Psychologia przywództwa - Jacek Santorski

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 сер 2024
  • Interesujesz się zarządzaniem? Zajrzyj też na naszego bloga:
    www.swps.pl/st...
    Zapraszamy też do grupy na FB dedykowanej zarządzaniu: / strefazarzadzania
    Treści, które udostępniamy na tym kanale możesz słuchać również w formie podcastów na:
    - Spotify: open.spotify.c...
    - iTunes: podcasts.apple...
    - SoundCloud: / tracks
    - Lecton: lectonapp.com/...
    Kim jest autentyczny, angażujący lider i co go odróżnia od sprawnego menedżera? Dlaczego autorytarny styl zarządzania i folwarczne relacje w organizacjach ciągle mają się dobrze, jednak ich czas się kończy? Czy zastąpi je nowoczesny model przywództwa, a świat biznesu się przekona, że bez psychologii i „zarządzania sobą liderów” nie można budować efektywnych zespołów i konkurencyjnych firm? Na te i inne pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi z psychologiem biznesu Jackiem Santorskim, twórcą Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, który poprowadził wykład inaugurujący nowy projekt naszej uczelni - Strefę Zarządzania.
    To rozróżnienie staje się anachroniczne. Dziś, aby prowadzić firmy i zespoły dla biznesu, trzeba być i efektywnym biznesowo menedżerem, i budzącym naturalny autorytet liderem.
    „Dziś, aby być autorytetem, autentycznym liderem, trzeba być sobą. A żeby móc być sobą w roli lidera - trzeba być kimś” - często podkreśla Jacek Santorski.
    Związki psychologii przywództwa i biznesu są tematem wykładu, który zainauguruje projekt Strefa Zarządzania. Słuchacze przekonają się, że nowoczesne przywództwo to nie ciekawostka z poradników branżowych, lecz model zarządzania, którego wprowadzenie jest dla firm koniecznością. I to palącą, bo wraz z kryzysem 2007-2009 r. nastąpił zmierzch tzw. starej ekonomii i dotychczasowe style zarządzania nijak mają się do nowych realiów.
    Współczesny lider musi być „drapieżny” biznesowo i zarazem wrażliwy społecznie, co w równym stopniu dotyczy kobiet oraz mężczyzn. W pokryzysowym świecie liczą się zarówno przedsiębiorczość, jak i relacje, a dobry lider potrafi je budować. Potrafi także jednoczyć pracowników i budować morale zespołu w każdych warunkach.
    O prelegencie:
    Jacek Santorski - Profesor Honorowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi autorską Akademię Psychologii Przywództwa. Uznany autorytet w zakresie psychologii społecznej i biznesu. Założyciel - z Dominiką Kulczyk - Grupy Firm Doradczych Values. Autor wielu książek, między innymi „Miłość i Praca” i „Dobre Życie”.
    O projekcie:
    Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS to cykliczne, otwarte spotkania podczas, których przedsiębiorcy, menedżerowie średniego i wyższego szczebla, psychologowie biznesu, innowatorzy i liderzy zmian dzielą się wiedzą, zawodowym doświadczeniem i dobrymi praktykami.
    #psychologa #przywództwo #zarządzanie #biznes

КОМЕНТАРІ • 23

  • @psychologia-duchowosc-sztu3023
    @psychologia-duchowosc-sztu3023 3 роки тому +1

    Za tym wszystkim, o czym opowiada Jacek Santorski stoi jego ogromne doświadczenie. Dlatego jest bardzo wiarygodnym trenerem.

  • @marcinzbrojnik9766
    @marcinzbrojnik9766 5 років тому +2

    Super wykład :)

  • @michakowalski7236
    @michakowalski7236 4 роки тому +2

    Uczciwie, na temat.

  • @gwegrzynski
    @gwegrzynski 5 років тому +3

    Świetny wykład ;)

    • @StrefaZarzadzaniaUSWPS
      @StrefaZarzadzaniaUSWPS  5 років тому

      Dziękujemy, świetnie, że się spodobało. A jeśli można coś jeszcze polecić, to mamy na przykład w zanadrzu wykład o liderach ua-cam.com/video/iSBSLRpWGwE/v-deo.html i syntetyczny wywiad z Jackiem Santorskim ua-cam.com/video/JAbmBkPg6OI/v-deo.html

  • @Psychologianawynos
    @Psychologianawynos 4 роки тому +2

    Znakomity wykład. Koncepcje nadal aktualne. W wielu firmach niestety ciągle za mało zwraca się uwagę na zasadę 3E.

  • @olak6921
    @olak6921 6 років тому +1

    wstęp długi, czekam i czekam

    • @StrefaZarzadzaniaUSWPS
      @StrefaZarzadzaniaUSWPS  6 років тому

      Pan Jacek Santorski ma tendencję do budowania suspensu ;) Mamy nadzieję, że udało Ci się wysłuchać całości? :)

    • @magdastanczyk5446
      @magdastanczyk5446 6 років тому +2

      Jednak za dużo wtrąceń angielskich, trochę za dużo autoreklamy, mało spójne - rozczarowałam się niestety. A można było to poukładać inaczej :) trochę zmarnowany czas - szkoda

  • @KrystianKaczor
    @KrystianKaczor 7 років тому +11

    Akcja od 8:30

  • @leeaxe
    @leeaxe 6 років тому +1

    Różnice w pokoleniach są tak małe, że osoba która mówi o pokoleniu x, y, z czy jakieś nie wiadomo co jest od razu skreślona z moich zainteresowań. Panu więc podziękuję :-)

    • @StrefaZarzadzaniaUSWPS
      @StrefaZarzadzaniaUSWPS  6 років тому +16

      Uważasz więc, że np. zainteresowania, wiedza, edukacja czy nawet sposób wyrażania się, a co za tym idzie, formułowania myśli statystycznego 85-latka będą nieznacznie tylko różniły się od tych samych elementów u osoby mającej 40 i 15 lat i jedynym wyznacznikiem tej różnicy jest różnica wieku, a nie pokolenia - czyli dzisiejszy 15-latek będzie w wieku 85 lat wypowiadał się, myślał, wiedział i interesował się dokładnie tym samym co jego dziadek?

  • @bunin123
    @bunin123 3 роки тому

    Gdzie kupić ten audiobook

  • @smagar3590
    @smagar3590 4 роки тому +1

    Nic nie rozumiem

    • @StrefaZarzadzaniaUSWPS
      @StrefaZarzadzaniaUSWPS  4 роки тому

      Jeśli masz pytania do prowadzącego i poruszanego tematu, zachęcamy bezpośredni kontakt.

  • @piotrpiotr2637
    @piotrpiotr2637 2 роки тому +1

    No spoko nie wywyższaj się gościu że nie masz odpowiednich słuchaczy bo mnie coś takiego denerwuje. A chciałbym sobie spokojne przed snem posłuchać coś mądrego a nie że jesteś taki super że tylko dyrektorów będziesz szkolił a jak na sali jest takch mało to no trudno jakoś się przemęczysz. Ok słucham dalej ale serio zrobiłeś na mnie źle pierwsze wrażenie.

    • @StrefaZarzadzaniaUSWPS
      @StrefaZarzadzaniaUSWPS  2 роки тому

      Bardzo nam przykro, że takie odniosłeś wrażenie. Trudno nam się wypowiadać w imieniu naszego prelegenta - jednak wydaje nam się, że nie to miał na myśli. Jak Ci się podobał materiał? 😉

  • @kolorowejarmarki9597
    @kolorowejarmarki9597 3 роки тому +1

    Facet nie lubi Znachorów, bo są dla niego konkurencją. Oni czerpią wiedzę z innych źródeł, a on czerpie wiedzę z innych źródeł. Czy to znaczy,, że ma umysł zamknięty, przynajmniej częściowo ???? Bo na przykład ci Znachorzy mogą mieć pozytywne nastawienie do naukowców. Czyli mogą mieć umysł w 100 % otwarty

  • @alertkam
    @alertkam 5 років тому +3

    Im bardziej chcecie mądrze gadać tym więcej yyyyy aaaa yyyyy y yyyyy y yy y y y yy y y yy yyyyyy y yy y y y yaaaaaaaaaaa bo yyyyyyyyyyy masakra..... 1,03