У цьому випуску ми завітаємо у містечко Комарно, щоб побачити надзвичайно красивий костел Різдва Пресвятої Богородиці. У середині XVII століття його фундатором був впливовий польський магнат Миколай Остророг, воєначальник у війні проти Богдана Хмельницького. Кілька років тому храм дивом вцілів після пожежі і місцева громада взялася його відновити. Історію порятунку костелу розповість реставратор Василь Карпів. Підтримати канал на Patreon: patreon.com/chaplinskyvlog
Як завжди, фантастичний блог! Костел просто неймовірний! Зверніть увагу на ключеподібні бійниці зверху - можливо храм пристосовувався і для оборонної функції. Також раджу оцінити реставрацію колегіального костелу Святої Трійці в Олиці. Теж дуже гарний зразок архітектури бароко. Вподобайка однозначно!
Більшість храмів 16-17ст. на нашій території були "оборонними". То вже згодом під час різноманітних добу - перебудов і ремонтів ці оборонні ознаки (в першу чергу якраз бійниці, як на цьому храмі) зникають (замуровуються).
Дуже велика кількість культових споруд України знаходиться в незадовільному стані, тим більше в історичних містах Галичини, Закарпаття, Буковини, Поділля. Сіверщини. В регіонах з багатою історико культурною спадщиною. Є сподівання на покращення ситуації завдяки таким ютуб каналам, розумінню і переосмисленню справжніх архітектурних скарбів які нас оточують, збереженні історичної тяглості.
Та й не тільки на Галичині. Особисто я відвідувідував багато таких класних місць на Зх. Поділлі (Хмельниччині), тай я знаю що і на Волині багато такої краси. Просто на відміну від Галичини, стан пам'яток на Зх. Поділлі значно гірший, адже там була не австрійська влада, а російська, а також більш довгий період порівняно з Галичиною була радянська вдала. Що й дало просто жахливий стан більшості пам'яток, а деякі взагалі були повністю знищенні.
Вся Україна - руїни. Коли подорожуєш Чехією, Угорщиною, Польщею та іншими європейськими державами - милуєшся як там все доглянуто, гарненькі будинки, храми, вся спадщина в прекрасному стані. Що місто, що село, всюди порядок. Перетинаєш кордон з Україною - починається жалюгідне видовище... Ніби не 2021 рік, а 1946, щойно закінчилася війна, таке все зруйноване.
@@praguematist Набільша гнітючість-багатовікова домінанта над корінним населенням.,що й призвело до появи подібних об"єктів. З огляду архітектурної естетики-це шедевр.але експансіоністського віяння буде одвічним сумно-гнітючим лейтмотивом вторинності титульної ) нації .
Мій прадід, Михайло Кос, був бургомістром Комарно. Він похований на цвинтарі в Комарно. Був батьком Йосипа Коса, хто в свою чергу був батьком Кос-Анатольського
@@CHAPLINSKYVLOG з задоволенням, але я живу в Канаді. У Львові живе моя мама на вулиці Глібова. Між іншим у дуже цікавому будинку за номером 15. Можливо вам було би цікаво завітати і подивитися на розписи настінні. Якщо вас цікавить прошу контактувати через ФБ. Adrian Kos
Дуже цікаво, професійно, пізнавально. Чудовий репортаж. Коли дивився, чомусь одразу пригадав костел св. Михайла у Мюнхені, в старому місті. Щось у них є спільне, навіть в середині. Він наче два разом костелу у Комарному. Як чудово, що таки зберігся. Тепер доведеться вам їхати в Чортків!!!, щоб продовжити про шедеври.
Неймовірно гарний, чудесний, шикарний костел, з шедевральною архітектурою. І дуже шкода бачити його у такому плачевному стані(. Таку красу, арзітектуру, історію треба дуже сильно берегти та плекати.
Неймовірна пам'ятка!!! 😮👍👍Розкішна, атмосферна, велична 💖✨✨✨ Відчувається дух давньої величі . Дякую що показали і познайомили з нею. Велика подяка діяльній та ініціативній громаді, яка зберігає свої скарби👍💟✨ Сподіваємось на швидку реставрацію. Можливо польські реставратори могли б оглянути і проконсультувати задля збереження спільної спадщини💝☺️
Надзвичайний Костел.Пам'яток архітектури є багато у всій області.І немало в напрямку Старосамбіриського району Завітайте ще у Стару Сіль чи звісно у м.Добромиль де Костел Преображення Господнього,монастир Святого Онуфрія Великого, Ратуша і руїни Замку
В Комарному ще є просто прекраснійша річ - дерев'яна церква Архістратига Михаїла! Взагалі в майбутньому можна зробити гарний туристичний маршут Щирець-Комарно адже є що дивитись!
Дуже цікаво навіть для мене, людини - інженера :) Юліане, є прохання. Зробіть блог про стилі в архітектурі "для чайників". Що за чим йшло і чим відрізняється. Дякую
Дякую, Ю ліане. Зверніть увагу на унікальний для України костел у Ізяслав у стилі маньєризм, у якому зараз тюрма і це місце просто хочуть продати під землю. Там ще є палац Сангушкіу, але про це місце практично ніхто нічого не знає.
Розповідали, що з того костелу йшов підземний хід, який згодом засипали. Шкода, що не згадали про нього. А ще в Комарно є залишки земляних валів, на яких колись розташовувався замок. Їх дуже добре видно на Google Maps. Там зараз знаходиться стадіон. Ще можна відмітити дерев'яну церкву, пам'ятний обеліск, старий цвинтар з капличкою та, на жаль, майже зруйнований палац графині Лянцкоронської. Багаті на архітектурні пам'ятки місця!
Дуже добре, що поїхали по малих містах. В менших міст є теж цікава архітектура. Такі як Стрий, Дрогобич, Золочів тощо мають цікаві древні храми та різні будівлі.
Цікаво скільки подібних пам'яток по всій Україні? Шкода що ми не цінуємо своє минуле і допускаємо ці архітектурні форми до такого ...Надіюся що в громади получится реалізувати всі плани щодо даного об'єкту...;)
Пане Юліане, а ви не плануєте випустити якусь серію роликів про архітектурні стилі? Я якось недавно цим зацікавився, і знайшов один канал на цю тему (на жаль, українською мовою нічого подібного не знайшов). І до прикладу, для мене взагалі існування ордерів в древньогрецькій архітектурі стало відкриттям! Здавалося б, стоять собі колони, а над ними та трикутна штука (фронтон тобто), але ні. Там виявляється ціла система. Я думаю, багатьом було б цікаво отримати такий коротенький лікбез по архітектурних стилях, які є ключові елементи того, чи іншого стилю, як вони називаються, і коли той чи інший стиль був найбільш поширений
Вам потрібно навідатися і до дерев"яної історичної церкви Михаїла в Комарному. Бувши школярем найшов біля костелу монету 1212 року і віддав, нажаль, вчителю. Там ще є в дзвіниці підземний хід до стадіону, де була фортеця. У 80-х роках хтось з мешканців почав цей підземний тунель відновлювати, ми малі це запримітили у туди залізали, підземка з цегли, арочна, але подальший вхід в тунель закривала стіна, ходили слухи, що німаки замуровали і замінували. Це також потрібно дослідити.
Цей чудовий костел обов'язково потрібно відреставрувати. Дуже боляче дивитися на те, в якому здебільшого жахливому стані знаходяться костели, палаци, замки та інші пам'ятки архітектури в Україні. Чому ми не можемо тримати їх у гарному стані, як всюди в Європі? Чому в нас все має бути в стані руїн?
@@МиколаКремса-я5и Не знаю як щодо отг, але влітку великом їздив за таким маршрутом: Годовиця, Наварія (костели) Пустомити (палац), Семенівка (костел), Щирець (три оборонні храми), Кліцько (дер. церква) КОМАРНО (дер. церква, костел (про який це відео), земляні замкові вали, пам'ятний стовп 17ст, руїни палацу) Тупиголове (костел, палац), Рудки (костел, ратуша), Вишня (палац), Великий Любінь (палац) і Оброшине (палац). І це все за один день)) Тому так, концентрація цікавих місць в тому районі і справді значна))
Знаєте ми з другом колись вирішили поїздити на восипеді і обїздити сусідні населені пункти у кожному другому селі, селещі є свій костел закинутий або майже знижчений (якщо що я про Золочівський район, а саме про Гончарівку, Білий камінь тощо)
Пане Юліан, завітайте, будь ласка, до містечка Кременець, що на Тернопільщині. Дивлюся ваш канал досить недовго, але за цей час я зрозумів, що ви є хорошим спеціалістом. Таких людей, як ви бракує. Що ж до Кременця, то, повірте, мені, ви не пошкодуєте про свою поїздку. Там є архітектурні об‘єкти, які точно не залишать вас байдужим. Також хотілося б дізнатися вашу думку, як архітектора, про те, як можна покращити центральну вулицю Кременця, щоб зробити її комфортнішою для мешканців. Та й загалом хотілося почути вашу думку про інфрастуркутуру/архітектуру/умови для туристів у Кременці. Будь ласка, не оминіть мій коментар стороною і якщо вас зацікавить моя пропозиція, то скажіть як з вами можна зв‘язатися для подальшого обговорення цього питання?
Прийшли совіти. Знищили інтелігенцію. Знищили їхніх дітей, потім всі зародки... А після розвалу владу захопила виконавча ланка цієї машини, із збоченими цінностями і поняттями. Тому зараз, в час капіталізму, повинні працювати, щоб зберегти старе та побудувати нове. Але взагалі то Сумно це все( (щось в мене бомбануло)
Пане Юліане, чи плануєте ще візити до маленьких міст? Якщо так, то з радістю запрошую до м. Радехова (70 км від Львова), де є стара кована оранжерея (такі є тільки 2 у світі: одна у Відні, а інша в нас) На жаль, вона у аварійному стані, але можливо ви дасте свій погляд на вирішення цього питання і актуалізуєте проблему
*Юліан, сподіваюсь, прочитаєте мій коментар. Було би дуже цікаво подивитись блог про Свірзький замок. Чи є можливість зняти такий матеріал? Цікаве історичне місце, фільми там знімались. І взагалі, цикл блогів про замки мав би, думаю, значний успіх на каналі!*
Юліане, Ви не звернули увагу на те, що на фасаді костелу в Комарно є ключеподібні отвори (бійниці). Чи ця сакральна споруда мала ще й оборонну функцію? Мене завжди цікавлять крипти і епітафії. Чи були вони в костелі Комарно? Комарно мало також середньовічну фортецю, вали і бастіони якої ще досі можна розглянути. Цікава історія міста.
Делали отопление в церкви ... Батюшка сказал рецепт раствора - заделали ... На второй день попробывали выбить раствор ...да не тут то было !!!! Раствор известковый . Значит раньше люди были намного продвинутые чем сейчас ...
У цьому випуску ми завітаємо у містечко Комарно, щоб побачити надзвичайно красивий костел Різдва Пресвятої Богородиці. У середині XVII століття його фундатором був впливовий польський магнат Миколай Остророг, воєначальник у війні проти Богдана Хмельницького. Кілька років тому храм дивом вцілів після пожежі і місцева громада взялася його відновити. Історію порятунку костелу розповість реставратор Василь Карпів.
Підтримати канал на Patreon: patreon.com/chaplinskyvlog
Здуріти можна, хоч храм в старашенькому стані, але все рівно він просто прекрасний.Успіхів у проведенні реставрації.
Цей костел обов'язково треба реконструювати, реставрувати.
Така неймовірна краса і пам'ятка історії, архітектури не повинна бути у такому занепаді.
Як завжди, фантастичний блог! Костел просто неймовірний! Зверніть увагу на ключеподібні бійниці зверху - можливо храм пристосовувався і для оборонної функції.
Також раджу оцінити реставрацію колегіального костелу Святої Трійці в Олиці. Теж дуже гарний зразок архітектури бароко.
Вподобайка однозначно!
Більшість храмів 16-17ст. на нашій території були "оборонними". То вже згодом під час різноманітних добу - перебудов і ремонтів ці оборонні ознаки (в першу чергу якраз бійниці, як на цьому храмі) зникають (замуровуються).
Як прекрасно, що є така можливість зберегти історичні пам'ятки.
Тут потрібна допомога і від держави, спонсорів та небайдужих людей, щоб привести до ладу таку красу.Подяка за чудовий блог.
Дуже велика кількість культових споруд України знаходиться в незадовільному стані, тим більше в історичних містах Галичини, Закарпаття, Буковини, Поділля. Сіверщини. В регіонах з багатою історико культурною спадщиною. Є сподівання на покращення ситуації завдяки таким ютуб каналам, розумінню і переосмисленню справжніх архітектурних скарбів які нас оточують, збереженні історичної тяглості.
Це звісно шедевр,але стан вражає,и такого дуже багато на Галичині.Дякуємо небайдужим.
Та й не тільки на Галичині. Особисто я відвідувідував багато таких класних місць на Зх. Поділлі (Хмельниччині), тай я знаю що і на Волині багато такої краси. Просто на відміну від Галичини, стан пам'яток на Зх. Поділлі значно гірший, адже там була не австрійська влада, а російська, а також більш довгий період порівняно з Галичиною була радянська вдала. Що й дало просто жахливий стан більшості пам'яток, а деякі взагалі були повністю знищенні.
Вся Україна - руїни. Коли подорожуєш Чехією, Угорщиною, Польщею та іншими європейськими державами - милуєшся як там все доглянуто, гарненькі будинки, храми, вся спадщина в прекрасному стані. Що місто, що село, всюди порядок. Перетинаєш кордон з Україною - починається жалюгідне видовище... Ніби не 2021 рік, а 1946, щойно закінчилася війна, таке все зруйноване.
@@praguematist Набільша гнітючість-багатовікова домінанта над корінним населенням.,що й призвело до появи подібних об"єктів. З огляду архітектурної естетики-це шедевр.але експансіоністського віяння буде одвічним сумно-гнітючим лейтмотивом вторинності титульної ) нації .
Дуже гарний костел , добре що його реставрують !
Моє рідне Комарно! Дякую!
Костел вражає!!! Краса! Гарна ідея з маленькими містечками!!!
Дякую за цікаві історії.Продовжуйте,ще знаходити такі історичні будівлі і показуйте їх.
Мій прадід, Михайло Кос, був бургомістром Комарно. Він похований на цвинтарі в Комарно. Був батьком Йосипа Коса, хто в свою чергу був батьком Кос-Анатольського
Приємно познайомитися. Може про це запишемо відео?
@@CHAPLINSKYVLOG з задоволенням, але я живу в Канаді. У Львові живе моя мама на вулиці Глібова. Між іншим у дуже цікавому будинку за номером 15. Можливо вам було би цікаво завітати і подивитися на розписи настінні. Якщо вас цікавить прошу контактувати через ФБ. Adrian Kos
Це був би дуже цікавий блог.
Завжди цікаво знайти знайомого з Канади на такому каналі
Дякую за Галичину й Львівську область 😎
Дуже красиво і цікаво!
Поруч ще є чудовий давній цвинтар з каплицею. Дуже естетичне і атмосферне місце
На цвинтар, боюсь, грошей не вистачить.
Неймовірний костел.Удачі в реставрації.Дякую за блог.
В Україні реставраторам неосяжний край роботи! Занедбані шедеври чекають на вас!
Але грошей на реставрацію немає...
Дуже гарний храм, ювелірна робота! Бажаю успіхів громаді і реставраторам у відновленні храму. Контент дуже класний, як завжди на рівні!
Шикарний костьол! Гарне відео, Дякую!
Дуже цікаво, професійно, пізнавально. Чудовий репортаж. Коли дивився, чомусь одразу пригадав костел св. Михайла у Мюнхені, в старому місті. Щось у них є спільне, навіть в середині. Він наче два разом костелу у Комарному. Як чудово, що таки зберігся. Тепер доведеться вам їхати в Чортків!!!, щоб продовжити про шедеври.
Неймовірно гарний, чудесний, шикарний костел, з шедевральною архітектурою.
І дуже шкода бачити його у такому плачевному стані(.
Таку красу, арзітектуру, історію треба дуже сильно берегти та плекати.
Приємно, коли такі люди в моїх краях🙂
Неймовірна будівля, це ж таку красу раніше будували!
Неймовірна пам'ятка!!! 😮👍👍Розкішна, атмосферна, велична 💖✨✨✨ Відчувається дух давньої величі . Дякую що показали і познайомили з нею. Велика подяка діяльній та ініціативній громаді, яка зберігає свої скарби👍💟✨ Сподіваємось на швидку реставрацію.
Можливо польські реставратори могли б оглянути і проконсультувати задля збереження спільної спадщини💝☺️
Надзвичайний Костел.Пам'яток архітектури є багато у всій області.І немало в напрямку Старосамбіриського району
Завітайте ще у Стару Сіль чи звісно у м.Добромиль де Костел Преображення Господнього,монастир Святого Онуфрія Великого, Ратуша і руїни Замку
Неймовірно красивий храм!
Юлиан, спасибо за влог. Буду знать теперь про такое интересное место.
Чудово що освітлюєте памятки в регіонах, скільки раз проіжав повз, навіть не знав що така краса є в цьому містечку!
Було б класно побільше таких блогів з невелеких міст з цікавими і самобутніми обєктами.
Неймовірно !
Навіть не віриться що такі будівлі є в нашій країні.
Ще є що оглянути у Городку, Жовкві і Бібрці. Сподіваюсь у майбутньому будуть якісь випуски і звідти.
Скоро до влади в Україні прийде людина яка відбудує і реставрує усі історичні здобутки цієї землі !!!
Я в шоці. Невже в Україні є такі шикарні об'єкти і про них ніхто не дбає. Матеріал супер, продовжуйте цю роботу. :)
Було дуже цікаво, дякую що висвітлюєте такі теми!
Дякую за якісний контент 👍
В Комарному ще є просто прекраснійша річ - дерев'яна церква Архістратига Михаїла! Взагалі в майбутньому можна зробити гарний туристичний маршут Щирець-Комарно адже є що дивитись!
дуже цікаво. дякую за відео
Дуже цікаво навіть для мене, людини - інженера :) Юліане, є прохання. Зробіть блог про стилі в архітектурі "для чайників". Що за чим йшло і чим відрізняється. Дякую
+
Неперевершено!
Цікавий храм. Фасад - прекрасний!
Шикарний храм!!!!!!!!!
Надіюся на вдалу його рестраврацію!
26:52 - неймовірно вчасний проліт голубів))))
Дякую, Ю ліане. Зверніть увагу на унікальний для України костел у Ізяслав у стилі маньєризм, у якому зараз тюрма і це місце просто хочуть продати під землю. Там ще є палац Сангушкіу, але про це місце практично ніхто нічого не знає.
Розповідали, що з того костелу йшов підземний хід, який згодом засипали. Шкода, що не згадали про нього. А ще в Комарно є залишки земляних валів, на яких колись розташовувався замок. Їх дуже добре видно на Google Maps. Там зараз знаходиться стадіон. Ще можна відмітити дерев'яну церкву, пам'ятний обеліск, старий цвинтар з капличкою та, на жаль, майже зруйнований палац графині Лянцкоронської. Багаті на архітектурні пам'ятки місця!
Дуже добре, що поїхали по малих містах. В менших міст є теж цікава архітектура. Такі як Стрий, Дрогобич, Золочів тощо мають цікаві древні храми та різні будівлі.
Дякую за відео, корисна інформація)
Цікаво скільки подібних пам'яток по всій Україні? Шкода що ми не цінуємо своє минуле і допускаємо ці архітектурні форми до такого ...Надіюся що в громади получится реалізувати всі плани щодо даного об'єкту...;)
Божого благословіння всім не байдужим в роботі над споасінням ціє краси.
Класс. Дуже цікаво. Люблю ваше відео. Запрошую в м Городок Львівської обл. В нас теж є чудовий костел 15 століття. Бажаю успіху .
Круто!
Доброго дня! Завітайте колись до Жовкви! Тут безліч цікавої старовинної архітектури, та нажаль де які об'єкти просто руйнуються!
Сильно, цікаво, що не тільки Львів а й Львівщина
Костел просто бімба, держа вже давно мала би дати на це кошти,але неаль не в нас((
Фантастика!
Яка краса !
Прекрасно! Надеюсь, им удастся сделать туристический комплекс и зарабатывать на этом для поддержания объекта.
Неймовірно крута церква, та ще й у не найкритичнішому стані.
Сакральне місце
Юліане,чекаємо вас ще раз в Києві,можна навіть на лівий берег,це просто треш,я там живу і це знущання над людьми
а не треба там жити :)
@@golyj000 а що робити?)
@@sokolovsky704 емігрувати до Львівчика і платити податки тут :)
@@golyj000 якщо тільки україномовний* :)
Чудове відео!
Пане Юліане, а ви не плануєте випустити якусь серію роликів про архітектурні стилі?
Я якось недавно цим зацікавився, і знайшов один канал на цю тему (на жаль, українською мовою нічого подібного не знайшов). І до прикладу, для мене взагалі існування ордерів в древньогрецькій архітектурі стало відкриттям! Здавалося б, стоять собі колони, а над ними та трикутна штука (фронтон тобто), але ні. Там виявляється ціла система.
Я думаю, багатьом було б цікаво отримати такий коротенький лікбез по архітектурних стилях, які є ключові елементи того, чи іншого стилю, як вони називаються, і коли той чи інший стиль був найбільш поширений
Комент на підтримку каналу.
Моє рідне містечко)
красива архітектура
Вам потрібно навідатися і до дерев"яної історичної церкви Михаїла в Комарному. Бувши школярем найшов біля костелу монету 1212 року і віддав, нажаль, вчителю. Там ще є в дзвіниці підземний хід до стадіону, де була фортеця. У 80-х роках хтось з мешканців почав цей підземний тунель відновлювати, ми малі це запримітили у туди залізали, підземка з цегли, арочна, але подальший вхід в тунель закривала стіна, ходили слухи, що німаки замуровали і замінували. Це також потрібно дослідити.
Я мало не впав, коли побачив сюжет про своє рідне місто на каналі в Юліана)
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Клас
Незважаючи що стан жахливий! ,,Краса неймовірна"
Подбати потрібно сьогодні!бо завтра небуде що рятувати!
Спасибі за сюжет!
Завітайте на тернопільщину, особливо в південній частині ще є покинуті костели схожі
Просто надзвичайний , але ж скільки ще йому чекати……
Мабуть треба частіше вибиратись у дрібні населені пункти. Мені про такий костел не було відомо.
👍
Цей чудовий костел обов'язково потрібно відреставрувати. Дуже боляче дивитися на те, в якому здебільшого жахливому стані знаходяться костели, палаци, замки та інші пам'ятки архітектури в Україні. Чому ми не можемо тримати їх у гарному стані, як всюди в Європі? Чому в нас все має бути в стані руїн?
Інтер'єр цього костелу дуже схожий на інтер'єр храму святого Лазаря у Львові
Ооооооо рідне місто. Неочікував
В цій ОТГ можна нарахувати +-10 об‘єктів, з яких можна зробити класне туристичне коло
@@МиколаКремса-я5и Не знаю як щодо отг, але влітку великом їздив за таким маршрутом: Годовиця, Наварія (костели) Пустомити (палац), Семенівка (костел), Щирець (три оборонні храми), Кліцько (дер. церква) КОМАРНО (дер. церква, костел (про який це відео), земляні замкові вали, пам'ятний стовп 17ст, руїни палацу) Тупиголове (костел, палац), Рудки (костел, ратуша), Вишня (палац), Великий Любінь (палац) і Оброшине (палац). І це все за один день)) Тому так, концентрація цікавих місць в тому районі і справді значна))
@@воваомелюх-к8о насправді місць купа, маршрут можна зробити навіть окремо по костелах, по цвинтарях і по палацах
Знаєте ми з другом колись вирішили поїздити на восипеді і обїздити сусідні населені пункти у кожному другому селі, селещі є свій костел закинутий або майже знижчений (якщо що я про Золочівський район, а саме про Гончарівку, Білий камінь тощо)
Завітайте в Заклад до замку Скарбека
Юліане коли чекати випуск про Кам'янець Подільський
В лютому
Необхідно скласти кадастр шедеврів у селах і містечках які є у стані руйнування. І рятувати негайно ті, які є в плачевному стані.
Зніміть такий огляд Костелу у Золочеві.
Пане Юліан, завітайте, будь ласка, до містечка Кременець, що на Тернопільщині. Дивлюся ваш канал досить недовго, але за цей час я зрозумів, що ви є хорошим спеціалістом. Таких людей, як ви бракує. Що ж до Кременця, то, повірте, мені, ви не пошкодуєте про свою поїздку. Там є архітектурні об‘єкти, які точно не залишать вас байдужим. Також хотілося б дізнатися вашу думку, як архітектора, про те, як можна покращити центральну вулицю Кременця, щоб зробити її комфортнішою для мешканців. Та й загалом хотілося почути вашу думку про інфрастуркутуру/архітектуру/умови для туристів у Кременці. Будь ласка, не оминіть мій коментар стороною і якщо вас зацікавить моя пропозиція, то скажіть як з вами можна зв‘язатися для подальшого обговорення цього питання?
Завітайте в Кременець , це дуже гарне містечко .
🤔👍
В Годовиці теж планується реставрація?
+
Магнати вкладували гроші у будівництво костелів,будували на віки.А теперешні магнати?Дивно тільки, як така краса вціліла?
Прийшли совіти. Знищили інтелігенцію. Знищили їхніх дітей, потім всі зародки... А після розвалу владу захопила виконавча ланка цієї машини, із збоченими цінностями і поняттями. Тому зараз, в час капіталізму, повинні працювати, щоб зберегти старе та побудувати нове. Але взагалі то
Сумно це все(
(щось в мене бомбануло)
Вкладали
ДОБРОДІЙ ЮЛІАН
Пане Юліане, чи плануєте ще візити до маленьких міст?
Якщо так, то з радістю запрошую до м. Радехова (70 км від Львова), де є стара кована оранжерея (такі є тільки 2 у світі: одна у Відні, а інша в нас)
На жаль, вона у аварійному стані, але можливо ви дасте свій погляд на вирішення цього питання і актуалізуєте проблему
*Юліан, сподіваюсь, прочитаєте мій коментар. Було би дуже цікаво подивитись блог про Свірзький замок. Чи є можливість зняти такий матеріал? Цікаве історичне місце, фільми там знімались. І взагалі, цикл блогів про замки мав би, думаю, значний успіх на каналі!*
Юліане, Ви не звернули увагу на те, що на фасаді костелу в Комарно є ключеподібні отвори (бійниці). Чи ця сакральна споруда мала ще й оборонну функцію?
Мене завжди цікавлять крипти і епітафії. Чи були вони в костелі Комарно?
Комарно мало також середньовічну фортецю, вали і бастіони якої ще досі можна розглянути.
Цікава історія міста.
Делали отопление в церкви ... Батюшка сказал рецепт раствора - заделали ... На второй день попробывали выбить раствор ...да не тут то было !!!! Раствор известковый . Значит раньше люди были намного продвинутые чем сейчас ...
Цікаво хто з цього міста дивиться це🤔
А до цього матеріялу,мітечка Сокаль,Белз.
Цікаво який зараз стан костелу в Белзі?
Белз дуже гарне містечко, атмосфера і енергетика там неймовірні, але також переживає не найліпші часи, на жаль...
А мені єдиному пан Юліан здався попом? Ні в якому випадку не хочу образити, навпаки Ваш образ дуже схожий на священнослужителя😀
Цікаво коментатори вірять в те що говорять.Який костьол,це допотопна будівля,вонож видно під зріст яких людей побудована ця будівля.
Костел у селі Терновиця Яворівського району ,де хрестили Андрея Шептицького потребує невідкладної реставрації!!!!
Коли в Бучач?
Бароко чи барокко?)