Ezért jó, hogy egy szakmai ember beszél ezekről és nem én!! Nagyon informatív videó volt!!! Én nem mertem volna a szerény tudásommal bevállalni, de jó volt Tőled látni!
Szolnokon a peronok alsó végén (Szajol felé eső vége ) a targonca-alagút használt és karbantartott éjjel is átgyalogolható. Ujszász felé eső vége nem használt, és sajnos olyan is az állapota. ( majd lézerjankó egy kommunista szombat keretében a putrohossal és a lölővel meg az önérzetes párjával egyszer csak rendbehozzák )
Hatvanban is átépítették a vágány hálózatot a 80 as évek közepén kezdödőtt nagy átépítés során.Ekkor készültek el a mai fedett peronok és a gyalogos aluljáró is.Az 1es vágány helyett 1a,a 6 helyett 6a és 7 vágány van ahonnan a személyszállító vonatok vannak.De 7 vágánynál nincs peron.🙂
@@rikarivlog Ha eljössz Hatvani vasútállomás ra akkor meghívlak kis vodkára és sörre mester!És tudok még mesélni néhány érdekes dolgot a Hatvani Vasút állomás történetéről és az onnan induló vasútvonalak történetéről.Megtiszteltetés lenne a mesterrel személyesen találkozni!🙂
Jó este Rikári! A Szolnokon levőhöz hasonló állomás van Debrecenben és Nyíregyházán is, mivel azok esetében sincs peron az átmenő fővágányok mellett. Hakdúszoboszló, Szajol, Mezőberény, Kétegyháza állomásokon pedig ugyan megvannak a vágányok, de az első után a harmadik van megnyitva utascsere szempontjából. Kicsit hazabeszélve, még történt egy átszámozás Kecskeméten, a 2020-as évtől (2019. december közepi menetrendváltással), mely szerint a személyfogadó vágányok számozását a forgalmi számozásra módosították. Miszerint a Külső A vágány lett a 13., mellette az első maradt ugyan, de csak féltávig, ugyanaz a vágány folytatólagosan a forgalmi iroda előtt már a második. A régi második és harmadik lett az új harmadik és negyedik, illetve a régi negyedik meg a hatodik lett. Azért lett az, mert a peronig volt egy csonkavágány az állomás déli oldalából kiindulva, melyet jóval az átszámozás előtt eltávolítottak, amelyik volt az ötödik. Kecskemét-Alsó esetén a "furcsaság" az, hogy a jelenleg "megszüntetett" állapotban levő 152 Fülöpszállás (aktívan Helvécia volt állomástól járható 20km/h-val, odáig meg Vörös Tárcsa Fülöpszállás felöl) irányból minden vágány elérhető, míg a 142 Budapest irányból csak 1. - 4. közöttiek. Kecskemét-Máriaváros egy mára 3 vágányos állomásnak nézki, azonban ma már csak megállóként használják, mivel váltói ki vannak zárva, afféle Megálló-Rakodóhely, ahol rakodást nem végeznek. Viszont a furcsasága annak pedig az, hogy az első váltónak nem 1 a száma. Ami annyit tesz, miszerint volt ott még1 vágány, amit olyan 20-25 éve szedtek fel. Gyerekkoromból emlékszem még rá, de az adott váltó már akkor sem volt a pályában, hanem egy bakban végződött a vágány és a baknál egy PFT-s személykocsi állt, korai Alföldekben (MSTS téma) ez még benne volt, a legfrissebb 7.3T verzió ezt már nem tartalmazza.
Kelenfölddel kapcsolatban van pár tévedés. A 4-es metró építése előtt nem volt 7. és 8. vágány, de volt 9, ráadásul metró építése alatt a peronok felújításakor ideiglenes peron is volt mellette, így személyvonatok is használták.
Szombathely " C " vágány . Anno Bajánsenyei , Zalaegerszegi indult róla . A gysev 22-es vonalát már leállítva vette át a mávtól . A 22-es megérne 1 kis utánnanézést .
Középiskolás koromból emlékszem, hogy kezdetben, a '90-es években az IC nem állt meg Szolnokon, hanem az 5. és a 6. vágányon haladtak át mindkét irányban Debrecen és Nyugati között. Na, az volt igazán InterCity :)
@@rikarivlog Nyugati-Hajdúszoboszló-Debrecen-Nyíregyháza, Pécs felé meg nonstop volt. Szeged felé, csak Kecskemét, Miskolc felé nonstop, Szombathely/Sopron meg csak Csorna és Győr, Csorna is csak a gépcsere és a stokkozás miatt. Volt egy nem stokkozós vonat Sopronból - Zürich felől (Zürichsee), az Csak Győrben állt meg!
A Kökin az elsőt nemlétezőnek tekintik, kettő meg bár száma van, sín nincs. Kelenföldön a peron két oldalán a 7-es és a 10-es van. Csonka sincs ha jóltudom.
Az a nem létezőnek tekintett vagány vontatóvágány, mivel nincs bekötve az állomási vágánykba, nem szamozták be közéjük. Elég érdekes megoldás, sajnos nem jutott eszembe, hogy erről is beszéljek.
Kelenföldön a metrós átépítés előtt nem volt 7. vágány,volt viszont 9. (A 7-8 egy "helyiérdekű" valami lett volna Érdig,de csak keskenyperon fért volna el. Szerencsére az nem épült meg,aluljárós kapcsolatuk sem lett volna. A 9-en is csak egyszer láttam megállni egy Keletibe tartó pécsi IC-t,valami nehézmény miatt nem tudták máshová fogadni,persze szakadó esőben...
@@istvankovacs4225 Ez lett volna annak az érdi HÉV-nek a végállomása, aminek a létesítését az I. világháború keresztülhúzta? Amúgy, Érd településszerkezetén nagyon jól látszik a nyomvonala. Dagály u., Apály u. aztán belefut Érd alsóba, majd lekanyarodik a Felső utcába. A süllyesztett részen, ahol most közút van, ott lettek volna a vágányok.
Üdv! Ha a Határút metró állomásra elmész, ott három vágányt látsz, abból a középsőről ment volna Ferihegyre a metró. A két hiányzó vágányból, vagy csonka vágányokból lett volna valamelyik ami oda visz, talán ezért nincs fölöttük vezeték?
Köki-vel kapcsolatban én régen az egy mérnökkel beszélgettem, aki részt vett a tervezésben, akkor mint fiatal MÁV-os mérnök. Megkérdeztem tőle, hogy miért nincs 3. vágány és körülbelül fél órás kiselőadással válaszolt, aminek a lényege kb. ennyi: - Kőváry eredeti terveiben szerepel: 5 peron ABCDE, perononként 2 vágánnyal, mindkettő oldali átjárhatósággal. - Kőváry Ferihegy2 terminál felé közlekedő vonatokkal számoltak, azok kapták volna az A peront az 1.-2. vágánnyal. - Közben az M3 metró végállomása Határ út lesz, kitalálják, hogy onnan ágazik majd el a Ferihegyi metró és Kőér utcára terveznek egy metró telephelyet vasúti vágánykapcsolattal. Adja magát a Köki, mint végállomás. Köki vasútállomásra már nincs annyi pénz, már nem prioritás. Prioritás a Ferihegyi metró. Majd megy a metró a reptérre, nem kell annyi vágány, a mizsei se menjen be a Nyugatiba, majd az emberek átszállnak a metróra, ha már úgyis ott van a végállomás. Kőváry ekkor áttervezi az egészet és megkapjuk a Köki Terminál előtti állapotokat. Az egész jellemző a koncepciótlanság, a forráshiányosság. Nagyszerű lenyomata az összeomlás szélén táncoló kommunista Magyar Népköztársaságnak. Az egész ahogy van (lakótelepekkel, metróval, Kökivel, felüljáróval együtt japán, IMF és osztrák hitelből épült nagy lufi volt).
@@baracskatibor1898 Kökire nagyon ráférne a felujítás de hamár ugye írod a Kecskemétet a nyugati akadálymentesítet van már müködö lift is az aluljároból szóval oda mozgáskorlátozott eltud jutni könyebb bár csak részben kell magamat is odasorolni bár én azért könyök mankoval ugy ahogy tudok lépcsőzni csak mozgolépcsötöl parázok mert az nagyon gyors
@@AntalAttila023 Köszönöm a tanácsot. Ha nem vinnék rollátort, nekem is megfelelne akár, KÖKI is. De mivel rolátorral közlekedek hosszú távon, így a lépcsős, mozgó lépcsős megoldások kiesnek! Marad a Nyugati ilyen esetre! 😉
Annyi plusz, hogy az 50 felújított állomás projekt lezárult Kökin...ekkor még együtt dolgoztam a MÁVval és sajtótájékoztatót is akartak tartani...az nem lett...de az új padok és kukák lettek a felújítás elemei... igen....ennyi...
Egyébként Sopronban van ilyen a 4. vágány az nem személy forgalomnak fentartott vágány és 6. vágány sincs meg de van hasonló Fertőszentmiklóson is 2,3 éve mikor át építették és a standard peron kiépült ami nyugaton is ez a valamilyen európai szabványú peron lett így ott van 2. 3. és az 5.vágány 3-as és 5-ösnél széles peron lett
Sopronban volt 6. vágány is, de oda csak a Jenbacher fért el, és amióta villamosítva lett a kismartoni vonal, így oda már nem jár Jenbacher, így gyakorlatilag sohasem volt használva, ezért elbontották. (Eredetileg az is teljes vágány volt, csak a '90-es években megépült a magas peron, így alig maradt belőle valami. Érdekesség: Sopronban két aluljáró van, a 2.-at csak határellenőrzés után lehetett megközelíteni, ezért kellett külön aluljáró, és nem a másik lett meghosszabbítva. A nemzetközi, tehát nem korridorvonatok esetén, az első vágánynál volt egy külön ajtó, ahol lesétálhattál a vámellenőrzés kikerülésével! Aki meg kifelé utazott, az a vámon áthaladva, egy nemzetközi váróterembe ért, ahol kényelmes kanapé várta. Ez a rendszer a kilencvenes évek közepétől (1994-ben készült el, ha jól tudom), Schengenig működtek, azaz 2007-ig. Utána bezárták a nemzetközi várót, majd pár év múlva elbontották, oda épült meg az üzletsor, ami valahogy nem vált be igazán, most van ott taxis diszpécser és rendőrőrs is a kevés működő üzlet mellett.
Szolnokon igaz sokszor megfordultam és fog is Arad felé mivel ott kell átszállnom Nyírségről a Zarándra megfigyeltem elvileg van csatlakozása és nem azért szolnokon szállok át mint Bence nem az oka hanem mert a keletiben nem érném el. Amugy a Szolnoki híányzó vágányok annyira nekem sose tünt fel kelenföldi feltünöbb volt bár ugytudtam azért nem számoztrák ujra,hogy a forgalmistáknak ne keljen ujratanulni meg a magasperon is ráépült a vágányok helyére
Ha jol tudom Koki az egyetlen allomas Magyarorszagon ahol a vaganyok szamozasa forditva van ugyanis a forgalmi irodatol elfele csokkeno szamsorban van a szamozas. Az mar csak raadas hogy hianyos is.
@@rikarivlog De hogy nem!. Amit használnak targonca aluljárón keresztűl!,/ Szajol végén van!!/ Az első vágánynál lemész a targonca aluljáróba!, Majd a leges legvégén / nem a 15-16 feljárónál!! / Balra felmész és balkéz felé lesz a 33-32!,egymás mellett!, Majd lesz nagy parlagon terület az a 31-helye!!!. Sárga mellény legyen!.
Ezért jó, hogy egy szakmai ember beszél ezekről és nem én!! Nagyon informatív videó volt!!! Én nem mertem volna a szerény tudásommal bevállalni, de jó volt Tőled látni!
Szolnokon a peronok alsó végén (Szajol felé eső vége )
a targonca-alagút használt és karbantartott éjjel is átgyalogolható. Ujszász felé eső vége nem használt, és sajnos olyan is az állapota.
( majd lézerjankó egy kommunista szombat keretében a putrohossal és a lölővel meg az önérzetes párjával egyszer csak rendbehozzák )
@@LajosKiss-c4x
Az Újszász felé eső targonca lejárók!,
Rácsal le vannak zárva!.
Kö-Ki-n a 11 felett azért nincs drót mert egész egyszerűen nem lehet kijárni villamosított vonalra, csak a 142-esre.
Ja, így már értem, köszönöm!
Hatvanban is átépítették a vágány hálózatot a 80 as évek közepén kezdödőtt nagy átépítés során.Ekkor készültek el a mai fedett peronok és a gyalogos aluljáró is.Az 1es vágány helyett 1a,a 6 helyett 6a és 7 vágány van ahonnan a személyszállító vonatok vannak.De 7 vágánynál nincs peron.🙂
Hatvan is erdekes, főleg az osztott vágányaival. Egyszer oda is ellátogatok... 😉
@@rikarivlog Ha eljössz Hatvani vasútállomás ra akkor meghívlak kis vodkára és sörre mester!És tudok még mesélni néhány érdekes dolgot a Hatvani Vasút állomás történetéről és az onnan induló vasútvonalak történetéről.Megtiszteltetés lenne a mesterrel személyesen találkozni!🙂
Jó este Rikári!
A Szolnokon levőhöz hasonló állomás van Debrecenben és Nyíregyházán is, mivel azok esetében sincs peron az átmenő fővágányok mellett. Hakdúszoboszló, Szajol, Mezőberény, Kétegyháza állomásokon pedig ugyan megvannak a vágányok, de az első után a harmadik van megnyitva utascsere szempontjából.
Kicsit hazabeszélve, még történt egy átszámozás Kecskeméten, a 2020-as évtől (2019. december közepi menetrendváltással), mely szerint a személyfogadó vágányok számozását a forgalmi számozásra módosították. Miszerint a Külső A vágány lett a 13., mellette az első maradt ugyan, de csak féltávig, ugyanaz a vágány folytatólagosan a forgalmi iroda előtt már a második. A régi második és harmadik lett az új harmadik és negyedik, illetve a régi negyedik meg a hatodik lett. Azért lett az, mert a peronig volt egy csonkavágány az állomás déli oldalából kiindulva, melyet jóval az átszámozás előtt eltávolítottak, amelyik volt az ötödik. Kecskemét-Alsó esetén a "furcsaság" az, hogy a jelenleg "megszüntetett" állapotban levő 152 Fülöpszállás (aktívan Helvécia volt állomástól járható 20km/h-val, odáig meg Vörös Tárcsa Fülöpszállás felöl) irányból minden vágány elérhető, míg a 142 Budapest irányból csak 1. - 4. közöttiek. Kecskemét-Máriaváros egy mára 3 vágányos állomásnak nézki, azonban ma már csak megállóként használják, mivel váltói ki vannak zárva, afféle Megálló-Rakodóhely, ahol rakodást nem végeznek. Viszont a furcsasága annak pedig az, hogy az első váltónak nem 1 a száma. Ami annyit tesz, miszerint volt ott még1 vágány, amit olyan 20-25 éve szedtek fel. Gyerekkoromból emlékszem még rá, de az adott váltó már akkor sem volt a pályában, hanem egy bakban végződött a vágány és a baknál egy PFT-s személykocsi állt, korai Alföldekben (MSTS téma) ez még benne volt, a legfrissebb 7.3T verzió ezt már nem tartalmazza.
Köszönöm a részletes információkat! 😉
Miskolc - Tiszain-n 5,6-ik vágányt tolatásra, tehervonatoknak használjak :)
Kelenfölddel kapcsolatban van pár tévedés. A 4-es metró építése előtt nem volt 7. és 8. vágány, de volt 9, ráadásul metró építése alatt a peronok felújításakor ideiglenes peron is volt mellette, így személyvonatok is használták.
Köszönöm a kiegészítést!
Itt haladtunk át a Latorca IC vel amikor Munkácsra utaztunk, aztán tovább Kijevbe. ❤🤍💚👍👍👍
Szobon is hiányzik a 3. vágány.
Gondolom ott a peron lett a helyén, nem? Csonkaként sincs meg?
Szombathely " C " vágány . Anno Bajánsenyei , Zalaegerszegi indult róla . A gysev 22-es vonalát már leállítva vette át a mávtól . A 22-es megérne 1 kis utánnanézést .
A 23-es vonal már régóta szerepel a bakancslistámon, de valahogy eddig mindig kimaradt.
Köszönöm az információt!
Középiskolás koromból emlékszem, hogy kezdetben, a '90-es években az IC nem állt meg Szolnokon, hanem az 5. és a 6. vágányon haladtak át mindkét irányban Debrecen és Nyugati között. Na, az volt igazán InterCity :)
Valoban! Azelőtt meg, ha jól emlékszem, a Hajdú expressz volt ilyen haladós vonat.
@@rikarivlog Nyugati-Hajdúszoboszló-Debrecen-Nyíregyháza, Pécs felé meg nonstop volt. Szeged felé, csak Kecskemét, Miskolc felé nonstop, Szombathely/Sopron meg csak Csorna és Győr, Csorna is csak a gépcsere és a stokkozás miatt. Volt egy nem stokkozós vonat Sopronból - Zürich felől (Zürichsee), az Csak Győrben állt meg!
❤❤❤❤❤
A Kökin az elsőt nemlétezőnek tekintik, kettő meg bár száma van, sín nincs. Kelenföldön a peron két oldalán a 7-es és a 10-es van. Csonka sincs ha jóltudom.
Az a nem létezőnek tekintett vagány vontatóvágány, mivel nincs bekötve az állomási vágánykba, nem szamozták be közéjük. Elég érdekes megoldás, sajnos nem jutott eszembe, hogy erről is beszéljek.
Kelenföldön a metrós átépítés előtt nem volt 7. vágány,volt viszont 9. (A 7-8 egy "helyiérdekű" valami lett volna Érdig,de csak keskenyperon fért volna el. Szerencsére az nem épült meg,aluljárós kapcsolatuk sem lett volna. A 9-en is csak egyszer láttam megállni egy Keletibe tartó pécsi IC-t,valami nehézmény miatt nem tudták máshová fogadni,persze szakadó esőben...
@@istvankovacs4225 Ez lett volna annak az érdi HÉV-nek a végállomása, aminek a létesítését az I. világháború keresztülhúzta? Amúgy, Érd településszerkezetén nagyon jól látszik a nyomvonala. Dagály u., Apály u. aztán belefut Érd alsóba, majd lekanyarodik a Felső utcába. A süllyesztett részen, ahol most közút van, ott lettek volna a vágányok.
Üdv! Ha a Határút metró állomásra elmész, ott három vágányt látsz, abból a középsőről ment volna Ferihegyre a metró. A két hiányzó vágányból, vagy csonka vágányokból lett volna valamelyik ami oda visz, talán ezért nincs fölöttük vezeték?
A ferihegyi metrót az Üllői út alatt vitték volna, nem KÖKI felé.
Vámosgyörk állomáson az első vágány előtt van egy csonka, ez a 9.vágány, ezt a "Jászsági expressz" használja.
Szuper videó Rikári Mester
Köszönöm! 😉
@@rikarivlog szívesen kedves Barátom és videós kollégám
Köki-vel kapcsolatban én régen az egy mérnökkel beszélgettem, aki részt vett a tervezésben, akkor mint fiatal MÁV-os mérnök. Megkérdeztem tőle, hogy miért nincs 3. vágány és körülbelül fél órás kiselőadással válaszolt, aminek a lényege kb. ennyi:
- Kőváry eredeti terveiben szerepel: 5 peron ABCDE, perononként 2 vágánnyal, mindkettő oldali átjárhatósággal.
- Kőváry Ferihegy2 terminál felé közlekedő vonatokkal számoltak, azok kapták volna az A peront az 1.-2. vágánnyal.
- Közben az M3 metró végállomása Határ út lesz, kitalálják, hogy onnan ágazik majd el a Ferihegyi metró és Kőér utcára terveznek egy metró telephelyet vasúti vágánykapcsolattal. Adja magát a Köki, mint végállomás.
Köki vasútállomásra már nincs annyi pénz, már nem prioritás. Prioritás a Ferihegyi metró. Majd megy a metró a reptérre, nem kell annyi vágány, a mizsei se menjen be a Nyugatiba, majd az emberek átszállnak a metróra, ha már úgyis ott van a végállomás. Kőváry ekkor áttervezi az egészet és megkapjuk a Köki Terminál előtti állapotokat.
Az egész jellemző a koncepciótlanság, a forráshiányosság. Nagyszerű lenyomata az összeomlás szélén táncoló kommunista Magyar Népköztársaságnak. Az egész ahogy van (lakótelepekkel, metróval, Kökivel, felüljáróval együtt japán, IMF és osztrák hitelből épült nagy lufi volt).
Köszönöm az információt! Ezt nem tudtam KÖKI-ről...
Biciklivel sokan járnak ott😉(aluljáró)
Metróról vonatra és fordítva át lehet szállni akadálymentesen (mozgássérültként)?
Szerintem nem lehet, KÖKI vasútállomás sajnos nem akadálymentes.
Kelenföldön át lehet szállni, és a 4-esről Keletiben is tudtommal.
@@rikarivlog Ezzel nincs is semmi gond. De ha például Kecskemétre kellene utaznom, KÖKI lenne az egyik állomás, ahol át kellene szállnom!
@@baracskatibor1898 Kökire nagyon ráférne a felujítás de hamár ugye írod a Kecskemétet a nyugati akadálymentesítet van már müködö lift is az aluljároból szóval oda mozgáskorlátozott eltud jutni könyebb bár csak részben kell magamat is odasorolni bár én azért könyök mankoval ugy ahogy tudok lépcsőzni csak mozgolépcsötöl parázok mert az nagyon gyors
@@AntalAttila023 Köszönöm a tanácsot. Ha nem vinnék rollátort, nekem is megfelelne akár, KÖKI is. De mivel rolátorral közlekedek hosszú távon, így a lépcsős, mozgó lépcsős megoldások kiesnek! Marad a Nyugati ilyen esetre! 😉
Szuper videó lett
Annyi plusz, hogy az 50 felújított állomás projekt lezárult Kökin...ekkor még együtt dolgoztam a MÁVval és sajtótájékoztatót is akartak tartani...az nem lett...de az új padok és kukák lettek a felújítás elemei... igen....ennyi...
Nekem ez most új volt, hogy a Kökin automata a mozgólépcső. Pedig jártam már ott párszor és fel sem tűnt eddig.
Amikor sokan vannak, nem tűnik fel az embernek, mert olyankor folyamatosan megy. 😉
Egyébként Sopronban van ilyen a 4. vágány az nem személy forgalomnak fentartott vágány és 6. vágány sincs meg de van hasonló
Fertőszentmiklóson is 2,3 éve mikor át építették és a standard peron kiépült ami nyugaton is ez a valamilyen európai szabványú peron lett így ott van 2. 3. és az 5.vágány 3-as és 5-ösnél széles peron lett
Sopronban volt 6. vágány is, de oda csak a Jenbacher fért el, és amióta villamosítva lett a kismartoni vonal, így oda már nem jár Jenbacher, így gyakorlatilag sohasem volt használva, ezért elbontották. (Eredetileg az is teljes vágány volt, csak a '90-es években megépült a magas peron, így alig maradt belőle valami.
Érdekesség: Sopronban két aluljáró van, a 2.-at csak határellenőrzés után lehetett megközelíteni, ezért kellett külön aluljáró, és nem a másik lett meghosszabbítva.
A nemzetközi, tehát nem korridorvonatok esetén, az első vágánynál volt egy külön ajtó, ahol lesétálhattál a vámellenőrzés kikerülésével! Aki meg kifelé utazott, az a vámon áthaladva, egy nemzetközi váróterembe ért, ahol kényelmes kanapé várta. Ez a rendszer a kilencvenes évek közepétől (1994-ben készült el, ha jól tudom), Schengenig működtek, azaz 2007-ig. Utána bezárták a nemzetközi várót, majd pár év múlva elbontották, oda épült meg az üzletsor, ami valahogy nem vált be igazán, most van ott taxis diszpécser és rendőrőrs is a kevés működő üzlet mellett.
Nem vagyok eredeti Győri vagyok de 2016 szeptember óta lakok Sopron mellett de nem önszántamból jöttem a környékre
Tele vagyunk fantomvágányokkal az angolok meg azzal az egy 9 ¾.-el mennyire odavannak...
Ugye, ugye! 😁🤣😉
Szolnokon igaz sokszor megfordultam és fog is Arad felé mivel ott kell átszállnom Nyírségről a Zarándra megfigyeltem elvileg van csatlakozása és nem azért szolnokon szállok át mint Bence nem az oka hanem mert a keletiben nem érném el. Amugy a Szolnoki híányzó vágányok annyira nekem sose tünt fel kelenföldi feltünöbb volt bár ugytudtam azért nem számoztrák ujra,hogy a forgalmistáknak ne keljen ujratanulni meg a magasperon is ráépült a vágányok helyére
Hát, nem tudom, miért nem számozták újra. Általában nem szokták átépítéskor újraszámozni.
Ha jol tudom Koki az egyetlen allomas Magyarorszagon ahol a vaganyok szamozasa forditva van ugyanis a forgalmi irodatol elfele csokkeno szamsorban van a szamozas. Az mar csak raadas hogy hianyos is.
Ja, igen, ezt mindig elfelejtem..... A régi felvételi épülethez van számozva.
Nincs
Szolnokon!,
A 9-14+ a 31-dik vágány hiányzik!.
A 31. vágányról nem tudtam. Oda kívülállóként nem jutok be....
@@rikarivlog
De hogy nem!.
Amit használnak targonca aluljárón keresztűl!,/ Szajol végén van!!/
Az első vágánynál lemész a targonca aluljáróba!,
Majd a leges legvégén
/ nem a 15-16 feljárónál!! /
Balra felmész és balkéz felé lesz a 33-32!,egymás mellett!,
Majd lesz nagy parlagon terület
az a 31-helye!!!.
Sárga mellény legyen!.