,, V životě jsem neřešil progresivní přetížení. ,, Říká Lukáš Gabriš.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 95

  • @lubomirberanek1476
    @lubomirberanek1476 2 роки тому +3

    čau, jste 2 nasypaný... :-) Sranda a teď vážně. Co třeba probrat kulturu ve fitku. Např. vlezu do fitka - pozdravím, používám pod sebe ručník, po kardiu po sobě utřu stroj, nemluvím na někoho během serie, telefon nechávám ve skříňce, uklízím po sobě náčiní, sundavám kotouče když docvíčím, nesmrdím páč mám deodorant, na záchodě po sobě spláchnu, atd.
    Dřív jsme i v zaplivaným fitku všechno tohle dodržovali úplně automaticky. Dneska je to pomalu jak v MHD. Přirozená úcta, respekt ke druhým, společný cíl, kde to sakra je.
    Díky, ať se daří

  • @petrloskot1151
    @petrloskot1151 2 роки тому +5

    Ahoj Pavle, super rozhovor. Jen teda - za mě říkat, že progresivní přetížení je blbost, je dost nešťastné. Ale troufám si tvrdit, že Vám spíš není jasné, co si pod tím vlastně představit a ve svém tréninku ho vlastně aplikujete (jinak byste takto dobře určitě nevypadali 🙂).
    Progresivní přetížení je hlavním důvodem toho, proč svaly rostou. Tím, že trénink děláš neustále náročnějším (v horizontu týdnů, měsíců, let tréninku), donutíš sval k růstu, aby se na tuhle zvýšenou zátěž postupně adaptoval. Progresivní přetížení má mnoho podob.
    1) Zvyšuješ váhu na čince, dostáváš svaly pod větší mechanickou tenzi. Mechanická tenze je jedním ze 3 základních faktorů, které stimulují svalový růst.
    2) Zvyšuješ objem práce - větší objem, ať už více opakování v sérií nebo více sérií celkově. Více práce znamená větší svalové poškození a také metabolický stres - další 2 prokázané faktory svalového růstu.
    3) Zlepšení techniky - když zvedáš váhu tím svalem, jakým máš, zvyšuješ v něm mechanickou tenzi, také ho více poškodíš a zvýšíš poškození a metabolický stres.
    4) Zkrácení pauz - zvýšíš metabolický stres.
    Jsou určitě ještě další, ale ty základní faktory progresivního přetížení jsem myslím vyjmenoval.
    Jedním z nejsnadnějších postupů, jak sval progresivně přetěžovat, je na relativně malém objemu práce (1-2 cviky na partii) snažit se zvyšovat pracovní váhy. Vy se do tohoto postupu, řekl bych, schválně a zcela zbytečně strefujete, zesměšňujete a dovádíte ho do absurdna tím, že tady zmiňujete fakta, že pokaždé cvičenec nemá 100% sílu a nemá 100% rozpoložení se každý trénink neustále silově posouvat, a proto je to podle vás blbost. Každej kdo cvičí, ale ví, že progress není lineární a ani síla neroste pořád nahoru, čili je to o tom to vždy odmakat v rámci možností na 100 % - to správně zmiňujete ve videu, že skutečně tvrdě ale dnes cvičí málokdo.
    Jasně, můžeš ale zvolit uplně jinej postup a svaly nutit k růstu spíše vyšším objemem práce bez důrazu na zvyšování pracovních vah na čince. Jde zkrátka o to dělat trénink neustále náročnější, poctivě makat, pak bude člověk růst.
    Já z pohledu celoživotního naturála jsem zaznamenal vždy nejlepší výsledky v nárůstu svalů právě tehdy, když jsem poněkud snížil objem práce a snažil se silově zlepšovat. Jde o to, aby každý poznal svoje tělo a cvičil tak, aby měl výsledky, to se samozřejmě u každého může lišit, ale ty základní principy jsou vždy stejné - s rozumem makat a nějakým způsobem dělat trénink náročnější.
    Co ale vidím v posilovnách, většina cvičenců v posilovně sází na nesmyslně zbytečně vysokej objem práce, kterej ale ani neumí tvrdě odjet, nebo to nedokáží uregenerovat, takže výsledky vlastně žádné a pořád hledají nějaký svatý grál v tréninku. Pro tyhle cvičence bude jednoznačně vhodné přestat kopírovat vysokoobjemové tréninky kulturistů a raději se snažit odjet menší, ale za to kvalitněji a tvrději odcvičený objem cviků.

    • @TheLukasGabris
      @TheLukasGabris 2 роки тому +2

      V podstate tvrdíš čo som povedal ja a veľmi dobre chápem progresívne navyšovanie a áno aplikujem ho no cielene ale prirodzene ľudské telo nefunguje tak že sa vzdy budeš silovo posúvať ovládam ti veľmi dobre a treba počúvať všetko čo poviem nie len vytiahnuť z kontextu

    • @TheLukasGabris
      @TheLukasGabris 2 роки тому

      50 minúta 53 sekunda v skratke

  • @janblasko13
    @janblasko13 6 місяців тому

    Sračky nezaujímavé dokola to isté

  • @martinmacourek
    @martinmacourek 2 роки тому +9

    Líbí se mi, jak je vidět, že snad úplně každý váš host má jiný přístup ke cvičení a přesto to všem funguje. Je to přesně o tom. Každému nejen funguje něco jiného a musí si to najít, ale musí tomu svému systému i věřit. Díky za další skvělé video.

    • @samueldemeny5256
      @samueldemeny5256 2 роки тому +2

      Není len jeden správny prístup, každý sme iný a títo borci majú roky tvrdo odmakané a vedia čo im funguje a čo nie.

    • @krakecz3737
      @krakecz3737 2 роки тому

      Víra, musíš věřit v to co děláš. Viz placebo a psychosomatika ... nemusíš ani používat čínky jen hýbat končetinou, zatnout v bodu A udělat pohyb v kontrakci (zatnuty sval na který myslím a chci cvičit) do bodu B ,v bodě B podržet, zatnout jeste více 2-3s říct si růst, pomalu v kontraci do bodu A..
      I tak uděláš pěknou postavu :) napumpujes se se vzduchem v ruce 😆
      Ber to z nadsázkou ale jde to. Jen lidi si nevěří, neumí se soustředit a jen se stresují a trénink končí když se sotva napumpují..

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому +5

      Já by sem chtěl, aby lidé časem pochopili, že často to vypadá, že na první dobrou dělá každý něco jiného, ale přitom v základu to bývá hodně podobné. Lidé často pro les nevidí stromy.

  • @pavelkolator4298
    @pavelkolator4298 2 роки тому

    vystresovany telo pretrenovyny nefunguje.

  • @mariogeorgiev8765
    @mariogeorgiev8765 2 роки тому +3

    Není co psát.. každý podcast mentálně posune, vysoká úroveň od profíků, což já osobně očekávám, ale neberu to jako samozřejmost, protože to je dnes spis vzácné. Díky 👍🏻

  • @pavelkolator4298
    @pavelkolator4298 Рік тому

    kardio na lacno piucovina

  • @stefankovac5875
    @stefankovac5875 2 роки тому +1

    Fantastické video stará škola jednoduchosť, skúsenosť, držím vám palce prajem veľa hlavne zdravíčka Lukáš
    radosť ťa počúvať 👍👍👍💪💪💪

  • @pavelkolator4298
    @pavelkolator4298 Рік тому

    a me si rekl ze si stezuju, zhubl jsem 22 kg za svalu

  • @jancerny7734
    @jancerny7734 2 роки тому +1

    Kluci díky super rozhovor. Cvičení mě hrozně baví až se nestačím divit .. Vy jste mi vyřešili asi jediný co mi ten požitek, ten mood ve kterym člověk při tréninku je. A to je zapisování a řešení nějakých vah každej týden nahoru, já to tušil že když mě to sere při tom co dělám rád, že to nebude to pravý. Potvrdili jste mi co jsem tak nějak tušil. Ještě jednou velkej dík

  • @patrikjanus
    @patrikjanus 2 роки тому +3

    Lukáš je, čo sa týka nadhľadu, jeden z najlepších hostí tu na Promime, škoda že dnes mal len rolu štatistu pri rozhovore Pavla s Pavlom😁
    Ale k veci: zabiehali ste trochu do oblastí, ktoré sami kritizujete - vyhlasovanie absolútnej pravdy o niečom. Pritom progresívme preťaženie nesporne funguje, záleží ale čo sa tým presne myslí a ako sa realizuje. Alebo stále cvičíte s váhami ako keď ste začínali cvičiť?
    Ešte pripájam otázky na Lukáša: čo si myslí o periodizácii? Trénoval sa celý čas sám alebo s niekým spolupracoval? Čo ho najviac odborne posunulo? Ako moc je podľa neho v kulturistike dôležitá hlava?

    • @TheLukasGabris
      @TheLukasGabris 2 роки тому +1

      Prirodzene silniet nie cielene navyšovať váhy.. Hlava je všetko tam to začína aj končí. Mal som v Británii trénerov ktorý súťažili v profi až na olympii. Periodizácia je rozhodne súčasťou môjho režimu a mala by byť pre každého. Každý tréner ma posunul v inom smere niekto tréningová intenzita niekto výživa niekto chémia niekto psychika...

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому

      Vždy se při čtení těchto komentářů trochu zastydím. Na druhou stranu, já chci z hostů vždy dostat více. Ne jen to co by sami řekli. Lukáš je skvělý v tom, že má opravdu hodně co říct. A myslím, že kdyby nás nezlobila technika, a Lukáš měl víc času, tak je podcast výrazně delší. Na druhou stranu, se určitě potkáme znovu. A moc děkuji za téma periodizace. Tam je to podle mě velmi podobné tomu přetížení. Ono cesta k progresivnímu zlepšení ve vahách, může být někdy vhodný nástroj, ale současně, jak zmiňuje Lukáš, i cesta do pekel. A právě proto se chci bavit a vstupovat do rozhovoru, abychom se dokázali na věci podívat z různých úhlů, a nehodnotili je černobíle. Díky.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому +1

      @@TheLukasGabris tohle si ukradnu, to je fakt přesné shrnutí. A takové celkem i moto. Přirozeně sílit, není cílené zvyšování zátěží. To je možná i dobrá definice kulturistiky.

    • @TheLukasGabris
      @TheLukasGabris 2 роки тому

      @@PavelSamek je to tak niekedy som ten výraz nepoznal a nikto ho nepoužíval teraz to je hit Dorian Yates je jeden z mojich najobľúbenejších bodybuilderov a veľký vzor práve on bol zástanca tejto teórie ale on mal špičkový 100% prístup a všetko robil s maximálnou perfekciou to sa nedá o 99% cvičeniach povedať preto radšej nech moje telo robí samo čo prirodzene vie treba fakt drieť a sila pôjde rokmi hore sama

    • @michalsugarek7199
      @michalsugarek7199 2 роки тому

      @@PavelSamek Lukáš vraví v podcast ze treba pri každom cvičení danú partiu zničiť, v poriadku, ale ak bude človek trénovať stále rovnako. ako sa môže zlepšovať? ,(silovo objemovo, vytrvalostné) keď telo sa adaptuje z predošlých tréningov, progresívne zaťazenie je nutnosť akurát ľudia nerozumejú o co sa presne jedna, nie je to o pridávaní váh, a po druhé Lukáš bol naty iba 4-5rokov ak som dobre pochopil, lebo trener povedal ideme na zavody", to fakt?,

  • @Gespyre
    @Gespyre 2 роки тому +1

    Lukáš super, velkej sympaťák! :)

  • @TomasFuuuk
    @TomasFuuuk 2 роки тому +1

    Myslím, že toto je skvělý podcast pro každého pokročilého cvičence. Skvělí hosté, dobré témata. Pokud máte k dispozici víc hostů, tak klidně vydávejte každý týden.... Jinak ten konec o progresivním přetížení super téma a jsem rád za to, jak to bylo řečeno. Díky :)

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому +1

      Určitě ho rozebereme hlouběji. Snaha o přetížení v dlouhodobém horizontu je určitě důležitý nástroj. Jen to není tak jednoduché, respektive zjednodušené, jak se to dnes prezentuje. Myslím, že i se zastánci přetížení, bychom v přímé diskuzi našli shodu. Bohužel se dnes mnoho lidí přímé diskuzi vyhýbá.

  • @LimitRan
    @LimitRan 2 роки тому +1

    Skvělý podcast kluci, díky za to😉💪

  • @jany5238
    @jany5238 2 роки тому

    Ku*va dobre video ! poprosím viacej ! konečne sa povedalo čo sa nikde nepíše, nevraví !!!!! CHCEME VIAC !!!!

  • @marekmoll3890
    @marekmoll3890 Рік тому

    Paradne video 😎👍

  • @pavelkolator4298
    @pavelkolator4298 2 роки тому +1

    Pavle super video.

  • @tomasrousar5168
    @tomasrousar5168 2 роки тому +1

    super podcast

  • @misoswan1087
    @misoswan1087 2 роки тому +1

    Lukáš Gabriš super chalan ,super clovek

    • @krakecz3737
      @krakecz3737 2 роки тому

      Přesně, mohly by dát nejakej trenalos:)

  • @clothak3989
    @clothak3989 2 роки тому

    37:00 a to je přesně důvod proč lidé sleduji videa. Protož ese chcou vždělávat, něco dozvědět. Na druhé straně se dozví, že je valstně všechno jedno, jak jsme každý jiní atd. Takže takový začarovaný kruh............
    Ohledně toho progresivního přetížení nesouhlasím. Kdyby něco takového nevzniklo, soupsta lidí by zvedala na bechn 60 kg a na dřepy 100 protože je to prostě pohodlné. Tím že ví, že musí přidat se posouvají a nutí je to růst a sílit. To je můj názor. Neodsuzoval bych to až tak. Člověk to jako vše musí brát srozumem a když zrovna nemám den tak prostě tu váhu nechat stejnou a odjet co minule nebo týden odjet a až pak přidavat.
    58:00 hlava je důležitá, ale trochu to souvisí s tím přetížením. Kdyby třeba já osobně neměl nějaký cíl, tak se neposouvám. Těžko bych vystoupil z komfortní zony. Jsme lidi a vždycky najdeme spíše důvod proč to nejde než proč to jde :D :)
    Aktuálně frčím na 2000 Kcal 200g bílkovin, 150 sacharidu a 65 tuku. Je možné, že mívám hypoglykemii ? raz mě i vypnulo, asi tam přihodím trochu jídla :) Trénink A/B/volno/A/Bvolno a dokola. Chtěl bych zhubnout pár kilo, aktuálně mám tak 82kg na 183 cm a chtěl ybch to pod 80 dostat :D ale stagunju no

  • @souksouk8994
    @souksouk8994 2 роки тому

    toho, že někdy se stane, že místo naplanovaneho treninku zustane člověk třeba jen u hrazdy protože mu to znicehonic jde mnohem lip než kdy předtím a ma skoro až nutkání zkouset to vselijak znovu a prociteneji jsem si už také vsiml.. nejlepší treninky, ale nejde je vyčihnout ani naplánovat.. 👍😀 jsem rad ze jste to zmínili, ze ten "jev" máte taky

  • @jirihutecka9020
    @jirihutecka9020 2 роки тому

    Primlouvam se za podcast s Tomasem Buresem. :) Jinak priste prosim pro hosta vyber pohodlnejsi misto na sezeni. Lukas musel met ten zadek pekne bolavej po tech 70 minutach sezeni na dlazebnich kostkach. :)

  • @RomanPredator
    @RomanPredator Рік тому

    Úžasný podcast
    Díky pánové

  • @petersipos6730
    @petersipos6730 2 роки тому

    super rozhovor..vela mudrosti...👌💥

  • @sgwsportswear
    @sgwsportswear Рік тому

    Luky je ukaz, velmi inteligentni kluk…docela jednorozec tady v tom sportu

  • @janberanek3236
    @janberanek3236 2 роки тому

    Taky by mě zajímalo jídlo v dietě a v objemu 😉

  • @fesi88h
    @fesi88h 2 роки тому

    Lukas 👍👍👍

  • @petr9456
    @petr9456 2 роки тому +1

    Rozhovor byl zajímavej, ale mně v něm chybí víc informací, rad, tipů, zkušeností viz rozhovory Jirky Vacka nebo v minulosti Jonáše Petříka, kluků z IMV. Cvičíte přes 20 let a můžete toho přece spoustu předat míň zkušeným. A já se dozvim, že ideální návod neexistuje, každý jsme jiný a progresivní přetížení je blbost. Ale to už jsem vlastně věděl.

    • @petrpavel6791
      @petrpavel6791 2 роки тому

      No vidíš.Jsi osvícen a informován,aniž by jsi o tom věděl.Nezbývá,než slavit.Na zdraví😎✌👍.

    • @petr9456
      @petr9456 2 роки тому

      @@petrpavel6791 Když už si tykáme a reaguješ mi na komentář, tak se napřed nauč gramatiku, aby JSI SE neztrapňoval ;)

    • @petrpavel6791
      @petrpavel6791 2 роки тому

      Ahoj kamaráde. Je to fuška,ale ty to dokázeš(s tou gramatikou).Věřím v tebe a ať nezbloudíš v gramatické džungli😁.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому

      Musím říct, že jste to trefil. Ale nechci aby ten podcast dával návody. Toho je všude plno. Chci aby nabádal k přemýšlení, a hledání řešení, ne návodu. Mimo to si netroufám tvrdit, že já nějaký návod znám. Naopak si myslím, že mnoho věcí jsem dělal a i dělám špatně. Je docela možné, že kdyby sem šel cíleně po progresivním přetížení, tak by jsem třeba vypadal jako kulturista, a ne jako hubeňour s rukama bikini. A nebo taky ne. Těžko říct. Každopádně si myslím, že co chybí, je to, co slýchám od špičkových vědců. A to je, že klidně řeknou nevím. Na to jsme ještě nepřišli. Nebo, ano mýlili jsme se, a teď se přikláníme spíš k tomuto. A to chci aby byl tento podcast. A ano, udivuje mě, že na netu je tolik lidí, kteří jsou si absolutně jisti, a bez uzardění dávají návody. Tím zrovna nemyslím, ty co zmiňujete. Protože ti zrovna mají často zajímavý obsah, kde si často vyzobnu zajímavý názor. Jediné co, že i oni často mezi řádky řeknou zajímavější věci, než je hlavní téma. A doufám, že výhledově se dostaneme k tomu, že tento podcast bude analyzovat více to mezi řádky. Tam bych se chtěl dostat. Proto budu skákat do řeči, a doplňovat. Podcasty kde si přikyvují , jsou jinde.

    • @TheLukasGabris
      @TheLukasGabris 2 роки тому

      Skúsime to do budúcna opraviť 🙏

  • @StandaNejezchleba
    @StandaNejezchleba 2 роки тому

    Povedené video, díky kluci :)

  • @krakecz3737
    @krakecz3737 2 роки тому

    Ano souhlasím problém je už ve škole
    Nauka o výživě a Tělocvik
    Když by tělocvik vedl Trenér, naučil by i základy výživy.
    Ale chápeme o zdraví státu nejde , stačí se kouknout na ZS 70% děti nezvládá kliky, cviky s vlastní váhou. Nikdo nedohlizi na techniku a DRTÍ si klouby..
    Myslím že by Kalistenika/cvičení / strong man disciplíny, to by dětem jen prospělo .

    • @krakecz3737
      @krakecz3737 2 роки тому

      Pak také školní jídelny, ty mají možnosti brát suroviny od místních farmářů- velkoskladu , mají ceny někde jinde , proč nemají vhodnou stravu a místo toho vaří kekel ? Vždyť jídlo může být jednoduché/ levné ale za to výživné.

  • @lenkaitalia
    @lenkaitalia 2 роки тому

    Díky za dobré video 👍

  • @pavelkolator4298
    @pavelkolator4298 Рік тому

    ja hubnul na 500 sacharidech.

  • @tomysirak3655
    @tomysirak3655 2 роки тому

    😀😀😀SKVELE

  • @dominiksolnicky3083
    @dominiksolnicky3083 2 роки тому

    Paradni podcat, diky za to

  • @petrpavel6791
    @petrpavel6791 2 роки тому

    Ta roztříštěnost kultr.organizací začíná bejt matoucí. Tu,za kterou závodí p.Gabriš vubec neznam.Z IFBB se po smrti Weiderů stala přehlídka typů plážového oblékání,naprosto se v těch kategoriích neorientuju, závodníci si plati letenky(budiž),shání a platí ubytování(bizár),pokud se neumístíš na bedně,tak směšný ceny,který si můžou strčit někam,organizace soutěží příšerná,takže nikdo neví,za kolik hodin nastupuje a to ještě můžou bejt rádi, že je v zákulisí nevojede kníratej rozhodčí ve firemním saku..Za mě dává smysl pouze NABBA. Nebo založit novou organizaci,může se to jmenovat ÚESÁJENEJLEPŠÍOPENPROVŠECHNY a mohli by tam startovat i horský gorily z Konga.Vítěz by byl jasnej(opičák Tonda z Konga)a jako cena by mu stačil trs banánů a pořádná houpajda s pneumatikou od kombajnu.Jestli Pavle souhlasíš,cvrnkni mi a pojďme do toho.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому

      No, bohužel, co jsem koukal, tak i NABBA vymýšlí nějaké pseudokategorie, ale snad se pletu. Fakt se v tom neorientuju. A jak říkám, já to neřeším. Když je skvělý kulturista a závodí ve physique, tak pro mě je to pořád kulturista. Dokážu hodnotit jen postavu, ne kategorie. Asi jsem v tom trochu omezenec.

    • @petrpavel6791
      @petrpavel6791 2 роки тому

      Nejsi. Mě se začal z našich "líbit" Aleš Lamka,teď má startovat na EVLS,ale vůbec netuším, co je to za kategorii.Pro mě je to prostě kulturista,šmitec.Ale vypadá pěkně. Krapet takovej Českej Frank Zane.Jediný co ho může podělat,je ksicht a jeho výraz😎

    • @syedie7283
      @syedie7283 2 роки тому

      @@petrpavel6791 Tak Lamka to hodně posral tím, že vybudoval kariéru, jako zarytý naturál a pak to tam nakonec taky pošle. Jasně, u něj už třeba naturální maximum vytěžil, tak proč ne, ale je to takový.. demotivační, ale věřím, že spousta jeho fanoušků, to neodradilo. Mě teda ano, protože kázat vodu a pít víno, je pomalu to samé, jak v dnešní vládě :D . Nic méně, formu má skvělou a přeju mu mnoho úspěchu.

  • @jirka7432
    @jirka7432 2 роки тому +2

    Skvělý rozhovor, bavil mě. To z vás např. Robert Humpál nebude mít radost. Když on říká, že díky malému objemu práce, deníku a progresivnímu přetížení se nejvíc posunul dopředu. Labrada taky zapisuje. Dorian taky jel stále to samé dokola a zapisoval.
    Progresivní přetížení je podmínka růstu, ne píčovina. Jen vy mluvíte o nevědomém, automatickém zlepšování, nějakým způsobem. Jde to tak taky. Ale svaly si zvykají, takže je potřeba je šokovat víc a víc.
    Aby si to zase někdo nepřebral tak, že se nemusí zlepšovat. Znáte to. Mějte se.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому +2

      A to je někde zmíněno níže v komentáři. Fixace na progresivní přetížení může být nebezpečná. Ale ano, u určitých typů lidí to naopak může být efektivní nástroj postupu v určitém období. Podobně, Labrada starší, efektivně používal periodizaci. A i ta může být vhodná a efektivní. Ale současně fixace na ní může být pro mnoho lidí nebezpečná, a nebo i pokrok blokující. Vše toto jsou jen nástroje, a cílem se má být naučit je používat, a ne hodnotit, který je lepší a horší. Někdo namaluje obraz jen rukou a prsty, a druhý použije obrovskou paletu barev a použije x štětců. Ale není to, že jedno je správné, a druhé chybné. A to s tou ,, píčovinou ,, byla ode mě nadsázka. Protože mi Lukáš odzbrojil, jak jednoznačný a bezprostřední v tom byl 🙂

    • @jirka7432
      @jirka7432 2 роки тому +1

      @@PavelSamek Já jsem to samozřejmě pochopil, úplně vaše pocity při tom rozhovoru chápu. :-)
      Možná je to i o povaze člověka. Deník se třeba hodí lidem, kteří sami intuitivně neumí dát do tréninku vždy maximum, tak aby měli přehled a plán, a ne se ve fitku bezmyšlenkovitě plácali.
      Jak jste říkal, je to prostě jen jeden z nástrojů.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому +1

      ​@@jirka7432 Mimochodem. Já sám mám deníky od roku 2002 🙂jen já je vedu naopak proto, že jsem se naopak chtěl zbavit fixace na progresivní přetížení 🙂Takže ten samý nástroj používám úplně jinak a k jinému účelu.

    • @YorickTheGravedigger-vc6ox
      @YorickTheGravedigger-vc6ox 2 роки тому +1

      Ale tak to nejsou lidi, který cvičí týden, ty lidi už s tím svým tělem dokážou nějak pracovat a necvičí stylem, že to rychle vygooglí, objednají tričko GymBeam a najedou na progresivní přetížení, až si něco utrhnou :D

  • @lukasz.4874
    @lukasz.4874 2 роки тому

    rozhovor paráda, ale nikde jinde jsem nezažil co 4 minuty reklamy.. to je nenazranost..

    • @DoubleCrossDC
      @DoubleCrossDC 2 роки тому

      reklamy na nieco sluzia a ked nechces reklamy tak aj to sa da vyriesit :)

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому

      To pořešíme. Asi je vypneme. My stejně podcast neděláme pro výdělek. Děkuji za upozornění.

  • @zabryvlad
    @zabryvlad 2 роки тому

    Toth neni naturál...

  • @strycskala4191
    @strycskala4191 Рік тому

    ten konec byl hodně hlavu otevírající bo jsem se sám dostal do toho že bys mi nerostou opáčka/váha tak jsem z toho neštastný přitom jsem se tomu asi 4 roky na začátku vyhýbal

  • @darcaorganov2235
    @darcaorganov2235 2 роки тому

    no držím stravu, trénujem čo to dá a neviem sa posunúť na drep ani o kilo... ostatné partie vylepšujem dobre... kde môže byť problém? díky.

    • @Chadzikk
      @Chadzikk 2 роки тому +1

      Zvolnit, dat větší prostor pro regeneraci. Nižší objem práce.

    • @darthraslav
      @darthraslav 2 роки тому +1

      Drep nie je pre každého. Keď má človek napríklad veľký rozdiel medzi dĺžkou nôh, tak ho drep bude skôr ničiť ako posúvať.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому +2

      Odpověď ti asi nedám, ale mám poznatek. Ale často, jak píše Lukáš výše, možná by nemělo být cílem progresivní přetížení, ale prostě procvičit sval. A v delším časovém horizontu můžeš zjistit, že si prostě přirozeně zesílil. Prostě někdy, chce něco čas. A mimochodem, si mi x krát stalo, že jsem zvedal méně, ale procvičení svalu bylo lepší.

  • @pavelkolator4298
    @pavelkolator4298 Рік тому

    tak jakk rika pavel tak sem cvicil a cvicim take 2,5 hodiny do bezvedomi a zvracet

  • @martinnovotny6808
    @martinnovotny6808 2 роки тому +3

    S tím tréninkem naprostý souhlas. Díky progresivnímu přetížení- postupný navyšováni vah mám do teď problémy s rameny- cca 6let. Málo kdo má den co den stejný a může takto trénovat. Je tam asi milion proměnných které to můžou ovlivnit. Naserou tě v práci a je po pořádném tréninku.... Stejně tak online trénování. Přece nejdřív je potřeba řešit to že člověk může mít například špatnou mobilitu nebo má špatné pákové poměry a je nesmysl ho nutit k nějakému cviku kde i když by se stavěl na hlavu tak ten cvik nebude cítit tak jak má. Problém je v tom, že on ani nemusí vědět jak ten cvik má zabírat. Jsou lidi kteří dělaj cvik a automatiky jim to jde a cítí všechno jak mají a pak jsou lidi který deset let přichází na to, jak se mají naštelovat, aby dokázali procítit kozy a nepřebíralo jim to rameno a triceps. Pak skončí jako já.... Díky za super video.

    • @PavelSamek
      @PavelSamek 2 роки тому +1

      Přesně tak to bylo myšleno. Já naopak progresivní přetížení v dlouhodobém horizontu považuji za relevantní, ale mělo by se k němu postupovat přirozeně, a neupínat se k němu, jako na fetiš. Naopak, je to jen jedna z mnoha částí skládačky. Málo co je černobílé. Moc děkuji za tento komentář, protože mi dává zpětnou vazbu, že to má smysl a lidé to chápou. Ještě jednou díky.

    • @michalsugarek7199
      @michalsugarek7199 2 роки тому +1

      Progresívne zaťazenie neznamená len pridávať viac na váhe, môže to byť negatívna fáza, počet opakovaní, dynamiku, rozsah pohybu, počet prípravných a počet pracovných sérii, dá sa zlepšovať aj z malými vahami, áno váhy nie sú až tak podstatné...

    • @martinnovotny6808
      @martinnovotny6808 2 роки тому +1

      @@michalsugarek7199 tak teď už to samozřejmě vím taky ale začátečník tohle prostě nemusi automaticky vědět.

    • @michalsugarek7199
      @michalsugarek7199 2 роки тому

      @@martinnovotny6808 tu príklad progresívneho zatizeni, Artur borec s chorobou ua-cam.com/video/2zF7N5CCQto/v-deo.html

    • @martinnovotny6808
      @martinnovotny6808 2 роки тому +1

      @@michalsugarek7199 Je dobrej... Já jsem to špatně napsal. Myslel jsem tím postupným navyšovánm váhy dle nějakýho cáru papíru. Teď už taky vím že je tam spousta proměnných a ta váha je tou poslední kde by se mělo přidávat-právě kvůli riziku zranění. Já jsem ale vyrůstal na videích kde do tebe jeden blázen jel jenom to že "musíš hlavně zvedat velký váhy- bez toho to nejde a hlavně u naturála a málo opakování" Pak jsem časem pochopil a poznal na sebe že pro mě platí něco jinýho. Nohy jsem měl celou dobu na hovno protože jsem se nebyl schopnej na ně soustředit. Potom co jsem začal jet třeba trisety na stehna tak jednak mě to děsně bavilo, což je pro mě úplně to nejdůležitější a druhak nohy začli růst a mít nějakou definici.... Jak říká Pavel nic není černý ani bílí tohle prostě není exaktní.