A HÁROMTEST-PROBLÉMA #1 - Kiss László és Szabó Norton ❗SPOILER ALERT❗ Spacejunkie

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 336

  • @spacejunkieH
    @spacejunkieH  7 місяців тому +25

    Kövessétek A Háromtest-probléma Trilógia - Magyar Rajongói Klubbot ▶
    facebook.com/haromtestproblema
    Teljes magyar hangoskönyv a Luo Ji csatornáról ▶
    ua-cam.com/play/PLm8Ph76d6mF9DiYZ1RiA6N_9sleugkrUG.html
    A kínai Háromtest (Three-body) sorozat linkje magyar felirattal ▶
    www.viki.com/tv/39255c-three-body

  • @snipazz.
    @snipazz. 6 місяців тому +82

    Ne felejtsük ki Luo Ji néven itt a UA-camon azt az embert aki felolvasta nekünk ezt a grandiózus művet nem akármilyen szinten☝️☝️☝️

    • @vilmoscsontos4054
      @vilmoscsontos4054 4 місяці тому +1

      Ráfüggtem teljesen!A halál végét hatodjára hallgattam végig vagy hetedjére munka után tévés vevés közben!Csodálatos volt elképzelni a bunkervilágot,csepptámadást,a Plútói sírkőről látszó “Van Gogh kép” a kékségre tartó Halo hajó és még sorolhatnám!Csodálatos! 😱🤯👏👏❤️

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  2 місяці тому

      Az adásunk leírásában kint van az elejétől fogva a hangoskönyv elérhetősége, én nála hallgattam meg 😊 Szabi

  • @m007mark
    @m007mark 5 місяців тому +7

    Nagy köszönet Luo Jinnek a felolvasásért! Gratulálok! Jó a műsor! Köszi szépen

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  5 місяців тому

      Köszönjük a vendégek nevében is! Szabi

  • @tamassoros1822
    @tamassoros1822 6 місяців тому +10

    Köszönöm a beszélgetést.
    Most végeztem a három könyvvel.
    Megmondom őszintén nekem nem egy szó jutott eszembe erről.
    Ez egy jóslat.
    Nem scifi, nem mese, hanem egy jövőkép. Egy hátborzongató, mégis magával ragadó történet.
    Annyira realisztikus,annyira részletgazdag, annyira hihető de közben eszméletlen, hogy nehéz erre bármilyen más szót használnom.

  • @merliner46
    @merliner46 7 місяців тому +20

    Köszönöm Mindnyájatoknak, hogy összehoztátok ezt a nagyszerű, érdekfeszítő videót!!!

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      Köszönjük, hogy megnézted és örülünk, hogy tetszett. Folyatása következik árpilis elején Salát Gergely sinológus, Kína-szakértővel. Szabi

  • @janosszegedi2539
    @janosszegedi2539 6 місяців тому +10

    Legfontosabb! A kínai gyártású sorozatot nézzétek! Elképesztően jó.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +2

      Egyetértünk, az sem a könyv tökéletes mása, de nagyon szorosan követi azt és rettentően élvezetes. Link a teljes kínai sorozathoz a kiemelt kommentben! Szabi

    • @szabolcsjobbagy30
      @szabolcsjobbagy30 6 місяців тому +5

      Pontosan, a kínai San Ti (Three Body) 30 részes sorozat fényévekkel jobb, mint a 8 epizódos, csak a felszínt kapargató és rengeteg helyen eltérő Netflix-es. Gondolom a kínaira sokkal több pénz volt, de akkor is, ég és föld a különbség, CGI-ban is kenterbe veri a kínai sorozat a Netflixest.
      Mindkettő az 1. könyvet fedi le.

  •  7 місяців тому +22

    Fantasztikus! Nagyon örülök, hogy az egyik kedvenc magyar csillagászom, Kiss László is szereti ezt a hihetetlen remekművet. Kiváló ötlet az előadássorozat, gratulálok hozzá! Méltó módon emlékeztek meg erről az egyedülálló irodalmi alkotásról. Várni fogom a következő részeket is.

  • @marykovacs
    @marykovacs 6 місяців тому +4

    Nem hiszem, hogy bármely film felülmúlhatná a könyv/hangoskönyv feszült izgalmát!
    Köszönöm a beszélgetést!!! ❤

  • @yamaicaman
    @yamaicaman 6 місяців тому +15

    Nem akarom hasonlítani más sci-fi regényhez mivel ez nem egyszerűen sci-fi hanem maga a brutális élet. Részemről a szociológiai része volt az ami letaglózott. Az emberiség, a tömeg reakciói! A konzekvenciája a könyvnek, hogy nincs az az “ufó” ami fenyegetőbb lenne az emberi civilizációra mint maga az ember.😅

    • @yamaicaman
      @yamaicaman 6 місяців тому +1

      Még egy dolog.😅 Említenek olyat, hogy zéró dimenziójú lény.(?) Ezt én úgy értelmeztem, mint Isten “definíciója”.

  • @szalkaid9174
    @szalkaid9174 7 місяців тому +7

    Sziasztok, megint eszméletlen jó beszélgetést hoztatok össze, köszönet érte mindenkinek! Cixin Liu könyveit simán említhetem Banks és China Miéville-lel egy lapon színvonalában, minőségében, sikerében, csak hogy a kortársakat említsem. Nekem bekerült az Ikonok közé. Nagyon várom a Netflixes sorozatot, és újra elő fogom venni az e-book-on is a regényeket. A regényben földi flotta megsemmisülése nekem is felért egy pofonnal, és nagyon letaglózott.
    Maga a Sötét erdő elmélet számomra nagyon elszomorító és lehangoló volt, már a puszta racionalitása miatt is. Ennek némi feloldásaként tetszett, mit utalás ide (vagy nevezhetném easter egg-nek :) ) Markovics Botond új regényében a Felfalt kozmoszban a tachiontechnológia alapú kommunikáció feltalálása ami következményeként a főhős egy sajtótájékoztatón kijelenti hogy "Nincs többé sötét erdő!".

  • @TeslaElonSpaceXFan
    @TeslaElonSpaceXFan 7 місяців тому +4

    Köszi az érdekes ajánlást! ❤

  • @pktm5865
    @pktm5865 7 місяців тому +7

    Kiváló színvonalas beszélgetés volt ...Köszönet...Magán véleményem az,hogy ha az emberiség egésze fel fogja,hogy nem gyűlölködni kell és ostoba értelmetlen háborúkat vívni hanem összefogni és képes lesz a primitív ösztöneit kordában tartani az értelem javára akkor hatalmas célokat lesz képes elérni...De ehhez még sokat kell fejlődni sajnos mert jelenleg az emberiség általában ösztönlényként él.....Ezt felgyorsíthatja szerintem egy külső fenyegetés ami kikényszeríti a belső együttműködést....ahogy ezekre a történet is utal a spoiler alapján....ha jól értelmeztem..

    • @MrCurka62
      @MrCurka62 7 місяців тому

      A Föld emberi fajával inkább az a probléma, hogy megpróbál nem ösztön-lényként élni, és letagadja, hogy a természet világának a szerves része. A túlerőltetett és rosszul értelmezett humanizmus puhánnyá, megalkuvóvá és túlnépesedetté tette az emberiséget. És a faj valódi érdekeinek a vakjává is, oly annyira, hogy mostanra már egy külső fenyegetés sem biztos, hogy egységbe tudná kovácsolni (vö. Ne nézz fel).

  • @stevedoki
    @stevedoki 7 місяців тому +1

    Nagyon szépen köszönöm Nektek ezt az előadást!

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      Örülünk, ha tetszett a beszélgetés! 😊 Szabi

  • @juliatavi2355
    @juliatavi2355 7 місяців тому +3

    Köszönet a remek műsorért . Azért kedvelem a sci-fit mert olyan mintha belesnék a jövőbe, persze nem pont úgy, de valami hasonló . Itt a szakértők magyarázatával sokkal érthetőbb hogy mi az ami valószínűbb es mi az ami már az írói fantázia.
    Többször volt utalás a kb 200 éves fejlődésre, majd az azt követő hübrisz állapotra … végül olyan lezáráshoz jut el amiben csak a nagyon makacs reménykedő lát túlélési lehetőséget .
    Világos a párhuzam a mi világunkban a kb 200 éves birodalom es a rajta eluralkodó hübrisz - az elvakult törtetése hogy mindent előzetes csapással old meg - letarol mindent . Előrevetíti a várható végkifejletet és ezzel bemutatja hogy hova vezet ez az út itt a földön. Akár így is lehetne értelmezni. Aktuálisnak látszik.

  • @ildikofarkas2504
    @ildikofarkas2504 7 місяців тому +3

    Köszi srácok, fantasztikus beszélgetés volt. Elég nehezen jutottam a könyvhöz, éjjel-nappal olvastam, hogy a beszélgetésre végezzek. Megérte!!! (Mire végeztem, úgy éreztem "áthuzalozta az agyam a történet" 😃

  • @ketezeregy
    @ketezeregy 7 місяців тому +2

    Érdemes lett volna említesre a 2. könyv romantikus törtenete, ami önmagában is megalná a helyét.
    Kifejezetten utalom a hollywood-i szirupos romantikus sztorikat és pont emiatt volt egy hatalmas pozitív csalódasa a könyv ezen szegmense.. önmagaban is és a törtenet fontos elemekent is.
    Amúgy jó beszelgetes volt, kaptam jo sok plusz megközelítest :)

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому +5

      Köszi szépen, az adások célja a teljes történet kifejtése sok-sok szempontból, megközelítésből. Ez a felvezető adás volt, annyi de annyi fontos aspektus, esemény, szereplő maradt ki, hogy felsorolni is nehéz lenne. Ezzel az első adással inkább csak fel szerettük volna vezetni a történetet, kedvet csinálni a Netflix sorozathoz, persze csak azok számára, akik nem bánják a spoilerezést 😊 A nézőink több, mint 70%-a nem is hallott a történetről és sokaknak meghoztuk a kedvét hozzá.
      De jön a folytatás áprilisban Salát Gergely sinológus, Kína-kutatóval, utána pedig még legalább 2-3 illusztris vendéggel beszélgetünk majd a trilógiáról. Érdemes lesz követni majd az előadás sorozatunkat, reméljük sikerül értéket rakni a trilógia mellé. Szabi

  • @gabor.mentes
    @gabor.mentes 7 місяців тому +4

    Köszi srácok!

  • @evahuber9810
    @evahuber9810 7 місяців тому +9

    Köszönöm a videót. A könyvet biztos nem fogom elolvasni. Lassan kezdek megijedni, mindenki arról beszél hogy katasztrófa közeleg. Az egyetlen dolog amit tehetek hogy itt és most a jelenben megteszem a dolgom és arra tanítom a gyerekeim hogy fogjanak össze, fókuszáljanak a megoldásra, a békére, kommunikáljanak a saját lelkükkel /szellemükkel, aki vezeti őket a helyes úton. Elfogadás, megbocsátás, a szívünkre hallgatás.

    • @tothgabor100
      @tothgabor100 7 місяців тому +3

      Amióta létezik az emberi faj, azóta arról beszél hogy katasztrófa közeleg, ami be is következett számtalanszor. Nyilván globális szinten, ami tőlünk függ azt meg kell előzni, azonkívül tehetetlenek vagyunk kb. mint egy hangya.

    • @epo1980
      @epo1980 6 місяців тому

      Valószínűleg azért szorongsz a közeledő katasztrófától, mert egyrészt rengeteg megoldandó probléma van a földön, de ne felejtsük el, hogy az emberiség kiemelkedően alkalmazkodott eddig mindenhez, ami a legfontosabb evolúciós tulajdonságunk.
      Másrészt az lehet az oka, hogy az ember egy dologtól fél igazán: az ismeretlentől. A jövő pedig ismeretlen.

    • @tamaslovasz7127
      @tamaslovasz7127 6 місяців тому

      MUHAHA

    • @marykovacs
      @marykovacs 6 місяців тому +1

      Hallgasd meg a hangoskönyvet! Megéri! Annyi dolog van benne, amin érdemes elgondolkodni! Mindenki kiválaszthatja azt, ami őt érdekli.

    • @goblyosgabor1236
      @goblyosgabor1236 6 місяців тому

      Most már kíváncsi vagyok a fillmre mert a könyv szerintem pocsék. (mármint az első) Egyáltalán nem sci-fi csak egy unalamas fizikaóra. Szájbarágósan dagájos, időhúzó. Van hogy háromszor is elmondják ugyan azt. Amikor a proton kiterítését ecseteli irgalmatlan oldalakon azt hittem lekaparom a falat. A kevesebb több lett volna. Attól nem lesz tudományos fantasztikum hogy nüonok szintjén akarja az olvasót megtanítani a világegyetem mivoltára. Az csak tudományos. A fantasztikum teljesen hiányos és nem elég az hogy van földönkívüli. Pedig ezen kettő aránya a leglényegesebb. A legjobb az amikor a játékban vannak. Na ott velem is törődik az író. Bevonz gondolatokat ébreszt, kíváncsivá tesz. Kár hogy a műnek kivonatolva csak kb 15%-a. Lehet hogy novellaként jobban megállta volna a helyét.

  • @balintmagyar3285
    @balintmagyar3285 6 місяців тому +1

    végighallgatva ezt az első részt két gondolat ragadt meg bennem.
    1) el fogom olvasni a könyveket. ettől függetlenül meghallgatom a többi beszélgetést is.
    2) olvastátok esetleg a Csodaidők sorozatot? tisztára az ugrott be a beszélgetésből. nyilván más a képlet, mások az idősíkok, de a morális, lelki mozgások, azok bizony abszolút megvannak, monumentális adagokban.

  • @FeketeBalazsSopron
    @FeketeBalazsSopron 7 місяців тому +4

    Botond-Bolics György-Ha felszál a köd. 1957 es könyv. Ajánlom, érdekes elképzelések vannak benne.

  • @perfectstrangers7673
    @perfectstrangers7673 6 місяців тому +1

    Ez egy nagyon jó műsor volt, Kiss Lászlót az előadó stílusát nagyon kedvelem , a fiatal embert nem ismerem de abszolút rendben van! 🙂

  • @endrekiraly1619
    @endrekiraly1619 7 місяців тому +3

    Cixin Liu érintőlegesen szerepelteti az első kötetben a Gömbvillám című könyvének főszereplőjét: a gömbvillámot, mint makroelektront, illetve a gömbvillámot, mint fegyver technológiát is.

  • @vilmoscsontos4054
    @vilmoscsontos4054 6 місяців тому +1

    Felüdülés volt ez a podcast!❤

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому

      Köszönjük, hálásan köszönjük a visszajelzést! 🙏 Szabi

  • @rockjano
    @rockjano 6 місяців тому +1

    Jó lenne értékelni a Netflix sorozatot... nagyon érdekes volt...

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому

      Csütörtökön és a későbbi adasokban arról is lesz természetesen. Ez volt a műsor sorozat ötletadója, a Netflix sorozat. 😊 Szabi

    • @rockjano
      @rockjano 6 місяців тому

      @@spacejunkieH Szuper!!!

  • @bestiland1
    @bestiland1 6 місяців тому

    Sziasztok! Nagyon köszönöm, hogy ezt az egészet létrehoztátok. Én csak annyit tudok véleményként hozzáfűzni, hogy most a napokban kezdtem el ötödször is meghallgatni a trilógiát. :) Luo Ji hihetetlenül jól interpretálja a művet.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      Köszi, örülünk hogy ennyire tetszett neked is! Brutalisan jo sorozat, alig lehet vele betelni es okat gondolkodtam rajta en is, miutan meghallgattam a teljes trilogiat. Az általad említett kínai sorozatot a kiemelt kommentben találod 😉 Szabi

  • @szucsfredi1081
    @szucsfredi1081 7 місяців тому +2

    Én is kétszer olvastam el mind a három regényt. Fantasztikus mű. Korszakalkotó

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому +1

      Én most nyűzöm 2x alkalommal, amikor az időm engedi, óriási a sztori! Szabi

  • @gaborjuhasz23
    @gaborjuhasz23 7 місяців тому +2

    Számomra az a fantasztikus, hogy három dimenziós lények vagyunk, és meg fájdul a fejem amikor bele gondolok, mi lenne ha térben és időben egyszerre léteznénk minden hol

    • @yamaicaman
      @yamaicaman 6 місяців тому

      Akkor gondolhatod, mennyi fejfájást okoz ez Istennek 😁😇😂!

    • @gaborjuhasz23
      @gaborjuhasz23 6 місяців тому +1

      @@yamaicaman nem sokat, mert az egy isten hit csak a három kontinens találkozásánál terjedt el, ausztrália, amerika stb. Azokhoz nem szólt, meg a dinoszauruszoknak sem igazán. Isten csak pár ezer éve létezik

  • @verai.9260
    @verai.9260 6 місяців тому +1

    A történet legvégéhez, amit az 50. perc felé fejtegettek: nekem az jött le a könyvből, hogy nem az a legnagyobb dilemma, hogy a mostani élet átvihető-e a legközelebbi ősrobbanás utáni korra, hanem hogy lesz-e újabb szingularitás, vagy addig tágul az univerzum, amíg ki nem ,,alszik" és hűl teljesen. Ezért is adják vissza a mesterséges világuk anyagát az univerzumnak, hogy ne vegyék el az összeomláshoz szükséges tömeget . Tehát az alapdilemma: összeomlás+újabb ősrobbanás végtelenségig tágulás, sötétség, entrópia. Csak az előbbi reményére épülően próbálhatják meg átmenteni az életet. Amúgy szerintem nem átvihető, hiszen nem csak a tér és az anyag, hanem az idő is megszűnik. Bármilyen dimenziós csomagolást készítesz, valamelyiknek a háromból benne kell lennie. Legalábbis így laikusként gondolkodva.

  • @fer096311
    @fer096311 6 місяців тому +1

    Köszönöm....

  • @tulok972
    @tulok972 6 місяців тому

    1:57:13 nagyon bájos. A Földnépeösszekovácsolásról. De hát a 3tp alapján nem tök mindegy? :)

  • @verai.9260
    @verai.9260 6 місяців тому

    Hah, most látom, hogy készült egy második rész is ebből a beszélgetésből, szuper! Lenne 1-2 megjegyzésem, mert több esetben is -szerintem - téves következtetéseket hallok, de a hosszú beszélgetés alatt ez még korrigálódhat. Végighallgatom, aztán majd leírom, mit gondolok tévedésnek.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      És folytatjuk majd a megkezdett sorozatot neves magyar kutatókkal. Érdemes lesz figyelni az érkező adásainkat, esetleg feliratkozni a csatornára 😊 Szabi

    • @verai.9260
      @verai.9260 6 місяців тому

      már feliratkoztam, talán 2-3 hónapja :)

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      @@verai.9260 Köszönjük a csapat nevében 🙏

  • @endrekiraly1619
    @endrekiraly1619 7 місяців тому +6

    Akartam írni, hogy említsétek meg a könyvben szereplő két magyar vonatkozást, de olyan izgi volt a beszélgetés, hogy elfelejtettem 🙂

    • @leonleon9798
      @leonleon9798 6 місяців тому

      Nem spoilerezve de leirnad azt a két magyar vonatkozást, köszi

    • @endrekiraly1619
      @endrekiraly1619 6 місяців тому +6

      @@leonleon9798 Az egyik Neumann János karaktere, a másik pedig, hogy a matematikus figura a budapesti matematikai olimpia győztese :-)

    • @WKbass69
      @WKbass69 5 місяців тому +3

      Volt egy másik is. A 3. könyv elején, a konstantinápolyi jelenetben egy magyar mérnök, Orbán felajánlotta fegyverkészítő szolgálatait Konstantinnak, de nem tudta/akarta megfizetni, ezért Orbán az Oszmánoknak ajánlotta tovább az ágyúöntő tehetségét, amiből falromboló monstrumok lettek. A többi történelem.

  • @catarctic
    @catarctic 7 місяців тому +4

    A könyv miatt máris érdekel, meg amúgy is 👌

  • @Sammal22
    @Sammal22 5 місяців тому

    (nem néztem meg a videót spoiler veszély miatt kérlek válaszba tartsátok tiszleteben)
    A sorozatot félbehagytam mert ugyérzetem tovább ugrik mint az első könyv ahol most járok, de olvasom tovább.
    A sorozat első évada hány könyvet dolgoz fel? Vagy csak ekkorák a változtatások?

  • @PiskotaBerci
    @PiskotaBerci 7 місяців тому

    "A szívás nemesít!" Snoop Dog 😅
    Abszolút laikusként nagyon élveztem a beszélgetést. Köszi

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      Örülünk, hogy tetszett, lesz még folytatása! 🙂 - Dávid

  • @senkialfonz6889
    @senkialfonz6889 6 місяців тому +1

    "El indul az óriási nagy armada.. de sajnos méret béli differeciák miatt mire ide ért, le nyelte egy kiskutya.. " ( galaxis útikalauz stopposoknak)

  • @pergel-szilard
    @pergel-szilard 4 місяці тому

    Nagyon szép, elemzés a mesélről. Micimackó és Róbert Gida történetét is kiellemzitek? 😆😂😂

  • @kamaraszsofi
    @kamaraszsofi 6 місяців тому +3

    A könyvtrilógia - számomra - a 21. század legnagyobbja a műfajban. És igen, valódi, magas szintű irodalom is! A kínai sorozat remek és felér a könyvvel. A Netflix sorozat sem a könyvnek, sem a kínai sorozatnak a nyomába se lép.
    A könyvet egyszer végighallgattam hangoskönyvként, kétszer végigolvastam, és a kínai sorozatot kétszer végignéztem - közben egyszer a Netflixét is.

    • @janosszegedi2539
      @janosszegedi2539 6 місяців тому +1

      Netflixeset kb. 8 percig bírtam. Olyan szinten kiforgatják, hogy nincs értelme nézni.

    • @kamaraszsofi
      @kamaraszsofi 6 місяців тому

      @@janosszegedi2539 Végül is végignézhető, csak el kell felejteni hozzá az eredeti alkotást! :D

  • @nilataKB
    @nilataKB 6 місяців тому

    Még nem néztem meg a beszélgetést, először a sorozatot szeretném. Az első 10 részt gond nélkül sikerült, de tegnap óta nem megyen, csak köröz, bármelyik részre kattintok. Másnál rendben van? Az én készülékemben van a hiba? Köszönöm!

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      most ránéztem és meg tudtam nyitni a a 12. részt. Nyisd meg Chrome-ban inkognitó ablakban (incognito window), biztos ami biztos. Nekem valamiért szöszölt az ad blockerrel és csak így indította el az epizódot. Remélem sikerül működésre bírni! 😊Szabi

    • @nilataKB
      @nilataKB 6 місяців тому

      @@spacejunkieH Köszönöm az ötletet! Mielőtt kipróbáltam volna, még egy kísérletet tettem a korábbi módon, és most működött a lejátszás :)

  • @Vrpodcasthun
    @Vrpodcasthun 6 місяців тому +1

    Nagyon jó beszélgetés volt, de egy valamit szeretnék helyesbíteni ha lehet. A kínai sorozat címe nem Tencent, hanem Three-Body, amelyet a Tencent nevezetű kínai cég gyártott le. A Netflixes sorozat hozzá képest sehol sincs, ha történetet és könyvhűséget vesszük figyelembe. Az meg ismét egy érdekes dolog, hogy egy kínai sorozatban több a demokrácia és a kommunista kritika, mint a Netflixes verzióban. Tehát ha valaki keresné Three-Body néven megtalálja N betűs videótékában vagy Sorozatbaráton

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому

      Ha ez tényleg így van, akkor köszönjük a helyreigazítást. Mindenhol így találtuk mi is, ezért hivatkoztunk rá így. Valahogy mg tudnád ezt erősíteni egy cikkel vagy bejegyzéssel, mielőtt javítanánk mindenhol?
      Amúgy a sorozathoz mutató linket itt a kiemelt kommentben megtalálja bárki, direkt összeszedtünk minden fontos linket a témában, hogy a nézők könnyen rátaláljanak. Szabi

  • @torma993
    @torma993 7 місяців тому +2

    Köszi!

  • @somiplayerbee5425
    @somiplayerbee5425 Місяць тому

    Az Orville sorozatban van egy rész, ahol van egy 2D ban élő nép/faj. :)

  • @Balfair
    @Balfair 21 день тому

    Nem olvastam el az eddigi kommenteket, szóval ha már itt a válasz akkor elnézést. A 3. kötet elején a Konstantinápoly szál egy példa arra a jelenségre mikor egy négy dimenziós tér maradék buboréka elhalad a Föld közelében, érintve is a Földet. Hasonlóképp mint a könyvben később a Gravitáció és Kék Űr űrhajók is találkoznak egy ilyen négy dimenziós összeomlásban lévő térrel. Ott a kapocs szerintem, hogy az űrhajósok tapasztalják a három dimenziós tér "kiterítését", miként belelátnak minden tárgyba, testbe, figyelniük kell, hogy meg ne sértsék egy modulattal a másik belső szerveit. Ez történik a könyv elején az állítólagos boszorkánnyal, aki a koponya érintése nélkül kiveszi a teszt alany rab agyát.

  • @KavicsZrt
    @KavicsZrt 7 місяців тому +1

    Ez tetszett, mert az ember egy békés faj:)))) szerintem Stephen Hawking jól gondolta! Nekem az egyik kedvencem a Valós Halál sorozat.

    • @csabasimoncsaba4917
      @csabasimoncsaba4917 7 місяців тому +2

      A történelmünk sajnos nem arról szól , hogy békések lennénk.

  • @50AEmusu
    @50AEmusu 7 місяців тому +1

    Na ma fejeztem be a könyveket, most már hallgathatlak benneteket:D

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому +1

      Remélem tetszett a trilógia és a beszélgetésünk is bejön majd, jó szórakozást! 😊 Szabi

  • @kisatom
    @kisatom 7 місяців тому +1

    Én elolvastam mind a 3 at, szóval erősítem a kis %-ot :D pár hete fejeztem be az utolsót, szóval még elég friss. Köszi a kibeszélőt!

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому +1

      Akkor tudod, ismered az történetet és annak furcsa, de rettentően élvezhető mivoltát. Nálam top3 scifi lett, nagyon bejön az ötlet, a megvalósítás, hogy mer sötét lenni. Ez az első adásunk volt, a sorozat hamarosan folytatódik Salát Gergellyel. 😊 Szabi

  • @sandorminix1576
    @sandorminix1576 6 місяців тому

    Köszönet a sok felvetett gondolatért. Most néztem meg a Netflix sorozatot, ennek kapcsán bukkantam rátok. Fogtok még foglalkozni a sorozattal is? Lehet, hogy a könyv teljesen más abból a szempontból, hogy a sorozatban "Oh, Urunk" szerepel ami a valláshoz vezet( szerintem) egyértelműen. Valószínű ez nektek is feltűnt, de nem beszéltek róla. pedig ott a párhuzam , amint Mózes lehozza a hegyről az utasításokat, angyalok kommunikálnak és az alap ima is arról szól, "hogy jöjjön el a te országod", igaz nem 400 év múlva ,hanem majd. Kik jutnak be a mennyek országába stb. Ma is félni kell az egyház bosszújától?

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому

      Köszi szépen, szuper, hogy ránk találtál! Az előadás sorozatnak kijött időközben a második adása is, amiben már foglalkoztunk a Netflix sorozattal is. Az első adást szánt szándékkal a sorozat debütálása előtt akartuk elkészíteni.
      Link a második adásunkhoz: ua-cam.com/users/liveoxttGrGPUZ8?feature=share
      Reméljük ez is tetszeni fog. Továbbá nézz szét a csatornánkon, ha érdekel az űrutazás, jó helyre 'keveredtél' 😊Szabi

  • @Kristof_Kertesz
    @Kristof_Kertesz 6 місяців тому +1

    32:30 elkapcsoltam a fenébe... 😂 ✌️🫡

  •  6 місяців тому

    Wow, akkor felírom a bakancslistámra ezt is, mert biztosan nagyon érdekes és Igazi Gyöngyszem a Sci-Fi irodalom palettájan ez is.
    Bár most éppen a "Dűne összes" után a John Scalzi féle "Vének háborúja összes" van soron, de akkor ezt is be kell szerezni. 😊

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      Kotelezo olvasmany, orok eletre meghatarozo elmeny marad, garantalom 😊 Szabi

  • @SN-ou6vv
    @SN-ou6vv Місяць тому

    Konstantinnápoly ostroma azért van benne, mert amikor a Gravitáció áthalad egy 4D-s zónán, elgondolkoznak, hogy mi van, ha egyszer a földön is átsuhant már egy 4D-s zóna. És ugye irodalmilag nagyszerű fogás, hogy bedob egy régen játszódó eseménybe egy kb "csoda" vagy "varázslat" kategóriájú dolgot. Így felkelti az érdeklődést, aztán időben sokkal később, mikor kiteleportál az ember szíve a mellkasából, eszébe jut az olvasónak a Konstantinnápolyi eset, es önmagában ez hátborzongató. Legelábbis én beleborzongtam ekkora idő és térbeli távolságban megtörténő hasonló eseménybe.

  • @balazsholocsi8593
    @balazsholocsi8593 6 місяців тому +1

    Ne már! Most járok a könyv felénél... nem nézem meg, pedig nagyon akarnám! :)

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому

      Jobban fogod elvezni, ha elolvasod elobb 😊 Szabi

  • @goodjohniker3231
    @goodjohniker3231 6 місяців тому

    Meghallgattam a trilógiát. (hangoskönyv)
    Azóta máshogy látom a világot.
    Szerintem zseniális!

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому

      Ugye? Nekem is totálisan megváltoztatta az értékrendem az univerzumról és az abban élő civilizációkról. Sokkal jobban hasonlíthat a vadvilágra, ahogy bizony a fejlettebb civilizációk joggal félnek az alacsonyabb fejlettségű civilizációktól. Norton nagyon jól rávilágít arra, hogy az idő, melyet utazással kell eltölteni bizony magába rejti annak veszélyét, hogy megérkezéskor már nem egy alacsonyabb fejlettségű civilizáció vár ránk. Zseniális gondolat, soha nem jutott volna eszembe és azóta nem tudok én sem szabadulni a sötét erdő gondolatától. 😊 Szabi

    • @yamaicaman
      @yamaicaman 6 місяців тому

      @@spacejunkieH
      A trilógia első részének közepe felé bennem kialakult ez a megoldás (de tényleg 😅) mint egyetlen logikus? lépés, persze fapadosabb változatban, nekem csak a zsarolás szó jutott eszembe.😁
      Ami viszont a regény szociológiai részét illeti, rá kellett jönnöm, hogy az emberiség képes a szabadságot is szöges bunkósbotként használni és a technológiát leszámítva semmiben nem különbözünk a cromagoni ősembertől.
      Egyéneket megmenteni: természetesen!
      Tömegeket megmenteni: ?????? hát, nemtom!?!🫣

  • @pacsi325
    @pacsi325 7 місяців тому

    Szenzációs volt ez a rész is.
    A Kiss Lászlóval, a Primissima-díjas Kiss Lászlóval.😃
    Egy kérdés maradt bennem:
    Nem lehet, hogy az idegen civilizáció napredszere erdetileg "csak" két( esetlegesen egy) csillagos volt, később lett három (csillag közelítés) ,amire a társadalom már elég fejlett volt, így tovább fejlődve fenn maradt. Mert a rendszer bolygója kb olyan volt, mint nálunk a Merkúr...s ott élni egy fejlett civilizációnak, na az zűrös.

  • @RéfiKároly
    @RéfiKároly 7 місяців тому +4

    A világegyetem kegyetlen hely, ahol az erősebb égitest "megeszi" a gyengét. Mi emberek és más lények is a világegyetem anyagából vagyunk. Persze, hogy mi is így viselkedünk egymással itt ezen a bolygón, a hatalomért és a vagyonért irtottuk és írtjuk egymást. Nem is tudnánk máshogy viselkedni mint ahogy a többi civilizáció sem. Olyan, hogy békés földönkìvüli, olyan nincs.

    • @V_Atti
      @V_Atti 6 місяців тому +6

      8 milliárd ember döntő többsége senkit sem öl meg, nem irtja a másikat, nagyon sokan segítik a többieket. Más fajokat is csak akkor bántunk (lehetőleg kíméletesen) ha velük táplálkozunk. Egy fejlett civilizáció képes megoldani az erőforrásigényét anélkül is, hogy egy másik civilizációt bántana.

    • @perfectstrangers7673
      @perfectstrangers7673 6 місяців тому +1

      @@V_Atti Ez így van, végre valaki aki ezt jól látja! 👍👏 Az emberiséget kiirtó sci-fi filmek terjesztik ezt az elképzelést mert ez hoz izgalmat, látványos elemeket a filmekbe! Szerintem sem lenne szüksége egy szuper intelligens fajnak, aki képes átszelni az univerzumot arra hogy kipusztítson más bolygókon élő fajokat! Mi kellhet nekik itt amit máshol, pusztítás nélkül nem tudnának megszerezni? Valószínű inkább érdekes lenne nekik az itteni élet tanulmányozása mint hogy kipusztítsanak minket ! Előbb megtesszük ezt mi magunk , elég megnézni mi folyik most a világban, a háborús őrületet!

  • @johnnyr82
    @johnnyr82 4 місяці тому

    Igazából már az is elég elképesztő és elképzelhetetlen hogy egy ilyen rendszerben ami ennyire kaotikus kialakulhat az élet és ilyen fejlett lesz. Általában nem ilyen rendszereket keresnek ahol az életet keresik.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  4 місяці тому

      Jó kérdés, hogy kialakulhat-e ennyire fejlett civilizáció egy ennyire kaotikus rendszerben... Szabi

  • @midofare
    @midofare 6 місяців тому

    Sokak szerint a jin-jang jel hun/magyar eredetre vezethető vissza. Ha gondoljátok esetleg használni ezt az infót… Köszönöm a hiánypótló műsort, és a figyelmet!

  • @tothgabor100
    @tothgabor100 7 місяців тому

    Bocsi, de kis dolgom is több annál minthogy fantáziálásokra pazaroljam az időt. (a könyvre értem) De a tényszerű tudományos eredmények nagyon is érdekelnek. Nyilván ezért vagyok itt és amúgy gratula a csatornához. 😊

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      Szia! Köszönjük és semmi gond, ezért csodás platform a youtube, azt nézel meg a videótárunkból, ami tetszik. Tudom azonnal ajánlani a Kiss Lászlóval készült többi beszélgetésünket, vagy a pár napja Pacher Tibor meghívását, amiben a magyar Puli Space-ről és a Holdról beszélgettünk. Szabi

    • @tothgabor100
      @tothgabor100 7 місяців тому

      @@spacejunkieH A beszélgetésetek érdekelt, mint filozofikus elképzelések a világról. De hogy mi (lesz) a valóság arról lila gőzünk sincs, ennyit mondana a trilógia számomra. Néhány ötletet (forgatókönyvet) felvet, ami esetleg nem jutna az ember eszébe. Én úgy látom, hogy emberi fejlettségünk szintjén, érzünk részvétet más lények iránt, védjük, segítjük őket, az ellentétes megnyilvánulásainkkal együtt. Nálunk fejlettebb intelligenciák ezt még kifejezettebben gyakorolhatják, (lásd. esetleges teremtő Isten) nem tudjuk. Az élet, mint teremtő formáló erő az univerzumban érdekes felvetés. Ugyanakkor nagyságrendekkel hatalmasabb formáló erőkről tudunk amik élettelenek, kezdve a földi klímaváltozásokkal (jégkorszakok), vulkánok, aszteroida becsapódások, stb. Egy sor kihalási periódus történt az élettől független hatások által és amit ismerünk az univerzumban, az brutálisan pusztító tud lenni. Úgy söpri el az életet, mint szélvihar a tollpihét. Hogy ezekre hatással tud e lenni tudatos élet, valahol most vagy a jövőben, az csupán fantazmagória. Kérdés, hogy mi is a gondolat, ami az elképzelést szüli. Igazából még ezt se tudjuk. Üdv.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      @@tothgabor100 olvastad a trilógiát?

    • @tothgabor100
      @tothgabor100 7 місяців тому

      @@spacejunkieH Az lehetetlen, kint az erdőn dalolnak a madarak, nyílik az ibolya, a földi valóság. Elképzelésekre nem vagyok ambicionálva, legalábbis a trilógia szintjén. A beszélgetésetek érdekelt, lényegében ezzel megspóroltam a trilógiát. Ja, a film már érdekesebb lesz, vagy nem, majd meglátjuk.

    • @yamaicaman
      @yamaicaman 6 місяців тому

      Nagy összegben mernék fogadni, hogy ha valamilyen okból kifolyólag mégis meghallgatnád, ez a véleményed megváltozna, nagyon!
      😊

  • @PetyaGyarmati
    @PetyaGyarmati 5 місяців тому

    Most nézem a beszélgetést, mert ti hozzátok meg a kedvem hogy átrágjam magam a három könyvön, és csak most jutottam el idáig.
    Köszi

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  5 місяців тому +1

      Tetszett a könyv trilógia? Csak bízom abban, hogy igen, legalább annyira, mint nekem 😊 Szabi

    • @PetyaGyarmati
      @PetyaGyarmati 5 місяців тому

      @@spacejunkieH nagyon élveztem, és tervezem hogy megnézem a kínai sorozatot is, az álítólag nagyon szorosan követi a könyvet, a Netflix-el szemben. De egyelőre még ott is csak egy évad van, úgy tudom.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  5 місяців тому +1

      @@PetyaGyarmati Igen még csak 1 évad készült el, de 30 rész így ki fog tartani egy darabig 😊 De csak ajánlani tudom, nekem nagyon bejött, miután ráállt a fülem. A 2. évad elvileg már készül, több pénzt kaptak rá, szóval elvileg látványosabb is lesz. A 2. kötet történései alapján ez nagyon jó hír és reméljük nagyon jóra megcsinálják. Már várom nagyon! Üdv, Szabi

    • @PetyaGyarmati
      @PetyaGyarmati 5 місяців тому

      @@spacejunkieH Így legyen! A legjobbakat, és várom a 3-dik 3 test adást 😉
      Üdv, Petya

  • @szacsoka
    @szacsoka 7 місяців тому

    Nekem a könyv kapcsán a grandiózus jelző jutott eszembe. Elkezdődik az emberiség egy sötétebb pontján, majd olyan messzire nyúlik, ameddig bele se merünk gondolni. Az emberi oldalt, az emberi embertelenséget, kapzsiságot, gőgöt jól reprezentálja. Főleg, amikor a katonai hatalom az űrben hatalmas mellénnyel jelentkezik.

  • @STamás-r9n
    @STamás-r9n 16 днів тому

    Szerintem az az agykivevős boszorkány téma csak azt bizonyítja, hogy a földön is lehetett ilyen 4d buborék izé, ahol a csaj el tudott navigálni és alkatrészeket kiszedni emberekből.

  • @istvanecsedi9194
    @istvanecsedi9194 4 місяці тому

    Ami azért várható volt a sötét erdőben:
    Mikor a szonda és a földi flotta találkozott, a fülemben felcsendült a FREE BIRD!

  • @bogilaci
    @bogilaci 7 місяців тому +3

    Mindig is sci-fi rajongó voltam, de az utóbbi 10-20 évben annyira felhígult a kínálat (rengeteg-rengeteg gagyival), hogy alig találtam igazán jót, így aztán egy idő után le is mondtam róla. Így történhetett, hogy erről a műről soha még csak nem is hallottam.
    Eddig csupán pár percet néztem meg ebből a beszélgetésből, de már le is töltöttem a trilógiát, és el is kezdem. Csak hát vívódom, hogy előbb olvassam, vagy titeket nézzelek? Mert ha segít a spoilerezés abban, hogy mindig mindent értsek belőle, akkor jobb előre felkészülni 😃 és gyanítom, nem egy laza olvasmány, ha ekkora koponyák értekeznek róla!

    • @Kiss.Laszlo.csillagasz
      @Kiss.Laszlo.csillagasz 7 місяців тому +5

      Én arról beszélek valahol a közepén, h eleve kétszer kell elolvasni, h az ember egyszer jól megértse, mert annyi apró dolog van, ami csak több száz oldallal később kerül feloldásra, h az ember addig felét elfelejti. Én az olvasásra (egyszer) bátorítalak, azzal a megjegyzéssel, h az első kötet relatíve lassabban indítja el a dolgokat és megalapoz egy grandiózus történetnek. A második kötet egy igazi hullámvasút, aminek a legutolsó oldaláig záporoznak a meglepetések és váratlan fordulatok. A harmadik kötet pedig a legvadabb, legkegyetlenebb, legszárnyalóbb és aztán a leglíraibb befejezéshez vezet el, amit érdemes úgy elolvasni, h nincs előtte szétspoilerezve a dolog. Utána nézz meg minket is és gondolkodj el, Te mit vettél észre ezekből.

    • @bogilaci
      @bogilaci 7 місяців тому

      ​@@Kiss.Laszlo.csillagaszköszönöm! Már olvasom, és a beszélgetést is megnéztem. Megfogadom a tanácsodat!
      A könyv pedig nagyon jó.

  • @szalailaszlovid
    @szalailaszlovid 5 місяців тому

    Ha jól emlékszem a könyvben az égen is gyorsan haladnak a napok, a napszakok is kaotikusan változnak. Ez némileg hiba nem? A Földön ezt nem a keringés hanem a tengely körüli forgás okoza. Ahhoz hogy egy nap a bolygó mögé menjen értelmezhetően távoli pályán elég irreális sebességgel kéne keringenie, ráadásul nem a bolygó körül kering a nap hanem fordítva. Ahogy emlékszem az együtt állások okozták a forróságot amikor mind 3 nap "egyszerre" egy irányból világitott. Nem ennek hanem hogy milyen közelségben van a keringése során a napokhoz kéne okoznia?

  • @Csuhi
    @Csuhi 6 днів тому

    Az előrejelezhetetlen mozgás és a tudják, hogy x száz évük van vissza üti egymást.

  • @andrasdemeter6477
    @andrasdemeter6477 6 місяців тому

    Az elején az egész azzal bukik meg, hogy aktív kommunikációt lehet csinálni..
    A rádióhullámok gyakorlatilag a űrportól, gravitácós hajlításoktól stb., stb. semlegesítődnek, vagy nem?

  • @zsoltcsoma3098
    @zsoltcsoma3098 7 місяців тому

    Nem olvastam a könyvet. Meg akartam venni és átrágni magam rajta, hogy felkészülhessek erre a beszélgetésre. 😀
    A végén megvettem az "Az érkezést". Pontosan az a bajom amit Szabi 1: 35 nél felvet, ugyanis nem tudom elfogadni, hogy egy csillagközi civilizáció bármilyen okból egy másik fajt kiírtana a galaxisból. Pontosan! Mi a fenének csinálná? Ott teremtene magának életteret ahol csak akar. De élveztem a beszélgetést, és tuti egyszer csak elolvasom azt a trilógiát. Is

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      Nem fogod megbanni, a szrori 90%-arol nem beszeltunk, keptelenseg is, mert annyi csodas, izgalmas temarol, esemenyenyrol van szo benne. Szabi

    • @zsoltcsoma3098
      @zsoltcsoma3098 7 місяців тому

      Egyelőre hallgatom, munka közben. Majd megírom mit gondolok, emailben. 😆 Jó látni a lelkesedésed, még akkor is ha néha túlpörgeted. De te ilyen vagy, ilyen Szabis. 😉

  • @solar1375
    @solar1375 6 місяців тому

    A sorozatot láttam,és meglepett,hogy egy ilyen fejlett faj csak a fény 1%-ával képes utazni.Már most tudnánk olyan atom hajtóművet építeni,amivel 3 mp-enkénti robbantásokkal 10 napon keresztül.nagy tömeget tudnánk a fény 7%-ra gyorsítani.Persze rengeteg innováció,pénz,és erőforrás kellene hozzá.

    • @tamasvalent6437
      @tamasvalent6437 6 місяців тому

      At azért nem lassú és attól se vagyunk sehol....

  • @TelepiSamu
    @TelepiSamu 7 місяців тому

    Kiss László után szabadon, 3000 + 5000 oldalon, Peter F. Hamilton-tól:
    "The Reality Dysfunction"
    "The Neutronium Alchemist"
    "The Naked God"
    "Pandora's Star"
    "Judas Unchained"
    "The Dreaming Void"
    "The Temporal Void"
    "The Evolutionary Void"
    A magyar fordításokat szubjektíven nem ajánlom 🙂

  • @anikopalfi8506
    @anikopalfi8506 6 місяців тому

    Én nem hallottam a netflix sorozatról, csak pár napja feldobta a könyvet a hangoskönyv keresés. Most tartok a második kötet második felén, amikor feldobta ezt a beszélgetést a YT. Viszont közben átmentem a netflixre, és bejelöltem :) Mostanában inkább a Skyshowtime csatornán Star Trekeztem, nem is néztem a Netflixet. Jó beszélgetés volt :) Spoiler sose érdekelt, mindig az érdekel, hogy jut el valaki a célhoz. Tehát nekem az út fontos, nem maga a cél. Pl. sokszor megnézem ki a gyilkos, majd végignézem, hogy talál rá a főszereplő az ehhez szükséges szálakra.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      Jó szórakozást a könyvhöz, számomra csodálatos élményt nyújtott, reméljük Neked is hasonló élményben lesz részed. Kiemelkedő alkotás, mindenkinek csak ajánlani tudjuk! 😊 Az előadás sorozatunk 2. részét is ajánlom Salát Gergely Kína-szakértővel, szerintem a kulturális oldalát is sikerült körbe járnunk. Szabi

    • @anikopalfi8506
      @anikopalfi8506 6 місяців тому

      @@spacejunkieH Már a harmadik kötet második részénél tartok, és meghallgattam a második előadást is, nagyon tetszett. Ha lesz még folytatás, érdekel. A filmre még nem szántam rá magam.

  • @balazsnadasi4325
    @balazsnadasi4325 5 місяців тому

    Ki a műsorvezető? Nem látom, hogy bemutatkozott volna.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  5 місяців тому

      Valoban nem tortent meg a bemutatkozas, Szabi vagyok. En minden elo musorban itt vagyok, ezert neha elmarad a sajat bemutatasom, de jogos a felvetesed. Koszi, figyelunk erre a jovoben 😊 Szabi

    • @balazsnadasi4325
      @balazsnadasi4325 5 місяців тому

      @@spacejunkieH Köszönöm, tehát Nagy Szabolcs.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  5 місяців тому

      @@balazsnadasi4325 Így van 😊

  • @zerspany6620
    @zerspany6620 5 місяців тому

    Abszolút egyetértek Hawking-gal és a sorozat mondanivalójával. Egy agresszív faj rátelepszik a másik fejletlenebb fajra ezáltal nem lesz neki vetélytárs.Ezt a stratégiát követve minden civilizációt megfojtanak még csírájában így hegemóniát teremtenek maguknak.Szerintem ezt látjuk ha kitekintünk a világűrbe.

  • @kabirbody
    @kabirbody 7 місяців тому

    Jó zenét választották intrónak

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      Köszönjük, remélem az adás is tetszett. Olvastad a trilógiát/láttad a Netflix sorozatot? Szabi

    • @kabirbody
      @kabirbody 7 місяців тому

      ​@@spacejunkieHsokkal színvonalasabb műsorok vannak a youtuben mint a tvben.
      A ti csatornátok az egyik legjobb a neten.
      Meg csak félig néztem meg ezt az adásotokat de munka közben van időm végighallgatni.
      Nem láttam még a sorozatot tőletek hallottam róla először. De meg fogom nézni később.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому

      @@kabirbody Nagyon köszönjük, öröm olvasni, hogy így gondolod! Sok vendéget hívunk, de mi is aktívan készítünk saját szerkesztésű műsorokat, amiben főleg a szerintünk fontos eseményektől, történésekről számolunk be. Ja és fontos, hogy weboldaunk is van, hiszen a spacejunkie.hu talán kis országunk egyik legmegbízhatóbb űrhírekkel foglalkozó portálja, híroldala. 😊Hajrá Team Space! Szabi

  • @eejvadasz
    @eejvadasz 5 місяців тому

    Én a sötét erdő től letettem a hajam. Mikor végeztem vele napokig nem tudtam elszakadni fejben tőle!

  • @smartestanimals5555
    @smartestanimals5555 6 місяців тому

    Mikor jön már a #2??? :D

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      Jelen tervek szerint április 11. 😉 Szabi

  • @robertbotos507
    @robertbotos507 2 місяці тому

    Valakinek van egy fölös szofonja?

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  2 місяці тому

      Max. szódás szofont, akarom mondani szifon van itthon, azt kölcsön tudom adni 😁Szabi

    • @robertbotos507
      @robertbotos507 2 місяці тому

      @@spacejunkieH 😂

  • @krallbernarda8510
    @krallbernarda8510 7 місяців тому

    hányadik perctől van a tud. háttér?

  • @simpfsandor8498
    @simpfsandor8498 4 місяці тому

    Mi van ha a 3 test problémàval küzd a mi civilizációnk is?

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  4 місяці тому

      Mibol gondolod, honnan a feltetelezes? 😊 Szabi

    • @simpfsandor8498
      @simpfsandor8498 4 місяці тому

      @@spacejunkieH Egyszer egy konteos yt videóban taglaltàk, hogy a nap rendszerünk egy 2- ös csillag rendszer, 2 nappal, ami a látható takaràsàban van😃majd beugrott az a régi mondás, hogy "Amit tilos elmondani szavakkal arról készíts egy filmet", szval csak egy gondolat volt.Ja és még hozzá gondoltam a jelenlegi "globális felmelegedést".😃

    • @otosmuhold
      @otosmuhold 18 днів тому

      @@simpfsandor8498, maga a háromtest-probléma is egy valóságidegen (tudománytalan) fikció, annyiban, hogy egy ilyen, a könyvben leírt helyzetben nyilvánvalóan nem hogy ennyire fejlett technikai civilizáció, de élet sem alakulhatna ki egy ilyen bolygón. Egyszerűen, kozmikus mértékben (néhány milliárd év) nincs arra sem idő, hogy az élet mindig újra és újra összeszedje magát a teljes bolygófelszíni pusztulások után, nem hogy arra, hogy még fejlődjön is a civilizáció. A Földön 4.5 milliárd év kellett ahhoz, hogy ide jussunk, és nem lenne újabb 4.5 milliárd év az újrakezdésre, mert a bolygók, és a csillagok "élete" is véges. Szóval már maga az alapötlet marhaság.

  • @geriaguru
    @geriaguru 6 місяців тому

    Az egész sorozat alatt arra vártam, hogy megnézhessem ezt a kibeszélőt, erre kiderült, hogy a regényről van szó, amiből a sorozat csak az első könyvet dolgozta még fel. 😮 Szóval pár év és végignézhetem ezt is 😅

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      Vagy addig olvasd el a könyvet? Az is megoldás és akkor egy eszméletlen jó sztorival gazdagabb is leszel 😊 A videó kiemelt kommentjében megtalálod a magyar nyelvű felolvasott verziót, én úgy hallgattam meg, csak ajánlani tudom. Szabi

    • @geriaguru
      @geriaguru 6 місяців тому

      @@spacejunkieH ez végül eszembe jutott, most kezdtem a másodikat. 😀

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      @@geriaguru remelem tetszik eddig! A sorozat ossze sem hasonlithato a konyvvel, ami valahol ertheto. Jo szorakozast a tovabbi ket kotethez 😊 Szabi

    • @geriaguru
      @geriaguru 6 місяців тому

      @@spacejunkieH tényleg nagyon más, meglepődtem, hogy kb. fele annyi szereplő van a könyvben, cserébe sokkal elmélkedőbb a stílus, ami nekem jobban tetszik. Egyedül a VR vonal volt eddig csalódást keltően legegyszerűsítve, bár a könyv nem hangsúlyozta, hogy teljesen életszerű lenne a játék. A második könyv viszont az elsőnél is jobb, szerintem jövő héten a harmadikat kezdem.

    • @geriaguru
      @geriaguru 2 місяці тому

      Befejeztem végre 😅

  • @gezaigmandy9766
    @gezaigmandy9766 6 місяців тому

    Érdekes, amiket a filmek nézéséről mondtatok, konkrétan, hogy el tudtok rugaszkodni a tudományos háttér valóságosságától.
    Nekem ez csak akkor nem megy, ha tudományosan alátámasztott dolgokként akar a film működni. Tehát a Star Wars-ban nem zavar a fénysebesség hatása az utasokra, meg hogy gravitáció van az űrhajóban, meg a robbanások zaja az űrben.
    De ha egy film realisztikusságot próbál magyarázni, vagy jól láthatóan nem a fantasztikum (űropera) világát célozza, akkor nagyon is zavar és elkezdek károgni.
    Konkrétan a 3 test sorozatban (csak a filmsorozatot láttam):
    1. Az atombombákkal meghajtott kapszula. A gyorsulása sem meggyőző, illetve miért nem kapja szét a detonáció a kócerájt? Kb a cucc mellett közvetlenül robbant volna 300 atombomba egymás után?
    2. A vitorlát a kapszulához ragasztással rögzítették... Nem is törekedtek volna alakzáró kapcsolatra? Még egy lakatos kezdő szakmunkás sem így csinálta volna.
    Ezeken a dolgokon eléggé kiakadtam, mert úgy magyarázták, mintha számolás eredménye alapján működniük kellett volna.
    Ettől eltekintve nagyon tetszett a sorozat első évada, jól előrevetíti a kegyetlen jövőt, gondolok most a hajó szétkapására a nanoszálakkal. "Ez volt az ára" - mondták. Hány gyerek halt meg?
    Formabontó, nekem bejött.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +3

      A sorozat nagyon-nagyon-nagyon elnagyoltan mutatja be, amit a könyv hihetetlen részletességgel leír. Erősen ajánljuk a könyvek (trilógia) elolvasását vagy meghallgatását (a kiemelt kommentben megtalálod a megfelelő linket
      a Luo Ji csatornához, ahol ingyenesen meghallgatható a teljes trilógia), teljesen másképp tekintesz majd az egész műre. Sajnos érdemi kritika csak az olvasás/hallgatás után tud benned megfogalmazódni. A sorozat sajnos olyan, mintha a kötelezők röviden egyik része alapján kellene komoly konzekvenciát levonni egy regényből. Nem lehet sajnos, nem működik. Szabi

    • @endrekiraly1619
      @endrekiraly1619 6 місяців тому +1

      1. Az űrben egyáltalán nincs meg az a pusztító hatása az atombombának, mint a Földön. Van viszont elektromágneses nyomás, amit a felszabaduló energia okoz, ezt használják a gyorsításra.

  • @andrasdemeter6477
    @andrasdemeter6477 6 місяців тому

    Végignéztem, de ....
    SPOILER: a 8 részben elszakadt 1 tartókötél, Kérdés miért csak akkor?
    A nanoszálak vmi elektromos kohézió által álltak össze, az atomrobbanásnak az a hátránya, hogy elektromágneses impulzust bocsájt ki, ezt a kohéziót azonnal semlegesíti...
    de mellékesen az első robbanás utáni gyorsításban az "agy" azonnal pépessé válna,
    még 1 kérdés, hogyan is tért le a pályájáról az a kapszula pár másodperc alatt??
    Elméletileg nincs olyan összetevő ami ezt eredményezné, sem gravitációs hatás, sem ütközés, tehát azon a pályán kellett volna tovább mozognia (amit az atommal elértek), talán a következő atom robbanása eltéríthette volna a pályájáról vagy nem?

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +2

      Ez egy science fiction könyv trilógiára épülő sorozat, nem pedig tudományos dokumentumfilm. Szerintem érdemes ez alapján kezelni a sorozatot, valamint javaslom a könyv trilógia elolvasását. 🙂 Szabi

    • @andrasdemeter6477
      @andrasdemeter6477 6 місяців тому +1

      @@spacejunkieH Talán majd egyszer...
      Köszi a választ!

  • @petkomolnar2107
    @petkomolnar2107 7 місяців тому

    Ha Kiss László jut eszembe, akkor egyből Szabi is...."Gyönyörű...GYŐŐŐŐNYÖRŰ...!" 😂😂😂

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому +1

      Lacintudka ezt a legjobban csinalni, onaz original, en csak altalaban ra hivazkozom 😁 Szabi

  • @LeventeGöndöcs
    @LeventeGöndöcs 7 місяців тому

    Akinek hozzám hasonlóan nincs alkalmuk sokat olvasni. Hangoskönyvben is fentvan kiváló előadásban.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      Pontosan, ennek a linkjét a kiemelt hozzászólásban meg lehet találni. Szabi

  • @rockjano
    @rockjano 6 місяців тому

    Aki már megnézte az amerikai sorozat verziót mi a véleményetek róla??? jano

  • @peterbecskei
    @peterbecskei 7 місяців тому

    Most néztem meg egy huzamban a netflix 8 részt... Nagyon tömény és több kérdésem lett mint amennyit meg tudod válaszolni... Direkt nem néztem meg (Spoler előtt) csak a felvezetőt... De most megnézem...

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      Mondd majd el a véleményed az adásunk megtekintése után. Ha nem olvastad a könyvet, biztosan, nem értesz bizonyos részeket, ugyanis a könyv és a sorozat szereplőit másképpen hívják és a cselekmény is teljesen más fordulatot vesz bizonyos pontokon. Persze a fősodor szerencsére megmaradt, de komoly változáson esett át az adaptáció. Szabi

    • @peterbecskei
      @peterbecskei 7 місяців тому

      ​ @spacejunkieH
      Most még a Kínai sorozatot nézem... Hogy legyen összehasonlítási alapom. Az adást csak félig néztem meg, hogy ne befolyásojlon a spoiler..
      valójában a könyvel kellett volna kezdeni, de ezt már lekéstem... ;)
      Lesz húsvéti szünet alatt 20 órám a kinai sorozatra... Utána nézem meg az adás végét is.. ... ;)
      Ha lesz 2. része az adásnak húsvét után szerintem oda irom majd meg..

  • @floraujvari9248
    @floraujvari9248 2 місяці тому

    Én még csak az első könyvet olvastam, valaki meg tudná mondani, hogy ebben a részben csak az első részről van szó vagy mindhárom videóban beszélnek mindegyik könyvről? Mert akkor nem nézem meg, mielőtt nem olvastam a többit. 😃

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  2 місяці тому +1

      Szia! Mi a könyv trilógiát beszéltük át, így ha nem szeretnél spoilert, akkor semmiképp ne nézd meg a sorozatunk egyik részét sem, köztük ezt sem. Legalábbis egyelőre ne 😉Szabi

  • @fire1809
    @fire1809 7 місяців тому

    Nem is lettek megválaszolva a nézői kérdések.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      Bárki nyugodtan írhat utólag kommentet, ahogy szoktuk is említeni. Ez egy bemutatkozó adása volt egy sorozatnak, és bőven lesz még alkalom választ kapni a kérdésekre akár élőben, akár utólag. - Dávid

  • @davidkiss6624
    @davidkiss6624 7 місяців тому +11

    Ha irodalmi Nobel-díjat nem is kap ez a remekmű, valószínűleg a Rick and Morty feldolgozza a sztorit persze sajátos stílusban, de legalább olyan elismerésnek számít majd, szerintem..🤓

    • @garfield584
      @garfield584 6 місяців тому +1

      Ez melyik évad, melyik rész?

    • @garfield584
      @garfield584 6 місяців тому +1

      Semmi ❤ s5e2

    • @davidkiss6624
      @davidkiss6624 6 місяців тому +1

      @@garfield584 ...hát majd remélem, hogy megteszik, mert ez az egyik szokásuk a kulturális utalások...

    • @davidkiss6624
      @davidkiss6624 6 місяців тому +1

      @@pergel-szilard 0,5 másidperc alatt sikerült megcáfolni téged a guglin, de ha nem is létezne akkor sem ostobaság amit írtam, mert a gesztus a lényeg, hogy jeleztem, hogy olyan színvonalú ez a trilógia mint a Rick and Morty 🏆🤓

    • @davidkiss6624
      @davidkiss6624 6 місяців тому +1

      @@pergel-szilard ..ha tudnád, hogy egy ilyen díj várományosával csevegsz..

  • @jozsefkovecses3461
    @jozsefkovecses3461 7 місяців тому +1

    Mi a címe az említett kínai sorozatnak?

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому

      Tencent a sorozat címe, itt a kommentek közt kiemelt kommentként találsz pár linket, azok közül az egyiken keresztül megtalálod az összes részt! Jó szórakozást 😊 Szabi

    • @ZoltanPatai
      @ZoltanPatai 7 місяців тому

      A Tencent egy kínai vállalat, nekik van egy tök más nevű streaming csatornája, oda gyártották a sorozatot. Elvileg jó nagy késéssel kirakták ingyen a YouTubre is a sorozatot, de csak elég kétséges angol felirattal. Illetve a "Viki" oldalán is fent van, de ott csak előfizetőknek, normális felirat ott is luxus. Amúgy simán az angol címére keresve is feldobja az összes kereső.

  • @KoverMadar
    @KoverMadar 6 місяців тому

    Hétfőn fejeztem be a harmadik könyvet. Ma szerda van, elkezdtem a hangoskönyvet hallgatni... lehet, hogy tetszett... 😂

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      Kifejezetten a tetszés tüneteit mutatod :D Nálam hihetetlenül betalált a sorozat, nagyon sokat fogunk még beszélni róla ezen a csatornán! 😀 Szabi

    • @KoverMadar
      @KoverMadar 6 місяців тому

      @@spacejunkieH
      😂
      Laci mondta, hogy nem értette a konstantinápolyi szálat (amikor a kurtizán kivette a fickó agyát a pincében). Szó volt valami szilánkról, ami átszáguldott a Földön, ami valami olyasmi lehetett, mint amit a Kék Űr talált, mielőtt a cseppek megtámadták volna őket és a Gravitáció űrhajót.
      De, hogy mi a kapcsolat a konstantinápolyi szilánk és a "4. dinenziós pocsolya" között, azt én sem tudom.

  • @oneilszrf
    @oneilszrf 6 місяців тому

    sajnálom, képtelen voltam elsőre meghallgatni a műsort. Amikor a sinológus 10 másodpercenként "szkifi"-zik, akkor jobb lenne, ha meg sem szólalna, mert komolytalan így az egész. :( Talán később megnézem nélküle.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      Ha javasolhatjuk, adj még egy esélyt a videónak, ne pár perc alapján ítéld meg az egész beszélgetést! Kiss Laci és Szabó Norton nagyon érdekes dolgokat mondanak a sorozatról és úgy általában a témáról. - Dávid

    • @oneilszrf
      @oneilszrf 6 місяців тому

      @@spacejunkieH Köszönöm a bíztatást, azóta megtettem. Átlapoztam az említett úr mondanivalóját és a László és a Norton beszélgetését kezdtem el hallgatni. No, az már igazán élvezetes volt :) A Lászlónak több tartalmát hallottam már és számomra garancia volt rá, hogy egy tartalmas beszélgetés lesz. (Sajnálom, mindenkinek van olyan, amit ha meghall úgy érzi, mintha az agyát tépnék és nagyon lehangolja, számomra ez a "szkifi".) Köszönöm a videót és további sikeres tartalomgyártást kívánok, remélem lesz még szerencsém többet megtekinteni. - Krisztián

    • @richardnagy354
      @richardnagy354 6 місяців тому +1

      @@oneilszrf nem vagy vele egyedül, a szkifizéstől én is agyfaszt kapok...

    • @oneilszrf
      @oneilszrf 6 місяців тому

      @@richardnagy354 köszi, azt hittem ez csak az én mániám :)

  • @ww95
    @ww95 6 місяців тому

    Mit szólt a kínai rezsim a kulturális forradalommal kapcsolatos részekhez? Eléggé keményen kezdődik a könyv ilyen szempontból.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому

      Nagyon nem is számít, mivel megakadályozni nem tudták/sikerült, hogy így kezdődjön a történet. A kínai sorozat adaptációban viszont nem így alakul a sztori kezdete, ott már valszeg sikerült kihúzni/megmásítani... Szabi

  • @40GabrielBreak
    @40GabrielBreak 7 місяців тому

    Emberek! FANTASZTIKUS HÍR! Elkészült A három test probléma, mint sorozat! A napokban láttam a trailerét! A Netflix készítette a sorozatot. Egyből eszembe jutott ez a potcast beszélgetés itt ezen a csatornán 😊
    Én nagyon izgatottam várom mit tudtak kihozni ebből a történetből
    Itt a trailer! Íme 😊
    ua-cam.com/video/cqjMfuagbPc/v-deo.html

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  7 місяців тому +1

      Köszi szépen! Ennek az előadás sorozatnak az indító gondolata a Netflix sorozat volt főleg, örülünk, hog végre megérkezett és a folytatás adásokban végre arról is szót ejthetünk. Ez az első adás amolyan beharangozó adásnak készül, hogy mire a Netflix kidobja az adaptációt, addigra megalapozzuk, esetleg kedvet csináljunk azok számára, akik bizonytalanok vagy nem is hallottak a trilógiáról. Várunk a folytatás adásokban is! Szabi

  • @tibornogradi3432
    @tibornogradi3432 6 місяців тому

    Csak egy megjegyzésem lenne. Bocs, inkább kérdem.
    Miért lenne "nyomasztó" az ha valami megszűnik? Monjuk az "élet" Akár a kollektív "élet".
    Az élet a születésről, "leélésről" (így vagy úgy, mindegy :) és megszűnésről szól. Nem? A halál épp olyan szerves része az életnek, mint a születés. Azután meg olyan mindegy, hogy mitől áll be a vég. És mikor. Van kinek csak a csecsemőkor jut. Nos...

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      Persze jogos es igazad van, ez ugy gondolom szubejktiv. Mert ha tudod, hogy vegul az egesz univerzum megsemmisul es minden kezdodik elorol, akkor mi ertelme az egesznek? Gondolom ez egy paradoxon, ami sok ember fejebe szoget ver. Sokan szeretnek azt hinni, hogy az eletnek, a letezesnek celja van. Toletesen valos lehetoseg, hogy az egegyadta semmilyen celja nincs az eletnek, egyszeruen megtortenik es elmulik. De hogy ez kiben hogy csapodik le, sz bizony teljesen egyedi, mindenki mashogy latja. Es ne feledd, hogy a mai napig a vilag lakossaganak a donto tobbsege hisz valamilyen Istenben, teremtesben, halal utani letben. Szabi

  • @ant-mt9wk
    @ant-mt9wk 6 місяців тому

    Megnéztétek azóta a Netflix sorozatot? Hogy tetszett?

  • @J24345
    @J24345 6 місяців тому

    Még nem tiszta a magánplatform használatom, jelezzétek, ha kellemetlen kérdésfelvetésem!
    Üdv! mindezt utólag, 2024. 04. 04-én írom!
    Előre csak kérdést teszek fel...
    (leírom, nekem erről mi jött le) >
    hosszabban
    Kína jóval fejlettebb ma, 2024-ben, mint mi, arányossan 2019-ben is!! akkor a piacokon a lakosság egyharmada telóval (megfeleő appal) fizetett már !! Űrhajózásuk 3. volt a mennyiségben is a Földön., etc..
    a >: 3 test... feladvány: 1 test, 2 test + a 3. Gondolom mindenki tudja, csak röviden használjuk a nyelvi mondattal?
    mert "közös tömegközép(pont) körül létezünk (keringünk).
    Igaz nagyon is
    Kiss László és Horváth Dezső, na és DGy sokszorosan kiemelhető 0. megállapítása >>
    fizika nyelve a matematika,
    emberi élő nyelvvel csak közelítünk a lehetséges leképezésére.. elmesélésére. A
    három példám az
    én gondolatom (amit én emelek ki!! mindebből)
    erre a műsorra itt!! azaz az én VÉLEMÉNYEM, MÁSNAK BÁRMI MÁS LEHET...
    3-TESTŰSÉG kb. magyarul, ha már hétköznapi módon is elmesélhető, de ez a
    trilógia alapvetése, s erre ráépül az egész emberi (kínai kulturális-forradalom uttóélete) lelki világ
    (s a lelki setétségek tömkelege...) mi nem azzal foglalkozunk!
    Gondolom az alpvetéssel (csillagászat) ill. a következménnyel... ;
    (a regényről: mintha az "Andromedatörzs" bár NEMANALÓG az ún. szophonokkal (nano / piko technológia... )
    be lenne építve az első részbe?! )
    Liu Ce-hszin (magyar átírás) " 三体; ", azaz " háromtet(ű) "2006 / 2008-ban kiadva;
    Nap-Föld-Hold: > maga Newton is foglalkozott a kérdéskörrel a 17. század második felében. A Principia című nagy összegző művében a Hold mozgásának leírásánál figyelembe veszi mind a Föld, mind a Nap gravitációs hatását. Galileo Galilei (1564-1642) mindig is kulcsszerepet játszott minden tudománytörténetben, valamint számos filozófiatörténetben. Ő a
    Kr.sz. tizenhetedik századi tudományos forradalom központi alakja,
    Galilei-ig, ill, a newtoni Principia első kiadásával megindult technikai tudomány-fejlődéssel!
    Ennek hatása értelmi tudományos gondolkodásunk mai kialakulására. (ez inkább tudománytörténet, Gazda István a nagyszerű művelője volt, ill.. a megismerés bővítése amire Somlai-Fisher Szabolcs (Ádám) remek videót készített úgy 15 -10 éve!! SZEMLÉLETES, s Prezivel még jobb!
    Kreativitás - hogyan és miért találjunk fel dolgokat? | Somlai-Fischer Ádám (yt virus-klubbos videója 9 éve).

  • @gaborbakos7058
    @gaborbakos7058 6 місяців тому

    2:02:53 Ez baromság! Egyrészt szó sincs arról, hogy a zseniknek mind hatalmas szívás volt a gyerekkoruk. Sokan pont azért tanulhattak és képezheték magukat, mert a családjuk nagyon gazdag volt és nem a földet kellett túrniuk egész életükben. Biztos, hogy rengeteg zseni egyszerűen elveszett, mert anyagi és családi körülményei miatt így vagy úgy nem jutottak lehetőséghekhez, nem tudtak utazni, tanulni, mert elnyomó családba születtek vagy a megélhetésükért kellett küzdeniük gyerekkoruktól és így nem fejlődhettek ki és nem lettek híresek és emiatt nem tudunk róluk, hogy bennük mekkora potenciál volt, ami nem fejlődhetett ki. Elon Musk említése enek kapcsán érthetetlen. Ő dúsgazdag smaragdbánya tulajdonos családba született, a dél-afrikai apartheid idején, ahol kb. ingyen, rabszolgaként dolgoztatták a feketéket a smaragdbányáikban. Vagyis csak a híreseket ismerjük, azokat, akik a rossz körülményeik miatt nem fejlődhettek, pedig hatalmas potenciál volt bennük, elsikkadtak, nem lettek ismretek és róluk egyszerűen nem is tudunk, hogy voltak és vannak.
    Más: "Nem "jing"-jang, hanem Jin és Jang".

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому

      Olvasd újra a Musk életrajzot ( ha lehet a legújabbat Walter Isaacsontól), ez nem igaz, hogy dúsgazdag volt saját elmondása szerint... Amiről pedig s kommented elején beszélsz, sz a 1800-as évek arisztokráciája, a 20. században nagyon sok zseni a semmiből jött (ne csak kutatókra gondolj).
      Szabi

    • @gaborbakos7058
      @gaborbakos7058 6 місяців тому

      @@spacejunkieH Gazdag emberek nagyon szeretik úgy beállítani, hogy milyen nagy szegénységből és nehézségek után lettek gazdagok, amiknek a nagy része csak legendagyártás, másrészt a lelkiismeretfurdalásukat is próbálják csökkenteni a kevésbé szerencsése felé való szolidaritásuk hiányával. A sikereiket próbálják olyan fényben feltüntetni, hogy az sokkal nagyobb mértékben az ő nagyszerűségük eredménye és kisebbíteni azt, hogy mennyi sorsfordító élethelyzet csak a szerencsén múlott vagy megfelelő ismerősök segítségére volt szükség, ami másoknak nem állt rendelkezésére. Van a Monthy Python-nak is egy erről szóló jelenete, amit a L'art pour l'art is feldolgozott: ua-cam.com/video/VqyLZfZHbgU/v-deo.html&ab_channel=undoojoo
      Pszichológusként azt kell mondanom, hogy minden gazdag és valamilyen módonsikeres ember műveli ezt a legendagyártást. Konkrétan hallottam olyanokat gazdag családba született emberektől, hogy szándékosan elmentek pár hétre vagy hónapra valami aljamunkát csinálni, mondván, hogy ezután majd mondhatják, hogy ők ugyan nem vetik meg a nehéz, rosszul fizetett munkáklat sem és ők milyen szar munkákat is elvállaltak korábban. Miközben erre egy pillanatig sem volt szükségük, ez csak a sztorizás miatt kellett. Szóval hazudnak.
      De a lényeg, hogy nincs ellenpélda, hiszen azok akikben meg volt a tehetség és a szorgalom, de arra kényszerültek, hogy mással foglalkozzanak, azok elkallódtak és nem lettek híresek, vagyis nem tudunk róluk. Így alakul ki az a percepciós torzítás, hogy csak a sikersztorikról tudunk és ezeknek a sikersztoriknak az emberei pedig szeretik felnagyítani a saját érdemeiket a sikerükben, mert pontosan érzik ők is, hogy mások is sikeresek vagy még sikeresebbek lehettek volna mellettük, csak nekik nem volt szerencséjük kritikus sorsfordító pontokon.
      A gazdag családokba való születésben nem is a pénz a legnagyobb előny, hanem a család minőségi kapcsolati tőkéje és az értelmiségi közeg. Olvasom egyes tudósok életrajzát és olyanokat látok, hogy hát gondolt egyet és elutazott Párizsba tanulni, aztán meg Berlinbe..stb. Hogyan, miből?? Ehhez pénz kell, ott lakni kell, enni kell, közlekedni kell..stb.
      Nekem per pillanat még BKV bérletre sincs pénzem. Sokan, akik relatíve jómódúak, el sem tudják képzelni, hogy milyen szegények mások és milyen tömegben azok és, hogy ez mértékben beszűkíti az ember lehetőségeiket.
      A pszichológiában azt mondják, hogy a emberek sikerességét legjobban az anya legmagasabb iskolai végzettsége jósolja be. Mert ha az anya értelmiségi, akkor szinte biztosan az apa is az. (értelmiségi nők nem házasodnak "lefelé") ez ad egy értelmiségi attitüdöt, értéknek számít a tudás. Másod legfontosabb aminőségi kapcsolatrendszer, amit legjobban az anyagi jólét tel korrelál. El tudnak járni olyan társaságokba, olyan helyekre, tudnak utazni, nyelveket tanulni külföldön, külföldi kapcsolatokat szerezni, akik szólnak nekik lehetőségekről.
      Nincs mese, az esetek 95%-ában bejöna papírforma és aki szegénynek született az is marad, akármit csinál és aki gazdag, az nagyon nehezen tud lecsúszni és ez determinálja a lehetőségeit is.
      Én pl. sutyó és csóró családba születtem, a szüleim kezében sosem láttam könyvet, semmire nem volt pénz. Hatalmas erőfeszítésekkel és szerencsével bejutottam az egyetemre, de semmit nem tudtam kezdeni vele. Per pillanat BKV bérletre sincs pénzem.

  • @EndreBarathArt
    @EndreBarathArt 7 місяців тому

    ez is úgy scifi mint a híres asimov írásainak nagy része? (álscifi álmodozás, lásd alapítvány)

  • @AS-bc8td
    @AS-bc8td 6 місяців тому

    Az ember itt sem tud túllépni az elméje határain.A film vége megint csak nem kínál megoldást.

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому

      A könyv trilógia lezárással ér véget, a Netflix sorozat (ha a film alatt erre gondolsz) pedig még nem ért véget, tudomásunk szerint érkezik a folytatás valamikor a jövőben. Szabi

    • @AS-bc8td
      @AS-bc8td 6 місяців тому

      @@spacejunkieH köszi

  • @vonyisz7205
    @vonyisz7205 6 місяців тому

    50:32 Nagyon durvák vagytok!
    Most kezdhetek olvasni!
    Pedig egész mást terveztem hosszúhétvégére 🤓

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      Imadni fogos, szerintem nem okoz majd csalodast 😊 Szabi

  • @balazsholocsi8593
    @balazsholocsi8593 6 місяців тому

    Gyors kérdés: Az első könyvet ha befejezem nézhető a videó? Vagy toljam le mind a hármat előtte? Fontos, mert nem akarok spoilert!

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      Ha nem szeretnel egyaltalan szpojlert, akkor el kellene olvasd a teljes trilogiat, mert ebben az adasban az egesz tortenetrol beszelunk. De tetszeni fog, foleg a 2. kotet 😊 Szabi

    • @balazsholocsi8593
      @balazsholocsi8593 6 місяців тому

      @@spacejunkieH Köszi, Szabi! Akkor belehúzok! :) Addig pedig, no go zona ez itt nekem! :)

    • @spacejunkieH
      @spacejunkieH  6 місяців тому +1

      @@balazsholocsi8593 Kalappal, kemeny menet lesz, nagyon hosszu, de ha valami megeri, az ez! 😊 Szabi