Odgrzybianie iniekcja i osuszanie wilgotnego muru.
Вставка
- Опубліковано 10 лют 2025
- Postanowiłem sprawdzić w praktyce dostępne środki do osuszania i odgrzybiania muru.
Jestem ciekawy, jak działają te środki i na ile są skuteczne.
Zapraszam do oglądania mojego filmu.
Przydatne linki:
www.ceneo.pl/B...
www.ceneo.pl/8...
www.ceneo.pl/4...
www.ceneo.pl/5...
www.ceneo.pl/3...
www.ceneo.pl/5...
Witam , ja również stosuje ten płyn ale zaprawe uszczelniającą kłade na " goły " mur , po zbiciu tynku . Dopiero po wyschnieciu zaprawy uszczelniajacej wiercę otwory i robię iniekcję. Do wypełnienia dziur stosuję zaprawę i kotwe chemiczną . Po zalepieniu dziur nakładam nowa warstwe tynku .
Bardzo dziękuję za bogaty w szczegóły techniczne komentarz.
Dobry i praktyczny sposób który z pewnością usprawni wykonanie izolacji zawilgoconych ścian. Taka wiedza na 100% się przyda pracach remontowych.
Pozdrawiam
Dobra robota!!! 🏅🏅🏅
Cieszę się że mój film się podoba. 👍
Super 👌👌wielkie dzięki, łapka w górę 👍👍
Dziękuję bardzo za wspaniały komentarz.
A gdzie ten test?!
lejki powinieneś zostawic na 48h.
to że ci nie ubywa nie znaczy ze za 3h nie wessie wszystkiego na raz bo się kapilara odblokuje
Bardzo dziękuję za fachowy komentarz.
Wtam, jak wygląda ta metoda przy pustaku żużlowym albo cegła dziurawka. Przecież płyn można lać w nieskończoność w pustkach pustaka. Czy koś próbował, jakieś doświadczenie,widział bądź słyszał? Dajcie znać.
Powinno się z powodzeniem udać to zrobić. Cała sztuka polega tylko na tym, aby płyn do iniekcji nie wyciekał z muru na zewnątrz w trakcie jego nasączania. Jeżeli uda się uszczelnić zewnętrzną część muru tak aby ten płyn nie wylatywał z niego. To efekt izolacji muru przed wilgocią powinien być widoczny po takiej robocie.
@@RyszardMua Gorzej jest jak są ściany dwuwarstwowe. Dwa pustaki żużlowe dziurawki ze szczeliną między nimi 6cm.
Dzień dobry! Mam pytanie, klient ma stary dom i w piwnicy jedna ściana wewnątrz jest równoległa do ściany, która znajduje się nad wejściem do domu, woda stale przedostaje się z dachu werandy, co w naturalny sposób tworzy powstawanie wilgoć na ścianie w piwnice. Czy jest możliwość wykonania takiej operacji od strony ulicy, na wysokości 30 cm od gruntu? a także powtórzyć procedurę w piwnicy, cofając się o 50 cm od sufitu, aby móc zainstalować konewki i wykonać tę samą procedurę, co na filmie. Pozdrawiam 👊
Każdy sposób na izolowanie muru jest dobry. To co Opisujesz powinno z pewnością się udać. Tylko jest jeden bardzo ważny szczegół który musi zaistnieć, a mianowicie podczas nasączania muru czy murów, tym właśnie preparatem mury muszą byś suche. To znaczy taką operacje należy przeprowadzić najlepiej w lecie kiedy mury są wysuszone i dobrze było by gdyby opady deszczu nie przeszkodziły. Wtedy mamy gwarancję że mury które chcemy osuszyć dobrze zaciągną substancję izolującą. W prezentowanym garaży na filmie, operacja izolacji udała się i musze się pochwalić że mam wreszcie "świty spokój" z wilgotnym murem.
Powodzenia w pracach i pozdrawiam
Ps:
Po całej robocie proszę o info jak się udało i czy preparat zadziałał.
Mam pytanie , co jeśli ściana jest na ten moment sucha ? Trzeba wlać wpierw trochę wody dla działania tego płynu ?
Jeżeli ściana jest sucha to bardzo dobrze. Trzeba się śpieszyć aby ściana nie nabrała wilgoci od deszczu. Stosujemy gotowy preparat bez rozcieńczania. Cała sztuka polega na tym aby preparat dokładnie nasączył ścianę.
👍👍
Dobrze jest 🙂
Siema mam pytanie a jak mam taką wilgoć metr od dołu podłogi to na takie samej wysokość robić te dziury czy trochę wyżej
Najlepiej kierować się instrukcją producenta. Moim zdaniem im bliżej źródła wilgoci wywiercimy otwory i wysuszymy ścianę tym lepiej.
Ok dzięki
Czy trzeba zbijać ścianę do tynku
Jeżeli tynk nie trzyma się mocno i już odchodzi od ścian można z powodzeniem usunąć ten tynk. A już po przeprowadzeniu zabiegu odgrzybiania gdy nie będzie pleśni, można położyć nowy tynk.
A gdy tynk jest stabilny, można go pozostawić i nasączać preparatem zainfekowany mur.
Mam pytanie. Mieszkanie na parterze w starej kamienicy, wiilgoć idzie od piwnicy. Na ścianie w łazience pojawił się grzyb. Czy taka iniekcja wewnątrz łazienki ma sens?
Zdecydowanie tak, jak na razie mogę się pochwalić że zastosowanie preparatu w moim garażu przynosi pozytywny skutek. Wilgoć od fundamentów przestała wędrować w górę i zagrzybienie ustąpiło.
@@RyszardMua
😊
Proszę o odpowiedź
@ryszardmua i jak tam Panie Ryszardzie? Jaki stan ściany na 25.02.2024? Dziękuję za film i pozdrawiam
Nie będę "ściemniał" jest dobrze opłaciło się bawić z tymi otworami itd.
Ściana przestała pić wodę a wilgoć ustąpiła tym bardziej to widać przy ostatnich intensywnych opadach deszczu. Podsumowując - taka zabawa z odwilgoceniem muru się opłaca. Ale dobrze jest przeprowadzić taką operację najlepiej w lecie gdy mór jest najmniej zawilgocony. Sztuka polega na tym, aby ściana podczas nasączania preparatem - jak najwięcej się nim nasączyła.
Najlepiej nie śpieszyć się podczas całej operacji odwilgacania.
Pozdrawiam
Bardzo dziękuję za odpowiedź, sam zwlekam z tą operacją od 2 lat :) pozdrawiam@@RyszardMua
Z tego co czytałem w karcie produktu to mur powinien być wilgotny w trakcie przeprowadzania iniekcji, nie suchy. Wilgotny mur lepiej rozprowadza płyn do iniekcji.
Myślę, że na jednym wierceniu kąt był 44,5 stopnia, a nie 45. Do poprawy ;)
Dobrze jest 👍🙂
U mnie niestety nie zadziałało
Zrobiłeś z tego encyklopedie a mokry tynk zostawiłeś . Duży błąd.
Fakt pokazałem dokładnie trochę przesadnie, ale ważne jest że mam wreszcie spokój z wychodzącym zagrzybieniem. Jak dla mnie operacja przy zastosowaniu iniekcji udała, a się mur jest czysty i suchy.
@@RyszardMua pisze się mur nie "mór" :|
Jaki koszt wykonania takiej pracy za robocizne
Przed analizą kosztów należy uwzględnić aktualną cenę preparatów chemicznych. Ponieważ ceny się często zmieniają. Natomiast co do robocizny nie mam informacji ponieważ nie wykonuję zarobkowo prac budowlanych. Filmowanie i majsterkowanie i remonty budowlane to moje hobby.
Pozdrawiam