Мені ваше відео сподобалось. Люди наче не розуміють, що в Україні це вибір між мати хоч якусь потужність світла чи не мати нічого. Реально ж не про окупність треба думати в наших реаліях, а як вижити тут. Чекаю ще таке відео з зимовими показниками.
я вот тоже подумывал.... люди покупают участки дорогие где естьвсе коммуникации , а вот купить землю где подешевле и ютнее пусть и без комуникаций но установить сэс, собственную канализацию , водоснабжение --вот где свобода и независимость! имненно лучший комфорт это автономность от всего( я конешно понимаю удорожание подвоза строой материалов и не каждый захочет уж жить вдали от всех но истина где то посередине)
Якщо є можливість і кошти поставити СЕС, то треба ставити. Сам поставив рівно рік тому, то вже й виробило майже 4 МВт*год. Потужність панелей десь біля 9кВт максимальна, то в туман чи при хмарності 1-1.5 кВт є - для побутових приладів достатньо. Після встановлення СЕС купив ще й індукційну плиту, яку часто використовую замість газової. Закрутки всі на зиму робили на сонячній електриці. Зараз, коли є сонце, включаю електричне опалення, хоч є і газові конвектори. Ну і звісно, як було сказано, СЕС - це про комфорт. Відключення світла не відчувались. Як не буде зимою сонця, то побільше акумулятор буде використовуватись. Як взагалі не вистачатиме сонця, то вночі акум заряджатиму, а вдень використовуватиму, бо електроенергія явно дешевшою не буде
@@Ks911-u1rви проживаєте в будинку? Витрата висока тому і зелений тариф мало вам приносить, порахуйте всю електроенергію яку здобули, і прийміть що зараз ціна на зеленку і звичайний тариф однаковий, то будете приємно здивовані. В мене три роки на сього 86 тисяч кВт годин генерації зеленки, затратив на той момент близько 9-10 тисяч
@@Ks911-u1r зеленый тариф только для таких как Ахметов есть. Да и учитывая, что наша власть успешно ведет Украину к разрухе и капитуляции, я бы так сильно на зеленый тариф не надеялся. Скоро начнут резать все соц. выплаты и компенсации..
на рассеянном свете работает хорошо. самое страшное - это черные тучи. на черных тучах выработка падает почти до нуля. а еще рассеянный свет спасает, когда есть затенение. у меня с конца октября уже тень на панелях. и в облачную погоду выработка может быть больше, чему в солнечный день) такой вот парадокс
Світові тенденції показують що все йде до відновлюваних енергоносіїв, сонце, вітер і тд. При тому що технології розвиваються стрімко, ефективність буде тільки збільшуватись. Дякую за цікавий контент
До недоліків генератора можна докинути те, що і газ, і бензин можуть в деяких випадках зникати з продажу або переходити в категорію дефіциту. Сонце ж з продажу навряд чи зникне )). Дуже дякую за відео, кілька днів тому запустили свою СЕС і на власному досвіді погоджуюсь з усім, сказаним автором.
@@bazilioV Якби я, виходячи кожного ранку з дому, окрім ранкового сонця бачив ще й на порозі каністру бензину, яка взялася нізвідки, можливо, вартість сонячної і бензинової енергії для мене й стали б рівноцінні. В принципі, однією з переваг СЕС являється те, що люди, які не вважають за потрібне її будувати, зовсім не зобов'язані це робити :).
Автору-ПЕСПЕКТ! Рідко побачиш правдиве відео.Я собі ставив станцію ще перед війною,тому вірю кожному слову.Задоволений.Генератор-це марна трата грошей.Хороший гена коштує як половина СЕС,а зовсім не потрібен.
Вже півроку стоять панелі. Мети зробити все, щоб воно окупилось не було. Для таких потужностец це не має сенсу. Що я маю? В сонячні дні мені мережа не потрібна, в хмарні - значно менше звичного. Мене це влаштовує і це головне. Всім добра.
@@mosad4801 батарею можна будь-яку, і жити вона буде довго, якщо користуватись згідно інструкцій від виробника) (але для квартири дійсно ліпше акум який не буде мати шкідливі випаровування)
Дякую за відео українською! Теж поставив тестю 2 квт панелей на дах, кут 33 відсотки, південний захід. В сонячну погоду 29 жовтня генерували в середньому 300 вт, а в хмарну погоду 30 жовтня - 90-100 вт. Тесть невдоволений, він очікував що буде хоч півкіловата в хмарну і більше кіловата в сонячну :)
Норм, на второй день войны пропало все энергопостачяння, благодаря СЭС и камину, в доме было тепло, работала вся электрика, акумулятоиный банк 12,4кВтч. Вся улица заряжала телефоны и пауэрбанки)
Тримайте мої цифри. 17.5кВт панелей, інвертор деє 12кВт. Антирекорд добової генерації 1.5кВт. но це лише один день взимку таке було. Наступне число 2.5кВт за добу, і таких днів було немало... Літом рекорд 110кВт.
@@ОлександрКаленик-щ5ж круто. У мене зараз у жовтні моя 8квт. СЕС видала найбільше 23 квт., а найменше 2.5 квт. А за 25 днів жовтня 275 квт. Але були такі днів коли я не навантажував СЕС на всі 100%, був холостий хід+налаштування, мої намагання все правильно організувати. Думаю що можна було б з неї більше видавити. Але все прийде з досвідом!!!
Я маю сказати ще одну річ, я зробив зелений тариф, тому моя сес працює завжди на максимумі своїх можливостей, окрім тих моментів коли генерація більше 12кВт бо сам інвертор її ріже. По жовтню, моя сес виробила станом на сьогодні 990.1кВт. я з м. Рівне. Літом я генерую до 3мВт енергії в місяць. Такі цифри бо все ж маю 17.5кВт панелей. Одне поле південь, і два поля типу схід/захід. Чисто по відчуттям, я щасливий що побудував її.
Дякую Вам тезка за Ваш досвід. Респект Вам за роботу, яку виконали для себе і щиро поділились з усіма. Дорого, так. Свобода і незалежність від держави того вартує! Добра і комфорту Вашій оселі, довгих років життя. Я пенсіонер, пишаюсь Вашими досягненнями і прикладом для майбутніх послідовників які безперечно будуть Вам вдячні.🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Рад услышать, чёткое описание работы СЭС в хмурую погоду, приятно , что больше людей переходят на альтернативу. Я в первые в жизни в этом году установил так же несколько панелей по 600W и очень даволен, уже не переживаю за возможные блэкауты в будущем. Единственное, что меня иногда волнует : на сколько лет хватит ресурса панелей , аккумов и гибридного контроллера. Удовольствие это очень дорогое, я уже не молод, будет ли у меня возможность это оборудование обновить?
Сама ваджлива цифра з відео, то 5.2 кіловати за добу, тобто добова генерація ... Ходити і показувати миттєву то таке понти, вона може реально мінятись навіть у такий день де "сонця невидно", на око погода однакова, а по факту панелі по різному реагують, і можна підловити момент) це я як власник говорю ... А взагалі у такий "свинцевий день" у жовтні у мене теж може бути 3-8 квт доба (середнє 5.5 десь). У сонячний 27 жовтня було 18+ квт за добу...
Панели, можно было и на землю поставить если угол не подходит, но это лично мое мнение. В целом, супер! 15 кВт батареи + панельки, класс!!! Сам оце никак не устанавлю на землю свои несчасные 4 кВт))
Зараз в Україні продаються батареї з битих тесл 60-70 кВт, по 3-5 тис. долларів, такий павербанк в сукупності з панельками зможе забезпечити величезну автономію. А якщо ще заряджати електрокари від цих панелей то економія вийде ще більшою.
@@OG-bu3ls Скільки квартир і будинків взірвалось від газу або померли від чадного газу? Для любих технологій потрібна голова на плечах. Сонячні панелі та аккамулятори дають нашій країні небувалі раніше можливості, той хто їх впроваджуває і грамотно використовує той значно підвищує свій рівень життя.
Дуже эмоційно відео... дочекайтесь снігу, мороз, дощь і самий короткий день... антірекорд ще попереду... Не будьте таким впевненим, терпіння Генератор треба бути для зарядкі аккумов і він не треба бути 10квт и тд... достатьньо 4 квт, щоб робив на 2 квт в половину своеї потужності - перевірено! Інверторный с ATSr за 4 ре часа накідает вам 4квт до след дня сам вкл і викл. Доречі в мене Станція 3й рік. К РЭСу не підключен взагалі! я коли поставив так і як ви кожних 5 минут біля неї)) ... але станція праинна бути... якщо е можливість 😉
@@prutnv зимою я бачив з поля 3.5 кВт на той момент до 300вт за світовой день мінімум 🤐🤪 сам був в шоці... чому? Уявить що чистить сніг не рішае питання, я навіть щітку взяв спеціально до даху за 7мь тисяч грн... на 8метрів... якзо валить сніг вироботки не будеть. А якщо замахавмя його чистить і мороз вночі - все це прімерзнить! 🤪 потім розуміешь що це марна трата сил... требе щось автоматичне і не затратне... плюнул я на той сніг і якщо дах 45 ухіл, при плюсової температурі сам падає, але якщо рівно це біда)) .... в той час Гена рулить який би він не був шумний газ чи бен не мае рвзниці Гена становиться головним героем))
@@agordiОчень красочно на счёт примерзшего снега! Никакой щеткой потом.. Неделя.. месяц.. - аж до ближайшей оттепели. Выход: Датчик снега. Автоматический сброс снега с панелей. Солнечный трекер (например, Хаммер на 10 кВт) + СОНЯХ.
10% это отличный результат! У вас очень маленький угол панелей, они грубо говоря лежат почти горизонтально! Идеально это 45 градусов! И площадь панелей, чем больше тем лучще! Представьте если у вас было бы не, 8 киловатт по панелям, а например 20 киловатт по панелям. И угол 45 градусов! За день хорошая выработка будет! Успехов вам!!!
Моя думка така я теж багато моніторив. Якщо у тебе постійно є світло холодильник не розмерзається і постійно є тепло невже це не є економією. Да я не маю станції і грошей на неї але навіть з малої сес варто спробувати і я буду.
мій тато ризикнув 3 роки тому і встановив 3кв сес + 1.1квт панелей + 2 акуми 100А - ця система помогла пережити блекаути і чудово працювала всі зими і зараз має мінімальний показник деградації акумів) з рекомендацій - для дешевих збірок (не на десятки квт по панелям) виключно треба дититися інвертор з низьковольтним МРРТ контролером (у нас 30-130 в) - він буде активуватися набагато раніше ніж високовольтні і потребуватиме меншої к-ті панелей = буде висасувати з сонячного світла по максимуму потужності) + не брати 48 вольтну систему, оскільки холостий хід інвертора буде брати не 40-50 ват, а 100+, що буде сильно відчутно при малій кількості акумів а загалом - система топ, початкові інвестиції окупили себе разів зо 3 в перший рік блекаутів, якщо порівнювати затрати на бензин для геника у розрахунку мотогодини / часом користування такою сес. Зараз збільниши кількість полів (було тілько на пд, зараз - пд-сх/пд/пд-зх) то весь світловий день забезпечує енергохарчування оселі :) пс. на зиму можна розраховувати (якщо панелей 1 масив під правильним кутом на пд) у середньому 8% потужності при самих несприятливих умовах опівдні (сонячній радіації всеодно які там хмари чи сніг на панелях, вона через них проходить втрачаючи ккд)
отличное видео! хотел себе поставить на 3-5 квт... но тот мизер шо вони будуть виробляти ..... начал делать бтг... тоже кот в мешке.... + 3 года без работы.... вообщем начал.. лайк !
Добрый день всем. Вы молодец !1! Над скептиками я смеюсь .У меня 7 лет солнечная панель ТРИНА СОЛАР поликристал , 250 ватт при силе тока 9 ампер . Аккум 100 ач .Контроллер заряда ШИМ . Инвертор сделал сам , 6000 ватт . Телевизор работает , ноутбук тоже, все освещение имеется , еще и паяльниками пользуюсь , занимаюсь электроникой. Есть чайник автотуриста, кипятильник 12 вольт .Все это работает .Еще буду покупать 2 панели на 250 ватт и аккум 100 ач .Это в самое ближайшее время .Вокруг электрики не было, у меня всегда есть . Еще куплю мультиварку автомобильную 12 вольт .И если 7 лет меня электрика от одной панели 250 ватт , то чего добивaются скептики ? Большое Вaм спaсибо зa видео ! Вы нa верном пути !
Дякую... в.мене теж є така сама приблизно ситуація і обладнання,панелей на 10 кв... Покази в туман приблизно такі самі... Повністю розділяю думку автора.. Я влітку маю великі витрати енергії ,бо працює купа.обладнання.для ставочків... насоси .і т.д. А влітку і ефективність є достатня,щоб і батареї зарядити ( 20...,) та працювати насосам,фільтрам,У.Ф.лампам ...Світло зникало кілька разів в добу по дві години.. Не зауважував... а сусіди і поливати не могли і інтернету не мали,.. це безпека і комфорт за який я звісно заплатив... дякую... підписуюсь під кожним словом автора ...
Добрий день, під яким кутом панелі? Сам поставив 6 кіловат, але ще не підключили. Кут вибрав 10 градусів, у похмуру погоду наче такий кут більш профітний. Ну і врахуйте, що виробництво з панелей це одне, але сам інвертор споживає 40-80Вт + втрати на конвертації при збереженні в акумулятор і потім з акумулятора - все може досягати 50% втрат з того що я читав. Але цікаво як воно на практиці.
у мене панелі встановлені під таким самим кутом як у Вас! 10 градусів. А щодо споживання інвертора та роботи акумів в процесі вивчення! Згодом все розповім!
а двигуни Стірлінга дуже економічні для вироблення електрики..Пароконвектомати беруть на 1\3 менше на кухні.Топлівні насоси в 3рази менше, а підземні і річкові в 4раз менше ніж просте електроопалення.+10см утеплення в 2рази економить.Мультіварки 800ват тянуть в 2раз менше
Підтверджую слова цього чоловіка що сонячна електростанція при відсутності сонячного освітлення виробляє до 20% її потужності. В мене сонячні панелі загальної потужності 3.6 квт і в похмуру погоду виробляють до 300 вт від сходу до заходу світлового дня звичайно вранці і ввечері менше але в середньому виходить до 300 ватт так що за день повністю заряджаються аккумулятори і на ніч їх заряду вистачає щоб працювати на ноутбуку і забезпечувати енергією інші госодарські потреби.
Підкажіть, будь ласка, для роботи звичайного холодильника яка панель потрібна?🙏🙏🙏 На скільки вт? Дивилася американські розрахунки, але у них там встановлюють спеціальні холодильники, для роботи на сонячній енергії
Холодильник, ,бере,, 200Вт, але, щоб запуститись треба піково ,до 2 кВт. Інвертор з чистою синусоїдою на 2квт потрібно, і аккумулятори, хоча бьна 200 а/г., Плюс сонячні панелі, щоб цей гамуз наладувати, з розрахунку 1 панель- 150 вт. Короче, Ваш холодильник буде золотим.
@@ДядяВовазБердичОва він може бути бронзовим коли ціле світла не було у мене у знайомого цілу морозильну камеру м'яса викинули так що з якого боку рахувати
Потужний генератор не потрібен. Він лише має заряджати батарею, яка в свою чергу в комплекті з інвертором має слугувати буфером потужності щоб компенсувати пікові запити від обладнання. У Вашому випадку, при наявності фотоелектричних панелей, я б теж зовсім від генератора не відмовлявся, а купив би собі малопотужний, надійний на аварійні випадки.
Середнє споживання моєї оселі 5-6 кіловат на добу (опалення газовим котлом), то ж мені вистачило б згенерованого за умови його накопичення. Панелі - вигідні, от інвертори і батареї літієві тягнуть окупність вниз. Але якщо мова про виживання, то говорити про окупність уже не дуже коректно.
Олександр,якщо про вигоду,то вигідно так,як у мене.Це купити сусідній будинок й там розмістити СЕС під ЗТ.Там продаєш,а де проживеш споживаєш. Все інше предмет полнміки.P/S коли немає світла користуюсь аккумом з авто Chevrolet Volt з інвертором.Теж раджу й Вам так використовувати свою електричку. Головне взяти хороший інвертор.
Дивна у вас концепція! Особливо, коли ЗЕпокидьки перестали платити по ЗТ та НІКУЯ не зробили, щоб запобігти блекаутам! І куди ви діваєте ту сонячну ЕЕ, коли мережі НЕМАЄ?!
Років 10 відпрацює і окупить заодно себе. Насамперед, заощаджує наші нервові клтини, коли кожні 4-6 годин ...то вимикають, то вмикають 🤯 і Ваші емоції закіпають вмить!
Моя думка, що сонячні батареї ставити потрібно. В краіні з енергетикою краще не буде і ціни будуть вищі. Я навіть просив би ваші рекомендаціі, які панелі ставити, якого виробника, і звичайно все інше обладнання. Дякую. Тримайтеся.
7.2 КВТ. Під відео та в закріпленому коментарі є посилання на мій канал де в одній папці зібрано повну інформацію про про потужність, що ставив, чому і ціни!
@@sparquss я практично вчора проводив експеримент, коли було хмарно. Ставив під різним кутом панель. То тільки лежачи видавала максимальний з мінімального ампераж. Чого не скажеш у сонячну звісно погоду.
Доброго дня! Все чудово. Дякуємо за відео. Зрозуміло. Можно більш частіше усміхатися 😂. Питання Яка компанія ставила і яка вартість подібної станції? Будинок звичайно теплий. Питання скільки бере обігрів? Дякуємо за відео😅!
Дякую за підтримку. У мене на каналі є відео про інвертор та панелі де я все розповів більш предметно з цінами та контактами людей хто встановлював. Запрошую до перегляду!
Дякуємо за детальний огляд! Ну так і мало б бути - біля 10% від загальної генерації, коли сонце відсутнє, тому все в вас гарно налаштовано, а скептикам і хейтерам ніколи нічого не доведеш)
У Вас странно подключен аккумулятор. Если ёмкость аккумулятора более 50% заряжена, то в дом должен отдавать энергию аккумулятор, а не браться энергия из сети. А у Вас аккумулятор (смотри 3:28) заряжен 70%, стоит в нейтрали, а энергия берётся от сети 0,2 кВт. Я бы сказал, что Ваш аккумулятор должен в таком случае отдавать энергию только если нет сети. Если аккумулчтор подключить правильно, то общий КПД системы в целом возрастёт при слабом солнечном освещении и в холодное время года на 20% минимум(при достаточной ёмкости аккумулятора).
Це все налаштування системи. У мене встановлено що акуми не можуть розряджатися більше чим до 70%. Акуми заряджаються лише від сонця! Ці параметри змінні і Ви їх можете налаштовувати як забажаєте і за потреби. Чому так налаштовано. По причині часто відключення світла після 20 години. Тому змушений залишати більшу ємність для випадку його зникнення.
Не розбирався в цьому ,підскажіть будь ласка якщо потрібно 3 кВт на добу,тобто заряджати акумулятор під інвертор ,які панелі купити і на скільки ват і скільки,буду всім вдячний хто підкаже,а то я в цьому не розумію
Рекомендую переглянути відео на моєму каналі і Вам стане все набагато простіше! Під відео та в закріпленому коментарі є посилання на мій канал де в одній папці зібрано повну інформацію про про потужність, що ставив, чому і ціни! А по панелям вони + - всі одинакові я собі вибирав за розмірами, що б гарно стали на дах без лишнього клопоту.
ДОРОГАЯ ИГРУШКА! И САМОЕ ГЛАВНОЕ. ЕСЛИ НЕТ РЯДОМ ЧЕЛОВЕКА КОТОРЫЙ БЫСТРО НАСТРОИТ ИЛИ ПЕРЕНАСТРОИТ ИНВЕРТОР КАПЕЦ. К ВАМ ПРИЕЗЖАЮТ ,ГРУЗЯТ,УСТАНАВЛИВАЮТ И УЕЗЖАЮТ.ПРИ СБОЕ СИСТЕМЫ НА ВАШИ ЗВОНКИ ДАЖЕ НЕ ОТВЕЧАЕТ.
Скажите какая мощность панелей (по паспорту) и какая реальная тх мощность в полдень, пои чистом небе? У меня панели Canadian 610вт, максимум летом выдавали 460вт, солнце перпендикулярно.
На таку погоду оптимальний кут 0. Зрозуміло, що на зиму краще більші кути використовувати, але навіть лежачи 8 квт поля взимку видасть більше половини від номіналу. Я взагалі не бачу сенсу гнатися за збільшенням ефективності за рахунок видумування якихось сторонніх конструкцій на даху для підганяння кута. Краще добавити пару панелей.
Для свинцевого неба кут ближчий до горизонтального якраз кращий щоб ловити розсіяне світло. А от для прямого низького зимового сонця він гірший. Але генератор всерівно краще мате щоб зарядити ті ж акумулятори
Визначте найбільший кут падіння сонячних променів у місті Києві (50°30' пн.. ш): а) 21 березня, б) 22 червня, в) 22 грудня. Відповідь. Висоту сонячного диску над горизонтом вираховують за формулою: h =90 - ϕ, де ϕ- географічна широта 21 березня Сонце в зеніті над екватором. Кут падіння сонячних променів на широті Києва складатиме: Н=90° - 50°30' + 0°= 39°30', а 22 грудня Сонце в зеніті над південним тропіком, тому кут падіння сонячних променів на широті Києва складатиме відповідно 14. Н= 90° - 50°30' -23°30'=17°, 22 червня Сонце в зеніті над північним тропіком, тому кут падіння сонячних променів на широті Києва складатиме: Н= 90° - 50°30' + 23°30' = 64°5.
В мене в таку погоду зараз на піку (10:00 - 13:30) мої два поля (загальна потужність 10кВт) дають приблизно 2500-2600 Ватт миттєвої потужності. UPD: доречі, одразу ставив панелі з підігрівом (від АКБ 12V)/ 10 хвилин - і ні снігу, ні льоду - навіть після потужної хуртовини, перед якою пройшов льодяний дощ! А якщо хоч періодично виглядає сонечко, то і 6500! Заряджаю ДВА електромобіля БЕЗКОШТОВНО. Вже ДВА місяці, як не користуюся ЕЕ з мережі. Будинку та автівкам вистачає сонця! Ставте СЕС, це +++: 1) комфорт; 2) економія; 3) енергонезалежність в наші важкі часи!
@@sparquss нажаль, так і є. І таке враження, що та ж сама більшість обрала для України популізм+невігластво, що врешті решт призвело до стану хаос+війна!
Все залежить від щільності хмар. Буває коли дощові хмари ідуть дуже низко кругом усе темніє і тоді генерація падає майже в 0. А в середньому ефективність панелей в хмарну погоду це 6% - 7%
@@ThePamidor так а я хіба сказав щось проти панелей? Просто поділився власним досвідом. Мене взагалі наше місцеве обленерго можна сказати змусили відмовитись від них, тепер входжу в зиму повністю на автономці, на свій страх і ризик.
@@Foresterrr89 Тоже не против, насколько вижу, окупаемость современной системы несколько лет, или ошибаюсь? если так, то сейчас это уже не роскошь, а выгодное вложение, 4грн за 1Квт это уже серьезная цена как для Украины, нужно думать как сэкономить
Генератор це механізм, який зношується від фізичної сили тертя це по перше, по друге його треба нагодувати недешевим пальним та мастилом, ну і ставити його за кілометр щоб не чути було, а ще поки він заведеться, ну і т. д. СЕС і тільки, можна ще вітрячок добавити))
А як же аккумулятори, деградація... Вночі сонця немає. Коли буде блекаут, ні про які кофорти вже не буде мови. До того ж, жовтень це не найгірший місяць :)
@@ВикторГиль-ф2ф Бульба раз в рік родить, сонце днем лише світить, береза лише весною сік дає!! То з Вашої риторики виходить: Картоплю не садити Сонце нафіг треба березу зрізати)))
@@ВикторГиль-ф2ф Я Вам не розповідаю як жити і що робити!!! Люди мають право самі робити вибір що, як і за скільки та де!!!! Тому і відео знімаю і розповідаю. У мене кінець лінії, після мене нікого не має....перепади напруги постійні в межах 170-280 вольт+регулярні відключення! Взнаю про відключення світла від сусіда, або з додатку від інвертора. А те що до того згоріло 2 роутера за 20000грн., телевізор за 25 000 грн, холодильник за 25 000 грн.... це геть не про комфорт та можливість себе вільно почувати.... Як встановив СЕС я забув що це таке!!! Але ж є категорія людей яка завжди знає краще за всіх!! Майже як новоявлення ))))
Це золотий пендель тим хто думає, ставити чи пронесе. В наступному році тариф ще піднімуть на 63%. А ціни на інвертори підскочуть. Зараз дно, треба брати.
Я пока своими 10квт панелей вытягиваю,чтоб не брать с розетки. Но вижу с недели надо идти в облэнэрго писать заяву на счётчик день-ночь.А скажите ваша электричка заряжается сугубо от сети я так понимаю? Сколько киловатт ей нужно взять с розетки,чтоб проехать 100км есть расчёт?
При умові електроопалення і сес просто обов'язковою є функція збросу лишньої електроенергії і теплоакумулятор з тенами. В сонячні дні ТА нагрівається, і потім декілька днів використовується та вода на гвс/опалення.
@@sparquss в свому домі я саме таку систему реалізую ТА 2 тони, тени 12 квт які працюють тільки від лишньої електроенергії з сес (автоматика відстежує навантаження в будинку і за потреби відключає часть/всі тени, що б не перегрузити інвертор), дров'яний котел 40 квт на сильні морози і тепловий насос воздух/воздух який обігріває 50% будинку. Також в ТА мідний змієвік яким гріється вода для гвс, бойлера нема.
@@sparquss потужний тепловий насос який працює до - 30 (воздух-воздух) опалює кухню-гостіни, коридор першого поверху, коридор другого поверху, це 55 кв, також якщо відкрити дверів в декількох комнатах першого поверху, отаплюєма площа збільшується до 80ти квадратів. На другому поверсі в дитячі інверторний кондиціонер (-15) який опалює 25 кв (при умові що на дворі не нище -8 градусів). Також перший поверх має для опалення теплий пол і радіатори від ТА, тому система є комбінована. Площа будинку 120 кв.
Як на мої витрати будинку це мені буде вистачати з головою.В мене максимальне використання електроенергії до 0.5 кВт.Питання ,а скільки панелей у Вас стоїть і якої потужності?
У мене стоїть СЕС на 8 квт. Тобто інвертор+20 панелей. Ціна питання мені стала 6600 дол. На каналі є відео з більш детальним оглядом що ставив? Чому? І яка ціна. По моїм відео навіть самі зможете встановити! Переходьте на канал та переглядайте!
Володимир вітаю!Віповім вам :варто ставити чи не варто?Варто купувати автомобіль чі не варто!?Так,воно все коштуе грошей але ми купуемо для свого комфорту!Маю електростанцію на 30кв.маю генератор на 5.5 кв.Маю інвертор малої потужності до 2кв. і це все складае для мене і моеї родини комфорт.Альтернатива мае бути звичайно якщо є на це кошти!
Приветствую. Проблема в том, что солнечный свет может быть прямым, рассеянным, либо смесь в некотором соотношении от 0 до 100%. При этом это соотношение ещё и меняется по нескольку раз на день! (облачно-солнечно..). Поэтому рекомендация "летний угол или зимний" это очень и очень "в среднем", мягко говоря. Кратко: угол должен иметь возможность динамически меняться в течение дня, в зависимости от условий освещенности. От угла "смотрю прямо на солнце - до угла "смотрю в зенит". Поэтому лучше всего - солнечный трекер. В том числе и для автосброса снега зимой с панелей. Для этого угол должен меняться ещё и вплоть до угла "смотрю на горизонт" (панель отвесно, снег сходит).
Ще до вторгнення(війни) купив свинцевий акб і інвертор для роботи, що виручили в перший блекаут. Цього року була можливість на халяву купити 2 б/у палелі по 250 вт., і замовив інвертор гібридний з алі на 12 вольт 1кіловат. Літом інтернет, відеонагляд, телевізор, зарядки телефонів і інструменту були підключені до тих панелей. При блекауті зимою панелі точно вироблять якісь вати, коли включать електрику інвертор підзарядить акумулятор і того вистачить на якийсь мінімум. При правильному підході СЕС можна зібрати самому відносно не дорого і теоретично окупність в моєму випадку 5 років.
Теоретично можливо все "зліпити" за дешево, але щодо довгого використання я не був би таким оптимістом! Люди думають, "зібрав систему на 5-10кВт_ і ВСЕ !! типу на все життя, ага 🙂 Через десять років поступово реально "вбахати" потроху , але загалом теж достатньо коштів , то панелька "підсіла", то акуми не так тримають, то інвертор почав "вимахуватися" і т.д. Виробники заробляють, реклама, гарантії на папері, піар, гарні характеристики,ТІЛЬКИ купляй!!
@@Pol_Sen Вічного нічого не має. Кожний випадок потрібно розглядати окремо. Кілька років назад багато ставили під зелений тариф, а ціни на обладнання були зовсім інші. Зараз тариф для населення майже такий,як зелений.
@@ДмитроДмитро-д9ч Так, і якість нового такого роду обладнання всеж таки раніше була вважаю якіснішею, а зараз при різніці ціни у 2-3 рази, характеристики усіх виробників однакові та суперові, тільки ,повторюся, купляй, віддай свої гроші, а якщо щось довго не пропрацювало-сам винен, неправильно користувався 🙂
Все про сонячну генерацію, Інвертор, панелі, ціна за посиланням на моєму каналі в одній папці:
ua-cam.com/video/v6hXd9FbnPU/v-deo.html
Супер, рад за вас! Энергетическая независимость - это бесценно.
@@burmistrov-v дякую
Мені ваше відео сподобалось. Люди наче не розуміють, що в Україні це вибір між мати хоч якусь потужність світла чи не мати нічого. Реально ж не про окупність треба думати в наших реаліях, а як вижити тут.
Чекаю ще таке відео з зимовими показниками.
Дякую. Обов"язково зроблю!
Ви МОЛОДЕЦЬ ❤❤❤СПАСИБІ👍👍👍💪💪💪Чекаемо ЗИМОВИХ ЗАМІРІВ І ВІДЕО
@@IoannQwerty Дякую. Обов"язково буде!
я вот тоже подумывал.... люди покупают участки дорогие где естьвсе коммуникации , а вот купить землю где подешевле и ютнее пусть и без комуникаций но установить сэс, собственную канализацию , водоснабжение --вот где свобода и независимость! имненно лучший комфорт это автономность от всего( я конешно понимаю удорожание подвоза строой материалов и не каждый захочет уж жить вдали от всех но истина где то посередине)
Впринципі у мене так вийшло!!!!
Дякую автору за відео ) Корисна інформація ! Нехай квітне український ютуб ) 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую дуже за гарні слова та підтримку!!!
Світло стане дорожчим, і сонячна станція стане рентабельнішою...
1000% це інвестиція в майбутнє!!
@@sparqussпитання тіки в тому ,наскіки вистачить інвертора і тих самих панелей. Це все Китай і воно не довговічне...
@@МиколаЛобас-в7ф час покаже
@@МиколаЛобас-в7ф не пишіть фігні, якщо не розумієтесь на питанні!
@@МиколаЛобас-в7ф і найстрьомніше це акумулятори
Якщо є можливість і кошти поставити СЕС, то треба ставити. Сам поставив рівно рік тому, то вже й виробило майже 4 МВт*год. Потужність панелей десь біля 9кВт максимальна, то в туман чи при хмарності 1-1.5 кВт є - для побутових приладів достатньо.
Після встановлення СЕС купив ще й індукційну плиту, яку часто використовую замість газової. Закрутки всі на зиму робили на сонячній електриці. Зараз, коли є сонце, включаю електричне опалення, хоч є і газові конвектори. Ну і звісно, як було сказано, СЕС - це про комфорт. Відключення світла не відчувались.
Як не буде зимою сонця, то побільше акумулятор буде використовуватись. Як взагалі не вистачатиме сонця, то вночі акум заряджатиму, а вдень використовуватиму, бо електроенергія явно дешевшою не буде
@@Ярослав-ф2я5ъ підтримую на всі 1000%
Та невже? Маємо 10 квт СЕС, під зелений тариф, чотири роки експлуатації, окупили 50 % витрат.
@@Ks911-u1rви проживаєте в будинку? Витрата висока тому і зелений тариф мало вам приносить, порахуйте всю електроенергію яку здобули, і прийміть що зараз ціна на зеленку і звичайний тариф однаковий, то будете приємно здивовані. В мене три роки на сього 86 тисяч кВт годин генерації зеленки, затратив на той момент близько 9-10 тисяч
@@Ks911-u1r зеленый тариф только для таких как Ахметов есть. Да и учитывая, что наша власть успешно ведет Украину к разрухе и капитуляции, я бы так сильно на зеленый тариф не надеялся. Скоро начнут резать все соц. выплаты и компенсации..
@@yevhen2755 НЕТ денег - не нойте. Сами виноваты что надеетесь на подачки😀
Щось мені здаєтся, що після війни наша влада придумає ще один податок, а сме на сонячні панелі.
Скоро за повітря будемо платити.....
Стопудово! Від цих ЗЕмародерів можна отримати ЛЮБУ подлянку!
Так ви i е влада.. Румунам на такi висери влада нiкто не заважае виходити на протести (а не мовчки поповнювати кармани ахметова i енергоцаркiв)
Якщо залишиться живою і при владі.
Спасибо за видео зато 9 месяцов работает без проблем ❤❤❤
Дякую за підтримку.
Приблизно так!!!
Дякую за відео та вашу працю! Слава Україні!
Героям Слава!!
Дякую дуже за підтримку!!!
ВЫ МОЛОДЕЦ,УМНИЧКА ПОСТРОИЛИ ХОРОШИЙ ДОМИК
Дякую за гарні слова та підтримку!!
Скажу коротко.Ви молодець,дякую Вам.
@@СергейЧерний-ю6о дякую Вам за підтримку та коментар!!!
на рассеянном свете работает хорошо. самое страшное - это черные тучи. на черных тучах выработка падает почти до нуля. а еще рассеянный свет спасает, когда есть затенение. у меня с конца октября уже тень на панелях. и в облачную погоду выработка может быть больше, чему в солнечный день) такой вот парадокс
@@smirnovd дякую інформацію. Будемо вивчати матчастину!!
Так і є)) в мене також
@@prutnv ще вчитися і вчитися.... мені
Ми також встановили сонячну електростанцію і задоволені.❤❤❤❤❤
Дійсно дуже класна річ!
Світові тенденції показують що все йде до відновлюваних енергоносіїв, сонце, вітер і тд. При тому що технології розвиваються стрімко, ефективність буде тільки збільшуватись. Дякую за цікавий контент
Дякую за підтримку!!!
До недоліків генератора можна докинути те, що і газ, і бензин можуть в деяких випадках зникати з продажу або переходити в категорію дефіциту. Сонце ж з продажу навряд чи зникне )). Дуже дякую за відео, кілька днів тому запустили свою СЕС і на власному досвіді погоджуюсь з усім, сказаним автором.
Дякую за коментар! Та підтримку!
З Вами важко не погодитися!!)))
сонце в дефіциті кожну ніч😊.а зимою так і кожен день.
@@bazilioV Якби я, виходячи кожного ранку з дому, окрім ранкового сонця бачив ще й на порозі каністру бензину, яка взялася нізвідки, можливо, вартість сонячної і бензинової енергії для мене й стали б рівноцінні. В принципі, однією з переваг СЕС являється те, що люди, які не вважають за потрібне її будувати, зовсім не зобов'язані це робити :).
Автору-ПЕСПЕКТ! Рідко побачиш правдиве відео.Я собі ставив станцію ще перед війною,тому вірю кожному слову.Задоволений.Генератор-це марна трата грошей.Хороший гена коштує як половина СЕС,а зовсім не потрібен.
Дякую за підтримку!!
Вже півроку стоять панелі. Мети зробити все, щоб воно окупилось не було. Для таких потужностец це не має сенсу. Що я маю? В сонячні дні мені мережа не потрібна, в хмарні - значно менше звичного. Мене це влаштовує і це головне. Всім добра.
Підтримую на всі 10000%
Теж саме і в мене один в один...
@@alexbest5903 🫠🫠🫠
После просмотра задумался о панелях, на данный момент в квартире инвертор 4кВт с Али и батарея 24/100, надо двигаться дальше.
Лайк и подписка 😊
Дякую за підтримку!!
Батарею треба 48вольт і не аби яку а літій желізофосфатну
@@mosad4801 Батарея lifepo4, я только зашёл в эту тему и пока на необходимое во время отключения хватало, но дальше будет
@@mosad4801 батарею можна будь-яку, і жити вона буде довго, якщо користуватись згідно інструкцій від виробника) (але для квартири дійсно ліпше акум який не буде мати шкідливі випаровування)
Дякую за відео українською! Теж поставив тестю 2 квт панелей на дах, кут 33 відсотки, південний захід. В сонячну погоду 29 жовтня генерували в середньому 300 вт, а в хмарну погоду 30 жовтня - 90-100 вт. Тесть невдоволений, він очікував що буде хоч півкіловата в хмарну і більше кіловата в сонячну :)
не завжди все так як нам хочеться!
Дякую за підтримку!
Большое спасибо за конкретную информацию. Успехов вам!
Дякую за коментар та підтримку!
Норм, на второй день войны пропало все энергопостачяння, благодаря СЭС и камину, в доме было тепло, работала вся электрика, акумулятоиный банк 12,4кВтч. Вся улица заряжала телефоны и пауэрбанки)
Круто!!!
@@sparqussпишите, если что интересно)
Дякую що ділитесь своїм досвідом.
Дякую за підтримку!!!
Дуже гарне відео. Дякую за інформацію.
Дякую за підтримку!!!
Повірте моєму досвіду, зимою при свинцевих хмарах 500вт буде за щастя. А СЕС ставити потрібно) 9 місяців вона нормально так виручає...
@@ОлександрКаленик-щ5ж я це прекрасно розумію!!! Але це такий великий недолік що б від неї відмовлятися!!! Дякую за підтримку та коментар!!!
Тримайте мої цифри. 17.5кВт панелей, інвертор деє 12кВт. Антирекорд добової генерації 1.5кВт. но це лише один день взимку таке було. Наступне число 2.5кВт за добу, і таких днів було немало... Літом рекорд 110кВт.
@@ОлександрКаленик-щ5ж круто. У мене зараз у жовтні моя 8квт. СЕС видала найбільше 23 квт., а найменше 2.5 квт. А за 25 днів жовтня 275 квт. Але були такі днів коли я не навантажував СЕС на всі 100%, був холостий хід+налаштування, мої намагання все правильно організувати. Думаю що можна було б з неї більше видавити. Але все прийде з досвідом!!!
@@ОлександрКаленик-щ5ж Гений ! Уважение за точный расчёт и результат !
Я маю сказати ще одну річ, я зробив зелений тариф, тому моя сес працює завжди на максимумі своїх можливостей, окрім тих моментів коли генерація більше 12кВт бо сам інвертор її ріже. По жовтню, моя сес виробила станом на сьогодні 990.1кВт. я з м. Рівне. Літом я генерую до 3мВт енергії в місяць. Такі цифри бо все ж маю 17.5кВт панелей. Одне поле південь, і два поля типу схід/захід. Чисто по відчуттям, я щасливий що побудував її.
Дякую, чекаю звіт через місяць.
Завтра буде!
Дякую Вам тезка за Ваш досвід. Респект Вам за роботу, яку виконали для себе і щиро поділились з усіма. Дорого, так. Свобода і незалежність від держави того вартує! Добра і комфорту Вашій оселі, довгих років життя. Я пенсіонер, пишаюсь Вашими досягненнями і прикладом для майбутніх послідовників які безперечно будуть Вам вдячні.🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую за гарні слова та підтримку!!
Вам здоров'я та довгих, мирних років життя!!!
Рад услышать, чёткое описание работы СЭС в хмурую погоду, приятно , что больше людей переходят на альтернативу. Я в первые в жизни в этом году установил так же несколько панелей по 600W и очень даволен, уже не переживаю за возможные блэкауты в будущем. Единственное, что меня иногда волнует : на сколько лет хватит ресурса панелей , аккумов и гибридного контроллера. Удовольствие это очень дорогое, я уже не молод, будет ли у меня возможность это оборудование обновить?
Я думаю що Ваше обладнання буде працювати без проблем тривалий час.
Сама ваджлива цифра з відео, то 5.2 кіловати за добу, тобто добова генерація ... Ходити і показувати миттєву то таке понти, вона може реально мінятись навіть у такий день де "сонця невидно", на око погода однакова, а по факту панелі по різному реагують, і можна підловити момент) це я як власник говорю ... А взагалі у такий "свинцевий день" у жовтні у мене теж може бути 3-8 квт доба (середнє 5.5 десь). У сонячний 27 жовтня було 18+ квт за добу...
@@PavelMalejik так це ж закономірно!! Хіба може бути по іншому?
Панели, можно было и на землю поставить если угол не подходит, но это лично мое мнение. В целом, супер! 15 кВт батареи + панельки, класс!!! Сам оце никак не устанавлю на землю свои несчасные 4 кВт))
@@АлексейРубан-е8к дякую
Зараз в Україні продаються батареї з битих тесл 60-70 кВт, по 3-5 тис. долларів, такий павербанк в сукупності з панельками зможе забезпечити величезну автономію. А якщо ще заряджати електрокари від цих панелей то економія вийде ще більшою.
З акумулятором від Тесли не все так просто!!
скільки вже квартир і будинків взірвались від цих тесл. І ви туди ж.
@@OG-bu3ls я точно ні
@@OG-bu3ls Скільки квартир і будинків взірвалось від газу або померли від чадного газу?
Для любих технологій потрібна голова на плечах. Сонячні панелі та аккамулятори дають нашій країні небувалі раніше можливості, той хто їх впроваджуває і грамотно використовує той значно підвищує свій рівень життя.
Дуже эмоційно відео... дочекайтесь снігу, мороз, дощь і самий короткий день... антірекорд ще попереду...
Не будьте таким впевненим, терпіння Генератор треба бути для зарядкі аккумов і він не треба бути 10квт и тд... достатьньо 4 квт, щоб робив на 2 квт в половину своеї потужності - перевірено! Інверторный с ATSr за 4 ре часа накідает вам 4квт до след дня сам вкл і викл.
Доречі в мене Станція 3й рік. К РЭСу не підключен взагалі! я коли поставив так і як ви кожних 5 минут біля неї)) ... але станція праинна бути... якщо е можливість 😉
В мене також до рес не підключено. Генич є)) але як зимою буде цікаво. Панелей до 7кв. Поки вистачає але теплу підлогу вже не вмикаю
@@prutnv зимою я бачив з поля 3.5 кВт на той момент до 300вт за світовой день мінімум 🤐🤪 сам був в шоці... чому? Уявить що чистить сніг не рішае питання, я навіть щітку взяв спеціально до даху за 7мь тисяч грн... на 8метрів... якзо валить сніг вироботки не будеть. А якщо замахавмя його чистить і мороз вночі - все це прімерзнить! 🤪 потім розуміешь що це марна трата сил... требе щось автоматичне і не затратне... плюнул я на той сніг і якщо дах 45 ухіл, при плюсової температурі сам падає, але якщо рівно це біда)) ....
в той час Гена рулить який би він не був шумний газ чи бен не мае рвзниці Гена становиться головним героем))
Питання вартості палива залишається відкритим.... розповісте потім про ККД заряджання акумів через генератор!!
@@prutnvкласно. Дякую за інформацію!
@@agordiОчень красочно на счёт примерзшего снега! Никакой щеткой потом.. Неделя.. месяц.. - аж до ближайшей оттепели.
Выход:
Датчик снега. Автоматический сброс снега с панелей. Солнечный трекер (например, Хаммер на 10 кВт) + СОНЯХ.
10% это отличный результат!
У вас очень маленький угол панелей, они грубо говоря лежат почти горизонтально! Идеально это 45 градусов! И площадь панелей, чем больше тем лучще! Представьте если у вас было бы не, 8 киловатт по панелям, а например 20 киловатт по панелям. И угол 45 градусов! За день хорошая выработка будет!
Успехов вам!!!
@@RomanTochylin такому новачку як мені пробачити можна!!
Шикарно! Спасибо за видео ! Слава Украине !
Дякую.
Героям Слава!!
Моя думка така я теж багато моніторив. Якщо у тебе постійно є світло холодильник не розмерзається і постійно є тепло невже це не є економією.
Да я не маю станції і грошей на неї але навіть з малої сес варто спробувати і я буду.
Вже місяць як встановив... і не має жодного сумніву що потратив дарма кошти! А знання ще бонусом нові здобув!
мій тато ризикнув 3 роки тому і встановив 3кв сес + 1.1квт панелей + 2 акуми 100А - ця система помогла пережити блекаути і чудово працювала всі зими і зараз має мінімальний показник деградації акумів)
з рекомендацій - для дешевих збірок (не на десятки квт по панелям) виключно треба дититися інвертор з низьковольтним МРРТ контролером (у нас 30-130 в) - він буде активуватися набагато раніше ніж високовольтні і потребуватиме меншої к-ті панелей = буде висасувати з сонячного світла по максимуму потужності) + не брати 48 вольтну систему, оскільки холостий хід інвертора буде брати не 40-50 ват, а 100+, що буде сильно відчутно при малій кількості акумів
а загалом - система топ, початкові інвестиції окупили себе разів зо 3 в перший рік блекаутів, якщо порівнювати затрати на бензин для геника у розрахунку мотогодини / часом користування такою сес. Зараз збільниши кількість полів (було тілько на пд, зараз - пд-сх/пд/пд-зх) то весь світловий день забезпечує енергохарчування оселі :)
пс. на зиму можна розраховувати (якщо панелей 1 масив під правильним кутом на пд) у середньому 8% потужності при самих несприятливих умовах опівдні (сонячній радіації всеодно які там хмари чи сніг на панелях, вона через них проходить втрачаючи ккд)
5 вересня запустив свою домашню СЕС. Дуже задоволений . Геліотермісні панелі для приготування гарячої води вже більше семи років експлуатую .
🤗🤗🤗🤗
хочу геліо, порекомендуйте для бойлера 100 кубів
@@ЕвгенийВарганчик я експлуатую панелі від будерус .
@@АндрійСеник-э8д а де ви їх купували? Гарантія є від продавця?
Щиро дякую , як би там не було планую максимально автономність створювати , бо тарифи і перебої , та і ДТЄК своє стягне )
Дякую Вам за підтримку!!
Все буде Україна!!
отличное видео! хотел себе поставить на 3-5 квт... но тот мизер шо вони будуть виробляти ..... начал делать бтг... тоже кот в мешке.... + 3 года без работы.... вообщем начал.. лайк !
Дякую за підтримку.
Все у Вас вийде!!!
Дякую за інформацію для роздумів
Дякую за Вашу підтримку!!
Дякую автору за відео ) Корисна інформація ! Нехай квітне український ютуб ) 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 В підтримку каналу
Дякую за підтримку!!!
Ви праві на 100%. Попереду підвищення тарифів на електрику.
Я радію кожному вату від сонечка . Комфорт - це і є окупаємість!
Дякую
Перше питания:
Яка максимальна потужність ваших панелей? При літньому сонці
8 квт
Добрый день всем. Вы молодец !1! Над скептиками я смеюсь .У меня 7 лет солнечная панель ТРИНА СОЛАР поликристал , 250 ватт при силе тока 9 ампер . Аккум 100 ач .Контроллер заряда ШИМ . Инвертор сделал сам , 6000 ватт . Телевизор работает , ноутбук тоже, все освещение имеется , еще и паяльниками пользуюсь , занимаюсь электроникой. Есть чайник автотуриста, кипятильник 12 вольт .Все это работает .Еще буду покупать 2 панели на 250 ватт и аккум 100 ач .Это в самое ближайшее время .Вокруг электрики не было, у меня всегда есть . Еще куплю мультиварку автомобильную 12 вольт .И если 7 лет меня электрика от одной панели 250 ватт , то чего добивaются скептики ? Большое Вaм спaсибо зa видео ! Вы нa верном пути !
Дякую Вам за Ваш досвід та коментар!!!
А холодильник? Мені телевізор не важливий, у вас немає холодильника?
@@helenazolota як не має???
Звісно є.
250 Ватттт как-то маловато... для такой кучи электроприборов😂
Дякую... в.мене теж є така сама приблизно ситуація і обладнання,панелей на 10 кв... Покази в туман приблизно такі самі... Повністю розділяю думку автора.. Я влітку маю великі витрати енергії ,бо працює купа.обладнання.для ставочків... насоси .і т.д. А влітку і ефективність є достатня,щоб і батареї зарядити ( 20...,) та працювати насосам,фільтрам,У.Ф.лампам ...Світло зникало кілька разів в добу по дві години.. Не зауважував... а сусіди і поливати не могли і інтернету не мали,.. це безпека і комфорт за який я звісно заплатив... дякую... підписуюсь під кожним словом автора ...
Дякую за власний досвід та слова підтримки!
Добрий день, під яким кутом панелі? Сам поставив 6 кіловат, але ще не підключили. Кут вибрав 10 градусів, у похмуру погоду наче такий кут більш профітний. Ну і врахуйте, що виробництво з панелей це одне, але сам інвертор споживає 40-80Вт + втрати на конвертації при збереженні в акумулятор і потім з акумулятора - все може досягати 50% втрат з того що я читав. Але цікаво як воно на практиці.
у мене панелі встановлені під таким самим кутом як у Вас! 10 градусів. А щодо споживання інвертора та роботи акумів в процесі вивчення! Згодом все розповім!
а двигуни Стірлінга дуже економічні для вироблення електрики..Пароконвектомати беруть на 1\3 менше на кухні.Топлівні насоси в 3рази менше, а підземні і річкові в 4раз менше ніж просте електроопалення.+10см утеплення в 2рази економить.Мультіварки 800ват тянуть в 2раз менше
Не знаю, ще це питання не вивчав!
Підтверджую слова цього чоловіка що сонячна електростанція при відсутності сонячного освітлення виробляє до 20% її потужності. В мене сонячні панелі загальної потужності 3.6 квт і в похмуру погоду виробляють до 300 вт від сходу до заходу світлового дня звичайно вранці і ввечері менше але в середньому виходить до 300 ватт так що за день повністю заряджаються аккумулятори і на ніч їх заряду вистачає щоб працювати на ноутбуку і забезпечувати енергією інші госодарські потреби.
Дякую за коментар та корисну інформацію!!!
Дуже круто !
Дякую за підтримку та коментар!!!
Підкажіть, будь ласка, для роботи звичайного холодильника яка панель потрібна?🙏🙏🙏 На скільки вт? Дивилася американські розрахунки, але у них там встановлюють спеціальні холодильники, для роботи на сонячній енергії
Тут питання скоріше інвертора з правильною синусоїдою. Тому спочатку треба інвертор визначити який Вам необхідний а далі під нього підбирати панелі!
Холодильник, ,бере,, 200Вт, але, щоб запуститись треба піково ,до 2 кВт.
Інвертор з чистою синусоїдою на 2квт потрібно, і аккумулятори, хоча бьна 200 а/г.,
Плюс сонячні панелі, щоб цей гамуз наладувати, з розрахунку 1 панель- 150 вт.
Короче, Ваш холодильник буде золотим.
@@ДядяВовазБердичОва він може бути бронзовим коли ціле світла не було у мене у знайомого цілу морозильну камеру м'яса викинули так що з якого боку рахувати
Лайк на підтримку каналу.
Не зважайте на хейтерів. Ваш досвід теж комусь знадобиться.
Дякую, я ж з них ........!!!🤣🤣🤣🤣
@@sparquss та кто такие хейтеры? - мое мнение - кто сидит на диване и только пиз...и ничего не попробовал сам, а всех учит.
@@SolarSaherPutin-HAXEP є таке
😂😂😂
Гарне відео 👍! Було дуже корисно, однозначна підтримка!!!🤗❤️
Дякую за гарні слова та підтримку!!
розумний і зважений підхід, дякую за цікаве відео !
Дякую за підтримку!!!
@@sparquss це вам, треба дякувати !
@@slavastaniUA я маленька людина, яка просто ділиться досвідом!!
@@sparquss а ми, маленькі люди, дивимось і чомусь вчимося... що, кому цікаво...
@@slavastaniUA 🤗🤗🤗
цікаве корисне відео, дякую
@@СережаБулкин-ф9м дякую за підтримку!!
Потужний генератор не потрібен. Він лише має заряджати батарею, яка в свою чергу в комплекті з інвертором має слугувати буфером потужності щоб компенсувати пікові запити від обладнання. У Вашому випадку, при наявності фотоелектричних панелей, я б теж зовсім від генератора не відмовлявся, а купив би собі малопотужний, надійний на аварійні випадки.
можливо так і буде з часом!
Середнє споживання моєї оселі 5-6 кіловат на добу (опалення газовим котлом), то ж мені вистачило б згенерованого за умови його накопичення. Панелі - вигідні, от інвертори і батареї літієві тягнуть окупність вниз. Але якщо мова про виживання, то говорити про окупність уже не дуже коректно.
@@stan_pp так і є
Дякую! Це гарні результати для гарного існування.
@@ЭдуардБоримский дякую за підтримку та коментар!
Олександр,якщо про вигоду,то вигідно так,як у мене.Це купити сусідній будинок й там розмістити СЕС під ЗТ.Там продаєш,а де проживеш споживаєш. Все інше предмет полнміки.P/S коли немає світла користуюсь аккумом з авто Chevrolet Volt з інвертором.Теж раджу й Вам так використовувати свою електричку. Головне взяти хороший інвертор.
Все з часом спробую!!!
Дякую за коментар!!
Дивна у вас концепція! Особливо, коли ЗЕпокидьки перестали платити по ЗТ та НІКУЯ не зробили, щоб запобігти блекаутам! І куди ви діваєте ту сонячну ЕЕ, коли мережі НЕМАЄ?!
@@user-drive-ua так питання хто їх обирав???
Дякую за відео
Дякую за підтримку!
Корисна інформація. Зараз усі розмірковують над встановленням сонячних панелей. Свої потреби, чи їх частину можна забезпечити.
Дякую за підтримку!!
Володимир в тему генераторів ви забули додати вартість топлива яка зростає кожного місяця та безпеку його використання. Сонячна станція рулить.
@@Олег-ь2э6с Паливо це окрема тема)))
Дякую за коментар!!
Генератор ТОЧНО не завадить і він своє місце в СЕС однозначно повинен мати!
@@Pol_Sen з часом буде!!
@@Pol_Sen Замість генератора - ще одну батарейку і всі проблеми вирішаться назавжди.
Років 10 відпрацює і окупить заодно себе.
Насамперед, заощаджує наші нервові клтини, коли кожні 4-6 годин ...то вимикають, то вмикають 🤯 і Ваші емоції закіпають вмить!
Здоров'я ціни не має!!!
В туман выработка почемуто больше, давно заметил, а если высокая плотная облачность, тогда совсем мало
@@vedroid_5 теж це помітив!!
Моя думка, що сонячні батареї ставити потрібно. В краіні з енергетикою краще не буде і ціни будуть вищі. Я навіть просив би ваші рекомендаціі, які панелі ставити, якого виробника, і звичайно все інше обладнання. Дякую. Тримайтеся.
Дякую за підтримку. З часом зроблю таке відео!
Ще до цієї станції вітрячок на 3 квт і буде взагалі супер!
@@окок-к7о з часом можливо встановлю!!
Дякую,яка потужнiсть акумуляторiв?
7.2 КВТ.
Під відео та в закріпленому коментарі є посилання на мій канал де в одній папці зібрано повну інформацію про про потужність, що ставив, чому і ціни!
У вас найгірший кут панелей для літа та ясної погоди, а от для розсіяного освітлення через хмари краще за все панелі працюють лежачи.
Буду знати.
Дякую за інформацію!
@@sparquss я практично вчора проводив експеримент, коли було хмарно.
Ставив під різним кутом панель.
То тільки лежачи видавала максимальний з мінімального ампераж.
Чого не скажеш у сонячну звісно погоду.
@@MasterYoda_ у мене всі експерименти попереду!!!
В мене навіс десь 15% то так. В хмарну більш ефективний чим друге поле на даху 45% нахилу
@@prutnv буду мати цяцьку для експериментів та навчання!!!
Прикольний дядько! Лайк.
Дякую дуже за підтримку!!
Добрый день. Подскажите, может прослушал, на какую мощность панели стоят?
Ага, уже нашёл. ua-cam.com/video/gh1Fyjigsg0/v-deo.html
8квт.
В описі під відео знаходиться посилання на мій канал де в одній папці знаходиться всі відео щодо моделей, ціни, налаштування і чому.
Доброго дня! Все чудово. Дякуємо за відео. Зрозуміло. Можно більш частіше усміхатися 😂. Питання Яка компанія ставила і яка вартість подібної станції? Будинок звичайно теплий. Питання скільки бере обігрів? Дякуємо за відео😅!
Дякую за підтримку. У мене на каналі є відео про інвертор та панелі де я все розповів більш предметно з цінами та контактами людей хто встановлював. Запрошую до перегляду!
На таку погоду це хороший кут, а ще краще горизонтальний.
Я вже зрозумів це. Дякую
Петрович! У Вас как у всех... Все супер...
А чим погано)))
@@sparquss Нет! У Вас как у меня, как и у других... - все отлично... Мне нравится...
@@ВладимирШульга-о5щ Я радий що у Вас все супер! Миру та здоров"я!!!
@@sparquss Дякую
@@ВладимирШульга-о5щ 🤗🤗🤗🤗
Дякуємо за детальний огляд! Ну так і мало б бути - біля 10% від загальної генерації, коли сонце відсутнє, тому все в вас гарно налаштовано, а скептикам і хейтерам ніколи нічого не доведеш)
Дякую Вам за підтримку та коментар!
А хейтерів я драконю!!
Хтось має їх нервувати!
2:20 780 вт с панелей, 530 вт с батарей и дом потребляет 290 вт, можно подсчитать кпд инвертора
так батарея ЗАРЯЖАЕТСЯ! Вот и считайте )
У Вас странно подключен аккумулятор. Если ёмкость аккумулятора более 50% заряжена, то в дом должен отдавать энергию аккумулятор, а не браться энергия из сети. А у Вас аккумулятор (смотри 3:28) заряжен 70%, стоит в нейтрали, а энергия берётся от сети 0,2 кВт. Я бы сказал, что Ваш аккумулятор должен в таком случае отдавать энергию только если нет сети. Если аккумулчтор подключить правильно, то общий КПД системы в целом возрастёт при слабом солнечном освещении и в холодное время года на 20% минимум(при достаточной ёмкости аккумулятора).
Це все налаштування системи.
У мене встановлено що акуми не можуть розряджатися більше чим до 70%. Акуми заряджаються лише від сонця! Ці параметри змінні і Ви їх можете налаштовувати як забажаєте і за потреби.
Чому так налаштовано. По причині часто відключення світла після 20 години. Тому змушений залишати більшу ємність для випадку його зникнення.
Не розбирався в цьому ,підскажіть будь ласка якщо потрібно 3 кВт на добу,тобто заряджати акумулятор під інвертор ,які панелі купити і на скільки ват і скільки,буду всім вдячний хто підкаже,а то я в цьому не розумію
Рекомендую переглянути відео на моєму каналі і Вам стане все набагато простіше!
Під відео та в закріпленому коментарі є посилання на мій канал де в одній папці зібрано повну інформацію про про потужність, що ставив, чому і ціни!
А по панелям вони + - всі одинакові я собі вибирав за розмірами, що б гарно стали на дах без лишнього клопоту.
ДОРОГАЯ ИГРУШКА! И САМОЕ ГЛАВНОЕ. ЕСЛИ НЕТ РЯДОМ ЧЕЛОВЕКА КОТОРЫЙ БЫСТРО НАСТРОИТ ИЛИ ПЕРЕНАСТРОИТ ИНВЕРТОР КАПЕЦ. К ВАМ ПРИЕЗЖАЮТ ,ГРУЗЯТ,УСТАНАВЛИВАЮТ И УЕЗЖАЮТ.ПРИ СБОЕ СИСТЕМЫ НА ВАШИ ЗВОНКИ ДАЖЕ НЕ ОТВЕЧАЕТ.
я зробив сам практично все сам. Сам налаштував. Тому нікого в принципі не чекаю, а вирішую сам! Нічого складного там не має!
Скажите какая мощность панелей (по паспорту) и какая реальная тх мощность в полдень, пои чистом небе? У меня панели Canadian 610вт, максимум летом выдавали 460вт, солнце перпендикулярно.
У мене панелі 400 ватні. Так як я користуюся станцією тільки 1 місяць. Тобто жовтень то на піку бачив генерацію у 280ват
У меня 285 Вт в июне 230 выдавали, правда трёхлетние б/ у.
Нарешті і мій будинок під'єднаний до СЕС 😊вже пів суток без мережі 😃😃😃🙏
Круто. Вітаю!!! Дякую Вам за коментар!!!
Ми вже два місяці кайфуємо! ;)
@@user-drive-ua круто
Доброго дня. Мабудь пропустив. Яка загальна потужність панелей у Вас?
8квт
На таку погоду оптимальний кут 0. Зрозуміло, що на зиму краще більші кути використовувати, але навіть лежачи 8 квт поля взимку видасть більше половини від номіналу. Я взагалі не бачу сенсу гнатися за збільшенням ефективності за рахунок видумування якихось сторонніх конструкцій на даху для підганяння кута. Краще добавити пару панелей.
Для свинцевого неба кут ближчий до горизонтального якраз кращий щоб ловити розсіяне світло. А от для прямого низького зимового сонця він гірший. Але генератор всерівно краще мате щоб зарядити ті ж акумулятори
@@semsemeon дякую за інформацію. З часом можливо буде.... і генератор
Визначте найбільший кут падіння сонячних променів у місті Києві (50°30' пн.. ш): а) 21 березня, б) 22 червня, в) 22 грудня.
Відповідь. Висоту сонячного диску над горизонтом вираховують за формулою:
h =90 - ϕ,
де ϕ- географічна широта 21 березня Сонце в зеніті над екватором. Кут падіння сонячних променів на широті Києва складатиме: Н=90° - 50°30' + 0°= 39°30',
а 22 грудня Сонце в зеніті над південним тропіком, тому кут падіння сонячних променів на широті Києва складатиме відповідно 14.
Н= 90° - 50°30' -23°30'=17°,
22 червня Сонце в зеніті над північним тропіком, тому кут падіння сонячних променів на широті Києва складатиме: Н= 90° - 50°30' + 23°30' = 64°5.
Я ще до цього не доріс!!! Але обов'язково вивчу. Дякую за інформацію.
А як Ви міняєте кут?
😂 я добавив пару панелей, які компенсують кут, і встановив жорстко, без зміни кута.
Це набагато простіше, чим встановлювати трекери, або ще щось придумувать...
@@Sergo350 поки ні як
В мене в таку погоду зараз на піку (10:00 - 13:30) мої два поля (загальна потужність 10кВт) дають приблизно 2500-2600 Ватт миттєвої потужності. UPD: доречі, одразу ставив панелі з підігрівом (від АКБ 12V)/ 10 хвилин - і ні снігу, ні льоду - навіть після потужної хуртовини, перед якою пройшов льодяний дощ!
А якщо хоч періодично виглядає сонечко, то і 6500! Заряджаю ДВА електромобіля БЕЗКОШТОВНО. Вже ДВА місяці, як не користуюся ЕЕ з мережі. Будинку та автівкам вистачає сонця! Ставте СЕС, це +++: 1) комфорт; 2) економія; 3) енергонезалежність в наші важкі часи!
Більшість цього не розуміє!
@@sparquss нажаль, так і є. І таке враження, що та ж сама більшість обрала для України популізм+невігластво, що врешті решт призвело до стану хаос+війна!
@@user-drive-ua популізм в Україні це стиль мислення))) На жаль
Все залежить від щільності хмар. Буває коли дощові хмари ідуть дуже низко кругом усе темніє і тоді генерація падає майже в 0. А в середньому ефективність панелей в хмарну погоду це 6% - 7%
так і є!! все залежить від погоди!!
Краще бути залежним вiд хмар, нiж вiд Ахметова
@@ThePamidor 1000%
@@ThePamidor так а я хіба сказав щось проти панелей? Просто поділився власним досвідом. Мене взагалі наше місцеве обленерго можна сказати змусили відмовитись від них, тепер входжу в зиму повністю на автономці, на свій страх і ризик.
@@Foresterrr89 Тоже не против, насколько вижу, окупаемость современной системы несколько лет, или ошибаюсь? если так, то сейчас это уже не роскошь, а выгодное вложение, 4грн за 1Квт это уже серьезная цена как для Украины, нужно думать как сэкономить
Генератор це механізм, який зношується від фізичної сили тертя це по перше, по друге його треба нагодувати недешевим пальним та мастилом, ну і ставити його за кілометр щоб не чути було, а ще поки він заведеться, ну і т. д. СЕС і тільки, можна ще вітрячок добавити))
Інколи людям затьмарює і вони не розуміють і не хочуть цього....
А як же аккумулятори, деградація... Вночі сонця немає. Коли буде блекаут, ні про які кофорти вже не буде мови. До того ж, жовтень це не найгірший місяць :)
@@ВикторГиль-ф2ф Бульба раз в рік родить, сонце днем лише світить, береза лише весною сік дає!!
То з Вашої риторики виходить:
Картоплю не садити
Сонце нафіг треба
березу зрізати)))
@@sparquss Якщо бажаєте, то робіть як хочете. Мені байдуже що ви будете різати. Головне байки про комфорт та незалежність не розповідайте.
@@ВикторГиль-ф2ф Я Вам не розповідаю як жити і що робити!!!
Люди мають право самі робити вибір що, як і за скільки та де!!!!
Тому і відео знімаю і розповідаю.
У мене кінець лінії, після мене нікого не має....перепади напруги постійні в межах 170-280 вольт+регулярні відключення!
Взнаю про відключення світла від сусіда, або з додатку від інвертора.
А те що до того згоріло 2 роутера за 20000грн., телевізор за 25 000 грн, холодильник за 25 000 грн.... це геть не про комфорт та можливість себе вільно почувати.... Як встановив СЕС я забув що це таке!!!
Але ж є категорія людей яка завжди знає краще за всіх!! Майже як новоявлення ))))
Це золотий пендель тим хто думає, ставити чи пронесе. В наступному році тариф ще піднімуть на 63%. А ціни на інвертори підскочуть. Зараз дно, треба брати.
😅😅😅😅
Всі рахують гроші)))
Там де їх не потрібно рахувати)))
Дякую за коментар!!
@@pikaz6759 я твоя непонемаю 😂😂😂😂😂😂
У тебе його уже не має....
Я пока своими 10квт панелей вытягиваю,чтоб не брать с розетки. Но вижу с недели надо идти в облэнэрго писать заяву на счётчик день-ночь.А скажите ваша электричка заряжается сугубо от сети я так понимаю? Сколько киловатт ей нужно взять с розетки,чтоб проехать 100км есть расчёт?
Діло ваше. Я б взяв на лічильник на ЗТ і щоб там був тариф день-ніч передбачений/запрограмований.
@@vadim2905 а что такое быват? Днём продаёш по 5 грн,а ночю берёш по 2 грн?
У тесли витрати 22 квт на 100км.
Тiтоки двi батарейки та двигун - 35 штук $)
@@GLX-zk5uy іііі !!!!
При умові електроопалення і сес просто обов'язковою є функція збросу лишньої електроенергії і теплоакумулятор з тенами. В сонячні дні ТА нагрівається, і потім декілька днів використовується та вода на гвс/опалення.
Дуже гарне рішення!! З часом планую теж так реалізувати 3 себе!!
@@sparquss в свому домі я саме таку систему реалізую ТА 2 тони, тени 12 квт які працюють тільки від лишньої електроенергії з сес (автоматика відстежує навантаження в будинку і за потреби відключає часть/всі тени, що б не перегрузити інвертор), дров'яний котел 40 квт на сильні морози і тепловий насос воздух/воздух який обігріває 50% будинку. Також в ТА мідний змієвік яким гріється вода для гвс, бойлера нема.
@@МаксШевченко-з8у Яку площу Ви будинку так обігріваєте?
@@sparquss потужний тепловий насос який працює до - 30 (воздух-воздух) опалює кухню-гостіни, коридор першого поверху, коридор другого поверху, це 55 кв, також якщо відкрити дверів в декількох комнатах першого поверху, отаплюєма площа збільшується до 80ти квадратів. На другому поверсі в дитячі інверторний кондиціонер (-15) який опалює 25 кв (при умові що на дворі не нище -8 градусів). Також перший поверх має для опалення теплий пол і радіатори від ТА, тому система є комбінована. Площа будинку 120 кв.
@@МаксШевченко-з8у гарно у Вас все зроблено!! Буду працювати над вдосконаленням своє системи! Дякую за відповідь!
Як на мої витрати будинку це мені буде вистачати з головою.В мене максимальне використання електроенергії до 0.5 кВт.Питання ,а скільки панелей у Вас стоїть і якої потужності?
У мене стоїть СЕС на 8 квт. Тобто інвертор+20 панелей. Ціна питання мені стала 6600 дол. На каналі є відео з більш детальним оглядом що ставив? Чому? І яка ціна. По моїм відео навіть самі зможете встановити! Переходьте на канал та переглядайте!
Какие панели стоят? Какой фирмы? И какой угол?
Панелі Raisen 400 black. Кут градусів 10.
Володимир вітаю!Віповім вам :варто ставити чи не варто?Варто купувати автомобіль чі не варто!?Так,воно все коштуе грошей але ми купуемо для свого комфорту!Маю електростанцію на 30кв.маю генератор на 5.5 кв.Маю інвертор малої потужності до 2кв. і це все складае для мене і моеї родини комфорт.Альтернатива мае бути звичайно якщо є на це кошти!
Підтримую Вашу позицію!!!
Дякую за коментар!
Чем хуже государство, тем менее зависимым от него надо быть
Нажаль так і є!!!
незалежність
@@OG-bu3ls 100%
дякую!
Дякую Вам за підтримку.
Знайомий контент. Десь я вже бачив щось подібне)
підкажете де?
Браво! Це більше про убийахмєтку. 🤩Абсолютно те саме, всім повідаю.
😂😂😂😂😂
Коментар для підтримки каналу 👍🤝
Дякую за підтримку
Я радію за Вас!
А які у вас панелі?
Risen 400
дякую!❤❤❤
Добрий день! Відео цікаве.
Питання такого плану. Я не знайшов інформації про кількість панелей, які у Вас встановлені
Встановлено Risen 400 full black, 20 шт.
Дякую за підтримку!
Шукайте сонячний калькулятор, щоб вирахувати кут падіння сонячних променів. А звідти кут установки панелів. Є 3 кути : літній, зимовий , середній
Дякую за інформацію!!!
Приветствую. Проблема в том, что солнечный свет может быть прямым, рассеянным, либо смесь в некотором соотношении от 0 до 100%. При этом это соотношение ещё и меняется по нескольку раз на день! (облачно-солнечно..).
Поэтому рекомендация "летний угол или зимний" это очень и очень "в среднем", мягко говоря.
Кратко: угол должен иметь возможность динамически меняться в течение дня, в зависимости от условий освещенности. От угла "смотрю прямо на солнце - до угла "смотрю в зенит". Поэтому лучше всего - солнечный трекер. В том числе и для автосброса снега зимой с панелей. Для этого угол должен меняться ещё и вплоть до угла "смотрю на горизонт" (панель отвесно, снег сходит).
@@SONYAHSOLAR Ага.Тільки трекер буде коштувати як та вся установка...
Ще до вторгнення(війни) купив свинцевий акб і інвертор для роботи, що виручили в перший блекаут.
Цього року була можливість на халяву купити 2 б/у палелі по 250 вт., і замовив інвертор гібридний з алі на 12 вольт 1кіловат.
Літом інтернет, відеонагляд, телевізор, зарядки телефонів і інструменту були підключені до тих панелей.
При блекауті зимою панелі точно вироблять якісь вати, коли включать електрику інвертор підзарядить акумулятор і того вистачить на якийсь мінімум.
При правильному підході СЕС можна зібрати самому відносно не дорого і теоретично окупність в моєму випадку 5 років.
Дякую за коментар та власний досвід!!
Теоретично можливо все "зліпити" за дешево, але щодо довгого використання я не був би таким оптимістом! Люди думають, "зібрав систему на 5-10кВт_ і ВСЕ !! типу на все життя, ага 🙂 Через десять років поступово реально "вбахати" потроху , але загалом теж достатньо коштів , то панелька "підсіла", то акуми не так тримають, то інвертор почав "вимахуватися" і т.д. Виробники заробляють, реклама, гарантії на папері, піар, гарні характеристики,ТІЛЬКИ купляй!!
@@Pol_Sen Вічного нічого не має. Кожний випадок потрібно розглядати окремо. Кілька років назад багато ставили під зелений тариф, а ціни на обладнання були зовсім інші. Зараз тариф для населення майже такий,як зелений.
@@Pol_Sen нажаль такого дуже багато!
@@ДмитроДмитро-д9ч
Так, і якість нового такого роду обладнання всеж таки раніше була вважаю якіснішею, а зараз при різніці ціни у 2-3 рази, характеристики усіх виробників однакові та суперові, тільки ,повторюся, купляй, віддай свої гроші, а якщо щось довго не пропрацювало-сам винен, неправильно користувався 🙂