Dávám celý rok do 1,9 TDI zimní VIF. Vše je v pořádku. Jednou jsem v Itálii natankoval a nedal VIF. Po 100 km šel motor do poruchy. Nalil jsem aditivum, dotankoval pár litrů a vše se dalo do normálu. Můj názor je, že mezi jednotlivými palivy jsou propastné rozdíly. A poznáte to zejména při nepoužívání aditiv. Proto je dávám do každé nádrže. A k subjektivnímu pocitu z výkonu :-) přidám také zkušenost. Tentokrát benzinovou a tu mi nikdo nevyvrátí. Jednou jsme se synem jeli na motorkách na výlet. No oba jsme zapoměli natankovat. Bohužel jsme to zjistili v místě, kde normální benzinka bohužel není. Normální myslím jako Shell, OMV, Slovnaft, Benzina. Prostě byla tam benzinka neznámého původu a majitele. Do prázdných nádrží jsme natankovali do plna. Po cca 10 km jsme oba zaznamenali značný úbytek výkonu. Vlastním cestovní BMW obsah 1100 a syn Yamahu 900. U tak silných strojů by jste nějaký úbytek výkonu měli jen těžko poznat. Ale tohle byl opravdu velký úbytek. Navíc stroje šli jinak za plynem, motory začali vibrovat, kolísali volnoběžné otáčky, prostě chovalo se to neklidně. Nádrže jsme ještě téhož dne vyjeli a natankovali prémiové palivo. Co myslíte, že se stalo. Naše stroje oživli. Bohužel, tuto zkušenost mám již po několikáté. A zkušenost je víc než kdejaký test, nebo článek na netu, který vám tvrdí, jak to není možné, protože paliva jsou normované. Víte co? Kupte si víno v Tescu za 50 kaček a pak víno ve vinotéce za 300. Obě se dají vypít. Ale je to nesrovnatelné a hádejte ze kterého vás bude bolet hlava. Jo a když natankujete do staré dodávky, co má 85 koní obyčejnou naftu a pak V-Power a jezdíte stejnou trasu, pak poznáte, kde už nemusíte v kopcích podřadit a spotřeba vám klesne o 1L. To je jednoznačný důkaz. Ale to je už jiná téma. Všechny zdravím a aditivujte.
Já aditivum od tohoto výrobce používám do benzínu už několik let, po shlédnutí testu pana Vaculíka. Nepoznám žádný rozdíl ve spotřebě, dojezdu, výkonu nebo chodu motoru. Prostě věřím, že funguje a že je motor v lepší kondici.
Ahoj, díky za komentář, hádám ale, že se to neprojevilo ihned, to principiálně ani není možné, ale jestli je to třeba po 200-300 km, je to úplně klidně možné. Akorát jsem byl dnes na emisích, kde jsem točil další video do série o aditivech, takže za cca týden uvidíte výsledek.
Už to budou 4 roky, co mi Hilux málem nedal pevný částice (Euro4 0,025), po menším tůrování to nakonec prolezlo. Stále tankuju Euroil. Od té doby přidávám VIF zimní. No a další emise byly myslím 0,013 a to to bylo na půl studený. Na firemním Pathfinderu se nám to taky potvrdilo.
Ahoj, díky za komentář a za podělení se o zkušenost. Naprosto stejné zkušenosti, dnes jsem byl na cvičných emisích s natankovanou aditivovanou naftou a téměř podobné zkušenosti, už připravuji video.
Ahoj, přesně jak říkáš. Mám BMW E90 3.0L a dojezd bez aditiv byl 750 Km a ejhle s aditivy, samozřejmě nedávám podle návodu ale dávám 4 odměrky a dojezd se zvýšil na 890 při stejném stylu jizdy. Takže super VIF
Ahoj, já tedy neměl úplně tak brutální rozdíl, ale je pravda, že jsem dával jen 3 odměrky, podle dávkování. Je pravda, že nafta se většinou přeaditivovat nedá, ale pro potřeby testu jsem se řídil doporučením výrobce. Ale jinak souhlas, VIF mě fakt překvapil.
@@geekmancz578 Ano , to mě taky a moc a co se týká aditiv , tak jsem vyzkoušel jen VIF, ale je spousta jiných jako např metadon spirit nebobo jiné co jsou taky moc fajn, ale já šel tou levnější cestou a velká spokojenost. Navíc pokud dáš 1/4 až 1/2 dp plné, tak uvidíš jak se tvůj mazel změní v raketu .
No, to, co říkáš, jde praktikovat s motory bez filtru pevných částic, oni mají aditiva také své stinné stránky a sice ty, že třeba u koncernu VW zanáší filtry nespalitelnými zbytky, co po spálení tohoto aditiva vzniknou. u PSA je to jinak, tam se filtr zanáší sám speciálním aditivem (EOLYS), takže je vesměs jedno, kolik aditiva se použije. U vozidel koncernu VW s filtrem se to nesmí s aditivy úplně přehánět, ale u motoru bez filtru nebo s odstraněným filtrem směle do toho.
Spalovanie je jedna vec a antikorozna ochrana atd atd je uz ina vec.Takto som testival asi vsetky mozne aditiva a na dvoch autach na oboch mam welf dpf rakze presne viem kedy budem regeneovat atd atd .Ani jedno aditivum mi regeneracie neznizilo.Najlepsie bolo vzdy pro nafte bez aditiv.Skusal som Wynns,Millers oils aj VIF ,Protec Guard Fill atd atd .Skusal som to dlhodobo na VW Golf Varian 1,6tdi a VW Passat B8 Bitdi 176kw .Nikdy nevies co s aditivom uvaris a mozes dvihnut cetanove cislo ale mozes rozhodit oxidacnu stabilitu paliva.Ja uz to neriesim snazim sa tankovat kvalitnu nafty na pumpe kde je velky vycap ja konkretne OMW. PS a uz sa mi raz VIF rozlialo v kufri a nikdy v zivote .Nic to nepomohlo akurat som tepoval cely vikend auto.💁
Vif používám hned od prvních km, co jsem koupil auto. Takže nemám možnost porovnání. Ale u předchozího povozu bylo znát, že se tam ten koktejl po 100 tis km začal lejt. Takže nové auto hned ze startu dostává vitamíny.
je lepší natankovat běžnou naftu a do ni dat aditivum, oproti tankování prémiové nafty již s přidaným aditivem? Nevím totiž jestli se dá vždy věřit tomu že prémiová nafta toto aditivum obsahuje. Nicméně musím říct že jsem zaznamenal veliký rozdíl v chování motoru, když jsem natankoval prémium naftu v Německu oproti naftě tady u nás. Ten motor pak šlapal jako hodinky, bohužel u nás už jsem ten efekt nikde nezaznamenal. Nicméně díky za video vyzkouším.
VIF přidávám do VW polo 2002 1.2 tříválec a řekl bych že je ten motor docela svižný oproti jiným 1.2 ale po 4 letech na emisích neprošlo, nejspíš asi katalyzátor, najeto 205 000km.
ja som natankoval omylom asi 15 litrov benzinu dotankoval plnu naftou nalial dvojnasobok predpísaneho aditiiva a motor to v pohode zvládol , občas som ho pridával, 1,4 hdi mi spravilo 500 000kmlen prasklo tesnenie a radšej som kupil nové auto
Ahoj, díky za komentář a na info. Máš naprostou pravdu, ale zase každý asi úplně nemá prostory na to skladovat 5l aditiva. Neříkám, že je to špatně, kupovat aditiva ve velkém množství, ale já se snažil ukázat cenově i prostorově dostupné řešení, ale Tvé je rozhodně ekonomičtější, když tedy máš kde to mít. Taky už mám 5l kanystr letního aditiva, ale pro potřeby videa jsem ukázal balení 500 ml, které zabírá minimum prostoru.
Kupuji balení 5l a pro lepší davkovatelnost přeliji do dávkovače pro 2T motory (odměrka s nalévací hubicí) a to vozím v autě. Ta plechovka od VIF je trest. VIF v kufru smrdí! Mě určitě. Vifuji desítky let milióny km a neřeším čerpadla, výstřiky, zhavicky.
V starsich laboratornich testech byl VIF vitez, dnes jsou i jine, vhodne prave na zabraneni odlucovani vody z paliva, coz se tyka spise nas co ted mame benzin, mel jsme ale naftu a pouzival jsme jen zimni smes a to i v lete a v zime jsem ji daval jeste vice.
Ano, VIF je stálicí na trhu a skutečně má výsledky, proto jsem ho také do tohoto testu volil. A podruhé ano, aditiva se nehodí jen pro auta s vyššími ročními nájezdy, ale zejména pro ta auta, co mají v nádrži ten samý benzín třeba půl roku, protože, ano, jak jsi zmínil, zabraňuje odlučování vody, což je u aut, která jsou spíše víkendová docela potřeba. Nebo další možností je tankovat benzín bez příměsi biolihu a ještě k tomu ideálně aditiva.
@@janmatejcik2183 Ahoj, díky za komentář. Jen doporučení, zimní aditivum je dobré na zimu, v létě má prakticky nulové účinky. Zimní aditivum zajistí, že nafta “nezatuhne”, ale čisticí schopnosti jako letní aditivum úplně nemá.
A proč když sám výrobce VIFu říká, že Zimní se má používat jen v zimě? A co je vlastně na tom "super"? Jak můžeš říct, že by vstřiky odešly, kdybys VIF nepoužíval? Nemůžeš.
Ahoj, již jsem měl tu čest. Ano skutečně je to o něco lepší, ale zase u Chebu jsem tankoval asi za 35 Kč/litr a v Německu někde v nějaké vesnici na Aralu jsem tankoval asi za 44 Kč/litr, a 9 Kč na litru je už docela znát, zejména u 70 litrové nádrže. Ale jinak souhlas, rozdíl v tom je.
Nechci ti brát iluze, ale nafta Premium? Co znamená premium? Myslíš, že třeba mezi 80 procentní šunkou a 80 procentní šunkou Premium je nějaký rozdíl? Za mě je to takhle: Dám ti špekáček za 20 kč a na druhý, ten samej napíšu premium a cenovka 28 Kč. No a lidi si myslí, jak je to super. A já na tom špekáčku trhnu 8 Kč navíc😉
@@milanlupisek6651 Bych neřekl, že to bude takový ojeb. Už jen když vidím ty okénka, kudy ta nafta protéká. U klasiky černý jak bota a u premium, krásně čisté. To samé Natural 95 a 98. Takže tomu co si napsal, nevěřím. 😉
@@petr2101 Já nevím, jak se nafta kazí, já ji vyjedu 🤣🤣 A hlavně, na starém autě 300 tisíc najeto a jen ONO, na novém mám 200. Auta nekurví nafta, ale řidiči. Jezdí na spotřebu, věčně podtočený motor a pak řeší naftu tvl. Když si vemeš 500000 km dohromady, spočti kolik jsem ušetřil proti PREMIUM😉
Pořešil jsem injekční stříkačkou o max objemu 60ml s tlustou hubici ( vyplachova stříkačka ). +- si odmerim podle předběžného tankování aditiva a fouknu je do hrdla nádrže. Je to čistá a poměrně přesná aplikace.
Bacha na přeaditivování. U Renault scenic 3.generace se nám povedlo po roce u motoru 1.5 DCI ucpat Vifem 2 vstřikovače. Dávali jsme 2 odměrky na nádrž.
Ahoj, díky za komentář. Ještě jsem tedy neslyšel, že by se VIFem ucpaly vstřikovače, ale nic není nemožné. Já dávám aditiva standardní dávku tzn. 1 ml aditiva na 1 litr nafty a zatím pohodička, používám VIF již od prvního seznámení se s tankovací pistolí.
Ahoj, díky za komentář. Mě v tomto testu nešlo primárně o to docílit co nejnižší kouřivosti, ale ukázat rozdíl mezi klasickou naftou a naftou s aditivy. Jinak ano, samozřejmě máš pravdu, že nafta HVO bude mít emise ještě o hodně nižší než mají klasická fosilní paliva.
Pozor stále používanie aditiva do nafty je sice dobrý ale obsahuje častice ktoré zachytí dpf filter a tym sa zaplní filter nevypalitelných častíc.. čiže skôr vam odíde DPF
Ahoj, díky moc za komentář. Ono také je potřeba dát na misky vah 2 věci. 1. fakt, že aditivum po malých částech zanáší filtr nespalitelnými částicemi a 2. aditivum z cca 20% eliminuje saze, které se budou muset ve filtru vypálit. Ano, máte naprostou pravdu, že po spálení aditiva vznikají nespalitelné částice, které ve filtru prostě a jednoduše zůstanou, proto jsem už psal ve více komentářích, že není dobré naftu, která má být spálena s motorem, který je doplněn o DPF, přeaditivovat, rozumným množstvím aditiva je zanesení filtru na minimální úrovni a ve své podstatě se filtr zaplní přibližně po stejné době jako při nepoužití aditiva.
BMW + pacient z Východní Evropy = vždy diagnóza F (práce pro psychology, psychiatry a psychoterapeuty). Dodatečná aditivace Vervy VIFem je *"zcela bezpředmětná". *Citace z webu Orlen.
Ahoj, díky za komentář a za otázku. Říká se, že pro přeaditivování je potřeba už velmi značné množství aditiva, takže je to volbě každého. Já osobně bych to už ale nedělal, je to téměř až zbytečné. Ale můžu vyzkoušet, uvidíme. BTW díky za další námět na video.
Ahoj, při tomto testování jsem se řídil přesně doporučením výrobce, tedy 1 ml aditiva na 1 litr nafty, tzn. 3 a kousek odměrky na celou 66 litrovou nádrž.
Jo takhle, ten stp čistič vstřiku mi hodně připomíná BG 245, co má psané podobné účinky. Kouknu na zkušenosti s tímto produktem a určitě vyzkouším a případně natočím o tom video. Zase nepotřebuji za každou cenu odpravit motor na svém čtyřkolém miláčkovi. Ale díky moc za objasnění a hlavně za tip.
Závěr z 160 diskusních příspěvovatelů, co přidávají VIF (někeří pro jistotu i do Vervy): myslím si, věřím, cítím, mám pocit že, podle mě, řekl bych, doporučila kamarádka, dávám CELÝ rok ZIMNÍ, odměrek dávej kolik chceš, tak nevím, zanesený DPF...
Zdravím, ano, diskuzní fóra jsou těchto domněnek plná. Kdyžtak doporučuji mé další video, kde jsem provedl testování emisí, výsledek není úplně že je to zázračná vodička, co udělá z motoru nový motor, ale rozdíl v emisích je značný.
@@geekmancz578 Aditivovat aditivovaný olej je nesmysl. Ve finále může dojít i ke zhoršení některých parametrů oleje. Lepší koupit co nejkvalitnější olej a nic nevylepšovat. Třeba koncern psa vyloženě zakazuje použití tohoto nesmyslu.
Čtu tady od lidí, že celoročně dávají zimní VIF. VIF má v nabídce zimní a letní aditivum, tak jaký má důvod dávat celoročně zimní VIF když přes léto a teplé počasí můžu dávat letní a v zimním období zase tu zimní. Ten zimní VIF je lepší oproti letnímu? Nebo jinak nechápu proč to lidi dávají celoročně.
Není, zimní rozpouští parafiny (lepší filtrovatelnost) a letní už jsem zapoměl. Nevadí to ale nějakou kačku to stojí, tak je lepší využít výhod pro danou sezónu.
VIF používá Orlen :D ve Vervě :D proto taky najdeš informaci, že v případě tankovaní paliv verva nemáš dále aditivovat :D. já VIF používám x let :D při repasu motoru mi nikdo nechtěl věřit že motor má půl milionu :D km :D
@@geekmancz578 cituji web Má smysl do prémiových paliv Verva přidávat aditiva? Prémiová paliva Verva obsahují nadstandardní dávku aditiv od společnosti VIF. Jejich dodatečná aditivace je tedy zcela bezpředmětná a vede pouze ke zbytečnému podražování.
Ahoj, díky za komentář. Tato skutečnost je pro mě poměrně překvapující, ale je pravda, že zkušenosti s benzínovým aditivem VIF zatím nemám, tak uvidíme. Také se na to chystám. Další možností je, že je to jen souhra náhod. Mě se třeba také stalo, že po aplikaci aditiva mi jakoby odešel vstřik. Ve skutečnosti to ale byla zpuchřelé těsnění vstřikovače, na což rozhodně aditivum nemohlo, ale jednalo se spíše o "běžné opotřebení".
Ono když to tak vezmeš, většina naturalů 98 je stejně aditivovaná VIFem. Třeba MOL, BENZINA používání aditiva VIF. Jediný benzín 98 s minimální dávkou aditiv je asi TANK ONO, ale i tak se tam lehce VIF přidává.
@@geekmancz578 Tak třeba u ONO si můžeš vybrat,jestli chceš benzín S aditivem,nebo BEZ aditiva. Co to je teda za pojem "že se tam VIF lehce přidává" ??? Toto a další mě smrdí dojmem, že víš uplnýho čápa....
@@martincermak290 Ahoj, no ono také není úplně ideální rvát motor s 360 000 km 200 po dálnici, taky už to auto má svůj věk. Neříkám občas mu nedat třeba 160 km/h. Ale opravdu VIF příjemně překvapil.
@@geekmancz578 Mám 24 letou ovci v 1.9 a na dalnící vždy to vytočím co to jde několik km a motor přede jak za mlada a emise prochází jak nic. Nepoužívám žádný z těchto aditiv. Motor má i stejný tlaky jak kdyby byl nový.
Jo takhle to myslíš, ne jet s tím hodinu v kuse na limitu, ale prostě to jen pořádně přišlápnout, tak to jo, s tím se dá jen souhlasit. Už jsem byl se svojí C5, které jsem pro potřeby testu vyndal filtr pevných částic, na emisích. Brzy vyjde video, jaký rozdíl v emisích aditiva skutečně udělají (konkrétní čísla).
@@geekmancz578 Si děláš určitě srandu, že. Kolik jsi dostal za reklamu? Protože o motorech nic nevíš! Proč by mělo pri 360 000 tis km motoru vadit 200km jizdy po dálnici? Ty něco povídej o tom že poznaš chování motoru s přidaným či nepřidaným Vifem. Pro tvou informaci, Octavia 1, 940 000 km kdy se auto rozebralo, přičemž motor stále funguje v samodomo traktůrku. Druhý příklad, 750 000 km Volvo XC bez jediné závady jen s běžným servisem a 2x ročně jedu v klidu vzdálenost 4 000 km běžnými rychlostmi, bez jakékoli obavy že by to auto nedalo
Ahoj, díky za komentář a za podělení se o zkušenost. Aditiva by rozhodně neměla způsobovat častější zanášení DPF/FAP sazemi. Ano, po spálení aditiva vzniká nespalitelný odpad, který se usazuje v DPF, ale při správném dávkování se DPF dříve zanese nespalitelným popílkem ze sazí než aditivem. 2. Jestli máš zanesený výfuk od sazí/bordelu, značí to, že DPF/FAP nefunguje správně. Pokud je DPF/FAP ve 100% stavu, i když by motor spaloval špatně, neměl by propustit žádný bordel do výfuku. V tuto chvíli bych se spíše zaměřil na DPF/FAP, jestli nepraskl, protože potom to zmate řídící jednotku a dělá preventivní regenerace a doufá, že to zase bude fungovat správně.
Nevěřím. Ty kroky toho testu musíš zopakovat aspoň 10x, aby jsi tam mohl najít nějakou opakující se pravidelnost, ne jet 2x Praha-Brno. Spotřeba a regenerace se mění i bez té rakouské svátosti - vítr, teplota startu, postávání v kolonách, rozjezdy, u HDi vstřikování EOLYSu při tankování? / při otevření víčka nádrže? / mají i jiný systém?, po vstřiku EOLYSu FAP regeneruje i při nižších teplotách - víš kdy došlo ke vstřiku? Navíc citace z dokumentu: "FAP-popis funkce" u vozu Citroen C5: "V počítači řízení motoru jsou uloženy kartografie MODELUJÍCÍ množství sazí přítomných ve FAP, v závislosti na typu jízdy vozidla". "Typ jízdy je definován v závislosti na následujících parametrech" : -Točivý moment motoru -Rychlost vozidla "Diferenciální tlak Δp je používán pouze jako JIŠTĚNÍ v případě přeplněného nebo ucpaného filtru (velmi nepříznivé jízdní podmínky)". Tj. množství sazí se neměří pomocí Δp, ale VYPOČÍTÁVÁ (modeluje). Pracuje taky s historií regenerací. Jak může tedy FAP regenerovat později, při více km, díky VIFu, který údajně způsobuje méně sazí, když počítač neřídí regeneraci na základě Δp, ale podle Mk a v? Jsou tam různé druhy "Přirozená regenerace", "Pomoc při regeneraci úrovně 1", "Pomoc při regeneraci úrovně 2", "Dodatečný vstřik", Byla regenerace přerušena? Nevíš. Diodu tam nemáš. Zjišťuješ to dodatečně Lexií z Číny a Diagboxem v cracku. Nevím, nevím.
Ahoj, doporučuji shlédnout další video na mém kanále, kde jsem test provedl na emisích při odstraněném FAPu a zrušených regeneracích. Rozdíly sice nejsou úplně dramatické, ale existují viz další video.
Ahoj, i přes negativní hodnocení Ti děkuji za komentář. Jen bych se Tě rád zeptal, jaká konkrétní data by sis představoval? Zkusil jsem najít způsob testování konkrétně tedy přes zanášení filtru pevných částic, kde údaje hovořily poměrně jednoznačně, jak u nafty od EUROOILU, tak od TANK ONO, u každé z těchto naft byly regenerace při použití aditiva VIF pozdější o cca 20% oproti naftě bez aditiva. Jak jsem zmiňoval ve videu, rychlost zanášení filtru pevných částic ukazuje, jak moc dobré má motor spalování. Konkrétně ve videu padaly čísla 490, 525, 615 atd. Takže se domnívám, že úplně bez měření to nebylo. Ano, souhlas s tím, že do přesnosti to má daleko, ale toto video nemělo za cíl říci něco ve smyslu "tak spalování nafty s aditivem je přesně o 19,85654% lepší", ne, mělo to pouze poukázat na tuto skutečnost, přesné číslo zajímá chemiky, běžné lidi zajímá, jestli aditiva fungují ANO/NE, případně, co od aditiva očekávat.
@@geekmancz578 wif- aditivum používam roky, kým bola na Slovensku k dispozícii nafta bez repky, použival som zásadne iba ju. Na obyčajnej nafte urobím na nádrž vyše 1700 km, na prémiovej.., rovnako. Jediným riešením by bolo odmerať viskozitu, cetanove číslo, teplotu vznietenia a podobne.
Ahoj, díky za komentář. Ani omylem si nemyslím, že jsem nějaký odborník, to v žádném případě. Můj, jak říkáš, lehce amatérský test ukázal ale, že aditiva skutečně fungují, sice to není spása pro napůl zničený motor, ale rozhodně to pomůže minimálně k lepšímu spalování. To právě odhalí rychlost zanášení DPF/FAP, jak jsem říkal ve videu, pomalejší zanášení DPF/FAP = lepší spalování. Potvrdilo se mi to u EUROOIL nafty (bez bio) i u TANK ONO nafty (bio).
@@geekmancz578 A jak víš,že u EO byla nafta bez biosložky? Víc se zajímej,jak to s biosložkou u EO je!!! To nefunguje tak,že pokaždý ,když tam přijedeš maj ji bez biosložky,podle chuti to nepoznáš. Já mám s naftou od EO jen špatné zkušenosti, tehdá jsem měl Oktávku 1 TDi,teď Superb 2.... Proti Vifu nic nemám,používám ho déle,než jsi ty na tomto světě.Moc dobře vím co umí,ale to je vysledováno léty používání,ne během čtyř natankování.....
Ahoj, zní to přesně tak, že mám alergii aktuálně v plné síle, to je možná na mém hlase lehce poznat. Dalším důvodem může být horší mikrofon, plánuji v nejbližší době koupit nový.
Ahoj, díky za komentář. Mohl by ses podělit, co přesně na motoru vlivem VIFu odešlo? Já právě ještě s tímto aditivem neměl problém, proto jsem také o tom ve videu nemluvil. Budu jediné rád, když se podělíš i o negativní zkušenost s tímto výrobkem. Díky.
Je vidět, že sis s tím dal opravdu práci. Díky za test a potvrzení mých domněnek.
Ahoj, díky moc za kladný komentář. Vážím si toho. Geekman
VIF používám už několik let, jak do benzínu, tak i do nafty a za mě supr...👍
Dávám celý rok do 1,9 TDI zimní VIF. Vše je v pořádku.
Jednou jsem v Itálii natankoval a nedal VIF. Po 100 km šel motor do poruchy.
Nalil jsem aditivum, dotankoval pár litrů a vše se dalo do normálu.
Můj názor je, že mezi jednotlivými palivy jsou propastné rozdíly. A poznáte to zejména při nepoužívání aditiv.
Proto je dávám do každé nádrže.
A k subjektivnímu pocitu z výkonu :-) přidám také zkušenost. Tentokrát benzinovou a tu mi nikdo nevyvrátí.
Jednou jsme se synem jeli na motorkách na výlet. No oba jsme zapoměli natankovat. Bohužel jsme to zjistili v místě, kde normální benzinka bohužel není. Normální myslím jako Shell, OMV, Slovnaft, Benzina. Prostě byla tam benzinka neznámého původu a majitele. Do prázdných nádrží jsme natankovali do plna. Po cca 10 km jsme oba zaznamenali značný úbytek výkonu. Vlastním cestovní BMW obsah 1100 a syn Yamahu 900. U tak silných strojů by jste nějaký úbytek výkonu měli jen těžko poznat. Ale tohle byl opravdu velký úbytek. Navíc stroje šli jinak za plynem, motory začali vibrovat, kolísali volnoběžné otáčky, prostě chovalo se to neklidně. Nádrže jsme ještě téhož dne vyjeli a natankovali prémiové palivo. Co myslíte, že se stalo. Naše stroje oživli. Bohužel, tuto zkušenost mám již po několikáté. A zkušenost je víc než kdejaký test, nebo článek na netu, který vám tvrdí, jak to není možné, protože paliva jsou normované. Víte co? Kupte si víno v Tescu za 50 kaček a pak víno ve vinotéce za 300. Obě se dají vypít. Ale je to nesrovnatelné a hádejte ze kterého vás bude bolet hlava.
Jo a když natankujete do staré dodávky, co má 85 koní obyčejnou naftu a pak V-Power a jezdíte stejnou trasu, pak poznáte, kde už nemusíte v kopcích podřadit a spotřeba vám klesne o 1L. To je jednoznačný důkaz. Ale to je už jiná téma. Všechny zdravím a aditivujte.
Já aditivum od tohoto výrobce používám do benzínu už několik let, po shlédnutí testu pana Vaculíka. Nepoznám žádný rozdíl ve spotřebě, dojezdu, výkonu nebo chodu motoru. Prostě věřím, že funguje a že je motor v lepší kondici.
Nalila jsem do nádrže s naftou aditiv a super. Nádherně vyčistil výfukové splodiny
Vif sice funguje, ale toho co píšete to zní jako by zafungoval hned. Ono to chce pár set kilometrů a hlavně spíše čistí a udržuje motor čistý.
Ahoj, díky za komentář, hádám ale, že se to neprojevilo ihned, to principiálně ani není možné, ale jestli je to třeba po 200-300 km, je to úplně klidně možné. Akorát jsem byl dnes na emisích, kde jsem točil další video do série o aditivech, takže za cca týden uvidíte výsledek.
😂😂😂
I když nevím proč tento typ komentáře, i tak díky. Každý komentář se hodí.😀
Vyčistil po ujetí zhruba 100km. Ve vyšších otáčkách. Důkazem je test emisí. ... Ať vám to jezdí...
Už to budou 4 roky, co mi Hilux málem nedal pevný částice (Euro4 0,025), po menším tůrování to nakonec prolezlo. Stále tankuju Euroil. Od té doby přidávám VIF zimní. No a další emise byly myslím 0,013 a to to bylo na půl studený. Na firemním Pathfinderu se nám to taky potvrdilo.
Ahoj, díky za komentář a za podělení se o zkušenost. Naprosto stejné zkušenosti, dnes jsem byl na cvičných emisích s natankovanou aditivovanou naftou a téměř podobné zkušenosti, už připravuji video.
Jak ty nafťáky jezdí krátké trasy a podtáčíte je, tak se není čemu divit.
Ja uz taky beru jen eurool bez bio hnusu
Ahoj, přesně jak říkáš. Mám BMW E90 3.0L a dojezd bez aditiv byl 750 Km a ejhle s aditivy, samozřejmě nedávám podle návodu ale dávám 4 odměrky a dojezd se zvýšil na 890 při stejném stylu jizdy. Takže super VIF
Ahoj, já tedy neměl úplně tak brutální rozdíl, ale je pravda, že jsem dával jen 3 odměrky, podle dávkování. Je pravda, že nafta se většinou přeaditivovat nedá, ale pro potřeby testu jsem se řídil doporučením výrobce. Ale jinak souhlas, VIF mě fakt překvapil.
@@geekmancz578 Ano , to mě taky a moc a co se týká aditiv , tak jsem vyzkoušel jen VIF, ale je spousta jiných jako např metadon spirit nebobo jiné co jsou taky moc fajn, ale já šel tou levnější cestou a velká spokojenost. Navíc pokud dáš 1/4 až 1/2 dp plné, tak uvidíš jak se tvůj mazel změní v raketu .
No, to, co říkáš, jde praktikovat s motory bez filtru pevných částic, oni mají aditiva také své stinné stránky a sice ty, že třeba u koncernu VW zanáší filtry nespalitelnými zbytky, co po spálení tohoto aditiva vzniknou. u PSA je to jinak, tam se filtr zanáší sám speciálním aditivem (EOLYS), takže je vesměs jedno, kolik aditiva se použije. U vozidel koncernu VW s filtrem se to nesmí s aditivy úplně přehánět, ale u motoru bez filtru nebo s odstraněným filtrem směle do toho.
@@geekmancz578 Krásně jsi ro napsal
9@@geekmancz578
VIF a LIQUI Moly, používam stále jak prísada do nafty, tak prísada do oleja. Keď mením olej, používam preplach, od LIQUI moly a som nadmieru spokojný.
Ahoj, díky za komentář. Na testování přísad do oleje se teprve chystám, jinak na LIQUI Moly jsem také slyšel dost pozitivní recenze.
Používam aditivum liqui moly a spokojnosť
VIF jsme pouzival porad - je top, ted mam na benzin jiny, zabranujici odlucovani vody
Já používám VIF již delší dobu, pro benzín většinou ne, protože u Peugeota 308 většinou netankuji já, ale u své C5 jedině + VIF.
Líh v benzínu sám o sobě zabraňuje odlučování vody.
Spalovanie je jedna vec a antikorozna ochrana atd atd je uz ina vec.Takto som testival asi vsetky mozne aditiva a na dvoch autach na oboch mam welf dpf rakze presne viem kedy budem regeneovat atd atd .Ani jedno aditivum mi regeneracie neznizilo.Najlepsie bolo vzdy pro nafte bez aditiv.Skusal som Wynns,Millers oils aj VIF ,Protec Guard Fill atd atd .Skusal som to dlhodobo na VW Golf Varian 1,6tdi a VW Passat B8 Bitdi 176kw .Nikdy nevies co s aditivom uvaris a mozes dvihnut cetanove cislo ale mozes rozhodit oxidacnu stabilitu paliva.Ja uz to neriesim snazim sa tankovat kvalitnu nafty na pumpe kde je velky vycap ja konkretne OMW. PS a uz sa mi raz VIF rozlialo v kufri a nikdy v zivote .Nic to nepomohlo akurat som tepoval cely vikend auto.💁
nauc se napred psat :) a ty si teda nesika :-D vylit wif do kufru :-D jestli tak i testujes to aditivum tak se nedivim ze zadne vysledky nemas :) ..
@@mikmikula2285 Komentar hodny tvojho Iq
Vif používám hned od prvních km, co jsem koupil auto. Takže nemám možnost porovnání. Ale u předchozího povozu bylo znát, že se tam ten koktejl po 100 tis km začal lejt. Takže nové auto hned ze startu dostává vitamíny.
je lepší natankovat běžnou naftu a do ni dat aditivum, oproti tankování prémiové nafty již s přidaným aditivem? Nevím totiž jestli se dá vždy věřit tomu že prémiová nafta toto aditivum obsahuje. Nicméně musím říct že jsem zaznamenal veliký rozdíl v chování motoru, když jsem natankoval prémium naftu v Německu oproti naftě tady u nás. Ten motor pak šlapal jako hodinky, bohužel u nás už jsem ten efekt nikde nezaznamenal. Nicméně díky za video vyzkouším.
VIF přidávám do VW polo 2002 1.2 tříválec a řekl bych že je ten motor docela svižný oproti jiným 1.2 ale po 4 letech na emisích neprošlo, nejspíš asi katalyzátor, najeto 205 000km.
ja som natankoval omylom asi 15 litrov benzinu dotankoval plnu naftou nalial dvojnasobok predpísaneho aditiiva a motor to v pohode zvládol , občas som ho pridával, 1,4 hdi mi spravilo 500 000kmlen prasklo tesnenie a radšej som kupil nové auto
Při koupi většího 5l balení (vystačí na 5000l nafty) je cena k 1l nafty + 0,30 haléřů.
Ahoj, díky za komentář a na info. Máš naprostou pravdu, ale zase každý asi úplně nemá prostory na to skladovat 5l aditiva. Neříkám, že je to špatně, kupovat aditiva ve velkém množství, ale já se snažil ukázat cenově i prostorově dostupné řešení, ale Tvé je rozhodně ekonomičtější, když tedy máš kde to mít. Taky už mám 5l kanystr letního aditiva, ale pro potřeby videa jsem ukázal balení 500 ml, které zabírá minimum prostoru.
Kupuji balení 5l a pro lepší davkovatelnost přeliji do dávkovače pro 2T motory (odměrka s nalévací hubicí) a to vozím v autě. Ta plechovka od VIF je trest. VIF v kufru smrdí! Mě určitě. Vifuji desítky let milióny km a neřeším čerpadla, výstřiky, zhavicky.
VIF je dobrej. Pozor na předávkování kvůli nespalitelným částicím. Bez DPF žádný problém.
Super doplnění, díky za komentář.
Leju do E 320 CDI EuroOil bez bio a k tomu metabond megasel a jsem spokojen. Do benzínového dávám vif
V starsich laboratornich testech byl VIF vitez, dnes jsou i jine, vhodne prave na zabraneni odlucovani vody z paliva, coz se tyka spise nas co ted mame benzin, mel jsme ale naftu a pouzival jsme jen zimni smes a to i v lete a v zime jsem ji daval jeste vice.
Ano, VIF je stálicí na trhu a skutečně má výsledky, proto jsem ho také do tohoto testu volil. A podruhé ano, aditiva se nehodí jen pro auta s vyššími ročními nájezdy, ale zejména pro ta auta, co mají v nádrži ten samý benzín třeba půl roku, protože, ano, jak jsi zmínil, zabraňuje odlučování vody, což je u aut, která jsou spíše víkendová docela potřeba. Nebo další možností je tankovat benzín bez příměsi biolihu a ještě k tomu ideálně aditiva.
Jsou jiné, ale jen u českého VIFu je prokázáno že funguje. Používám ho už 13let
Roky pouzivam a super … vstreky nemenene… ale pouzivam cely rok zimne… netvrdim ze to je spravne ale mam dobre skusenosti
@@janmatejcik2183 Ahoj, díky za komentář. Jen doporučení, zimní aditivum je dobré na zimu, v létě má prakticky nulové účinky. Zimní aditivum zajistí, že nafta “nezatuhne”, ale čisticí schopnosti jako letní aditivum úplně nemá.
A proč když sám výrobce VIFu říká, že Zimní se má používat jen v zimě?
A co je vlastně na tom "super"?
Jak můžeš říct, že by vstřiky odešly, kdybys VIF nepoužíval? Nemůžeš.
Az natankujes v Rakousku BP aditivovanou nebo Aral v Nemecku poznas rozdil
Ahoj, již jsem měl tu čest. Ano skutečně je to o něco lepší, ale zase u Chebu jsem tankoval asi za 35 Kč/litr a v Německu někde v nějaké vesnici na Aralu jsem tankoval asi za 44 Kč/litr, a 9 Kč na litru je už docela znát, zejména u 70 litrové nádrže. Ale jinak souhlas, rozdíl v tom je.
@@geekmancz578 Ja tankoval dnes super 98 na jetu v rakousku a je to znat a litr vysel na 40kc nevim kolik ted stoji benzin v cz
@@josefruppert328 v čem konkrétně je to znát? Nic víc než dojmologie.
@@stanislavpavlu738 Motor aspon na benzin je tissi a spotreba vazne klesne
@@stanislavpavlu738 Spotřeba je úplně někde jinde. Nejobyčejnější zasraná rakouská nafta stačí. Zkus to, dojmologu.
Pridávam VIF do motorky každé tankovanie E5👍
A když do benzínu, tankuju pouze Natural 98 a do nafťáku, pouze naftu Premium? Má cenu taky přidávat aditiva?
Nechci ti brát iluze, ale nafta Premium? Co znamená premium? Myslíš, že třeba mezi 80 procentní šunkou a 80 procentní šunkou Premium je nějaký rozdíl? Za mě je to takhle: Dám ti špekáček za 20 kč a na druhý, ten samej napíšu premium a cenovka 28 Kč. No a lidi si myslí, jak je to super. A já na tom špekáčku trhnu 8 Kč navíc😉
@@milanlupisek6651 Bych neřekl, že to bude takový ojeb. Už jen když vidím ty okénka, kudy ta nafta protéká. U klasiky černý jak bota a u premium, krásně čisté. To samé Natural 95 a 98. Takže tomu co si napsal, nevěřím. 😉
@@petr2101 Jak myslíš😉
@@milanlupisek6651 Stačí mi, že to vidím. A obyč benzín nebo nafta, se taky kazí rychleji, to už mám vyzkoušeno. 😉
@@petr2101 Já nevím, jak se nafta kazí, já ji vyjedu 🤣🤣 A hlavně, na starém autě 300 tisíc najeto a jen ONO, na novém mám 200. Auta nekurví nafta, ale řidiči. Jezdí na spotřebu, věčně podtočený motor a pak řeší naftu tvl. Když si vemeš 500000 km dohromady, spočti kolik jsem ušetřil proti PREMIUM😉
Měli by zamakat na zpusobu liti aditiva z toho vršku resp. Odměrky.
Pořešil jsem injekční stříkačkou o max objemu 60ml s tlustou hubici ( vyplachova stříkačka ). +- si odmerim podle předběžného tankování aditiva a fouknu je do hrdla nádrže. Je to čistá a poměrně přesná aplikace.
To je peklo, to máš pravdu
A ked sa to nahodou vyleje, tak je to neskutocny smrad…
Vzkoušej ještě BG 22532 DFC HP to používám já.
Bacha na přeaditivování. U Renault scenic 3.generace se nám povedlo po roce u motoru 1.5 DCI ucpat Vifem 2 vstřikovače. Dávali jsme 2 odměrky na nádrž.
Ahoj, díky za komentář. Ještě jsem tedy neslyšel, že by se VIFem ucpaly vstřikovače, ale nic není nemožné. Já dávám aditiva standardní dávku tzn. 1 ml aditiva na 1 litr nafty a zatím pohodička, používám VIF již od prvního seznámení se s tankovací pistolí.
Nesmysl při tom poměru!!
pokud chces lepší kouřivost tak si natankuj naftu s obsahem HVO, ziskas tím vetší cetanové číslo a v zimě lepší filtrovatelnost
Ahoj, díky za komentář. Mě v tomto testu nešlo primárně o to docílit co nejnižší kouřivosti, ale ukázat rozdíl mezi klasickou naftou a naftou s aditivy. Jinak ano, samozřejmě máš pravdu, že nafta HVO bude mít emise ještě o hodně nižší než mají klasická fosilní paliva.
Pozor stále používanie aditiva do nafty je sice dobrý ale obsahuje častice ktoré zachytí dpf filter a tym sa zaplní filter nevypalitelných častíc.. čiže skôr vam odíde DPF
Ahoj, díky moc za komentář. Ono také je potřeba dát na misky vah 2 věci. 1. fakt, že aditivum po malých částech zanáší filtr nespalitelnými částicemi a 2. aditivum z cca 20% eliminuje saze, které se budou muset ve filtru vypálit. Ano, máte naprostou pravdu, že po spálení aditiva vznikají nespalitelné částice, které ve filtru prostě a jednoduše zůstanou, proto jsem už psal ve více komentářích, že není dobré naftu, která má být spálena s motorem, který je doplněn o DPF, přeaditivovat, rozumným množstvím aditiva je zanesení filtru na minimální úrovni a ve své podstatě se filtr zaplní přibližně po stejné době jako při nepoužití aditiva.
Chcem sa opýtať, že aké davkovanie ste použili? Podľa navodu je 2ml na 1liter.ale našiel som aj použitie 1ml na 1 liter nafty.Ďakujem
Ahoj, dle doporučení VIF je dávkování 1 ml/1 litr nafty.
jj,mám stejné zkušenosti ,můžu potvrdit (ford transit 2,0 TDI)
Mam nekolik BMW trilitry benzin i naftu. Vzdy bez poruch palivove soustavy. Tankuji vervu od benziny a VIF. A spokojenost.
BMW + pacient z Východní Evropy = vždy diagnóza F (práce pro psychology, psychiatry a psychoterapeuty).
Dodatečná aditivace Vervy VIFem je *"zcela bezpředmětná".
*Citace z webu Orlen.
Vif-ko použivam už niekoľko rokov k plnej spokojnosti!
Ahoj, díky za komentář. Ať to jezdí. Geekman
Odporúčate to dávať aj do prémioveho 100 okt. paliva (benzin) ktoré je už od výroby aditivované ?
Ahoj, díky za komentář a za otázku. Říká se, že pro přeaditivování je potřeba už velmi značné množství aditiva, takže je to volbě každého. Já osobně bych to už ale nedělal, je to téměř až zbytečné. Ale můžu vyzkoušet, uvidíme. BTW díky za další námět na video.
vif mi zaniesol vstreky2.0 tdi 125 kw... nie kdy viac😖😖
Čau, kolik si dával aditiva? V návodu je napsaný že není na škodu dát i víc než je předepsáno.
Taky je v návodu 1ml na 1litr benzínu. Víčko má 20ml měrku. Takže dvě víčka na 40L a víc....
Ahoj, při tomto testování jsem se řídil přesně doporučením výrobce, tedy 1 ml aditiva na 1 litr nafty, tzn. 3 a kousek odměrky na celou 66 litrovou nádrž.
test na stp čistič vstřiku
Úplně jsem asi nepochopil...
@@geekmancz578 dej si do googlu stp čistič vstřiku
Jo takhle, ten stp čistič vstřiku mi hodně připomíná BG 245, co má psané podobné účinky. Kouknu na zkušenosti s tímto produktem a určitě vyzkouším a případně natočím o tom video. Zase nepotřebuji za každou cenu odpravit motor na svém čtyřkolém miláčkovi. Ale díky moc za objasnění a hlavně za tip.
VIF používám roky, .doporučila mi ho kamarádka co dělá na benzínce,. říkala že profíci nic jiného nedávají
Ahoj, díky za komentář, ano i dle mého testu na emisích má VIF na spalování blahodárné účinky.
Závěr z 160 diskusních příspěvovatelů, co přidávají VIF (někeří pro jistotu i do Vervy):
myslím si, věřím, cítím, mám pocit že, podle mě, řekl bych, doporučila kamarádka, dávám CELÝ rok ZIMNÍ, odměrek dávej kolik chceš, tak nevím, zanesený DPF...
Zdravím, ano, diskuzní fóra jsou těchto domněnek plná. Kdyžtak doporučuji mé další video, kde jsem provedl testování emisí, výsledek není úplně že je to zázračná vodička, co udělá z motoru nový motor, ale rozdíl v emisích je značný.
Skus otestovať aditiva do oleja
Ahoj, díky za komentář. Už toto plánuji, již v minulosti jsem olejová aditiva zkoušel, ale proč to nezopakovat pro potřeby testu. Díky za radu.
@@geekmancz578 Aditivovat aditivovaný olej je nesmysl. Ve finále může dojít i ke zhoršení některých parametrů oleje. Lepší koupit co nejkvalitnější olej a nic nevylepšovat. Třeba koncern psa vyloženě zakazuje použití tohoto nesmyslu.
Čtu tady od lidí, že celoročně dávají zimní VIF. VIF má v nabídce zimní a letní aditivum, tak jaký má důvod dávat celoročně zimní VIF když přes léto a teplé počasí můžu dávat letní a v zimním období zase tu zimní. Ten zimní VIF je lepší oproti letnímu? Nebo jinak nechápu proč to lidi dávají celoročně.
Není, zimní rozpouští parafiny (lepší filtrovatelnost) a letní už jsem zapoměl. Nevadí to ale nějakou kačku to stojí, tak je lepší využít výhod pro danou sezónu.
VIF používá Orlen :D ve Vervě :D proto taky najdeš informaci, že v případě tankovaní paliv verva nemáš dále aditivovat :D. já VIF používám x let :D při repasu motoru mi nikdo nechtěl věřit že motor má půl milionu :D km :D
Ahoj, díky za komentář a za doplnění, takové doporučení jsem nikde neviděl, ale dává to smysl.
@@geekmancz578 cituji web
Má smysl do prémiových paliv Verva přidávat aditiva? Prémiová paliva Verva obsahují nadstandardní dávku aditiv od společnosti VIF. Jejich dodatečná aditivace je tedy zcela bezpředmětná a vede pouze ke zbytečnému podražování.
Já používal VIF do benzínu a řešil jsem vstřik. Podotýkám, že u benzínu. Tak nevím.
Ahoj, díky za komentář. Tato skutečnost je pro mě poměrně překvapující, ale je pravda, že zkušenosti s benzínovým aditivem VIF zatím nemám, tak uvidíme. Také se na to chystám. Další možností je, že je to jen souhra náhod. Mě se třeba také stalo, že po aplikaci aditiva mi jakoby odešel vstřik. Ve skutečnosti to ale byla zpuchřelé těsnění vstřikovače, na což rozhodně aditivum nemohlo, ale jednalo se spíše o "běžné opotřebení".
@@geekmancz578
Fakt nevím. Každopádně jsem VIF přestal používat a tankuji natural 98 a vše ok. Víceméně jsem VIF nahradil naturalem 98.
Ono když to tak vezmeš, většina naturalů 98 je stejně aditivovaná VIFem. Třeba MOL, BENZINA používání aditiva VIF. Jediný benzín 98 s minimální dávkou aditiv je asi TANK ONO, ale i tak se tam lehce VIF přidává.
@@geekmancz578
Právě na ONO ho tankuji, protože všude v okolí mám pouze N95 E10
@@geekmancz578 Tak třeba u ONO si můžeš vybrat,jestli chceš benzín S aditivem,nebo BEZ aditiva. Co to je teda za pojem "že se tam VIF lehce přidává" ??? Toto a další mě smrdí dojmem, že víš uplnýho čápa....
Chces aditiva vyser se na to jedno do Německa a naloz mu a je to😂
@@martincermak290 Ahoj, no ono také není úplně ideální rvát motor s 360 000 km 200 po dálnici, taky už to auto má svůj věk. Neříkám občas mu nedat třeba 160 km/h. Ale opravdu VIF příjemně překvapil.
@@geekmancz578 Mám 24 letou ovci v 1.9 a na dalnící vždy to vytočím co to jde několik km a motor přede jak za mlada a emise prochází jak nic. Nepoužívám žádný z těchto aditiv. Motor má i stejný tlaky jak kdyby byl nový.
Jo takhle to myslíš, ne jet s tím hodinu v kuse na limitu, ale prostě to jen pořádně přišlápnout, tak to jo, s tím se dá jen souhlasit. Už jsem byl se svojí C5, které jsem pro potřeby testu vyndal filtr pevných částic, na emisích. Brzy vyjde video, jaký rozdíl v emisích aditiva skutečně udělají (konkrétní čísla).
@@geekmancz578 Si děláš určitě srandu, že. Kolik jsi dostal za reklamu? Protože o motorech nic nevíš! Proč by mělo pri 360 000 tis km motoru vadit 200km jizdy po dálnici? Ty něco povídej o tom že poznaš chování motoru s přidaným či nepřidaným Vifem. Pro tvou informaci, Octavia 1, 940 000 km kdy se auto rozebralo, přičemž motor stále funguje v samodomo traktůrku. Druhý příklad, 750 000 km Volvo XC bez jediné závady jen s běžným servisem a 2x ročně jedu v klidu vzdálenost 4 000 km běžnými rychlostmi, bez jakékoli obavy že by to auto nedalo
ja som daval VIF do nafty na octavii a zacalo mi častejšie regenerovat dpf a zasierat vyfuk, dovtedy bol krasne čistý, žeby nahoda , neviem
Ahoj, díky za komentář a za podělení se o zkušenost. Aditiva by rozhodně neměla způsobovat častější zanášení DPF/FAP sazemi. Ano, po spálení aditiva vzniká nespalitelný odpad, který se usazuje v DPF, ale při správném dávkování se DPF dříve zanese nespalitelným popílkem ze sazí než aditivem.
2. Jestli máš zanesený výfuk od sazí/bordelu, značí to, že DPF/FAP nefunguje správně. Pokud je DPF/FAP ve 100% stavu, i když by motor spaloval špatně, neměl by propustit žádný bordel do výfuku. V tuto chvíli bych se spíše zaměřil na DPF/FAP, jestli nepraskl, protože potom to zmate řídící jednotku a dělá preventivní regenerace a doufá, že to zase bude fungovat správně.
Iba raz som to nalial do nadrže a pokazilo sa čerpadlo cca 1500€ tak že super.
Rakouská a německá nafta už nic nepotřebuje....
Ahoj, díky za komentář. Ano rakouská/německá nafta je z hlediska spalování a celkového průběhu výkonu motoru nejlepší, také obsahuje nejvíce aditiv.
Rakouská nafta obsahuje o 50 %méně biosložky než nafta u nás. To mi řekl čerpadlář v RAKOUSKU?když jsem tankoval do kamionu u SHELL@@geekmancz578
Nevěřím.
Ty kroky toho testu musíš zopakovat aspoň 10x, aby jsi tam mohl najít nějakou opakující se pravidelnost, ne jet 2x Praha-Brno.
Spotřeba a regenerace se mění i bez té rakouské svátosti - vítr, teplota startu, postávání v kolonách, rozjezdy, u HDi vstřikování EOLYSu při tankování? / při otevření víčka nádrže? / mají i jiný systém?, po vstřiku EOLYSu FAP regeneruje i při nižších teplotách - víš kdy došlo ke vstřiku?
Navíc citace z dokumentu: "FAP-popis funkce" u vozu Citroen C5: "V počítači řízení motoru jsou uloženy kartografie MODELUJÍCÍ množství sazí přítomných ve FAP, v závislosti na typu jízdy vozidla".
"Typ jízdy je definován v závislosti na následujících parametrech" :
-Točivý moment motoru
-Rychlost vozidla
"Diferenciální tlak Δp je používán pouze jako JIŠTĚNÍ v případě přeplněného nebo ucpaného filtru (velmi nepříznivé jízdní podmínky)".
Tj. množství sazí se neměří pomocí Δp, ale VYPOČÍTÁVÁ (modeluje). Pracuje taky s historií regenerací.
Jak může tedy FAP regenerovat později, při více km, díky VIFu, který údajně způsobuje méně sazí, když počítač neřídí regeneraci na základě Δp, ale podle Mk a v?
Jsou tam různé druhy "Přirozená regenerace", "Pomoc při regeneraci úrovně 1", "Pomoc při regeneraci úrovně 2", "Dodatečný vstřik",
Byla regenerace přerušena? Nevíš. Diodu tam nemáš. Zjišťuješ to dodatečně Lexií z Číny a Diagboxem v cracku.
Nevím, nevím.
Ahoj, doporučuji shlédnout další video na mém kanále, kde jsem test provedl na emisích při odstraněném FAPu a zrušených regeneracích. Rozdíly sice nejsou úplně dramatické, ale existují viz další video.
nafta neušetrí
Toto nie je žiaden test 🙈.
Bez presných meraní.., o ničom,
Ahoj, i přes negativní hodnocení Ti děkuji za komentář. Jen bych se Tě rád zeptal, jaká konkrétní data by sis představoval? Zkusil jsem najít způsob testování konkrétně tedy přes zanášení filtru pevných částic, kde údaje hovořily poměrně jednoznačně, jak u nafty od EUROOILU, tak od TANK ONO, u každé z těchto naft byly regenerace při použití aditiva VIF pozdější o cca 20% oproti naftě bez aditiva. Jak jsem zmiňoval ve videu, rychlost zanášení filtru pevných částic ukazuje, jak moc dobré má motor spalování. Konkrétně ve videu padaly čísla 490, 525, 615 atd. Takže se domnívám, že úplně bez měření to nebylo. Ano, souhlas s tím, že do přesnosti to má daleko, ale toto video nemělo za cíl říci něco ve smyslu "tak spalování nafty s aditivem je přesně o 19,85654% lepší", ne, mělo to pouze poukázat na tuto skutečnost, přesné číslo zajímá chemiky, běžné lidi zajímá, jestli aditiva fungují ANO/NE, případně, co od aditiva očekávat.
@@geekmancz578 wif- aditivum používam roky, kým bola na Slovensku k dispozícii nafta bez repky, použival som zásadne iba ju.
Na obyčajnej nafte urobím na nádrž vyše 1700 km, na prémiovej.., rovnako.
Jediným riešením by bolo odmerať viskozitu, cetanove číslo, teplotu vznietenia a podobne.
A kde je ten test? Zatím jen žvanění nějakého kluka. Kvalitní pohonné hmoty mají samozřejmě aditiva.
to si teda veríš, že si odborník, aby si mohol testovať, testy sa robia v laboratórnych podmienkách, a nie takto amatérsky!!!!!!!!!!
Ahoj, díky za komentář. Ani omylem si nemyslím, že jsem nějaký odborník, to v žádném případě. Můj, jak říkáš, lehce amatérský test ukázal ale, že aditiva skutečně fungují, sice to není spása pro napůl zničený motor, ale rozhodně to pomůže minimálně k lepšímu spalování. To právě odhalí rychlost zanášení DPF/FAP, jak jsem říkal ve videu, pomalejší zanášení DPF/FAP = lepší spalování. Potvrdilo se mi to u EUROOIL nafty (bez bio) i u TANK ONO nafty (bio).
@@geekmancz578to zanášení jsi zjišťoval diagnostikou? Mě ten test přijde jako sdílení dojmů, víc nic.
@@geekmancz578 A jak víš,že u EO byla nafta bez biosložky? Víc se zajímej,jak to s biosložkou u EO je!!! To nefunguje tak,že pokaždý ,když tam přijedeš maj ji bez biosložky,podle chuti to nepoznáš. Já mám s naftou od EO jen špatné zkušenosti, tehdá jsem měl Oktávku 1 TDi,teď Superb 2.... Proti Vifu nic nemám,používám ho déle,než jsi ty na tomto světě.Moc dobře vím co umí,ale to je vysledováno léty používání,ne během čtyř natankování.....
Ty máš býbu ? Zní to jak když máš ucbanej chobot 😂
Ahoj, zní to přesně tak, že mám alergii aktuálně v plné síle, to je možná na mém hlase lehce poznat. Dalším důvodem může být horší mikrofon, plánuji v nejbližší době koupit nový.
Ja sem hlavne zacal brat jen naftu bez bio sracky na Euroil a mam lepsi chod motoru a nizsi spotrebu. Aditiva dam obcas.
Citace z webu Orlen: "I nadstandardní dávkou mazivostních přísad není možné zajistit podobnou mazivost jako s FAME."
@@002o co je FAME?
@@shawtdusanshawt MEŘO.
@@shawtdusanshawt biosložka
Tohle mi zničilo motor
Ahoj, díky za komentář. Mohl by ses podělit, co přesně na motoru vlivem VIFu odešlo? Já právě ještě s tímto aditivem neměl problém, proto jsem také o tom ve videu nemluvil. Budu jediné rád, když se podělíš i o negativní zkušenost s tímto výrobkem. Díky.
Sám svou blbostí sis zničil motor a aby to nebylo na tebe,svádíš to na někoho jínýho....
Neboj, tohle to rozhodne nebylo