Sziasztok! Nagyon szépen köszönjük a videót! Számomra tényleg öröm látni az ilyen jellegű munkákat! Ezekben van a legtöbb kihívás, hiszen a szerkezet és a körülmények adottak! Ezekhez kell igazodni és kitalálni a megoldásokat! Én is ezeknél a munkáknál tanulok ezt - azt menet közben. Amit én tanultam a lemez fedésnél, hogy nem mindegy a tetőfóla minősége, mert nem mindegyik bírja a 90 - 100 fokot nyáron a lemezfedés alatt hosszú távon. Én is utánajártam, hogy melyik típusú tetőfólia bírja ezt a hőmérsékletet! Amit még alkalmazni szoktam, az az 5 x 5 -ös ellenléc, hogy a forró levegő a lemezfedés alatt minél hamarabb el tudjon távozni, így nagyobb a be és kiszellőzés! Szerintem a lezárófésű is működhet így, de én most már profilszivacsokat használok alulra, és felülre is! Alulra ereszszegély lemezt szoktam tenni a trapézlemez alá is ( a trapézlemez saját gyártását ), így az esővíz könnyebben belekerül! Ezeket én is a munkák során " szedtem magamra " ! 😁😁😁 Mégegyszer köszönjük a videót, és gratulálok a csapatnak! További sikereket kívánok!
Nagyon köszönjük az újabb tényleg profi videót és munkát! Élmény nézni és hallgatni ahogy minden apró lépést elmagyarázva gyakorlatilag átadod a tudásodat mindenkinek,szuper jófej srác vagy,gratulálok neked-nektek! További jó munkát nektek!!
Üdv. OSB-re direktben nem ajánlom. Mindig kell ellenléc, tetőléc, különben nem tud kiszellőzni. A hő miatt 5x5-ös ellenléc kell. (Amúgy is régóta ez a szabványos minimum.)
Szia ÁB. A folia kivezetést ilyenkor hova vezetitek?Ugy latom a lambéria mögött maradt? A kicsapodo kondenzviz ilyenkor hova csurog?Nem szoktatok bele vezetni a csatornaba a fóliát?. Köszi a választ... Jó kis video lett ez is.
Szia! A fólia A cseppentőlemezre érkezik, ami kiengedi a vizet, azt a keveset ami nem a héjazat alatt kicsapódik, megjelenik. A fóliát mi nem szoktuk túllógatni, vége rá van lapolva és ragasztva a lemezre, az elegendő. Köszönöm a kérdést, üdv, ÁB
Szia, könnyűszerkezetes tetőt akarok a kerti sufnira és úgy gondoltam szarufákra OSB, erre egy párazáró fólia majd direktben egy trapéz lemez jönne rá. Mi a véleményed jó lenne?
Sziasztok! Csak egy technikai kérdés, mert én is trapézlemez fedést szeretnék egy műhelyre. Nem 5 cm stafni szükséges ellenlécnek? Sima cserépfedésnél is mindenhol ezt fújják. Trapézlemeznél a melegedés miatt még jobban ezt mondják hogy kell az 5cm. Máskülönben a fólia hamarabb tönkre megy. Nem kötözködésből írom. Nektek mi a gyakorlati tapasztalatatok? Én is használjak ellenlécnek sima cseréplécet?
Ha még oldható a teljes átszellőztetés (alul és felül is rovar rács pl.) akkor elég a léc is. Cserépnél felül csak szellőző cserép van ezért az 5 centi, bár én már hallottam 7.5 ről is. Lassan dupla gerendát kell majd tenni😂.
Évek óta min. 5x5 cm az előírás. Amúgy szarufa hossza és dőlésszöge határozza meg az ellenléc "magasságát". Nem hallomásból, hanem szabvány alapján van oda tervezve normális esetben.😉
Szia Péter, a kérdésem az h a trapézlemezbe miert a legalacsonyabb pontba hajtjatok be a gumigyurus csavart, azt nem ugy szoktak h a trapéz csúcsára? Nyilvan lelkes követőd vagyok sok eve nem kötekedni szeretnék csupan ilyen munka elott allok es erdekel a véleményed. Köszönöm
Szia. Ott fekszik rá a lécezésre. Ha fent csavaroznád,akkor valószínüleg behorpadna a lemez,illetve nem is tartaná úgy az anyagot. Felső részbe csak fűzőcsavart szoktak rakni.
Nagyon dícséretes hogy kipróbáltátok a csatornát. A lemez csavarozási rendjét nem értem teljesen van ahol a "púpon" csavaroztatok és van ahol s "gödörben". Ez mitől függ? Én magamtól púpon csavaroznék hiszen a gödörben hömpölyög a víz.
Előírás szerint van csavar a rögzítéshez ( fához és vashoz) ami hosszabb. Ezt használják a "gödörbe"😉 és van fűző csavar a a táblák találkozásának egymáshoz rögzítéséhez ami rövidebb és sűrűbb menetű, ezt kell a "púpba" csavarni.
Egyes tetőfedők véleménye szerint a pupon keresztül kell rögziteni a lemez szerkezetét a léchez, mert itt a legkisebb a tömités vizátszivárgó terhelése. Ide kerül a hosszú csavar, és a lemez széleken a rövid fűző csavar is. A gödörben a viz potencális lyuk nélkül végig tud folyni. Ha a trapézlemez viszont keritésként függőlegesen kerül felhasználásra akkor a gödörben kell rögziteni a lemez szerkezetér mert az fixen fogja a zártszelvény tartókhoz. A fix pont a "szellők" két oldalól történő rángatását akadályozza meg. Olyan helyeken viszont a fűzőcsavarhoz hasonló de acél rögzitő csavarokat használnak. Nagyobb a furó része rövidebb a menete. A tetőre és a keritésre kerülő trapézlemez völgy hullám aránya teljesen más. Keritésnél hosszú hegy rövid völgy mig tetőnél hosszú völgy rövid hegy arány kerül kialakitásra. A négyzetméterenkénti 5-7 rögzités szinte mindegyik gyártó ajánlja.
Elvileg nincs. Mert ugye pont azért van a tetőfólia, hogy a kondenzvízet levezesse. De, ha kasírozott lemezt raksz fel a fólia fölé, nem csinálsz rosszat. Üdv. Egy tetőfedő.
Szia! Szerintem felment egyszer a rendszer, aztán túldobta a vizet, majd le kellett szedni és újra feltenni. Azt hiszem ez lehetett a sorrend, de sajnos nem vagyok benne biztos, annyi szent, hogy volt huza-vona, mire jól összejött. Üdv, ÁB
Szia! Ez egy melléképület, viszonylag régi szerkezettel. A cél az volt, hogy alacsony költségvetésből, tartósabb és kedvezőbb héjazatot készítsünk mint az időközben megsemmisült bitumenes hullámlemez. Üdv, ÁB
mi a baj vele? Én nagyon szeretek vele dolgozni, alacsony tetőhajlásnál tökéletes választás, mert nagyon könnyű vele a teljes víz zárást megvalósítani. 12m es hosszig mm pontosan legyártják, tehát nagyon ritkán kell toldani, és ha jól van szerelve akkor 50 évet simán kibír. Tehát mi a baj vele?
@@haruframing Szia! Van javaslatod hogy a kiszellőzést hogy érdemes megcsinálni nyeregtetőnél, trapézlemez használatakor? Lent ugye evidens hogy ellenléc tetején lévő első "cserépléc" külső oldalára megy a rovarháló. De felül mi a megoldás?
@@marci92hun A gerincre megy a kúplemez, ami alá jellemzően elegendő szokott lenni a tömítő szivacs. Ez ilyen 2cm széles az adott lemez profiljába illeszkedő szivacs, ami valamennyire biztosítja a kiszellőzést is. Ha valami komolyabbra van szükség akkor már bádogos fog kelleni, mert kell hozzá célszerszám. De először szerintem azt kell végig gondolnod, hogy kell e egyáltalán a kiszellőzéssel különösebben foglalkoznod. Egy szabadon álló nyitott szerkezet esetében teljesen felesleges, mert nem keletkezik semmilyen páranyomás a tető alatt, így pl a fólia, meg a lécezés teljesen felesleges plusz munka és költség. Inkább tedd rá direktben a teli deszkázatra, és nem fog döngeni esőben. Persze ha lakóingatlanról van szó az teljesen más tészta. Ott igen jelentős páranyomás van, amit bizony el kell vezetni. Tudom, most majd az összes szaki aki olvassa, nekiáll verni a billentyűzetet, HOGY DE A TANFOLYAMON AZT MONDTÁK.... Tényleg az adott gyártó tanfolyamán ahol aza cél, hogy minél több cuccot adjunk el, azt mondták, hogy ezt is meg azt is be kell építeni?
Üdvözletem ! Megkérdezhetem hogy egy hullámlemez tetőnek mekkora a minimális lejtése ? Lapostetőt akarok én is kocsibeállónak , de gondolom valamekkora lejtésnek meg kell hogy legyen .... hullámlemeznél minimum 6 fokosnak kell lennie a netes információm szerint , ez igaz ?
Üdv, A gyártó előírása követendő, hiszen ő vállal garanciát a termékre. Nem tudom felülírni :-) mi is minden termék adatlapját megnézzük, az alapján haladunk. :-) Üdv, ÁB
Szia! A költségvetést nem emelte, fix volt a díj, és ha már pár százalékot javított a teljesítményen akkor is beljebb jutottunk. :-) Köszönöm a kommentet és a megtekintést! Üdv, ÁB
Рік тому+7
Hivatalosan szellőző szalag. 😉 Az ereszlezáró fésűnek úgy meg nem sok értelme van, mert fordítva fel rakva simán be megy rajta egy madár. Illetve annyi az értelme, hogy be menni tud, kifelé meg már nem. 🤷🏼♂️
Ha alul 2 lécet raktok egymás fölé. (Nem 5x5-re gondolok, hanem 10x3-ra) akkor a 2. sorra fel tudod rakni helyesen a fésűt. Kb. 6 m plusz léc lett volna. Legközelebb próbáld ki.😉 Üdv. Egy tetőfedő.
Sziasztok!
Nagyon szépen köszönjük a videót! Számomra tényleg öröm látni az ilyen jellegű munkákat! Ezekben van a legtöbb kihívás, hiszen a szerkezet és a körülmények adottak! Ezekhez kell igazodni és kitalálni a megoldásokat! Én is ezeknél a munkáknál tanulok ezt - azt menet közben. Amit én tanultam a lemez fedésnél, hogy nem mindegy a tetőfóla minősége, mert nem mindegyik bírja a
90 - 100 fokot nyáron a lemezfedés alatt hosszú távon. Én is utánajártam, hogy melyik típusú tetőfólia bírja ezt a hőmérsékletet! Amit még alkalmazni szoktam, az az 5 x 5 -ös ellenléc, hogy a forró levegő a lemezfedés alatt minél hamarabb el tudjon távozni, így nagyobb a be és kiszellőzés! Szerintem a lezárófésű is működhet így, de én most már profilszivacsokat használok alulra, és felülre is! Alulra ereszszegély lemezt szoktam tenni a trapézlemez alá is ( a trapézlemez saját gyártását ), így az esővíz könnyebben belekerül!
Ezeket én is a munkák során " szedtem magamra " ! 😁😁😁
Mégegyszer köszönjük a videót, és gratulálok a csapatnak!
További sikereket kívánok!
Nagyon köszönjük az újabb tényleg profi videót és munkát!
Élmény nézni és hallgatni ahogy minden apró lépést elmagyarázva gyakorlatilag átadod a tudásodat mindenkinek,szuper jófej srác vagy,gratulálok neked-nektek!
További jó munkát nektek!!
Ez igen! Végre SZAKEMBEREKET láthattunk
Köszönjük!
Nagyon szép munkát csináltok, és sokat lehet tanulni belőle! Köszönjük!
Hálás vagyok, köszönöm a többiek nevében is!
Végre munka videó!!! Köszi! Várjuk a többit 🎉
Szia ÁB
Nagyon szép munka .
Hibák kijavitva eshet a eső .
További jó munkát kívánok .
Szép hétvégét kívánok.
Királyok vagytok főnök 👍
Szép munka🎉
Szia!
Nagyon köszönjük a gyors megtekintést és a kedves szavakat!
Üdv,
ÁB
Szia! Filces trapézlemeznél elhagyható a tetőfólia ? Ellenléc oda is ugyan úgy kell gondolom?!
Csak a lemez gerincébe tesszük a csavart. A vályú részébe Soha!
Klassz videó, köszönöm ! A szegésről (Derékszög profil) van közelebbi szemszögből felszerelés videótok ?
Szia!
Szerintem nincsen sajnos. Ha lesz hasonló munka, észbe tartom, rögzítek részleteket arról is!
Köszönöm,
Üdv,
ÁB
Üdv. A fólia párazáró vagy pára áteresztő?
Páraáteresztő
Jó látni, hogy van aki még szakszerűen dolgozik az önmetsző csavarral, és nem addig húzza hogy már konkrétan repedezik a gumi. :)
Szia!
Köszönjük szépen! Igen, próbálunk úgy dolgozni ahogy az előírás diktálja!
Üdv,
ÁB
Szia !
Azt szeretném kérdezni. hogy ez a tapézlemez fedés OSB lapra közvetlenűl Masterplast -MASTERMAX PREMIUM 150 páraáteresztő fóliára rakható-e ? Köszönöm válaszodat.
Üdv. OSB-re direktben nem ajánlom. Mindig kell ellenléc, tetőléc, különben nem tud kiszellőzni.
A hő miatt 5x5-ös ellenléc kell.
(Amúgy is régóta ez a szabványos minimum.)
Szia ÁB.
A folia kivezetést ilyenkor hova vezetitek?Ugy latom a lambéria mögött maradt?
A kicsapodo kondenzviz ilyenkor hova csurog?Nem szoktatok bele vezetni a csatornaba a fóliát?.
Köszi a választ...
Jó kis video lett ez is.
Szia!
A fólia A cseppentőlemezre érkezik, ami kiengedi a vizet, azt a keveset ami nem a héjazat alatt kicsapódik, megjelenik. A fóliát mi nem szoktuk túllógatni, vége rá van lapolva és ragasztva a lemezre, az elegendő. Köszönöm a kérdést, üdv,
ÁB
@@acsbudapest köszi a válaszod.
Szia, könnyűszerkezetes tetőt akarok a kerti sufnira és úgy gondoltam szarufákra OSB, erre egy párazáró fólia majd direktben egy trapéz lemez jönne rá. Mi a véleményed jó lenne?
Szerintem érdemes lenne a lemez alatt 3 vagy 5 cm szellőzőrést kialakítani ellenlécekkel.
Üdv,
ÁB
Ha más nincs, szelben tegyetek egy papirzsebkendő darabot a mikrofonhoz !
Sziasztok!
Csak egy technikai kérdés, mert én is trapézlemez fedést szeretnék egy műhelyre.
Nem 5 cm stafni szükséges ellenlécnek? Sima cserépfedésnél is mindenhol ezt fújják. Trapézlemeznél a melegedés miatt még jobban ezt mondják hogy kell az 5cm. Máskülönben a fólia hamarabb tönkre megy.
Nem kötözködésből írom. Nektek mi a gyakorlati tapasztalatatok?
Én is használjak ellenlécnek sima cseréplécet?
Ha még oldható a teljes átszellőztetés (alul és felül is rovar rács pl.) akkor elég a léc is. Cserépnél felül csak szellőző cserép van ezért az 5 centi, bár én már hallottam 7.5 ről is. Lassan dupla gerendát kell majd tenni😂.
Évek óta min. 5x5 cm az előírás.
Amúgy szarufa hossza és dőlésszöge határozza meg az ellenléc "magasságát". Nem hallomásból, hanem szabvány alapján van oda tervezve normális esetben.😉
12:38 ellen léc?De azért értettem.Köszi😊
Szia Péter, a kérdésem az h a trapézlemezbe miert a legalacsonyabb pontba hajtjatok be a gumigyurus csavart, azt nem ugy szoktak h a trapéz csúcsára? Nyilvan lelkes követőd vagyok sok eve nem kötekedni szeretnék csupan ilyen munka elott allok es erdekel a véleményed. Köszönöm
Szia. Ott fekszik rá a lécezésre. Ha fent csavaroznád,akkor valószínüleg behorpadna a lemez,illetve nem is tartaná úgy az anyagot. Felső részbe csak fűzőcsavart szoktak rakni.
@@palpalkovics ertem. Es annyak csekely az eselye h a gumigyurunel nedvesseget eresszen be idovel? Köszi
Sajnos nem csekély. Úgy tudom a gyártói előírás szerint 2 vagy 3 évente javasolt a csavarok cseréje. Ez egy ilyen rendszer......
Mi volt a probléma vele?
Nagyon dícséretes hogy kipróbáltátok a csatornát. A lemez csavarozási rendjét nem értem teljesen van ahol a "púpon" csavaroztatok és van ahol s "gödörben". Ez mitől függ? Én magamtól púpon csavaroznék hiszen a gödörben hömpölyög a víz.
Előírás szerint van csavar a rögzítéshez ( fához és vashoz) ami hosszabb. Ezt használják a "gödörbe"😉 és van fűző csavar a a táblák találkozásának egymáshoz rögzítéséhez ami rövidebb és sűrűbb menetű, ezt kell a "púpba" csavarni.
Egyes tetőfedők véleménye szerint a pupon keresztül kell rögziteni a lemez szerkezetét a léchez, mert itt a legkisebb a tömités vizátszivárgó terhelése. Ide kerül a hosszú csavar, és a lemez széleken a rövid fűző csavar is. A gödörben a viz potencális lyuk nélkül végig tud folyni. Ha a trapézlemez viszont keritésként függőlegesen kerül felhasználásra akkor a gödörben kell rögziteni a lemez szerkezetér mert az fixen fogja a zártszelvény tartókhoz. A fix pont a "szellők" két oldalól történő rángatását akadályozza meg. Olyan helyeken viszont a fűzőcsavarhoz hasonló de acél rögzitő csavarokat használnak. Nagyobb a furó része rövidebb a menete. A tetőre és a keritésre kerülő trapézlemez völgy hullám aránya teljesen más. Keritésnél hosszú hegy rövid völgy mig tetőnél hosszú völgy rövid hegy arány kerül kialakitásra. A négyzetméterenkénti 5-7 rögzités szinte mindegyik gyártó ajánlja.
Milyen fajta ez a trapéz lemez T-?
Kérdés : alá fóliázásnál van értelme kondenzációs filccel gyártott trapéz lemezt használni ?
Elvileg nincs. Mert ugye pont azért van a tetőfólia, hogy a kondenzvízet levezesse.
De, ha kasírozott lemezt raksz fel a fólia fölé, nem csinálsz rosszat.
Üdv. Egy tetőfedő.
Fölül miért nem tesztek fésüt ?
Szia!
Az ügyfél kérésére lehajló lemez került fel, és egy oromdeszka is, amely a madarak bejutását megakadályozza.
Üdv,
ÁB
Sziasztok megnéztem a videot a 11. 08 percnél már fent van az uj csatorna tartó vas bevésve a lécezésbe , de a vizes próba csak 12 perc után történt
Szia!
Szerintem felment egyszer a rendszer, aztán túldobta a vizet, majd le kellett szedni és újra feltenni. Azt hiszem ez lehetett a sorrend, de sajnos nem vagyok benne biztos, annyi szent, hogy volt huza-vona, mire jól összejött.
Üdv,
ÁB
Betíltanám ezt a materiált.Felesleges pénz kidobás.Maximum vadász les tetejére🤣
Szia!
Ez egy melléképület, viszonylag régi szerkezettel. A cél az volt, hogy alacsony költségvetésből, tartósabb és kedvezőbb héjazatot készítsünk mint az időközben megsemmisült bitumenes hullámlemez.
Üdv,
ÁB
mi a baj vele? Én nagyon szeretek vele dolgozni, alacsony tetőhajlásnál tökéletes választás, mert nagyon könnyű vele a teljes víz zárást megvalósítani. 12m es hosszig mm pontosan legyártják, tehát nagyon ritkán kell toldani, és ha jól van szerelve akkor 50 évet simán kibír.
Tehát mi a baj vele?
@@acsbudapest Nem a trapéz fém lemezre írtam.A bitumenes hullám lemezre.
@@haruframing Szia! Van javaslatod hogy a kiszellőzést hogy érdemes megcsinálni nyeregtetőnél, trapézlemez használatakor?
Lent ugye evidens hogy ellenléc tetején lévő első "cserépléc" külső oldalára megy a rovarháló. De felül mi a megoldás?
@@marci92hun A gerincre megy a kúplemez, ami alá jellemzően elegendő szokott lenni a tömítő szivacs. Ez ilyen 2cm széles az adott lemez profiljába illeszkedő szivacs, ami valamennyire biztosítja a kiszellőzést is.
Ha valami komolyabbra van szükség akkor már bádogos fog kelleni, mert kell hozzá célszerszám.
De először szerintem azt kell végig gondolnod, hogy kell e egyáltalán a kiszellőzéssel különösebben foglalkoznod. Egy szabadon álló nyitott szerkezet esetében teljesen felesleges, mert nem keletkezik semmilyen páranyomás a tető alatt, így pl a fólia, meg a lécezés teljesen felesleges plusz munka és költség. Inkább tedd rá direktben a teli deszkázatra, és nem fog döngeni esőben.
Persze ha lakóingatlanról van szó az teljesen más tészta. Ott igen jelentős páranyomás van, amit bizony el kell vezetni.
Tudom, most majd az összes szaki aki olvassa, nekiáll verni a billentyűzetet, HOGY DE A TANFOLYAMON AZT MONDTÁK.... Tényleg az adott gyártó tanfolyamán ahol aza cél, hogy minél több cuccot adjunk el, azt mondták, hogy ezt is meg azt is be kell építeni?
Üdvözletem ! Megkérdezhetem hogy egy hullámlemez tetőnek mekkora a minimális lejtése ? Lapostetőt akarok én is kocsibeállónak , de gondolom valamekkora lejtésnek meg kell hogy legyen .... hullámlemeznél minimum 6 fokosnak kell lennie a netes információm szerint , ez igaz ?
Üdv,
A gyártó előírása követendő, hiszen ő vállal garanciát a termékre. Nem tudom felülírni :-) mi is minden termék adatlapját megnézzük, az alapján haladunk.
:-)
Üdv,
ÁB
Lehet 6 foknál kevesebb is, de akkor a profilnak magasabbnak kell lennie min. 35-ös kell, hogy a víz ne tudjon átszivárogni.
Üdv. Egy tetőfedő.
Aki ezt a bitumenes hullám lemezt kitalálta az egy jó nagy barom volt.........
Miért?
... S mennyien éltek a lehetőséggel?!
@@blizardo13Azert-,-mert-max-10-ev(?).....
@@1dayUllCEn-,is-mert-a-cserep,-ja,-szarufa-meret...?
@@1dayUllC
Sokkan .
Sajnos mi is , most isszuk a levét :D
jo a fejcam :)
Szia!
Köszönjük!
:-)
Üdv,
ÁB
A szempillàn a rovar simán át megy, 2 cm-es madár meg ugye nincsen. innen a rovarhàló szerepe értelmezhetetlen
Szia! A költségvetést nem emelte, fix volt a díj, és ha már pár százalékot javított a teljesítményen akkor is beljebb jutottunk.
:-)
Köszönöm a kommentet és a megtekintést!
Üdv,
ÁB
Hivatalosan szellőző szalag. 😉
Az ereszlezáró fésűnek úgy meg nem sok értelme van, mert fordítva fel rakva simán be megy rajta egy madár. Illetve annyi az értelme, hogy be menni tud, kifelé meg már nem. 🤷🏼♂️
Ha alul 2 lécet raktok egymás fölé.
(Nem 5x5-re gondolok, hanem 10x3-ra) akkor a 2. sorra fel tudod rakni helyesen a fésűt.
Kb. 6 m plusz léc lett volna.
Legközelebb próbáld ki.😉
Üdv. Egy tetőfedő.
Mennyire léceztetek?
33 cm ha jól emlékszem. De minden gyártó melléklete közli az igényt. 33 cm, 32 cm, vagy 40 cm.
Emlékeim szerint itt 33 cm volt.
Üdv,
ÁB
@@acsbudapest Köszönöm szépen.