Ergonomiczny magazyn - o co w tym chodzi?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 сер 2024
  • 🚛 📦 Logistyka magazynowa i transport międzynarodowy - omega-pilzno.com.pl/
    Ergonomia pracy w magazynie to kompleksowe zagadnienie, które wpływa zarówno na wydajność obiektu, jak i dobrostan, zdrowie oraz wygodę pracowników. Kluczowe znaczenie ma dla niej przede wszystkim dostosowywanie środowiska pracy do potrzeb ludzi. Decydującą rolę odgrywają też elementy, takie jak sposób wykonywania pracy, podnoszenia ciężarów czy przemieszczania się po obiekcie.
    Najnowszy odcinek Na Palecie zwraca szczególną uwagę na ergonomię pracy w magazynie.
    *
    Na Palecie to kanał UA-cam prowadzony przez firmę Omega Pilzno - jednego z największych operatorów logistycznych w Polsce. Poprzez nasze filmy chcemy pokazać jak kluczowe w prowadzeniu działalności jest skupienie się na udoskonalaniu i optymalizacji produkcji towarów, ale także odpowiedni dobór partnera do obsługi logistycznej. Kanał skierowany jest przede wszystkim do osób pracujących w branży TSL lub w działach logistycznych. Nasze filmy mogą jednak zainteresować także kierowców zawodowych czy osoby ciekawe organizacji procesów produkcyjnych i logistycznych w przedsiębiorstwach.
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 14

  • @kojocisco
    @kojocisco 10 місяців тому +3

    W niektórych nawet ogromnych firmach nadal nie słyszeli słowa ergonomia. Przykładowo FM Logistic. Każą ludziom stać przez 8-12h przy stołach żeby oklejać kartony cenówkami. Bo uwaga jest zasada że NIE WOLNO SIEDZIEĆ! Raz zapytałem dlaczego - bo tak. Ale to nie ważne bo to przecież tylko wygoda pracownika, więc mało istotne. Ale przykładowo ciągłe problemy ze skanerami(raczej z siecią i działaniem wms) to już realne straty dla firmy ale ci na górze potrafią lepiej w excell;) Nie spodziewałem się aż takiego syfu w tak wielkiej firmie. Z drugiej strony, jak już gdzieś usłyszeli o ergonomii to zapominają zapytać u źródła czyli pracowników. Marketing bierze górę i firma się chwali, że ma super nowoczesne wózki.... które non stop się psują albo nie koniecznie się sprawdzają w specyfice danego magazynu. Dźwiganie palet hahahah. Ktoś słyszał o kanapkach? To są ręcznie piętrowane palety. Paleta warstwa/2/3 towaru, kolejna paleta itd. To co pan prezenter opowiada to jest śmiech na sali bo normalnie ludzie wrzucają palety tak wysoko jak trzeba. Czasem zlecenia są tak głupie, że fizycznie nawet w 2 osoby się nie da. Pewnie, zawsze ktoś może widlakiem pomóc ale jak ktoś nie kuma, ta praca jest wykonywana na czas...
    P.S. Jazda na wysokim składzie w kasku niestety chyba jednak przebija skalę. Więc wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

    • @napalecie
      @napalecie  10 місяців тому

      Dziękujemy za wyczerpujący komentarz. Ergonomia w magazynie to jest pewien standard, do którego firmy powinny dążyć i o tym jest nasz film. Pozdrawiamy serdecznie 🙂

  • @ireneuszwyka1346
    @ireneuszwyka1346 11 місяців тому

    Super odcinek.

  • @TiTuSoieskY
    @TiTuSoieskY 11 місяців тому +2

    2:20 Grzie takie buty robocze można kupić?

  • @ostersky1713
    @ostersky1713 9 місяців тому +1

    Wózkowemu? To jest operator a nie żaden wózkowy...

  • @metalkrk
    @metalkrk 10 місяців тому +1

    A dlaczego kobiety maja nizsze normy noszenia ciezarow? Gdzie rownouprawnienie i parytety?

  • @RL-fl3qy
    @RL-fl3qy 11 місяців тому +2

    Proszę zwrócić uwagę pracownikom odpowiedzialnym za obiekty że zatkane odpływy wody opadowej znacznie obciążają konstrukcję dachu. Na filmie widać wyraźnie kałuże.

    • @RL-fl3qy
      @RL-fl3qy 11 місяців тому

      Ale film jak zawsze na wysokim poziomie 😊

    • @kojocisco
      @kojocisco 10 місяців тому

      Kolego, odwiedź kilka nowych hal to zobaczysz. To jest norma że ciągle kapie póki wszystkiego nie połatają.

  • @kociki5911
    @kociki5911 11 місяців тому

    Prawne rozdzielenie ile może podnosić mężczyzna a ile kobieta w pracy to moim zdaniem trochę nieporozumienie. Nie każdy facet da radę napierać takie ciężary a i nie każda kobieta to chudzinka co nosi mało.
    Myślę, że wyrównanie tego do tych niższych wartości i zmuszenie do korzystania z narzędzi pomocniczych by sporo pomogło pracownikiom.
    Nikt dorywczo nie szarpie 50kg z uśmiechem na ustach

    • @kojocisco
      @kojocisco 10 місяців тому

      Równouprawnienie, mówi to coś Panu? ;)

    • @kociki5911
      @kociki5911 10 місяців тому

      @@kojocisco równouprawnienie tylko jak jedni więcej a drudzy mniej, tak jest równo

    • @napalecie
      @napalecie  10 місяців тому

      Wiadomo, że ludzie są różni i mają różne możliwości fizyczne. W naszym odczuciu wygląda to tak, że normy i standardy odnoszą się do pewnych statystycznych cech, stąd takie a nie inne podejście do reguł dotyczących podnoszenia ciężaru w pracy. Ale może warto, żeby ktoś zastanowił się jeszcze nad tymi przepisami? Pozdrawiamy serdecznie 🙂