Поставив собі сонячну станцію не велику 2.4 кВт . Дуже задоволений. Середнє споживання будинку 350 кВт. За серпень місяць 290 кВт згенерувала станція, за вересень 240 кВт . Тож вигідно. Так сонця мало - меньше генерує, але є якась енергонезалежність. Не економлю, як користувався так і користуюсь. Бойлер гріє, мультиварка працює, дрова на пиляти електро пилкою можу . Світло інтернет є завжди, Блек-аутів не боюсь. Так що ВИГІДНО . Додати нічого.😊😊😊. Вай-фай розетки ,реле та камери допоможуть керувати сонячною станцією на відстані, з'явилось сонце ☀️ включили бойлер наприклад, і тому подібне, набігли хмари, затягнуло небо то вимкнули бойлер. Коли цілий день електро лічильник не крутить то дуже добре. А ті хто плюються та сміються все одно прийдуть до цього, тільки пізніше, коли тарифи зростуть що вони не зможуть платити. Так завжди буває. Я шкодую що раніше не поставив собі сонячну систему. Але як висловився один знайомий. До всіх доходить, але за різний проміжок часу. Розрахункова окупність моєї системи 6 панелей 430 вати + інвертор 2.4кВт , 3 кВт в піку + 2 акумулятори по 💯 ампер в зв'язків на 24в - приблизно 8-10 років, в залежності від погодних умов при тарифі на світло 4.32 грн. При кожному підняті тарифу, термін окупності інвестицій зменшується. Тож нехай насміхаються. Сміється той, хто сміється останній...
@@ВладимирЛюбчич-к1р повністю погоджуюсь з вами. Доречі в мене по інверторах також 2,4 кіловата. Можливо можна буде розраховувати на схожі показники як в вас. Час покаже.
згенерувала то вона згенерувала) Але чомусь ви не пишете скільки з цього зїв ваш інвертор на перетворення. Наприклад мій люкспавер зїдає в сонячну добу 2-3 квт. Без сонця десь 1квт. І того навіть 2квт*30 днів,=60 квт.
От мені подобається "робити дітей", не те що я люблю дітей, процес подобається 😁! Вгатити купу грошей , аби мати освітлення " про всяк випадок", це любов до процессу, а не результату. На випадок "блекауту" генератор номіналом до 2кВт актуальніше!
@@ЮрийСагаль на випадок блекауту треба і гегератор і укумулятор з інвертором. Тоді воно ефективно. Сам генератор погане рішення. Знаю з власного досвіду.
Коли посадиш дерево саджанець хоть і не дорого коштує але треба роки догляду що бочало приносити плоди і то невідомо на скільки добрі будуть. А от сонячна хочь і дрого але плоди приносить відразу.😊
Мені вже 63 й рік пішов, все життя живу ідеями, які гарно працюють в господарстві. Зараз будую СЕС, а на весну обов'язково збудую трекер. Головне не переймайтесь дурними порадами.
що краще?вкласти гроші і придбати квартиру чи дім, або все життя платиьи за їх оренду . так і сес на мою думку.А ще ваші панелі та трекер красиво виглядає. космічно.як достопрімечятельность. заздрю.
У вас муха летает....Хороший трекер... СЭС окупается за минуту, когда выключается свет, а у тебя хлеб не выпечен до конца... А зимой 100-200 ватт для освещения и ноута вполне + камин или печка,... а за зимой весна....
@@ВладимирШульга-о5щ вийшло сонечко і ожили зарази. Літають на панелі грітись. Але там ще й бджоли дітають. Пасіка за 10 метрів. Неповірите але приклад з хлібом таки був. Тоді правда ще панелей небуло тільки інвертор з акумулятором але виручило. Тай взагалі моментів таких багато. Окупність станції не тільки міряється по тарифу на електроенергію а ще й комфортом, можливістю працювати незалежно від графіків відключень, постійною наявністю звязку з світом, і тд. Деколи є речі більш значущі ніж 4,32 за кіловат.
Гарно все у вас працює. Для себе зробив висновок: якщо трекер купувати. То краще купити на ті гроші панелей. Звісно якщо своїми руками ,тут друга арифметика.
Більш вертикальніше ніж 20* від вертикалі - ставити сенсу немає. Зимою сонця мало - то хоч розсіяне буде ловить. а сніг не затримується на панелях вже при куті в 45*. І не забувайте про вітрова навантаження - чим більш вертикально стоять панелі - тим більше їх шатає вітром.
@@Koschun_ua можливо на такому куті як зара й буде всю зиму. Там немає за чим гнатись і виставляти ідеал. Всеодно хмарно майже кожен день. Сніг точно не затримається.
Звичайно, при нормальних умовах (коли б не було війни), то окупність СЕС була б швидшою. Бо, не потрібно було б витрачатись на акумулятори бо постачання е/е було б регулярним. І, е/е можна було б продавати по зеленому тарифу. Але що робити, коли ми опинились біля тупих дикунів, які не вміють самі працювати та жити і іншим не дають. Найшвидшої нам перемоги тоді все буде окуповуватись значно швидше. Автору каналу - успіхів у його справах та розвитку каналу.
Раджу для автоматизацій, одразу дивитися в сторону home assistant. Я спробував і підсів на дану ос. Налаштовано купу автоматизацій починаючи від on/off вентилятора у ванній кімнаті в залежності від вологості і до тупенького інвертора powmr
Саме так я і починав знайомство з Home Assistant. Але домашній пк споживає дуже багато електроенергії ( 100-200Вт/год). Також для роботи всіх автоматизації пк повинен бути увімкнутим. По мінімуму: 24 год * 0.1 кВт = 2.4 кВт /добу . Це дуже багато А з міні ПК: 24год * 0.007 = 0.168 кВт/ добу
😮😮😮😮😮😮 больше 10 лет 2,5 кВт. Никаких проблем, только АКБ у меня щелочь1,5 кВт. Живу на Днепре, сети нет, плавная ,была😂😊😊😊нужная штука , если нет розетки 😊
Доречі, чи не підходить бу актюатор з супутникових тарілок? І зараз буде 11.1 на алі, там можуть бути дуже гарні пропозиції. То може бути сенс купити й зараз. А поворот можна зробити на любому хвилинному реле, просто робити поворот по часу.
Без нагріву бере приблизно 200-300 ват. Це в середньому і є трошки більше одноготампера. Але є ще нюанс під час прання без нагріву навантаження коливається і практично зникає в моменти коли двигун зупиняється і вмикається реверс. І тут реально якщо поставити низький струм спрацювання то бойлер буде постійно вмикатись і вимикатись. Тому думаю треба ампер 3 виставити на спрацювання. Тоді точно буде тільки на нагрів спрацьовувати. А при хорошій погоді на холодне прання і бойлер і так вистачить.
Дзеркала тут недопоможуть бо їх треба направляти постійно. А от біле агроволокно розстелити то ефект був би точно але чи надовго то. Чекаю снігу стабільного. Думаю від снігу буде прибавка генерації бо в снігу досить гарний відсоток відбитого світла.
Я маю станцію , по панелям поки 6,05 кВт , однозначно вигідно , навіть нема що думати. Тільки акумулятор для будинку треба хочаб 15кВт . Зараз генерація 20-30кВт в день коли є сонце, коли хмарно 5-7кВт. На рахунок бойлера думаю як би його автоматично включати коли вийшло сонце, можливо є якесь готове рішення пишіть , а як нема то буде. Я ще також той напрям вивчаю
@@РусланКобасяр на рахунок автоматизації включення бойлера поки що в роздумах. В ідеалі то димер який буде автоматично регулювати потужність до того рівня який є в надлишку.
@@vitaliigolovii2373 коли я купував генератор то на метані якщо і були то коштували як моя вся станція сьогодні. Це тепер вже є генератори по цінах 2016 року. Звичайний бензиновий якось ліплять на метан. Але мене це трохи насторожує. Тай запускаю генератор дуже рідко бо вистачає акумулятора на необхідні речі.
Доброго дня.Чи треба на двох різних полях панелей,встановлювати їх в одинаковій кількості з використанням діодів,дах буквою г,південь по середині,тобто південний схід і південний захід,може в кого є практичний опит використання,поділіться будь ласка,я першу свою станцію будую,панелей 3 кВт,інвертор 4.2 паверем,акб літій залізо 2.7 кВт,буду дуже вдячний.
@@od8632 треба рахувати не скільки проїде а що возити буде. Якщо їздити на роботу за мінімалку то він неокупиться ніколи. Якщо возити якийсь дорогий товар то окупиться. А якщо возити накопане золото то за годину окупиться. Так і з сес. Можна її і за пів року окупити без проблем при певних умовах
у меня станция Анерн4,2, панели 9х460 джасолар на трех трекерах, лифер 24х100 = 4000$ окупаемость по знленому тарифу 10 лет.... :) бонусы: экономия в день и блекауты - пофиг.... :)на трех трекерах
В мене все трохи дешевше. В межах 2000$ поки що. Але їде акумулятор 24х280 то можна рахувати ще + 500 доларів. Але бонуси. Бонуси пришвидшать окупаємость. Наприклад замість генератора з якого тариф 50 грн/кіловат буде станція. Це вже пришвидшує окупаємость в рази. Також можливість працювати по своєму графіку. Це також рахувати треба не по 4,32 за кіловат а значно вище. Так що затія не марна. Щось з того буде.
@@user-hek в мене не гібридний інвертор. А окремо мережевий і автономний. Мережевий не бере на свої потреби багато як гібрид. 2-3 вата. Можливо менше. І автономний спить поки є мережа і нічого не споживає. В цьому є жирний плюс такої системи як в мене в якій все окремо. По суті і гібридна система але відкинуті недоліки гібридного інвертора.
@@Wind-Zf6iw мені і цих вистачить. Полікристал на скільки більше зловлять розсіяного світла? На 30-50 ват більше? Чи є сенс гнатись за декількома відсотками?
В мене сес працює 6 років 24/7. З березня по вересень автомати на вводі вимикаю. В мережі постійні перекоси і аварії. Сусіди спалили купу обладнання домашнього. В блекаут за 3 місяці сусід спалив генератор і кожен місяць 15000 грн. Я навіть не знав що світло пропадає
@@ВладимирТ-ц2г от це вже хороша станція. Якщо споживачі дозволяють то круто коли можна забезпечити себе 24/7. В мене так не вийде з дешевим обладнанням. Тому мережу поки що не вимкну. Але мрія така є десь на верхній полці. Поки що для мене цілком реально зменшити споживання до мінімуму вимикаючи на ніч зовнішню мережу. Але то коли прийдуть акумулятори 24вх280а і після зими. Там сонця багато а ніч не така довга. Вночі в мене споживання це освітлення і холодильники. Бойлер і пралку без проблем на день переведу.
@@ВладимирТ-ц2г мені якщо думати про автономію то потрібно мінімум 10 кіловатний інвертор або й потужніший щоб міг забезпечити пускові струми деревообробних станків. Або справжній гібрид з двома виходами один з яких працює як мережевий інвертор. Щоб це обійти я і пішов по іншому шляху. Замість гібридного інвертора я будую гібридну систему з простіших компонентів які задовільняють мої потреби і при цьому мають деякі бонуси і переваги. Але і мінуси є.
@@ВладимирТ-ц2г так звичайно. Навіть ще не запустивши станцію на повну потужність відчувається деяка економія. По суті за місяць використання в якому більшість днів були хмарні або з туманом половина станції дала мені економії майже сотню кіловат. Не багато але на початок непогано.
@@ua_beekeeper повністю згоден. Рентабельність на другому плані. Тут про рентабельність можна думати якщо порівнювати з іншими джерелами резервного живлення..
Я приблизно так і пояснював йому коли він вже трошки полибився. Дуже шкода що я немав на озброєні запитання про телевізор і його окупність. Мабуть після запитання про його плазму вартістю як третина моєї станції, усмішка в нього зникла б безслідно.
Доцільність полягає лише в тому щоб і далі терпіти системі колонізаторів які все вкрали у народу , а до цього Україна була восьмою країною по виробництві сонячної енергії , і вже після розвалу різко почала скорочувати продаж на власні потреби українцям щоб більше продати закордон! Всі атомні станції працюють в штатному режимі , а країна втратила 30% територій і 45% міст куди спрямовували електроенергію, і висновок лише єдиний, це збагачення олігархів які сидять закордоном, а ви українці будуйте станції чи сидіть без світла!
Ввобщем заулибался бо с 2004 года раніше не помню бо батя если слушал радио иле та то да того времни все врем'я не звучяло а с 2004вбивали минталитет типа на болотах лутше итд
поставил СЭС на 3.5квт, и лифепо АКБ на 15квт - вышло все за 130тыс гривен, с ростом тарифа окупаемость будет около 4лет, дальше все будет идти в + Проблема автора в том, что он в место того чтобы сразу купить инвертор на 10квт начал лепить непонятно, что из сетевых инверторов... Избыток выработки некуда ему девать. Вот тут и рассказывает всем херню... В моем случае АКБ как раз - на случай - несколько солнечных дней - АКБ выходят на уровень близкий к 100% заряда, пару плохих дней, заряд падает до 50-70%, совсем плохо, заряжаю по ночному тарифу. И то есть пару нюансов что следует поправить - есть ненужная труба - дает тень час-полтора утром на панели... ее убрать надо.
@@vpchelko проблема автора в тому що він немає грошей на нормальний гібрид 10 кіловатний і акумуляторів на 15 кіловат. А все інше виходить саме з цього.
@@vpchelko доречі дея також китаєць. Мені потрібно щоб інвертор працював тихо. працював на два виходи. Один вихід мережевий, другий автономний. Мінімальне споживання енергії на власні потреби. Є такі за 20 тис? Незустрічав. Моя схема хоч і складніша але задовільняє мої потреби. Працює тихо. На власні потреби використовує практично нічого. І тд. І доречі надлишок енергії також в акумулятор йде.
@@kasyanov.v 10квт тебе ни 1 инвертор не выдаст тихо. У них у всех одинаковое энергопотребление - пропорциональное их мощности. Так ты же тут про выгоду начинаете лепить?
@@kasyanov.v да и про тихо - инвертор можно поставить в шкаф-обшитый обшитый обезшумкой - и пару вентиляторов для принудительного продува залепить - будет тихо все работать.
Так ото ж прихована суть цього відео і є така що не все в грошах міряється. Можливо воно буде дуже довго окуплятись але зате я буду більшість часом з світлом, зможу працювати, діти небудуть в темноті домашку робити і так далі. Тай цікаво цим займатись.
При чому тут автомобіль? Але навіть за вашою логікою, то в людини є один автомобіль, (електрика від обленерго) а вона купила точно такий самий тільки в сто разів дорожче, щоб що? Бо якщо вимикати не будуть, окупність 10 років це в бескінечність. Не факт що все обладнання такий срок пропрацює, на інвертор і аккумулятор 10 річної гарантії нема.. І є фактори інші це погодні аномалії типу бурі, смерч, град.
@@softas01 All that glitters is not gold Тож не все рахуєте в грошах! Бо це крок до енергонезалежності і комфорт, а не спосіб отримати прибуток А якщо твоя мета - швидкі гроші, подумайте про інші варіанти вкладень..
@@ninaactor2787 А який комфорт? В мене наприклад і так електроенергія завжди є. Чим в нього більший комфорт? От більше роботи з СЕС є. Постійне обслуговування СЕС є. А комфорт в чому? В тому що вклав ще гроші і постійно маєш непотрібну роботу?
"З собой багатства не візьмеш Бо там його й не треба!." ua-cam.com/video/SK1G9FmZlhY/v-deo.html А смерть - це як простір граничної чесності, зокрема чесності із собою Тож як ще заповнити цю порожнечу у вашій душі, крім грошей, а де тут ваша логіка?
@@petrovich5188 я також про це думаю. Без вітру то без питань пішов би актуатор і на 2-3 тисячі нютон. Без проблем одною рукою повертаю стіл. Але от вітеряна погода змінить ситуацію. Треба щоб актуатор витримував пориви вітру.
@@kasyanov.v Я колись дивився відео де був підрахунок купляного трекера. То це вигідно при продажі електроенергії. Він себе разом з панелями окупає одночастно, бо енергії більше виробляє. А потім заробляє більше коли все окупиться. Це +
30квт станція з 20року під зелений тариф. Себе майже окупила, середня витрата в місяць 600квт, грудень і січень виробітку не вистачає а у всі інші місяці на все вистачає даже і на роботу кондиціонера для обігріву чи охолодження
@@ЮрийКорниенко-ж2ь зелений тариф то штука хороша. Якби оформлення було простіше то навіть би свою невеличку підключив і викинув лімітер. Щось би за літо запас на рахунку на зиму. Але таку мелоч як в мене немає сенсу оформляти. Краще на ті гроші які на оформлення витратити мав би то куплю акумулятор ще один. А з великими станціями то все цікавііше трохи. Принаймні поки що.
@@kasyanov.v Все одно при оформленні зеленого тарифу будь-яка СЕС окупиться в рази швидше. Це факт. Бо вам тоді не треба ловити сонячну погоду і не пропадає даремно кожен вироблений кіловат.
@@QQ-qn9qw якби все було простіше то занявся б цим. Але судячи з розказів то то трохи дорого і довго. Тай надлишків в мене не так багато щоб то було вигідно.
Дивлячись чого і для чого. Шоб забутись про зовнішню мережу то звичайно не вистачає. Але щоб пережити блекаути то в принципі вистачить. То вже від апетиту залежить
Буде і 7 і навіть більше. Тут я нашій "владі" віру. Як буде по 7 грн то окупність буде менше навіть ніж 5 років. Станція недорога. Головне щоб нічого не ламалось і тим самим не збільшувало термін окупності.
Ніколи й не претендував на посаду хорошого бухгалтера. Максимум менеджер та помічник головного інженера. 😉 Але ж як ви знаєте в хорошого бухгалтера своя математика завжди.
Купив, тепер оправдовується, для чого купляв ...І яка радість від підняття тарифів на електроеннргію. Купив, поставив, подобається ? То радій собі мовчки і не розпускай соплі.
@@СергейНикольников-ш6г я ж купив за свої кошти. Чому і перед ким я маю оправдовуватись? Розповідаю свій досвід. А далі вирішувати кожному. Комусь підходить, комусь ні, а комусь взагалі здається що я оправдовуюсь😉
Якби інвертори коштували дуже дорого то так би і робив. Ціна інвертора приблизно як одна панелька з доставкою тому нехай буде енергія більш універсальна.
Напряму то не робота. Якщо она панелька на даху то ще якось можливо. В мене 2,67 кіловата панелей. При 12 воль це 220 ампер. Це мені потрібно було б не кабеля а мідні шини прокладати або рельси. Тай комутація таких струмів то не релюшкою вже треба. Моє бачення що енергія має бути універсальна. Щоб я не думав як тих 12 вольт використати для холодильника і як переробити бойлер під 12 вольт а просто ввімкнув все як є і нехай собі працює. Це зручно.
Лоханувся і "пижиться"😁. Доки станція " окупиться" , то вона ні коли не окупиться ( можливо окрім "зеленого тарифу"). Дрова кажеш пилкою пиляєш , а на акумулятори як по тратився?( скільки разів їх заміниш). Так світло у володаря " сонячного щастя" буде, але фігня бо основні "прикольчики" у зимку!
Поставив собі сонячну станцію не велику 2.4 кВт . Дуже задоволений. Середнє споживання будинку 350 кВт. За серпень місяць 290 кВт згенерувала станція, за вересень 240 кВт . Тож вигідно. Так сонця мало - меньше генерує, але є якась енергонезалежність. Не економлю, як користувався так і користуюсь. Бойлер гріє, мультиварка працює, дрова на пиляти електро пилкою можу . Світло інтернет є завжди, Блек-аутів не боюсь. Так що ВИГІДНО . Додати нічого.😊😊😊. Вай-фай розетки ,реле та камери допоможуть керувати сонячною станцією на відстані, з'явилось сонце ☀️ включили бойлер наприклад, і тому подібне, набігли хмари, затягнуло небо то вимкнули бойлер. Коли цілий день електро лічильник не крутить то дуже добре. А ті хто плюються та сміються все одно прийдуть до цього, тільки пізніше, коли тарифи зростуть що вони не зможуть платити. Так завжди буває. Я шкодую що раніше не поставив собі сонячну систему. Але як висловився один знайомий. До всіх доходить, але за різний проміжок часу. Розрахункова окупність моєї системи 6 панелей 430 вати + інвертор 2.4кВт , 3 кВт в піку + 2 акумулятори по 💯 ампер в зв'язків на 24в - приблизно 8-10 років, в залежності від погодних умов при тарифі на світло 4.32 грн. При кожному підняті тарифу, термін окупності інвестицій зменшується. Тож нехай насміхаються. Сміється той, хто сміється останній...
@@ВладимирЛюбчич-к1р повністю погоджуюсь з вами.
Доречі в мене по інверторах також 2,4 кіловата. Можливо можна буде розраховувати на схожі показники як в вас. Час покаже.
Хто останній, нехай вимкне світло!
згенерувала то вона згенерувала) Але чомусь ви не пишете скільки з цього зїв ваш інвертор на перетворення. Наприклад мій люкспавер зїдає в сонячну добу 2-3 квт.
Без сонця десь 1квт. І того навіть 2квт*30 днів,=60 квт.
От мені подобається "робити дітей", не те що я люблю дітей, процес подобається 😁! Вгатити купу грошей , аби мати освітлення " про всяк випадок", це любов до процессу, а не результату. На випадок "блекауту" генератор номіналом до 2кВт актуальніше!
@@ЮрийСагаль на випадок блекауту треба і гегератор і укумулятор з інвертором. Тоді воно ефективно. Сам генератор погане рішення. Знаю з власного досвіду.
Коли посадиш дерево саджанець хоть і не дорого коштує але треба роки догляду що бочало приносити плоди і то невідомо на скільки добрі будуть. А от сонячна хочь і дрого але плоди приносить відразу.😊
В таких випадках, завжди запитую:
- Коли Ваш телевізор окупиться?
Коли окупиться - тоді окупиться. А ви на завжди залишитесь рабом продавця е/е.
@@VolodymyrKostenko-q1m от це цікаве запитання. З вашого дозволу візьму собі в користування.
Мені вже 63 й рік пішов, все життя живу ідеями, які гарно працюють в господарстві. Зараз будую СЕС, а на весну обов'язково збудую трекер. Головне не переймайтесь дурними порадами.
@@ЭдуардБоримский будь які поради є цінними. Але їх треба фільтрувати і обдумувати. Щось приймати а щось відкидати
бажаю успішного встановлення і запуску СЕС і трекера🤝
Діди були б щасливими, якби мали можливість стати виробником е/е. Ми живемо в цікавий час. Лиш би ще ворога вигнати із рідної землі.
що краще?вкласти гроші і придбати квартиру чи дім, або все життя платиьи за їх оренду . так і сес на мою думку.А ще ваші панелі та трекер красиво виглядає. космічно.як достопрімечятельность. заздрю.
У вас муха летает....Хороший трекер... СЭС окупается за минуту, когда выключается свет, а у тебя хлеб не выпечен до конца... А зимой 100-200 ватт для освещения и ноута вполне + камин или печка,... а за зимой весна....
@@ВладимирШульга-о5щ вийшло сонечко і ожили зарази. Літають на панелі грітись. Але там ще й бджоли дітають. Пасіка за 10 метрів.
Неповірите але приклад з хлібом таки був. Тоді правда ще панелей небуло тільки інвертор з акумулятором але виручило. Тай взагалі моментів таких багато. Окупність станції не тільки міряється по тарифу на електроенергію а ще й комфортом, можливістю працювати незалежно від графіків відключень, постійною наявністю звязку з світом, і тд. Деколи є речі більш значущі ніж 4,32 за кіловат.
Хочу щоб кожен мав таку електростанцію, щоб не платили акимось там ахметовим, та іншим ч..рям.
@@АндрійСип-п6н це було б добре. Але цього недопустять. Придумають 100500 законів щоб люди таки платили гарні гроші незрозуміло кому
На кого працюють атомні електростанції?
@@СергейМарчук-м5ж офіційно вони типу державні. А не офіційно там зовсім інша картина
Гарно все у вас працює. Для себе зробив висновок: якщо трекер купувати. То краще купити на ті гроші панелей. Звісно якщо своїми руками ,тут друга арифметика.
"Собаки гавкають - а караван іде.."
Наснаги у твоїй майбутній праці
@@MrVerbastudio дякую за підтримку
Більш вертикальніше ніж 20* від вертикалі - ставити сенсу немає. Зимою сонця мало - то хоч розсіяне буде ловить. а сніг не затримується на панелях вже при куті в 45*. І не забувайте про вітрова навантаження - чим більш вертикально стоять панелі - тим більше їх шатає вітром.
@@Koschun_ua можливо на такому куті як зара й буде всю зиму. Там немає за чим гнатись і виставляти ідеал. Всеодно хмарно майже кожен день. Сніг точно не затримається.
Звичайно, при нормальних умовах (коли б не було війни), то окупність СЕС була б швидшою. Бо, не потрібно було б витрачатись на акумулятори бо постачання е/е було б регулярним. І, е/е можна було б продавати по зеленому тарифу. Але що робити, коли ми опинились біля тупих дикунів, які не вміють самі працювати та жити і іншим не дають. Найшвидшої нам перемоги тоді все буде окуповуватись значно швидше. Автору каналу - успіхів у його справах та розвитку каналу.
Раджу для автоматизацій, одразу дивитися в сторону home assistant.
Я спробував і підсів на дану ос. Налаштовано купу автоматизацій починаючи від on/off вентилятора у ванній кімнаті в залежності від вологості і до тупенького інвертора powmr
@@devilua6656 дякую. При можливості розгляну що воно таке і з чим його їсти
Там є один мінус. Потрібно придбати міні ПК для даної ос. Це приблизно 50-100дол. Я придбав за 100 Дол. даний міні ПК в роботі споживає лише 6-7 Ват.
@@devilua6656
А чому б не використати домашнього помічника на віртуальній машині для прикладу?
@@ninaactor2787 я так і починав. Але домашній пк споживає дуже багато а автоматизації працюють лише коли сервер запущений
Саме так я і починав знайомство з Home Assistant.
Але домашній пк споживає дуже багато електроенергії ( 100-200Вт/год). Також для роботи всіх автоматизації пк повинен бути увімкнутим. По мінімуму: 24 год * 0.1 кВт = 2.4 кВт /добу . Це дуже багато
А з міні ПК: 24год * 0.007 = 0.168 кВт/ добу
Вітаю. 👍☀⚡💡
З юмором і сатирою. Автор - красавчик!🎉🎉🎉
@@ІгунінДмитро деякі речі треба трохи з гумором сприймати щоб легше жилось.
Дякую за підтримку
@@kasyanov.v безумовно, особливо вузькомислячих ухмиляючихся осіб. ;)
😮😮😮😮😮😮 больше 10 лет 2,5 кВт. Никаких проблем, только АКБ у меня щелочь1,5 кВт. Живу на Днепре, сети нет, плавная ,была😂😊😊😊нужная штука , если нет розетки 😊
Пралка бере багато тільки під час нагріву воду, то по струму можно тільки цей момент й відслідковувати, бо 1а то мало.
Доречі, чи не підходить бу актюатор з супутникових тарілок? І зараз буде 11.1 на алі, там можуть бути дуже гарні пропозиції. То може бути сенс купити й зараз. А поворот можна зробити на любому хвилинному реле, просто робити поворот по часу.
Без нагріву бере приблизно 200-300 ват. Це в середньому і є трошки більше одноготампера. Але є ще нюанс під час прання без нагріву навантаження коливається і практично зникає в моменти коли двигун зупиняється і вмикається реверс. І тут реально якщо поставити низький струм спрацювання то бойлер буде постійно вмикатись і вимикатись. Тому думаю треба ампер 3 виставити на спрацювання. Тоді точно буде тільки на нагрів спрацьовувати. А при хорошій погоді на холодне прання і бойлер і так вистачить.
Дивлячись з якої супутникової тарілки. Зазвичай для трекера треба потужніший через більші розміри
А чого не покласти під панеллю дзеркальний настил щоб падало додаткове освітлення на панель? Нікому шкоди від зайчиків не заподієш, бо ти в полі.
Дзеркала тут недопоможуть бо їх треба направляти постійно. А от біле агроволокно розстелити то ефект був би точно але чи надовго то. Чекаю снігу стабільного. Думаю від снігу буде прибавка генерації бо в снігу досить гарний відсоток відбитого світла.
Молодець. Все працює,не працює для тих хто не дружать з головою та руки з дупи.
Або ще не працює в тих хто дуже хоче щоб не працювало.
Я маю станцію , по панелям поки 6,05 кВт , однозначно вигідно , навіть нема що думати. Тільки акумулятор для будинку треба хочаб 15кВт . Зараз генерація 20-30кВт в день коли є сонце, коли хмарно 5-7кВт. На рахунок бойлера думаю як би його автоматично включати коли вийшло сонце, можливо є якесь готове рішення пишіть , а як нема то буде. Я ще також той напрям вивчаю
@@РусланКобасяр на рахунок автоматизації включення бойлера поки що в роздумах. В ідеалі то димер який буде автоматично регулювати потужність до того рівня який є в надлишку.
Через реле системы охраны,либо розетка с удалённым доступом
@@al1972 щось придумаю з часом
З такими цінами на панелі та маючи свій дім треба ставити однозначно.
@@petrovich5188 а з такою ситуацією в енергетиці то тим більше треба
сьогодні також отримав другу партію акумуляторів, першу партію відправили з затримкою на днів 10 друга вчасно і бистро прийшла брав 16 шт еве 105а
Вітаю з черговим кроком до енергонезалежності.
Мої ще далеко в дорозі.
Генератор на метані 1год 10грн.
@@vitaliigolovii2373 коли я купував генератор то на метані якщо і були то коштували як моя вся станція сьогодні. Це тепер вже є генератори по цінах 2016 року.
Звичайний бензиновий якось ліплять на метан. Але мене це трохи насторожує.
Тай запускаю генератор дуже рідко бо вистачає акумулятора на необхідні речі.
Байки діда Панаса
@@АнатолійСиниця-б4о 100%
Доброго дня.Чи треба на двох різних полях панелей,встановлювати їх в одинаковій кількості з використанням діодів,дах буквою г,південь по середині,тобто південний схід і південний захід,може в кого є практичний опит використання,поділіться будь ласка,я першу свою станцію будую,панелей 3 кВт,інвертор 4.2 паверем,акб літій залізо 2.7 кВт,буду дуже вдячний.
Це приблизно як і з електромобілем. Скільки проїде? Та це мало!!!😂
@@od8632 треба рахувати не скільки проїде а що возити буде. Якщо їздити на роботу за мінімалку то він неокупиться ніколи. Якщо возити якийсь дорогий товар то окупиться. А якщо возити накопане золото то за годину окупиться. Так і з сес. Можна її і за пів року окупити без проблем при певних умовах
Живу без стовпа .повна автономія круглий рік
@@БорисКучеренко-п5л мені щоб взагалі відключити основну мережу треба дуже багато грошей вкласти в станцію.
у меня станция Анерн4,2, панели 9х460 джасолар на трех трекерах, лифер 24х100 = 4000$
окупаемость по знленому тарифу 10 лет.... :)
бонусы: экономия в день и блекауты - пофиг.... :)на трех трекерах
В мене все трохи дешевше. В межах 2000$ поки що. Але їде акумулятор 24х280 то можна рахувати ще + 500 доларів.
Але бонуси. Бонуси пришвидшать окупаємость.
Наприклад замість генератора з якого тариф 50 грн/кіловат буде станція. Це вже пришвидшує окупаємость в рази. Також можливість працювати по своєму графіку. Це також рахувати треба не по 4,32 за кіловат а значно вище. Так що затія не марна. Щось з того буде.
актуатор для поворота градусов на 120... на 180 выламает....
На 180 в мене і не повернеться стіл. Максимум 160. Але і при цьому в крайніх положеннях актуатору буде важко.
А звідки бере живлення гібридник? Не виходить так, як у де-кого: ті 50Вт/год що споживає схема, він постійно бере з мережі, не залежно від сонця?
@@user-hek в мене не гібридний інвертор. А окремо мережевий і автономний.
Мережевий не бере на свої потреби багато як гібрид. 2-3 вата. Можливо менше. І автономний спить поки є мережа і нічого не споживає. В цьому є жирний плюс такої системи як в мене в якій все окремо. По суті і гібридна система але відкинуті недоліки гібридного інвертора.
@kasyanov.v оо, цікава штука, треба переглянути Ваші відоси 🤔
@@kasyanov.vТобто Ви два інвертори купили?
@@QQ-qn9qw так. В різні часи. Автономний давно коли про сонячну і недумав.
Потрібно купувати не монокрістал, а полікристал, вони краще в негоду працюють.
@@Wind-Zf6iw мені і цих вистачить. Полікристал на скільки більше зловлять розсіяного світла? На 30-50 ват більше? Чи є сенс гнатись за декількома відсотками?
В мене сес працює 6 років 24/7. З березня по вересень автомати на вводі вимикаю. В мережі постійні перекоси і аварії. Сусіди спалили купу обладнання домашнього. В блекаут за 3 місяці сусід спалив генератор і кожен місяць 15000 грн. Я навіть не знав що світло пропадає
@@ВладимирТ-ц2г от це вже хороша станція. Якщо споживачі дозволяють то круто коли можна забезпечити себе 24/7. В мене так не вийде з дешевим обладнанням. Тому мережу поки що не вимкну. Але мрія така є десь на верхній полці.
Поки що для мене цілком реально зменшити споживання до мінімуму вимикаючи на ніч зовнішню мережу. Але то коли прийдуть акумулятори 24вх280а і після зими. Там сонця багато а ніч не така довга. Вночі в мене споживання це освітлення і холодильники. Бойлер і пралку без проблем на день переведу.
@kasyanov.v моя сес на основі бюджетного інвертору 6 кВт потужності, 3 кВт сонця
@@ВладимирТ-ц2г мені якщо думати про автономію то потрібно мінімум 10 кіловатний інвертор або й потужніший щоб міг забезпечити пускові струми деревообробних станків. Або справжній гібрид з двома виходами один з яких працює як мережевий інвертор. Щоб це обійти я і пішов по іншому шляху. Замість гібридного інвертора я будую гібридну систему з простіших компонентів які задовільняють мої потреби і при цьому мають деякі бонуси і переваги.
Але і мінуси є.
@kasyanov.v це теж робоче рішення щоб просто платити менше
@@ВладимирТ-ц2г так звичайно. Навіть ще не запустивши станцію на повну потужність відчувається деяка економія. По суті за місяць використання в якому більшість днів були хмарні або з туманом половина станції дала мені економії майже сотню кіловат. Не багато але на початок непогано.
В такий час як зараз про якусь рентабельність не потрібно говорити, це необхідність і комфорт. Кожний про такі речі як сес думає)
@@ua_beekeeper повністю згоден. Рентабельність на другому плані.
Тут про рентабельність можна думати якщо порівнювати з іншими джерелами резервного живлення..
Спитайте того чоловіка, в него е авто , якщо є то питайте коли воно окупиться порівняно з маршруткою:)
Я приблизно так і пояснював йому коли він вже трошки полибився.
Дуже шкода що я немав на озброєні запитання про телевізор і його окупність. Мабуть після запитання про його плазму вартістю як третина моєї станції, усмішка в нього зникла б безслідно.
Доцільність полягає лише в тому щоб і далі терпіти системі колонізаторів які все вкрали у народу , а до цього Україна була восьмою країною по виробництві сонячної енергії , і вже після розвалу різко почала скорочувати продаж на власні потреби українцям щоб більше продати закордон! Всі атомні станції працюють в штатному режимі , а країна втратила 30% територій і 45% міст куди спрямовували електроенергію, і висновок лише єдиний, це збагачення олігархів які сидять закордоном, а ви українці будуйте станції чи сидіть без світла!
@@user-do8eb8sd7k вибір завжди є.
Ввобщем заулибался бо с 2004 года раніше не помню бо батя если слушал радио иле та то да того времни все врем'я не звучяло а с 2004вбивали минталитет типа на болотах лутше итд
@@ЖеняКотенко-з9е нам вже кілька поколінь намагаються довести що на болотах краще, що їх все краще, що ми другий сорт в так далі.
Панелі працюють пів року, а світло потрібне в зимку
@@lordesper розберемось. Скільки там тої зими. 😆
поставил СЭС на 3.5квт, и лифепо АКБ на 15квт - вышло все за 130тыс гривен, с ростом тарифа окупаемость будет около 4лет, дальше все будет идти в +
Проблема автора в том, что он в место того чтобы сразу купить инвертор на 10квт начал лепить непонятно, что из сетевых инверторов... Избыток выработки некуда ему девать. Вот тут и рассказывает всем херню...
В моем случае АКБ как раз - на случай - несколько солнечных дней - АКБ выходят на уровень близкий к 100% заряда, пару плохих дней, заряд падает до 50-70%, совсем плохо, заряжаю по ночному тарифу. И то есть пару нюансов что следует поправить - есть ненужная труба - дает тень час-полтора утром на панели... ее убрать надо.
@@vpchelko проблема автора в тому що він немає грошей на нормальний гібрид 10 кіловатний і акумуляторів на 15 кіловат. А все інше виходить саме з цього.
@@kasyanov.v нормальный в понимании автора - там дея, китайцами он брезгует - полно видео где люди ставят такие - и они стоят 22-25тыс гривен.
@@vpchelko доречі дея також китаєць. Мені потрібно щоб інвертор працював тихо. працював на два виходи. Один вихід мережевий, другий автономний. Мінімальне споживання енергії на власні потреби.
Є такі за 20 тис? Незустрічав. Моя схема хоч і складніша але задовільняє мої потреби. Працює тихо. На власні потреби використовує практично нічого. І тд.
І доречі надлишок енергії також в акумулятор йде.
@@kasyanov.v 10квт тебе ни 1 инвертор не выдаст тихо. У них у всех одинаковое энергопотребление - пропорциональное их мощности.
Так ты же тут про выгоду начинаете лепить?
@@kasyanov.v да и про тихо - инвертор можно поставить в шкаф-обшитый обшитый обезшумкой - и пару вентиляторов для принудительного продува залепить - будет тихо все работать.
А чи все рахуєте в грошах?
Бо э те, що ніколи не окупиться
Тож порахуйте за скільки років окупиться наприклад автомобіль?
Так ото ж прихована суть цього відео і є така що не все в грошах міряється. Можливо воно буде дуже довго окуплятись але зате я буду більшість часом з світлом, зможу працювати, діти небудуть в темноті домашку робити і так далі. Тай цікаво цим займатись.
При чому тут автомобіль? Але навіть за вашою логікою, то в людини є один автомобіль, (електрика від обленерго) а вона купила точно такий самий тільки в сто разів дорожче, щоб що? Бо якщо вимикати не будуть, окупність 10 років це в бескінечність. Не факт що все обладнання такий срок пропрацює, на інвертор і аккумулятор 10 річної гарантії нема.. І є фактори інші це погодні аномалії типу бурі, смерч, град.
@@softas01
All that glitters is not gold
Тож не все рахуєте в грошах!
Бо це крок до енергонезалежності і комфорт, а не спосіб отримати прибуток
А якщо твоя мета - швидкі гроші, подумайте про інші варіанти вкладень..
@@ninaactor2787 А який комфорт? В мене наприклад і так електроенергія завжди є. Чим в нього більший комфорт? От більше роботи з СЕС є. Постійне обслуговування СЕС є. А комфорт в чому? В тому що вклав ще гроші і постійно маєш непотрібну роботу?
"З собой багатства не візьмеш
Бо там його й не треба!."
ua-cam.com/video/SK1G9FmZlhY/v-deo.html
А смерть - це як простір граничної чесності, зокрема чесності із собою
Тож як ще заповнити цю порожнечу у вашій душі, крім грошей, а де тут ваша логіка?
Актуатор дешевий не піде, бо умови використання складні.
@@petrovich5188 я також про це думаю. Без вітру то без питань пішов би актуатор і на 2-3 тисячі нютон. Без проблем одною рукою повертаю стіл. Але от вітеряна погода змінить ситуацію. Треба щоб актуатор витримував пориви вітру.
@kasyanov.v Я взагалі про погодні умови, за декілька років може поржавіти, пластик, резина потріскатись, електроніка згнити.
@@petrovich5188 треба шукати такі щоб захищені і герметичні. Бо йому довго прийдеться трудитись під дощами
Трекер якщо сам будуєш то дуже вигідно. Якщо купляєш і щоб тобі встановлювали, тоді тільки на продажу вигідно.
@@МояПасека купувати готовий це точно маловигідно. Тоді реально краще 2 поля з різними напрямками.
@@kasyanov.v Я колись дивився відео де був підрахунок купляного трекера. То це вигідно при продажі електроенергії. Він себе разом з панелями окупає одночастно, бо енергії більше виробляє. А потім заробляє більше коли все окупиться. Це +
@@МояПасека з зеленим тарифом думаю воно так і є. Для власного споживання куплений трекер менш вигідний
@@kasyanov.v 😀Ціна трекера і ціна заплатити людям за встановлення це ще добавить 5-15 років окупаємості... 😩 моя думка
Якщо для власних потреб станція то так і є. Станція не наекономить стільки.
Авторе можу зробити вам актуатор з валу токарного верстату
Скільки то може вартувати?
@kasyanov.v в особисті там і обговоримо
30квт станція з 20року під зелений тариф. Себе майже окупила, середня витрата в місяць 600квт, грудень і січень виробітку не вистачає а у всі інші місяці на все вистачає даже і на роботу кондиціонера для обігріву чи охолодження
@@ЮрийКорниенко-ж2ь зелений тариф то штука хороша. Якби оформлення було простіше то навіть би свою невеличку підключив і викинув лімітер. Щось би за літо запас на рахунку на зиму. Але таку мелоч як в мене немає сенсу оформляти. Краще на ті гроші які на оформлення витратити мав би то куплю акумулятор ще один. А з великими станціями то все цікавііше трохи. Принаймні поки що.
@@kasyanov.v Все одно при оформленні зеленого тарифу будь-яка СЕС окупиться в рази швидше. Це факт. Бо вам тоді не треба ловити сонячну погоду і не пропадає даремно кожен вироблений кіловат.
@@QQ-qn9qw якби все було простіше то занявся б цим. Але судячи з розказів то то трохи дорого і довго. Тай надлишків в мене не так багато щоб то було вигідно.
а написано що невистачає
Дивлячись чого і для чого. Шоб забутись про зовнішню мережу то звичайно не вистачає. Але щоб пережити блекаути то в принципі вистачить. То вже від апетиту залежить
@@kasyanov.v та ясно, в мене так само
ось буде 7, то окупнисть буде 5 рокив....
Буде і 7 і навіть більше. Тут я нашій "владі" віру.
Як буде по 7 грн то окупність буде менше навіть ніж 5 років. Станція недорога. Головне щоб нічого не ламалось і тим самим не збільшувало термін окупності.
Чому ви не рахуєте «окупність бруківки» на подвірʼї?
@@yaroslavurshu2732 порахувати можна все. Але чи є в тому доцільність рахувати?
Бухгалтер з тебе такий собі...
Ніколи й не претендував на посаду хорошого бухгалтера. Максимум менеджер та помічник головного інженера. 😉
Але ж як ви знаєте в хорошого бухгалтера своя математика завжди.
Лохонувся так і скажи!
Для чого оправдовуватись?! 😂
@@AOstudio1 тож я ж так і сказав. Ви просто непочули.😆
Купив, тепер оправдовується, для чого купляв ...І яка радість від підняття тарифів на електроеннргію. Купив, поставив, подобається ? То радій собі мовчки і не розпускай соплі.
@@СергейНикольников-ш6г я ж купив за свої кошти. Чому і перед ким я маю оправдовуватись? Розповідаю свій досвід. А далі вирішувати кожному. Комусь підходить, комусь ні, а комусь взагалі здається що я оправдовуюсь😉
Щоб вижати максимум, потрібно батарейку на 20кВт/год для такої системи.
@@vikarny ну 20 кіловат для мене на даний час то недосяжна/малодосяжна мрія. Поки що їдуть комірки 280 ті. Буде 7 кіловат. Поки що вистачить.
Больше панелей водяной акамулятор чем не энергия 😊
Якби інвертори коштували дуже дорого то так би і робив. Ціна інвертора приблизно як одна панелька з доставкою тому нехай буде енергія більш універсальна.
Трекер коштуе дорого если на прямую 12 вольт без инвертора теплый пол бойлер насос освещение обогрев 😊
Напряму то не робота. Якщо она панелька на даху то ще якось можливо. В мене 2,67 кіловата панелей. При 12 воль це 220 ампер. Це мені потрібно було б не кабеля а мідні шини прокладати або рельси. Тай комутація таких струмів то не релюшкою вже треба. Моє бачення що енергія має бути універсальна. Щоб я не думав як тих 12 вольт використати для холодильника і як переробити бойлер під 12 вольт а просто ввімкнув все як є і нехай собі працює. Це зручно.
Якщо чесно то вартість мого трекера в такому вигляді як на відео досить невелика. Приблизно як вартість одної панелі з доставкою.
Це не тарифи піднімають, а постійно знецінюють наші гроші. Прихований податок на все населення.
Що маємо то маємо. Мусимо якось при цьому всьому вижити.
Нахрена покупать автомобиль если за эти деньги еше правнуки будут ездить на маршрутках и трамваях
@@frhbehdehtt4558 100%.
З сес та сама історія.
Лоханувся і "пижиться"😁. Доки станція " окупиться" , то вона ні коли не окупиться ( можливо окрім "зеленого тарифу"). Дрова кажеш пилкою пиляєш , а на акумулятори як по тратився?( скільки разів їх заміниш). Так світло у володаря " сонячного щастя" буде, але фігня бо основні "прикольчики" у зимку!