Podstawy aromaterapii - część druga.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 бер 2014
  • Część druga: podstawy aromaterapii. Generalnie zapraszam Was do przeczytania całego cyklu na blogu, gdzie każdy temat jest rozwinięty.
    ziolowyzakatek.com.pl/uroda/ar...
    Znajdują się tak takie tematy jak:
    - po co roślinom olejki eteryczne?
    ziolowyzakatek.com.pl/aromater...
    - różne metody destylacji (jak wygląda destylacja parą wodną, jak destylacja CO2)
    ziolowyzakatek.com.pl/aromater...
    - BHP w stosowaniu olejków eterycznych:
    ziolowyzakatek.com.pl/aromater...
    - Jak wybrać olejek dla siebie?
    ziolowyzakatek.com.pl/aromater...
  • Навчання та стиль

КОМЕНТАРІ • 26

  • @kurkax1171
    @kurkax1171 6 років тому +2

    Świetnie przekazana wiedza, proszę o więcej :)

  • @patrycjazwadlo4161
    @patrycjazwadlo4161 9 років тому +2

    Wspaniale filmiki, bardzo duzo sie dowiedzialam. Dla mnie wszystko co probujesz przekazac jest jak najbardziej interesujace. Pozdrawiam Cie serdecznie.

  • @aleksandrachoma9688
    @aleksandrachoma9688 8 років тому +1

    Rewelacja;) słuchamy Cie, słuchamy

  • @annapamua3560
    @annapamua3560 7 років тому +2

    Super@ dzieki za informacje :)

  • @anaskifihanna5535
    @anaskifihanna5535 4 роки тому

    Dziękuję bardzo za twoją pasję uwielbiam te twoje stany. Słucham zawsze podczas pracy w domu a sama też stosuję olejki terapeutyczne dla całej rodziny. Spożywam doustnie, wcieram innhaluję . Pozdrawiam serdecznie.

  • @RocknRose89
    @RocknRose89 10 років тому

    jak czytałam o olejku z oregano natknęłam się na różne wypowiedzi odnośnie jego spożywania... ale innych olejków chyba nie odważyłabym się stosowac wewnętrznie, nawet bardzo rozcieńczonych... czekam na kolejne filmiki :)

  • @loreslores7116
    @loreslores7116 5 років тому +1

    Extra

  • @twojeatelierduszy
    @twojeatelierduszy 10 років тому

    Aromaterapia jest fascynujaca, ogromna, piekna, ma w sobie tyle "sprzecznosci"- nauka i naturalna medycyna. Potega roslin- nie ma co sie zastanawiac, ten kto troche liznol tematu tez sie "jara" :)

    • @KlaudynaHebdaNature
      @KlaudynaHebdaNature  10 років тому +1

      Dla mnie nie ma tutaj sprzeczności, normalnie i metodycznie się naukowo pochodzi do aromaterapii i to mi się bardzo podoba. W sensie ja jestem taką osoba, która bardzo szanuje naukę i myślenie naukowe i nawet jak coś jest "naturalne" i przyjdzie do mnie 100 osób i mi powie, że działa, a ja nie będę miałą naukowego podbudowania, to nigdy nie polecę;)

  • @971368423
    @971368423 10 років тому

    W kwietniu na laborkach będę między innymi uczyć się destylacji parą wodą i już nie mogę się doczekać.Gdy kiedyś nie będę miała co zrobić z pieniędzmi, to chętnie zakupiłabym porządny alembik, oczywiście jak mówisz, nie do produkcji wysokiej jakości olejków, ale raczej do fajnych hydrolatów.

  • @chrisrut2664
    @chrisrut2664 6 років тому

    Również dotrwałem do końca, nie bolało! ;)

  • @ThePaludarium
    @ThePaludarium 10 років тому

    Ja dotrwałem do końca ;) I dodam jeszcze, że olejki eteryczne można stosować też na włosy. Trzeba pamiętać o rozcieńczaniu, aby nie spalić włosów. Sam nie próbowałem, ale może kogoś to zainteresuje ;)

  • @marzenastankiewicz9662
    @marzenastankiewicz9662 Рік тому

    Witam planuje Pani ponowic oferte kursu aromaterapii w Pani asortymencie???

  • @Jacek..
    @Jacek.. 5 років тому

    Mam naturalny olejek z drzewa herbacianego. Termin do użycia minął w styczniu 2018r. Czy do zastosowań aromaterapii się jeszcze nadaje czy go wylać?.
    Mam go bardzo dużo jeszcze (tak ze 3/4 buteleczki). Pozdrawiam.

  • @thisispi1491
    @thisispi1491 5 років тому

    Pani Klaudyno jest to duzo informacjii ale najbardziej skrupulatne badania na temat aromaterapii
    (i mozna poczytac publikacje po angielsku publikacje z harvardu medical czy innych miejsc)
    ucza ze NIE WOLNO uzywac tylko jednego olejku lub tylko tego samego non stop olejku dla zapobiegania chorobom ukladu oddechowego i nie tylko lub ich leczenia -
    poniewaz olejki maja wlasciwosci podobne do antybiotykow i antyseptykow , na ktore nasze bakterie nabieraja szybko opornosci.
    A takze: Nie wolno uzywac olejkow na alkoholu do aromaterapi.
    Trzeba uzywac kilku olejkow na raz do terapii chorob lub ich zapobiegania- i tylko 100% olejkow bio naturalnych bez dodatkow chemii.
    Zawsze mieszac w innej proporcji takze.
    I tu juz nie chorzi o zapach bo to nie perfumeria tylko terapia.
    Olejki aromatyczne najlepiej wchlaniaja sie przy wdychani i nasmarowywaniu, jednak niektore olejki sa toksyczne na skorze w 100% np drzewo herbaciane, lawenda ifd...
    a takze trzeba uwazac poniewaz wszystkie olejki sa inne-
    Np kamforowy podnosi cisnienie bardzo wiec nie wolno stosowac go u ludzi z nadcisnieniem lub chorobami krazenia (osobom starszym) .
    niaoli, mandarynkowy, cytrynowy, cynamonowy, gozdzikowy, rozmarynowy, tymiankowy, jodła, mięta, eukalyptus sa to olejki najlepsze na choroby ukladu oddechowego antywirusowe antybakteryjne przeciwgrzybicze i antyzapaleniowe obrzekowe itd
    Na depresje polecam patchouli.
    Spozywcze olejki to zazwyczaj olejki z omega 3 z roznych ryb , olej kokosowy i olejek oregano w kapsulkach ktore sie zamraża i polyka takie zchlodzone by zadzialaly nizej od watroby fo konca jelita-przeciwpasozytowo ( zchlodzone z zamrażarki bo tłuszcze nie zamarzaja kompletnie).

  • @wojciechbarbapapa5734
    @wojciechbarbapapa5734 8 років тому

    Klaudyna, pragniesz kupić alembik ?

  • @jackwar11
    @jackwar11 10 років тому

    Oczywiście , słucham cię z zainteresowaniem i nie wiem czemu się martwisz że szybko mówisz . Myślę że gorzej by było jak byś mówiła ślamazarnie .
    Co do leczenia to mam pytanie na temat leków homeopatycznych . Ja z 5 lat temu przez przypadek zacząłem z przerwami stosować Petroleum D5 . Miało to mi poprawić włosy ale przez przypadek odkryłem że mi bardzo poprawił się wzrok . Wcześniej pani dr.okulistka chciała przepisać mi okulary do czytania . Co myślisz na ten temay ?

    • @KlaudynaHebdaNature
      @KlaudynaHebdaNature  10 років тому

      Szczerze mówiąc nie mam zbyt dobrego zdania o homeopatii. Wedle obecnego stanu wiedzy na 99,99% nie ma szans działać mocniej niż placebo, ale jest 0.01 % szansy, że rzeczywiście coś się dzieje z tą strukturą wody (aczkolwiek dopiero wtedy będzie można to sprawdzić, kiedy też homeopaci się trochę ogarną jako naukowcy i uszeregują swoją materia medica, która od 200 lat tylko się powiększa). Także nie wypowiadam się na temat homeopatii, bo nie bardzo mam podstawy wypowiadać się o czymś, co z obecnego naukowego punktu widzenia nie ma prawa działać lepiej niż placebo. Po prostu nie wiem: czytałam dosłownie jeden artykuł (ale bardzo ciekawy - z książki "13 rzeczy, które nie mają sensu") który wskazywał, że być może kiedyś się okaże, że homeopatia może działać pod pewnymi warunkami, jakich jeszcze nie znamy. PRzepraszam, za taką wymijającą odpowiedź, ale po prostu nie mam nic do powiedzenia więcej w tym temacie i wolę się wstrzymać:).

  • @drwalen
    @drwalen 10 років тому

    u nas wszystko jest opracowywane bardzo zachowawczo ze względu na patologiczne prawo odnośnie "medycyny niekonwencjonalnej" i np gdyby w książce było napisane że dziecku na ostry nieżyt gdo pomoże inhalacja z olejkiem drzewa herbacianego to jeśli nierozgarnięty rodzic coś by sobie uroił i zrobił niezgodnie ze sztuką a dziecku stała by się w skutek tego krzywda to odpowiedzialnością można by obciążyć i to skutecznie autora książki... ot taki przykład...

    • @KlaudynaHebdaNature
      @KlaudynaHebdaNature  10 років тому

      Dlatego w książkach tego typu jest napisane (w mojej też), że autor nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe użycie i ma to jedynie charakter informacyjny.

  • @aleksandrachoma9688
    @aleksandrachoma9688 8 років тому

    Ale to racja - z olejkami należy uważać. Zakupiliśmy z partnerem kolejny do kolekcji olejek eteryczny będąc na wakacjach w Grecji - olejek z lebiodki kreteńskiej. Przygotowaliśmy sobie kąpiel z jego użyciem oczywiście z odpowiednia ilością kropel. Nie wykonałam wczesniej testów alergicznych i gorzko pożałowałam tego, bardzo ostra reakcja alergiczna miałam wrażenie ze sie dusze. Ciezko było zmyć to z siebie, dopiero natarcie sie olejem kokosowym pomogło... Takze pamiętajcie zeby robić wczesniej testy alergiczne!! I czytać dawkowanie - moja mama poparzyła sie cynamonowym bo wlała do maseczki zbyt wiele kropel..

    • @KlaudynaHebdaNature
      @KlaudynaHebdaNature  8 років тому

      +Aleksandra Choma Oregano nalezy do grupy olejków drażniących, to akurat nie ma za wiele wspólnego z alergią. Moim zdaniem to nie wina oregano tylko źle zrobiłaś kąpiel. Jak dokładnie go użyłaś? Wkropiłaś po prostu do wanny?)

    • @KlaudynaHebdaNature
      @KlaudynaHebdaNature  8 років тому

      +Aleksandra Choma Chociaż jeśli miałaś duszności, to mogła być jakaś nadwrażliwość.

    • @aleksandrachoma9688
      @aleksandrachoma9688 8 років тому

      +Ziołowy Zakątek kąpiel przygotował moj partner - nie pamietam ile to było kropel, zgodnie z wytycznymi zapisanymi na etykiecie. Ja z wanny musiałam wyjsć, natomiast jesli chodzi o mojego partnera - nie wystąpiła żadna nadwrażliwość. Co ciekawe, pare tygodni pozniej olejku użył podczas jednego z seansów w saunie - jako składnik peelingu do ciała. Oczywiście ja sama go nie użyłam, natomiast panie ktore w tym seansie uczestniczyły wtarly olejek w siebie razem z solą, i kiedy tylko zapach sie uniósł znów poczułam sie zle i musiałam opuścić saunę.

    • @leon391
      @leon391 7 років тому

      To kara Boża ,że żyjecie bez ślubu !