Archeologia na frontach pierwszej wojny światowej. Marcin Czarnowicz, Kamil Kopij

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 вер 2024
  • "Nauka bez granic" to seria rozmów poświęcona badaniom naukowym prowadzonym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzącymi i gośćmi podkastu są pracownicy, wykładowcy i doktoranci tej uczelni, a także ich współpracownicy z innych jednostek badawczych.
    W tym odcinku gościem dr. Kamila Kopija jest dr Marcin Czarnowicz z Zakładu Archeologii Egiptu i Bliskiego Wschodu, który w ostatnich latach zajął się badaniem archeologicznych pozostałości po pierwszej wojnie światowej. W rozmowie opowiada m.in. o nowych metodach archeologii czy różnicach w prowadzeniu badań pozostałości antycznych cywilizacji i śladów z pierwszej połowy XX w.
    Dr Kamil Kopij pracuje w Instytucie Archeologii UJ, jest także redaktorem portalu Mądre Książki (madreksiazki.uj.edu.pl/)
    Materiał powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.
    Nagranie i montaż: Dominik Zwiech
    Wesprzyj kanał Copernicus:
    / @copernicuscenter
    patronite.pl/c...

КОМЕНТАРІ • 3

  • @wisienka207
    @wisienka207 День тому +2

    swietna rozmowa! bardzo przyjemnie się słuchało+ aż szkoda że nie w formie prezentacji ze zdjeciami znalezisk

  • @panikrystyna1
    @panikrystyna1 16 годин тому

    Miła i ciekawa gawęda. Dziękuję, pozdrawiam. 😀

  • @gromosom
    @gromosom 4 години тому

    W zachodniej Polsce w małych miejscowościach można spotkać duże kawałki granitu, na których były tabliczki z wyrytymi nazwiskami osób które pochodziły z tych miejscowości i poległy w czasie I wojny światowej