Ja zadałem pytanie przedstawicielowi dystrybutora jak są rozpatrywane reklamacje. On na to, że akumulator jest wysyłany do Czech i tam go sprawdzają czy reklamacja jest zasadna. Jako zwykły człowiek nie jesteśmy w stanie sami ocenić gdzie jest prawda, bo jak rozwiercimy korki to będzie uszkodzenie akumulatora z naszej winy. W sobotę wypuściłem filmik z rozładowanego Autoparta z korkami. W tamtym przypadku jestem w stanie w 100% powiedzieć czy jest wada produkcyjna akumulatora czy tylko rozładowanie i w przypadku Autoparta mam czyste sumienie wobec siebie i kupującego. Należy również zaznaczyć, że wieczka szczelne są o wiele tańsze w produkcji a na rynku trwa ostra konkurencja. Nagrałem filmik przedstawiający jak to się dzieje z opiniami wystawianymi firmom, w świece producentów, dystrybutorów akumulatorów jest podobnie, czyli zachęcanie klienta marką, ceną i opiniami. Według mnie firmy produkujące akumulatory będą szły w kierunku wieczek nieotwieralnych (tańszych) - naprawdę samo wieczko Duplex z korkami jest drogie w produkcji.
Na forum samochodowym znalazłem archiwalną dyskusje chyba z 2005 albo 2007 roku z otwieraniem bezobsługowej centry futura. Wszystko poszło ładnie i gładko, wystarczyło podważyć płaskim wkrętakiem i bezproblemowy dostęp do cel. Teraz w aucie siedzi futura z 2017 roku i nie ma szans na taki zabieg, wszystko zgrzane. Zasadnicze pytanie to w jaki sposób producent diagnozuje akumulatory oddane na gwarancję, skoro dostęp do wnętrza nie istnieje. Jak rozumiem w takim Exide jest komórka pakistańskich otwieraczy akumulatorów, którzy wykonują ekspertyzy. 😀
Pokaż kotku co masz w środku powiedziałby Tomasz Chudy. Akumulator wysycany wiele godzin i gęstość 1,22 g/cm3 w mojej opinii jest podejżanie niska. Co nie zmienia faktu katastrofalnego stanu akumulatora po 4 latach eksploatacji.
Ale uważam, że akumulator miał bardzo trudny żywot bo u klienta w pojeździe był pobór prądu na poziomie ponad 300 mA. Kolejny nowy akumulator (nawet najlepszy), nie rozwiąże problemu jak klient nie naprawi pojazdu.
Ostatnio sprawdzałem gęstość elektrolitu w Banerze Profesional bo już słabo kręcił rozrusznikiem z 2015 r coś ponad 80Ah pracował w 2.0d BMW 2006r to elektrolit był koloru świeżo zaparzonej kawy. Bardzo brązowy.
Myślę że powinien się Pan zareklamować zrobić jakiś film o tym co ma pan w ofercie lokalizację- nie zaszkodzi A może pomóc znaleźć uczciwego sprzedawca akumulatorów
Dzięki za sugestię. Mógłbym być nachalny w reklamowaniu swojej firmy tylko wtedy moje informacje byłyby niewiarygodne. Ponadto, czasami już nie daję rady z robotą bo mam mały lokal bez możliwości zatrudnienia pracowników, a większą reklama to więcej klientów.
Tak. Po odklejeniu naklejek powinno być widać owalne (jajkowate) lekkie wybrzuszenia na pokrywie. W te miejsca można by się wwiercić. Pamiętajmy jednak, że później trzeba je odpowiednio zabezpieczyć (czyli zamontowanie w rozwiercone miejsca korków, nakrętek). I pamiętajmy, że takie wiercenie robimy na własne ryzyko. Ogólnie aż tak wody nie powinno ubywać. Często ktoś rozwierca bo chce sprawdzić bardziej gęstość elektrolitu areometrem (czyli stan naładowania). Pamiętajmy, że elektrolit jest żrący więc musimy uważać na oczy i skórę (okulary i rękawiczki).
Dlatego ja kupuję tylko akumulatory z korkami i przede wszystkim banera choć autopart też ma parę fajnych serii plus należy wspomnieć o amedze amega- chociaż teraz z racji wojny wydaje mi się że jest gorzej z jakością Choć może to tylko moja błędna autosugestia
Twój film jest właściwie o rozbieraniu wkrętakiem akumulatora bo połowę czasu to Tobie zajęło. Rozebrałeś sprawny akumulator. Przed rozebrałeś rozładowałeś akumulator prądem 3,85A przez 20 godzin więc twój 77Ah jest OK. Pojemność to prą rozładowania razy czas w godzinach. Akumulatory samochodowe rozładowujemy prądem 20A jako norma C20 lub według normy mrAkumulator 25A. Elektrolit lekko jest zanieczyszczony a czarny elektrolit w uszkodzonych akumulatorach jest powodem do wymiany akumulatora. Akumulator po otwarciu ma gęstość 1,22 więc jest trochę niedoładowany do 1,28g/cm3. Trzeba było rozwiercić otwory a teraz poszukaj jakieś klapki od innego akumulatora. Pojemność akumulatora jest uzależniona od prądu rozładowania bo akumulator posiada rezystancję wewnętrzną.
Rozbierałem ten akumulator w taki sposób aby pokazać, że tak się nie robi. Po prostu tych wieczek nie można w trybie serwisowym otworzyć. Cele był również taki aby pokazać jak są ułożone kanaliki i w których miejscach można ewentualnie nawiercać. Natomiast w kwestii sprawdzania pojemności i rozładowania to cała wiedza kompletna znajduje się w tym filmiku: ua-cam.com/video/QLHy7vgvhhI/v-deo.html
Zdecydowanie nie polecam takiego otwierania gdyż później jest ciężko to zamknąć przy oddawaniu akumulatora na hutę, - polecam robienie otworów (później zaślepianie) - ale zdaje sobie sprawę, że filmik miał być pokazowy jak to może zrobić użytkownik nie wiedzący i jakie niesie to skutku później.
Dokładnie. Ale tak czy siak to zabezpieczę otwory tak żeby ktoś nie ucierpiał bo wiele osób nie ma świadomości, że kwas jest żrący. Mogłem też bardziej podkreślić wpływ elektrolitu na np. naszą skórę.
@@zusdobrowolnywprowadzic7237 tak żeby sprawdzić ile jest elektrolitu, i wprowadzić areometr, zapewne 10 mm wystarczy. Ale ja nie polecam tego typu działań bo później z uszczelnieniem będzie problem. Wieczorem zdjąłem do celów filmiku.
@@krzysztofk5277 to tylko ok 30% (a i to w dobrze naładowanym) wcale nie jest tak łatwo się tym oparzyć - natomiast bardzo łatwo można zniszczyć sobie ubranie. Kwas 30% nie zeżre ubrania, ale szybko woda z niego odparuje i wtedy zaczyna wyżerać. Jeśli pryśnie mała kropelka nic nie będzie widać, a za jakiś czas zobaczymy wypaloną dziurę.
@@sebastiandziarmaga-dziayns3028 Działając w tej branży jestem przewrażliwony na kwasy, ładowanie akumulatorów, wydobywające się dźwieki z samochodu podczas wymiany akumulatora czy zapach dymu........
Opadła masa czynna z płyt i elektrolit brudny i na koniec będzie zwarcie w celi bo syfu będzie na dnie.A też tak bywa jak ktoś cały czas nabija Aku 16v i go przeładuje i masa czynna też opadnie i taki Aku złom.
@@krzysztofk5277 Jeśli prostownik kontroluje napięcie to jest to wręcz zalecane dla długiej trwałości akumulatora od czasu do czasu naładować. Ale starego typu prostownik zostawiony podłączony bez kontroli, aż aku się wygotuje to wiadomo, awaria.
Dlaczego akumulator nie ma korków ? Odpowiedz żeby go szybciej wymienić na nowy z Warty oczywiście i interes się kręci. Powinno to być zakazane
Ja zadałem pytanie przedstawicielowi dystrybutora jak są rozpatrywane reklamacje. On na to, że akumulator jest wysyłany do Czech i tam go sprawdzają czy reklamacja jest zasadna. Jako zwykły człowiek nie jesteśmy w stanie sami ocenić gdzie jest prawda, bo jak rozwiercimy korki to będzie uszkodzenie akumulatora z naszej winy.
W sobotę wypuściłem filmik z rozładowanego Autoparta z korkami. W tamtym przypadku jestem w stanie w 100% powiedzieć czy jest wada produkcyjna akumulatora czy tylko rozładowanie i w przypadku Autoparta mam czyste sumienie wobec siebie i kupującego. Należy również zaznaczyć, że wieczka szczelne są o wiele tańsze w produkcji a na rynku trwa ostra konkurencja. Nagrałem filmik przedstawiający jak to się dzieje z opiniami wystawianymi firmom, w świece producentów, dystrybutorów akumulatorów jest podobnie, czyli zachęcanie klienta marką, ceną i opiniami. Według mnie firmy produkujące akumulatory będą szły w kierunku wieczek nieotwieralnych (tańszych) - naprawdę samo wieczko Duplex z korkami jest drogie w produkcji.
Na forum samochodowym znalazłem archiwalną dyskusje chyba z 2005 albo 2007 roku z otwieraniem bezobsługowej centry futura. Wszystko poszło ładnie i gładko, wystarczyło podważyć płaskim wkrętakiem i bezproblemowy dostęp do cel. Teraz w aucie siedzi futura z 2017 roku i nie ma szans na taki zabieg, wszystko zgrzane. Zasadnicze pytanie to w jaki sposób producent diagnozuje akumulatory oddane na gwarancję, skoro dostęp do wnętrza nie istnieje.
Jak rozumiem w takim Exide jest komórka pakistańskich otwieraczy akumulatorów, którzy wykonują ekspertyzy. 😀
Pokaż kotku co masz w środku powiedziałby Tomasz Chudy. Akumulator wysycany wiele godzin i gęstość 1,22 g/cm3 w mojej opinii jest podejżanie niska. Co nie zmienia faktu katastrofalnego stanu akumulatora po 4 latach eksploatacji.
Ale uważam, że akumulator miał bardzo trudny żywot bo u klienta w pojeździe był pobór prądu na poziomie ponad 300 mA. Kolejny nowy akumulator (nawet najlepszy), nie rozwiąże problemu jak klient nie naprawi pojazdu.
Szkoda Niestety że Tomek publikuje mało filmów bo brak czasu
Kolego ten Tomek to ma nazwisko Hudy 😊
@@tomaszt2730 Tak wiem ale zapomniałem o tym by to skorygować gdy Dyktowałem odpowiedź - czytaj według Google jest przez ch
@@grymasek7 Spoko nazwiska różnie się pisze, tam panuje wolna Amerykanka. Pozdrawiam.
Ostatnio sprawdzałem gęstość elektrolitu w Banerze Profesional bo już słabo kręcił rozrusznikiem z 2015 r coś ponad 80Ah pracował w 2.0d BMW 2006r to elektrolit był koloru świeżo zaparzonej kawy. Bardzo brązowy.
Czyli opad masy. Bannery Pro są tak robione, że trudno dostają zwarcia, jak już to można je zajechać w normalnym trybie.
...mam to samo z Banerem
Kupilem samochod w 2003 tam byl bosch wytrzymsl z 17 lat...a teraz te badziewia nawet 2 lata maja ciezko wytrzymac masakra jakas...
Robią dobre tylko trzeba więcej zapłacić. Ale teraz też pojawiło się wie brandów, akumulatorów z nazwami własnymi i one też rynek psują.
Lepiej wywiercić i później korkami zatkać. Jak jest jasna obudowa można latarka sprawdzić poziom elektrolitu
Tak dokładnie, ja specjalnie zdjąłem pokrywę żeby pokazać, że pokrywa jest nierozbieralna.
Myślę że powinien się Pan zareklamować zrobić jakiś film o tym co ma pan w ofercie lokalizację- nie zaszkodzi A może pomóc znaleźć uczciwego sprzedawca akumulatorów
Dzięki za sugestię. Mógłbym być nachalny w reklamowaniu swojej firmy tylko wtedy moje informacje byłyby niewiarygodne. Ponadto, czasami już nie daję rady z robotą bo mam mały lokal bez możliwości zatrudnienia pracowników, a większą reklama to więcej klientów.
Czy można nawiercać i dolać wody destylowanej strzykawką?
Tak. Po odklejeniu naklejek powinno być widać owalne (jajkowate) lekkie wybrzuszenia na pokrywie. W te miejsca można by się wwiercić. Pamiętajmy jednak, że później trzeba je odpowiednio zabezpieczyć (czyli zamontowanie w rozwiercone miejsca korków, nakrętek). I pamiętajmy, że takie wiercenie robimy na własne ryzyko. Ogólnie aż tak wody nie powinno ubywać. Często ktoś rozwierca bo chce sprawdzić bardziej gęstość elektrolitu areometrem (czyli stan naładowania). Pamiętajmy, że elektrolit jest żrący więc musimy uważać na oczy i skórę (okulary i rękawiczki).
Teraz kupuję akumulatory tylko z korkami, mam Autopart 4 lata oraz Jenox 5 lat.
Dlatego ja kupuję tylko akumulatory z korkami i przede wszystkim banera choć autopart też ma parę fajnych serii plus należy wspomnieć o amedze amega- chociaż teraz z racji wojny wydaje mi się że jest gorzej z jakością Choć może to tylko moja błędna autosugestia
Miałem Bosch Silver S4 60Ah i wytrzymał w Fabii 6,5 roku. Obudowa identyczna, pewnie Varta robi dla Boscha.
Tak, Varta robi dla Boscha. Co nie znaczy, że kiedyś to się może nie zmienić.
@@krzysztofk5277 jeden koncern robi dwie marki kiedyś Johnson Control A dzisiaj clarius
@@grymasek7 to ja kiedyś próbowałem rozszyfrować te powiązania kapitałowe producentów akumulatorów, są one bardzo skomplikowane.
PYTANIE jak to teraz zamknąć?
Tego się już nie da zamknąć. Ogólnie w tego typu akumulatorach można jeszcze wiercić ale często są to takie jednorazówki......
Twój film jest właściwie o rozbieraniu wkrętakiem akumulatora bo połowę czasu to Tobie zajęło. Rozebrałeś sprawny akumulator. Przed rozebrałeś rozładowałeś akumulator prądem 3,85A przez 20 godzin więc twój 77Ah jest OK. Pojemność to prą rozładowania razy czas w godzinach. Akumulatory samochodowe rozładowujemy prądem 20A jako norma C20 lub według normy mrAkumulator 25A. Elektrolit lekko jest zanieczyszczony a czarny elektrolit w uszkodzonych akumulatorach jest powodem do wymiany akumulatora.
Akumulator po otwarciu ma gęstość 1,22 więc jest trochę niedoładowany do 1,28g/cm3. Trzeba było rozwiercić otwory a teraz poszukaj jakieś klapki od innego akumulatora. Pojemność akumulatora jest uzależniona od prądu rozładowania bo akumulator posiada rezystancję wewnętrzną.
Rozbierałem ten akumulator w taki sposób aby pokazać, że tak się nie robi. Po prostu tych wieczek nie można w trybie serwisowym otworzyć. Cele był również taki aby pokazać jak są ułożone kanaliki i w których miejscach można ewentualnie nawiercać.
Natomiast w kwestii sprawdzania pojemności i rozładowania to cała wiedza kompletna znajduje się w tym filmiku: ua-cam.com/video/QLHy7vgvhhI/v-deo.html
Co Ty wyprawiasz zezłomować
Ja to pokazałem dla widzów jak to wygląda gdy ktoś chce otworzyć wieczko w ten sposób jak na filmiku.
Zdecydowanie nie polecam takiego otwierania gdyż później jest ciężko to zamknąć przy oddawaniu akumulatora na hutę, - polecam robienie otworów (później zaślepianie) - ale zdaje sobie sprawę, że filmik miał być pokazowy jak to może zrobić użytkownik nie wiedzący i jakie niesie to skutku później.
Dokładnie. Ale tak czy siak to zabezpieczę otwory tak żeby ktoś nie ucierpiał bo wiele osób nie ma świadomości, że kwas jest żrący. Mogłem też bardziej podkreślić wpływ elektrolitu na np. naszą skórę.
Jaka średnica wiertła najlepiej? Czym zaś zaślepic?
@@zusdobrowolnywprowadzic7237 tak żeby sprawdzić ile jest elektrolitu, i wprowadzić areometr, zapewne 10 mm wystarczy. Ale ja nie polecam tego typu działań bo później z uszczelnieniem będzie problem. Wieczorem zdjąłem do celów filmiku.
@@krzysztofk5277 to tylko ok 30% (a i to w dobrze naładowanym) wcale nie jest tak łatwo się tym oparzyć - natomiast bardzo łatwo można zniszczyć sobie ubranie. Kwas 30% nie zeżre ubrania, ale szybko woda z niego odparuje i wtedy zaczyna wyżerać. Jeśli pryśnie mała kropelka nic nie będzie widać, a za jakiś czas zobaczymy wypaloną dziurę.
@@sebastiandziarmaga-dziayns3028 Działając w tej branży jestem przewrażliwony na kwasy, ładowanie akumulatorów, wydobywające się dźwieki z samochodu podczas wymiany akumulatora czy zapach dymu........
😮
Opadła masa czynna z płyt i elektrolit brudny i na koniec będzie zwarcie w celi bo syfu będzie na dnie.A też tak bywa jak ktoś cały czas nabija Aku 16v i go przeładuje i masa czynna też opadnie i taki Aku złom.
ale chyba jak się podładuje od czasu do czasu prostownikiem to chyba nic się nie stanie?
@@krzysztofk5277 Jeśli prostownik kontroluje napięcie to jest to wręcz zalecane dla długiej trwałości akumulatora od czasu do czasu naładować. Ale starego typu prostownik zostawiony podłączony bez kontroli, aż aku się wygotuje to wiadomo, awaria.
Wystarczy poświecić lampą od góry i widać poziom.
Rozumiem bez otwierania? Jak toś ma doświadczenie i dobrą lampę.....Ja czasami sprawdzam przez lampę w różnych akumulatorach i nie zawsze wychodzi...
@@krzysztofk5277 mam Varta bule dynamic i tak sprawdziłem poziom.
Zastanawiałem się jak sprawdzić poziom, poświeciłem i widać.
Pozdrawiam
Good
Your welcome.
@@krzysztofk5277 ua-cam.com/video/QUKyBvILTxU/v-deo.html
Varta gówno warta,u mnie padła po 2latach i 3miesiacach.😢
Varta to produkt korporacyjny - a w korporacji istotny jest zysk...
😅 Szybciej byś wywiercił otwory i zaoszczędził sporo czasu, a o tym maltretowaniu nie wspomnę.. 😃
Ja chciałem pokazać jak takie wieczka wyglądają od strony konstrukcyjnej i że ich demontaż nie ma sensu.