Як краще звільнитись: за власним бажанням чи за угодою сторін?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 жов 2024
  • Який варіант краще обрати для звільнення: за власним бажанням чи за угодою сторін?
    У загальному випадку для звільнення за власним бажанням потрібно після подання заяви відпрацювати ще 2 тижні. Хоча якщо у вас є певні поважні причини, то можете звільнитись раніше. Наприклад, переїзд, вагітність, вступ до навчального закладу. А також під час воєнного стану поважною причиною є ведення бойових дій в районі, де знаходиться підприємство (ч. 1 ст. 38 КЗпП, ч. 1 ст. 4 Закону № 2136). Крім того, якщо роботодавець порушує трудове законодавство чи колективний договір, або допускає мобінг, то теж можна звільнитись за власним бажанням без 2-тижневого відпрацювання.
    Водночас звільнитись за угодою сторін можна у бідь-який момент, навіть у день подання заяви. Головне, щоб обидві сторони (і працівник, і роботодавець) були на це згодні. Тому в цьому варіанті, щоб звільнитись швидше, ніж за 2 тижні, жодні поважні причини не потрібні.
    Ініціювати звільнення за власним бажанням може лише сам працівник. А от за угодою сторін - як працівник, так і роботодавець.
    Заява про звільнення за власним бажанням i.factor.ua/uk...
    Заява про звільнення за угодою сторін, коли ініціатором є працівник i.factor.ua/uk...
    Якщо працівник після закінчення 2-тижневого строку попередження про звільнення не залишив роботу і не вимагає розірвати трудовий договір, то роботодавець не може його звільнити за поданою раніше заявою. Єдиний виняток - це коли на ваше місце уже запрошено іншого працівника, якому не можна відмовляти в прийнятті на роботу.
    Можна звільнитись і у відпустці, і на лікарняному як за власним бажанням, так і за угодою сторін
    В обох випадках роботодавець має виплатити працівнику належні йому суми: зарплату, компенсацію за невикористану відпустку, якщо є ще щось, то і його теж. Строк однаковий - у день звільнення. І також в обох випадках ви маєте отримати копію наказу про звільнення, і ще письмовий документ - повідомлення про виплачені суми.
    А чи буде вихідна допомога?
    Звільнення за угодою сторін, за власним бажанням, у тому числі без відпрацювання 2 тижнів за наявності поважних причин (ч. 1 ст. 38 КЗпП) - вихідної допомоги немає.
    Звільнення за власним бажанням без відпрацювання 2 тижнів через порушення роботодавцем трудового законодавства, колективного договору або мобінг - вихідна допомога в розмірі не менше 3-місячного середнього заробітку.
    📌 Підписуйтесь на наш Ютуб-канал 👉bit.ly/2Xc9ih4
    #factoracademy #звільнення
    _____________
    📺 Офіційний сайт - factor.academy
    ✔️ Свіжі новини - buhgalter911.com
    ✔️ Журнали - i.factor.ua
    ✔️ Для бюджетників - buhgalter.com.ua
    ✔️ Viber - bit.ly/911viber
    ✔️ Telegram - t.me/bu911
    ✔️ Instagram - bit.ly/2U9crwf

КОМЕНТАРІ • 3