Świetny montaż, przyjemnie się ogląda. Dobra treść. Dziękuję. Jeśliby można prosić kiedyś o film o innych dodatkach do olejów i paliwa, np. MoS2, byłoby ciekawie.
Jako kierowca poloneza silnika 1.6 OHV co silnik jest na 3 podporach wału myślę że ceramizer idealnie sie do tego nada by silnik dłużej pracował do remontu
Wielokrotnie słyszałem od starszej daty ludzi związanych z motoryzacją iż zbyt niskie obroty biegu jałowego są szkodliwe dla silnika. W silnikach ciągników rolniczych i w silniku stacjonarnym S320 Andoria naprawę można ustalić obroty jałowe na bardzo niskim poziomie. Pewnie przy takich obrotach to tarcie na panewkach głównych wału bedzie bardzo zbliżone do tarcia suchego.
Tak, może dojść do takiej sytuacji przy zbyt niskich obrotach. Przy tak niskich obrotach dochodzi jeszcze większa oscylacja momentu obrotowego i prędkości kątowej wału, co przyczynia się do większych dynamicznych obciążeń mechanizmu korbowego.
dzięki za bardzo ciekawy materiał ! ja się zastanawiam nad tym czy zastosowanie ceramizera do silnika na gwarancji może spowodować utratę owej gwarancji jeśli by zaszła potrzeba serwisu. czy ceramizer pozostawia jakieś widoczne ślady we wnętrzu silnika, które mogły by podważyć gwarancję?
Ujmę to tak: Gwarant na pewno nie pominie takiej okazji do odmowy gwarancji jeśli Pan go o tym poinformuje. Nie dziwi mnie to, bo wytyczne producenta są jasne. Nawet zmiana marki oleju o tych samych parametrach może zostać wykorzystana jako pretekst do utraty gwarancji jeśli zalejemy silnik na własną rękę jakimś innym olejem. Ślady gołym okien nie będą widoczne, ale znam producentów, którzy po wymianie próbkę zużytego oleju wysyłają do analizy do swojego laboratorium. Sądzę, że sam producent Ceramizera też nie zaleca igrania z gwarantem - ale nie mogę być pewnym. Proszę samemu zapytać.
No i jak? Ja osobiście stosuje co 3-4 wymiany (~30-50tys km). Wyraźnie ciszej i delikatniej pracuje. W poprzednim samochodzie również go używałem, silnik dawał radę, pomimo że po paru przygodach dawno powinien umrzeć :)
Witam. Ten "środek" działa na zupełnie innej zasadzie. Stwarza też ryzyko powstawania osadów. Jeśli jest to skrzynia synchronizowana to należy wziąć pod uwagę pracę synchronizatorów.
Witam Panie Jacku! Zastanawiam się nad użyciem Ceramizera w swojej 30 letniej Hondzie, jestem tylko ciekawy jaki jest skutek użycia Ceramizera w silniku z mokrym sprzęgłem. Skoro Ceramizer niweluje tarcie, co się dzieje z tarczami i przekładkami sprzęgłowymi gdzie tarcie jest niezbędne do jego prawidłowego działania
Witam. Zjawiska o których mówiłem w filmie "Jak działa ceramizer" wymagają obecności dwóch metali i odpowiedniego "elektrolitu". Okładzina sprzęgła nie zastąpi tej roli. Dodatkowo istnieje specjalny Ceramizer do silników w których sprzęgło jest w obiegu smarowania silnika.
W 2003 roku robiliśmy tygodniowo do Essen po 1800 km. Auta osobowe. Zalewaliśmy popularny, "militarny" w tamtych czasach ceramizer. Widać było poprawę. Więcej mocy, bardziej równomierna praca jednostek napędowych. Chociaż i bez tego, silniki w dwóch samochodach pracowały bez zastrzeżeń. Ale przez pierwsze 4000 km. Późnej było tylko gorzej. W Astrze 1.6i silnik w bardzo krótkim okresie czasu wymagał już remontu. Była weryfikacja - bardzo duże zużycie zarówno krzywek wałka rozrządu jak i tulei cylindrowych. W Accordzie podobnie. Silnik nie nadawał się na remont. Od tamtej pory, nikt z nas już nic do oleju nie dolewa.
Mój znajomy zastosował Ceramizer we wszystkim co ma: dwa motocykle i dwa auta. W jednym aucie nie zauważył różnicy. W pozostałych przypadkach różnica jest wyraźna. Jednak ochrona silnika nie zawsze daje wyraźnie odczuwalną różnicę. Mniejszego zużycia silnika po 100 000 km nijak kierowca wyczuć nie zdoła. Jednak Ceramizer nie jest w stanie wpłynąć negatywnie na silnik. No bo niby jak? proszę obejrzeć mój film "Jak działa Ceramizer". To nie "mazidło" do smarowania. Czasem dopatrywanie się negatywnych korelacji jest wynikiem zawężonej analizy sytuacji. Pamiętam, ze sprzęgło w motocyklu musiałem wymienić zaraz po tym jak Edyta Górniak zajęła drugie miejsce na Eurowizji. Przypadek? Jakoś wcześniej ze sprzęgłem nic się nie działo.... ;)
Ceramizer testowałem już kilka lat temu. Test przedstawiony był na łamach MMMK. Tarciem w silniku zajmuję się od wielu lat. To byl temat mego dyplomu. Nie da się kupić mnie abym zachwalał coś, o czym nic nie wiem i czego nie znam. Dzielę się tu tym, co wiem - nie jestem sprzedawcą. Mylisz mnie Kolego z celebrytami. To nie ten adres....
Ależ ja się nie poczułem urażony. Niestety dziś często w necie ludzie opowiadają o czymś, o czym nie mają pojęcia. Zachwalają oleje, pieluchy i krem na zmarszczki bo żyją wyłącznie z własnego wizerunku. W swoich filmach jak i w długim życiu zawodowym ograniczam się jedynie to przedstawiania tego, co znam. Nie mam aspiracji być geniuszem we wszystkim ani nawet popłynąć poza swoje kompetencje bo akurat jest to przydatne ;) Jak nie trudno zauważy filmy z logo "Ceramizer" realizuję dla Ceramizera, ale w nich dzielę się tym, co wiem. Nie dorabiam teorii do potrzeby chwili. Pozdrawiam.
Ok, ok, ale... są samochody mające przebieg ponad 500 tys km, a nie stosowali nigdy Ceramizatora. Uważam, że Ceramizer dobrze może zadziałać w samochodach mocno obciążonych, rajdowych, a w jednostkach normalnie eksploatowanych wystarczy częstsza wymiana oleju powiedzmy co 10tys km
Trudno mi polemizować z opinią. Ja sądzę, że Edyta Górniak słabo śpiewa ;) Zjawiska zrywania filmy olejowego i tarcia granicznego nie zachodzą w wyłącznie w sportowych bolidach a dosłownie w każdym silniku. Silnik garbusa potrafił bez problemu przekroczyć 500 000 km. I co może mu dać Ceramizer? 550 000? 600 000? On nie działa na zasadzie bezpośredniego przedłużania przebiegu a jedynie spowalnia lub częściowo odbudowuje proces zużycia. Wzrost przebiegu jest tu pochodną. A zatem przy tym samym przebiegu silnik z Ceramizerem wykaże mniejsze zużycie. To nie teoria z ulotki w pudelku. A cóż takiego miała by dać częstsza wymiana oleju jeśli filtracja jest na dobrym poziomie?
Nie wyobrażam sobie eksploatacji moich sprzętów bez stosowania ceramizera. Nie wiem co to jest spadek kompresji, uszkodzone panewki, łożyska w skrzyni biegów itd. W motocyklach które mam producent zaleca stosowanie oleju o parametrach 10W40. Silniki chłodzone powietrzem. Pojemność obu to 125cm³. Skrzynie smarowane olejem silnikowym. Często ciągnę przyczepę motocyklową co skutkuje dodatkowym obciążeniami w tym termicznymi. Zmieniłem olej na 10W60. Silnik zupełnie innaczej się zachowuje na tej lepkości. Oczywiście stosuję dodatki ceramizer i jeszcze uszlachetniacz estrowy. Efekt jest taki że skrzynia biegów się nie zacina gdy silnik jest mocno nagrzany. Co miało miejsce wcześniej. Film olejowy nie jest zrywany a silniki nie wykazują objawów zmęczenia. Przebieg nie ma wpływu na zużycie par trących. Polecam dbać o układ smarowania. Polecam uszlachetniać olej. To się zwróci.
@@jangadzinski343 o! Ten uszlachetniacz mnie zaciekawił, muszę poszukać :) Zwłaszcza, że stosuję Motul 5w40, czyli "najczęściej podrabiany olej". Wcześniej miałem ze sprawdzonego sklepu, ale teraz to jest pod znakiem zapytania :(
Świetny wykład, zwłaszcza ostatnie przebiegi przebiegu tarcia 💪👍 Dziekuje za dzielenie się tak ogromną wiedzą 🏆
Ale wiedza ! Zawsze miło posłuchać ! 👍
Panie Jacku, dziękuję za film.
pozdrawiam
Świetny montaż, przyjemnie się ogląda. Dobra treść. Dziękuję.
Jeśliby można prosić kiedyś o film o innych dodatkach do olejów i paliwa, np. MoS2, byłoby ciekawie.
Sporo jest tych siuwaksów dodatków. Ten wypróbuję i napiszę za rok czy coś zauważyłem. Pozdrawiam !
Należy jednak rozróżnić sposób ich działania, bo jedne to po prostu "smarowidła" a Ceramizer wykorzystuje zupełnie inny mechanizm działania.
Jako kierowca poloneza silnika 1.6 OHV co silnik jest na 3 podporach wału myślę że ceramizer idealnie sie do tego nada by silnik dłużej pracował do remontu
Wielokrotnie słyszałem od starszej daty ludzi związanych z motoryzacją iż zbyt niskie obroty biegu jałowego są szkodliwe dla silnika. W silnikach ciągników rolniczych i w silniku stacjonarnym S320 Andoria naprawę można ustalić obroty jałowe na bardzo niskim poziomie. Pewnie przy takich obrotach to tarcie na panewkach głównych wału bedzie bardzo zbliżone do tarcia suchego.
Tak, może dojść do takiej sytuacji przy zbyt niskich obrotach. Przy tak niskich obrotach dochodzi jeszcze większa oscylacja momentu obrotowego i prędkości kątowej wału, co przyczynia się do większych dynamicznych obciążeń mechanizmu korbowego.
dzięki za bardzo ciekawy materiał !
ja się zastanawiam nad tym czy zastosowanie ceramizera do silnika na gwarancji może spowodować utratę owej gwarancji jeśli by zaszła potrzeba serwisu.
czy ceramizer pozostawia jakieś widoczne ślady we wnętrzu silnika, które mogły by podważyć gwarancję?
Ujmę to tak: Gwarant na pewno nie pominie takiej okazji do odmowy gwarancji jeśli Pan go o tym poinformuje. Nie dziwi mnie to, bo wytyczne producenta są jasne. Nawet zmiana marki oleju o tych samych parametrach może zostać wykorzystana jako pretekst do utraty gwarancji jeśli zalejemy silnik na własną rękę jakimś innym olejem.
Ślady gołym okien nie będą widoczne, ale znam producentów, którzy po wymianie próbkę zużytego oleju wysyłają do analizy do swojego laboratorium.
Sądzę, że sam producent Ceramizera też nie zaleca igrania z gwarantem - ale nie mogę być pewnym. Proszę samemu zapytać.
Taki kit ludziom wciskają!!!! ;-) Mam, używam we wszystkich pojazdach będących w moich rękach. Teraz trwa test ceramizera na łańcuchu.
I 💗Leoncino.
No i jak?
Ja osobiście stosuje co 3-4 wymiany (~30-50tys km). Wyraźnie ciszej i delikatniej pracuje.
W poprzednim samochodzie również go używałem, silnik dawał radę, pomimo że po paru przygodach dawno powinien umrzeć :)
Czy dwusiarczek molibdenu w skrzyni biegów będzie dobrym rozwiązaniem?
Witam. Ten "środek" działa na zupełnie innej zasadzie. Stwarza też ryzyko powstawania osadów.
Jeśli jest to skrzynia synchronizowana to należy wziąć pod uwagę pracę synchronizatorów.
Witam Panie Jacku!
Zastanawiam się nad użyciem Ceramizera w swojej 30 letniej Hondzie, jestem tylko ciekawy jaki jest skutek użycia Ceramizera w silniku z mokrym sprzęgłem. Skoro Ceramizer niweluje tarcie, co się dzieje z tarczami i przekładkami sprzęgłowymi gdzie tarcie jest niezbędne do jego prawidłowego działania
Witam. Zjawiska o których mówiłem w filmie "Jak działa ceramizer" wymagają obecności dwóch metali i odpowiedniego "elektrolitu". Okładzina sprzęgła nie zastąpi tej roli. Dodatkowo istnieje specjalny Ceramizer do silników w których sprzęgło jest w obiegu smarowania silnika.
W 2003 roku robiliśmy tygodniowo do Essen po 1800 km. Auta osobowe.
Zalewaliśmy popularny, "militarny" w tamtych czasach ceramizer. Widać było poprawę. Więcej mocy, bardziej równomierna praca jednostek napędowych. Chociaż i bez tego, silniki w dwóch samochodach pracowały bez zastrzeżeń.
Ale przez pierwsze 4000 km. Późnej było tylko gorzej.
W Astrze 1.6i silnik w bardzo krótkim okresie czasu wymagał już remontu. Była weryfikacja - bardzo duże zużycie zarówno krzywek wałka rozrządu jak i tulei cylindrowych. W Accordzie podobnie. Silnik nie nadawał się na remont.
Od tamtej pory, nikt z nas już nic do oleju nie dolewa.
Mój znajomy zastosował Ceramizer we wszystkim co ma: dwa motocykle i dwa auta. W jednym aucie nie zauważył różnicy. W pozostałych przypadkach różnica jest wyraźna.
Jednak ochrona silnika nie zawsze daje wyraźnie odczuwalną różnicę. Mniejszego zużycia silnika po 100 000 km nijak kierowca wyczuć nie zdoła.
Jednak Ceramizer nie jest w stanie wpłynąć negatywnie na silnik. No bo niby jak? proszę obejrzeć mój film "Jak działa Ceramizer". To nie "mazidło" do smarowania.
Czasem dopatrywanie się negatywnych korelacji jest wynikiem zawężonej analizy sytuacji. Pamiętam, ze sprzęgło w motocyklu musiałem wymienić zaraz po tym jak Edyta Górniak zajęła drugie miejsce na Eurowizji. Przypadek? Jakoś wcześniej ze sprzęgłem nic się nie działo.... ;)
👌👌👌👌👌🏆🏆🏆🏆
👍
Ladny ten oval. To zdjecie podglądowe czy nie?
Jakas zniżka na ten ceramizer jest?
W sprawie zniżki to już nie do mnie ;)
Oval - tak, z dmuchawą a la Porsche i na obręczach Saaba.
Nie dowiedziałem się jak "działa" ceramizer .... Czy ten odcinek jest sponsorowany ?
O tym jak działa Ceramizer był cały osobny film. Nie moge tego powtarzać w ramach każdego wstępu....
Ceramizer testowałem już kilka lat temu. Test przedstawiony był na łamach MMMK. Tarciem w silniku zajmuję się od wielu lat. To byl temat mego dyplomu. Nie da się kupić mnie abym zachwalał coś, o czym nic nie wiem i czego nie znam. Dzielę się tu tym, co wiem - nie jestem sprzedawcą. Mylisz mnie Kolego z celebrytami. To nie ten adres....
A wystarczy trochę się rozejrzeć...... ;)
ua-cam.com/video/zRIrbqV2WFU/v-deo.html
Absolutnie nie chciałem. Cię urazić Kolego.
Już biorę się za oglądanie filmu, który mi podesłałeś. Pozdrawiam
Ależ ja się nie poczułem urażony. Niestety dziś często w necie ludzie opowiadają o czymś, o czym nie mają pojęcia. Zachwalają oleje, pieluchy i krem na zmarszczki bo żyją wyłącznie z własnego wizerunku. W swoich filmach jak i w długim życiu zawodowym ograniczam się jedynie to przedstawiania tego, co znam. Nie mam aspiracji być geniuszem we wszystkim ani nawet popłynąć poza swoje kompetencje bo akurat jest to przydatne ;)
Jak nie trudno zauważy filmy z logo "Ceramizer" realizuję dla Ceramizera, ale w nich dzielę się tym, co wiem. Nie dorabiam teorii do potrzeby chwili.
Pozdrawiam.
Ok, ok, ale... są samochody mające przebieg ponad 500 tys km, a nie stosowali nigdy Ceramizatora.
Uważam, że Ceramizer dobrze może zadziałać w samochodach mocno obciążonych, rajdowych, a w jednostkach normalnie eksploatowanych wystarczy częstsza wymiana oleju powiedzmy co 10tys km
Trudno mi polemizować z opinią. Ja sądzę, że Edyta Górniak słabo śpiewa ;)
Zjawiska zrywania filmy olejowego i tarcia granicznego nie zachodzą w wyłącznie w sportowych bolidach a dosłownie w każdym silniku.
Silnik garbusa potrafił bez problemu przekroczyć 500 000 km. I co może mu dać Ceramizer? 550 000? 600 000? On nie działa na zasadzie bezpośredniego przedłużania przebiegu a jedynie spowalnia lub częściowo odbudowuje proces zużycia. Wzrost przebiegu jest tu pochodną. A zatem przy tym samym przebiegu silnik z Ceramizerem wykaże mniejsze zużycie. To nie teoria z ulotki w pudelku.
A cóż takiego miała by dać częstsza wymiana oleju jeśli filtracja jest na dobrym poziomie?
Nie wyobrażam sobie eksploatacji moich sprzętów bez stosowania ceramizera. Nie wiem co to jest spadek kompresji, uszkodzone panewki, łożyska w skrzyni biegów itd. W motocyklach które mam producent zaleca stosowanie oleju o parametrach 10W40. Silniki chłodzone powietrzem. Pojemność obu to 125cm³. Skrzynie smarowane olejem silnikowym. Często ciągnę przyczepę motocyklową co skutkuje dodatkowym obciążeniami w tym termicznymi. Zmieniłem olej na 10W60. Silnik zupełnie innaczej się zachowuje na tej lepkości. Oczywiście stosuję dodatki ceramizer i jeszcze uszlachetniacz estrowy. Efekt jest taki że skrzynia biegów się nie zacina gdy silnik jest mocno nagrzany. Co miało miejsce wcześniej. Film olejowy nie jest zrywany a silniki nie wykazują objawów zmęczenia. Przebieg nie ma wpływu na zużycie par trących. Polecam dbać o układ smarowania. Polecam uszlachetniać olej. To się zwróci.
@@jangadzinski343 o! Ten uszlachetniacz mnie zaciekawił, muszę poszukać :)
Zwłaszcza, że stosuję Motul 5w40, czyli "najczęściej podrabiany olej". Wcześniej miałem ze sprawdzonego sklepu, ale teraz to jest pod znakiem zapytania :(
Były badania z ceramizerem w dwusuwach?
Sam je robiłem.
@@MMMK-tv Na nowych, sprawnych jednostkach czy z jakimiś drobnymi rysami w cylindrze/tłoku?
Z jakim skutkiem?
O tym będzie osobny film.
@@MMMK-tv 👍, czekam.