Szia! Nem akarom elvenni a kedved, de az a filcréteg, 2-3 éven belül megfog ereszkedni. Nálunk a cégnél a dohányzó teteje van ebből épitve és nagyon szépen el fog válni.
Én úgy gondolom, hogy minden anyagnak megvan a funkciója, hova való és milyen módon kell beépíteni (itt: rögzíteni), nem anyagi oldalról kellene megközelíteni vagyis, hogy mennyi pénzünk van az adott probléma ill. feladat megoldására. Trapézleneznél horganyzott, színezetlent választottam volna, mert tartósabb. Nagy előnye egyben a legfőbb hibája is, amire már más is célzott. Túl könnyű, szélfogó, ha belekap a szél alulról, akkor a tető úgy száll fel, mint egy repülőgép a szárnyain. Readásúl a jég behorpasztja, mert vékony. Kopog, mintha lőnének. A rögzítésnél mindenféleképpen olyan csavarokkal, amit ajánlanak, alá párazáró és tetőléc, mint említetted, de nyűgből elvetetted, hogy ne kelljen visszabontani. Filc semmire sem jó. Ezzel az erővel egy filc szövetet vagy kárpitot is ragaszthattál volna a lemez aljára, az is magába szívja a lemez hátoldalán lecsapódó párát. Ha már minden áron trapézlemez, akkor én lekenném a hátoldalát bitumenes alvázvédő festékkel 2 rétegben. Aztán a fentebbi módón szakszerűen párazáróznék és rögzíteném úgy, hogy a tető szőge minnél kisebb legyen ("hegyesszög", pl. legalább 45 fok, de jobb lenne 60 fok), ezáltal csökkentve az esélyét, hogy belejapjonba szél. Csak szerszámosra, egyéb melléképületre, esetleg terasz előtető (értelemszerűen erre nem vonatkozik a "hegyes szög") vagy fedett kerti sütöde (grill, szalonnasütő, stb.) oda tökéletes választás. Állatok tartására használt melléképületek (istálló) szigorúan TILOS, mivel a lovak, a stressztől megőrülnek, megvadúlnak az erő kopogó hangtól (heves esőzés, jégeső)
Csinálj egy videót arról hogy hogy védhető meg a gyümölcs szőlő a darazsaktól. Nekem volt de letöröltem a követett témáim miatt. Eldobható neten rendelhető a cipőboltokban szokásos próbáláskor használt hygéniai harisnyával. Még éretlen állapotban ráhúzod csavarás után duplán. A levegőt átengedi, ki tud száradni . De a darázs a rugalmassága miatt nem tudja átrágni. 80 % ban a madarak ellen is véd .7000 fotinttal 500 négyzetméter szőlőt szoktam megvédeni.
Hááát. Jó kérdés.. Ha ráállsz lehet, hogy meghajol és elreped. Valószínűleg nem szakadsz be, de én inkább nem állnék rá.. Én a létrát sem támasztanám neki.... Mégiscsak üveg..
Szerintem ilyen megoldásokkal ne is próbálkozz,érzékeny cucc az üveg. Rengeteg dolog játszik: Az üveg vastagsága,területe,min,és mekkora területen fekszik fel,hány kiló vagy,mekkora felülettel,hány ponton nyomod.A létránál az a gond,h minden erőhatás a létra,és üveg találkozására koncentrálódik
Ez a lemez Blacho trapéz? mert ha igen, 4. éve ugyan ebben a színben van fent nekem ugyan így filces lemez és kurva jó! Sokat fog a filc az eső kopogáson.
Ne viccelj! Ha nem akarnám, hogy az emberek kommenteljenek, akkor letiltanám. Viszont én ebben nem hiszek! Több szem többet lát! Ha valaki a UA-cam-ról és akár ebből a videóból akar ihletet szerezni, akkor a Te kommented is hasznos lehet a számára! Minden építő jellegű kommentet szívesen fogadok!
@@bozsikcsaba Nos akkor megpróbálom össze szedni a gondolataimat (nem vagyok tetőfedő,csak amit láttam,tapasztaltam,és a panaszok) Tehát az anyagválasztásnál kezdődik a dolog. Miért pont lemez? Miért nem jó az eredeti megoldás? (vagy figyelmetlen voltam,vagy nem derült ki a videóból mi volt eredetileg " le kellett tennem a cserépfedésről" ) Mi anyagminőség lehet az,amit videózás közben lazán felemel,és 2-3 ujjal meghajlít? 03:52 -nél . Amúgy az ilyen "snassz" lemezt irtó csúnyának, és lelketlennek tartom,max kerítést,vagy kaput csinálnék belőle. Cserépmintás lemez gyönyörű szép,és igényes. Az a baj a lemezzel,h "nincs súlya". Pár éve egy kutyatenyésztőnél voltam cserepet venni,mutatta a kutyaólat.Mondta,h brutális módon le Reisser-csavarozta a gerendákhoz a trapézlemezeket. Ahan jó is volt az,csak gerendásól vitte el a szél a trapézlemezt.Két lehetőség van,vagy a lemezt viszi,vagy lemezestől mindent .Kb egy hónapja láttam a saját szememmel ,h egy házon ahol a cserepet egy darabon lecserélték trapéz lemezre,a szél verte a cserépléchez,és úgy durrogott,mint ha ágyúztak volna. A széldeszkáról is gyönyörűen leszedi a bádogot a szél,és egyben lerakja. Nem tudom h Bozsik úr felé milyen extrém időjárási viszonyok uralkodnak időnként, de felénk 5-10 évente van kemény jégeső.Ilyen puha lemezt ha össze veri a tojás nagyságú jég,kibírja,de a horpadásokban meg fog állni a víz,és akkor jön a korrozió keményen szerintem. Én nem sajnáltam volna a faanyagot,azt egyenesen a fűrésztelepről,MárketPlészről pedig néztem volna használt,de jó állapotú szalagcserepet,vagy hullámpalát. Ha pár cserepet el is visz a szél "a fene ottan eszi meg" ,fogja és felrakja a tartalékból, Én még olyat nem láttam,h palát vitt volna el a szél,annak van súlya.Ha figyelmesen megnézi a tetőket láthatja ,h a kis cserepek,szalag cserepek,palák a mai napig gond nélkül mindent is kibírnak. Vagy egy legutolsó W-verzió,h mindent üvegből csinál. Egyenesen a gyártótól,8mm-es/ 10mm-es üvegtáblákat. Na azokat verje a jég,vagy próbálja meg emelgetni a szél,ha tudja,vagy próbálja meg kikezdeni az UV.
Köszönöm a meglátásokat! Valóban nem említettem a videó elején, de csináltam még régebben egy videót, hogy cserépfedés alacsony dőlésszögű tetőre. Ahol kipróbáltam egy kis próba felépítményen, hogy mit művel az cserép 6 fokos dőlésszögnél. Sajnos alkalmatlan. A szalagcserép valóban jobb lett volna mint az általam kipróbált, de az is nagyon határeset ilyen kis dőlésszögnél. Igen, ezek a lemezek elég vékonyak sajnos, 0,5 mm még a korcolt lemezes is. Igaz ott a deszka alulról megtámasztja. Ezen sokat gondolkoztam, hogy melyik legyen, de mindenképp a lemez volt a választásom, mert a hullámpala az nekem ipari kinézetű. A szél.. Jogos meglátás. Én is láttam lemezfedést lefordulni a tetőről. Ha alá tud kapni a szél és nincs kellően lerögzítve akkor lefordítja a tetőről. Viszont ahogy említetted, gerendástul. Ebben az esetben a gerenda rögzítése nem volt elégséges. Pl. hiányzott a betonkoszorú... Tudtommal akkor jelent komolyabban veszélyt, ha az épület csak egyik oldala nyitott a többi zárt. Így egy szélzsák jön létre. Azt tapasztaltam, nálam pl. , hogy ha át tud fújni alatta, akkor nem alakul ki felfelé feszítő légnyomás. Viszont azért egy kicsit aggódom. :) Az üveggel az a bajom, hogy (drága) üvegház lenne a melléképületemből. Nyáron megsülnék benne... Amúgy egyetértek, egy vékony kis lemez, amit a szél és a jég kikezdhet. Ha tapasztalok ilyet, biztosan bemutatom azt is mint elrettentő példát! ;)
Ácsként mondom. Utálom a trapézlemezt, cserepest még jobban. Csak ollóval ajánlott vágni, az rémálom. Persze megoldható de... ezt csarnokok gyors, nagy felületére találták ki. De a pénzéhség behajtotta a lakóingatlan szektorba is. Hirtelen lett hozzá minden egyéb alkatrész, csavar, kiszellőző, mi szemszájnak ingere. Azon csapatok álltak rá, akik gyorsan akarnak sokat keresni. 6-7 csavar/m2 a min. sűrűség, hogy állja a vihart. Persze az extrém mindent leszed csak épp nem mindegy egy egész táblát, vagy sorba pár cserepet. Utóbbinak bramacnál, de lehet a többi fajtához is van viharkapocs is. Kellemetlen berakni de megéri. Lemezt szinte csak 5-15 fokosra teszünk. Az alatt visszaázik, ami amúgy is gyakori ha a fő szélirány úgy akarja. Ötlet: lemezek átfedését kilehet nyomni bádogos sziloval. Az strapabíróbb. Fóliából direkt hőálló kell, de hogy az kibír-e 20 évet... . Lukács Laci csontra letesztelte a filc hasznát. Persze nála sincs fent régóta. Szerintem hasznos. Drótüveget sokat vágtam üvegesnél. Felveszi a versenyt a többrétegűvel de ekkora felületen törvényszerű volt a repedés. Én szórakoztam volna a lemez peremével, ahol mondjuk üveg és fölé engedett lemezperem közét ragasztottam volna. Ha megköt csavarozva a lemezt üveg mellett, hogy azt ne kelljen fúrni szélen. Így sűrűn tudtál volna csavarozni és fúrással nem gyengíted az üveget plussz a ragasztó rugalmasan véd. A mezőbe fúrt lyukak később is repedhetnek. Semmiképp se húztam volna meg, csak épp fogja, mintha franciapalát szögelnél. Max előtte silicon és azt lefogatni. Utólag is meg lehet csinálni, lemezről beérsz addig. Beszéltem. Uff!
Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat.
Egyszerűen átgondolva ,lehetőleg takarékosan .
UV stabil polikarbonát 10 évet sem bírt ki, 8. év után kezdet el bemattúlni! 😞
Szia!
Nem akarom elvenni a kedved, de az a filcréteg, 2-3 éven belül megfog ereszkedni.
Nálunk a cégnél a dohányzó teteje van ebből épitve és nagyon szépen el fog válni.
Szomorúan hallom... Köszönöm az információt.
@@bozsikcsaba küldhetek képet is, hogy most, hogy néz ki.
Fűzőcsavart nem oldalról kell behajtani?
Hali egy kèrdès milyen fúróval fúrtad az üveget ? Előre köszi a választ ès grat hogy mindent megtudsz oldani magadnak! Ügyes!
Szia!
Ez egy vídiás fejű üveg és csempefúró. Hűtésre kell figyelni, mert nagyon melegszik.
Köszi! ;)
Én úgy gondolom, hogy minden anyagnak megvan a funkciója, hova való és milyen módon kell beépíteni (itt: rögzíteni), nem anyagi oldalról kellene megközelíteni vagyis, hogy mennyi pénzünk van az adott probléma ill. feladat megoldására.
Trapézleneznél horganyzott, színezetlent választottam volna, mert tartósabb.
Nagy előnye egyben a legfőbb hibája is, amire már más is célzott.
Túl könnyű, szélfogó, ha belekap a szél alulról, akkor a tető úgy száll fel, mint egy repülőgép a szárnyain.
Readásúl a jég behorpasztja, mert vékony.
Kopog, mintha lőnének.
A rögzítésnél mindenféleképpen olyan csavarokkal, amit ajánlanak, alá párazáró és tetőléc, mint említetted, de nyűgből elvetetted, hogy ne kelljen visszabontani.
Filc semmire sem jó.
Ezzel az erővel egy filc szövetet vagy kárpitot is ragaszthattál volna a lemez aljára, az is magába szívja a lemez hátoldalán lecsapódó párát.
Ha már minden áron trapézlemez, akkor én lekenném a hátoldalát bitumenes alvázvédő festékkel 2 rétegben.
Aztán a fentebbi módón szakszerűen párazáróznék és rögzíteném úgy, hogy a tető szőge minnél kisebb legyen ("hegyesszög", pl. legalább 45 fok, de jobb lenne 60 fok), ezáltal csökkentve az esélyét, hogy belejapjonba szél.
Csak szerszámosra, egyéb melléképületre, esetleg terasz előtető (értelemszerűen erre nem vonatkozik a "hegyes szög") vagy fedett kerti sütöde (grill, szalonnasütő, stb.) oda tökéletes választás.
Állatok tartására használt melléképületek (istálló) szigorúan TILOS, mivel a lovak, a stressztől megőrülnek, megvadúlnak az erő kopogó hangtól (heves esőzés, jégeső)
Csinálj egy videót arról hogy hogy védhető meg a gyümölcs szőlő a darazsaktól. Nekem volt de letöröltem a követett témáim miatt. Eldobható neten rendelhető a cipőboltokban szokásos próbáláskor használt hygéniai harisnyával. Még éretlen állapotban ráhúzod csavarás után duplán. A levegőt átengedi, ki tud száradni . De a darázs a rugalmassága miatt nem tudja átrágni. 80 % ban a madarak ellen is véd .7000 fotinttal 500 négyzetméter szőlőt szoktam megvédeni.
Köszönöm a tippet. Észben tartom!
Ès mèg egy kèrdès mennyire bírja azt ez a fajta üveg hogy rááljak vagy neki támasszak egy létrát?
Hááát. Jó kérdés.. Ha ráállsz lehet, hogy meghajol és elreped. Valószínűleg nem szakadsz be, de én inkább nem állnék rá.. Én a létrát sem támasztanám neki.... Mégiscsak üveg..
Szerintem ilyen megoldásokkal ne is próbálkozz,érzékeny cucc az üveg. Rengeteg dolog játszik: Az üveg vastagsága,területe,min,és mekkora területen fekszik fel,hány kiló vagy,mekkora felülettel,hány ponton nyomod.A létránál az a gond,h minden erőhatás a létra,és üveg találkozására koncentrálódik
Helló!
Ikerházban éltek?
Hali. Nem.
Mi is ilyen lemezt vettünk
Ez a lemez Blacho trapéz? mert ha igen, 4. éve ugyan ebben a színben van fent nekem ugyan így filces lemez és kurva jó! Sokat fog a filc az eső kopogáson.
Én inkább erre a videóra nem reagálnék,mert akkor az lenne,h én csak a hibákat keresem,meg kötekedni járok ide...
Ne viccelj! Ha nem akarnám, hogy az emberek kommenteljenek, akkor letiltanám. Viszont én ebben nem hiszek! Több szem többet lát! Ha valaki a UA-cam-ról és akár ebből a videóból akar ihletet szerezni, akkor a Te kommented is hasznos lehet a számára! Minden építő jellegű kommentet szívesen fogadok!
@@bozsikcsaba Nos akkor megpróbálom össze szedni a gondolataimat (nem vagyok tetőfedő,csak amit láttam,tapasztaltam,és a panaszok) Tehát az anyagválasztásnál kezdődik a dolog. Miért pont lemez? Miért nem jó az eredeti megoldás? (vagy figyelmetlen voltam,vagy nem derült ki a videóból mi volt eredetileg " le kellett tennem a cserépfedésről" ) Mi anyagminőség lehet az,amit videózás közben lazán felemel,és 2-3 ujjal meghajlít? 03:52 -nél . Amúgy az ilyen "snassz" lemezt irtó csúnyának, és lelketlennek tartom,max kerítést,vagy kaput csinálnék belőle. Cserépmintás lemez gyönyörű szép,és igényes. Az a baj a lemezzel,h "nincs súlya". Pár éve egy kutyatenyésztőnél voltam cserepet venni,mutatta a kutyaólat.Mondta,h brutális módon le Reisser-csavarozta a gerendákhoz a trapézlemezeket. Ahan jó is volt az,csak gerendásól vitte el a szél a trapézlemezt.Két lehetőség van,vagy a lemezt viszi,vagy lemezestől mindent .Kb egy hónapja láttam a saját szememmel ,h egy házon ahol a cserepet egy darabon lecserélték trapéz lemezre,a szél verte a cserépléchez,és úgy durrogott,mint ha ágyúztak volna. A széldeszkáról is gyönyörűen leszedi a bádogot a szél,és egyben lerakja. Nem tudom h Bozsik úr felé milyen extrém időjárási viszonyok uralkodnak időnként, de felénk 5-10 évente van kemény jégeső.Ilyen puha lemezt ha össze veri a tojás nagyságú jég,kibírja,de a horpadásokban meg fog állni a víz,és akkor jön a korrozió keményen szerintem. Én nem sajnáltam volna a faanyagot,azt egyenesen a fűrésztelepről,MárketPlészről pedig néztem volna használt,de jó állapotú szalagcserepet,vagy hullámpalát. Ha pár cserepet el is visz a szél "a fene ottan eszi meg" ,fogja és felrakja a tartalékból, Én még olyat nem láttam,h palát vitt volna el a szél,annak van súlya.Ha figyelmesen megnézi a tetőket láthatja ,h a kis cserepek,szalag cserepek,palák a mai napig gond nélkül mindent is kibírnak. Vagy egy legutolsó W-verzió,h mindent üvegből csinál. Egyenesen a gyártótól,8mm-es/ 10mm-es üvegtáblákat. Na azokat verje a jég,vagy próbálja meg emelgetni a szél,ha tudja,vagy próbálja meg kikezdeni az UV.
Köszönöm a meglátásokat!
Valóban nem említettem a videó elején, de csináltam még régebben egy videót, hogy cserépfedés alacsony dőlésszögű tetőre. Ahol kipróbáltam egy kis próba felépítményen, hogy mit művel az cserép 6 fokos dőlésszögnél. Sajnos alkalmatlan. A szalagcserép valóban jobb lett volna mint az általam kipróbált, de az is nagyon határeset ilyen kis dőlésszögnél.
Igen, ezek a lemezek elég vékonyak sajnos, 0,5 mm még a korcolt lemezes is. Igaz ott a deszka alulról megtámasztja. Ezen sokat gondolkoztam, hogy melyik legyen, de mindenképp a lemez volt a választásom, mert a hullámpala az nekem ipari kinézetű.
A szél.. Jogos meglátás. Én is láttam lemezfedést lefordulni a tetőről. Ha alá tud kapni a szél és nincs kellően lerögzítve akkor lefordítja a tetőről. Viszont ahogy említetted, gerendástul. Ebben az esetben a gerenda rögzítése nem volt elégséges. Pl. hiányzott a betonkoszorú... Tudtommal akkor jelent komolyabban veszélyt, ha az épület csak egyik oldala nyitott a többi zárt. Így egy szélzsák jön létre. Azt tapasztaltam, nálam pl. , hogy ha át tud fújni alatta, akkor nem alakul ki felfelé feszítő légnyomás. Viszont azért egy kicsit aggódom. :)
Az üveggel az a bajom, hogy (drága) üvegház lenne a melléképületemből. Nyáron megsülnék benne...
Amúgy egyetértek, egy vékony kis lemez, amit a szél és a jég kikezdhet. Ha tapasztalok ilyet, biztosan bemutatom azt is mint elrettentő példát! ;)
@@gyorgybalazs9730 még jó, hogy nem akartál hozzászólni 🤣🤣🤣🤣🤣
Ácsként mondom.
Utálom a trapézlemezt, cserepest még jobban. Csak ollóval ajánlott vágni, az rémálom. Persze megoldható de... ezt csarnokok gyors, nagy felületére találták ki. De a pénzéhség behajtotta a lakóingatlan szektorba is. Hirtelen lett hozzá minden egyéb alkatrész, csavar, kiszellőző, mi szemszájnak ingere. Azon csapatok álltak rá, akik gyorsan akarnak sokat keresni. 6-7 csavar/m2 a min. sűrűség, hogy állja a vihart. Persze az extrém mindent leszed csak épp nem mindegy egy egész táblát, vagy sorba pár cserepet. Utóbbinak bramacnál, de lehet a többi fajtához is van viharkapocs is. Kellemetlen berakni de megéri.
Lemezt szinte csak 5-15 fokosra teszünk. Az alatt visszaázik, ami amúgy is gyakori ha a fő szélirány úgy akarja. Ötlet: lemezek átfedését kilehet nyomni bádogos sziloval. Az strapabíróbb. Fóliából direkt hőálló kell, de hogy az kibír-e 20 évet... . Lukács Laci csontra letesztelte a filc hasznát. Persze nála sincs fent régóta. Szerintem hasznos.
Drótüveget sokat vágtam üvegesnél. Felveszi a versenyt a többrétegűvel de ekkora felületen törvényszerű volt a repedés. Én szórakoztam volna a lemez peremével, ahol mondjuk üveg és fölé engedett lemezperem közét ragasztottam volna. Ha megköt csavarozva a lemezt üveg mellett, hogy azt ne kelljen fúrni szélen. Így sűrűn tudtál volna csavarozni és fúrással nem gyengíted az üveget plussz a ragasztó rugalmasan véd. A mezőbe fúrt lyukak később is repedhetnek. Semmiképp se húztam volna meg, csak épp fogja, mintha franciapalát szögelnél. Max előtte silicon és azt lefogatni. Utólag is meg lehet csinálni, lemezről beérsz addig.
Beszéltem. Uff!