Niestety wkradł się błąd. PGA2311 to nie jest tylko potencjometr elektroniczny, ponieważ również wzmacnia. Nawet producent okresla go jako "Digitally-Controlled Analog Volume Control. Wide Gain and Attenuation. Range: +31.5 dB to −95.5 dB with 0.5-dB Steps". Potencjometr, nawet ten elektroniczny tylko może tłumić sygnał. To oczywiście szczegół w kontekście całego, jak zawsze ciekawego odcinka.
Zastanawiam się, czy odcinek oglądać przy obiedzie, wieczorem, czy zostawić na czas zaraz przed snem. Odcinki pana Reduktora działają na mnie jak filmy z Czubówną jako lektorką. Eee, nie będę czekał, teraz sobie zerknę ;-).
Tak się składa, że od niedawna posiadam nowszą wersję tego wzmacniacza, czyli Evolution 2, i muszę przyznać, że jego brzmienie jest naprawdę bardzo dobre, a tym lepsze, im z lepszymi kolumnami i źródłem go połączymy. Wzmacniacz ten gra czysto i selektywnie, bez ziarnistych i metalicznych naleciałości znanych często z tanich wzmacniaczy. Ma mocny, rytmiczny bas i niezłą dynamikę. Gdy się go mocniej podkręci, dzięki sporej mocy nie traci równowagi i wrażenie muzyki na żywo jest bardzo sugestywne. Należy tylko zwrócić uwagę, by nie łączyć go ze zbyt jasno grającymi kolumnami, bo wówczas jego brzmienie może być nieco zbyt krzykliwe. Podobno ta starsza wersja jest nieco cieplejsza (jak Pan to opisuje), ale mniej szczegółowa. P.s. Modele Evolution 50 i Evolution 100, to przedstawiciele nowej serii z wciąż aktualnej oferty Creeka, która zastąpiła jakiś czas temu serię z której wywodzi się właśnie Creek Evo, natomiast Creek Evolution 2, to po prostu "poprawiona-zmieniona" wersja Creek Evo (czyli Evolution), w tej serii występował jeszcze mocniejszy model, Creek 5350 Evolution.
Mój kot zawsze skacze przed telewizorem za wskaźnikiem który używa pan aby pokazać widzowi coś na schematach 😂😂😂. Pozdrawiam i dziękuję za świetne (jak zawsze ) materiały 😎
Mam nowszy model A50, ma regulacje tonów i możliwość dołożenie płytki do gramofonu jak również tunera z przetwornikiem DAC. Brzmienie bardzo czyste i wyraźne. Średnica b czytelna. Do cichych odsłuchów idealny. Do jazzu i wokali super. Natomiast do ciężkiego grania faktycznie brakuje mu przysłowiowego mięsa. Co kto lubi. Cena znośna
Gdyby zawierał ten straszny ołów nadal spokojnie stał by na półce właściciela a tak trzeba było wydzielić do atmosfery dodatkowe CO na dostarczenie go do serwisu i z powrotem :]
Bardzo profesjonalny materiał, cieszę sie ze istnieją takie kanały jak ten i rs-elektronika bo to napędza takich ludzi jak ja do samorozwoju w dziedzinie elektroniki:) wielkie pozdrowienia 👍🏻
Gratulacje. Jeden z najlepszych odcinków jakie oglądałem, głównie za sprawą pokazanej naprawy, a w zasadzie sposobu diagnostyki i mierzenia sygnałów. Fajna robota. Na marginesie, ten wzmacniacz jest dla mnie synonimem "audiofilizmu". Sprzęt cenowo mocno przepłacony, jak za samą markę, a jakość widać...jak na obrazku. Wykonanie chińskie...cena europejska...plus brak dostępności schematów, bo przecież to cecha "audiofilskich" firm. Nie, nie kupiłbym tego.
Mam nadzieję, że trafi Ci sie kiedyś Advance Acoustic Xi 120 albo nowiutki Xi 1000. W Polsce dosyć mało znane piece ale we Francji albo w Niemczech, bardzo chwalone. Bardzo interesowałoby mnie Twoje zdanie na ich temat. Obecnie gram na tym pierwszym i jest naprawdę OK. Zamówiłem nowe głośniki i właśnie się zastanawiam nad tym dużym flagowcem albo np. nad tym Technics'em SU G700M2 Cena/jakoś dla Advance Acoustic jest moim zdaniem bezkonkurencyjna.
Ciekawi mnie w jaki sposob pracuje taki potencjometr elektroniczny. Rozumiem, ze nie jest to rozwiazanie w domenie cyfrowej DSP. Jak sie ma porownanie dzwieku z tradycyjnym potencjometrem mechanicznym napedzanym silnikiem?
40 watt w spoczynku. Miałem kiedyś pioneera w salonie pod kolumnami. Też brał podobną ilość prądu. Nie mogłem wytrzymać, że tyle energii bez sensu idzie w komin.
Ja boję się wzmacniaczy "nowszych". Moze miałem pecha. Kupiłem w 2007 roku drogi zestaw z podobnej pułki. Pograło to przez kilka lat w sumie może z 500 godzin, bo to nie jedyny sprzęt w domu. Wzmacniacz i CD niedawno padły. Okazały się nienaprawialne. A starsze jak grały, tak grają, raz na 5 lat jakiś drobny serwis.
4 роки тому+1
ha!!! Mam pomysł na kolejny odcinek :) Jak działa cyfrowy potencjometr? Chętnie bym posłuchał Pańskiego wykladu :)
Co się stało z pomiarami? To fajna część (moja ulubiona) Pana filmów. W tym modelu, chyba najbardziej uzasadniona, bo przecież CREEK nie podał jednoznacznie mocy.
@@grzegorzbrzeczyszykiewicz5397 samo lutowanie nie jest problematyczne gorzej ze znalezieniem przerwy a na marginesie dla majsterkowicza nie jest ale wiekszość ludzi nie ma czasu i ochoty na takie zabawy
Filmy z napraw do ewidentnie moja ulubiona seria. Świetny film. Czy mógł by Pan podesłać link do jakiegoś schematu takiego audio monitora bo bardzo mnie zainteresował ?
Cześć! Mam pytanie. Chciałem sobie dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową do komputera (teraz wszystko to DACi praktycznie) i podłączyć do zewnętrznego wzmacniacza przewodem minijack->2xrca. Czy mogę coś takiego zrobić bezpiecznie? Niestety wzmacniacz nie ma złącza cyfrowego, więc pozostaje mi tylko połączenie analogowe. Jeżeli nie da się podłączyć w ten sposób, to może polecicie jakąś kartę dźwiękową na usb do 400 zł. Z góry dzięki za pomoc.
Focusrite Scarlett Solo 2 lub 3. Wyjście na cinchach do wzmacniacza, a USB do komputera. Próbkowanie 192/24. Ja tak mam podłączony wzmacniacz z lat 80. do komputera i śmiga.
Panowie, nie same luty bezołowiowe są tu problemem tylko niskiej jakości PCB. Lut ołowiowy nie tłumaczy przerw między warstwami. Tak poza tym... Enkodery też się zużywają i uszkadzają, ale w takim przypadku przynajmniej wciąż kanały będą równo grały 🙃🙃🤣🙃🙃
Tak enkodery też się zużywają ale łatwiej dostać enkoder niż nietypowy potencjometr np. taki z odczepem do barwy dźwięku. Niskiej jakości płytki drukowane to norma w dzisiejszych czasach niestety.
Jak przestudiujesz budowę kilku różnych wzmacniaczy to zauważysz, że pewne rozwiązania układowe się powtarzają i będziesz szybciej rozpoznawał funkcje elementów patrząc na połączenia między nimi na płytce, niż znajdziesz schemat, przeanalizujesz go i odszukasz elementy po oznaczeniach. A jak znajdziesz jakiś specjalizowany układ scalony, to ściągasz z netu jego dokumentację i widzisz w niej spory kawałek schematu urządzenia, w którym go znalazłeś.
Odcinek wspaniały, bardzo dużo się nauczyłem, świetny ten audio-monitor. Moja ciekawość i wnikliwość czuje niedosyt, ponieważ nie było pomiarów a tak na nie liczyłem. Co do możliwości dołożenia pre-ampu gramofonowego to z podobną praktyką spotkałem się w innej brytyjskiej marce Cambridge Audio. Co do Creeka Evo to jego cena w 2006 roku to 2.500 zł jak dobrze pamiętam był ok 1/2 tańszy od serii Destiny , co jak na tamte czasy było przyzwoita ceną za bardzo dobrze brzmiący sprzęt. Pewnie taka cena była możliwa poprzez zlecenie produkcji w Chinach.
A ty wiesz? Wiesz co to jest prąd tętniący i jak sieje zakłóceniami na wrażliwe obwody w pobliżu? Drogę przepływu tego prądu trzeba skrócić do minimum bo inaczej tworzysz antenę. I proszę, tylko nie zaczynaj mi tu gadki o planowanym starzeniu produktu bo tędy już na skróty do płaskiej ziemii i chemtrails...
@@donmarciano1981 Drogi Panie, kondensatory elektrolityczne powinny być oddalone na w miare bezpieczną odległosć, od elementów ktore emitują ciepło. Jakie "sianie"? Co to oznacza? Czy masz na myśli interferencje czy też generowanie pól magnetycznych? Nie do końca rozumiem. Wiem natomiast, że kondensatory zwyczajnie wysychają, jeśli są w pobliżu źródeł ciepła. Uważasz, że prąd przemienny w układzie stopnia końcowego mocy jest w stanie: cokolwiek to znaczy: "siać"? Mak, groch, czy buraki? 🤔
@@hanskloss1282 Tak, czepiajmy się słówek, kiedy kończą się argumenty. Następna będzie ortografia. Umiejscowienie kondensatorów w takim miejscu to zło konieczne. Daje się wtedy jednostki 105C heavy duty. Jeśli ktoś chce zgłębić temat, to polecam wpisać w google: ripple current audio interference.
Bez przesady. Trywialna sprawa - elementarny IC Power Audio Amplifier, nawet mono, nawet używany, i gotowe. Ver #2: nada się dowolny OP AMP. Głośnik: dowolny ze starego radia lub tv, nawet z komputera, od biedy piezzo przetwornik też zadziała z sygnałem 1kHz
Oscyloskopy cyfrowe, wektoroskopy, analizatory.... a stary dobry "szukacz sygnału" dalej daje radę. Aż dziwne, że każdy sobie sam składa, że żaden producent sprzętu pomiarowego nie oferuje gotowca..
Ciekawe, że użyli opampów z wejściami na fetach w konfiguracji odwracającej a w roli wtórników napięcia - bipolarnych. Bardziej logiczna wydaje mi się odwrotna konfiguracja.
@Tomasz Wojciechowski Mój jakiś czas temu miał robiony przegląd ale żadnych problemów z płytą lub ścieżkami nie zaobserwowałem. Było kilka "zimnych" do przelutowania ale nic strasznego. A modele EVO i nowszy EVO2 to jedne z lepiej brzmiących "angoli" w przyzwoitej cenie dostępnych na rynku wtórnym.
Żeby jeszcze brzmienie przekładało się na wygląd , Niestety bardzo dobrze brzmiące wzmacniacze nie zawsze bardzo dobrze wyglądają . Ile to razy chciało się mieć dobrze brzmiący wzmacniacz ..... Gdy czasem ktoś mówi , śmieszne wzmacniacze ,to już wiadomo o jaką firmę chodzi .
Jakaś nowość - obrzydliwe kondensatory w torze audio, mało tego - elektrolity, mnóstwo elektrolitów w torze audio a dźwięk mimo tego aż tak dobry....!! Budowa przedwzmacniaczy prosta - na scalakach - trudno odnaleźć pochwały takiego rozwiązania w poprzednich odcinkach. Płytka zaprojektowana bardzo ładnie, wykonanie i rozkład elementów bardzo przejrzysty tylko tragicznie wykonany laminat no i problem spoiwa lub temp. fabrycznego lutowania. Zabrakło pomiarów, testów i wyników mocy RMS.... dlaczego?!?
To po co oglądasz ten kanał ? Czytaj sobie nowe czasopisma "audiofilskie "i kupuj nowe sprzęty za tysiące czy nawet 10 tysięcy PLN . Przecież dawniej robiono same crapy a dziś wymyślono dźwięk na nowo i dopiero teraz można nim się "delektować "
Miło, że dzieli się Pan wiedzą. Jeden z niewielu kanałów, gdzie nie przewijam reklam 👍
Niestety wkradł się błąd. PGA2311 to nie jest tylko potencjometr elektroniczny, ponieważ również wzmacnia. Nawet producent okresla go jako "Digitally-Controlled Analog Volume Control. Wide Gain and Attenuation. Range: +31.5 dB to −95.5 dB with 0.5-dB Steps". Potencjometr, nawet ten elektroniczny tylko może tłumić sygnał. To oczywiście szczegół w kontekście całego, jak zawsze ciekawego odcinka.
Zastanawiam się, czy odcinek oglądać przy obiedzie, wieczorem, czy zostawić na czas zaraz przed snem. Odcinki pana Reduktora działają na mnie jak filmy z Czubówną jako lektorką. Eee, nie będę czekał, teraz sobie zerknę ;-).
@@private8686 Ja z szacunku w garniturze oglądam.
@@private8686 A ja się wykąpałem :)
A Ja żonę wysłałem do koleżanki 😁 hehe
Postanowiłem obejrzeć jak kończyłem pić drinka.
Przed snem polecam.
Super patent z tym wzmacniaczykiem do pomiarów :)
Dokładnie, tak banalne rozwiązanie a jak bardzo ułatwia pracę.
Można poprostu użyć oscyloskopu
@@droid_bojowy wiesz może jak zrobić coś takiego? Bo chciałbym zrobić
Tak się składa, że od niedawna posiadam nowszą wersję tego wzmacniacza, czyli Evolution 2, i muszę przyznać, że jego brzmienie jest naprawdę bardzo dobre, a tym lepsze, im z lepszymi kolumnami i źródłem go połączymy. Wzmacniacz ten gra czysto i selektywnie, bez ziarnistych i metalicznych naleciałości znanych często z tanich wzmacniaczy. Ma mocny, rytmiczny bas i niezłą dynamikę. Gdy się go mocniej podkręci, dzięki sporej mocy nie traci równowagi i wrażenie muzyki na żywo jest bardzo sugestywne. Należy tylko zwrócić uwagę, by nie łączyć go ze zbyt jasno grającymi kolumnami, bo wówczas jego brzmienie może być nieco zbyt krzykliwe. Podobno ta starsza wersja jest nieco cieplejsza (jak Pan to opisuje), ale mniej szczegółowa. P.s. Modele Evolution 50 i Evolution 100, to przedstawiciele nowej serii z wciąż aktualnej oferty Creeka, która zastąpiła jakiś czas temu serię z której wywodzi się właśnie Creek Evo, natomiast Creek Evolution 2, to po prostu "poprawiona-zmieniona" wersja Creek Evo (czyli Evolution), w tej serii występował jeszcze mocniejszy model, Creek 5350 Evolution.
Mój kot zawsze skacze przed telewizorem za wskaźnikiem który używa pan aby pokazać widzowi coś na schematach
😂😂😂.
Pozdrawiam i dziękuję za świetne
(jak zawsze ) materiały 😎
interesujacy odcinek i ciekawy sprzet. Bardzo fajne urzadzenie do szukania sygnału
Mam nowszy model A50, ma regulacje tonów i możliwość dołożenie płytki do gramofonu jak również tunera z przetwornikiem DAC. Brzmienie bardzo czyste i wyraźne. Średnica b czytelna. Do cichych odsłuchów idealny. Do jazzu i wokali super. Natomiast do ciężkiego grania faktycznie brakuje mu przysłowiowego mięsa. Co kto lubi. Cena znośna
Gdyby zawierał ten straszny ołów nadal spokojnie stał by na półce właściciela a tak trzeba było wydzielić do atmosfery dodatkowe CO na dostarczenie go do serwisu i z powrotem :]
Pieprzyć to całe "eko".
Dziękuj za to ekoterrorystom :)
wyobraz sobie ze pozniej masz go w miesku ktore jesz.
@@grzegorzbrzeczyszykiewicz5397 kto ci nagadał takich takich bzdur???
@@peterh6023 na studiach?
Bardzo profesjonalny materiał, cieszę sie ze istnieją takie kanały jak ten i rs-elektronika bo to napędza takich ludzi jak ja do samorozwoju w dziedzinie elektroniki:) wielkie pozdrowienia 👍🏻
przez parę dni miałem okazje słuchać grundiga na sercach germanowych z lat 70 i powiem szczerze to było coś pięknego.
genialny odcinek - bardzo dużo szczegółów i to mi się podoba :D
a czy do testu tym wzmacniaczykiem to creek był uruchomiony?
Co z Panem Markiem z Oxfordu ?
Gratulacje. Jeden z najlepszych odcinków jakie oglądałem, głównie za sprawą pokazanej naprawy, a w zasadzie sposobu diagnostyki i mierzenia sygnałów. Fajna robota. Na marginesie, ten wzmacniacz jest dla mnie synonimem "audiofilizmu". Sprzęt cenowo mocno przepłacony, jak za samą markę, a jakość widać...jak na obrazku. Wykonanie chińskie...cena europejska...plus brak dostępności schematów, bo przecież to cecha "audiofilskich" firm. Nie, nie kupiłbym tego.
Mam nadzieję, że trafi Ci sie kiedyś Advance Acoustic Xi 120 albo nowiutki Xi 1000.
W Polsce dosyć mało znane piece ale we Francji albo w Niemczech, bardzo chwalone.
Bardzo interesowałoby mnie Twoje zdanie na ich temat.
Obecnie gram na tym pierwszym i jest naprawdę OK.
Zamówiłem nowe głośniki i właśnie się zastanawiam nad tym dużym flagowcem albo np. nad tym Technics'em SU G700M2
Cena/jakoś dla Advance Acoustic jest moim zdaniem bezkonkurencyjna.
Zastanawia mnie czemu ma służyć podwójna para różnicowa? Taka symetryzacja dla samej zasady? Czy ma to jakieś zalety?
Czy kiedykolwiek naprawiałeś coś z linii Fine Arts Grundiga? Ciekawy jestem co myślisz o ich konstrukcjach.
EVO to w skróci evolution. Pewno to ten sam model, tylko produkowany w innym okresie/fabryce została lekko zmieniona nazwa (lub to lifting nazwy).
Panie Reduktorze dzięki : )
Po raz kolejny mam poczucie, że oglądam Jemesa Bonda na tropie przestepstwa. Odcinek trzyma w napięciu (dosłownie) do samego końca. Gratulacje!
Ciekawi mnie w jaki sposob pracuje taki potencjometr elektroniczny. Rozumiem, ze nie jest to rozwiazanie w domenie cyfrowej DSP. Jak sie ma porownanie dzwieku z tradycyjnym potencjometrem mechanicznym napedzanym silnikiem?
Witam, jak moge sie z. Panem skontaktować ?
40 watt w spoczynku. Miałem kiedyś pioneera w salonie pod kolumnami. Też brał podobną ilość prądu. Nie mogłem wytrzymać, że tyle energii bez sensu idzie w komin.
Na szczęście Creek ma mechaniczny wyłącznik.
Cześć, chciałbym się spytać czy tylko unitra/diora robiła magnetofony typu szuflada?
Pan Krzysztof, bawi i uczy :)
Ja boję się wzmacniaczy "nowszych". Moze miałem pecha. Kupiłem w 2007 roku drogi zestaw z podobnej pułki. Pograło to przez kilka lat w sumie może z 500 godzin, bo to nie jedyny sprzęt w domu. Wzmacniacz i CD niedawno padły. Okazały się nienaprawialne. A starsze jak grały, tak grają, raz na 5 lat jakiś drobny serwis.
ha!!! Mam pomysł na kolejny odcinek :) Jak działa cyfrowy potencjometr? Chętnie bym posłuchał Pańskiego wykladu :)
Miałem Creek'a Evo 2 - grał razem z kolumienkami Epos m12.2 i było to fajne brzmienie. Fajnie też zagrał z kolumnami Harbeth Monitor 30.1.
Co się stało z pomiarami? To fajna część (moja ulubiona) Pana filmów. W tym modelu, chyba najbardziej uzasadniona, bo przecież CREEK nie podał jednoznacznie mocy.
te luty bez olowiu w nowszych wzmacniaczach to jest tragedia starszy wzmacniacz dłuzej bedzie gral niz nowy ze sklepu
jak sie umie lutowac to naprawde nie jest problem
@@grzegorzbrzeczyszykiewicz5397 samo lutowanie nie jest problematyczne gorzej ze znalezieniem przerwy a na marginesie dla majsterkowicza nie jest ale wiekszość ludzi nie ma czasu i ochoty na takie zabawy
@@R.Rumian a no
Creek'i wszystkie brzmią dobrze
Filmy z napraw do ewidentnie moja ulubiona seria. Świetny film. Czy mógł by Pan podesłać link do jakiegoś schematu takiego audio monitora bo bardzo mnie zainteresował ?
ten monitor sygnalu to naprawde dobry pomysl :))
Ile mniej więcej kosztuje taka naprawa?
Cześć! Mam pytanie. Chciałem sobie dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową do komputera (teraz wszystko to DACi praktycznie) i podłączyć do zewnętrznego wzmacniacza przewodem minijack->2xrca. Czy mogę coś takiego zrobić bezpiecznie? Niestety wzmacniacz nie ma złącza cyfrowego, więc pozostaje mi tylko połączenie analogowe. Jeżeli nie da się podłączyć w ten sposób, to może polecicie jakąś kartę dźwiękową na usb do 400 zł. Z góry dzięki za pomoc.
Focusrite Scarlett Solo 2 lub 3. Wyjście na cinchach do wzmacniacza, a USB do komputera. Próbkowanie 192/24. Ja tak mam podłączony wzmacniacz z lat 80. do komputera i śmiga.
Panowie, nie same luty bezołowiowe są tu problemem tylko niskiej jakości PCB. Lut ołowiowy nie tłumaczy przerw między warstwami. Tak poza tym... Enkodery też się zużywają i uszkadzają, ale w takim przypadku przynajmniej wciąż kanały będą równo grały 🙃🙃🤣🙃🙃
Tak enkodery też się zużywają ale łatwiej dostać enkoder niż nietypowy potencjometr np. taki z odczepem do barwy dźwięku. Niskiej jakości płytki drukowane to norma w dzisiejszych czasach niestety.
Naprawy są najlepsze !
Dlaczego niebyło pomiarów? ile ma rms ciekawe.
Też jestem ciekaw pomiarów.
dwa razy 75 Wat przy 8 ohm wysterowane dwa kanały, i 2x130 Wat przy 4 ohm
No i znów naprawa udana😉
Czesc, czy ciezko jest naprawiac takie rzeczy bez schematu? POzdrawiam
Jak przestudiujesz budowę kilku różnych wzmacniaczy to zauważysz, że pewne rozwiązania układowe się powtarzają i będziesz szybciej rozpoznawał funkcje elementów patrząc na połączenia między nimi na płytce, niż znajdziesz schemat, przeanalizujesz go i odszukasz elementy po oznaczeniach. A jak znajdziesz jakiś specjalizowany układ scalony, to ściągasz z netu jego dokumentację i widzisz w niej spory kawałek schematu urządzenia, w którym go znalazłeś.
Odcinek wspaniały, bardzo dużo się nauczyłem, świetny ten audio-monitor. Moja ciekawość i wnikliwość czuje niedosyt, ponieważ nie było pomiarów a tak na nie liczyłem. Co do możliwości dołożenia pre-ampu gramofonowego to z podobną praktyką spotkałem się w innej brytyjskiej marce Cambridge Audio. Co do Creeka Evo to jego cena w 2006 roku to 2.500 zł jak dobrze pamiętam był ok 1/2 tańszy od serii Destiny , co jak na tamte czasy było przyzwoita ceną za bardzo dobrze brzmiący sprzęt. Pewnie taka cena była możliwa poprzez zlecenie produkcji w Chinach.
Angielski pacjent , konstrukcja niezła, wykonanie kiepskie
Elektrolit obok radiatora, brawo!! :)
Chciałeś elektrolit metr od stabilizatora?
@@donmarciano1981 Jak nie wiesz o co chodzi, to proszę, nie wypowiadaj się.
A ty wiesz? Wiesz co to jest prąd tętniący i jak sieje zakłóceniami na wrażliwe obwody w pobliżu? Drogę przepływu tego prądu trzeba skrócić do minimum bo inaczej tworzysz antenę. I proszę, tylko nie zaczynaj mi tu gadki o planowanym starzeniu produktu bo tędy już na skróty do płaskiej ziemii i chemtrails...
@@donmarciano1981 Drogi Panie, kondensatory elektrolityczne powinny być oddalone na w miare bezpieczną odległosć, od elementów ktore emitują ciepło. Jakie "sianie"? Co to oznacza? Czy masz na myśli interferencje czy też generowanie pól magnetycznych? Nie do końca rozumiem. Wiem natomiast, że kondensatory zwyczajnie wysychają, jeśli są w pobliżu źródeł ciepła. Uważasz, że prąd przemienny w układzie stopnia końcowego mocy jest w stanie: cokolwiek to znaczy: "siać"? Mak, groch, czy buraki? 🤔
@@hanskloss1282 Tak, czepiajmy się słówek, kiedy kończą się argumenty. Następna będzie ortografia. Umiejscowienie kondensatorów w takim miejscu to zło konieczne. Daje się wtedy jednostki 105C heavy duty. Jeśli ktoś chce zgłębić temat, to polecam wpisać w google: ripple current audio interference.
Kiedys zamiast takiego audio monitora uzywalem pojedynczej sluchawki, zakonczonej igla
Prośba o podawanie cen naprawy.
Hej może jakiś odcinek o firmie Fiio?
No ale jak to? Ani słowa w portfolio o kultowym 4330?
Panowie, która wersja jest lepsza, Evo, czy Evo 2, i dlaczego?
Może zrobi Pan jakiś mały tutorial jak samemu wykonać taki audio monitor :)
Bez przesady.
Trywialna sprawa - elementarny IC Power Audio Amplifier, nawet mono, nawet używany, i gotowe.
Ver #2: nada się dowolny OP AMP.
Głośnik: dowolny ze starego radia lub tv, nawet z komputera, od biedy piezzo przetwornik też zadziała z sygnałem 1kHz
Z Pana odcinków można się więcej nauczyć niż z 5-cio letniego technikum.
Oscyloskopy cyfrowe, wektoroskopy, analizatory.... a stary dobry "szukacz sygnału" dalej daje radę. Aż dziwne, że każdy sobie sam składa, że żaden producent sprzętu pomiarowego nie oferuje gotowca..
Chłopaki a macie może jakiś schemacik żeby sobie takie urządzenie zbudował :D
był na odcinku wystarczy dać pause i zrobić zrzut ekranu
@@adix7826 Wartości elementów są mało czytelne Sherlocku.
@@piotr86 Radioelektronik 12/2005 strona 19. Się trochę wysilisz to znajdziesz w internecie skan tego numeru.
Jak zawsze znakomity materiał 👍
Proponuję nowy temat DIY: powerbank na superkondensatorach.
Ciekawe, że użyli opampów z wejściami na fetach w konfiguracji odwracającej a w roli wtórników napięcia - bipolarnych. Bardziej logiczna wydaje mi się odwrotna konfiguracja.
👍😎😁
Jak to jest że zaglądam tu o 16.03 i już 55 wyswietleń ? :)
Bylem szczesliwym posiadaczem tego modelu
Posiadam tego EVO i moim zdaniem to bardzo dobry wzmacniacz.
Zgadzam się
@Tomasz Wojciechowski Mój jakiś czas temu miał robiony przegląd ale żadnych problemów z płytą lub ścieżkami nie zaobserwowałem. Było kilka "zimnych" do przelutowania ale nic strasznego. A modele EVO i nowszy EVO2 to jedne z lepiej brzmiących "angoli" w przyzwoitej cenie dostępnych na rynku wtórnym.
Żeby jeszcze brzmienie przekładało się na wygląd , Niestety bardzo dobrze brzmiące wzmacniacze nie zawsze bardzo dobrze wyglądają . Ile to razy chciało się mieć dobrze brzmiący wzmacniacz ..... Gdy czasem ktoś mówi , śmieszne wzmacniacze ,to już wiadomo o jaką firmę chodzi .
fajna karta dźwiękowa, ale ja już mam zintegrowaną i mi starcza
Jakaś nowość - obrzydliwe kondensatory w torze audio, mało tego - elektrolity, mnóstwo elektrolitów w torze audio a dźwięk mimo tego aż tak dobry....!! Budowa przedwzmacniaczy prosta - na scalakach - trudno odnaleźć pochwały takiego rozwiązania w poprzednich odcinkach.
Płytka zaprojektowana bardzo ładnie, wykonanie i rozkład elementów bardzo przejrzysty tylko tragicznie wykonany laminat no i problem spoiwa lub temp. fabrycznego lutowania.
Zabrakło pomiarów, testów i wyników mocy RMS.... dlaczego?!?
To jest nic innego jak szukacz sygnału.
Pozdrawiam
w końcu coś względnie nowego. bokiem mi wychodzi ten stary złom
To po co oglądasz ten kanał ?
Czytaj sobie nowe czasopisma "audiofilskie "i kupuj nowe sprzęty za tysiące czy nawet 10 tysięcy PLN .
Przecież dawniej robiono same crapy a dziś wymyślono dźwięk na nowo i dopiero teraz można nim się "delektować "
Chińskie eko... Creep? Naprawdę jedyne oznaczenie kraju pochodzenia to tylko to na froncie, które tak na prawdę nic nie mówi?
Jebać facebooka
Korekta barwy jest moim zdaniem zbędna. Te układy tylko degradują dźwięk.