Weź mi rozjaśnij : jest budynek pewnie zabytkowy z mizerną izolacją albo wcale nie ma...Skuwacie tynki, dezynfekujecie perhydrolem, piaskujecie i na to podkład z zaprawy mineralniej która jest membramą, tak? Na to tynk renowacyjny co też odcina i wiąże wilgoć. Zatem fundament / mur pozostaje mokry tylko do środka się nie dostaje. To że membrama się utrzyma wierze, bo podkład wszedł w czyste spoiny i związał. Lecz mokra cegła , kamień i zaprawa zlasuje się od soli i wilgoci. Cały ten system wpadnie płatami do środka za kilka lat. Skutek zlikwidowany ale nie przyczyna.
to są partacze. Powinni zastosować tynki wapienno piasowe i pozbyć się przyczyny najpierw a oni od dupy strony zaczęli. Widać, że nie mają pojęcia. Ja nawet bym się tego nie podjął bez pozbycia się przyczyny zawilgocenia.
Jesli odetnie się wodę, która jest w środku muru od tynku, problem wilgoci na tynku, pęknięć i grzybów znika. Ponadto zaprawy NCT krystalizują wodę również w wewnętrznej strukturze. Wnikają w nią i następuje proces krystalizacji tak, jak ma to miejsce w przyrodzie.
Nie jest ,a nawet działa.Używam czasami tzw.wody Javela.Uwazać trzeba żeby się nie podtruć chlorem,nie uszkodzić siebie i ubrania . Bardzo dobrze wybiela ale i może uszkodzić niektóre powierzchnie.Dobra i tania metodą to również ogień czyli palnik gazowy,tanio i szybko.To wszystko oczywiście do zastosowania na własne potrzeby,nie profesjonalnie u kogoś.
Też się tym zdziwiłem. Może ten grzyb to tylko aby postraszyć inwestora, bo jest on w stanie więcej kasy zapłacić? Może tylko Polacy tam pracowali i firma BHP się nie musiała przejmować?😁
@@skurvoala Kilka lat temu robiliśmy zabytkowe krypty kościoła - w odkażenie ściany weszło średnio 2 litry boramonu na metr. A na badaniu próbek wyszło że zarodniki grzyba i tak zostały kropidlaczki paskudne. BHP ważne bo za pare lat nie wiadomo z czego zapalenie płuc w środku wakacji.
Wykonana jest bruzda wzdłuż ściany, czyli pod przegrodą pionową, ale też w posadzce. Przestrzeń jest wypełniona zaprawami, które krystalizują wodę. I to nie tylko w rzeczonym miejscu, ale też wgłąb muru i posadzki. Właśnie na tym polega różnica między chemią organiczną a NCT, że te drugie zaprawy nie przestają być aktywne i cały czas zamieniają wodę w kryształy, a nie ją tylko blokują do momentu, kiedy ulegną zniszczeniu przez sole, co ma miejsce w przypadku iniekcji chemicznej.
Dzien dobry, mozna robic obrzutke , co pewnie byloby jeszcze lepsze. Niemniej w tym systemie gra njwieksza role woda. Ona umozliwia w nikanie w podloze. Jezeli podloze jest w miare wilgotne to narzucamy zaprawy "makre na mokre" , a to wystarczy zeby nastepny tynk sie wszczepil w podloze. Pozdrawiam!
ogólnie spoko, ale trochę zamiatanie pod dywan, jak widziałem osuszanie jednej kamienicy, to najpierw hydroizolacja z zewnątrz poszła 1,5m w głąb do fundamentu, to chociaż pionowa izolacja będzie, bo niestety poziomej nie da rady, a następnie osuszanie wnętrza i ścian, i dopiero zabawa w tynki... ogólnie ciężki temat...
Chociaż by można nastrzykiwać ściany, albo kurtynowo izolować jak ma być szybko, nie wszędzie da się fundament odkopać. Mega lipa jak dla mnie, następni za 5 lat to będą poprawiać i spółdzielnia dalej płakać będzie. Oni wykonali usługę, nie dali zapewnienia że zapobiegnie to zawilgoceniu, sprytnie
@@Dooku8 podobno te nastrzyki nie do końca działają, ale widziałem gdzieś filmik co hindusi podnosili cały dom :) tylko to był inny rodzaj domu, raczej nie kamienica ;) te stare budynki niestety były liczone na to że powietrze wymienia się przez nieszczelne okna drewniane - jak teraz wsadza się szczelne plastiki to ta wilgoć nie ma gdzie uciekać - reku do piwnicy?
@@sniper100 Właśnie szukam opinii o tych środkach, przymierzam się do kremu Sika. Słyszałem że po latach działanie słabnie itd, ale nie wiem, są żywice do nabijania pod ciśnieniem też, to chyba działa dłużej. Wąski rynek. Tu na filmie coś użyli podobnego tylko ścianę tym posmarowali. Też nie mogę fundamentów ani odkopać, ani podciąć
@@Dooku8 właśnie ludzie mówią jedno, sprzedawca drugie, wiadomo sprzedawca chce zarobić, tak jak zasięg elektryków dzisiaj oszukują ;) dają gwarancję na 10-20lat itp, ale czy za 20lat firma będzie istniała? najlepiej chyba udać się w kilka miejsc gdzie to było robione i zapytać właścicieli, kiedy, itp itd czyli testy empiryczne, tak jak w polsce, zapytaj się sąsiada jak rachunek grozy za PV w nieocieplonym budynku ;)
@@sniper100 Znajomy ma pompę w jakimś góralskim domku, chyba 7 tysiaków mu wyszło za miesiąc grzania w tamtym roku. Zajarany technologią, ciekawy jestem jak w tym roku mu pójdzie. Nie śmieje się tam z niego, niech testuje, co on straci to ja zaoszczędzę bo też mam starszy dom i potrzebuje mieć z 55 stopni na grzejnikach to pompę mogę sobie w ... wsadzić. A on mi mówi żebym jakieś klimakonwektory sobie założył i pompę i 100k wydam żeby potem płakać na wysokie rachunki za prąd 😅
Zaprawy, którymi pokrywamy struktury, tj. Crystal, CEM i Thermo lime, krystalizują wodę w murach i stropach. Im więcej wody, tym w takiej strukturze powstaje więcej kryształów wody. Mówiąc prościej, zaprawa gęstnieje (monolituje się). Jest to metoda znacznie skuteczniejsza niż injekcja chemiczna. Proszę obejrzeć ten materiał od 3:22 s. to wyjaśni Panu zasadę działania NCT: ua-cam.com/video/pGFnkinUjTc/v-deo.html. Pozdrawiam
Mój problem jest taki. Kupiliśmy 23 letni dom z piwnicą w 2019 roku, bo cena była okazyjna. Wzięliśmy się od razu za remont. Podczas pandemii covidu nudziłam się strasznie (niestety) i wpadłam na pomysł, żeby zrobić wokół domu opaskę z kostki i przy okazji też rabaty na kosodrzewinę wzdłuż dwóch ścian zewnętrznych. Wynajęliśmy z mężem minikoparkę i została wybrana glina, która tam była, a potem zastąpiliśmy ją bardzo piaszczystą ziemią. W sumie, żeby zaoszczędzić, ziemię do iglaków z worków mieszaliśmy ze zwykłym piaskiem budowlanym. Potem posadziliśmy piękne iglaczki i wszystko było super. Ale tylko do czasu. Jesienią zrobiło się mokro i zaczął się problem. Na ścianach piwnicy u góry zaczęły pojawiać się plamy wilgoci i nacieki. Jak zaczęliśmy grzać, to pojawił się jeszcze dodatkowo niemiły zapach stęchlizny i pierwsze ślady pleśni, takie małe czarne kropki tworzące duże plamy. Pomyśleliśmy, że ewidentnie coś musi być nie tak. Najpierw skontaktowaliśmy się z byłym właścicielem, który nam powiedział, że nigdy tego nie było i pierwszy raz słyszy o takiej sytuacji. Uwierzyliśmy, bo dom ewidentnie nie był remontowany. Z desperacji, orzez kontakty rodzinne zorganizowaliśmy rzeczoznawcę budowlanego, który zrobił z nami wywiad. Pytanie po pytaniu i po czasie stwierdził, że niepotrzebnie ruszaliśmy tę glinę przy ścianach piwnicy na zewnątrz, bo ona powodowała, że woda nie wsiąkała do piwnicy, a że teraz jest tam rzadki piasek, to on w ogóle nie jest dla wody przeszkodą i dlatego ściany nasiąkają od zewnątrz i mamy właśnie taki cyrk w środku :-(. Jestem tym zmęczona i ręce mi już opadają. Nie chcę usuwać drzewek i piachu, a tym bardziej niszczyć kostki brukowej, żeby znowu tam z powrotem wrzucać glinę. I w ogóle skąd miałabym ją wziąć. 😛 W związku z tym moje pytanie do panów jest takie: czy to, co pokazujecie na filmie, jest sobie w stanie poradzić z mokrymi ścianami i grzybkami w mojej piwnicy? 🙂 Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Niestety sami Państwo zaprosiliście wilgoć do budynku tak jak powiedział ekspert poprzez wymianę gruntu trudno przepuszczalnego jak glina na grunt łatwo przepuszczalny jak piasek. Wykonaliście Państwo taką wannę gdzie zbiera się woda i później przesiąka w głąb muru. W tym wypadku jak rozumiem z tego co Pani napisała problem jest z izolacją pionową ściany piwnicznej, niestety w tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak odkopać ścianę fundamentową i ją zaizolować. Niektórzy próbują od wewnątrz stosować tzw. masy uszczelniające jednak jak dla mnie jest to rozwiązanie tylko doraźne i nie zawsze skuteczne. To co pokazują panowie na filmie dotyczy izolacji poziomej, a nie pionowej. Oczywiście istnieją masy do izolacji pionowej są w formie sylikonu jednak z mojego wieloletniego doświadczenia nie są tak skuteczne jak odkopanie ścian piwnicznych i wykonanie porządnej izolacji pionowej wraz z użyciem folii kubełkowej tak aby ściana mogła oddychać. Niestety nie widzę tutaj skuteczniejszego rozwiązanie Pani problemu, niestety jest to bardzo bolesna nauczka na przyszłość. Mogę jedynie Panią pocieszyć iż nie jest Pani jedyna z tego typu problemem, wiele osób popełnia podobny błąd.
Wygląda to całkiem dobrze ale trochę tu czarujecie. Kity że to wytrzyma x lat to możemy sobie darować. Tak samo jak powiedzenie że osuszyliście to w jeden dzień. W jeden dzień to mogliście to najwyżej przewietrzyć. To jest stara piwnica i wątpię czy w ogóle da się to doprowadzić do pełnej używalności. Niewiele chyba zrobiliście z podciąganiem kapilarnym więc temat wróci. Ale zupełnie inna sprawa jest taka że to wszystko to jest tylko likwidowanie skutków. Żeby zacząć od przyczyn trzeba by było obkopać tą ścianę od zewnątrz zrobić renowację po tamtej stronie i zrobić konkretny drenaż. Myślę że każdy kto ma o tym blade pojęcie doskonale o tym wie. Fajna robota ale obawiam się że za najwyżej kilka lat problem powróci.
Dla sceptykow ktorzy nie znaja dzialania technolgi i materialow i referencji NCT to : Nasze produkty sa bardzo wysokoalkaliczne samozageszczajace NCT tak jak w technolgi Murow-Betonow Rzymskich. Daja rade z wilgocia grzybem glonami i sola. Ich wytrzymalosc jest 5krotnie wyzsza jak ogolnie stosowane szlemy czy innen do izolacji piwnic. Dajemy na nasze uslugi 30lat gwarancji. Przyklad: Podstawa Zamku Schönbrunn w Wiedniu ok. 2300m2 ktora zostala przez nas wyremontowana, na naszej izolacji przykleilismy na niej podloge kostke debowa grubosci 8cm, w 1995roku! Do dzis to miejsce cieszy dziesiatki tysiecy zwiedzajacych rocznie. Pozatym polecam strone Google zbierajaca opinie o firmach www.trustami.com/review/nctaustria-at-rating na ktorej mamy ok 100 pozytywnych opini lub 96% w procentach. Zapraszamy do wspolpracy.
Zdzichu walczy bez nauszników, okularów i maski. Zero zabezpieczenia. W środowisku robotniczym to często taki etos pracy. Za kilka lat będzie głuchy jak pień.
To co zrobiliście z tym pomieszczeniem to jest zbrodnia. Na cegle która piła wodę daliście tynki cementowe które zamykają dyfuzję ściany przez co wilgoci może być jeszcze więcej. Cegła będzie zlasowana za kilka lat bo w murze będzie cały czas wilgoć która nie będzie miała gdzie się wydostać. Nie pozbyliscie się przyczyny zawilgocenia, zamaskowaliscie ją tylko. Partacze. Na tą cegle powinny przyjść tynki wapienno piaskowej. Oryginalne takie jak kiedyś były.
@@piotrzalewski3652 takie rozwiązanie zleca się osobie która zbada wody gruntowe. Jakiś hydrolog albo ktoś taki. Dopiero wtedy możesz przeciwdziałać. Rozwiązania są różne. Czasami wystarczy drenaż opaskowy a czasami trzeba robić podcinke. Ja wypowiedziałem się tylko na temat podejścia do tematu a nie sposobie wizualnym skończonych prac. Być może zrobiliście to ładnie,ale zapudrowac gówno też można ładnie
Wszelkie powłoki krystalizujące spełniają swoje zadanie tylko i wyłącznie w strukturze betonowej.... no i BHP na najwyższym poziomie... piaskowanie o raczej podbicie kwoty remontu. Wszelkie powłoki uszczelniające są to powłoki cienkowarstwowe więc jak widzę te "szpary" w ścianach !!!! zastanawiam się jaki jest sens takiej powłoki..... wszelkie nierówności należy wcześniej wypełnić i wyrównać.... piękna narracja jednak wchodząc w szczegóły.... dramat. Powodzenia życzę
Nasze badania laboratoryjne i praktyka 30 lat zupełnie przeczą Pana tezie. NCT krystalizuje cząstki wody w cegłach, porothermie, Ytong, piaskowcach i - oczywiście również - wspomnianym przez Pana betonie. Polecamy nasz film: ua-cam.com/video/k9wF5Fb6RCs/v-deo.html Pozdrawiamy
Izolację i osuszanie murów zaprawami krystalizacyjnymi prowadzimy od ok. 30lat. Nasze zaprawy mają recepture w przeciwieństwie do technologi amerykańskich dopasowana także do murów zabytkowych tzw murów mieszanych o niskiej lub bez zawartości cementu. . Materiały NCT nie atakuja jak podobne zbrojenia, nie posiadają plastyfikatorow i przenikaja bardzo wolno ale skutecznie strukturę starych murów. Dowodem tego jest nasza realizacja remontu parteru Zamek Schönbrunn ok. 2300m2 z 1995roku.
Jest to stare zdjęcie firmy NCT i zostało wykonane podczas jednej z naszych realizacji w Austrii, gdzie używaliśmy m.in. sprzętu Karcher do wstępnego czyszczenia elewacji. Rzeczywiście postprodukcja tego zdjęcia była dość niefortunnym zabiegiem reklamowym. Jednak mimo to, przykrym jest, że zarzuca Pan firmie naciąganie i oszustwo. Tym bardziej pod zupełnie anonimowym pseudonimem. Jest to tym bardziej nie fair, że firma NCT to uznany wykonawca, który ma na swoim koncie między innymi prace renowacyjne w pałacu Schonbrunn czy renowację szklanej kopuły gmachu Parlamentu Republiki Austriackiej. Firma NCT Austria ma na swoim koncie również chociażby naprawę basenu olimpijskiego we Wrocławiu. Aby udowodnić to Panu, przesyłam referencje: imgur.com/a/X8PNaEs Jeśli chce Pan zobaczyć więcej referencji, to proszę bardzo. Wystarczy powiedzieć. W następnym poście wstawię Panu linki do kolejnych. A jeśli zna Pan język niemiecki, to tutaj też może Pan posłuchać opinii o firmie: mauertrockenlegungvoninnen-wien.at/referenzen. Pod tymże linkiem ma Pan też listę typów i adresów realizacji firmy NCT. Może sobie Pan zadać trud osobiście i zweryfikować ich prawdziwość kontaktując się z naszymi byłymi Klientami? Na tej liście są polscy Klienci, więc będzie mieć Pan ułatwione zadanie, np.: - Trockenlegung/Sanierung/Neubau, Hotel Alhambra, 57-540 Lądek-Zdrój, Polen; - Sanierung/Neubau/Terrasse, Hotel SPA Medical Eliese-Hof, Klodzko, Polen; - NATO Landebahn - Sanierung in Danzig, Polen; - Restaurierung des Denkmalschutzes Wasserfontäne Königpark Wilanów, Warschau, Polen; - NCT-Betonarbeiten Sporthalle Kandrzin-Cosel, Polen; - NCT-Betonarbeiten MAN Werkstatt, Posen, Polen; - Trockenlegung und Haussanierung ARPIX, Częstochowa, Polen; - NCT-Fassadensanierung, Kellertrockenlegen von innen , Schloss in Nysa, Polen; - Denkmalschutz trockenlegen Gymnasium Prudnik, Polen; - Denkmalschutz trockenlegen Haus Oppeln, Polen; - Trockenlegen von innen Copernikus Universität in Oppeln, Polen; - Stollen-Korrosionsschutzarbeiten von Stahlkonstruktion in der Salzmine Bochnia, Polen; - Stollen-Korrosionsschutzarbeiten von Stahlkonstruktion in der Kupfermine KGHM, Cuprum, Polen; Jak Pan widzi na liście są hotele, szkoły, uniwersytety, pałac w Wilanowie, kopalnia soli w Bochni, czy kopalnia miedzy KGHM. Dokładne dane adresowe znajdzie Pan w Internecie. Z ciężkim sercem, ale z przyzwoitości pozdrawiam.
@@renatakluzik2432 Sekwencja pytań i komentarzy tego użytkownika sugeruje konkurencję. Najpierw pytanie o cenę, której przez czujność nie podaliśmy pod filmem, a potem komentarz z konta bez żadnej zawartości i za chwilę z kolejnego - również konta widmo. Niestety. Staramy się odsłaniać to jak pracujemy, żeby nie wzbudzać najmniejszych wątpliwości, co do efektów naszych usług i materiałów, jakie stosujemy. Mimo że pokazujemy i wyjaśniamy, skąd bierze się jakość naszych robót, to osoby nieprzychylne chętnie to wykorzystują. Dosłownie z ukrycia i bezkarnie dyskredytują naszą firmę, nie chcąc jednocześnie i celowo odnosić się w sposób merytoryczny do treści filmów. Trudno jest to nawet skomentować.
Super informacje
Weź mi rozjaśnij : jest budynek pewnie zabytkowy z mizerną izolacją albo wcale nie ma...Skuwacie tynki, dezynfekujecie perhydrolem, piaskujecie i na to podkład z zaprawy mineralniej która jest membramą, tak? Na to tynk renowacyjny co też odcina i wiąże wilgoć. Zatem fundament / mur pozostaje mokry tylko do środka się nie dostaje. To że membrama się utrzyma wierze, bo podkład wszedł w czyste spoiny i związał. Lecz mokra cegła , kamień i zaprawa zlasuje się od soli i wilgoci. Cały ten system wpadnie płatami do środka za kilka lat. Skutek zlikwidowany ale nie przyczyna.
to są partacze. Powinni zastosować tynki wapienno piasowe i pozbyć się przyczyny najpierw a oni od dupy strony zaczęli. Widać, że nie mają pojęcia. Ja nawet bym się tego nie podjął bez pozbycia się przyczyny zawilgocenia.
4:41 substancja natryskiwana odetnie wode od muru. Jak? woda w murze jest. powierzchnia bedzie moze sucha a srodek?
Jesli odetnie się wodę, która jest w środku muru od tynku, problem wilgoci na tynku, pęknięć i grzybów znika. Ponadto zaprawy NCT krystalizują wodę również w wewnętrznej strukturze. Wnikają w nią i następuje proces krystalizacji tak, jak ma to miejsce w przyrodzie.
Normalne brak wentylacji i izolacji pod zewnetrznei i fundamentow
cięzki temat
A chlor jest kiepski do usuwania grryba?
Nie jest ,a nawet działa.Używam czasami tzw.wody Javela.Uwazać trzeba żeby się nie podtruć chlorem,nie uszkodzić siebie i ubrania . Bardzo dobrze wybiela ale i może uszkodzić niektóre powierzchnie.Dobra i tania metodą to również ogień czyli palnik gazowy,tanio i szybko.To wszystko oczywiście do zastosowania na własne potrzeby,nie profesjonalnie u kogoś.
Ogień oczywiście raczej w przypadku kamienia,wgryzionego w kamień grzyba a nie farby olejnej.
No tak
Mówią o szkodliwości grzybów, a skuwają ściany bez masek. Pełen profesjonalizm, przestrzeganie zasad bhp i dbanie o pracowników 😉
Też się tym zdziwiłem. Może ten grzyb to tylko aby postraszyć inwestora, bo jest on w stanie więcej kasy zapłacić? Może tylko Polacy tam pracowali i firma BHP się nie musiała przejmować?😁
Skuwanie odbywało się już po zastosowaniu wody utlenionej i po ozonowaniu.
widac tez profi buty adidasa do skuwania 😂
@@skurvoala Kilka lat temu robiliśmy zabytkowe krypty kościoła - w odkażenie ściany weszło średnio 2 litry boramonu na metr. A na badaniu próbek wyszło że zarodniki grzyba i tak zostały kropidlaczki paskudne. BHP ważne bo za pare lat nie wiadomo z czego zapalenie płuc w środku wakacji.
Szef pewnie miał maskę 😉
A co z podciąganiem kapilarnym wody? Sami o tym mówicie! Gdzie jest w takim razie izolacja pozioma budynku?
Wykonana jest bruzda wzdłuż ściany, czyli pod przegrodą pionową, ale też w posadzce. Przestrzeń jest wypełniona zaprawami, które krystalizują wodę. I to nie tylko w rzeczonym miejscu, ale też wgłąb muru i posadzki. Właśnie na tym polega różnica między chemią organiczną a NCT, że te drugie zaprawy nie przestają być aktywne i cały czas zamieniają wodę w kryształy, a nie ją tylko blokują do momentu, kiedy ulegną zniszczeniu przez sole, co ma miejsce w przypadku iniekcji chemicznej.
A dlaczego nie robicie obrzutki przed nałożeniem tynku?
Dzien dobry, mozna robic obrzutke , co pewnie byloby jeszcze lepsze. Niemniej w tym systemie gra njwieksza role woda. Ona umozliwia w nikanie w podloze. Jezeli podloze jest w miare wilgotne to narzucamy zaprawy "makre na mokre" , a to wystarczy zeby nastepny tynk sie wszczepil w podloze. Pozdrawiam!
i w adidasach
ogólnie spoko, ale trochę zamiatanie pod dywan, jak widziałem osuszanie jednej kamienicy, to najpierw hydroizolacja z zewnątrz poszła 1,5m w głąb do fundamentu, to chociaż pionowa izolacja będzie, bo niestety poziomej nie da rady, a następnie osuszanie wnętrza i ścian, i dopiero zabawa w tynki... ogólnie ciężki temat...
Chociaż by można nastrzykiwać ściany, albo kurtynowo izolować jak ma być szybko, nie wszędzie da się fundament odkopać. Mega lipa jak dla mnie, następni za 5 lat to będą poprawiać i spółdzielnia dalej płakać będzie. Oni wykonali usługę, nie dali zapewnienia że zapobiegnie to zawilgoceniu, sprytnie
@@Dooku8 podobno te nastrzyki nie do końca działają, ale widziałem gdzieś filmik co hindusi podnosili cały dom :) tylko to był inny rodzaj domu, raczej nie kamienica ;) te stare budynki niestety były liczone na to że powietrze wymienia się przez nieszczelne okna drewniane - jak teraz wsadza się szczelne plastiki to ta wilgoć nie ma gdzie uciekać - reku do piwnicy?
@@sniper100 Właśnie szukam opinii o tych środkach, przymierzam się do kremu Sika. Słyszałem że po latach działanie słabnie itd, ale nie wiem, są żywice do nabijania pod ciśnieniem też, to chyba działa dłużej. Wąski rynek. Tu na filmie coś użyli podobnego tylko ścianę tym posmarowali. Też nie mogę fundamentów ani odkopać, ani podciąć
@@Dooku8 właśnie ludzie mówią jedno, sprzedawca drugie, wiadomo sprzedawca chce zarobić, tak jak zasięg elektryków dzisiaj oszukują ;) dają gwarancję na 10-20lat itp, ale czy za 20lat firma będzie istniała? najlepiej chyba udać się w kilka miejsc gdzie to było robione i zapytać właścicieli, kiedy, itp itd czyli testy empiryczne, tak jak w polsce, zapytaj się sąsiada jak rachunek grozy za PV w nieocieplonym budynku ;)
@@sniper100 Znajomy ma pompę w jakimś góralskim domku, chyba 7 tysiaków mu wyszło za miesiąc grzania w tamtym roku. Zajarany technologią, ciekawy jestem jak w tym roku mu pójdzie. Nie śmieje się tam z niego, niech testuje, co on straci to ja zaoszczędzę bo też mam starszy dom i potrzebuje mieć z 55 stopni na grzejnikach to pompę mogę sobie w ... wsadzić. A on mi mówi żebym jakieś klimakonwektory sobie założył i pompę i 100k wydam żeby potem płakać na wysokie rachunki za prąd 😅
No dobra, ale co wy tam zrobiliście żeby pozbyć się wilgoci... i zabezpieczyć przed jej przybywaniem.
Zaprawy, którymi pokrywamy struktury, tj. Crystal, CEM i Thermo lime, krystalizują wodę w murach i stropach. Im więcej wody, tym w takiej strukturze powstaje więcej kryształów wody. Mówiąc prościej, zaprawa gęstnieje (monolituje się). Jest to metoda znacznie skuteczniejsza niż injekcja chemiczna. Proszę obejrzeć ten materiał od 3:22 s. to wyjaśni Panu zasadę działania NCT: ua-cam.com/video/pGFnkinUjTc/v-deo.html.
Pozdrawiam
A po co te otwory w ścisnie 5:12 ?
Pudrowanie trupa, za 5 lat ponownie generalny remont
Co sądzicie o środku ,,Izomur"?
Mój problem jest taki. Kupiliśmy 23 letni dom z piwnicą w 2019 roku, bo cena była okazyjna. Wzięliśmy się od razu za remont.
Podczas pandemii covidu nudziłam się strasznie (niestety) i wpadłam na pomysł, żeby zrobić wokół domu opaskę z kostki i przy okazji też rabaty na kosodrzewinę wzdłuż dwóch ścian zewnętrznych.
Wynajęliśmy z mężem minikoparkę i została wybrana glina, która tam była, a potem zastąpiliśmy ją bardzo piaszczystą ziemią. W sumie, żeby zaoszczędzić, ziemię do iglaków z worków mieszaliśmy ze zwykłym piaskiem budowlanym. Potem posadziliśmy piękne iglaczki i wszystko było super. Ale tylko do czasu.
Jesienią zrobiło się mokro i zaczął się problem. Na ścianach piwnicy u góry zaczęły pojawiać się plamy wilgoci i nacieki. Jak zaczęliśmy grzać, to pojawił się jeszcze dodatkowo niemiły zapach stęchlizny i pierwsze ślady pleśni, takie małe czarne kropki tworzące duże plamy. Pomyśleliśmy, że ewidentnie coś musi być nie tak.
Najpierw skontaktowaliśmy się z byłym właścicielem, który nam powiedział, że nigdy tego nie było i pierwszy raz słyszy o takiej sytuacji. Uwierzyliśmy, bo dom ewidentnie nie był remontowany.
Z desperacji, orzez kontakty rodzinne zorganizowaliśmy rzeczoznawcę budowlanego, który zrobił z nami wywiad. Pytanie po pytaniu i po czasie stwierdził, że niepotrzebnie ruszaliśmy tę glinę przy ścianach piwnicy na zewnątrz, bo ona powodowała, że woda nie wsiąkała do piwnicy, a że teraz jest tam rzadki piasek, to on w ogóle nie jest dla wody przeszkodą i dlatego ściany nasiąkają od zewnątrz i mamy właśnie taki cyrk w środku :-(.
Jestem tym zmęczona i ręce mi już opadają. Nie chcę usuwać drzewek i piachu, a tym bardziej niszczyć kostki brukowej, żeby znowu tam z powrotem wrzucać glinę. I w ogóle skąd miałabym ją wziąć. 😛
W związku z tym moje pytanie do panów jest takie: czy to, co pokazujecie na filmie, jest sobie w stanie poradzić z mokrymi ścianami i grzybkami w mojej piwnicy? 🙂
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Tylko interwencja od zewnątrz , wyeliminuje problem całkowicie, takie cuda od wewnątrz to jakiś koszmar.
Wykopać jeszcze raz i zabezpieczyć ściany od zewnątrz, zostawić otwarty wykop kilka dni, folia kubełkowa do samej ławy i zasypać
@@MrCharli58 Właśnie tak, nie trzeba opaski, bo można wywnioskować, że nie podchodzi woda do piwnicy.
Niestety sami Państwo zaprosiliście wilgoć do budynku tak jak powiedział ekspert poprzez wymianę gruntu trudno przepuszczalnego jak glina na grunt łatwo przepuszczalny jak piasek. Wykonaliście Państwo taką wannę gdzie zbiera się woda i później przesiąka w głąb muru. W tym wypadku jak rozumiem z tego co Pani napisała problem jest z izolacją pionową ściany piwnicznej, niestety w tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak odkopać ścianę fundamentową i ją zaizolować. Niektórzy próbują od wewnątrz stosować tzw. masy uszczelniające jednak jak dla mnie jest to rozwiązanie tylko doraźne i nie zawsze skuteczne. To co pokazują panowie na filmie dotyczy izolacji poziomej, a nie pionowej. Oczywiście istnieją masy do izolacji pionowej są w formie sylikonu jednak z mojego wieloletniego doświadczenia nie są tak skuteczne jak odkopanie ścian piwnicznych i wykonanie porządnej izolacji pionowej wraz z użyciem folii kubełkowej tak aby ściana mogła oddychać. Niestety nie widzę tutaj skuteczniejszego rozwiązanie Pani problemu, niestety jest to bardzo bolesna nauczka na przyszłość. Mogę jedynie Panią pocieszyć iż nie jest Pani jedyna z tego typu problemem, wiele osób popełnia podobny błąd.
Mój adm ma wy**bane. Powiedzieli z "inspektorem" że stary budynek no i trudno
Wygląda to całkiem dobrze ale trochę tu czarujecie. Kity że to wytrzyma x lat to możemy sobie darować. Tak samo jak powiedzenie że osuszyliście to w jeden dzień. W jeden dzień to mogliście to najwyżej przewietrzyć. To jest stara piwnica i wątpię czy w ogóle da się to doprowadzić do pełnej używalności. Niewiele chyba zrobiliście z podciąganiem kapilarnym więc temat wróci. Ale zupełnie inna sprawa jest taka że to wszystko to jest tylko likwidowanie skutków. Żeby zacząć od przyczyn trzeba by było obkopać tą ścianę od zewnątrz zrobić renowację po tamtej stronie i zrobić konkretny drenaż. Myślę że każdy kto ma o tym blade pojęcie doskonale o tym wie. Fajna robota ale obawiam się że za najwyżej kilka lat problem powróci.
Ale po gwarancji, wtedy kolejna ekipa zarobi.
Dla sceptykow ktorzy nie znaja dzialania technolgi i materialow i referencji NCT to : Nasze produkty sa bardzo wysokoalkaliczne samozageszczajace NCT tak jak w technolgi Murow-Betonow Rzymskich. Daja rade z wilgocia grzybem glonami i sola. Ich wytrzymalosc jest 5krotnie wyzsza jak ogolnie stosowane szlemy czy innen do izolacji piwnic. Dajemy na nasze uslugi 30lat gwarancji. Przyklad: Podstawa Zamku Schönbrunn w Wiedniu ok. 2300m2 ktora zostala przez nas wyremontowana, na naszej izolacji przykleilismy na niej podloge kostke debowa grubosci 8cm, w 1995roku! Do dzis to miejsce cieszy dziesiatki tysiecy zwiedzajacych rocznie. Pozatym polecam strone Google zbierajaca opinie o firmach www.trustami.com/review/nctaustria-at-rating na ktorej mamy ok 100 pozytywnych opini lub 96% w procentach. Zapraszamy do wspolpracy.
Zdzichu walczy bez nauszników, okularów i maski. Zero zabezpieczenia. W środowisku robotniczym to często taki etos pracy. Za kilka lat będzie głuchy jak pień.
To co zrobiliście z tym pomieszczeniem to jest zbrodnia. Na cegle która piła wodę daliście tynki cementowe które zamykają dyfuzję ściany przez co wilgoci może być jeszcze więcej. Cegła będzie zlasowana za kilka lat bo w murze będzie cały czas wilgoć która nie będzie miała gdzie się wydostać. Nie pozbyliscie się przyczyny zawilgocenia, zamaskowaliscie ją tylko. Partacze. Na tą cegle powinny przyjść tynki wapienno piaskowej. Oryginalne takie jak kiedyś były.
W jaki sposób chcesz pozbyć się przyczyny tej wilgoci ?
@@piotrzalewski3652 takie rozwiązanie zleca się osobie która zbada wody gruntowe. Jakiś hydrolog albo ktoś taki. Dopiero wtedy możesz przeciwdziałać. Rozwiązania są różne. Czasami wystarczy drenaż opaskowy a czasami trzeba robić podcinke. Ja wypowiedziałem się tylko na temat podejścia do tematu a nie sposobie wizualnym skończonych prac. Być może zrobiliście to ładnie,ale zapudrowac gówno też można ładnie
a macie karcher HAHHAHH
Tak, nawet wiele.
Ja pier.....le....Jak zwykle Panowie budowlańcu bez ochrony swojego zdrowia.
Ale co cię to obchodzi? Twoje zdrowie? Jak chcą robić bez maski to niech robią, nie rozumiem problemu
Wszelkie powłoki krystalizujące spełniają swoje zadanie tylko i wyłącznie w strukturze betonowej.... no i BHP na najwyższym poziomie... piaskowanie o raczej podbicie kwoty remontu. Wszelkie powłoki uszczelniające są to powłoki cienkowarstwowe więc jak widzę te "szpary" w ścianach !!!! zastanawiam się jaki jest sens takiej powłoki..... wszelkie nierówności należy wcześniej wypełnić i wyrównać.... piękna narracja jednak wchodząc w szczegóły.... dramat.
Powodzenia życzę
Nasze badania laboratoryjne i praktyka 30 lat zupełnie przeczą Pana tezie. NCT krystalizuje cząstki wody w cegłach, porothermie, Ytong, piaskowcach i - oczywiście również - wspomnianym przez Pana betonie.
Polecamy nasz film: ua-cam.com/video/k9wF5Fb6RCs/v-deo.html
Pozdrawiamy
Izolację i osuszanie murów zaprawami krystalizacyjnymi prowadzimy od ok. 30lat. Nasze zaprawy mają recepture w przeciwieństwie do technologi amerykańskich dopasowana także do murów zabytkowych tzw murów mieszanych o niskiej lub bez zawartości cementu. . Materiały NCT nie atakuja jak podobne zbrojenia, nie posiadają plastyfikatorow i przenikaja bardzo wolno ale skutecznie strukturę starych murów. Dowodem tego jest nasza realizacja remontu parteru Zamek Schönbrunn ok. 2300m2 z 1995roku.
Uwaga to naciągacze i oszuści: i.imgur.com/EvBQijt.jpg
Jest to stare zdjęcie firmy NCT i zostało wykonane podczas jednej z naszych realizacji w Austrii, gdzie używaliśmy m.in. sprzętu Karcher do wstępnego czyszczenia elewacji.
Rzeczywiście postprodukcja tego zdjęcia była dość niefortunnym zabiegiem reklamowym.
Jednak mimo to, przykrym jest, że zarzuca Pan firmie naciąganie i oszustwo. Tym bardziej pod zupełnie anonimowym pseudonimem.
Jest to tym bardziej nie fair, że firma NCT to uznany wykonawca, który ma na swoim koncie między innymi prace renowacyjne w pałacu Schonbrunn czy renowację szklanej kopuły gmachu Parlamentu Republiki Austriackiej.
Firma NCT Austria ma na swoim koncie również chociażby naprawę basenu olimpijskiego we Wrocławiu. Aby udowodnić to Panu, przesyłam referencje: imgur.com/a/X8PNaEs
Jeśli chce Pan zobaczyć więcej referencji, to proszę bardzo. Wystarczy powiedzieć. W następnym poście wstawię Panu linki do kolejnych.
A jeśli zna Pan język niemiecki, to tutaj też może Pan posłuchać opinii o firmie: mauertrockenlegungvoninnen-wien.at/referenzen.
Pod tymże linkiem ma Pan też listę typów i adresów realizacji firmy NCT. Może sobie Pan zadać trud osobiście i zweryfikować ich prawdziwość kontaktując się z naszymi byłymi Klientami?
Na tej liście są polscy Klienci, więc będzie mieć Pan ułatwione zadanie, np.:
- Trockenlegung/Sanierung/Neubau, Hotel Alhambra, 57-540 Lądek-Zdrój, Polen;
- Sanierung/Neubau/Terrasse, Hotel SPA Medical Eliese-Hof, Klodzko, Polen;
- NATO Landebahn - Sanierung in Danzig, Polen;
- Restaurierung des Denkmalschutzes Wasserfontäne Königpark Wilanów, Warschau, Polen;
- NCT-Betonarbeiten Sporthalle Kandrzin-Cosel, Polen;
- NCT-Betonarbeiten MAN Werkstatt, Posen, Polen;
- Trockenlegung und Haussanierung ARPIX, Częstochowa, Polen;
- NCT-Fassadensanierung, Kellertrockenlegen von innen , Schloss in Nysa, Polen;
- Denkmalschutz trockenlegen Gymnasium Prudnik, Polen;
- Denkmalschutz trockenlegen Haus Oppeln, Polen;
- Trockenlegen von innen Copernikus Universität in Oppeln, Polen;
- Stollen-Korrosionsschutzarbeiten von Stahlkonstruktion in der Salzmine Bochnia, Polen;
- Stollen-Korrosionsschutzarbeiten von Stahlkonstruktion in der Kupfermine KGHM, Cuprum, Polen;
Jak Pan widzi na liście są hotele, szkoły, uniwersytety, pałac w Wilanowie, kopalnia soli w Bochni, czy kopalnia miedzy KGHM. Dokładne dane adresowe znajdzie Pan w Internecie.
Z ciężkim sercem, ale z przyzwoitości pozdrawiam.
Każdy mierzy miarą swojej miary…
@@renatakluzik2432 Sekwencja pytań i komentarzy tego użytkownika sugeruje konkurencję. Najpierw pytanie o cenę, której przez czujność nie podaliśmy pod filmem, a potem komentarz z konta bez żadnej zawartości i za chwilę z kolejnego - również konta widmo. Niestety.
Staramy się odsłaniać to jak pracujemy, żeby nie wzbudzać najmniejszych wątpliwości, co do efektów naszych usług i materiałów, jakie stosujemy. Mimo że pokazujemy i wyjaśniamy, skąd bierze się jakość naszych robót, to osoby nieprzychylne chętnie to wykorzystują. Dosłownie z ukrycia i bezkarnie dyskredytują naszą firmę, nie chcąc jednocześnie i celowo odnosić się w sposób merytoryczny do treści filmów.
Trudno jest to nawet skomentować.