 12-13 aszály és ez igy sorba. 21-22 aszály. Tavaly átlagos .
Értem én, hogy a GMO az valami valyákos és káros dolog, de a GMO-s kukorica termésvesztesége kb. 10%, míg a normál kukoricáé 50% körüli is lehet, ahogy ezt ez a riport is szépen bemutatja.
És a GMO-s terményeknek nincsenek egészségügyi kihatásai (A Magyarországon fogyasztott szója 98%-a is GMO-s), csak a régebbi (60-as évek) GMO-s növények okoztak nagy természetvédelmi károkat. Ezeket a hibákat, már rég orvosolták.
Csak, hogy világos legyen. Magyarországon nem a GMO-s terményekből előállított termékek vannak betiltva, hanem a GMO-s vetőmagok.
Megemlítenéd melyik kereskedelmi GM Kukoricára hivatkozol? Márcsak azért, mert olyan per pillanat nem létezik kereskedelmi forgalomban. A GM termékek egészségügyi kihatásai attól függnek, hogy miből vannak és mit céloznak. A 60-as évekbenben nem léteztek GMO-k, az első GM növény (dohány) 1983-ban lett publikálva, az első GM élelmiszernövény (paradicsom) 1996-ban jelent meg. Szárazság toleráns GM kukorica nincs forgalomban, a szárazságtűrő fajták általában hibridek (bár néhánybe beleronditanak genetikailag, de nem a szárazságtúrés miatt), Gondoltam írok még néhány dolgot a GMO-k területéről, de közben rájöttem, hogy nincs igazán folgalmad a témakörről, csak bullshitelsz. Én meg nem érzem magam jótékonysági intézménynek 🙂 Zárógondolatként: olyan növény nem létezik és nem is fog, ami pótolhatná, vagy akár túlélhetne megfelelő vizgazdálkodás nélkül.
@@asiklosi Nem. Tényleg nem vagyok szakértő.Azt írtam le, amit a rádióban hallottam Raskó Györgytől. Az évszámra biztos rosszul emlékeztem, de a többi nagyjából stimmel. Ő mondta ezeket.
Utána végig néztem Dr. Györgyey János növénybiológus riportját az egyetem tv-n és ő is kb. ezeket mondta.
Szóval velük vitatkozol, nem velem.
Mondjuk ha a GM szója, amit 98%-ban használunk káros lenne az egészségre, akkor már minden vegetáriánus kórházban kellene, hogy feküdjön.😀
@@gyulanyars6636 Bár ismerem őket, és nem is mondom, hogy rossz szakemberek, de azért Györgyey már bullshitelt ebben a témakörben. Ha a tényekre kíváncsi az ember, akkor tök mindegy ki mondja, addig, amíg bizonyítani tudja. A bizonyítás alatt peer-reviewed tudományos publikációkat értek. A kereskedelmi forgalomban és a fejlesztés alatt levő GM növényeknek természetesen létezik hivatalos nyilvántartása (pl az USDA-nál, FAO-nál), ahol egy csomó adat fellelhető róluk, többek közt az, hogy milyen tulajdonságo(ka)t céloztak meg a módosítással. Ezért lehet biztonsággal kijelenteni, hogy nincs szárazságtűrésre nemesített GM növény jelenleg. Az, hogy emberre káros-e vagy nem engem igazán annyira nem érdekel. Ami érdekesebb (számomra), hogy mekkora környezeti kárt okoz vagy nem okoz a termesztése. Nyilvánvaló, hogy a jövö egyik perspektivikus útja a gén manipulálás., amit hülyeség lenne elvetni és nem kihasználni, így én is támogatom a technikát magát. A probléma az, hogy a jelenlegi GM növények termesztése gyakorlatilag több kárt okoz, mint hasznot hajt (biológiai szempontból). Visszakanyarodva az eredeti témához, mezőgazdasági szempontból a vízgazdálkodás rendbetétele sokkal egyszerűbb és célravezetőbb, mint várni a csodanövényre. Ráadásul 1 csodanövény nem is elégséges, mert a mezőgazdaság vetésváltásban működik, úgyhogy minimum 2, de méginkább több szárazságtűrő fajra lenne szükség hozzá.
Talán igen. Talán nem. Az viszont vitán felül áll, hogy a "géjemós" növényeknek is szükségük van vízre...ha nem locsolod,ugyanúgy kiszárad.
@@TheLambdaTeam Még szerencse, hogy pártunk és kormányunk kiépítette a záportározókat, ahogy azt a 2022-es aszály után megígérte, így nem lehet nagy baj. 😀😀😀
Barcsak valaki feltalana az ONTOZESES MEZOGAZDASAGOT !!!