Dobry Materiał oraz rozwiązania. Rozpatrywałem zmianę swojego zestawu Termet Moduł wielostrefowy (SIM WP 2Z typ 2LTE.1HT.YP) na jeden z podanych przez Was ponieważ nie osiągam standardowych przepływów na wszystkich pętlach w rozdzielaczach (1.5l). Dom dwa pietra, tylko podłogówka ok 260m2, Piec gazowy kondensacyjny 25kw, dwa rozdzielacze na dole i jeden na górze. Góra i dół to dwa osobne obiegi połączone do wspomnianego modułu wielostrefowego termet SIM. Myślałem, że mizerne przepływy (max 1l na pętlę) na rozdzielaczach to wynik małych średnic rur i śrubunku w tym zestawie (3/4''), gdzie rury z kotła do grupy pompowej to 26 a rury z zestawu pompowego do rozdzielaczy to 32 i myślałem, że grupa pompowa z pompami 15/6 to takie wąskie gardło. Mogę się mylić, skoro zestawy Afriso tez są proponowane na śrubunku 3/4'' na wyjściu za pompami i nawet z takimi samymi pompami. Czy uważacie, że zmiana na jeden z proponowanych zestawów polepszy sytuację? Trochę buczy ten zestaw kiedy pompy pracują na maksymalnym biegu dla stałego ciśnienia.
To, że pompy buczą, jest spowodowane najprawdopodobniej zapowietrzeniem pomp. Możliwe, że ma Pan zbyt duże straty na instalacji spowodowane przewężeniami rur i pompa obiegowa nie daje rady przepchać czynnika grzewczego.
@@AFRISOpldziękuję za informację. Mam jeszcze jedno pytanie, czy kupując taki zestaw Afriso do podłogowki z dwoma obiegami (parter, piętro) czy np. można zamontować w tym zestawie pompy o różnych mocach? silniejszą pompę na parter gdzie jest więcej metrów podłogówki a na poddasze zostawić tą z zestawu? Czy dwie różne pompy podłączone do jednego sprzęgła zakłócą równowagę przepływów itp?
Może Pan tak zrobić, jeśli pompy będą odpowiednio dobrane, to nie powinny na siebie negatywnie wpływać. Jednak należy pamiętać, że suma wydajności pomp na instalacji nie powinna być większa niż wydajność pompy kotłowej.@@piotr9098
Wszystko super. Tylko mogłaby być opcja dokupienia płaszcza izolacyjnego do tych zestawów. Jak mam mieć całą instalację zaizolowaną oprócz sprzęgła i grup pompowych to już wolę zastosować grupy PRIMOTHERM
Rozumiem, że można obrócić sprzęgło z lewej na prawą stronę, ale czy można obrócić góra dół? Zamieniając miejscami odpowietrznik z zaworem spustowym? Wówczas zasilanie sprzęgła byłoby poniżej powrotu. Byłoby to korzystne dla mnie ze względu na układ rur w pomieszczeniu.
Panie Tomaszu pięknie wyglada to wszystko jak Pan mówi i objaśnia na filmikach , ale już w praktyce się nie sprawdza 😊. Po waszych filmikach zdecydowałem się na zakup BLH 890 na 3 obiegi , oczywiście po wcześniejszej konsultacji z waszymi ekspertami. Mam kocioł viessmann 100 25 kv Z którego wychodzą 3 obiegi . 1 .grzejniki 3 szt 2. 10 sekcji podłogówki który znajduje się w kotłowni . 3. 9 sekcji W drugiej części domu wszystko na parterze .. Po podłączeniu wszystkiego kocioł zdaje ciepła wodę tylko na grzejniki i jeden obieg podłogówki , drugi obieg podłogówki pozostaje zimny 😢 , GDZIE TI RÓWNOMIERNE ROZPROWADZANIE CIEPŁA O KTÓRYM Pan Mówi ?????. Po konsultacji i AFRISO dostałem odpowiedz ze może za słaba pompa w piecu .. wiec po co te pompy na sprzęgle ??? Zakładając ze pompa na piecu pionie te 3 obiegi to bum nie wydawał niepotrzebnie 4500tys złotych na osprzęt który nic nie zmienił w funkcjonowaniu ogrzewania w moim domu .. Ogólnie nie polecam ..
Sprzęgło to element umożliwiający równomierne rozprowadzenie ciepła. Ale sama obecność sprzęgła w instalacji nie wystarczy. Każdą instalację grzewczą trzeba równoważyć hydraulicznie, by każda jej część dostawała odpowiednią ilość ciepła. Pompy na sprzęgle wyciągają ciepło ze sprzęgła i nie są w stanie zaciągnąć ciepła ze źródła ciepła - od tego jest pompa kotłowa. Jeśli pompy na instalacji pracują na większej wydajności niż pompa kotłowa, to instalacja będzie niedogrzana. Powstały problem nie wynika z zastosowania BPS, tylko z braku ustawienia odpowiednich przepływów.
To kwestia odpowiedniego wyregulowania, a nie wadliwego sprzętu. Msz problem ewidentny z przepływami, a nie rozkładem ciepła, znajdź ogarniętego hydraulika, to ci to ogarnie, a nie takiego, który będzie na sprzęgło zrzucał.
Witam Ostatnio przerabiał u mnie hydraulik kotłownię. Mam sprzęgło z którego mam wyjścia na dwie pompki które obsługują podłogówkę na dole i górze. Niestety straszny hałas niesie się po domu z tego sprzęgła. Wszystkie pompki razem z tą dolną(3) która zasila sprzęgło włączone są na 1 biegu. Jaka może być tego przyczyna?
Duże prawdopodobieństwo, że ma Pan zapowietrzony układ. Dobrze jest zamontować separator powietrza lub dać pompy obiegowe na wyższy bieg, żeby "przegonić" powietrze z układu.
Witam robiłem podłogówkę w salonie poza kotłownią mam za długą pętle co mogę dołożyć tam przy rozdzielaczu masz jakiś zestaw z pompką i termostatem ? Dodam że w kotłowni posiadam już pompę wilo do 6 m podnoszenia .. Pompa ciepła ..
Jeżeli pompa obiegowa w pompie ciepła jest za słaba to należy układ rozdzielić: obieg kotłowy i obieg instalacyjny. Jak to zrobić w instalacji z pompą ciepła pokazaliśmy tutaj; ua-cam.com/video/9xnz3nf8mZk/v-deo.html
Witam serdecznie chciałbym się dowiedzieć czy są prawe i lewe gotowe zestawy sprzęgła hydrauliczne na dwa typy ogrzewania podłogowego i grzejniki u mnie jest podłącze z rozdzielacza po lewej stronie i zastanawia mnie czy tylko zmienia się odpowietrznik z zaworem spustowym czy są prawe i lewe zestawy dziękuję pozdrawiam
pytanie o sprzęt, bo film już jest trochę stary i elementy nie są dostępne. Mam do zasilenia dwa obwody: obwód grzejnikowy i obwód podłogówki. Zasobnik CWU jest zasilany bezpośrednio z kotła. Potrzebuję sprzęgło z stali nierdzewnej z dwoma wyjściami. Do tego jedną grupę pompową z zaworem mieszającym i siłownikiem, oraz drugą grupę bez mieszania. Chciałbym na pompach wilo. Możecie zaproponować jakiś zestaw ?
Jeśli by Pan chciał zestaw podobny do tych przedstawionych na filmie mogę Panu zaproponować zestaw BPS o kodzie 9090620, mieszacz należy doposażyć w siłownik ARM 343. Sprzęgło jest ze stali ocynkowanej. Niestety te zestawy są tylko z pompą APH. Alternatywnie z pompą Wilo mogę zaproponować produkty o kodach 77819 + 77814 + 77314.
A co powinien wybrać jeśli ma być zasilany zasobnik w.u. (może być z kotła), dwa poziomy podłogówki (każdy poziom po 7 pętli) oraz dwa grzejniki drabinkowe po jednym n łazienkę?
Można to rozwiązać np. za pomocą BPS na 2 lub 3 obiegi. 2 obiegi - jeden bezpośredni, drugi z podmieszaniem z zaworem ARV. 3 obiegi - jeden bezpośredni, dwa pozostałe z podmieszaniem z zaworem ATM.
BPS mają fabrycznie zamontowane zwrotne na powrocie (pod pokrętłami zaworów odcinających). Lokalizacja innych zaworów zależy od konfiguracji danej instalacji.
witam mam pytanie z innej beczki, posiadam dwa sterowniki pokojowe, pod dwa rózne obiegi, jak to skonfigurować by piec załączał wtedy gdy jeden lub drugi sterownik da sygnał?
Jeśli sterowniki są produkcji AFRISO - prosimy o podanie konkretnego modelu jaki Pan posiada, jeśli nie, prosimy się skontaktować z producentem sterowników.
Witam. Mam pytanie. Zakupiłem zestaw BPS 957. Chcę go przystosować do montażu gdzie źródło ciepła jest z prawej strony. Pierwsza grupa pompowa bez problemu przestawiona. Problem jest z druga grupa pompowa gdzie termometru na powrocie nie da się przekręcić jak na filmie gdyż jest tu zastosowane inne rozwiązanie. Proszę o pomoc.
Jeśli kocioł gazowy ma automatykę pozwalającą na sterowanie siłownikiem, to można wtedy podpiąć do niego np. siłownik ARM 343 sterujący zaworem 3-drogowym ARV. Zawór ATM jest sterowany ręcznie.
Któreś z tych rozwiązań nadaje się do instalacji w której mam piec w budynku gospodarczym w którym jest zbiornik cwu, jeden obieg podłogówki a ogrzewanie do domu idzie w ziemi i jest długości około 12m i tam jest rozdzielone na grzejniki i podłogówka? Aktualnie mam zawór czterodrogowy przy piecu i tak średnio zdaje egzamin
Wszystko zależy od konfiguracji obecnej instalacji, jej wielkości i oporności. Polecamy kontakt z instalatorem, żeby na miejscu spojrzał i stwierdził czy zastosować takie albo inne rozwiązanie. Tutaj mapka z polecanymi przez nas instalatorami: www.afriso.pl/mapa-instalatorow
Witam, rozdzielacz na 4 i 5 obiegów grzewczych jest także wyposażony w kierownicę przepływów, tak jak sprzęgło rozdzielacz by ciepło rozłożyło się równo na wszystkie obiegi ?
Jeżeli źródło ciepła nie ma wbudowanej pompy obiegowej to musimy zastosować dodatkową pompę na obiegu kotłowym - bez niej instalacja nie będzie działać.
Każda grupa pompowa ma filtr siatkowy na zasilaniu. Rozdzielacz z wbudowanym sprzęgłem hydraulicznym ma przepływ wynoszący 4,0 m3/h, co przekłada się na moc instalacji do 70 kW.
🔵 Dajcie znać w komentarzach jakie macie doświadczenia z instalacjami na 2 i 3 obiegi grzewcze. Czekamy! Będziemy wdzięczni za łapki w górę 🙂 i oczywiście warto nas zasubskrybować: ua-cam.com/users/afrisopl
Zastanawiam sie nad tym zestawem plus jakis wymiennik ciepla na drugie zrodlo, musze przerobic instalacje bo to co teraz mam to jakas masakra a wykonywana przez hydraulika. zastanawiam sie jak ta pompa na grzejniki jest sterowana? teraz mam zwykle termostaty na grzejnikach zasilane poprzez rozdzielacz, czy ta pompa powinna chodzic caly czas? wobec tego czy musi byc jakies obejscie w sytuacji gdy wszystkie termosaty beda zamkniete ? czy macie kogos kto moglby doradzic jak to powinno byc wszystko wykonane i pomoc w dobraniu sprzetu?
Witam. Jeżeli mam dwa obiegi tylko podłogówka po około 600m muszę zostosowac obrotowy regulator do każdego obiegu? Czy jest inne rozwiązanie dla dwóch obiegow podlogowki z kotłem kondensacyjnym?
Jeśli jeden i drugi obieg ma być zasilany taką samą temperaturą, to nie trzeba stosować zaworów mieszających, wystarczy zestaw: afriso.pl/produkt/9090010
Dobry sprzet jak wszystko u was ale pytanie czemu wejcie do sprzegla jest na jeden cal a wyjscie z grupy juz zredukowane na 3/4? Teraz chcac podciagnac z grupy mieszajacej do rozdzielacza podlogowki 1 cal to znowu trzeba powiekszac wyjscie
@Speed Chromy o ile dobrze kojarze to oni nawet sami robia swoje rozdzielacze na przylaczu 1" jak zreszta wiekszosc pozadnych firm. Wiec nie wiem po co mieszac. Prosciej bylo wypuscic calem a kto by potrzebowal to redukuje ile chce i tyle tak jak robia inni
@Speed Chromy no tutaj to juz trudno by bylo zrobic taki standard poniewaz na dobra sprawe kazdy kociol ma inna srednice wyjscia. Zrobia zasilanie sprzegla na 6/4 to znowu ktos kupi SLIMKO ktory ma 1" i bedzie musial zwiekszac aby sie wpiac w sprzeglo a przy tym wyjda mu jeszcze jakies szumy na rurach bo za duze beda przekroje. Moim ale to tylko moim zdaniem raczej 1 cal przy zasilaniu sprzegla jest odpowiedni. Kto bedzie potrzebowal to zredukuje na wyjsciu z kotla badz przy sprzegle. Niby sprzeglo faktycznie do 70kw wiec spokojnie mozna by podpiac kocial z 35 kw ale wlasnie srednice sie nie pokrywaja. Tutaj nasuwa sie pytanie czy faktycznie trzeba by ciagnac az 6/4 z kotla do sprzegla czy wystarczy calem pojechac
A sprzeglo samo w sobie jest po to aby wyrownac cisnienie i podac tyle samo wody wiec raczej nie trzeba zasilac 6/4 a wystarczy 1" ktory jest tak jakby standardem. Tylko caly czas zastanawia mnie po co nakombinowali z tym wyjsciem na instalacje. Poprostu przekombinowali i mogli by to poprawic na 1"
Montowałem to sprzęgło do węglówki chodzi super
To nas cieszy 👍
Dobry Materiał oraz rozwiązania.
Rozpatrywałem zmianę swojego zestawu Termet Moduł wielostrefowy (SIM WP 2Z typ 2LTE.1HT.YP) na jeden z podanych przez Was ponieważ nie osiągam standardowych przepływów na wszystkich pętlach w rozdzielaczach (1.5l). Dom dwa pietra, tylko podłogówka ok 260m2, Piec gazowy kondensacyjny 25kw, dwa rozdzielacze na dole i jeden na górze. Góra i dół to dwa osobne obiegi połączone do wspomnianego modułu wielostrefowego termet SIM. Myślałem, że mizerne przepływy (max 1l na pętlę) na rozdzielaczach to wynik małych średnic rur i śrubunku w tym zestawie (3/4''), gdzie rury z kotła do grupy pompowej to 26 a rury z zestawu pompowego do rozdzielaczy to 32 i myślałem, że grupa pompowa z pompami 15/6 to takie wąskie gardło. Mogę się mylić, skoro zestawy Afriso tez są proponowane na śrubunku 3/4'' na wyjściu za pompami i nawet z takimi samymi pompami.
Czy uważacie, że zmiana na jeden z proponowanych zestawów polepszy sytuację? Trochę buczy ten zestaw kiedy pompy pracują na maksymalnym biegu dla stałego ciśnienia.
To, że pompy buczą, jest spowodowane najprawdopodobniej zapowietrzeniem pomp. Możliwe, że ma Pan zbyt duże straty na instalacji spowodowane przewężeniami rur i pompa obiegowa nie daje rady przepchać czynnika grzewczego.
@@AFRISOpldziękuję za informację. Mam jeszcze jedno pytanie, czy kupując taki zestaw Afriso do podłogowki z dwoma obiegami (parter, piętro) czy np. można zamontować w tym zestawie pompy o różnych mocach? silniejszą pompę na parter gdzie jest więcej metrów podłogówki a na poddasze zostawić tą z zestawu? Czy dwie różne pompy podłączone do jednego sprzęgła zakłócą równowagę przepływów itp?
Może Pan tak zrobić, jeśli pompy będą odpowiednio dobrane, to nie powinny na siebie negatywnie wpływać. Jednak należy pamiętać, że suma wydajności pomp na instalacji nie powinna być większa niż wydajność pompy kotłowej.@@piotr9098
Wszystko super. Tylko mogłaby być opcja dokupienia płaszcza izolacyjnego do tych zestawów.
Jak mam mieć całą instalację zaizolowaną oprócz sprzęgła i grup pompowych to już wolę zastosować grupy PRIMOTHERM
😀😀Witam i😀✔Pozdrawiam serdecznie😀😀😀✔
Fajny materiał👍,Czemu na schemacie grupa bezpieczeństwa jest na zasilaniu?,czy tak się robi wówczas gdy jest sprzęgło?
Grupa ma zawór bezpieczeństwa, co wymusza zainstalowanie jej jak najbliżej źródła ciepła na zasilaniu.
A co zrobić jeśli Pompa z pieca gazowego robi za mały przepływ na 2 rozdzielaczach?
Rozumiem, że można obrócić sprzęgło z lewej na prawą stronę, ale czy można obrócić góra dół? Zamieniając miejscami odpowietrznik z zaworem spustowym? Wówczas zasilanie sprzęgła byłoby poniżej powrotu. Byłoby to korzystne dla mnie ze względu na układ rur w pomieszczeniu.
Technicznie istnieje taka możliwość.
fajny materiał, ile waży cały zestaw ? Sprzęgło jest galwanizowane, jak tak to czym ?
Cały zestaw będzie ważył ok. 21 kg. A sprzęgło zostało poddane cynkowaniu galwanicznemu.
Panie Tomaszu pięknie wyglada to wszystko jak Pan mówi i objaśnia na filmikach , ale już w praktyce się nie sprawdza 😊. Po waszych filmikach zdecydowałem się na zakup BLH 890 na 3 obiegi , oczywiście po wcześniejszej konsultacji z waszymi ekspertami.
Mam kocioł viessmann 100 25 kv
Z którego wychodzą 3 obiegi .
1 .grzejniki 3 szt
2. 10 sekcji podłogówki który znajduje się w kotłowni .
3. 9 sekcji W drugiej części domu wszystko na parterze ..
Po podłączeniu wszystkiego kocioł zdaje ciepła wodę tylko na grzejniki i jeden obieg podłogówki , drugi obieg podłogówki pozostaje zimny 😢 , GDZIE TI RÓWNOMIERNE ROZPROWADZANIE CIEPŁA O KTÓRYM Pan Mówi ?????.
Po konsultacji i AFRISO dostałem odpowiedz ze może za słaba pompa w piecu ..
wiec po co te pompy na sprzęgle ???
Zakładając ze pompa na piecu pionie te 3 obiegi to bum nie wydawał niepotrzebnie 4500tys złotych na osprzęt który nic nie zmienił w funkcjonowaniu ogrzewania w moim domu ..
Ogólnie nie polecam ..
Sprzęgło to element umożliwiający równomierne rozprowadzenie ciepła. Ale sama obecność sprzęgła w instalacji nie wystarczy. Każdą instalację grzewczą trzeba równoważyć hydraulicznie, by każda jej część dostawała odpowiednią ilość ciepła.
Pompy na sprzęgle wyciągają ciepło ze sprzęgła i nie są w stanie zaciągnąć ciepła ze źródła ciepła - od tego jest pompa kotłowa. Jeśli pompy na instalacji pracują na większej wydajności niż pompa kotłowa, to instalacja będzie niedogrzana.
Powstały problem nie wynika z zastosowania BPS, tylko z braku ustawienia odpowiednich przepływów.
To kwestia odpowiedniego wyregulowania, a nie wadliwego sprzętu. Msz problem ewidentny z przepływami, a nie rozkładem ciepła, znajdź ogarniętego hydraulika, to ci to ogarnie, a nie takiego, który będzie na sprzęgło zrzucał.
Witam
Ostatnio przerabiał u mnie hydraulik kotłownię. Mam sprzęgło z którego mam wyjścia na dwie pompki które obsługują podłogówkę na dole i górze. Niestety straszny hałas niesie się po domu z tego sprzęgła. Wszystkie pompki razem z tą dolną(3) która zasila sprzęgło włączone są na 1 biegu. Jaka może być tego przyczyna?
Duże prawdopodobieństwo, że ma Pan zapowietrzony układ. Dobrze jest zamontować separator powietrza lub dać pompy obiegowe na wyższy bieg, żeby "przegonić" powietrze z układu.
Witam robiłem podłogówkę w salonie poza kotłownią mam za długą pętle co mogę dołożyć tam przy rozdzielaczu masz jakiś zestaw z pompką i termostatem ? Dodam że w kotłowni posiadam już pompę wilo do 6 m podnoszenia .. Pompa ciepła ..
Jeżeli pompa obiegowa w pompie ciepła jest za słaba to należy układ rozdzielić: obieg kotłowy i obieg instalacyjny. Jak to zrobić w instalacji z pompą ciepła pokazaliśmy tutaj; ua-cam.com/video/9xnz3nf8mZk/v-deo.html
Witam serdecznie chciałbym się dowiedzieć czy są prawe i lewe gotowe zestawy sprzęgła hydrauliczne na dwa typy ogrzewania podłogowego i grzejniki u mnie jest podłącze z rozdzielacza po lewej stronie i zastanawia mnie czy tylko zmienia się odpowietrznik z zaworem spustowym czy są prawe i lewe zestawy dziękuję pozdrawiam
Nie ma prawych i lewych zestawów ponieważ zestawy BPS można przełożyć z jednej strony na drugą tak jak przedstawiono to na animacji.
Super.
Dziękujemy :)
pytanie o sprzęt, bo film już jest trochę stary i elementy nie są dostępne. Mam do zasilenia dwa obwody: obwód grzejnikowy i obwód podłogówki. Zasobnik CWU jest zasilany bezpośrednio z kotła. Potrzebuję sprzęgło z stali nierdzewnej z dwoma wyjściami. Do tego jedną grupę pompową z zaworem mieszającym i siłownikiem, oraz drugą grupę bez mieszania. Chciałbym na pompach wilo. Możecie zaproponować jakiś zestaw ?
Jeśli by Pan chciał zestaw podobny do tych przedstawionych na filmie mogę Panu zaproponować zestaw BPS o kodzie 9090620, mieszacz należy doposażyć w siłownik ARM 343. Sprzęgło jest ze stali ocynkowanej. Niestety te zestawy są tylko z pompą APH. Alternatywnie z pompą Wilo mogę zaproponować produkty o kodach 77819 + 77814 + 77314.
A co powinien wybrać jeśli ma być zasilany zasobnik w.u. (może być z kotła), dwa poziomy podłogówki (każdy poziom po 7 pętli) oraz dwa grzejniki drabinkowe po jednym n łazienkę?
Można to rozwiązać np. za pomocą BPS na 2 lub 3 obiegi.
2 obiegi - jeden bezpośredni, drugi z podmieszaniem z zaworem ARV.
3 obiegi - jeden bezpośredni, dwa pozostałe z podmieszaniem z zaworem ATM.
Można podłączyć dwie pompki obiegowe do jednego złącza w waszej listwie sterującej?
Nie można tak zrobić, ponieważ obciążalność styku pompy wynosi 0,5 A, co odpowiada pojedynczej pompie obiegowej.
Witam czy zestaw bps będzie działała ochrona powrotu jeśli na powrocie z sprzegła do kotla będzie zainstalowana pompa kotlowa
Sam zestaw BPS nie zapewni ochrony powrotu do kotła. Taką funkcję spełni zawór temperaturowy ATV montowany na powrocie między sprzęgłem i kotłem.
Witam w niektórych waszych zestawach są montowane zawory zwrotne na powrocie przy sprzęgle a w tym zestawie ich brakuje .
BPS mają fabrycznie zamontowane zwrotne na powrocie (pod pokrętłami zaworów odcinających). Lokalizacja innych zaworów zależy od konfiguracji danej instalacji.
witam mam pytanie z innej beczki, posiadam dwa sterowniki pokojowe, pod dwa rózne obiegi, jak to skonfigurować by piec załączał wtedy gdy jeden lub drugi sterownik da sygnał?
Jeśli sterowniki są produkcji AFRISO - prosimy o podanie konkretnego modelu jaki Pan posiada, jeśli nie, prosimy się skontaktować z producentem sterowników.
Witam. Mam pytanie. Zakupiłem zestaw BPS 957. Chcę go przystosować do montażu gdzie źródło ciepła jest z prawej strony. Pierwsza grupa pompowa bez problemu przestawiona. Problem jest z druga grupa pompowa gdzie termometru na powrocie nie da się przekręcić jak na filmie gdyż jest tu zastosowane inne rozwiązanie. Proszę o pomoc.
Trzeba zamówić zestaw serwisowy - nr artykułu to 90 900 01
Witam Pytanie jeśli montujemy ten zestaw do kotła gazowego jak nim sterować ?
Pozdrawiam
Jeśli kocioł gazowy ma automatykę pozwalającą na sterowanie siłownikiem, to można wtedy podpiąć do niego np. siłownik ARM 343 sterujący zaworem 3-drogowym ARV. Zawór ATM jest sterowany ręcznie.
kolejny raz spytam o nr katalogowy i dokładną nazwę handlową zaworu z tulejką do montażu czujnika temperatury,.
Nazwę i numer katalogowy można znaleźć w katalogu części zamiennych: afriso.pl/pobierz/katalog-czesci-zamiennych
@@AFRISOpl przejrzałem katalog, nie ma tam zaworu z kapilarą do czujnika temperatury...
W katalogu są zawory odcinające z tulejką pod czujnik temperatury, np. 94 200 008.
Któreś z tych rozwiązań nadaje się do instalacji w której mam piec w budynku gospodarczym w którym jest zbiornik cwu, jeden obieg podłogówki a ogrzewanie do domu idzie w ziemi i jest długości około 12m i tam jest rozdzielone na grzejniki i podłogówka? Aktualnie mam zawór czterodrogowy przy piecu i tak średnio zdaje egzamin
po czym stwierdzasz że słabo zdaje egzamin ?
Wszystko zależy od konfiguracji obecnej instalacji, jej wielkości i oporności. Polecamy kontakt z instalatorem, żeby na miejscu spojrzał i stwierdził czy zastosować takie albo inne rozwiązanie. Tutaj mapka z polecanymi przez nas instalatorami: www.afriso.pl/mapa-instalatorow
Witam, rozdzielacz na 4 i 5 obiegów grzewczych jest także wyposażony w kierownicę przepływów, tak jak sprzęgło rozdzielacz by ciepło rozłożyło się równo na wszystkie obiegi ?
Tak, sprzęgło nie ma kierownicy, rozdzielacz zawsze ma.
Czy przy takim sprzęgle musi być zamontowana pompa obiegowa na powrocie do kotła ?
Jeżeli źródło ciepła nie ma wbudowanej pompy obiegowej to musimy zastosować dodatkową pompę na obiegu kotłowym - bez niej instalacja nie będzie działać.
Witam mam pytanie gdy naczynie wzbiorcze otwarte mam na zasileniu to rure bezpieczenstwa tez sie wpina z zasilania w to naczynie od gory
Polecamy film, w którym pokazaliśmy zabezpieczenia systemu otwartego i zamkniętego: ua-cam.com/video/X7jv8XvltyE/v-deo.html
można uruchomić tylko 2 obiegi a 3 dopiero podłączyć z czasem ?
Tak, tylko albo trzeba zaślepić wyjścia, albo mieć trzy grupy pompowe i na zaworach zakręcić wyjście i powrót z instalacji.
очень красивая графика хорошее решение
ten Wasz rozdzielacz... może i ładny,ale znacznie lepiej wygląda np meibes-flamco.w poziomie, wszystko ładnie pięknie,w styropianie, wygląda
Widać konkurencja nie śpi 😂
@@jerzykuciapa3721 nie konkurencja, tylko wizualny rozsądek 😛
akurat meibes był wyłącznie przykładem 😁😁
@@on9676 Czy jak jedzie ktoś Bentleyem pytasz go czemu Bentley ? Seriously ? :D
o to mądre co piszesz ma działać długo a nie wyglądać
@Speed Chromy poniżej 3 masz 2 obiegi z podmieszaniem i rozdzielacz ze sprzęgłem.wszystko w styropianie.
drogo?🤔🤭
czy posiada filtrację czynnika ? poleci w 25 kw ?
Każda grupa pompowa ma filtr siatkowy na zasilaniu. Rozdzielacz z wbudowanym sprzęgłem hydraulicznym ma przepływ wynoszący 4,0 m3/h, co przekłada się na moc instalacji do 70 kW.
🔵 Dajcie znać w komentarzach jakie macie doświadczenia z instalacjami na 2 i 3 obiegi grzewcze. Czekamy!
Będziemy wdzięczni za łapki w górę 🙂 i oczywiście warto nas zasubskrybować: ua-cam.com/users/afrisopl
Zastanawiam sie nad tym zestawem plus jakis wymiennik ciepla na drugie zrodlo, musze przerobic instalacje bo to co teraz mam to jakas masakra a wykonywana przez hydraulika. zastanawiam sie jak ta pompa na grzejniki jest sterowana? teraz mam zwykle termostaty na grzejnikach zasilane poprzez rozdzielacz, czy ta pompa powinna chodzic caly czas? wobec tego czy musi byc jakies obejscie w sytuacji gdy wszystkie termosaty beda zamkniete ? czy macie kogos kto moglby doradzic jak to powinno byc wszystko wykonane i pomoc w dobraniu sprzetu?
Proponujemy kontakt z wykwalifikowanym instalatorem: www.afriso.pl/mapa-instalatorow.
Ja mam takie pytanie ile jest ludzi u was od tych filmów i całego kanału ?
Kilka osób spina wszystko w całość, ale w sumie przy nowym odcinku niemal każdy w firmie pomaga i się angażuje, więc to praca zespołowa.
@@AFRISOpl ciekawe bo coraz przyjemniej się ogląda.
Dziękujemy, takie wsparcie dodaje energii do robienia nowych odcinków 👍
Witam. Jeżeli mam dwa obiegi tylko podłogówka po około 600m muszę zostosowac obrotowy regulator do każdego obiegu? Czy jest inne rozwiązanie dla dwóch obiegow podlogowki z kotłem kondensacyjnym?
Jeśli jeden i drugi obieg ma być zasilany taką samą temperaturą, to nie trzeba stosować zaworów mieszających, wystarczy zestaw: afriso.pl/produkt/9090010
Dobry sprzet jak wszystko u was ale pytanie czemu wejcie do sprzegla jest na jeden cal a wyjscie z grupy juz zredukowane na 3/4? Teraz chcac podciagnac z grupy mieszajacej do rozdzielacza podlogowki 1 cal to znowu trzeba powiekszac wyjscie
@Speed Chromy o ile dobrze kojarze to oni nawet sami robia swoje rozdzielacze na przylaczu 1" jak zreszta wiekszosc pozadnych firm. Wiec nie wiem po co mieszac. Prosciej bylo wypuscic calem a kto by potrzebowal to redukuje ile chce i tyle tak jak robia inni
@Speed Chromy no tutaj to juz trudno by bylo zrobic taki standard poniewaz na dobra sprawe kazdy kociol ma inna srednice wyjscia. Zrobia zasilanie sprzegla na 6/4 to znowu ktos kupi SLIMKO ktory ma 1" i bedzie musial zwiekszac aby sie wpiac w sprzeglo a przy tym wyjda mu jeszcze jakies szumy na rurach bo za duze beda przekroje. Moim ale to tylko moim zdaniem raczej 1 cal przy zasilaniu sprzegla jest odpowiedni. Kto bedzie potrzebowal to zredukuje na wyjsciu z kotla badz przy sprzegle. Niby sprzeglo faktycznie do 70kw wiec spokojnie mozna by podpiac kocial z 35 kw ale wlasnie srednice sie nie pokrywaja. Tutaj nasuwa sie pytanie czy faktycznie trzeba by ciagnac az 6/4 z kotla do sprzegla czy wystarczy calem pojechac
A sprzeglo samo w sobie jest po to aby wyrownac cisnienie i podac tyle samo wody wiec raczej nie trzeba zasilac 6/4 a wystarczy 1" ktory jest tak jakby standardem. Tylko caly czas zastanawia mnie po co nakombinowali z tym wyjsciem na instalacje. Poprostu przekombinowali i mogli by to poprawic na 1"
Przecież kocioł może ładować zasobnik
Oczywiście, że tak. Po prostu zaproponowaliśmy kolejne rozwiązanie na instalację grzewczą.
Ile milionów ?