Siemka. Dokładnie jak już jest dach i są okna to całkiem inaczej się tam człowiek czuje. Ja u siebie cisnę systemem gospodarczym także jeszcze trochę czasu ale mam nadzieję że przed zimą uda mi się dachówki położyć. 💪🏻
w 2017 roku za tyle co sam dach, cały dom na surowo szło postawić, nie mówić o tym że jeszcze wcześniej można było vat odliczyć za materiały to jest jakieś 50 tyś średnio za budowę.
Część, Ciekaw jestem jak w twoim przypadku udało się uzyskać taką olbrzymi przestrzeń na poddaszu przy zastosowaniu wiązarów gdy u innych wychodzą tylko takie długie tunele ok 3 m szerokości na 2.2 m wysokości . Oczywiście mówimy o tym samym dachu tzn 2 spadowy i kąt nachylenia ok 30 stopni . Takie podasze jak twoje w zupełności mi wystarczy na biuro i graciarnię dlatego ciekaw jestem tego rozwiązania . Daj proszę znać . Pozdrawiam serdecznie Daniel
Dzwoniłem do nich Ale powiedzieli mi ze mieszkam za daleko , co bardzo szkoda , znalazlem inna firme MG Dachy nie wiem co to za firma moze ktos slyszal?
Niestety fundamentów, ścian i dachu już nigdy Pan nie wymieni, więc nie warto oszczędzać. Też jestem tego zdania. Ja jeszcze nie mam stropu na parterze i już nie mam 300 tyś. Fundamenty z potrójną izolacją, beton B 25, pustak ceramiczny 25cm na przemian 12 cm czyli ściany nośne 37cm . Do tego mam 9 słupów ze względu na duże oszkleniem jednego kąta domu, bez słupów w środku budynku. Ceny obecnie idą trochę w dół. Firmy wykonawcze, też już trochę zeszły z cen.
Polecam budżetowy kocioł Lidia Mini 10 kW. Na taki metraż jest idealny. Mamy za sobą setki montaży i obsługę serwisową tego urządzenia i naprawdę cena a jakość idzie ze sobą w parze. Na moim drugim kanale prezentacja tego sprzętu. ua-cam.com/video/RcczuJ1au4I/v-deo.html
@@DomZa100 jakieś konkretne argumenty? modulacja 8-10 kW . Heiztechnik ma model 8 kW- z tych kotłów z odpowiednim zapleczem serwisowym ale cena jest znacząco wyższa jak za moją propozycję.
@@wymarzony5 Podstawowy: minimalne zużycie pletteu na godzinę. Im niższe kW tym mniej, ale to zapewne Pan doskonale wie. Ma Pan jakieś dojścia do pieca Greń 8kW? Mazowieckie.
tak mam dojście do kotłów marki Greń. A w Mazowieckim polecam odwiedzić najlepszą firmę specjalizującą się w temacie peleciaków Eko2020 - też mają dostęp do kotłów z Pszczyny. Mówimy tu o 2 kW, które nie zrobią znacznej różnicy. Zwykle takie kotły o mocach 8-10-12 mają te same wymiar tą samą pojemność wodną tą samą dmuchawę, wielkość koszyczka w którym się spala i to kwestia tylko nastaw.
A jaką powierzchnię ma dach bo chyba tego nie mówiłeś?? Kwota gruba za dach 🤑🤑 mi na szczęście idzie to taniej i za tą kwotę udało mi się zrobić ssz (oczywiście same materiały) . A dach bardzo ładny.
U mnie cieśla na budynku gospodarczym wiązary budował z surowej tarcicy na budowie, a więc mam więźbę tradycyjną, tzn. nieprefabrykowaną, ale z wiązarami 😀
Witam, mam do Ciebie pytanie. Również mam wiązary i widzę, że tak jak ja, nad wieńcem masz sporą przestrzeń około 50cm i masz ją zakrytą płytą OSBz tak samo jak ja. Jak chcesz to rozwiązać podczas robienia elewacji ? Styropian do tej deski na klej normalnie czy jak ? No bo jednak elewacja powinna iść pod sam dach. Mocno mnie to zastanawia i teraz widzę, że nie tylko ja tak mam. Pozdrawiam
@@wymarzony5 Hahaha liczyłem, że jakoś rozwiejesz moje wątpliwości i nie będę już zamartwiał tym tematem xd Wspomnij chociaż o tym, jak będziesz kręcił ocieplenie wewnątrz i elewację. Pozdrawiam
Ja zamówiłem z TimberPL z Kątów Wrocławskich wiązary+montaż+ transport na dach w kształcie litery T o powierzchni 288 mkw wyszło 40k. W sumie dach z robotą wyjdzie 126k.
o cholerka, fakt faktem fajnie to wygląda i szybko poszło ale więźba tradycyjna i legary to jest 50% ceny. Ile jest m2 dachu? Masakra, obstawiam że na ten moment bez działki masz 350-400k?
Ja wiązary na domu szkieletowym zrobiłem sam, jak i resztę od fundamentu, ale był jeden warunek, musiałem odeskować dach, który ma ok 150m2, wiązary z drewna z tartaku 16x4 i zastrzały 10x4, blachy na gwoździe ciesielskie, w sumie 11 wiązarów plus drabiny na szczytach oraz ściany domu 14x4 podwaliny i oczepy,konstrukcja ścian w środku kosztowały w tartaku ok 12k, łaty pod blachodachówkę modułową 1.8k a blacha Tigra grafit Pruszyński w kpl z obróbkami ok 10k . Robiąc wszystko samemu w weekendy zajmuje to dużo czasu, ale jak tu usłyszałem 6k za łatowanie, to na moim i połowę mniejszym dachu wyszło by powiedzmy 3k, a mi zajęło to dwie soboty i pół niedzieli, czyli weekendowo płaciłem sobie przeszło 1.2 k dniówki.... Pokrycie dachu modułem jest banalnie proste i zajęło mi to podobnie jak przy łatowaniu, właśnie kończę obróbki ze szczytów, i w następną sobotę skończę dach,i licząc dni od kręcenia łat, to w sumie cały dach z obróbką komina robiłem nie więcej niż 8 dni weekendowych - roboczych, rachunek jest prosty Dlatego robię sam, a dom wychodzi za grosze.....
Brawo, niestety nie wszyscy mają taką możliwość i umiejętność. Nie wspomniałem w filmie że miałem pełne deskowanie doradzane ale z niego zrezygnowałem.
@@wymarzony5 dziwne, co na to kierownik budowy? Deskowanie to koszt, ja zapłaciłem ok 4k za deski, 15kg gwoździ 8cm i dwa weekendy na dachu, chciałem zrezygnować, ale mój drugi kierownik, bo pierwszemu podziękowałem, był nieugięty w tej kwestii, twierdząc, że połączenia wiązarów na gwoździe są mniej wytrzymałe niż na płytki kolczaste, nie negowałem tego, poza tym wiązary leżą na szkielecie z drewna, czyli pod nimi nie ma wieńca żelbetowego, i deskowanie wiązarów "stęża" całą konstrukcję w jedną bryłę, kolejnym argumentem było moje bezpieczeństwo na dachu deskowanym, tu docenię deskowanie, membrana byłaby na pewno porwana w czasie roboty, między deską a membraną mam kilka mm luzu i dopiero kontrłata, więc zachowuje wszystkie standardy co do membrany i deski, jak liczyłem, to mój drugi już dom z drewna SSZ od fundamentu po komin zamknąłem w kwocie 50k, dodam tylko, że stolarka okienoo drzwiowa jest tania, drzwi retro z drewna do własnej aranżacji wizualnej, okna PCV 2szyby i duże drzwi tarasowe przesuwne skrzydło, używane,.. ogólnie mam 3 okna w domu, drzwi tarasowe, wejściowe przód i wyjściowe tył,. Zamierzenie było, że zbuduję go sam w 100proc, i jak na razie od jesieni zeszłego roku, w którym zrobiłem fundament do stanu zero, w tym roku od marca, gdzie rozłożyłem papę pod pierwszą warstwę podwaliny do teraz zbudowałem dom do SSZ, czyli kompletny dach z rynnami, opianowana stolarka, ściany obite OSB. Co do pomocy przy budowie, to tylko przyjechała jedna grucha do zalania zbrojenia fundamentu,reszta zaszalowana zagruzowana i zalana z betoniarki do poziomu zero samemu ,. sąsiad z windą pomógł mi wiązary położyć na oczepie, bo 1 szt ważyła ok 130kg, i klika belek w środku, które dołożyłem żeby wszystko było mocniejsze, resztę przy chwilowej pomocy żony i 14 letniego syna udało się wykonać bez pomocy z zewnątrz, zimą będą tylko przedbiegi do wykończenia, ale mamy wprawę w poprzednim domu z drewna, więc nie będzie dłuższego zastanawiania na tematem, lubię minimalizm, i pracę przy drewnie więc problemu nie będzie.
Szkoda ze blachy na dach nie zrobiłeś sobie sam było by jeszcze taniej. A tak w nawiasie wyszło cię taniej bo nie prowadzisz firmy w Polsce. Dolicz resztę która firmy płacą to dopiero będziesz miał wynik ile zyskała.
Firma z okolicy o niczym nie świadczy. Budowałem w okolicach Gdańska a dach przyjechał z Bydgoszczy. Nawet z firmą nie rozmawiałem. Wysłałem e-maila do x firm zapytanie o wycenę. Bydgoszcz wygrała. Ja byłem w Norwegii i nawet nie odbierałem roboty. Wszystko zdalnie. 2019 dach 230m2, wiązary 27000,- dachówka Roben 16000,-
8:06 drewno nie może być podkonstrukcja komina spalinowego. Komin spalinowy musi być zbudowany z materiałów nie palnych, tak jest w polskim prawie
U mnie 308 m². Dwuspadowy dwupolaciowy. Wiązary luty 2022 - 45k. Dachówka Nelskamp longlive marzec 2022- 16k. Łaty kontrłaty - 6k membrana 2.5k, gwoździe skrętne 125mm- 15kg- 225zl, gwoździe skrętne 90mm -5kg -70zl. Kominki wentylacyjne 575. Opierzenie 2 kominów - 400 zł. Rynny ciągnione 150mm - 40m - 4k. Wiatrownice 2.2k sama blacha. Robocizna - 0zl (kontrłaty, łaty, kominy, dachówka, kominki, rynny, Wiatrownice itp itd) wszystko na gotowo: 76900 zł.
Super wyszło
Siemka. Dokładnie jak już jest dach i są okna to całkiem inaczej się tam człowiek czuje. Ja u siebie cisnę systemem gospodarczym także jeszcze trochę czasu ale mam nadzieję że przed zimą uda mi się dachówki położyć. 💪🏻
Życzę powodzenia
Jak zawsze konkretnie i na temat do następnego filmu pozdro👊
Dzięki WIelkie
w 2017 roku za tyle co sam dach, cały dom na surowo szło postawić, nie mówić o tym że jeszcze wcześniej można było vat odliczyć za materiały to jest jakieś 50 tyś średnio za budowę.
zgadza sie. Ale założę się ze wtedy też się mówiło ,że lekko nie jest
Pieknie ! u nas cena byla 2x tyle ale i dach troszke inny + ocieplenie 3x45cm welna. Teraz te ceny to jakis kosmos ale byle do przodu. Pozdrawiam 😊
3x45cm? 135cm ,nieźle ;)
Jakie są teraz stawki za m2 pokrycia dachu, dachówka w dużym formacie, prosty dach dwuspadowy bez kominów ok 180m ?
Film bardzo konkretny :) można zrobić film podsumowywujacy od poczatku do konca zliczajac wszystkie koszta ?
Pracuje nad tym materiałem :) dzieki za komentarz
Dach dwuspadowy 250 m2, bez wiązarów wyszedł mi 80k z robotą, dachówka brass, 2 okna vellux bdx, bez deskowania, membrana. Więźba kupiona luty 2022. Realizacja sierpień 2022.
super cena
Witam serdecznie jaki to kolor dokładnie tego piano bo jestem przed w trakcie zakupu, i ile cie kosztowala jedna sztuka brutto pozdrawiam :)
Proponuję zakleić klejem do siatki te pianki w oknach od zewnątrz.
Dzięki napewno tak zrobię
Część,
Ciekaw jestem jak w twoim przypadku udało się uzyskać taką olbrzymi przestrzeń na poddaszu przy zastosowaniu wiązarów gdy u innych wychodzą tylko takie długie tunele ok 3 m szerokości na 2.2 m wysokości .
Oczywiście mówimy o tym samym dachu tzn 2 spadowy i kąt nachylenia ok 30 stopni .
Takie podasze jak twoje w zupełności mi wystarczy na biuro i graciarnię dlatego ciekaw jestem tego rozwiązania .
Daj proszę znać .
Pozdrawiam serdecznie Daniel
Zapraszam do mnie. To chyba Ty pisałeś w sprawie odwiedzin? Przepraszam Cie ale ostatnio mnie złapało jakies grypsko i nie byłem dostępny.
Cześć,
Tak to ja pisałem - wysłałem wczoraj emaila do Ciebie .
Jak będziesz miał chwilę to odpisz ;)
Witam. Gdzie zamawiałeś wiazary? Możesz polecić firme?wszystko w porządku bylo?pozdrawiam
Wiązar Polska z Żarowa. Jestem mega zadowolony
@@wymarzony5 jaka cena za metr?
Gdzie można zobaczyć projekt tego ładnego domu :) ?
Dzwoniłem do nich Ale powiedzieli mi ze mieszkam za daleko , co bardzo szkoda , znalazlem inna firme MG Dachy nie wiem co to za firma moze ktos slyszal?
Aha- dom Aosta 2 parterowy z 2 stanowiskowym garażem
Ile stopni mają wiazary ?
Niestety fundamentów, ścian i dachu już nigdy Pan nie wymieni, więc nie warto oszczędzać. Też jestem tego zdania. Ja jeszcze nie mam stropu na parterze i już nie mam 300 tyś. Fundamenty z potrójną izolacją, beton B 25, pustak ceramiczny 25cm na przemian 12 cm czyli ściany nośne 37cm . Do tego mam 9 słupów ze względu na duże oszkleniem jednego kąta domu, bez słupów w środku budynku. Ceny obecnie idą trochę w dół. Firmy wykonawcze, też już trochę zeszły z cen.
Ja silką będę murował :d
Jaki piec na pellet 8kW Pan poleca? Najlepiej słupek lub prosty z podajnikiem bocznym.
Polecam budżetowy kocioł Lidia Mini 10 kW. Na taki metraż jest idealny. Mamy za sobą setki montaży i obsługę serwisową tego urządzenia i naprawdę cena a jakość idzie ze sobą w parze. Na moim drugim kanale prezentacja tego sprzętu. ua-cam.com/video/RcczuJ1au4I/v-deo.html
@@wymarzony5 8kW a nie 10kW. Tak, wiem o modulacji. Dalej będę upierał się przy 8kW.
@@DomZa100 jakieś konkretne argumenty? modulacja 8-10 kW . Heiztechnik ma model 8 kW- z tych kotłów z odpowiednim zapleczem serwisowym ale cena jest znacząco wyższa jak za moją propozycję.
@@wymarzony5 Podstawowy: minimalne zużycie pletteu na godzinę. Im niższe kW tym mniej, ale to zapewne Pan doskonale wie. Ma Pan jakieś dojścia do pieca Greń 8kW? Mazowieckie.
tak mam dojście do kotłów marki Greń. A w Mazowieckim polecam odwiedzić najlepszą firmę specjalizującą się w temacie peleciaków Eko2020 - też mają dostęp do kotłów z Pszczyny. Mówimy tu o 2 kW, które nie zrobią znacznej różnicy. Zwykle takie kotły o mocach 8-10-12 mają te same wymiar tą samą pojemność wodną tą samą dmuchawę, wielkość koszyczka w którym się spala i to kwestia tylko nastaw.
A jaką powierzchnię ma dach bo chyba tego nie mówiłeś??
Kwota gruba za dach 🤑🤑 mi na szczęście idzie to taniej i za tą kwotę udało mi się zrobić ssz (oczywiście same materiały) . A dach bardzo ładny.
Mówił, ok.300 m
300 m2
U mnie cieśla na budynku gospodarczym wiązary budował z surowej tarcicy na budowie, a więc mam więźbę tradycyjną, tzn. nieprefabrykowaną, ale z wiązarami 😀
super opcja :)
Pokazałbyś filmik stropu dokładnie nad salonem? Masz otwarta przestrzeń jak to wygląda?
Ruszam z budową po przerwie zimowej napewno będzie
taż tam kupiłem w Żarowie, u mnie ekipa nie miała kakasków
Może widzieli że filmuje
jaki dekarz ci robił dach ?
133 tys za dach..brawo Ty;) trzymam kciuki zeby sie milo mieszkalo.
Witam, mam do Ciebie pytanie. Również mam wiązary i widzę, że tak jak ja, nad wieńcem masz sporą przestrzeń około 50cm i masz ją zakrytą płytą OSBz tak samo jak ja. Jak chcesz to rozwiązać podczas robienia elewacji ? Styropian do tej deski na klej normalnie czy jak ? No bo jednak elewacja powinna iść pod sam dach. Mocno mnie to zastanawia i teraz widzę, że nie tylko ja tak mam. Pozdrawiam
Mnie też to zastanawia
@@wymarzony5 Hahaha liczyłem, że jakoś rozwiejesz moje wątpliwości i nie będę już zamartwiał tym tematem xd Wspomnij chociaż o tym, jak będziesz kręcił ocieplenie wewnątrz i elewację. Pozdrawiam
obiecuje
Ja zamówiłem z TimberPL z Kątów Wrocławskich wiązary+montaż+ transport na dach w kształcie litery T o powierzchni 288 mkw wyszło 40k. W sumie dach z robotą wyjdzie 126k.
super cena
@@wymarzony5 no wg niektórych to bardzo drogo, ale chyba tych, którzy zaczynali 5 lat temu. Do przodu i powodzenia życzę.
U nas jutro ta sama firma przyjeżdża na realizację, po filmiku jestem spokojny o wykonanie :)
Gdzie się budujesz?
@@wymarzony5 okolice Lubina
@@thexaviuss rzut kamieniem :)
@@wymarzony5 to jaką odległość mamy do siebie ? :)
@@thexaviuss ja Świdnica jakieś 80 km od Lubina✌
Skąd ekipa do ułożenia dachówki? Można prosić jakieś namiary?
Ekipa jest też z tego Żarowa co wiązary. Jesteś gdzieś z okolic?
o cholerka, fakt faktem fajnie to wygląda i szybko poszło ale więźba tradycyjna i legary to jest 50% ceny. Ile jest m2 dachu? Masakra, obstawiam że na ten moment bez działki masz 350-400k?
Idealnie się wstrzeliłeś. Nowy film właśnie o tym. Pozdrawiam
Ja wiązary na domu szkieletowym zrobiłem sam, jak i resztę od fundamentu, ale był jeden warunek, musiałem odeskować dach, który ma ok 150m2, wiązary z drewna z tartaku 16x4 i zastrzały 10x4, blachy na gwoździe ciesielskie, w sumie 11 wiązarów plus drabiny na szczytach oraz ściany domu 14x4 podwaliny i oczepy,konstrukcja ścian w środku kosztowały w tartaku ok 12k, łaty pod blachodachówkę modułową 1.8k a blacha Tigra grafit Pruszyński w kpl z obróbkami ok 10k . Robiąc wszystko samemu w weekendy zajmuje to dużo czasu, ale jak tu usłyszałem 6k za łatowanie, to na moim i połowę mniejszym dachu wyszło by powiedzmy 3k, a mi zajęło to dwie soboty i pół niedzieli, czyli weekendowo płaciłem sobie przeszło 1.2 k dniówki.... Pokrycie dachu modułem jest banalnie proste i zajęło mi to podobnie jak przy łatowaniu, właśnie kończę obróbki ze szczytów, i w następną sobotę skończę dach,i licząc dni od kręcenia łat, to w sumie cały dach z obróbką komina robiłem nie więcej niż 8 dni weekendowych - roboczych, rachunek jest prosty Dlatego robię sam, a dom wychodzi za grosze.....
Brawo, niestety nie wszyscy mają taką możliwość i umiejętność. Nie wspomniałem w filmie że miałem pełne deskowanie doradzane ale z niego zrezygnowałem.
@@wymarzony5 dziwne, co na to kierownik budowy? Deskowanie to koszt, ja zapłaciłem ok 4k za deski, 15kg gwoździ 8cm i dwa weekendy na dachu, chciałem zrezygnować, ale mój drugi kierownik, bo pierwszemu podziękowałem, był nieugięty w tej kwestii, twierdząc, że połączenia wiązarów na gwoździe są mniej wytrzymałe niż na płytki kolczaste, nie negowałem tego, poza tym wiązary leżą na szkielecie z drewna, czyli pod nimi nie ma wieńca żelbetowego, i deskowanie wiązarów "stęża" całą konstrukcję w jedną bryłę, kolejnym argumentem było moje bezpieczeństwo na dachu deskowanym, tu docenię deskowanie, membrana byłaby na pewno porwana w czasie roboty, między deską a membraną mam kilka mm luzu i dopiero kontrłata, więc zachowuje wszystkie standardy co do membrany i deski, jak liczyłem, to mój drugi już dom z drewna SSZ od fundamentu po komin zamknąłem w kwocie 50k, dodam tylko, że stolarka okienoo drzwiowa jest tania, drzwi retro z drewna do własnej aranżacji wizualnej, okna PCV 2szyby i duże drzwi tarasowe przesuwne skrzydło, używane,.. ogólnie mam 3 okna w domu, drzwi tarasowe, wejściowe przód i wyjściowe tył,. Zamierzenie było, że zbuduję go sam w 100proc, i jak na razie od jesieni zeszłego roku, w którym zrobiłem fundament do stanu zero, w tym roku od marca, gdzie rozłożyłem papę pod pierwszą warstwę podwaliny do teraz zbudowałem dom do SSZ, czyli kompletny dach z rynnami, opianowana stolarka, ściany obite OSB. Co do pomocy przy budowie, to tylko przyjechała jedna grucha do zalania zbrojenia fundamentu,reszta zaszalowana zagruzowana i zalana z betoniarki do poziomu zero samemu ,. sąsiad z windą pomógł mi wiązary położyć na oczepie, bo 1 szt ważyła ok 130kg, i klika belek w środku, które dołożyłem żeby wszystko było mocniejsze, resztę przy chwilowej pomocy żony i 14 letniego syna udało się wykonać bez pomocy z zewnątrz, zimą będą tylko przedbiegi do wykończenia, ale mamy wprawę w poprzednim domu z drewna, więc nie będzie dłuższego zastanawiania na tematem, lubię minimalizm, i pracę przy drewnie więc problemu nie będzie.
Szkoda ze blachy na dach nie zrobiłeś sobie sam było by jeszcze taniej. A tak w nawiasie wyszło cię taniej bo nie prowadzisz firmy w Polsce. Dolicz resztę która firmy płacą to dopiero będziesz miał wynik ile zyskała.
Bardzo ciekawe, ale wszyscy mamy to w dupie.
@@sawomirw3677 no tak, mogłem.... Beczki po ropie są po 30zł, jakby taką rozciąć, to 2m2 lekko by było,......... :)
Dachówka cena kosmos. Ja na wiosnę kupowałem Breassa Rubin 9V czarny połysk - 240m, to mnie wyszło 24 500 zł.
Wiosną też była całkiem inna sytuacja, jeszcze jak gdzieś na Ciebie czekała na składzie to cena fajna w stosunku do mojej
Myślę, że biorąc pod uwagę wiązary, dachówkę i powierzchnię to cena taka w miarę dobra.
@@modelarski dzięki za pocieszenie 😀
To niedużo bo dach jest ponad 200metrow
Firma z okolicy o niczym nie świadczy. Budowałem w okolicach Gdańska a dach przyjechał z Bydgoszczy. Nawet z firmą nie rozmawiałem. Wysłałem e-maila do x firm zapytanie o wycenę. Bydgoszcz wygrała. Ja byłem w Norwegii i nawet nie odbierałem roboty. Wszystko zdalnie. 2019 dach 230m2, wiązary 27000,- dachówka Roben 16000,-
Być może ale jak coś będziesz potrzebował od takiej firmy to już ci po pierdółkę nikt nie wróci.
@@wymarzony5 Dach dwuspadowy bez pierdółek😁
@@marianklein3353 👌
Witam. Mozesz podać namiary na firmę. Buduje dom w okolicach Bydgoszczy, może bym skorzystał. Pozdrawiam
@@wonder3623 To był Szuwała wiązary
👌
O Witam sąsiada pozdrowienia z Ddz🙃
Pozdrawiam
Witam ,Lubuskie dom aps 335+g 125m sach dwuspadowy 200m wiązary plus dachówka betonowa bałtycki gras czarna falista ,od wiązarów po pokrycie z kominem całość wyniosła mnie 95 tys wiec twoj film mnie trochę uspokoił,pozdrawiam i czycze zdrówka
hehe ja się też na 100wke przygotowywałem ale wyszło jak wyszło niestety
O wiązarach nie wspominał projektant adaptujący na początku w trakcie "projektowani/adaptacji"? To była decyzja w trakcie budowy?
Dziękujemy za współpracę i wybór naszej firmy! Dom już nabiera kszatłów 🙌
życzę jak najwiecej zleceń
ja potrzebuję kotłowni
Piękny dom! Niestety ceny jaki są.
Dziękuję
Dachówka piękna sąsiad ma ale coś mu zrypali i po 2 latach się po falowało
ten sam producent czy model?
Faktycznie tani dach wybrałeś, ceramika na stodole 😀
czy ktoś tu gdzieś powiedział ,że miał być tani?
Za 131m2 dałem ok 70tyś ale stropy mam ulewane a sama dachówka ponad 30tyś, robilem w lipcu dach
super ceny
To zes chyba mega przeplacil to jest cena kosmos
👌