Краще переробити самі світлодіодні лампочки, особисто я у себе в будинку зробив аварійне освітлення саме від 12В, якраз будь-який акум від шуруповерта або складання 3s на літії. З початку відключень і по сьогодні така система інтегрована в стаціонарні люстри та світильники. Безперебійник на роутер з перетворенням dc-dc. Економія електроенергії дуже велика, одного акумулятора від шуруповерту - вистачає щоб висвітлювати весь будинок близько тижня, за умови, що включаєш коли потрібно і відключаєш коли не потрібно, а не світить цілодобово безперервно. А якщо зважати на те, що світло відключали максимум на 8 годин і потім включали на пару годин, то вистачало відновити запаси. Зарядки включені в мережу і при подачі напруги підключалися до акумуляторів через реле, щоб у час коли немає мережного живлення не витрачати заряд акумуляторів на зворотний струм в зарядники, нехай там і 30-50мА але все ж це зайва година роботи світильника, а в економному режимі усі 8-10 годин. Живлення для телевізора від dc-dc перетворювача з 12В на 230В постійним струмом, за схемою пуш-пул на частоті 50кГц-100кГц, а далі звичайний діодний міст на діодах ВЧ і дрібним електролітичним конденсатором з низьким ЕПС. Для імпульсної техніки це не критично взагалі, до того ж, струм холостого ходу можна дотягнути до 50-60мА, що теж тільки на користь. Все відео є на каналі, як і варіант з саморобним безперебійником на весь будинок, якщо немає бажання переробляти лампочки та світильники для аварійного освітлення. Єдиним недоліком вважаю лише те, що холодильник таким перетворювачем не можна запитати, але він і споживає дуже багато. Виходом зі становища в зимовий час є балкон або коридор, а в літнє - погріб. Живлення для насоса опалення теж від 12В, через байпас з 12В компресором, включення по датчику температури на термісторі, схема та демонстрація роботи є на каналі, за винятком того, що там підключався вентилятор для системи охолодження блоків живлення та підсилювачів, але принцип той самий. Таким чином, замість того, щоб створювати ненажерливого посередника в особі перетворювача на мережевому трансформаторі - набагато енерго ефективніше знизити самі енерговитрати, використовуючи більш ефективні джерела світла, як ті ж світлодіоди, але в жодному разі не лампи розжарювання. Щодо показаного на відео перетворювача напруги, то ресурс мікрика в такому режимі зовсім не великий, а відео може зацікавити лише школярів, які ще не почали вивчати курс електротехніка на уроках фізики. Практичного застосування такому перетворювачу не дасть обмежений термін служби виконавчого елемента, тобто самого мікрика і моторчика з механізмом натискання. Бажаю удачі у нових проектах. ВсІ з чогось починали і я сподіваюся, що дане відео це лише перші кроки щодо навчання та розвитку підростаючого покоління радіоаматорів, а далі буде більше, складніше та цікавіше.
Дуже вам дякую пане dts за такий обширний та інформаційний коментар! До речі я також переробляв світлодіодні лампочки на 12в та 24в. Але це не кожен зможе зробити. В наступному відео я вдосконалю це ЧУДО , виміряю його ефективність(ККД) і т.д У вас хороший канал, я підписався!
Дуже цікаве, і пізнавальне відео для тих, хто починає знайомитись із електротехнікою. Ви маєте талант доступно і наглядно показувати на перший погляд складні речі. Маючи вже деякий досвід, все одно було цікаво дивитись від початку і до кінця. Не зайвим було попередити глядачів про небезпечну напругу при експерименті 220V. Чекаю нових відео👍
В наш час треба вміти зробити з лайна і палок інвертор, приймач, генератор, джерело живлення… доречі, мені це дуже допомогло в окупації. Генератором став мотор від насосу зворотнього осмосу. Вращав його велостанком. Перетворювач на тл494 і польовиках на 400 гц, бо був такий трансформатор. Струм ХХ в районі 80мА. В якості акумуляторів - акумулятори шуруповерта і від ІБП. Виробляла система 35Вт/г не багато, але в умовах повної відсутності світла протягом місяця - краще ніж нічого. Також була проблема з отриманням новин, тож зараз переробив приймачі на аматорські диапазони , бо на КХ лише китай і ніяких новин ви не почуєте. Було б не погано приготувати все для саморобної алюміній-повітряної батареї, яка може за ніч зарядити акумулятор. Потрібен алюміній, а краще магній, та графітовий стрижень.
Цікаві відео, багатьом, хто не розуміє, за рахунок чого з 12 постійного струму виходить 220 змінного струму. Зрозуміло, що ні про який синус мови не йде. Але для розуміння схеми зрозуміло. Дякую за відео.
Робив схожу тему років 20 тому.. десь в класі 5-6... Тільки двигун стояв послідовно з трансом, ( ідея для наступного відео) механіку я обійшов трошки.. а перший транс був від 'колгоспника' -брехунця... Діодних ламп тоді небуло нажаль...Джерелом живлення ще пробував радіоточку..Щипало добре! ;)
А який ККД вашого перетворювача? Дуже цікаво. Бо в питанні живлення ві батарей, на цей показник чи не перший в переліку треба звертати увагу. І яка форма стуму на виході?
Цього близько 70% . А вдосконаленого( ua-cam.com/video/kK-yEionVko/v-deo.html ) 80%. На рахунок ККД ви маєте рацію! Форму сигналу важко описати словами! На каналі буде відео простого перетворювача на польових транзисторах: там і ККД задовільний, і форма сигналу не погана!
Так це можна назвати перетворювачем, от тіль подивіться на осцилограму та зрозумієте що вийшло, та чого мерехтить лампа. Бо це не зміний струм, а пульсуючий постійний
Так, схема робоча, але не практична. Доречна лише тоді, коли дуже терміново треба 220 низької потужності, а під рукою лише старий бабінник. Або ж у якості експеримента, щоб цікаво провести час з дітьми.
Приблизно так пане Сергій! Провести цікаво час та й зрозуміти як працює перетворювач! До речі на каналі є відео як я його вдосконалив ! Назив. Перетворювач "Чудо"
Цікавий експеримент! але треба включіти через Ампер метер. щоб дивитись скільки току потребує трансформатор. Ато менший АКБ як у мене. 7 А Ч напевно і на годину не вистачіть
Радий що вам сподобалось! В наступному відео буде і амперметр( просто у мене мультиметр перегорів) і також спробую трішки вдосконалити цей перетворювач!
Один мікрік на вечір) Таку хрінь я б показував школярам зі словами Так робити не треба) Теоритично конденсато символічної ємності потрібно впаралель мікріка прифігачити.
@@romanshandra7983 конденсатор повинен бути,як що не помиляюся 0.5мкф+-і вольт 400-500в ідеалі Це вийде контактне запалювання як на допотопних мото,мопєдках,автомобілях,якось же працювало) Звісно після розмикання типу зазор повинен бути невеличким,але то вже таке.
@@сару-ю6ш Справа у тому що в трансформаторі обмотка має певну індуктивність! А в індуктивних споживачах під час замикання та розмикання електричного кола виникає так званий струм самоіндукції який за великої індуктивності може в декілька разів перевищувати звичайний струм від акум. Саме струм самоіндукції " з'їдає" мікрики. Одні конденсатори тут не дадуть ради, потрібно ставити діоди! Але при таких потужностях не знаю чи це буде доцільно!
ДАУЖ народ тупеет....неужели не слышал про вибропреобразователи DC в AC? и звонки постояного току там кроме обмоток есть пружинистый якорек с грузиком(определяет частоту) и управляемый им контакт -притянулся якорь -контакт переключил обмотку на ревес-в резултате имем переменый ток частотой около 400гц прямоуголной формы ну обмотки уже мотаем на нужный напруг... аналогично 2 контактный груп может работать механическим выпрямителем на выходе а если уж делат на базе ТС40 то лучше на 2 герычных транзюках П210
Дякую! На П210 будуть грітись та будуть великі втрати енергії (мала ефективність , тобто малий ККД). Краще зробити на мосфетних транзисторах. Скоро на каналі буде відео!
Лампа не буде мерехтіти коли конденсатор всередені її буде встигати заряджатися до потрібної напруги - оберти двигуна дають таку можливість. На жаль двигун та контакти щвидко вийдуть з ладу - як що це вихід с автономним живлення освітлення на невеликий термін, то можна вжити цій спосіб, але для довготривалого використання ліпше все ж таки використати простий електроний генератор.
Запустіть Ваш перетворювач від блока живленя 12 В потрібної потужності, щоб не морочитись з заряджанням автоакб, можна без лампи, та повідомте глядачам Вашого каналу скількі днів, тижнів, або місяців пропрацює цей перетворювач.
Краще переробити самі світлодіодні лампочки, особисто я у себе в будинку зробив аварійне освітлення саме від 12В, якраз будь-який акум від шуруповерта або складання 3s на літії. З початку відключень і по сьогодні така система інтегрована в стаціонарні люстри та світильники. Безперебійник на роутер з перетворенням dc-dc. Економія електроенергії дуже велика, одного акумулятора від шуруповерту - вистачає щоб висвітлювати весь будинок близько тижня, за умови, що включаєш коли потрібно і відключаєш коли не потрібно, а не світить цілодобово безперервно. А якщо зважати на те, що світло відключали максимум на 8 годин і потім включали на пару годин, то вистачало відновити запаси. Зарядки включені в мережу і при подачі напруги підключалися до акумуляторів через реле, щоб у час коли немає мережного живлення не витрачати заряд акумуляторів на зворотний струм в зарядники, нехай там і 30-50мА але все ж це зайва година роботи світильника, а в економному режимі усі 8-10 годин. Живлення для телевізора від dc-dc перетворювача з 12В на 230В постійним струмом, за схемою пуш-пул на частоті 50кГц-100кГц, а далі звичайний діодний міст на діодах ВЧ і дрібним електролітичним конденсатором з низьким ЕПС. Для імпульсної техніки це не критично взагалі, до того ж, струм холостого ходу можна дотягнути до 50-60мА, що теж тільки на користь. Все відео є на каналі, як і варіант з саморобним безперебійником на весь будинок, якщо немає бажання переробляти лампочки та світильники для аварійного освітлення.
Єдиним недоліком вважаю лише те, що холодильник таким перетворювачем не можна запитати, але він і споживає дуже багато. Виходом зі становища в зимовий час є балкон або коридор, а в літнє - погріб. Живлення для насоса опалення теж від 12В, через байпас з 12В компресором, включення по датчику температури на термісторі, схема та демонстрація роботи є на каналі, за винятком того, що там підключався вентилятор для системи охолодження блоків живлення та підсилювачів, але принцип той самий.
Таким чином, замість того, щоб створювати ненажерливого посередника в особі перетворювача на мережевому трансформаторі - набагато енерго ефективніше знизити самі енерговитрати, використовуючи більш ефективні джерела світла, як ті ж світлодіоди, але в жодному разі не лампи розжарювання.
Щодо показаного на відео перетворювача напруги, то ресурс мікрика в такому режимі зовсім не великий, а відео може зацікавити лише школярів, які ще не почали вивчати курс електротехніка на уроках фізики. Практичного застосування такому перетворювачу не дасть обмежений термін служби виконавчого елемента, тобто самого мікрика і моторчика з механізмом натискання.
Бажаю удачі у нових проектах. ВсІ з чогось починали і я сподіваюся, що дане відео це лише перші кроки щодо навчання та розвитку підростаючого покоління радіоаматорів, а далі буде більше, складніше та цікавіше.
Дуже вам дякую пане dts за такий обширний та інформаційний коментар! До речі я також переробляв світлодіодні лампочки на 12в та 24в. Але це не кожен зможе зробити. В наступному відео я вдосконалю це ЧУДО , виміряю його ефективність(ККД) і т.д
У вас хороший канал, я підписався!
Правильний підхід а це все старе .
@@ЛеонідГромов-н2ь Дякую!
Дуже цікаве, і пізнавальне відео для тих, хто починає знайомитись із електротехнікою. Ви маєте талант доступно і наглядно показувати на перший погляд складні речі. Маючи вже деякий досвід, все одно було цікаво дивитись від початку і до кінця.
Не зайвим було попередити глядачів про небезпечну напругу при експерименті 220V.
Чекаю нових відео👍
Дуже дякую! На рахунок небезпечної напруги 220 прийму до уваги!
В наш час треба вміти зробити з лайна і палок інвертор, приймач, генератор, джерело живлення… доречі, мені це дуже допомогло в окупації. Генератором став мотор від насосу зворотнього осмосу. Вращав його велостанком. Перетворювач на тл494 і польовиках на 400 гц, бо був такий трансформатор. Струм ХХ в районі 80мА. В якості акумуляторів - акумулятори шуруповерта і від ІБП. Виробляла система 35Вт/г не багато, але в умовах повної відсутності світла протягом місяця - краще ніж нічого. Також була проблема з отриманням новин, тож зараз переробив приймачі на аматорські диапазони , бо на КХ лише китай і ніяких новин ви не почуєте. Було б не погано приготувати все для саморобної алюміній-повітряної батареї, яка може за ніч зарядити акумулятор. Потрібен алюміній, а краще магній, та графітовий стрижень.
То ви слушно підмітили!
Чекаю нових відео!
Молодець Роман. Цікаво! Це вже новий рівень. Так тримай.
Дякую! Буду старатись!
Вітаю Вас!
Забавно.
Благодарствую.
Хай Вам щастить у Ваших
Дякую! Вам також хай щастить!
Роман покажіть схему як ви включили трансформатор і моторчиком з кнопкою дякую за увагу
Дуже цікаве і пізнавальне відео так тримати 🎉😮
Дякую! Буду старатись!
Гарно пояснюєте, було цікаво. Не зупиняйтесь. Підписався та лайкнув
Дякую!
Успіхів вам
Чекаємо більше відео!
Дякую! І вам успіхів!
Суппер ! слово РОЗЖАРЕННЯ - это для меня реально НОВОЕ ! Спасибо
По українськи правильно розжарювання ( я трішки заговорився)!
@@romanshandra7983 нет, пусть так , розжарення, а то сковородка получится, не лампочка. Респект !
@@romanshandra7983 гугл прав, розжарення - это накал
Дякую за урок, бажаю успіху в наступних проектах.
Прошу! Дякую за коментар! Навзаєм успіхів!
Замечательно !!)
Дякую!
Урок фізики для 5 чи 6-го класу. А який струм споживання від АБ ? Став хоча б мультивібратор .
Дякую! Обов'язково поставлю мультивібратор!
Яка потужність двигуна 12в або яккої величини потребує струм
Двигун споживає 0,1А!
Дуже цікаве та пізнавальне відео.Підписався, надіюсь на дружбу.
Дякую! Звісно!
Винахідник❤
Дякую!
Чудо)))
Дякую!
Цікаві відео, багатьом, хто не розуміє, за рахунок чого з 12 постійного струму виходить 220 змінного струму. Зрозуміло, що ні про який синус мови не йде. Але для розуміння схеми зрозуміло. Дякую за відео.
Дякую вам пане serg за ваші слушні коментарі! Бажаю вам здоровя і розуміння ...
Чи можна зробити трасворматор із 12 вольт до 18 вольт.
Тобто перетворює напругу з 12 в на 18в ?
Робив схожу тему років 20 тому.. десь в класі 5-6... Тільки двигун стояв послідовно з трансом, ( ідея для наступного відео) механіку я обійшов трошки.. а перший транс був від 'колгоспника' -брехунця... Діодних ламп тоді небуло нажаль...Джерелом живлення ще пробував радіоточку..Щипало добре! ;)
Дякую! Якщо 5-6 класі то ви справді молодець!
👍
Дякую!
-Автор чуть не сказав"вийшло чудо із води,вісім цицок,три п."
Попробуй транзисторне реле спаяти на просторах інтернету та ютубу можна пошукати!
Дякую за пораду! Спочатку планую на польових транзисторах( мосфетах) ту систему запустити!
До речі, лампи, які були замінені на лампи розжарення укрпоштоюпрослужили один місяць.
😄 Дякую за інформацію!
😊
Підписався в першу чергу тому, що контент українською мовою. Це важливо.
Дякую!!!
Ну, якщо робити інвертор "з нічого", то краще реле світла від машини, в саморозмикання ввести його )
Це як?
А як частоту задати для катушки реле ? Траба ток подавати на катушку з частотою 50 герц і не факт чи чи воно справиться з такою швидкістю
Світлодіодна лампочка може працювати від 80...100В постійного струму.
Так! Але не усі!
А який ККД вашого перетворювача? Дуже цікаво. Бо в питанні живлення ві батарей, на цей показник чи не перший в переліку треба звертати увагу. І яка форма стуму на виході?
Цього близько 70% . А вдосконаленого( ua-cam.com/video/kK-yEionVko/v-deo.html ) 80%. На рахунок ККД ви маєте рацію! Форму сигналу важко описати словами! На каналі буде відео простого перетворювача на польових транзисторах: там і ККД задовільний, і форма сигналу не погана!
Так це можна назвати перетворювачем, от тіль подивіться на осцилограму та зрозумієте що вийшло, та чого мерехтить лампа. Бо це не зміний струм, а пульсуючий постійний
Хай буде так! Це вдосконалена версія!ua-cam.com/video/kK-yEionVko/v-deo.html
Багатообіцяюче....Чекаємо ядерної бомби!!!
Ядерної бомби мабуть не буде, а цікавих та корисних проектів чекайте!
Буде визволення заес буде бімба,чекайте...
Так, схема робоча, але не практична. Доречна лише тоді, коли дуже терміново треба 220 низької потужності, а під рукою лише старий бабінник. Або ж у якості експеримента, щоб цікаво провести час з дітьми.
Приблизно так пане Сергій! Провести цікаво час та й зрозуміти як працює перетворювач! До речі на каналі є відео як я його вдосконалив ! Назив.
Перетворювач "Чудо"
Цікавий експеримент! але треба включіти через Ампер метер. щоб дивитись скільки току потребує трансформатор. Ато менший АКБ як у мене. 7 А Ч напевно і на годину не вистачіть
Радий що вам сподобалось! В наступному відео буде і амперметр( просто у мене мультиметр перегорів) і також спробую трішки вдосконалити цей перетворювач!
Перемикач полетить першим.
Ок! Пане Богдан! А ще скажіть скільки часу безперервної роботи попрацює!
Один мікрік на вечір)
Таку хрінь я б показував школярам зі словами
Так робити не треба)
Теоритично конденсато символічної ємності потрібно впаралель мікріка прифігачити.
Дякую! Думаєте на вечір вистачить?
@@romanshandra7983 з конденсатором думаю так.
@@сару-ю6ш Дякую! Перевіримо!
@@romanshandra7983 конденсатор повинен бути,як що не помиляюся 0.5мкф+-і вольт 400-500в ідеалі
Це вийде контактне запалювання як на допотопних мото,мопєдках,автомобілях,якось же працювало)
Звісно після розмикання типу зазор повинен бути невеличким,але то вже таке.
@@сару-ю6ш Справа у тому що в трансформаторі обмотка має певну індуктивність! А в індуктивних споживачах під час замикання та розмикання електричного кола виникає так званий струм самоіндукції який за великої індуктивності може в декілька разів перевищувати звичайний струм від акум. Саме струм самоіндукції " з'їдає" мікрики. Одні конденсатори тут не дадуть ради, потрібно ставити діоди! Але при таких потужностях не знаю чи це буде доцільно!
Цікавий урок,та й корисний.
Дякую!
Всё вроде бы ни чего, а чому просадку не показав???
Назва клікбейтна, а відео для тих, хто основи фізики прогулював
Дякую! На рахунок хто основи фізики прогулював, щось в тому є! 😄
Непроще,поставить диодний мост
Куди?
ДАУЖ народ тупеет....неужели не слышал про вибропреобразователи DC в AC? и звонки постояного току там кроме обмоток есть пружинистый якорек с грузиком(определяет частоту) и управляемый им контакт -притянулся якорь -контакт переключил обмотку на ревес-в резултате имем переменый ток частотой около 400гц прямоуголной формы ну обмотки уже мотаем на нужный напруг... аналогично 2 контактный груп может работать механическим выпрямителем на выходе
а если уж делат на базе ТС40 то лучше на 2 герычных транзюках П210
Дякую! На П210 будуть грітись та будуть великі втрати енергії (мала ефективність , тобто малий ККД).
Краще зробити на мосфетних транзисторах. Скоро на каналі буде відео!
нудота так и недодывыявся.
Лампа не буде мерехтіти коли конденсатор всередені її буде встигати заряджатися до потрібної напруги - оберти двигуна дають таку можливість.
На жаль двигун та контакти щвидко вийдуть з ладу - як що це вихід с автономним живлення освітлення на невеликий термін, то можна вжити цій спосіб, але для довготривалого використання ліпше все ж таки використати простий електроний генератор.
Ок! То скільки часу попрацює такий перетворювач на вашу думку?
Все залежить від ресурсу двіжка, та контрактної групи на екцентріці валу.
@@viktorramb6183 Ок! Дякую!
Запустіть Ваш перетворювач від блока живленя 12 В потрібної потужності, щоб не морочитись з заряджанням автоакб, можна без лампи, та повідомте глядачам Вашого каналу скількі днів, тижнів, або місяців пропрацює цей перетворювач.
@@viktorramb6183 Дуже дякую за рекомендацію! А що думаєте день протягне?
Да,ещё не вырос.
😄