Jedno słowo - PIĘKNIE ! - Miło się ogląda - widać kawał włożonego trudu i pracy. Z każdym, kolejnym, wrzuconym filmikiem jakość rośnie - Gratulacje - trzymam kciuki za rozwój kanału.
Dzięki za komentarz, w miarę systematyczna produkcja tych filmów pomaga mi bardziej się w tym rozwijać, a bardzo dużą satysfakcję mam jak efekt finalny się podoba. Ja działam dalej, a Ciebie pozdrawiam !!! 🙂
@@turboadi czy autor nowej skali do Twojego sprzętu chciałby się podjąć zrobienia kilku sztuk na sprzedaż (u mnie choroba skonczyla sie na trzech WSach)? Napisalem do niego emaila ale na razie nie przykuł jego uwagi.
@@turboadi A odnośnie napędzania do działania. Już byłem o krok wystawienia swoich dwóch niedziałających WSów na elektrośmieci. Ale przecież schemat mam, lutownice również, jako takie wykształcenie kierunkowe również w głowie siedzi. no to co? Mam się jak ostatnio pipa poddać? Po takim filmie jak Twój? No chyba kurka wodna nie. Dzięki za inspirację.
Piękna robota teraz pasowało by dorobić resztę klocków aby całość fajnie wyglądała no bo przecież szkoda aby 442jka stała taka osamotniona bez reszty .. fajnie z tym konturem wymyślone muszę to zastosować u siebie dodatkowo opóźniony zapłon na kolumny to też fajna sprawa ...
Dzięki! Do tej pory współpracuje z mds442, którego już chyba rok temu poza filmikami sobie odświeżyłem. Apropo kolejnego segmentu dzisiaj kończę kolejny materiał więc na dniach pojawi się nowy filmik. Pozdrawiam :)
Ale czad. Wspomnień czar. Jeszcze na początku lat 2000 wymienialiśmy w tym wzmacniaczu tranzystory, co rusz coś się paliło, zabezpieczenie działało tak sobie. Mieliśmy srebrną diorę, nie miała przekaźnika opóźnionego załączania, co skutkowało charakterystycznym stuknięciem podczas włączania (chyba przez ładowani kondensatora w układzie boot strap wzmacniacza napięciowego końcówki). Docelowo skończyło się grubą modernizacją. Wpadły porządne elektrolity 10mF, duży mostek i trafo toroidalne 200W, napięcie było troszkę wyższe. Wzmacniacz zaczął lepiej oddychać. Bass stał się bardziej wyraźny, nie był taki zlany jak na oryginalnym zasilaniu. Aż byliśmy w szoku po takiej małej zmianie. Ustalanie prądu spoczynkowego po rozgrzaniu wzmacniacza. Jak patrzę na bebechy w tym materiale wideo, to przypomina mi się mniej więcej schemat każdego elementu, a było to 20 lat temu.
Mialem taki ładny ze srebrnej wiezy ponad 20 lat i tylko zarowki wymieniłem, jezeli chodzi o muze to srednia jakosc, taki jakby ostry, byc moze kwestia zncznego udzialu nieparzystytch harmonicznych , moc - no tuj to bez podbicia kontour mocniejsze kolumny nie grały , ale zasadniczo nie ma co wybrzydzać , taki prosty klocek
Oczywiście zgodzę się, kontur w tym egzemplarzu gdy jest wyłączony to odczep z potencjometru jest ciągnięty reztorami ok 300ohm do masy więc przycisza. Polecam jak masz ten sprzęcik jeszcze zrobić tuning konturu jaki ja zrobiłem. Pasma środkowego nie wycina a daje kopyto na całości.
@@turboadi sprzedal sie szybko, z potkow wymieniłem skrzypiaki glowengo i od basu, bo tam prad wyzera wegiel; no dobre trafo wogole sie grzalo - zatra dala gruba miedz aktualnie gra ampl DENON 500 AE , 8OW/8OHM,
Podczas rozkrecania wzmacniacza nie zwróciłeś uwagi zapewne, że tranzystory sterujące są dokręcone wkrętami poprzez podkładki z bakielitu i pewnie dałeś metalowe zamiast bakelitowych, a tak jest w oryginale 😉. Z prądem spoczynkowym mozna się pomylić gdyż te 20mV spadku jest zgodne mniej więcej z instrukcją serwisową ale gdy masz rezystory emiterowe o wartosci 0,47 . Piszę o tym, bo robilem taki wzmacniacz teraz i u mnie fabrycznie te rezystory miały wartość 0,33 ohm to ja musialem ustawić spadek napięcia na tych rezystorach 13mV. Trzeba zawsze soboe to zmierzyć, bo roznie z tymi wartościami było.
Bardziej gdzieś rutyna mnie tu "zeżarła" i nie zwróciłem uwagi że te bd139 i bd140 sterujące mają kolektory na wieżchu. Jak już się domyśliłem dałem podkładko-tulejki z tworzywa sztucznego co widać na filmie :) jeśli chodzi o prad spoczynkowy to rzeczywiście nie sprawdziłem rezystancji rezystorow emiterowych, ale jeśli jest jak mówisz to się wstrzeliłem, gdyż ciężko jest ten wzmachol zagrzać normalnym graniem (mam na myśli bez piłowania przesterem ), jak i na biegu jałowym nic się nie grzeje. Tymbardziej prad nie jest za niski, ponieważ nie zauważyłem żadnych zniekształceń, ale to tylko odbiór na słuch. Dzięki za uwagi i pozdrawiam !
Mimo upływu lat, ws442 moim zdaniem to nadal jedna z najlepszych i najbardziej udanych konstrukcji. Wielka szkoda że nie ma do niego części zamiennych w sensie, panele przednie i szyby skali. Dobrze zrobiony gra cudnie i znacznie lepiej niż niektóre obecnie produkowane wzmacniacze za niekiedy kilka tysięcy złotych.
Też zgodze się z tym, że Ws442 ma coś w sobie :) apropo brakujących części zamiennych, żyjemy w czasach gdzie wszystko można dorobić i to pokazałem na tym filmie. Wiadomo nie jest to oryginał, ale czy to źle? Moim zdaniem sprzęt, który stoi na półce sprawia więcej frajdy gdy cieszy nie tylko ucho, ale i oko ze świadomością że sami coś w to włożyliśmy. Pozdrawiam :)
Mam taki wzmacniacz. tyle, że mój jest w stanie o niebo lepszym niż ten biedak prezentowany na filmie, którego los jak widać nie oszczędzał. Mój jeśli chodzi o część elektroniczną jest w zasadzie w stanie fabrycznym, co też ma swoje złe strony bo niektóre kondensatory chyba już nie trzymają parametrów. O ile podczas słuchania spokojnych, nieprzeładowanych dźwiękiem utworów wzmacniacz sobie radzi, to przy większym zagęszczeniu dźwięku wyraźnie nie wyrabia, co objawia się spadkiem dynamiki i lekkim charczeniem. Rzeczywiście ta konstrukcja zbiera mnóstwo niepochlebnych opinii w internecie moim zdaniem zupełnie niezasłużenie. Mam porównanie z w zasadzie współczesnym wzmacniaczem Denon PMA 510 AE o z grubsza rzecz biorąc zbliżonych parametrach i WS 442 wypada w tej konfrontacji nadzwyczaj dobrze. Owszem, dźwięk Diory jest bardziej ostry i metaliczny w porównaniu z miękko i melodyjnie grającym Denonem, ale w niektórych rodzajach muzyki może być to nawet zaletą. W zakresie basów Diora również nie ustępuje Denonowi. Jak trzeba potrafi ciepło zamruczeć, a innym razem kopnie, że hej. To co najbardziej rzuca się w ucho to znacznie lepsza kontrola basu w przypadku Denona, ale tu z pewnością jest to zasługa wysokiego damping factor. Porównanie robiłem na Tonsilach Alton 70, które jak wiadomo są konstrukcją bass reflex i wartość współczynnika tłumienia ma tu kluczowe znaczenie. Tym bardziej, że po wykonanej renowacji, poprawieniu okablowania wewnętrznego i solidnym wytłumieniu skrzyń, moje Altony schodzą z pasmem w okolice 35 Hz i wzmacniacz musi nad tym zapanować. Z pewnością z kolumnami zamkniętymi np. ZGC 50-8-44 Diora zagrała by dużo lepiej. Generalnie WS 442 to przyzwoity wzmacniacz i warto dbać o egzemplarze, które jeszcze zostały przy życiu.
@@Koziolrogacz dzięki za komentarz :) powiem Ci ze po zabiegu jakie przeszła ta wska jestem naprawdę mile zaskoczony pos każdym względem. Pozdrawiam :)
Dzięki za przypomnienie o tej maszynce która kurzy się gdzieś w szafie 😆 Widzę ten sam problem co u mnie (popalone rezystorki i kondensatory do wymiany) ile mniej więcej wyszło Ci za naprawę? Może i moja sztuka wróci do żywych😁
Szczerze to nie mam pojęcia, elementy elektroniczne w większości miałem, jak coś kupuje w elektronicznym to x10 żeby było na zapas, więc to nie policzalne niestety :) Pozdrawiam!
Materiał genialny pod względem technicznym i merytorycznym. Dobry montaż ujęcia. Fajnie opowiadasz o tym wszystkim. Jednak zabrakło mi pomiaru mocy wyjściowej
Rozwijam swoje naprawy w miarę możliwości i wolnego czasu :) zapraszam na kolejne filmy gdzie buduję sztuczne obciążenie do testowania właśnie mocy wzmacniaczy. Niedługo będę miał oscyloskop więc na pełnej ruszam z naprawami od a do z i może nawet wrócę do tego ws442, żeby sprawdzić go mocowo :)
Pewnie, tego używam do odsłuchu dzwieku przy pracy na komputerze, a ostatnio prawie 10h tarmosił altusy 140 na imprezie. Po wszystkim wrócił na swoje miejsce, jak gdyby nigdy nic 😁
Dobra robota ! Sprzęt po naprawie wygląda pięknie. Naprawiasz hobbistycznie takie sprzęty?, bo sam mam właśnie taki i coś mu dolega a wiem że nie podołam.
Cieszę się że moja wska się podoba :) jak najbardziej naprawiam hobbystycznie różne sprzęty, zapraszam do obejrzenia pozostałych filmow :) już niedługo wyjdzie poprawioną wersją skali do ws442
A swoją drogą to pogratulować inżynierowi (imbecylowi), który projektuje styk tranzystora z radiatorem przez cześć niemetalową. A to się tu udało jednemu z tranzystorami BD 139 i 140
Co racja to racja, na szczęście tych tranzystorow duże prądy przez nie nie idą, więc termicznie nawet jakby były w "powietrzu "to nic się im nie stanie. Ale jeśli chodzi o sztukę, to fakap jest 👍
Jest to część 3 z prac nad tym egzemplarzem, zachęcam do obejrzenia dwóch poprzednich :) z 2 miesiące temu robiłem pw9010. Jest to bliźniacza konstrukcja i też z niego mam filmik na kanale :)
@@turboadi Oglądałem . U mnie jest problem że: Po naprawie pogra z dwa dni i się zaczyna wzbudzać Lewy kanał i podaje napięcie stałe na wyjście . O dziwo końcówek nie pali
@@grzegorzbrzezicki2347 kondziory w twoim przypadku wymień te które są między tranzystorami sterującymi a końcowymi. To są na schemacie 56piko między bazami w/w tranzystorów.
@@turboadi Wymienione wszystkie włącznie z tranzystorami . U mnie końcówka jest na : 2N-6488/91 wczoraj spaliło mi BF-457 a on jest od prądu sp. Właśnie zamówiłem BF-459 myslę że problem sam się rozwiązał , ale tego dowiem się we wtorek.
Miernik w dłoń ustawic mV i mierzyć, bez tego ani rusz. Co podkówka od prądu spoczynkowego (potencjometr) I co inny stopien zurzycia elementow elektronicznych to to ustawienie będzie w innych pozycjach. A czy się spali bezpiecznik ? Scenariusz skończy się tak, że koncowka mocy osiągnie taka temperaturę i prąd płynący między tranzystorami końcowymi doprowadzi do przepalenia, nastąpi zwarcie donmasy i na koniec poleci bezpiecznik :)
@@mariuszokon7729 ogólnie rzecz biorąc tak, mogło się przepalić a nie palić i nie ma ciągłości. A co ci dokładnie nie dziala? Bo takie ogólne pytania do niczego cie nie naprowadzą:)
Jedno słowo - PIĘKNIE ! - Miło się ogląda - widać kawał włożonego trudu i pracy. Z każdym, kolejnym, wrzuconym filmikiem jakość rośnie - Gratulacje - trzymam kciuki za rozwój kanału.
Dzięki za komentarz, w miarę systematyczna produkcja tych filmów pomaga mi bardziej się w tym rozwijać, a bardzo dużą satysfakcję mam jak efekt finalny się podoba. Ja działam dalej, a Ciebie pozdrawiam !!! 🙂
@@turboadi mam taki sam i jest zajebisty
Nie spodziewałem się takiego efektu. Dobrze brzmi na youtubie a co dopiero w realu - super.
Samego mnie zaskoczyło, dzięki i pozdrawiam :)
Piękna robota ,aż miło popatrzeć . Pozdrawiam
Dzięki za komentarz i zapraszam na pozostałe filmy :)
Pozdrawiam rowniez
Mistrzunio pierwsza klasa. Puławy Pozdrawiają.
Dzięki, pozdrawiam również! :)
Szacun kolego mam 4 segmenty tegoż cuda ale po twoich modyfikacjach naprawdę szacun ,też tak chce😊
Dzięki! 😁 napisz priv to dogadamy co da się zrobić 🙂 pozdrawiam !🖐
Bardzo fajny kanał, sub i 👍 idzie z automatu. Pozdrawiam serdecznie!!!
Całkiem ładnie zaprezentowane.
Narracja dodana później pewnie wymaga dodatkowego czasu.
Wyszło pieknie.
Pozdrawiam gorąco.
Dzięki za ciepłe słowa, nie ukrywam że trochę nad tym spędzam, ale jak już coś robić to na 100%. Pozdrawiam również 🙂
@@turboadi Tak, nie sposób się z tym nie zgodzić.
Zazdroszczę kolegi z maszyną do wycinania laserem (to chyba CNC) no i drukarki 3D.
Super praca wykonana Brawo
Siemano, elegancko wyszło, pozdro z premiery 👊👍
Cieszę się że się podoba, pozdrawiam również ! :)
dzięki za inspirację do działania. Trzeba się będzie zlitować nad posiadaną stajnią 🙂
Cieszę się że napędziłem do działania:)
Pozdrawiam !
@@turboadi czy autor nowej skali do Twojego sprzętu chciałby się podjąć zrobienia kilku sztuk na sprzedaż (u mnie choroba skonczyla sie na trzech WSach)? Napisalem do niego emaila ale na razie nie przykuł jego uwagi.
@@turboadi A odnośnie napędzania do działania. Już byłem o krok wystawienia swoich dwóch niedziałających WSów na elektrośmieci. Ale przecież schemat mam, lutownice również, jako takie wykształcenie kierunkowe również w głowie siedzi. no to co? Mam się jak ostatnio pipa poddać? Po takim filmie jak Twój? No chyba kurka wodna nie. Dzięki za inspirację.
@@robertregua5140 Powodzenia i zdaj relacje jak robota idzie :)
@@robertregua5140 skalę robimy razem, ja szkicuje, Paweł wrzuca na maszynę po sprawdzeniu wszystkich wymiarów. Odpisze Ci bo już gadaliśmy o tym :)
Fajnie iż Ktoś się jeszcze na tym trochę zna.
dobry z Ciebie artysta
Bardzo dobra robota, pozdrawiam
Dzięki🙂Pozdrawiam również!
Piękna robota teraz pasowało by dorobić resztę klocków aby całość fajnie wyglądała no bo przecież szkoda aby 442jka stała taka osamotniona bez reszty .. fajnie z tym konturem wymyślone muszę to zastosować u siebie dodatkowo opóźniony zapłon na kolumny to też fajna sprawa ...
Dzięki! Do tej pory współpracuje z mds442, którego już chyba rok temu poza filmikami sobie odświeżyłem. Apropo kolejnego segmentu dzisiaj kończę kolejny materiał więc na dniach pojawi się nowy filmik. Pozdrawiam :)
@@turboadi no to ja będę się kontaktował bo ja też nie bawem ruszam ze swoim 😁
Świetna robota
Ale czad. Wspomnień czar. Jeszcze na początku lat 2000 wymienialiśmy w tym wzmacniaczu tranzystory, co rusz coś się paliło, zabezpieczenie działało tak sobie. Mieliśmy srebrną diorę, nie miała przekaźnika opóźnionego załączania, co skutkowało charakterystycznym stuknięciem podczas włączania (chyba przez ładowani kondensatora w układzie boot strap wzmacniacza napięciowego końcówki). Docelowo skończyło się grubą modernizacją. Wpadły porządne elektrolity 10mF, duży mostek i trafo toroidalne 200W, napięcie było troszkę wyższe. Wzmacniacz zaczął lepiej oddychać. Bass stał się bardziej wyraźny, nie był taki zlany jak na oryginalnym zasilaniu. Aż byliśmy w szoku po takiej małej zmianie. Ustalanie prądu spoczynkowego po rozgrzaniu wzmacniacza. Jak patrzę na bebechy w tym materiale wideo, to przypomina mi się mniej więcej schemat każdego elementu, a było to 20 lat temu.
Bardzo cieszę się że mój materiał wywołał trochę wspomnień:) pozdrawiam !
Mialem taki ładny ze srebrnej wiezy ponad 20 lat i tylko zarowki wymieniłem, jezeli chodzi o muze to srednia jakosc, taki jakby ostry, byc moze kwestia zncznego udzialu nieparzystytch harmonicznych , moc - no tuj to bez podbicia kontour mocniejsze kolumny nie grały , ale zasadniczo nie ma co wybrzydzać , taki prosty klocek
Oczywiście zgodzę się, kontur w tym egzemplarzu gdy jest wyłączony to odczep z potencjometru jest ciągnięty reztorami ok 300ohm do masy więc przycisza. Polecam jak masz ten sprzęcik jeszcze zrobić tuning konturu jaki ja zrobiłem. Pasma środkowego nie wycina a daje kopyto na całości.
@@turboadi sprzedal sie szybko, z potkow wymieniłem skrzypiaki glowengo i od basu, bo tam prad wyzera wegiel; no dobre trafo wogole sie grzalo - zatra dala gruba miedz
aktualnie gra ampl DENON 500 AE , 8OW/8OHM,
Podczas rozkrecania wzmacniacza nie zwróciłeś uwagi zapewne, że tranzystory sterujące są dokręcone wkrętami poprzez podkładki z bakielitu i pewnie dałeś metalowe zamiast bakelitowych, a tak jest w oryginale 😉. Z prądem spoczynkowym mozna się pomylić gdyż te 20mV spadku jest zgodne mniej więcej z instrukcją serwisową ale gdy masz rezystory emiterowe o wartosci 0,47 . Piszę o tym, bo robilem taki wzmacniacz teraz i u mnie fabrycznie te rezystory miały wartość 0,33 ohm to ja musialem ustawić spadek napięcia na tych rezystorach 13mV. Trzeba zawsze soboe to zmierzyć, bo roznie z tymi wartościami było.
Bardziej gdzieś rutyna mnie tu "zeżarła" i nie zwróciłem uwagi że te bd139 i bd140 sterujące mają kolektory na wieżchu. Jak już się domyśliłem dałem podkładko-tulejki z tworzywa sztucznego co widać na filmie :) jeśli chodzi o prad spoczynkowy to rzeczywiście nie sprawdziłem rezystancji rezystorow emiterowych, ale jeśli jest jak mówisz to się wstrzeliłem, gdyż ciężko jest ten wzmachol zagrzać normalnym graniem (mam na myśli bez piłowania przesterem ), jak i na biegu jałowym nic się nie grzeje. Tymbardziej prad nie jest za niski, ponieważ nie zauważyłem żadnych zniekształceń, ale to tylko odbiór na słuch.
Dzięki za uwagi i pozdrawiam !
Brawo, idę robić moje hitachi.
No to zainspirowałem 😁 powodzenia!
Mimo upływu lat, ws442 moim zdaniem to nadal jedna z najlepszych i najbardziej udanych konstrukcji. Wielka szkoda że nie ma do niego części zamiennych w sensie, panele przednie i szyby skali. Dobrze zrobiony gra cudnie i znacznie lepiej niż niektóre obecnie produkowane wzmacniacze za niekiedy kilka tysięcy złotych.
Też zgodze się z tym, że Ws442 ma coś w sobie :) apropo brakujących części zamiennych, żyjemy w czasach gdzie wszystko można dorobić i to pokazałem na tym filmie. Wiadomo nie jest to oryginał, ale czy to źle? Moim zdaniem sprzęt, który stoi na półce sprawia więcej frajdy gdy cieszy nie tylko ucho, ale i oko ze świadomością że sami coś w to włożyliśmy.
Pozdrawiam :)
Mam taki wzmacniacz. tyle, że mój jest w stanie o niebo lepszym niż ten biedak prezentowany na filmie, którego los jak widać nie oszczędzał. Mój jeśli chodzi o część elektroniczną jest w zasadzie w stanie fabrycznym, co też ma swoje złe strony bo niektóre kondensatory chyba już nie trzymają parametrów. O ile podczas słuchania spokojnych, nieprzeładowanych dźwiękiem utworów wzmacniacz sobie radzi, to przy większym zagęszczeniu dźwięku wyraźnie nie wyrabia, co objawia się spadkiem dynamiki i lekkim charczeniem. Rzeczywiście ta konstrukcja zbiera mnóstwo niepochlebnych opinii w internecie moim zdaniem zupełnie niezasłużenie. Mam porównanie z w zasadzie współczesnym wzmacniaczem Denon PMA 510 AE o z grubsza rzecz biorąc zbliżonych parametrach i WS 442 wypada w tej konfrontacji nadzwyczaj dobrze. Owszem, dźwięk Diory jest bardziej ostry i metaliczny w porównaniu z miękko i melodyjnie grającym Denonem, ale w niektórych rodzajach muzyki może być to nawet zaletą. W zakresie basów Diora również nie ustępuje Denonowi. Jak trzeba potrafi ciepło zamruczeć, a innym razem kopnie, że hej. To co najbardziej rzuca się w ucho to znacznie lepsza kontrola basu w przypadku Denona, ale tu z pewnością jest to zasługa wysokiego damping factor. Porównanie robiłem na Tonsilach Alton 70, które jak wiadomo są konstrukcją bass reflex i wartość współczynnika tłumienia ma tu kluczowe znaczenie. Tym bardziej, że po wykonanej renowacji, poprawieniu okablowania wewnętrznego i solidnym wytłumieniu skrzyń, moje Altony schodzą z pasmem w okolice 35 Hz i wzmacniacz musi nad tym zapanować. Z pewnością z kolumnami zamkniętymi np. ZGC 50-8-44 Diora zagrała by dużo lepiej. Generalnie WS 442 to przyzwoity wzmacniacz i warto dbać o egzemplarze, które jeszcze zostały przy życiu.
@@Koziolrogacz dzięki za komentarz :) powiem Ci ze po zabiegu jakie przeszła ta wska jestem naprawdę mile zaskoczony pos każdym względem.
Pozdrawiam :)
Dzięki za przypomnienie o tej maszynce która kurzy się gdzieś w szafie 😆 Widzę ten sam problem co u mnie (popalone rezystorki i kondensatory do wymiany) ile mniej więcej wyszło Ci za naprawę? Może i moja sztuka wróci do żywych😁
Szczerze to nie mam pojęcia, elementy elektroniczne w większości miałem, jak coś kupuje w elektronicznym to x10 żeby było na zapas, więc to nie policzalne niestety :)
Pozdrawiam!
Piękna robota ,aż miło patrzeć wzmacniacz dostał drugie życie :-) , czy można prosić namiary do kolegi ws skali ? może być na prv.
Jasne, gdzieś w komentarzach pod tym filmem już jest podany namiar.
Ta grawerowana szybka - cudo . Ja mam podswietlone niebieskimi LEDami ,ale nie mam graweru 😕
Jak coś potrzebujesz to daj znać, różne grawery można wykonac
@@turboadi Ok ,dzienks , pomysle o tym ....
Materiał genialny pod względem technicznym i merytorycznym. Dobry montaż ujęcia. Fajnie opowiadasz o tym wszystkim. Jednak zabrakło mi pomiaru mocy wyjściowej
Rozwijam swoje naprawy w miarę możliwości i wolnego czasu :) zapraszam na kolejne filmy gdzie buduję sztuczne obciążenie do testowania właśnie mocy wzmacniaczy. Niedługo będę miał oscyloskop więc na pełnej ruszam z naprawami od a do z i może nawet wrócę do tego ws442, żeby sprawdzić go mocowo :)
Ja tez mam taka skladanke i lezy. Chce ja zregenerowac. I moje pytanie ile.kosztuje taka wlasnie naprawa. Pozdrawiam
Proszę o kontakt przez fb stopcage lub instagrama adi _ stopcage. Dogadamy szczegóły :)
Witam kolego mam do naprawy ws 432 podejmniesz się tematu
Opisz w czym problem :)
Jak dla mnie to Ws 442 jest bardzo dobrym i solidnym sprzętem .
Szkoda że ludzi nie można podobnie odrestaurować . A może i dobrze czasami 🤣
Pewnie, tego używam do odsłuchu dzwieku przy pracy na komputerze, a ostatnio prawie 10h tarmosił altusy 140 na imprezie. Po wszystkim wrócił na swoje miejsce, jak gdyby nigdy nic 😁
Pieknarobota... mam pytanieunitra diora mac watts ws4421 pociagnam altus 300
Zagra to, ale jak będziesz chciał glosno, mocno zagrać to mocy braknie i niestety przester poleci
elegancko mam dwa ws 4421 graja fajnie tylko niemam tych zabespieczen niemoge dostac przekaziników
Każdy sklep handlujący elementami elektronicznymi dosłownie musi to posiadać.
Dobra robota ! Sprzęt po naprawie wygląda pięknie. Naprawiasz hobbistycznie takie sprzęty?, bo sam mam właśnie taki i coś mu dolega a wiem że nie podołam.
Cieszę się że moja wska się podoba :) jak najbardziej naprawiam hobbystycznie różne sprzęty, zapraszam do obejrzenia pozostałych filmow :) już niedługo wyjdzie poprawioną wersją skali do ws442
Hello, what lamps should I put in the amp's sockets, I can't find 30v, thank you
Hi, you must have 24v, 30ma lamps, not 30v. Exactly in original to the Front panel.
OSRAM 2341 Original Line Lámpara Halógena Auxiliar, 24V, 1W, Casquillo W2X4.6D, this is good?
A swoją drogą to pogratulować inżynierowi (imbecylowi), który projektuje styk tranzystora z radiatorem przez cześć niemetalową. A to się tu udało jednemu z tranzystorami BD 139 i 140
Co racja to racja, na szczęście tych tranzystorow duże prądy przez nie nie idą, więc termicznie nawet jakby były w "powietrzu "to nic się im nie stanie. Ale jeśli chodzi o sztukę, to fakap jest 👍
Daj Proszę namiar na kolegę od pleksi.
Podeśle Ci adres e-mail
p.kierat23@gmail.com
Dziękuję. Zdrówka.
Mam na stole UNITRĘ PW-9013 Niby konstrukcja prosta ,ale co ja mam z nim cyrk 😜Domyślam się że tu też nie było kolorowo jak na filmie
Jest to część 3 z prac nad tym egzemplarzem, zachęcam do obejrzenia dwóch poprzednich :) z 2 miesiące temu robiłem pw9010. Jest to bliźniacza konstrukcja i też z niego mam filmik na kanale :)
@@turboadi Oglądałem . U mnie jest problem że: Po naprawie pogra z dwa dni i się zaczyna wzbudzać Lewy kanał i podaje napięcie stałe na wyjście . O dziwo końcówek nie pali
@@grzegorzbrzezicki2347 kondziory w twoim przypadku wymień te które są między tranzystorami sterującymi a końcowymi. To są na schemacie 56piko między bazami w/w tranzystorów.
@@turboadi Wymienione wszystkie włącznie z tranzystorami . U mnie końcówka jest na : 2N-6488/91 wczoraj spaliło mi BF-457 a on jest od prądu sp. Właśnie zamówiłem BF-459 myslę że problem sam się rozwiązał , ale tego dowiem się we wtorek.
@@turboadi a 56pF przekładałem ze sprawnego kanału , bez rezultatu.
jaki jest koszt usługi? można jakiś kontakt?
Zapraszam przez instagrama @adi_stopcage, dogadamy szczegóły.
Witam Mam taki sam nie odmówił mi pan go tak samo jak swój
Zapraszam do kontaktu przez fb przez wiadomość przez stronę stopcage.
Słaba rozdzielczość tych wskaźników mocy LED.
Szkoda.
Ma swoj urok, wiadomo... to nie 5412 Radmora :)
He comprado un 418 y en su rango mejora a algunos de marca
Mam pytanie poniewaz mam diore ws442,czy jezeli bedzie za duzy prad spoczynkowy to spali sie bezpiecznik?
I czy jezeli pokrętło od prądu spoczynkowego jest tak troche mniej niz na polowe to jest dobrze?
Miernik w dłoń ustawic mV i mierzyć, bez tego ani rusz. Co podkówka od prądu spoczynkowego (potencjometr) I co inny stopien zurzycia elementow elektronicznych to to ustawienie będzie w innych pozycjach.
A czy się spali bezpiecznik ? Scenariusz skończy się tak, że koncowka mocy osiągnie taka temperaturę i prąd płynący między tranzystorami końcowymi doprowadzi do przepalenia, nastąpi zwarcie donmasy i na koniec poleci bezpiecznik :)
@@turboadi Dzieki za odpowiedz,bede kombinować z wymiana końcówki mocy.
@@turboadi Mam jeszcze jedno pytanie,czy jezeli nic nie smierdzi ani nie wiedac zeby bylo cos spalone to mozliwe zeby cos sie spaliło?
@@mariuszokon7729 ogólnie rzecz biorąc tak, mogło się przepalić a nie palić i nie ma ciągłości. A co ci dokładnie nie dziala? Bo takie ogólne pytania do niczego cie nie naprowadzą:)
jakbys mi podał symbol tego co zakładałes 24 v ale co dalej
Co dokładnie tam jest napisane nie jestem w stanie Ci teraz powiedzieć, ale jest to przekaźnik normalnie otwarty z cewką na 24v prądu stałego