TEST KIEROWNIC - T128 vs T248

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 лис 2023
  • Tutaj ► www.thrustmaster.com/pl-pl/un... | Sponsor: Thrustmaster
    Testując te dwa modele bawiłem się ŚWIETNIE! Z resztą widzicie po mojej fryzurze, że filmik był nagrywany przez dość długi czas, bo musiałem dużo tras w ETS 2 przejechać - w imię testu :D!
    Zastanawiając się na samym początku - byłem mocno przekonany do T248 ze względu na znacznie bardziej profesjonalną budowę i stopień zaawansowania. To była kierownica, która do mnie przemawiała pod każdym względem. I rzeczywiście, jak zależy nam znacznie mocniej na realizmie to to będzie dobry wybór łącznie z tym, że można ją łatwiej rozbudować :D
    Natomiast po wielu tygodniach testów, okazało się, że mając dostęp do obu modeli, to znacznie częściej sięgałem po model Thrustmaster T128 - z prostej przyczyny. Jest mniejszy i lżejszy, a także zapewnia dużo zabawy.
    Często jak szła wiadomość na discordzie: "eee... lecimy jedną traskę?" to łatwiej mi po prostu było sięgnąć po to co mniejsze i lżejsze, gdzie "manetki możne" mogłem łatwo stopą przesunąć i byłem od razu gotów do grania :D
    Gdybym miał większe biurko i mógł mieć gdzieś z boku na stałe zamontowaną większą kierownicę, to nie miałbym żadnego problemu żeby po nią sięgać, a potem znów ją przekręcać na bok, żeby mi nie przeszkadzała ^^ Albo jakbym miał dedykowany uchwyt do kierownicy, żeby chociażby "manetki nożne" pozostawały zawsze w jednym miejscu razem z fotelem, gdzie przyjąłbym wygodniejszą pozycję (niżej bym się ustawił) to wtedy większa kierownica byłaby wygodniejsza :D
    Też bardziej do sportowej jazdy, gdzie ciągle manewruje i przewraca się nogami, to opcja z metalowymi "manetkami nożnymi" jest o wiele lepsza. Kiedy jednak jeździmy ze stałą prędkością, niewiele zmieniamy nacisk na gaz, to według mnie - lepiej jeździło mi się na T128 :D
    Tak czy siak oba te modele są godne uwagi i może coś jeszcze z nimi podziałam w niedalekiej przyszłości, więc póki co ich nie odsyłam ^^
    Jeśli podoba Ci się moja twórczość, to tutaj możesz mi pomóc:
    ► bit.ly/WesprzyjZiemniaka
    Muzyka z której zacząłem korzystać jest między innymi tutaj (link afiliacyjny):
    - bit.ly/MuzykaZiemniaka
    _________________________________________________
    FANPAGE: / ziemniakk.tv
    INSTAGRAM: / ziemniak.tv
    DISCORD: / discord
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 301

  • @grzesnkl8435
    @grzesnkl8435 7 місяців тому +5

    Dzieki twoim wczesnejszym testom udalo mi sie zakupic dobra kierownice bardzo dziekuje ❤❤❤❤

    • @tubson075
      @tubson075 7 місяців тому

      kurwa jak ona ci jeszcze nie doszła

    • @grzesnkl8435
      @grzesnkl8435 7 місяців тому

      @@tubson075 ta nie doszła isz nie pierdol

    • @wojt7er
      @wojt7er 7 місяців тому +2

      jak oglądałeś sponsorowane testy Ziemniaka, to na pewno dobrej kiery nie kupiłeś ;)

    • @Tymolos2137
      @Tymolos2137 4 місяці тому

      nie tak brzydko np kurwa@@tubson075

  • @deadpoolgameshighlights4475
    @deadpoolgameshighlights4475 7 місяців тому

    Super filmik! Kiedy mikrofony alias i alias pro?

  • @alphaszef
    @alphaszef 7 місяців тому

    Super odcinek😀😄😀😀😄

  • @frutifruti5300
    @frutifruti5300 7 місяців тому +10

    Ziemniak, akurat jako kierowca powinieneś wiedzieć, że jeśli skręcimy kierownicę podczas jazdy i ją puścimy, to w sprawnym aucie, koła będą nam się chciały same prostować, a auto powinno wtedy jechać prosto. Więc tu te sprężyny powrotne, są zasadniczo bardziej realistyczne niż ich brak.
    Jak dla mnie kierownice do gier mają jeden duży problem. Nie oddają zachowania pojazdu.
    Może tylko ja tak mam, ale podczas prowadzenia pojazdu (nie tylko auta), włącza mi się "dodatkowy zmysł czucia pojazdu".
    Kierownica delikatnie wibruje zgodnie z pracą silnika. Pod tyłkiem czuć przyczepność pojazdu. Skrzynia biegów, drganiem sygnalizuje ci czy bieg wskoczył czy nie. Na kierownicy do gier tego po prostu nie ma i miałem odczucie jakbym był "ślepy".
    Nie wiem Ziemniak czy miałeś okazję driftować. Tu, przy poślizgach, właśnie najpierw wyczujesz że auto traci przyczepność, a dopiero potem to zobaczysz. W realnym życiu to właśnie bezpośrednio czuć, w grze wideo, po prostu odgrywa się wyuczoną sekwencję ruchów.

    • @stawiniakpol2891
      @stawiniakpol2891 7 місяців тому +8

      W samochodzie koła wracają do jazdy na wprost z kilku powodów (kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, kąt pochylenia koła, odległość sworznia zwrotnicy od osi koła) . Kiera do simracingu nie może mieć sprężyny - to jest skrajnie nierealistyczne właśnie. Sprawę powracania kiery do jazdy na wprost musi robić silnik w kierownicy. Sprawdź w realnym samochodzie - na postoju skręć koła i puść kierę - nie wróci do ustawienia "na wprost" bez ruchu pojazdu. Kierownice do simracingu (takie normalne kierownice nie zabawki ze sprężyną powrotną z lichym FF) nie mają problemu by przekazywać bodźce jakie powinny przekazywać z drogi. Problem jest taki, że pokój i PC/konsola nie zapewnia podstawowych bodźców czucia pojazdu "dupskiem" i błędnikiem. Kierownica i gra komputerowa nigdy nie zastąpi realnych bodźców ALE pracując sporo w realnym motosporcie (drift rallycross rajdy) napiszę tyle - osoby ze ścisłej czołówki 80% czasu treningowego poświęca na jazdę w Simracingu, głównie po to by uczyć się tras i pewnych technik jazdy, bez obawy o koszty i minimalizując ryzyko :)

    • @KazikSky
      @KazikSky Місяць тому

      ona nie była podłączona

  • @natus3735
    @natus3735 7 місяців тому +116

    Według mnie kupno t248 nie ma żadnego sensu, gdyż w tej cenie mozna kupić na promocji t300, które jest znacznie lepsze od t248

    • @quattro085
      @quattro085 7 місяців тому +1

      o wiele lepsza przerobilem wiele kierownic logitech g27, logitech dfgt chyba ttak sie nazywala thrustmaster tsxw, aktualnie moza r5 direct drive nie zamienilbym jej na nic innego😊

    • @fb_viwe1298
      @fb_viwe1298 7 місяців тому +1

      @@quattro085 duza róznica pomiedzy tsxw a moza?

    • @Tajemniaczek
      @Tajemniaczek 7 місяців тому +18

      @@quattro085 Czytam twoj komentarz i probuje zrozumiec o czym pisales xD

    • @znasz8030
      @znasz8030 7 місяців тому +6

      @@Tajemniaczek ja chyba kumam, ale nie wiem której nie zamieniłby na nic innego Xd

    • @angelmichael1035
      @angelmichael1035 7 місяців тому +1

      kiera na paskach lub silnikiem top

  • @monster8833
    @monster8833 7 місяців тому

    Ziemniak pytanko mam w grudniu ma wyjść kierownica z Moza do xboxa nie będziesz chciał z niej recencji zrobić ?

  • @user-ex1ce7mb1v
    @user-ex1ce7mb1v 7 місяців тому

    Siema Ziemniak mam pytanie ta droższa kierownica ma pedały szerokości jakiej?

  • @isko890
    @isko890 5 місяців тому +1

    Witam Panowie, mam problem z kierownicą t248, działa kierownica ale nie działają pedały, coś gdzieś się ustawia czy powinny automatycznie zadziałać? Jestem zielony jeśli chodzi o takie sprawy, proszę o pomoc, pozdrawiam konsola xbox one

  • @lisek29
    @lisek29 7 місяців тому +1

    Dziękuję bardzo za taki film bo przymierzam się do kupienia t248

    • @nmaa000
      @nmaa000 7 місяців тому

      Lepiej kupic t128 na morele na promocji. Wtedy masz t128 + shifter w cenie samego t248

    • @lisek29
      @lisek29 7 місяців тому

      @@nmaa000 Ja w mediaexpet lub RTV chcę kupić za 9 stów

    • @chimachukwu3808
      @chimachukwu3808 7 місяців тому

      Super, a co ze sprzęgłem? Jak już brać shifter to lepiej z t248. T128 będzie faktycznie okej jeśli chcesz grać na manetkach. Sam tak robię i samą kierownicę mogę serdecznie polecić. Jednak jeśli ktoś woli dopłacić do t248 to myślę że nie jest to wcale zły wybór. Kierownica taka sama jak t128 tylko ma lepszy materiał wykonania, jest większa i ma 3 pedały, choć po materiale nwm czy są one takie spoko, ale to może tylko kwestia wyczucia/preferencji.

    • @lisek29
      @lisek29 7 місяців тому

      @@chimachukwu3808 Myślisz że jak się nie używa żadnego shiftera to lepiej t128 bo słyszałem że t248 jets tak bardzo dobry

    • @chimachukwu3808
      @chimachukwu3808 7 місяців тому

      @@lisek29 t248 też na spokojnie da radę bez shiftera. Sam mam t128, ale jak chcesz to dopłać. Zawsze jak się kiedyś namyślisz to shifter będziesz mógł dokupić a sprzęgło juz będzie. Poza tym t248 jest większa i ma lepszy materiał, więc tak nie czuć że trzymasz plastik, chyba że tak jak mi ci to nie przeszkadza. Mechanikę mają praktycznie taką samą, a moja t128 chodzi już z pół roku, ani trochę się nie przegrzewa i nic się nie psuje, więc obie na spokojnie pochodzą. Najlepiej ogloń jakieś dokładniejsze recenzje i wtedy zdecyduj która lepsza. Jak ciężko coś znaleźć po polsku to pamiętam że są po angielsku i niemiecku.

  • @kasztanowiec1782
    @kasztanowiec1782 7 місяців тому

    uwielbiam twoje testy kierownic

  • @kubinio9870
    @kubinio9870 7 місяців тому +1

    Super odcinek❤️

  • @bartosz7673
    @bartosz7673 7 місяців тому

    Kupowaś trustmastera czy jednak logitecha?

  • @byKOGR
    @byKOGR 7 місяців тому

    Dopiero teraz :o Ale bym pogral w ETS :P

  • @CasperPeak
    @CasperPeak 7 місяців тому

    Jakim samochodem jeździsz ziemniak?

  • @uzxm
    @uzxm 5 місяців тому

    Czy shifter da sie podlaczyc do t128?

  • @Pucior126
    @Pucior126 7 місяців тому +1

    Ziemniak mam prośbę czy był byś w stanie zerknąć na joystick
    Też od thrustmaster T.flight hotas one/pc i zrobić recęzje na na jego temat jak byś miał chęć lub innych

  • @Ad1..
    @Ad1.. 6 місяців тому

    Przetestujesz i dasz recenzje kierownicy Cobra GT 900 Pro Rally tak jak innych kierownic?

  • @Pogramy74
    @Pogramy74 7 місяців тому

    Bardzo bardzo bardzo bardzo fajny odcinek z❤❤❤❤❤❤❤

  • @sebahacker-fnaf2385
    @sebahacker-fnaf2385 7 місяців тому

    Miłego oglądania pozdro ziemniak

    • @Ziemniak
      @Ziemniak  7 місяців тому

      Dziękuję za pozdrowienia :D Zwłaszcza w takim okresie chłodnym, gdzie każdy jest przeziębiony ^^!

  • @the_x_Kacper546
    @the_x_Kacper546 7 місяців тому

    shifter wejdzie bez pośrednio do xboxa?

  • @AsususSan
    @AsususSan 7 місяців тому

    Będzie kiedyś test steam decka? akurat wyszła wersja OLED

  • @szymon6236
    @szymon6236 7 місяців тому +9

    Cieszy mnie, że wyszła t248, dzięki temu moja t300 którą kupiłem za 1000, zdrożała do 1700 xd

    • @Oel1ek
      @Oel1ek 5 місяців тому

      stonks

  • @pawel102
    @pawel102 7 місяців тому

    Ja mam pytanie, coto za fotel? :)

  • @maks9026
    @maks9026 7 місяців тому

    Siema, mam pytanie. Przy tej tańszej kierownicy, coś się klika (sprzęgło podobnego) przy zmianie biegu(skrzynią biegów, nie łopatką)?
    I oczywiście świetny film

    • @Frsts
      @Frsts 7 місяців тому +2

      zależy jak sobie ustawisz skrzynie biegów w danej grze, możesz ustawić skrzynie manualną, ale bez sprzęgła, przy tej kierownicy jeżeli chciałbyś grać z skrzynią manualną i sprzęgłem musiał byś ustawić sprzęgło na jakiś guzik na kierownicy

    • @chimachukwu3808
      @chimachukwu3808 7 місяців тому +1

      Jak już myślisz nad shifterem to chyba lepiej kupić kierownicę która już ma sprzęgło. Przynajmniej sam bym tak zrobił. Sam gram na t128 i pod granie same manetki są spoko.

    • @maks9026
      @maks9026 7 місяців тому +1

      Ok, dzięki za pomoc 😁

  • @michaporzezinski7043
    @michaporzezinski7043 6 місяців тому +1

    Czy T128 będzie działało w Forza Horizon 5 na PC???

  • @damiankozycz1776
    @damiankozycz1776 7 місяців тому

    Czy 128 jest kompatybilna z F123 na PS5? Z różnych źródeł wynika mi że nie jest, czy rzeczywiście może ona nie współpracować z F123?

  • @koprolity
    @koprolity 7 місяців тому +4

    Szybki i wściekły.

  • @Skafiooo
    @Skafiooo 7 місяців тому

    ziemniak czy w 2023 opłaca mi się kupić iphone 11 mini

  • @oskistos5
    @oskistos5 7 місяців тому

    XD a wczoraj, patrzyłem jaką Ziemniak poleca, a tu nagle odc.

  • @Dzingis
    @Dzingis 7 місяців тому +4

    Jestem jedynie ciekawy ile godzin przejechałeś na jakichkolwiek kierownicach? Bo jak dla mnie tylko wtedy można się wypowiadać w takim temacie. Dodatkowo że coś można tak czy inaczej podłączyć to każdy z nas spokojnie zobaczy w internetowych instrukcjach obsługi urządzenia.

    • @guarahulajdusza3453
      @guarahulajdusza3453 7 місяців тому +2

      Nie oglądałeś całego materiału, w pewnym momencie pokazał ile grał na nich przez ostatnie 36godzin w ETS2 i innych grach xD

    • @ArturHg90
      @ArturHg90 7 місяців тому

      ​@@guarahulajdusza3453jakby zagrał w nowego the crew , grida, Gran Turismo motorsport, beamng , forze! To wtedy chociażby było to obiektywne bo e ETS to na strzałkach można grać !

  • @dx87gaming
    @dx87gaming 5 місяців тому

    Ja w g920 to np do hamowania używam sprzęgła haha wtedy jest elegancko a jakbym kupił kiedyś shifter to najwyżej wyjmę taki jeden element który jest w sprężynie hamuleca i będzie chodził lżej

  • @TRIX_K1NG
    @TRIX_K1NG 7 місяців тому +4

    Wracamy do punktu wyjścia jak to się stało że znowu masz kierownicę a nie masz monitorów 360

  • @Tutel.
    @Tutel. 7 місяців тому

    cześć i miłego oglądania:>

  • @AziiTop
    @AziiTop 6 місяців тому

    to wlasnie chyba o to chodzi zeby byl jak najlepszy feedback niczym z toru badz z f1 :D dobrze ze w t248 chodzi to ciezko bo Irl jest dokladnie tak samo

    • @kubek07
      @kubek07 6 місяців тому

      t300 polecam, najbardziej realistycznie

  • @szymi1329
    @szymi1329 6 місяців тому +1

    Ziemniaki cz ragrał byś test kierownicy logitech g29?

  • @FotografiaRatowniczaJakubKamic
    @FotografiaRatowniczaJakubKamic 7 місяців тому +4

    Akurat moim marzeniem była kierownica logitech g29 lecz wydawanie 1200zł na kierownice to nie zbyt dobry pomysł ale jak zobaczyłem ten odcinek odrazu postanowiłem że zaczne zbierać na T128. Dzięki Ziemniak!!!!🥔🥔

    • @ZocusToTopka
      @ZocusToTopka 6 місяців тому

      mam taka sama sytuacje ale mysle moze nad kupnem skrzyni biegow (aka shifter) i jakbym duzo gral na niej to bym wymienil pedały

    • @arQadjo
      @arQadjo 6 місяців тому +1

      Logitech ma napęd zębaty, więc jest głośna, dodatkowo ich Force Feedback to istna grzechotka. Natomiast w tej cenie uważam że sprawa wrażenie zdecydowanie bardziej premium bardziej jak T300.

  • @slizki5777
    @slizki5777 7 місяців тому +7

    T248 nie za bardzo jest opłacalna. Często są promocje na T300RS gdzie można dorwać ją już w cenie 1150-1200. Dopłacasz 200 złotych i masz pasek zamiast zębatek, wymienialną obręcz która też jest metalowa swoją drogą i ogólnie lepsze wykonanie. No ale trzeba jednak polować na te promocje i czekać cierpliwie. Natomiast manipulatory w T248 są już jednak lepsza względem T300

    • @TrybikPLL
      @TrybikPLL 7 місяців тому +3

      Pokaż mi sklep w którym t300rs jest za 1.2k. Trzy lata temu owszem ale teraz to chyba używana.

    • @TheMaagnuuM
      @TheMaagnuuM 7 місяців тому

      Nie ma szans na taką cenę od dwóch miesięcy obserwuję kierownice i jedynie w media expert można wyrwać ją za 1400 najtaniej.

    • @jannowak1533
      @jannowak1533 6 місяців тому +2

      T300 RS GT to aktualnie 1600zł wątpię że będzie promocja o 400zł mniej

    • @slizki5777
      @slizki5777 4 місяці тому

      Dziwnie. Ja kupiłem w listopadzie 2020 za 1050zł xD

    • @amerikaa8615
      @amerikaa8615 Місяць тому

      @@TrybikPLL wlasnie kupilem t300rs gt za 750zł używana , ale w mega stanie:)

  • @PreZes_58
    @PreZes_58 7 місяців тому +16

    Ty to jednak jestes, zaczolem sie zastanawiac jaka kierownice sobie kupic jakies 20min temu i nagle wlatuje odcineczek z testami kierownic

    • @quess_
      @quess_ 7 місяців тому +9

      poszukaj promek na t300 rs gt, na promce kupisz za 1400/1500zl, niz tanszego nie ma sensu i jest o niebo lepsza niz taki t248

    • @dan6583
      @dan6583 7 місяців тому

      @@quess_ racja

    • @Puga54
      @Puga54 7 місяців тому

      ​@@quess_ej a t300 jest na Xboxa i pc czy tylko ps i pc?

    • @Hazu-
      @Hazu- 7 місяців тому +3

      g29 też spoko jak znajdziesz za 700/800zł z gwarancją. Bez przesady, nie każdy kupuje kierę aby jeździć zawodowo, to jakby do gier tylko rtx 4080 bo w cs nie można grać w 120fps musi być 1000fps jak prosi xD poza tym masę ludzi by ograło większość na takiej t248 vs normik na moza / fanatecu. To zabawki fakt ale jak ktoś poważnie myśli o simracingu to raczej nie będzie oglądał poradnika od zieminaka
      @@quess_

    • @Hazu-
      @Hazu- 7 місяців тому

      od czegoś trzeba zacząć, ważne aby śmigać, a nie kupić taką za półtora koła i aby się większość czasu kurzyła :D to klucz

  • @rentojad
    @rentojad 7 місяців тому +2

    Teraz są promocje w kilku sklepach. T128 można kupić za 579zł. W Amazonie jest też TMX na promocji za 630zł.

    • @chimachukwu3808
      @chimachukwu3808 7 місяців тому

      Też dzisiaj zobaczyłem cenę za t128. Sam dałem 700 i myślałem że w tym przedziale to sztos a za praktycznie 550zl to juz wgl tylko brać

    • @rentojad
      @rentojad 7 місяців тому

      @@chimachukwu3808 No, ja właśnie kupiłem na amazonie kilka dni temu za 580, ktoś wrzucił okazję na pepperze. Fajna kiera, tylko pedały trochę małe.

  • @wojtekkilon856
    @wojtekkilon856 7 місяців тому

    fajny film przyjnajmniej będe wiedział jaką kierowniece kupić bo mam kobre taką bardzo słabą

  • @kael5488
    @kael5488 7 місяців тому

    dokładnie nie do końca się nadajesz do recenzji kierownic

  • @end.rcover170
    @end.rcover170 7 місяців тому +1

    jezeli chodzi o shifter Usb jest tylko do PC a te pinowe wejscie do Ps

  • @ekzo6978
    @ekzo6978 7 місяців тому

    co po g29? ktos cos poleci? glownie na driftu czyli zalezy mi na szybkim odbijaniu kierownicy

  • @Szopin1
    @Szopin1 6 місяців тому

    super film przetestuj kierre cobra gt600 pro

  • @B4byJasper
    @B4byJasper 7 місяців тому +2

    To teraz porownanie t248 z logitechem g29/g920(nie mam pojecia czym one sie roznia)

    • @kapix2132
      @kapix2132 7 місяців тому

      Te dwa modele co podałeś to po prostu zależy czy chcesz układ pc/ps czy pc/xbox. O ile nie pomyliłem modelowo

  • @grekQ
    @grekQ 7 місяців тому

    Powodzenia :)

  • @petro2115
    @petro2115 7 місяців тому

    Mam pytanie czy można tą skrzynie biegów podłączyć do kierownicy z logitecha dokładnie tego g saitek

    • @Ziemniak
      @Ziemniak  7 місяців тому +1

      W przypadku PC'ta to skryznię podpina się przez USB i możesz ją zmapować w gierce :D Więc teoretycznie tak :D

    • @petro2115
      @petro2115 7 місяців тому

      dzięki za odpowiedz@@Ziemniak

  • @RobertAKTM
    @RobertAKTM 7 місяців тому

    Kiedy MOZA będzie testowana u ciebie?

    • @RobertAKTM
      @RobertAKTM 7 місяців тому

      Bo MOZA to jest producent baz direct drive ale są zestawy, które zawierają bazę, kierownicę i zestaw manipulatorów nożnych, więc może kiedyś jak się uda, to może przetestujesz taką kierownicę u siebie

  • @KAMCIO_
    @KAMCIO_ 7 місяців тому

    FANATEC

  • @wiktor6246
    @wiktor6246 7 місяців тому

    Posiadam T128 i zastanawiam się nad zakupem shiftera czy to dobry zakup czy raczej nie?

  • @mich5245
    @mich5245 7 місяців тому

    @Ziemniak zrobisz test kierownic cobra GT 900 pro rally i jakiegoś fanateca

  • @piaskune34
    @piaskune34 7 місяців тому +5

    Polecam zrobić materiał z Kubą Świderskim. Te dwie kierowniczki to niestety zabawki na imprezę przy coli i paluszkach bo jak ktoś po spożyciu by takie 128 wyrwał by z łoża. Taki entry level to TX/T300 i T-lcmy.

  • @szymonmiller5699
    @szymonmiller5699 18 днів тому

    ziemniak super odcinek jak zwykle ale co do kierownic to wszystko co mowisz jest zrozumiale do eruo trucka czy nawet lunego grania w asseto lub nfs ale jesli chodzi o wyscigi to wolalbym nawet kupic chinskiego pxn v10 albo v12 lite jesli chcialym tanio a o logitechu g29 nic nie mowie

  • @ukaszk5106
    @ukaszk5106 7 місяців тому +6

    1:04 Do komputera podłącza się shifter na jeden sposób - poprzez USB. Podłączając go do bazy i chcąc grać na PC, większość gier go nie wykryje. Jeżeli chodzi o podłączanie go do bazy, to robimy to wówczas gdy shiftera chcemy użyć, gdy korzystamy z konsoli. Shifter ogólnie jest w porządku, trochę plastikowy, ale nie sprawia wrażenie tandetnego. Na minus przemawia głośność jego działania, tutaj warto zaopatrzyć się w gąbki, które sobie dotniemy i obłożymy nimi wnętrze shiftera.

    • @Ziemniak
      @Ziemniak  7 місяців тому +5

      Bardzo dobry komentarz :D Tak, podłączenie to "pinowe" jest pod konsole, bo wtedy kompatybilne gry powinny wykrywać podpięty shifter. Natomiast do komputera podpina się go osobnym przewodem USB ^^

  • @Zaba_vlog27
    @Zaba_vlog27 7 місяців тому

    Z chęcią się wypowiem jako posiadasz T248. Na samym początku powiem, że troszke dałem ciała, ale nie trafiłem na dobrą promocje T300 w tym czasie jak kupowałem kierownicę. Nie używam jej bardzo często, ale jestem zadowolony. Wybór padł na T248 z racji, że ma wspomaganie na pasku, multifunkcyjność i bardzo przemówiły do mnie manipulatory nożne. Z hamulca jestem bardzo zadowolony, bo jest już jakaś realistyka opór na hamulcu jest bardzo satysfakcjonujący i nie mam problemu ze stopami przy dłuższym graniu. Jeśli chodzi o łopatki do zmiany biegów, jest na to patent. Grubsza gumka recepturka je wycisza. Posiadam również skrzynie TH8S i po dłuższym użytkowaniu raz, że nie jest już taka głośna.. a druga sprawa, że biegów nie wbijasz pchając dźwignie tylko przesuwasz wajche do końca ręką co też daje dużo cichszy efekt. W połączeniu z Playseat Challenge i hydro z alliex, dla moich potrzeb jest na prawdę mega zabawa. Pozdrawiam !

    • @jaro931027
      @jaro931027 7 місяців тому

      jakie wspomaganie? xd to jest ffb, on ma ci dawac informacje co sie dzieje z autem a nie pomagać nią kręcić xd

    • @chimachukwu3808
      @chimachukwu3808 7 місяців тому

      Chodzi mu raczej o to co siedzi w podstawie, mechanizm z jakiego korzysta sama kiera. Dawno kupowałem swoją t128 więc szczegółów nie podam xd

    • @jaro931027
      @jaro931027 7 місяців тому

      ​@@chimachukwu3808 ale żadne wspomaganie nie siedzi w podstawie. To jest Force Feedback, czyli dosłownie "odpowiedź siły". Z jednym co się zgodzę to, że pasek przez który jest przekazywana siła z silnika na koło kierownicy to dobra rzecz. A przynamniej lepsza niż zębatki które powodują spora bezwładność przez luzy i ucieka sporo danych które przy jeżdżeniu pro ratują dupę. Chociaż dziś już każdy kto może sobie pozwolić jeździ na Direct Drive czyli bezpośrednio silnik umieszczony na wałku od koła.

    • @chimachukwu3808
      @chimachukwu3808 7 місяців тому

      @@jaro931027 no nie, nie ma wspomagania XDD po prostu myślę że chodziło mu właśnie o mechanizm a nie o wspomaganie - założyłem że źle dobrał słowa. A odnośnie ffb w tej kierze to sam ustawiłem to na 20% bo jak dam więcej to jakoś za ciężko wtedy chodzi kierownica, jest to dla mnie trochę sztuczne.

    • @jaro931027
      @jaro931027 7 місяців тому

      @@chimachukwu3808 kierownicę ustawia się raz praktycznie wszystko na pełne wartości, całą resztę ustawiasz w konkretnym symulatorze. No chyba że grasz w gówno-arcadówki pokroju tych od codemasters no to fakt pewnie tam się nie da nic ustawić.

  • @Alpoki
    @Alpoki 7 місяців тому

    Kiedy film z @ZMASLO?

  • @ArturHg90
    @ArturHg90 7 місяців тому

    Panie jaki zestaw do takiej karty : NVIDIA RTX 6000 Ada Generation Quadro RTX 6000 48 GB

  • @Pokoj_z_Wada_Wymowy
    @Pokoj_z_Wada_Wymowy 7 місяців тому

    siema rozdał byś kiere

  • @Korolowsky
    @Korolowsky 7 місяців тому +1

    czy tylko mi ten film przypomina adwent tech

  • @krzeczkop
    @krzeczkop 7 місяців тому +1

    Meszek 🤣. Ziemniak + meszek = kiwi

  • @fryderykcalka5777
    @fryderykcalka5777 7 місяців тому

    Cześć ziemniak byłem kiedy byłeś w Arkadii widziałem na filmie że masz Skode ja też mam Skode ale kodiaq

  • @fazeradzio2151
    @fazeradzio2151 7 місяців тому

    5 dzień czekania aż ziemniak złoży mi komputer

  • @chimachukwu3808
    @chimachukwu3808 7 місяців тому +1

    Sam mam t128 i do zabawy w jakąś szybszą jazdę jest spoko. Od symulatorów mam samochód.

  • @adrianwodarczyk4849
    @adrianwodarczyk4849 7 місяців тому

    odcinek spoko, ale fajnie jakbyś dodał jakiegoś logitecha do tego czy innej marki sprzęt

    • @natus3735
      @natus3735 7 місяців тому

      A po co o kierkach Logitecha jak nie ma nic ciekawego
      Bo g29/g920/g927 to kiery na przestarzałym systemie zębatek.
      A nowe dd od logitecha jest za drogie jak na to co oferuje

    • @adrianwodarczyk4849
      @adrianwodarczyk4849 7 місяців тому

      @@natus3735 zawsze to jakieś większe porównanie, nawet do starszych modeli, sam mam logitecha i na przykład nie wiedziałem że w tych trustach jest inny, nowszy system zębatek, a takto mógłby porównać nowy ze starym i czym się różni

  • @Rosiu_z_aparatem
    @Rosiu_z_aparatem 7 місяців тому

    ah euro truck piekna sprawa gdyby nie Enigma co robi kółko różańcowe na lewym pasie

  • @wilczek1121
    @wilczek1121 7 місяців тому

    dwudziesty :)

  • @qpson
    @qpson 7 місяців тому

    SIemanemaneczko Ziemniak kiedy będzie odcinek z modernizacji nowego studia? Uwielbiam twoje filmy i życze powodzenia w adwentwechu!

    • @Ziemniak
      @Ziemniak  7 місяців тому

      Póki co przez ostatnie dni... większość spędzam w piwnicy ^^ Więc niebawem będzie update bo dużo się tam dzieje :D Zrobię aktualizację ^^! Jak najbardziej, jutro zapewne będę kończyć lampę do końca i będę kładł wykładzinę :D!

  • @1MCfocus1
    @1MCfocus1 3 місяці тому

    Polecam T300RS od Thrustmastera lub Cammusa C5. T300RS jest naprawdę świetny, lepszy konkurencyjnego logitecha - osobiście testowałem i mam Thrustmastera (Logitecha G29 oddałem). Jednak direct drive to wyższa pólka jakościowa i Cammus C5 do tej kategorii należy, ale cenowo jest na poziomie T300RS i słyszałem bardzo pozytywne opinie o nim, choć samemu nie jeździłem.

  • @VincentVega3291
    @VincentVega3291 7 місяців тому

    słychac i widac ze total sponsoring, na przemian zachwalanie droższej, później jednk tańszej ..żebyt nie zdyskredytować żadnej z opcji. litości.

  • @PierreOG
    @PierreOG 7 місяців тому

    Warto sie zastanowic o dd od fanateca ktore jest akutalnie ponizej 2k i zjada te "kierownice" na sniadanie

  • @waldemarpulkowski6367
    @waldemarpulkowski6367 7 місяців тому +1

    Używam TM TX z tym shifterem jest świetny !!👍

    • @Ziemniak
      @Ziemniak  7 місяців тому

      A jak TX się sprawuje :D?

    • @nieznany4124
      @nieznany4124 7 місяців тому +1

      Właśnie zastanawiałem się nad kupnem kierownicy Thrustmaster TX. Czy mógłbyś coś o niej opowiedzieć? Jak długo ją masz, czy jest cicha, ewentualne wady tej kierownicy i jak sprawują się "manipulatory nożne" T3PA?

    • @waldemarpulkowski6367
      @waldemarpulkowski6367 7 місяців тому +1

      @@nieznany4124 Posiadam wersję na Xboxa oraz PC kierownicę mam od miesiąca i jestem bardzo zadowolony jest silna, dokładna oraz działa na systemie pasków, w zestawie z nią są pedaly T3PA shifter bardzo dokładny oraz cichy od ciebie zależy jak agresywnie będziesz wrzucać biegi. Jeśli szukasz wersji na PC polecam TM T300 RS jeśli wersja konsolowa tylko TM TX pozdrawiam 👋

    • @nieznany4124
      @nieznany4124 7 місяців тому +1

      @@waldemarpulkowski6367 Wielkie dzięki za recenzję, również pozdrawiam

    • @mietowy2014
      @mietowy2014 7 місяців тому

      ​@@Ziemniakczęść mógł byś mi powiedzieć czemu jak zmieniłem płytę główną procesor nowy podłączyłem dysk z systemem nie odpala się windows tylko bios i nie mogę odpalić windowsa a dysk jest dobrze podłączony

  • @tequilla4226
    @tequilla4226 7 місяців тому +1

    Ziemniak jesteś zaprawiony w kierownice. Czy jest na rynku kierownica której łopatki można ustawić jaki oś Y a nie przyciski 0/1?
    Jestem osobą niepełnosprawną, która nie może korzystać z dolnych pedałów, a sterowanie 0/1 jako gaz / hamulec absolutnie nie jest zadowalające. Czy zostaje mi jedynie dalej jazda na padzie?

  • @darkodarkos920
    @darkodarkos920 7 місяців тому +1

    wlasnie zakupiona T128 za 579;)

  • @FirssenSimracing
    @FirssenSimracing 7 місяців тому

    Obie to plastikowy szajs przy poprzedniczce - T150. Jedyne Thrusty jakie aktualnie mają sens to T300/TX i TS-PC/XW/T-GT.

  • @TheSiera71
    @TheSiera71 7 місяців тому +3

    Tylko Fanatec najlepszą opcja odczucia cena możliwość konfiguracji według własnych wymagań 😎

    • @Grovenn_Grzybiarz
      @Grovenn_Grzybiarz 7 місяців тому

      jaki model?

    • @ArqSa
      @ArqSa 5 місяців тому +1

      I kilka miesięcy oczekiwania na przesyłki, często niekompletne :) Na konsolę może i fanatec, bo nie ma tam dużej konkurencji w DD, ale na PC już raczej bym się nie pchał w ten anty-klient system.

    • @raffaello3946
      @raffaello3946 4 місяці тому

      @@ArqSa zwłaszcza na start lepiej kupić coś znacznie tańszego jak jakiś logitech

  • @KaSzel7A
    @KaSzel7A 7 місяців тому +2

    Hej Ziemniak mam pytanie. Kupiłem z ALLEGRO LOKALNIE WIEM, GTX'a 1650 ale bez tej wtyczki do zasilania jak są z przodu. Kupiłem do nowego kompa (nie żaden upgrade). No i przesiadłem się na Win 11=stke i... Są problemy. Miałem raz tak, że jak oglądałem sobie filmik na YT, to gdzieś a połową mi sie film skraszował i musiałem kompa restartować, i kiedy nawet chciałem go z obudowy zresetować to nie chciał musiałem go wyłączyć i włączyć ręcznie. Albo jeszcze jak odpalam cs'a dwójke i mnie ładuje do menu to mi sie albo komp sam restartuje, albo do steama mnie wywala albo mi scina i musze restartować. Tak samo z innymi grami. ETS, ATS WoT... ALE, spróbowałem zainstalować sterownik jeszcze raz to mi odpala, ale potem po jakimś czasie znów to samo. Czy to kwiestia Windowsa, czy karty, nie wiem ale naśmieszniejsze jest to, że w opisie sprzedawcy (tej karty) było napisane, że ,,karta ni po kopaniu'' xD. Także nwm może wiesz jak mi pomóc?

    • @puzio86
      @puzio86 7 місяців тому +1

      idź do serwisu chłopie a nie du%# zawracasz, powodów może być wiele i nikt tego zdalnie nie stwierdzi!

    • @KaSzel7A
      @KaSzel7A 7 місяців тому

      aha@@puzio86

    • @klaudek8758
      @klaudek8758 7 місяців тому

      jak bez tej wtyczki do zasilania? Albo sterowniki gówniane albo karta do kosza.

    • @klaudek8758
      @klaudek8758 7 місяців тому +1

      Nie kupuj więcej kart używanych szczególnie tak tanich jak 1650, lepiej dopłacić a nie kupować kota w worku.

    • @KaSzel7A
      @KaSzel7A 7 місяців тому

      nom normalnie, znaczy wiem nie normalnie@@klaudek8758

  • @janpiesko2024
    @janpiesko2024 2 місяці тому

    a co z logitech g920

  • @erykniedbaa6880
    @erykniedbaa6880 7 місяців тому

    Dawno tak bardzo nie zgadzałem się z Twoją opinią. Bo założenie posiadania kierownicy jest zupełnie inne niż przyjemna jazda. To ma być symulacja, więc wszystkie wady który szukasz to tak naprawdę zalety. 7 biegowa skrzynia? Świetnie bo są auta co mają takie skrzynie i mając zwykła H6 nie masz jak wbić 7, a odwrotnie to po prostu nie używasz siódmego biegu. Problem z trafianiem biegu? No w prawdziwym aucie też można wrzucić 5 zamiast 3, kwestia wprawy. Uciekające pedały? XD Stanowisko trzeba tak przygotować aby to było stabilne. I tak można dalej wymieniać a w skrócie chodzi o to aby to była symulacja a nie relax, kierownica daje przewagę ale w trybie symulacji, do relaxu to lepiej mieć pad w ręce bo inaczej na kierownicy można się zamęczyć

  • @KorteXovatY
    @KorteXovatY 7 місяців тому

    Gaz i hamulec, a sprzeglo to gdzie?

    • @OrtonTheBestPL
      @OrtonTheBestPL 3 місяці тому

      W automacie nie ma sprzegła

    • @KorteXovatY
      @KorteXovatY 3 місяці тому

      @@OrtonTheBestPL shifter jest a sprzęgła nie ma, trochę śmieszne

  • @21Kubeq
    @21Kubeq 7 місяців тому

    ten kabelek to jest mini din lub PS/2

  • @szmonkoakowski6773
    @szmonkoakowski6773 7 місяців тому

    0:45

  • @kutmistrz
    @kutmistrz 7 місяців тому

    Siema może ktoś polecić kerownice i skrzynie biegów do farminga 22

  • @yerbaseq
    @yerbaseq 7 місяців тому

    Ziemniak raczej mnie nie pamietasz ale kiedy nagrywales film i monitorach w tym monencie kupowalem monitor a dzis mam zamiar kupic kierownice i co i film 😂

  • @jakmen7312
    @jakmen7312 7 місяців тому

    odcineczek z essą

  • @Wavy672
    @Wavy672 7 місяців тому

    Kurczę, wybłagałem od rodziców t150 na święta, widze ten film i prztpominam sobie o t128 patrze, jest tansza i ma mocniejszy ffb, t150 juz kupiona wiec za pozno zeby zmienic, troche szkoda, nie wiem jak z wykonaniem, w sensie czy jest lepsze ale tak czy siak :/
    Swoją drogą ciekawe byłoby porównanie t150 i t128, myślę ze nie tylko ja bym to chętnie obejrzał 😅

    • @hubertt2777
      @hubertt2777 7 місяців тому

      T150 jest spoko. Przejeździlem na niej blisko 1000 godzin i dalej działa bez zarzutów. Lecz czas już przenieść się na lepszy sprzęt 😂

  • @wariatmargarita608
    @wariatmargarita608 7 місяців тому

    a ja mam za ciężką nogę i zawsze się kręcę po zakręcie 🙃

  • @krzysztofnowosielski7958
    @krzysztofnowosielski7958 7 місяців тому

    mugłbyś zrobić kompa do 4500zł bo niedługo chcę kupić

  • @sajon6438
    @sajon6438 7 місяців тому

    Pierwszy miłego oglądania misie :)

  • @KIKKAAA685
    @KIKKAAA685 7 місяців тому

    Jest rok 2070, jak wtedy będzie wyglądać rynek pc? Czy już hologramy jak na star treku albo prawdziwa wirtualna rzeczywistość połączona pod mózg to będzie codzienność?
    Czy ktoś będzie miał w ogóle pc w domu? Czy będzie server z gotowymi pc poza domem graczy jak kablówka płacona na miesiąc abonament))..,

    • @Ziemniak
      @Ziemniak  7 місяців тому

      Może.... Będzie granie w chmurze, które bezpośrednio będzie transmitowane do naszych mózgów :D? A grać będziemy wyobraźnią bez żadnych kontrolerów :D

  • @wojtekwojtek9916
    @wojtekwojtek9916 7 місяців тому

    A dla 12 latka którą wybrać ??

    • @pieczarek2137
      @pieczarek2137 7 місяців тому +1

      @wojtekwojtek9916 też się zastanawiam też mam 12 lat i szukam taniej kierownicy do farminga

  • @Shroood
    @Shroood 7 місяців тому

    mam pytanie czy ten shifter od thrusmastera dzialal by z kierownica genesis seaborg 400?

    • @---pp7tq
      @---pp7tq 7 місяців тому

      Odpisywał, tylko powtórzę. Shiftera podłączysz do PC niezależnie od kierownicy i niezależnie zmapujesz jego controllsy, więc powinno hulać

  • @janjan2088
    @janjan2088 7 місяців тому

    Ziemniaku może jakiś odświerzenie filmu o podkładkach chłodzących w końcu lata caraz gorętsze

  • @piotrjozefczyk8798
    @piotrjozefczyk8798 7 місяців тому

    Ziemniak sprawdź proszę pxn v10

  • @PiesxdYt
    @PiesxdYt 7 місяців тому

    Jestem 13letnim fanem i jeśli była by opcja odkupienia po taniości byłbym wdzięczny 😅😅😅😅

    • @slo372
      @slo372 7 місяців тому +2

      Dlaczego miałby ci niby sprzedawać cokolwiek po taniości? I co zmienia fakt że masz 13lat

  • @xShadow_97
    @xShadow_97 7 місяців тому

    sam używam t128 i nie narzekam osobiście mogę polecić

  • @KubaTomaszukALEJAKTOTV
    @KubaTomaszukALEJAKTOTV 5 місяців тому

    MIESZEK, nie meszek :D

  • @radekmcgorge8085
    @radekmcgorge8085 7 місяців тому

    Może ktoś kto się zna i czyta komentarze podpowie mi co najlepiej kupić, żeby pograć w f1 na kierownicy w stylu thrustmaster tm open wheel? Zależy mi na tym by oddała odczucia przez feedback, ale też by móc zmienić „nakładkę” idk jak to nazwać. Po prostu zmienić kierownicę na standardową okrągłą. Nie znam się absolutnie, więc wybaczcie jeśli coś nazwałem nie tak. ;)

    • @radekmcgorge8085
      @radekmcgorge8085 7 місяців тому

      ps. chciałbym przeznaczyć około 1500-1800pln

    • @chimachukwu3808
      @chimachukwu3808 7 місяців тому +1

      Zobacz czy T300 będzie ok. Ew. jakaś moza, r3 może będzie w tym przedziale. Inaczej chyba musiałbyś dopłacać.

    • @hubertt2777
      @hubertt2777 7 місяців тому +1

      T300 lub tx zależy czy grasz na Xbox czy ps

  • @Mr.Whisky
    @Mr.Whisky 6 місяців тому

    Nie macie wrażenia ze te wszystkie pedaly maja strasznie zly kat ? Sa one prawie pionowo przez co po kilku minutach cale stopy bola i lapia skurcze

  • @K3F1RRACING
    @K3F1RRACING 7 місяців тому

    przetestuj thrustmaster dd

  • @witek2397
    @witek2397 7 місяців тому

    Jakie przejście😆😆 ,,Dlatego powstały kierownice. Dlatego zaczniemy od skrzyni biegów" ten odcinek zaczyna się 0:50