Nastoletni azyl - jak z działaniami profilaktycznymi dotrzeć do młodych? - Angelika Friedrich

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 лип 2023
  • Myśląc o profilaktyce i interwencji anti-bullyingowej musimy brać pod uwagę występujące różnice w sposobach komunikacji. Jak komunikować się, aby trafić do pokolenia Z? Jaka jest tu specyfika słownictwa, czy znaczenie emotikonek? Jaka jest rola autentyczności w komunikacji?Jakie metody i narzędzia pozwalają skutecznie dotrzeć do młodzieży i pomóc im w trudnych sytuacjach? Na te i wiele innych pytań odpowiada Angelika Friedrich Działaczka społeczna, założycielka Nastoletniego Azylu i studentka psychologii na Wydziale Psychologii w Katowicach Uniwersytetu SWPS. W swoim wystąpieniu dzieli się również swoimi doświadczeniami z działalności Nastoletniego Azylu, inicjatywy która wspiera młodzież w potrzebie.
    Angelika Friedrich - Działaczka społeczna, założycielka Nastoletniego Azylu i studentka psychologii na Wydziale Psychologii w Katowicach Uniwersytetu SWPS. Współpracuje z naukowcami (przy RESQL - systemie pomagającym zapobiegać przemocy w szkołach), fundacjami, instytucjami, politykami i polityczkami (głównie przy Zespole Parlamentarnym ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży). Interesuje się psychiatrią dziecięcą i młodzieżową. Bierze udział w debatach i konferencjach dotyczących psychiatrii. Jest bohaterką książki Justyny Sucheckiej „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”.
    Spotkanie odbyło się podczas „II Dni OLWEUSA”, studenckiego wydarzenia naukowego o charakterze konferencji, dotyczącego bullyingu i przemocy rówieśniczej w szkołach, organizowane przez Koło Naukowe Badań Relacji Rówieśniczych i Bullyingu OLWEUS.
    Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: web.swps.pl/strefa-psyche
    #młodzież #komunikacja #pokolenieZ

КОМЕНТАРІ • 3

  • @OstraMalina
    @OstraMalina 10 місяців тому

    Przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego jako społeczeństwo pozwalamy się podzielić na generacje i do tego odgórnie nazwać wartości i naszą charakterystykę... Ja się na to nie zgadzam, chyba, że zostanę przekonana mocnymi argumentami. Czy na pewno taka kategoryzacja jest niezbędna do dobrego funkcjonowania psychicznego? Trzymam kciuki za magisterkę❤

    • @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
      @StrefaPsycheUniwersytetuSWPS  10 місяців тому +1

      Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią! Jednocześnie mamy nadzieję, że w takim przypadku nasze spotkanie będzie impulsem do własnych poszukiwań i zgłębiania tematu.

    • @OstraMalina
      @OstraMalina 10 місяців тому +1

      @@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Życzę powodzenia!