Rower crossowy vs górski - który będzie lepszy dla Ciebie + recenzja Giant Roam 3 2021
Вставка
- Опубліковано 22 лис 2024
- 🤖 Specyfikacja roweru:
www.giant-bicy...
Po więcej rowerowych filmów zapraszam na swój drugi kanał Bikeshow.cc:
/ bikeshowcc
📸 Instagram: www.instagram....
💡 Facebook: / dobrerowerypl-11220032...
👊 Grupa na FB: / 1606940372774784
W dzisiejszym odcinku zabieramy się za wywołany przez Was do recenzji rower crossowy Giant Roam 3 - postanowiliśmy jednak wykorzystać okazję i pokazać Wam, czym rowery crossowe różnią się od rekreacyjnych rowerów górskich i kiedy lepiej wybrać jeden z tych dwóch typów.
Z filmu dowiesz się:
jaki osprzęt oferuje nowy Giant Roam 3
jak dobierać rozmiar ramy
jakie są plusy i minusy Talona
czym różnią się rowery crossowe od rekreacyjnych górskich
dla kogo, na jakie trasy i do jakich zastosowań dany typ będzie lepszy
Zgodnie z duchem czasu Giant powinien zmienić nazwę swojej linii rowerów Giant Talon na Giant Voucher ;)
Wczoraj to obczajałem.. a dziś wchodzę i film. Dzięki mega pomoc
Napęd 2 na... jest spoko. Kupiłem mtb z napędem 3x8 , największego blatu nie używałem (może ze dwa razy) i po nie długim czasie zmieniłem na 2x9 i od razu lepiej się jeździło :) na zjeździe w górach max speed 69km/h. W płaskopolsce bez problemu 40-47, po lesie przydaje się przełożenie 22/36:):)
9 rz. dużo zmienia... ale najwięcej zmienia 10 rz.
szerokości *2
Na tereny Warszawa okolice jak dla mnie tylko Gravel, a jeśli chcemy trochę powariować w terenie to najlepiej do tego dokupić konkretnego górala, bo jest mnóstwo ciężkich leśnych tras więc żadnych półśrodków.. Tak mi podpowiada rowerowe doświadczenie (7tyś km rocznie) ;)
Bardzo fachowa i merytoryczna recenzja przeprowadzona przez Michała 🌞 Brawo . Bardzo ciekawe rowery na początek . Więcej filmów ze sklepu 🚲 Pozdrawiam z Chicago 🚲🇵🇱
Jeździłem na jednym i drugim rodzaju roweru. Rower crossowy sprawdza się bardzo dobrze w mieście, w parkach i w terenie płasko-pagórkowatym (z wyłączeniem piachów). Na trasach nawet szutrowych (szczególnie wysypane grubym tłuczniem), leśnych dróżkach (bez trudności technicznych), ale o dużym nachyleniu, uważam ( z własnego doświadczenia), że lepiej sprawdza się nawet rekreacyjne MTB, ponieważ grupsze opony powodują lepszą przyczepność (na crossowym ze względu na sz. opon następuje często uślizg koła) zarówno na podjazdach i zjazdach (Jest bezpieczniej). I przede wszystkim na MTB lżej się podjeżdża, ze względu na dostępność bardziej miękkich przełożeń. Rower MTB sprawdza się również lepiej na terenach niżinnych na szlakach (np bory sosnowe), gdzie występują piachy (nawet nie bardzo głębokie) Rower crossowy szybko się kopie. Pozdrawiam
Piasek jest zmora każdego roweru zalecany jest fatbike
Zgadzam się. Miałem tu bardziej na myśli bardziej płytki piach, gdzie MTB daje radę, a Cross już nie.
Rower MTB jest bardziej uniwersalny, a opony czy sztyce zawsze można wymienić i zrobić z niego crossa.
Zapomniałeś wspomnieć o geometrii. kierownicy i kącie pochylenia ciała... Również dużo zmieniają.
szerokości * 2
@@rowerowyja9982 Tak to prawda. Ale miałem tu bardziej na myśli mtb "rekreacyjne", które oczywiście różni się też geometrią, ale nie aż tak radykalnie jak mtb xc itd.
Ależ tam zimno w tym sklepie brrr ... dobrze ze jest czapka na uszach 😉
Normalne rowery dla normalnych ludzi. I rozsadne podejscie wraz z praktycznym uzasadnieniem. Very good robota. Pozdroooo
Jest masa ludzi co tak jak w rowerze to i w samochodzie biegów nie umie zmieniać takie czasy. Jadę z kumplem ma 1500obr i ciśnie gaz do dechy pod lekka górkę silnik telepie, spalanie większe niż bieg niżej czy nawet 2. Ogólnie ludzie teraz są coraz bardziej leniwi. Kwestia czasu będą rowery za nas zmieniać biegi.
Dobrze się ogląda rower który stoi w pokoju i na który zdecydowałem się miesiąc temu. Giant Roam 3 ;)
Ciekawostka. Wejdą opony 29 cali Maxxis Icon - jakby ktoś chciał szerzej ;)
Polecasz ?
@@CześćJestemPiotrekZ początku nie byłem przekonany. Dzisiaj skończyłem nim Szlak Orlich Gniazd 220km i mogę polecić!
Jakie 29,??😂
Ja w zasadzie nie widzę większej różnicy między MTB 29 a crossem. Sam w większości jeżdżę na MTB XC i w mieście daje radę, ale rzeczywiście crossowy byłby lepszy, bo cieńsze opony, dalej jakiś amortyzator z przodu tłumiący studzienki i nierówności, więc ścieżki rowerowe są dla niego. Łatwość montażu bagażnika to też super sprawa.
Posiadam Unibike Xenon i uważam że 3 blaty z przodu to rewelka bo na trasach Jeleniogórskich zakres przełożeń na podjazdach i zjazdach jest rewelacyjny zawsze znajdę coś dla siebie :) zamierzam tylko zmienić opony Smart sam 1
60 na G one 1.50 :)
#1. Unibike Xenon, to rower crossowy na dobrym osprzęcie. Można go dozbroić o błotniki i bagażnik.
#2. W teren mogą być jeszcze szersze. Na asfalt 1,50".
#3. Piasty bezwzględnie do przeserwisowania... Osadzenie tylnej przerzutki do kalibracji. Centryczność i naciągi opu kół do korekty...
szerokości *2
Napęd 2x8 to niezły pomysł. I tak jest duży zakres przełożeń. Korba 46/30 i kaseta 11-34 w zupełności wystarczą
Nie zupełnie.
#1. Wszystko jest uzależnione od charakterystyki i technicznego zaawansowania tras, obciążenia, wytrenowania.
#2. Tu nie tylko ważny jest zakres ale i stopniowanie oraz obsługa manetek wymagająca wydatkowania jak najmniejszej ilości energii. Tu z tyłu tak naprawdę jest 7 przełożeń.
#3. W tym przypadku tylne przełożenia działające mało precyzyjnie, z dużym opóźnieniem.
#4. Kaseta 11-34 owszem tak, ale nie taka - tylko pod 10 rz.
szerokości *2
Zgadzam się Wojciech, mało kto używa wszystkich przyłożeń.
Ja bardzo sobie cenię napęd 3x8: generalnie używany jest środkowy blat, mały na podjazdach, duży na płaskich asfaltach, jeśli chcemy przycisnąć lub wieje w plecy. Podobnie jak rower crossowy jest idealnym dla kogoś, kto chce kupić swój pierwszy rower po dłuższej przerwie i nie wie czego naprawdę potrzebuję. Z moich doświadczeń przez niektóre piaski przejedzie na 40c (np. Jadowniki Mokre na szlaku Bursztynowym), objuczony dojedzie do Częstochowy lub zabierze Cię na Gran Fondo w pobliskie pogórze, ale wypad na nim do Lasku Wolskiego w Krakowie to nie jest najlepszy pomysł - sprawdzałem, nie polecam :-D
Rower "rekreacyjny" dla Kowalskiego, który chce po prostu wsiąść i jechać, to tak naprawdę powinien być rower pokroju trekkingowego, przekładnia w tylnej piaście (coś w stylu Afline) i to tyle :) No, ewentualnie jeszcze model z paskiem zamiast łańcucha. Ok, nie będzie to maszyna w teren ani do kręcenia optymalnych prędkości, ale we wszystkich innych zastosowaniach wybór optymalny. Typowy Kowalski i tak samodzielnie nie przeserwisuje roweru, a przy pasku i przekładni w piaście wystarczy jeden serwis na parę lat.
Super porady dziękuję i pozdrawiam .Krzysztof
To, czego chyba cały czas za mało ( i to wynika też z przekonań klientów) to proste fitnesy z napędem 1x
Prosta konstrukcja, względnie niska wada, idealny commuter i też spoko opcja do większości zastosowań rekreacyjnych.
Za mało ? Za mało gówna w gównie ?
Powyżej masz idealny przykład co by się stało, gdyby oferować tego typu rowery na większą skalę. Grupa ludzi, która potrafi zrozumieć swoje potrzeby i dopasować do nich rower nie na wyrost i bez gadania o tym, że jak czegoś nie ma, to "marketing i cięcie kosztów" jest niestety dość nieliczna - chociaż zdarza mi się na mieście obserwować naprawdę sporo ciekawych, minimalistycznych rowerów, np. na pasku.
@@DobreroweryUA-cam kupiłem Talona. przyjechałem do domu. zadzwoniłem do sklepu. wróciłem wymienić na ROAMa i jestem szczęśliwy. na Talonie za dużo pedałowania, za wolny na miasto, za duże opory kół, zbędny dźwięk opon. także dobra recenzja :]
Ja wziałem MTB Gianta Revela 29era i uwazam ze zawsze mozna go przerobić na crossa i dostosować do swojego stylu jazdy.
Opona nie problem nawet szosowa 1.9 do mtb, mozna lemondke tez przykrecic, ale naped to jest zagwozdka w mtb jezeli chcesz zachowac zdolnosc na gory i zyskac predkosc crossa ktory ma np blat 46 i mozna nim spokojnie smigac 40 km/h.
@@marekk1337 ja mam blat 44 i daje radę. Oczywiście lepiej mi się rozpędza na szutrze na spokojnie 40km/h zrobię. Pewnie jak będę wymieniał zębatki i łańcuch to wezmę sobie 46. W sumie to trójblat zawsze uważałem za uniwersalne rozwiązanie
@@Rajd3rs Naped 2x czy 3x?
@@marekk1337 3x
@@Rajd3rs W starym mam 3x8 i wszedzie wyjezdzalem bez meki, dalo sie tez szybko pomykac bez megawatow mocy z nog, nie pamietam jaki mam tam najwiekszy blat, cos miedzy 42 a 44 zapewne. Inna bajka jest w napedach 2x i 1x, ale nawet przy 2x10 sa zamienne kasety o rozpietosci 42, a moze i 46 nawet. Namiast naped 1x to sztuka kompromisu dopasowania pod indywidualne potrzeby i u mnie jest to na ocene zaledwie dostateczna. W gorach, na stromych wzgorzach niekiedy prowadze bo nie daje rady albo sie mecze bez sensu, szybkosci znacznie powyzej 30 tez nie ma bez mlynka, niby tyle starczy zazwyczaj, ale bywaja lagodne zjazdy, prosta z wiatrem itd tam chcialoby sie miec blat 38-40, a nie 34. Radze rozwazac w alternatywie do 1x12 naped 2x12 w mtb chyba ze ktos ma dosc plaski teren czy super moc w nogach, bo wtedy mozna dac albo maly albo duzy blat i da to rade. Przykladowo zmienie blat na 30 przy zebatce kasety 51, wreszcie bedzie wystarczajaco miekko... I po predkosci, trzeba bedzie kupic np gravela czy szosowke z opcja szerokich opon.
W zeszłym roku kupiłem Romera Mustanga M1, bo mi zwyczajnie crossowy Romet nie podobał się. Wymieniłem napęd dalej na trzy blaty z przodu, dałem łożyska zewnętrzne, i teraz przy 29 calach mam z przodu 44 na największym, 11 z tyłu na najmniejszym. Na płaskim bez wysiłku cisnę 30, z górki puki co mój rekord to 55, ale widzę, że jest jeszcze dużo zapasu w obrotach, muszę bardziej się przyłożyć, może pęknie 60. No i amor planuje zmienić na jakiś pneumatyczny, ale to za jakiś czas. Opon na razie nie ruszam, może kiedyś minimalnie łagodniejszy bierznik dam. Ps, ważę 110kg.
Dzieki za film - super robota. A czy wiadomo moze kiedy mniej wiecej (o ile w ogole w 2021) pojawia sie znow w ofercie Roam 0/Roam 1 ?
Mam taki rower, z przodu trzy blaty 44-32-22 ( z czego 22 prawie nie używam) , z tyłu kaseta 9rz, 11-32. jadąc na przednim blacie 44 na równym płaskim asfalcie, nie jestem w stanie wykorzystać dwuch ostatnich najmniejszych trybów kasety, przy prędkości około 30 km/h, i odpowiedniej kadencji. Więc nie wiem jaka trzeba mieć krzepę i kondycję, żeby to "amatorsko i rekreacyjnie" wykorzystać, zgodnie z myślą projektantów takich rowerów, no chyba że ze stromego prostego zjazdu na asfalcie.
Jeździłem 3 lata na Roamie 1 z Deorką 3x10 i na oko jakieś 95% przypadków używałem go jak rower z napędem 1x. 3 blaty to jest kompletny przeżytek i jeśli to nie zginie całkowicie, to powinno być raczej dostępne tylko jako opcja dla hardkorowych bikepackerów. Wg mnie, ruch ze strony Gianta z upraszczaniem napędu jest bardzo dobry.
Napęd 1 na 10 jest niszczący napędu np roku intensywnej jazdy cały napęd do kasacji
To wszystko jest chwytem marketingowym
Tu wszystko chodzi żeby opróżnić kieszenie klientów
@@paweaaron9058 hahahahaha 😂😂😂
Dla mnie jest złym ruchem. Mieszkam w górach, i zwykły dojazd do biedry na zakupy potrafi być wycieczką a co dopiero polatanie 50km po górskich lasach. Natomiast do parku w mieście jak najbardziej się nada, tylko po co komu taki rower do parku...
Zgadzam się. Ja miałem z kolei 3x8 z zakresem z tyłu 11-34 i używałem głównie blatu 34,a jak mi brakowało na podjazdach, to wtedy dopiero 24 z przodu. Trzeciego blatu nie użyłem od nowości. Teraz jeżdżę na NX Eagle i tu z kolei czuć, że ten napęd jest bardziej wymagający. Czyszczę i smaruję raz na tydzień, czasami raz na 2 tygodnie. Inaczej robi brrrr i stawia okropny opór. Czy wolałbym 2x11? Absolutnie nie. Mała różnica między blatami z przodu nie dałaby w tym wypadku wymiernych korzyści, a skosy łańcucha dalej duże, bo nie mam zamiaru martwić się co wrzuciłem z tyłu, żeby dobrać z przodu. Po prostu zrzucałbym z przodu na 1 w momencie gdy nie mógłbym już podjechaći tylko wtedy. 2 x 10 już brzmi sensownie, 2 x 9 I 2 x 8 również. W góralu moim zdaniem ma być 1 x 12, ale w crossie 2 x 10 to najlepiej
@ 1x12 ? Kolejny nawiedzony który lubi płakać i płacić za gówno z plasteliny
do pomykania z sakwami po Polsce i Europie niczego więcej nie trzeba (grube podjazdy to oczywiście inny temat), cenowo też ok. Ale szukając roweru na 5-8-10 lat wybrałbym pewnie wersję 2 lub 1
Edit: czy na tył daloby się założyć kasetę 9 albo nawet 10 rzędową? Czy raczej nie ma już miejsca?
Da radę założyć 9-tkę, tylko reszta jest do wymiany oprócz przedniej korby, bo ona poradzi sobie z napędem 9 rzędowym. U siebie robiłem taką modyfikację.
Krótko ale nie dokładnie bym powiedział: góral na wieś, cross pod miasto
A tak względem swoich doświadczeń oraz wiedzy to jaki rozmiar ramy roweru crossowego polecilibyście przy wzroście 184?
To zależy jak długie nogi masz pomiędzy 19 a 21
Ja mam 180. Parę lat temu wybierałem rower crossowy i przymierzałem się do około 5 rowerów różnych marek. 19 cali było dla mnie trochę za małe, 23 cale były zdecydowanie za duże, 21 cali dla mnie było w sam raz.
Gdy kupowałem swój rower 2 lata temu, to chciałem rower crossowy. Sprzedawca wpychał mi MTB, bo niby lepszy i w ogóle. Uparłem się na naprawdę dobrego Unibike Crossfire. Ale po tych dwóch latach myślę, że najlepszy byłby taki cross z barankiem i np. napędem 2x10. Ale za te pieniądze nie ma szansy dostać porównywalnie dobrego gravela (wtedy kupiłem za 2200zł, a np Kellys Soot był od 3500).
Gravel na chodniki czy zatłoczone ścieżki rowerowe i rodzinne wypady no nie bardzo. Szosę czy uterenowiona szosa czyli gravel to dobre na długie trasy z ziomkami albo solo na szutry. Cross jest po prostu wygodniejszy i bierze się taki ugrseczniony mtb aby się niepochylac kiedy nie jest się ustawionym na osiągi. Są jeszcze te fitness z sztywna sztyca jak ktoś praktycznie nie zjeżdża z ubitych dróg. Dla każdego coś się znajdzie. Marketing pompował crossy teraz pompuje gravele stąd ceny nabite do absurdu. Ja właśnie zmieniam mtb na cross bo po błocie mega kozeniach błocie dużych zjazdach i podjazdach w terenie nie jeżdżę dobre parę lat. A z córkami i żona to tym bardziej. Rower ma być lekki i nie ograniczać. Taki szybszy treking trochę. Żona ma treking damkę unibike traverse tyle lat i tez nic więcej nie potrzebuje. Mieszkamy 20km od morza czy to zatoki czy morze otwarte głównie płaski teren łagodny na Kaszubach. Setki jezior. Brat się ratuje i do merdy nine 500 wkłada wąskie koła bo też głównie miasto i okolice jeździ.
z trendem wsadzania coraz większych opon do Roam'a nie byłbym taki przekonany do łączenia go wyrazem "miasto", ale Michał dobrze mówi co do "upraszczania", fakt jest taki, że 3 blaty nie są popularne i dla większości są zbędne, proces wypierania 3 blatów widoczny jest już od jakiegoś czasu, wystarczy choć na chwilę oderwać wzrok od linii Gianta i rzucić okiem na innego producenta, ciekawostką jest to, że przykładowe nakłady Sirrusa-x z napędem 1x8 i blatem 40T wyprzedały się w pewnym europejskim kraju szybciej niż wersja z dwoma blatami
być może było to efektem pandemii, być może niska liczba wyprodukowanych sztuk, a być może użytkownicy świadomie chcą mieć 1 blat bo planują zakup roweru głównie do miasta?..
Wybór rowera należy do klienta od niego zależy jaka jazdę preferuje
Jeśli mu zależy na dalekiej podróży Kross a jeśli przełaje górskie po wertepach i mieszane to górski
A co jeśli to górski Kross😉
@@markspencer8195
Nie Kross marka a crossowy
Janku mam takie pytanie szukam roweru zastanawiam się nad Kross hexagon 6 vs UNIBIKE FUSION 29" 2021 czy mógłbyś mi doradzić co wybrać. Z góry dziękuję
Cannondale topstone lefty 1 lub 3 będzie lepszy.
Pokażcie Trance model 2 lub 3 z roku 2021
Z góralem jest jak z suvem w mieście niby sie nadaje a każdy chce mieć
No ale z tymi góralami to podobno tylko tak jest w Polsce.🤔
czy da się na giant talon 3 koła29 zamontować fotelik dla dziecka ?
Święta prawda.... miałem ten sam dylemat i wyszło na cross'a
Moim zdaniem dwa blaty w rowerach rekreacyjnych "dla ludu" to jest właściwy kierunek. najlepsze połączenie 36-26 i 8 biegów z tyłu.
Znając życie to producent ma gdzieś ludzi. Liczy się tylko zysk. Gdy modne było mnożenie przełożeń, im więcej tym rower niby miał być lepszy, to mnożono je bez refleksji, bo to się sprzedawało. Teraz producenci próbują wprowadzić modę na minimalizację, bo niby tak lepiej, więcej było bez sensu. Wtedy było super teraz jest już nie? Dla przeciętnego użytkownika może to i praktycznego znaczenia nie ma, ale dla producenta już jak najbardziej. Redukcja przełożeń idzie w parze podwyżką ceny. Użytkownikowi wmawia się, że to dla jego dobra, przy okazji producent zaciera ręce bo zysk sowity! Gdyby z redukcją szła obniżka ceny, to nawet uwierzyłbym w dobre serduszko producenta dbającego o klienta. Niestety, poznałem już życie i stwierdzam, że wszystkie działania na rzecz czynienia dobra dla klienta przez producenta, to pospolite walenie go w rogi jak naiwnego jelenia.
Te opony generują mega dużo oporów toczenia na asfalcie, mieszanka mocno się klei. Ale na szutrach jest spoko
Jeśli się klei to nie może dawać dużych oporów toczenia
@@markspencer8195 nooooo, tak. i wszystko jasne. całe życie się myliłem i na studiach profesor głupoty mi opowiadał. Dzięki za merytoryczną odpowiedź
@@markspencer8195 aaa. musisz jeszcze napisać np. do Maxxis że się mylą.
Masz taki maciupki przewodnik, bez wnikania w mechanikę
www.dobrerowery.pl/blog/technologie-i-cechy-opon-maxxis
Ale wrażliwy na opór to weź szosówke gnaj do ostatniego tchu
@@paweaaron9058 kolejna zaje8iście merytoryczna wypowiedź. Może jakieś konkrety zamiast Argumentum ad personam. Miałem te opony i opisałem moje doświadczenie. Co więcej, żywotność ich na asfalcie jest bardzo słaba bo po jednym sezonie (7 tys km) były zużyte.
I tak, jak planuje jazdę po asfalcie to biorę szosę, jak szutry to grawela.
A jak ty taki odporny to możesz sobie dowolnie czymkolwiek jeździć.
A jaką jest różnica z 4
Dla mnie trzy blaty dają dużo większą skalę regulacji przełożeń, bezapelacyjnie trzy i koniec :)
W crossie wolałbym dwublat 40-26 lub 40-24
A nawet 36-26
Talon 3 ma te samą rame co talon 2?
Wszystkie rozmiary Talona do 0 włącznie mają tę samą ramę. Różnice (które są znaczne) masz w osprzęcie i amorze.
Cześć i czołem 🙂
Wygląda jakby miał spore opony jak na crossa.
Wszyscy jeżdżą na za dużych rowerach i nawet na filmach, jak widać, sprzedawcy polecają za duże. Uświadomił mnie dopiero profesjonalny bike fitter. A potem bóle karku, pleców, nadgarstków... I szukanie, kombinowanie. A dobór po odległości górnej rury od jajec to już w ogóle archaizm.
To są rowery rekreacyjne - uwierz, że tutaj tego typu porady naprawdę się sprawdzają i mówię to jako osoba, która w temacie bikefittingu siedzi dość mocno, a prywatnie jeździ na mocno kontrowersyjnych ustawieniach rowerów:)
Najczesciej jesli juz to ze zbyt nisko ustawionym siodelkiem lub zamalym cisnieniem w oponach, a poza tym ta komedia sie nie konczy tylko aktorzy zmieniaja kostiumy
Są? A mówią, że nie ma.
ten biały to matowy?
Nie jest biały - ale jest matowy;)
@@DobreroweryUA-cam to masakra taki jasny mat nie da się domyć tego
Mom giant roam 1 2019 zyleta
Na wsi to się kuniem jeździ :D
ewentualnie traktorem ;)
Michał, tak z czystej, niczym nie skrępowanej ciekawości - bez jakiejkolwiek złośliwości - czy w lecie także będziesz pomykał z wełną z merynosa na głowie? (-;
Myślę, że tak;) Ewentualnie wpadnie czapka z daszkiem :) Michał zrobił z tego taki swój wyróżnik na kanale i raczej łatwo z tego nie zrezygnuje;)
w lecie zimowa czapa raczej lądowała w szafie, ale cała akcja tak mnie bawi, że będę konsekwentny w wizerunku. Więc czekajcie na +40 i wełnianą myckę :)
Mom giant roam 1 z 2019 chodzi jak talala
Oj kolejny rower z bardzo słabym osprzętem. Trochę tak 10 lat do tyłu albo i lepiej. Ramy rowerów fajne, nowoczesne no ale te parametry rowerów kują w oczy. Niestety.
Napędy z korbami 2 rzędowymi stają się standardem. 3 rzędowa korba staje się przerzytkiem. Raz że korba droższa. Dwa łatwiej wyregulować przednią przerzutkę żeby nie obcierała o wózek. Mniejsze przekosy łańcucha. No i znika zjawisko gwałtownej zmiany z dużego blatu na młynek. Sporo nowych rowerów w tym roku sprzedawanych posiada uklad na 2x8 2x9 2x10.
O jakich mniejszych przekosach piszesz? :D a przypadkiem nie jest odwrotnie? Mając trzy przełożenia masz najmniejsze przekosy tylko trzeba tego z głową używać a nie jak matoł
Korba trzy rzędowa ma linie łańcucha 50mm a dwu jest lekko wciągnięta do środka i linia łańcucha jest 48.8mm. Niby nie dużo ale taka korba jest lekko wciągnięta do środka po to by przekosy na dużym blacie a największą zębatką z tyłu były mniejsze. Co powoduje że łańcuch nie trze o wózek przerzutki.
@@krzysztoff.5444 co nie zmienia faktu że łańcuch jest bardziej wygięty i szybciej się zuzywa cały napęd
@@cezaro2336 większość użytkowników nie używa tego z głową.
Mtb jest krolem rowerow nowej ery. Koniec kropka. To bylo dla miliarda ludzi objawienie po 1989, po erze skladakow, przedwojennych damek, ukrain, beznadziejnych osprzetowo niby szos i pseudo turystykow blizej ukrainy z przerzutkami, niz obecnych rowerow jako tako dzialajacych. Zagranica miala lepsze rowery od naszej ruskiej techniki, ale kto je widzial. Tyle ze teraz trzeba myslec o lekkim fullu xc, bo szkoda kregoslupa nadwyrezac w terenie kolejne dekady. Na szose i bite drogi starczy cos sztywnego z barankiem czy prosty fitnes, tak slabo niestety promowany, a w wielu przypadkach optymalny, bo nie kazdy chce baranka. Wystarczy dac kobiecie do reki 11 kg fitnesa i 16 kg crossa z bagaznikami, blotnikami itd to ktory wybierze? Walec zwany crossem czy pseudo mtb rekreacyjny czy lekki fitnes? A moze miejski rozowy z koszykiem na zakupy...
Do takiego koszyka mozna wlozyc pieska a wtedy rama typu labedz daje rade i nadaje stylu, naprade widzialem jak panienka z nazeczonym w zeszlym roku atakowala takim zestawem wydmy na wschod od leby, to i tak bylo niczym wzgledem profilu ludzkosci zdobywajacego Kasprowy w piekny dzien ferii zimowych warszawskich
Ja tam w SRAM NX Eagle też mam mega range, a to ma 12 przełożeń. Swoją drogą bardzo gorąco polecam ten napęd. Trzeba o niego dbać znacznie bardziej niż o napędy z 8 z tyłu często smarując, ale nie ma wkurzającej i kompletnie zbędnej przerzutki przedniej. Pytajcie mnie o co chcecie.
Czy warto teraz zainwestować w dogecoin?
@@SpookyBitch__ nie warto xD
I potem płaczesz i płacisz za gówno z plasteliny pieniądze za które byś postawił rower na normalnym napędzie
@@labedzp jakiej plasteliny? Nx ma koła ze stali, a pozostałe elementy to Alu
@ plastelina gównolit zwij jak chcesz gówno gównem jest i to sram za to gówno jest odpowiedzialne
Takie napędy jestem w stanie zrozumieć w rowerze za 1100zl, a nie za 2.5k. Po co niby "upraszczać" napędy, żeby zaoszczędzić parę gram na wadze? Śmieszne. Mam rozwiązanie 3x9, mogę sobie idealnie dobrać kadencję, dokręcić na zjeździe, i wjechać na każdą górkę bez problemu, a do tego robić długie dystanse. Natomiast jeśli ktoś chce rower do parku to po co wydaje na niego tyle kasy lol
też mam napęd 3x9 i też wykorzystuję cały zakres. Dziwna decyzja.
@@p10tube po to, aby marketingowo stwierdzić, że jesteś zacofany ze swoim napędem i musisz mieć coś nowego, a najlepiej nowy rower
ktoś tu chyba spędził ostatnie 10 lat w jaskini. Już od dawna nie kupisz takiego roweru za 1100 zł. Ba, nawet król tanich rowerów - Triban 100 - poszedł w tym roku w górę. Chwała Giantowi za upraszczanie napędów i likwidowanie niepotrzebnych tarcz z przodu. Liczy się zakres dostępnych przełożeń. Jeśli jednak tak bardzo komuś zależy na napędzie rodem z lat 90 tych to u Krossa i Rometa na pewno będzie w czym wybierać :-)
@@matemm52 możesz mieć głowę zalaną marketingiem, ale nie obronisz tezy, że 2x7 będzie lepszy niż 3x9, bo chyba że w gruchocie do zrobienia 5km tygodniowo do parku i z powrotem. Swoje 3x9 wymieniłbym tylko na 2x11 bądź 2x12.
@@piotrekm9030 Tak, jesteś nienowoczesny i trzeba kupić nowe, co prawda okrojone ale będące na topie, no i więcej zapłacić za to nowe okrojone!
Zdejmij czepek, zmyj tą odżywkę i w końcu pokaż nam wszystkim tą czuprynę, która całą zimę i wiosnę hodujesz
Michał ma już włosy do pasa.
No nie mogę po prostu. Przestańcie tak ludziom wciskać te nudne crossowe rowery. Wiecie dlaczego ludzie biorą MTB? Ponieważ chcą ciekawe mocarne rowery, a nie "racjonalny rower". Zobaczcie co się sprzedaje w hameryce, ludzie kupują jakieś Surly stalowe i cieszą się niesamowicie tymi rowerami. Jedni mówią że czują się jak za dzieciaka na BMX, inni że jakie te rowery wygodne oh i ah. Sami jeździcie na szosach, gravelach, patrzycie na idealne spasowanie opon do ramy, styl i klasa, a klientom polecacie takie nudne gówno jak te crossy bez charakteru.
A wiesz czemu ludzie oglądają Formułę 1, a potem stoją w kolejkach po Dacię Duster w Prestiżu? Bo większość ludzi nie chce się samochodem/rowerem ścigać, tylko wygodnie przejechać z rodziną na weekend. A wciskanie komuś takiemu szosy, gravela, roweru trailowego na siłę - to nie u nas;)
@@DobreroweryUA-cam dokladnie Janku, czytaj i ucz sie. Ludzir chca mocarne rowery, bedace swiadectwem potegi, nie jakies slabiaki 😆
@@DobreroweryUA-cam Surly to jest formuła 1? Poseidon Redwood to jest formuła? A może Jones bikes? Za drogo i niedostępne? Kona Sutra, Giant ToughRoad, nawet w sklepie macie. Trek FX fajna hybryda bez ciężkiego sprężynowego amora. Dalej za drogo i za mało ciekawie? Marin Larkspur to kosmos albo Marin Kentfield, te to już są tańsze niż wiele polskich crossówek. Polecam kanał Path Less Pedaled, żadnej „formuły 1” tylko rekreacyjna jazda na rowerze bez rywalizacji.
ua-cam.com/users/PathLessPedaledTV
mimo całej obecnej mody na rowerozę większość użytkowników nadal posiada tylko jeden rower - rower do wszystkiego. "Mocarny" rower (zabawne określenie swoją drogą) MTB czy ultralekka szosa w karbonie nadaje się tylko do ściśle określonych zastosowań. Przejedź kiedyś 120 km po asfalcie, na mtb xc (o trailach czy fullach nawet nie wspominając) z szeroką oponą (i sakwami na bagażniku) to będziesz wiedziec o czym mówię. Wynalazki gravelowe albo rowery elektryczne natomiast są i zawsze będą zbyt drogie dla przeciętnego Kowalskiego, toteż rowery crossowe czy trekkingowe nigdy nie stracą na popularności i chwała Jankowi i Michałowi za recenzje takich rowerów.
@@matemm52 A co jest w roweru trailowym niewygodnego? tam masz pozycję prostą, rower długi stabilny można siedzieć i siedzieć
Bieda rowery dla bieda cyklistów