1ч. додаткове опалення від сонця, всі надлишки в опалення, логічно правильне використання енергії🟠.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 127

  • @ФедірКулацький
    @ФедірКулацький 4 дні тому +11

    замість тенів можна поставити кондиціонер на тепло 1квт спожитий кондиціонером видає 3 квт тепла

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +5

      @@ФедірКулацький можна, але якщо дуже велика хмарність, то кондиціонер буде постійно вмикати і вимикати,а це для нього досить неприємно.
      Я пробував є в мене кондиціонер...

    • @edfiw89
      @edfiw89 3 дні тому +1

      можна, але, як написали, кондиціонер не можна часто вмикати\вимикати, бо його компресор не любить запуски, коли в магістралі є тиск. можна вмикати на пів-годинки поки є сонце, з підживленням від батарей, а потім вимикати, щоб батареї повертали свій заряд. але тут потрібна розумна логіка та аналіз, на скільки зараз сонячний день, і чи не вийде так, що замість перетворення в тепло залишків ми гріємо хату акумуляторами тоді, коли це може й не потрібно. Та й кондиціонер - то не інерційна система. особливо при роботі в періодичному режимі. буде то гарячим гнати, то вимикатись, і це не додасть комфорту (якщо вдома хтось)Також на відтайку може багато батареї висадити. А взагалі я тут рахував, то найкращий акумулятор 'лишньої' енергії - то акумулятори ))). звісно, коли є 'лишні' гроші. запасають швидко, витратити можна на будь-що, ніяких доробок в системи опалення не потребують, збільшують автономність при тривалих відключеннях чи пасмурних днях восени\навесні, коли опалення непотрібне. ну а літом - і кондиціонер можна лишній раз увімкнути. 8 ячейок на 300Аг мають ємність трохи більше 7.5кВт*год. За рахунок цієї потужності 100 літрів води можна нагріти приблизно аж на 65°С. А вартість ячейок плюс бмс плюс доставка десь 600 євро (тут рахував дешевий грейд В, адже це не основна ваша система.

    • @vpchelko
      @vpchelko 3 дні тому

      @@stanokgolova если включать и выключать штатно при помощи "пульта", а не через "розетку", то должно все работать корректно... но как это сделать?
      А еще бы сделать, чтобы регулировало мощность нагрева, + греть воду вместо воздуха - то вообще было бы решение бесценно!

    • @antivatnikua6704
      @antivatnikua6704 3 дні тому

      Дешевше повітря-повітря, переробити кондиціонер під водяний конденсатор і інтегрувати його в систему опалення будинку реально навіть самому, але нахіба​@@vpchelko

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      Зараз ,під час,, війни" розраховувати на те що електроенергія буде постійною - я б не став.
      Я згоден з вами що кондиціонер переробити в повітря- вода то буде супер ,але за умов що є постійна електроенергія.
      На даний момент часу, в мене є два кондиціонера, тому я знаю як чудово опалювати ними взимку ,навіть повітря - повітря.

  • @ІванБучок-т3ю
    @ІванБучок-т3ю 2 дні тому

    👍💪✌️🇺🇦 Я погано розуміюсь на цих речах, підкажіть будь ласка, якщо я не планую підєднуватися до зеленого тарифу, то який інвертор-якого типу і батареї можете порадити. Будинок до 100м кв. Дякую за відео. Бажаю миру і добра.

  • @bobek7673
    @bobek7673 4 дні тому +1

    Кран гарячої води цікавий?

  • @Маргусякукуся
    @Маргусякукуся 2 дні тому +1

    Доброго вечора. Намалював схему, але є питання. Тени теж живляться від інвертора? Реле току контролює споживання на виході інвертора. Споживання маленьке, вмикаються тени і споживання зростає то тоді реле це бачить і повинно одразу відімкнути тени. Як реалізовано, те що реле не бачить навантаження яке здійснюють самі тени на інвертор? Ось це для мене поки не зрозуміло. Чи тени живляться напряму від панелей?

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  2 дні тому +1

      Дякую вам за комент, і вам доброго вечора, давайте так, завтра, або післязавтра буде нове відео, із повним з роз'ясненням та схемою. Зачекайте трішечки..

  • @jugunx7917
    @jugunx7917 День тому +1

    Оце дійсно ГОЛОВА!!! Я уже місяць обдумую як вичисляти "надлишки" електроенергії з станції. Інвертор Deye має спеціальний вихід - так званий SmartLoad, але у нього купа недоліків - він не знає скільки в поточний момент є сонця.
    Знімаю перед Вами капелюха - Ваша ідея геніальна у своїй простоті!

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  День тому +2

      Дякую вам за коментар через пару днів буде відео з повним роз'ясненням схемами і таким іншим а також економічним обґрунтуванням

  • @vpchelko
    @vpchelko 3 дні тому +2

    кстати уже поставил "смарт" реле (туя) под умный дом - погода говнится, СЭС и резерва не хватает, так что по ночному тарифу ночью поправляю ситуацию.
    Работу реле можно программировать - но это отдельная тема... включать и отключать по значениям мощности той же солнечной панели-индикатора мощности солнца + нагрузки на домашнюю сеть и т.п.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  2 дні тому

      Тема хороша, в мене таких релюх багатенько, тільки не в туя, а smart life.
      Там теж можна програмувати і навіть за прогнозом погоди який взагалі не співпадає з реальним, навіть схід і захід сонця.
      А от щось вмикати і вимикати за допомогою телефона вообще крута штука, не тягне на себе абсолютно ні скільки, і пропускає через себе доволі потужний струм.

  • @Дмитро-ц1с-п2п
    @Дмитро-ц1с-п2п 4 дні тому +5

    Чудово, що українці можуть створити таку систему.
    Але інвертори Deye, Victron можуть працювати із надлишками сонця з коробки і не потрібно винаходити ровера

    • @in_sane_v
      @in_sane_v 4 дні тому +1

      Якщо б у нас всі поголовно ще були з такими інверторами - певно було б добре

    • @edfiw89
      @edfiw89 4 дні тому +4

      чудово! готовий купити у вас deye на 8квт за 450$. це якраз та сама сума, яку я витратив на китайських 10квт з доробкою під подібну систему

    • @yevgenzt4322
      @yevgenzt4322 4 дні тому +1

      Не пи....и!!!! Инверторы дее и виктрон можуть. Але часто не хочуть. Або якщо хочуть то так херачать аккум шо огого. Без аккума сие чудо не фурычить...

    • @Andrii-t9u
      @Andrii-t9u 3 дні тому +2

      А як це віктрон з залишками працює? Як міксить знаю, але як залишки утилізувати.. в теорії в еss є знання різниці між зарядом акумулятора, потужності споживання та mppt. Але як направити дельту на котел без додаткових приблуд не знаю

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +4

      Багато людей пишуть що можна скидати, без всяких проблем, ці всі надлишки, але ніхто не показує і не роз'яснює як це робити...

  • @11Andriy
    @11Andriy 4 дні тому +1

    Гарна схема, і дуже доступно обяснили

  • @maksimbakhovskyi3067
    @maksimbakhovskyi3067 3 дні тому +1

    По системі залишилися питання, буду чекати наступних частин. А чи можна таким способом залишки в електричну теплу підлогу яка від 220 живиться?

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      Тепла підлога- Можна без всяких проблем, єдине що не можна - це кондиціонер ,тому як за день може вмикнутись і вимкнутися більше 20 разів( хмари...)
      У наступному відео буде роз'яснення і схема

    • @makaaymv
      @makaaymv 3 дні тому +1

      @@stanokgolova супер чекаємо наступне відео!)

    • @vpchelko
      @vpchelko 3 дні тому

      @@stanokgolova кондиционеры нужно делать по уровню заряда, больше размазано по времени будет - но в ваше решение оно не вписывается - там еще нужно делать включение - через "пульт" а не отключением электричества, по крайне мере те что у меня при выключение делают "продув" и т.п. в процессе остановки.
      Тот же строительный фен - тоже делает подобные процедуры при штатном выключении - если дергать вилку из розетки - он быстро сканает.

  • @ОляБолотова-ь4й
    @ОляБолотова-ь4й День тому +1

    Привет хотелось бы увидеть схему не на постоянке а на переменке тоже с реле нагрузки на дом она более безопасна иуниверсальна в ГЕРМАНИИ уже продают такие инвертора со сливом излишков энергии

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  21 годину тому

      В цьому відео схема якраз таки на змінному струмі, вона просто працює завдяки постійній напрузі, яка береться з панелі..
      В наступному відео будуть детальні схеми.

  • @opyat25service
    @opyat25service 3 дні тому +1

    Вітаю! Автоматика проста і надійна, яка не потребує втручань і щоденного догляду, супер!👍 Єдине зауваження, щодо проводів в щитку і приєднання до твердотільних реле - краще було б з кільцевими наконечниками та гільзами👌🔥

  • @АртёмВеличко-и9з
    @АртёмВеличко-и9з 3 дні тому +1

    Вітаю! Цікаве відео. Я зробив одразу через контролер заряду батареї. Якщо зарядка більше заданного значення струму то вмикається тен, якщо менше то вимикається. Другий тенж саме при умові що перший працює. Управління через Tuya.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +1

      Доброго дня, дякую за ваш коментар.
      Управління тенами через заряд акумулятора це банально просто, і не досить серйозно, тому якщо ви переходите в режим sub, то у вас акумулятор взагалі не заряджається.
      Уявіть собі що після вашого реле яке керується розрядом акумулятора є іще одне реле яке керується сонячною панеллю і вмикає при цьому твердотільне реле на тени.
      Тобто управління не тільки по заряду акумулятора, а і ще і додатково по сонцю

  • @Roman-dt6hd
    @Roman-dt6hd 3 дні тому

    Гарний новий будинок побудували, яке призначення, гостьовий?)

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  2 дні тому

      Або для дітей, або на продаж ,або і собі залишу)), подивимось як воно буде далі, життя покаже.

  • @IgorK-iw6ri
    @IgorK-iw6ri 4 дні тому +2

    Молодець.👍 Придумав провірив і показав. тепер ось треба собі придумать як щось подібне зробить. В ідеалі всі тени 5 чи 10 в тепло акумулятор поставить (якого в мене ще нема, планую наступного року поставить) цього вдалося сес на 4квт поставить і вже добре.

  • @Маргусякукуся
    @Маргусякукуся 4 дні тому +3

    Лайк однозначно. Але я не зрозумів, як між собою узгоджується реле струму, яке стоїть на виході з інвертору та контролює існуюче навантаження у будинку з реле які контролюють ввімкнення тенів в залежності від сонячної активності на окремій панелі. Можливо щось пропустив. Булоб добре почути це у наступному відео.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      @@Маргусякукуся дякую за комент обов'язково все поясню, але забігаючи наперед скажу що ця реле розмикає провід який іде на тени, а показники зчитує з провода який іде на будинок. На будинок іде одна лінія на тени іде інша лінія.

    • @edfiw89
      @edfiw89 3 дні тому +1

      так наче зрозуміло... воно просто вимикає тени, коли будинок сам по собі споживає багато енергії (чайник увімкнули і тп)

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      @@edfiw89 так ви правильно все зрозуміли.)

  • @alexhaivoronsky
    @alexhaivoronsky 4 дні тому +1

    Це вже давно є і працює. В міжсезоння так взагалі це основне джерело опалення....
    Підкидаю (вмикаю) тен-и по 1-квт. Це робить розумний будинок на OpenHAB, з інвертора читаються всі параметри кожні 3 сек. Рішення про ввімкнення чи вимкнення тен-у приймається на основі заряду АКБ, потужності генерації, та струму на АКБ.

    • @in_sane_v
      @in_sane_v 4 дні тому +1

      Дякую за підказку! Теж обмірковую як реалізувати подібне у майбутньому.
      Підкажіть, будь ласка, як ви керуєте ТЕНом - зміною потужності чи часу ввімкнення і чим саме?

    • @edfiw89
      @edfiw89 4 дні тому +1

      є запитання. потужність генерації - вона ж залежить від навантаження. якщо немає споживання , аккуми заряджені і є сонце, то воно ж наче має показувати мале значення. як тоді знати, що можна ввімкнути тени? можна, звичайно, ввімкнути тени і тоді дивитись на споживання/генерацію, і якщо генерація замала, то вимикати. але при відсутності сонця і частих отаких ввімкненнях (щоб моніторити стан сонця) це має садити садить аккуми. Хочу собі робити щось подібне, але поки нормального варіанту без окремого 'датчика сонця' самопального знайти нормальний варіант не можу.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      @@edfiw89 дякую за запитання, датчик сонця- не самопал, а повноцінна велика панель , яка дублює одну із восьми , або 9 ваших панелей.

    • @edfiw89
      @edfiw89 3 дні тому

      @@stanokgolova дякую, але мені був цікавий варіант на основі OpenHub, про який писав @alexhaivoronsky. У мене замало місця для панелей і ставити окрему лише як датчик не зовсім зручно для мене. особливо на зиму, коли кожен промінчик проситься в аккум. та й купувати повноцінну панель для цього не бачу сенсу, і низьковольтного нагрівача в мене немає, плюс немає куди його монтувати.

  • @vpchelko
    @vpchelko 3 дні тому +1

    прикольная идея использовать 1 солнечную панель, как индикатор мощности СЭС.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      Дякую я спочатку думав взяти показники із однієї панелі всієї системи. Відмовився від цього рішення так як загальна система панелей не завжди під навантаженням.
      А навантажена повинно бути постійним ,одинаковим, навіть якщо це маленька панелька з АТБ.

  • @makkss3000
    @makkss3000 4 дні тому +5

    Вітаю! Теж СЕС на 10 квт тільки що поставили і хотів би повторити, але не електрик, тож не зрозумів половину ((( Поясніть будь ласка, для народу, а не електриків які саме реле, насалюйте як саме підключати. Тоді це буде Інструкція - те, що дійсно потрібно.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +1

      @@Evgeniy123 теоретично все просто, а практично ніхто не показує.

    • @in_sane_v
      @in_sane_v 2 дні тому +1

      @@Evgeniy123, вітаю! Звучить - класно. А на практиці?
      1. Напруга на панелях є майже постійно у світлу пору доби. Що далі? Як HomeAssistant має визначити яку потужність зараз можуть видати панелі, якщо споживання в будинку якийсь мінімум? Поки ви їх не навантажите - не дізнаєтесь :/
      2. Як і чим (конкретний прилад і реалізація) регулювати ЗАЙВУ потужність що піде на обігрів? Ставити 5-10 ТЕНів по 500ВТ і вмикати вимикати? Чи де взяти розумні реле, що можуть керувати потужністю більше 200-350Вт?..
      Будь ласка, просвітіть нас, якщо дійсно щось знаєте! Бо сказати, що це найпростіша автоматизація - дуже легко, а знати як/чим реалізувати і ще вміти пояснити - це окремі знання та скіли, яких поки не видно :/

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  2 дні тому +2

      Євгеній вам цього не пояснить, бо він десь прочитав що можна але не знаю як це виглядає на практиці.
      Як казав мій дід -почув дзвін ,та не знає де він.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  2 дні тому +2

      Я прочитав всі ваші коменти і нічого абсолютно не видаляв..
      Але мабуть зараз видалю комент там де починається:" немили фігню"
      Не пускайте піну з рота, і не рвіть на собі тельняшку))), так би сказав мій батько)

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  2 дні тому +2

      Тут тема така: заливати всі надлишки електроенергії від сонячних панелей в опалення - автоматично !

  • @САШАЦАРИКОВСЬКИЙ

    А чому б не поставити одразу один 5квт тен без заморочок на окремі реле. Тільки додатково на теплу підлогу, якщо цю підлогу вже ніяк неможливо з'єднати в загальну системк обігріву ? Чи не так?

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  2 дні тому

      Тепла підлога в загальній системі обігріву, а 5 кВт тен неможливо встановити ,тому що 5 кВт дає тільки з 11 години дня.... Графік я показував у середині відео.

  • @piranha9461
    @piranha9461 4 дні тому

    Цікава тема , тільки трохи не зрозумів - тен на 36В робить постійно чі також через реле напруги?
    То що та пара ( панель + тен 36в) - працюють ще й індекатором для автоматизаціїї інших тенів я зрозумів

    • @piranha9461
      @piranha9461 4 дні тому

      Де Ви купували ТЕН на 36В?
      Можна посилання?

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      @@piranha9461 фірма- елемент ТМ, Харків, або фірма Харків тен. Тен може бути на 24 на 36, або 48 в.

    • @piranha9461
      @piranha9461 3 дні тому

      Напишіть ще будь ласка модель реле напруги ( може посилання на продавця)

  • @АндрейНекрашевич-з8л

    А мне нравится идея. Панель датчик на лето можно переключить на бойлер

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      @@АндрейНекрашевич-з8л так бойлер буде працювати без проблем.

  • @АндрейВержбицкий-г8е

    Круто!

  • @_Yuriy_X
    @_Yuriy_X 4 дні тому +2

    👍Цікаве використання сонячної панелі з теном для управління релюхами тенів!
    А чому Ви не схотіли керувати включення ТЕНів по напрузі аккумулятора?Фактично ті самі матеріали і аккуми будуть завжди заряджені поки є сонце заряджені?
    Будиночок супер! 33:14

    • @edfiw89
      @edfiw89 3 дні тому +1

      @@_Yuriy_X можливо, має сенс, коли аккуми постіно заряджені. але уявімо, що є сонце, аккуми розряджені. при цьому генерація від сонця - вона більша, ніж можуть в даний момент приймати аккуми. (той же 10квт інвертор має теоретичну потужність 10 квт, але аккуми може заряджати струмом десьв 100А, це біля 5кВт) а напруга на акумах виросте лише через годину - дві, після повного заряду. Тому датчик струму на аккуми - кращий варіант. до того ж через нього можна визначати стан (заряд/розряд)

    • @_Yuriy_X
      @_Yuriy_X 3 дні тому

      @edfiw89 Так,Ви праві,в разі більшого
      зарядного струму ніж можуть брати аккуми - гарна ідея.
      В мене ліфери могли брати більше
      ніж давало сонце,тому тени включались починая від напруги
      54,5вольт - це був вже практично заряджений аккум.

  • @ruslanwel
    @ruslanwel 3 дні тому +1

    Все більше не стандартних рішень шо не може не радувати. У мене по змінному струму зливаються надлишки димером. Робив сам але нарешті знайшов як поляки зробили те саме, JABEL J-155, може буде цікаво. З плюсів то це простота бо змінний струм і можна вішати будь яке активне навантаження без переробки тенів ітд. А з мінусів то це працює з мережевим інвертором замість лімітера і без мережі не працюватиме.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +1

      Ніяких тенів перероблювати не потрібно, звичайні теми на 220, тен на 36 в тільки для того щоб хоч трішки навантажити панель з користю.
      У наступному відео більш детально все буду пояснювати із схемою.
      Дякую вам за коментар може комусь буде корисно.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 дні тому +2

      @@stanokgolova може буде. я бачив кілька відео у нас де теж народ з димером робить але чогось думав шо готового рішення не існує. випадково виявив, що існує. доречі і у чехів і у поляків є кілька таких півпромислових фірм шо клепають девайси для альтернативи і навіть з відкритим кодом, сітон наприклад. вони для нагріву води теж тримають окремі поля. для мене це здається дуже не зручно. ну зараз ше ладно коли є кіловати. а коли 300Вт*год за день з того поля взимку то який сенс шось ними гріти, най би краще вони ішли на компенсацію споживання.

    • @in_sane_v
      @in_sane_v 3 дні тому

      @@ruslanwel, дякую за ваші коментарі! Описаний прилад і ідея взагалі цікаві і прості за ідеєю. На жаль, так розумію, без продажу в мережу його не реалізувати? Наприклад, у більшості нас інвертори без можливості продажу і тут потрібне якесь інше рішення.
      Буду вдячний, якщо маєте ідеї як таке влаштувати )

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 2 дні тому +1

      @@in_sane_v так, ви праві. потрібен або мережевий інвертор або мікроінвертор(и). я починав якраз з 3 панельок і 1 мікроінвертора. дуже просте рішення а головне має реальний термін окупності бо не потребує ні батареї ні підключення зеленого тарифу і використовує всю доступну енергію з панелей. але таке можна "провернути" лиш для невеликої кількості панелей якщо є куди витратити цю всю енергію. мені вистачало на компенсацію денного споживання і залишками нагріти воду і то вже в травні я знову отримав залишки. (тому поставив акумулятор, ДБЖ ... і так можна по колу :) )
      але повторюсь, чим мені подобається таке рішення шо це дуже просто і дуже ефективно. фактично можна поставити 2х500Вт панельки, 1 мікроінвертор і залишки на підігрів. і мати пів року вдень компенсацію споживання і ще і гарячу воду, не тре ніякі геліоколектори для підігріву води, не треба нічо переробляти на постійну напругу ітд

  • @НиколайСтеценко-о5я

    Якби ж Ви ще принципову схему намамалювали хочаб основних компонентів і вже по ній більш детальніше розповіли (для такиф жирафів як я), це було б дуже чудово. А в цілому лайк, в майбутньому також потрібно буде щось подібне робити. Бо маючи на сьогодні поки що близько 2,5кВт панелей, часто зайва енергія утікає в нікуда, а в ручному режимі постійно щось вмикати-вимикати не дуже зручно.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +1

      @@НиколайСтеценко-о5я у наступному відео все буде.

  • @edfiw89
    @edfiw89 4 дні тому

    замість додаткової панелі я б взяв би дешевий китайський світильник з сонячною панеллю (є такі трикутні з датчиком руху, або подібні), навантажив би його на звичайний резистор і слугував би він мені за індикатор сонця. а зміною опору резистора можна дуже регулювати напругу (освітленість) пи якій спрацьовує система. ну і через дешевизну можна поставити 2 таких штуки, якщо поля направлені в різні сторони

    • @edfiw89
      @edfiw89 4 дні тому +1

      писав коментар на початку відео, потім побачив, що ви намагались зробити щось подібне. Але на мій погляд, ваша помилка була в тому, що ви живили реле напряму від отих маленьких панелей. Поясню чому так краще не робити (для вас і в більшій мірі для підписників). оті твердотільні реле - то оптичні реле. вони вмикаються не від напруги на вході, а від струму. для їх нормальної роботи, щоб вони відкрились на повну, їм потрібно дати достатній струм. або тримати на вході напругу, яка забезпечить цей струм (залежно від реле). тобто якщо написано 5В на вході - значить там має бути 5В без просадки. або менше за приблизно 1В. у всіх проміжних значеннях параметри реле не нормуються. там воно знаходиться у напіввідкритому стані, може занадто сильно грітись (тому й вам здається, що воно струм не тримає) і т.п. Іншими словами, це пристрої, які призначені для роботи саме як реле (відкрито|закрито), і не допускають проміжних станів.

    • @edfiw89
      @edfiw89 4 дні тому +1

      далі. як-то краще зробити. вам потрібна схема, яка реагує на струм від малої панелі, але щоб на виході вона давала не якісь проміжні значення, а чіткий нуль або 5В з достатнім струмом (я припускаю, що у вас оптореле працює від 5В). Звичайно, потрібен якийсь гістерезис ( в ідеальному випадкові ще й часова якась затримка, щоб не клацало виходом на кожну мілку хмарку). найоптимальнішим варіантом можуть бути модуля, які контролюють заряд аккумів. По сутітіж реле напруги. Чесно кажучи, не знаю, чи такі модуля є для низьких значень напруги (які видає мала панель ) але думаю, що знайти можна. Точно бачив такі платки на алі для контролю заряду аккумів. сам такий модуль (реле) має живитись від основного акумулятора чи іншого джерела, не від панельки. і напруга, яку він подає на вхід оптореле також має братись не від панельки. тобто вся ця система має брати від панельки мінімальне споживання, щоб її не перевантажувати. Вихід панельки навантажуєте на резистор, а з резистора подаєте напругу на вхід такого модуля. резистор краще ставити біля самоо модуля, не біля панельки на даху (для збільшення завадостійкості). часову затримку, якщо такої немає в модуля, можна організувати, додавши резистор та електроліт.

  • @IgorYegorkin
    @IgorYegorkin 4 дні тому +2

    24:40 А-а-а! Ось чому ваші твердотільні реле гріються! Бо це їх нештатний режим роботи. Вам потрібен додатковий елемент у схему: тригер Шмітта.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      @@IgorYegorkin на даний момент часу вся схема повністю завершена, реле не гріються зовсім. В наступному відео все поясню і покажу

  • @vpchelko
    @vpchelko 3 дні тому

    вообще было бы идеально переделать кондиционер инверторный на воздух-вода и им добавлять тепло в систему отопления.
    И к стати не кто не пробовал систему отопления от теплового насоса на охлаждение запускать летом?

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +1

      Я колись пробував запускати холодну воду із свердловини через теплу підлогу і на полів.
      В домі було все супер, ставало прохолодніше але з'являвся конденсат на підлозі та на батареях....

    • @vpchelko
      @vpchelko 3 дні тому

      @@stanokgolova ага так и думал про конденсат...

  • @СократДиогенов
    @СократДиогенов 3 дні тому +1

    Нарешті бачу й чую людину яка має не тільки голову, а й розум у ній. Плюс вміння, розуміння, досвід. Моє опалення від сонячних панелей теж не буде основним. Два баки по 1 м3. З тенами різної потужності. Один з них розташований над сталевою піччю задля його нагріву при її топці. Маю велику цікавість до того як пан вирішив усі супутні проблеми. Відео ще не бачив. Як подивлюсь вирішу чи копіювати як воно є зроблено у пана.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      @@СократДиогенов дякую вам за коментар у наступному відео будуть повністю всі схеми з роз'ясненням.

    • @СократДиогенов
      @СократДиогенов 3 дні тому

      @@stanokgolova шановний пане, будь ласка не звертайте увагу на тих, хто хоче на вашому фоні відзначити себе як вищого за вас у .... Вони є нічим, ніхто... Справжні пропонують свої рішення на противагу вашим, пояснюючи у чім саме вони є кращі.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      Дякую вам за комент, 100% з вами згоден, інший раз хочеться дати цільову відповідь, щоб інші хто читає, розумів що до чого.

  • @antivatnikua6704
    @antivatnikua6704 3 дні тому

    Ну, нічого надскладного і новаторського в цьому немає.
    Багато "води" в поясненях де їх за замовчуванням можна було пропустити.

  • @chornajaptitsa
    @chornajaptitsa 4 дні тому

    👍👍👍

  • @АнтонОпря-й1й
    @АнтонОпря-й1й 4 дні тому +1

    Схема прикольна. Але заморочна.
    Схоже можна будувати на системах розумного будинку.
    Можна tuya можна home assistant

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      @@АнтонОпря-й1й можна ,але це тільки в теорії на практиці щось ніхто не показує. І заморочок взагалі немає ніяких ,в наступному відео покажу як це все банально просто виглядає на схемі.

  • @FuntikBelladonovskiy
    @FuntikBelladonovskiy 3 дні тому

    А що заважає, купити одразу нормальний інвертор, Deye і підʼєднати smart вихід, який якраз і віддає залишки через нього.
    І не треба стільки колхозу. І купу різного додаткового обладнання.
    І контакторів ніяких не треба, виставив програму на скільки процентів в любий проміжок часу, 12 циклів, може розряджатися акумулятор. Вже все давно придумали. ;)

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому

      Дуже цікаве порівняння, коли ви порівнюєте mercedes s-класу і якесь renault logan))) скільки коштує дея на 8 кВт, і не зовсім адекватно там працює скидання надлишків.
      Тут я пропоную просте рішення, в наступному відео буде схема і плюс ціни.
      Можливо ви думаєте що кожен українець може купити собі інвертор day?
      Мій інвертор коштує в районі 650 $ плюс 100 $ вся система яка вже працює в автоматичному режимі без втручання людини.
      В наступному відео буду все роз'яснювати і пояснювати навіть економічну частину в порівнянні з дея.

    • @FuntikBelladonovskiy
      @FuntikBelladonovskiy 3 дні тому +1

      @@stanokgolova
      Ви плутаєте поняття. Бренди і безпека.
      Купа дротів, все на скрутках, купа речей які працюють під великим навантаженням, з Алі експрес. Без будь якої сертифікації. Ось ви бачу розумієтесь на електриці, ви рахуєте це безпечно ? Як ідея- має право на життя, але з таким виконанням, і простому домовласнику- то не розібратися.
      Якщо ви вже знайшли на сонячні панелі, на акумулятори, то вже докладіть, і зробіть по людські.
      Це не в обіду вам як експериментатору. Але запускати в маси, думаю не потрібно, бо наші люди, думають що подивився ютуб і зроблю так само. А потім пожежі. (((

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +2

      Колись мені мій батько казав: ніколи не показуй дураку незавершену роботу. Це не в обіду, цей проект уже завершений складений без всяких ізолент і соплей і працює чудово.
      Подивитись в наступному відео.
      А іще ви мабуть не знаєте логіку UA-cam. Чим більше коментарів тим краще.
      Хто буде писати коментар, якщо все ідеально?
      У наступному відео ви побачите- чітка ідея, економічно обґрунтованість, схема + виконання.
      Все буде alright.

    • @FuntikBelladonovskiy
      @FuntikBelladonovskiy 3 дні тому +1

      @@stanokgolova
      Друже. Я радий що мої коментарі додають вам рейтинг. Повірте не пишу щоб вас якось образити. Боюсь електрики як огня;) , тому і не лізу туди. І все що побачив на відео- в мене викликає тільки паніку. Я б ночувати в цьому будинку не став. ;)
      Буду дивитись наступні відео. З всіма доробками і прайсами. ;)

    • @vpchelko
      @vpchelko 3 дні тому

      Дея разрекламированый бренд - там за понты переплата 3-5 раз! И много подводных камней. Я вообще раньше всего боялся - думал ИБП для квартиры стоит как сама квартира - а сейчас живу в квартире за 24тыс $ - акб стоит на 15квт и СЭС на 3.5квт - всего за 130тыс гривен (3.5$тыс) - А цены от барыг на такое минимум 8-10$тыс!
      Я тоже боюсь электрики - вчера когда лепил умное реле - 1 раз долбануло, но в этого я ожидал.

  • @Rost...
    @Rost... 4 дні тому

    👍👍👍👍👍👍

  • @qwerty-cx6ow
    @qwerty-cx6ow 4 дні тому

    Скрутки без ізоляційної стрічки =)) Це по нашому =))

  • @asgharalizadeh-4697
    @asgharalizadeh-4697 4 дні тому +2

    آرزوی پایان جنگ در جهان😢😢😢❤❤❤❤

  • @gilbertos1966
    @gilbertos1966 4 дні тому +2

    👏🙌🙏 🫡🇧🇷

  • @asgharalizadeh-4697
    @asgharalizadeh-4697 4 дні тому +3

    عالی ❤❤❤❤❤

  • @vanya5323
    @vanya5323 4 дні тому

    Ідея непогана. Дякую .

  • @lordesper
    @lordesper 4 дні тому

    Вже років шість людина з Черкас живить систему опалення без інвертора що очно розумніше

    • @edfiw89
      @edfiw89 3 дні тому +2

      людина молодець. Але для того, щоб знати, розумніше чи ні, необхідно бодай якісь подробиціі. його система може одночасно заряджати аккуми та зливати надлишок в систему опалення? його панелі працюють в режимі максимальної ефективності чи просто підключаються напряму до обігрівачів? він робив систему з основною ціллю обігріву будинку чи як автор відео - просто для зливання залишків? Бо для опалення можна і просто водяний сонячний колектор поставити на дах - і жодних проблем із інверторами, акумуляторами і шумом від системи

  • @artsofyan3649
    @artsofyan3649 4 дні тому +1

    У Дее есть сброс на навантаження излишков ! Не трэба городить х((((.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  4 дні тому +5

      @@artsofyan3649 можливо у деї і щось есть, aле скільки коштує дея...
      Якщо мені разом із котлами обійшлося все абсолютно в 5000 грн.
      То не треба городити хуйню, то треба не писати хуйню))))... А взагалі ота вся х**** як ви кажете то, досвід ,практика, розуміння.
      Той хто ніхера в цьому не розуміється купляє дею , після чого спокійно пише недолугі коменти.

    • @Юрий0323
      @Юрий0323 4 дні тому +1

      Deye залишки видає або в мережу, або до ТТ але знов при наявності мережі , перш ніж писати про Deye , або проVictron треба розуміти хочаб що панель це не генератор , а джерело струму, а пульт від сонця ніхто не дасть, робіть дешеві схеми, бо керувати можливо тільки навантаженням, а інсталяторів Deye не слухайте, бо їх завдання розводити лохів, котрі думають що керують сонцем із смартфону та ставлять у квартири не розуміючи , що навіть Victron є більш дешеві рішення я вже не кажу про китайські копії низькочастотних ДЖБ.

    • @vpchelko
      @vpchelko 3 дні тому

      нет там нормального сброса! В дупу оно сбрасывает излишки

  • @Валодимир
    @Валодимир 4 дні тому +1

    Супер но постійне навантаженя на панелі то її життя не придавить

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  4 дні тому +2

      @@Валодимир якщо на 100% навантажувати то можливо років через 20-25 деградує. На скільки відсотків деградує точно ,вам не скажу,бо Китай

  • @IK-yh2wn
    @IK-yh2wn 4 дні тому

    Не понял как понимает что надо включить .выключить ?

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  4 дні тому +2

      @@IK-yh2wn вмикає вимикає судячи з показників великої панелі, в наступному відео більш детально.

    • @Валодимир
      @Валодимир 4 дні тому +1

      @@stanokgolova та ви ітут все пояснили по темі хто хотче той зрозумів

  • @igornesadim
    @igornesadim 3 дні тому

    Я такою схемою вже п'ять років користуюся іпоказую на своєму каналі

  • @ОлегБурлака-й7м
    @ОлегБурлака-й7м 3 дні тому

    Це все херня собача, соплі, воплі і технічний анонізм!😁😁. Той ТЕН на 36 В так треба, і так поможе, як зайцю стоп сигнал. Я к і ці всі забавки з реле напруги, в інверторі є все готово. В системі опалення, а в тебе вона водяна, просто ставиш теплоакумулятор, тобі мінімальна бочква на 350 л, надлищки в бочку і всі танці з бубном, і найпростіша автоматика , що переключить різні котли. Нагородив город, треба робити так, що коли тебе нема дома , може надовго, навіть дитина чи жінка могла дати раду.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +1

      @@ОлегБурлака-й7м коли ти дуб дерево, то навіть встановлення звичайного автомату, здається тобі технічним анонізмом))).
      Нахрена мені бочка 350 л, якщо я 5 кВт не можу ,нормально,(60град) нагріти всю систему опалення.(Оскільки дуже мало сонця в день)
      Система вже повністю завершена, працює повністю в автономному режимі ,без людського втручання.
      Комент схожий на мого родича, той тоже коли н**** не розуміє, починає казати: га, що, б**, нахуй, х****, ну і інші поєбушки))

    • @ОлегБурлака-й7м
      @ОлегБурлака-й7м 3 дні тому

      @@stanokgolova Вася, ти то кому розказуєш?? Інеженеру КІПіА, я тим займався і займаюсь більше, чим ти був на свіжому повітрі!)) Кобилу також по аналогії можна позаду воза запрягти, і він якось буде їхати, і ти без поняття, що таке доцільність, бавишся приблудами і тішишся, що релюхи клацають, і прям геній!)) Та роби що хочеш і як хочеш, ніхто за руки не тримає, є просто набагато простіші і ефективніші рішкення, проста геліопанель , яка то і без тенів і тої електроніки зробить, ти просто не доріс ще до розуміння!
      Успіхів і наснаги!))

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +1

      Так бачив таких інженерів кіпа ,у яких тільки пена з рота летить і більше нічого толком, невиховане, так іще і вискочка.
      Яку ти бочку зібрався гріти 5 кВтами, які працюють вдень максимум 4-5години?(Тобто за весь день вливається в систему всього лише 20 кВт максимум, і тут же вся вода охолоджується через радіатори та теплу підлогу) А ,інженер кіпа? (інженер з маленької букви)
      Якщо пишеш то пиши по темі і не переходь на якісь собачі порівняння.
      Бо заблокую назавжди і все, а поки що хай люди почитають невихонваного кіповця

    • @ОлегБурлака-й7м
      @ОлегБурлака-й7м 3 дні тому

      @@stanokgolova дивись, в мене електроопалення вже більше 15 років, так само зробив саморобний котел і систему опалення., в мене є можливість видавати потужність 3/5/10кВт, будинок 120кв, опалення комбіноване, тепла підлога + радіатори. в базі мені в демисезоння вистачає 3 кВт, до -3,,,,5 вистачає 5 Квт, і дуже рідко вмикається 10 кВт. Я вписувався грубо в ліміт 3000 максимум в холодні місяці. Потужність можна вибирати вручну, але я зробив погодозалежну автоматику, яка вибере сама потужність в залежності від Т зовні. Але в додаток колись для водопідігріву геліоустановку, яка нагрівала 100л бойлер непрямого нагріву, в сонячний день літом до 95*С, навіть взимку в сонце до +30, чого достатньо для теплої підлоги. Кран, датчик, насос і сервопривод, якщо ти шариш, легко домішували тепло в систему. Просто, як борщ.
      Тепер про твою пародію. Якщо ти маєш за мету обігрів, то немає змісту городити такий колгосп, бо це лишня трансформація з батарей з ККД в аж 14%, на відміну від прямого підігрівуз ККД не менше 85% для самопалу. Я вже не кажу про нормальні з вакуумними трубками. Далі ти сам собі заперечив, бо 5 кВт тобі замало, а ТЕН на 36 в там навіть 1 кВт не має. Твій бардак якось працює, але головне слово тут якось.
      Я би міг довго і на пальцях руки тобі довести, що це твоє мало ефективно , але я не збираюсь тебе переконувати, то твоє.

    • @stanokgolova
      @stanokgolova  3 дні тому +1

      А ось за оцей комент можна сказати дякую!
      В мене була лишня панель на 420 вт, а також лишній дюймовий тен на 36 в. Я їх додав у цю схему тільки для того щоб з тої 420 панелі брати показники напруги, а тен 36в ,є постійним навантаженням, причому корисним.
      До речі я все це у відео пояснив.
      Суть цього проекту не в опаленні, а в додатковому опаленні, а точніше злив лишньої електроенергії в опалення.
      Цей проект уже давно завершений і працює чудово, коштує копійки.
      В наступному відео все покажу ,вже все знято.
      І до речі запаленням у мене все супер, будинок 200 м², я думаю що ви чудово розумієте що 5 кВт в годину навіть з мережі і постійно це мало для такого будинку.

  • @ФедірКулацький
    @ФедірКулацький 4 дні тому

    було би добре видати книжечку з описом системи і схемами Річ потрібна