Сьогодні оглянемо вражаючий приклад реставрації у Львові. Один із давніх і величних храмів міста повертається до нового життя після десятиліть забуття. Костел ордену Єзуїтів має 400-річну історію, однак у часи більшовицької окупації Львова там розташували книгосховище. Віднедавна будівля належить УГКЦ і служить як Гарнізонний храм апостолів Петра і Павла. Ми отримали можливість зблизька роздивитися унікальні фрески та головний фасад храму, а також поспілкуватися з реставраторами. Дивимось і приєднуємось на Patreon: patreon.com/chaplinskyvlog
Ну яка "Західна Україна", пане?? Ми ж не в першій чверті 20го століття живемо! Погортайте трохи книжки з історії і не підігравайте московським окупантам. Є захід, схід, південь і північ України. Дякую
Грандіозно!!! Благослови, Господи усі руки й серця тих, хто долучився до відродження цієї святині!!! Благослови всіма Своїми благословіннями!!! Щира дяка пану Чаплінському за чудовий випуск!!!
Щиро дякую за Вашу працю, пане Юліане! Цікаво,пізнавально,інтелектуально,інтелігентно,сучасно.... Просто чудово! Завжди з задоволенням Вас слухаю. Здоров'я і натхнення! Вселяє надію,що улюблений Львів буде жити!
Дякую вам , дуже цікавий випуск! Хотілось би послухати концерт з відновленим органом в Соборі, як це було б чудово, прекрасна музика і архітектура💟🌟✨ Дуже приємні реставратори з Польщі💟👍.
Чудовий інсайд, приємно бачити як полінаціональна команда працює над відновлення історії міста Лева. Передаю вітання з Запоріжжя та готуюся завітати в гості до прекрасної Галичини!
Хоча архітектура цього храму і не є новаторською для тогочасної Європи, в храмі є одна маловідома деталь, яка робить його унікальним, можливо навіть в світовому масштабі. Як відомо, фрески храму робив запрошений з Моравії художник Францішек Екштайн з сином. Коли приблизно половина фресків була виконана, художник несподівано помер і роботу по ескізах батька продовжив і завершив його син. Сину здавалося, що він гідно втілив ідеї батька, але йому було дуже прикро, що батько не може оцінити закінчену роботу та майстерність свого учня. Відтак син досить натуралістично намалював на стіні храму балкон, на якому стоїть його батько і дивиться на завершені розписи храму (щоб це побачити, потрібно увійти в тамбур головного входу і, не заходячи в храм, подивитись через засклення лівих вхідних дверей наліво вверх). Тобто сьогодні ми можемо бачити художника поруч з власним творінням, і мені не відомо, чи є ще щось подібне в інших храмах світу.
Про творчість батька і сина Екштейнів: archiv.ub.uni-heidelberg.de/artdok/5302/1/Hryszko_Zeuxis_Moravici_2011.pdf www.researchgate.net/profile/Andrzej_Betlej/publication/312017314_Zapomniany_fresk_Sebastiana_Ecksteina/links/5879c74a08ae9275d4d94e50/Zapomniany-fresk-Sebastiana-Ecksteina.pdf
Я був у цьому костелі коли його щойно відкрили для загалу. Пригнічував той стан, у якому він перебував. Сподіваюся, що зможу його побачити у повністю відреставрованому стані, цей прекрасний храм вартує колосальної праці реставраторів. Дякую, пане Юліане, за висвітлення реставраційних робіт у Львові, мене дуже цікавить і переймає ця тема, хвилює доля архітектурних перлин Львова (і цілої України). Зробіть, будь ласка, сюжет про палац у Підгірцях, як там просувається справа з реставрацією.
Дякую пане Юліане ! Неймовірно корисний контент ! Мало є подібних речей! Окрім надзвичайно пізнавального аспекту на сьогоднішній день ! Одночасно два рівнозначних історичних вектори ; у минуле, і в майбутнє! Ваша праця пане Юліане надзвичайно важлива! Продовжуйте в тому ж дусі, фіксуйте кожну на перший погляд незначну деталь, і залучайте інших ! Браво ! Десь навіть " заздрю" Вам ! Низький уклін за непросту, але таку потрібну працю !!!...💙💛 Підписався, лайк ... 👍
Такі відео - це, по суті, історії онлайн. Дуже вдало, як на мене, що Ви доповнюєте розповіді ретро фотографіями, порівняннями з інших міст. Коли знаєш історію місця - абсолютно інакше його починаєш сприймати. Дякую! :) Відвідаю після реставрації обов'язково!
Я з 1951 року народження,мріяла про гурток в палаці піонерів,ііі звичайно задивлялася на храм.Мріяла підростком щоб попасти всередину.Коли стала дорослою довідалася що там "бібліотека".Тому що в Ельжбети був склад,ми там забирали холодильник ,який купили по черзі ,на яку записувались на в. Волгоградській(Героїв Упа)...коли відкрились двері ,ходжу і звичайно допомагаю матеріально із задоволенням.Дякую всім хто вкладає кожен те що може і вміє по можливостях .На жаль зараз храм виконує найсумнішу місію ....Поховання наших Захисників🙏🙏🙏🇺🇦💙💛✌️👏
Радію,що Львову повертають в первозданній величі і красі ще один шедевр архітектури! Велика подяка Юліану за можливість бачити,спостерігати за унікальними різноплановими моментами реставрації і титанічною роботою спеціалістів-майстрів!
Благодарим за прекрасный обзор этого храма! Я его наблюдаю с 2008 года, и каждый год, когда приезжаем во Львов посещаем его, и из года в год происходят какие то позитивные изменения, очень приятно наблюдать за этим процессом!
Дуже крутезне відео!!!! Таких відео бракує Львову і загалом історичній науці, адже саме така візуалізація поєднує старе з новим, писану історію з реальним місцем на яке можна прийти, його побачити, помацати камінь і відчути дух давньої епохи Львова. Побільше б таких відео!!!! Удачі Вам в подальших таких блогах.
То є щось надзвичайно красне. Дякую вам Юліяне за відео і усім хто долучився до створення цього контенту земно вклоняюсь. Господу хвала, святе його ім'я!
Щоразу, знаходячись у вашому місті, милувалася цим костелом і сумувала від його стану. Тепер щиро радію том, що бачу. Дякую, пане Юліане, за таку можливість долучитися до перебігу реставраційних робіт, і дякую за ваш канал - завжди дивлюсь із задоволенням)
Цей Храм як наша країна з великою крутою історією, з решетуванням в середині і з вірою в серці. Я не львів’янин але дивлюсь ваш блог як про рідне місто. Дякую за вашу роботу.
Як же красиво дивляться з гори пташиного польоту відреставровані житлові мансардні дахи і як огидно дивляться старі покриті ржавчиною дахи . Не розумію чому місто проти приватизації горищ .Як на мене з красивими мансардами місто дивилось б набагато гарніше . І ще Костел досить красивий і дужу добре що хтось займається його реставрацією .
Сьогодні оглянемо вражаючий приклад реставрації у Львові. Один із давніх і величних храмів міста повертається до нового життя після десятиліть забуття. Костел ордену Єзуїтів має 400-річну історію, однак у часи більшовицької окупації Львова там розташували книгосховище. Віднедавна будівля належить УГКЦ і служить як Гарнізонний храм апостолів Петра і Павла. Ми отримали можливість зблизька роздивитися унікальні фрески та головний фасад храму, а також поспілкуватися з реставраторами.
Дивимось і приєднуємось на Patreon: patreon.com/chaplinskyvlog
Ну яка "Західна Україна", пане??
Ми ж не в першій чверті 20го століття живемо!
Погортайте трохи книжки з історії і не підігравайте московським окупантам.
Є захід, схід, південь і північ України.
Дякую
Чого пані з-за кордону працює в Україні, але мови не знає?
Чому пан автор звертається до імігрантки не українською?
08q
000
Шикарний випуск.Захоплює!Подивилася «на одному диханні».👏👏👏
Грандіозно!!! Благослови, Господи усі руки й серця тих, хто долучився до відродження цієї святині!!! Благослови всіма Своїми благословіннями!!! Щира дяка пану Чаплінському за чудовий випуск!!!
Львову дуже пощастило з пані Онищенко. Дай Боже їй здоров'я.
Це дійсно так.
чути що дуже фахова жінка
Просто чудовий контент. Дякую вам Юліане!
Дуже класний випуск і головне інформативний!!! Дякую Вам!
Про реставрацію пам'яток один з найулюбленіших типів відео )
Скільки ручної делікатної праці! Реставраторам шана та подяка. Вам, Юліане - повага за вашу ідейність
Дякую☺️
@@artkebeta це ваших вправно-чарівних рук справа?
@@МарʼянД моїх і нашої команди))
Завжди радію, коли бачу реставрацію памяток архітектури:)
Дяка за крутий та цікавезний ексклюзив!
Щиро дякую за Вашу працю, пане Юліане! Цікаво,пізнавально,інтелектуально,інтелігентно,сучасно.... Просто чудово! Завжди з задоволенням Вас слухаю. Здоров'я і натхнення! Вселяє надію,що улюблений Львів буде жити!
Веллике вшанування пані Лілії Онищенко за професіоналізм та любов до своєї справи ,патріотизм,дякую дуже цікаво,лайк пану ЮЛІАНУ
Пане Юліане дуже Вам вдячний за проведену роботу.Міцного здоров*я!Тримаємся!!!
Ліля Сергіївна дуже цікаво розказує) Юліан продовжуйте лазити - контент прекрасний!
Класний похід в минуле...Здорово!Реставрація до натурального стану це чудово!Дуже сподобалось.
Tak trzymać. Pozdrawiam z Warszawy.
Дуже цікава історична підводка та фантастична робота реставраторів. Дякую, Юліане, за такий контент)
мій улюблений храм Львова! і чудове відео про нього! дякую!
До глибини душі, особливо та історія з вояком. 🙏 Тепер цей храм буде сприйматись зовсім інакше.
Дуже цікаво. Дякуємо вам! Унікальні кадри!
Дякую вам , дуже цікавий випуск! Хотілось би послухати концерт з відновленим органом в Соборі, як це було б чудово, прекрасна музика і архітектура💟🌟✨ Дуже приємні реставратори з Польщі💟👍.
Все дуже цікаво! Скульптури та капітелі побачити зблизька - це зачаровує! Така кропітка і потрібна праця реставраторів
Я приймав участь в реставраціях дахів німецьких костьолів, дуже цікавий експіріенс!
експіріенс = досвід
Аж проник реставраційними роботами та бесідами. Дякую за неймовірний випуск!
Ваші записи, пане Юліан, багато варті. Чудові кадри, професійні розмови допомагають бачити, чути, а головне - шанувати скарби з минулого. Успіхів Вам і щире "Дякую!". Like!
Чудовий інсайд, приємно бачити як полінаціональна команда працює над відновлення історії міста Лева. Передаю вітання з Запоріжжя та готуюся завітати в гості до прекрасної Галичини!
Надзвичайно чудовий контент. Дякую вам Юліане!
Хоча архітектура цього храму і не є новаторською для тогочасної Європи, в храмі є одна маловідома деталь, яка робить його унікальним, можливо навіть в світовому масштабі. Як відомо, фрески храму робив запрошений з Моравії художник Францішек Екштайн з сином. Коли приблизно половина фресків була виконана, художник несподівано помер і роботу по ескізах батька продовжив і завершив його син. Сину здавалося, що він гідно втілив ідеї батька, але йому було дуже прикро, що батько не може оцінити закінчену роботу та майстерність свого учня. Відтак син досить натуралістично намалював на стіні храму балкон, на якому стоїть його батько і дивиться на завершені розписи храму (щоб це побачити, потрібно увійти в тамбур головного входу і, не заходячи в храм, подивитись через засклення лівих вхідних дверей наліво вверх). Тобто сьогодні ми можемо бачити художника поруч з власним творінням, і мені не відомо, чи є ще щось подібне в інших храмах світу.
а звідки у Вас інформація про те що та фігура це Францішек? Джерело яке?
@@TarasZavadovski Інформація безпосередньо від Владики Степана Суса, Єпископа Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства
Про творчість батька і сина Екштейнів:
archiv.ub.uni-heidelberg.de/artdok/5302/1/Hryszko_Zeuxis_Moravici_2011.pdf
www.researchgate.net/profile/Andrzej_Betlej/publication/312017314_Zapomniany_fresk_Sebastiana_Ecksteina/links/5879c74a08ae9275d4d94e50/Zapomniany-fresk-Sebastiana-Ecksteina.pdf
Люблю пані Лілю❤️ вона - не лише дуже крута, а ще й найкраща сусідка❤️
Я був у цьому костелі коли його щойно відкрили для загалу. Пригнічував той стан, у якому він перебував. Сподіваюся, що зможу його побачити у повністю відреставрованому стані, цей прекрасний храм вартує колосальної праці реставраторів. Дякую, пане Юліане, за висвітлення реставраційних робіт у Львові, мене дуже цікавить і переймає ця тема, хвилює доля архітектурних перлин Львова (і цілої України). Зробіть, будь ласка, сюжет про палац у Підгірцях, як там просувається справа з реставрацією.
Дякую за сміливість ^^ дуже цікаво подивитись процеси реставрації
Дякую пане Юліане ! Неймовірно корисний контент ! Мало є подібних речей! Окрім надзвичайно пізнавального аспекту на сьогоднішній день ! Одночасно два рівнозначних історичних вектори ; у минуле, і в майбутнє! Ваша праця пане Юліане надзвичайно важлива! Продовжуйте в тому ж дусі, фіксуйте кожну на перший погляд незначну деталь, і залучайте інших ! Браво ! Десь навіть " заздрю" Вам !
Низький уклін за непросту, але таку потрібну працю !!!...💙💛
Підписався, лайк ... 👍
Дуже круто що реставрують такий цікавий об’єкт !! Дякую п Юліан за Вашу працю!!! Дуже корисна інфа!!!
дуже пізнавально, дякую!!!
Так люблю наш Львів, що бракує ми слів👍
Дякую за Ваші старання! Дуже цікавий і унікальний матеріал!
Дуже рада, що колись на просторах ютубу знайшла ваш блог. Дякую за вашу роботу, випуск суперовий.
Чудова, важка і творча робота реставраторів. Дякую Юліане за інформаційний блог.
Такі відео - це, по суті, історії онлайн. Дуже вдало, як на мене, що Ви доповнюєте розповіді ретро фотографіями, порівняннями з інших міст. Коли знаєш історію місця - абсолютно інакше його починаєш сприймати. Дякую! :) Відвідаю після реставрації обов'язково!
Будівля неймовірна! Дякую за цікавий випуск!
Вже підписуюсь!
З величезною зацікавленістю і вдячністю буду чекати подібних репортажів!
ДЯКУЮ!!
Нереальне естетичне задоволення,отримав під час перегляду,горнятко смачної кави,цей випуск,та вечір задався😊
Неймовірно!який маштаб роботи зроблено!
Мега цікаво та пізнавально, продовжуйте знімати ще!
Супервипуск! Дякую!
Я з 1951 року народження,мріяла про гурток в палаці піонерів,ііі звичайно задивлялася на храм.Мріяла підростком щоб попасти всередину.Коли стала дорослою довідалася що там "бібліотека".Тому що в Ельжбети був склад,ми там забирали холодильник ,який купили по черзі ,на яку записувались на в. Волгоградській(Героїв Упа)...коли відкрились двері ,ходжу і звичайно допомагаю матеріально із задоволенням.Дякую всім хто вкладає кожен те що може і вміє по можливостях .На жаль зараз храм виконує найсумнішу місію ....Поховання наших Захисників🙏🙏🙏🇺🇦💙💛✌️👏
Дуже цікава і захоплююча серія блогу 👍 Ви показує те дуже незвичайні місця в історичних будівлях. Так тримати!
Цей блог дуже-дуже цінний.
Завжди не вистачало такої інформації про Львів. На екскурсії не завжди є час або відповідна погода.
Дякую!
Love the architecture of the city centre. Miss Lviv so much
Дякую за чудовий український контент і цікаву розповідь.З задоволенням подивилась,і далі лазьте і ми з вами.
Радію,що Львову повертають в первозданній величі і красі ще один шедевр архітектури! Велика подяка Юліану за можливість бачити,спостерігати за унікальними різноплановими моментами реставрації і титанічною роботою спеціалістів-майстрів!
Благодарим за прекрасный обзор этого храма! Я его наблюдаю с 2008 года, и каждый год, когда приезжаем во Львов посещаем его, и из года в год происходят какие то позитивные изменения, очень приятно наблюдать за этим процессом!
Дякую Боже, що я народився у Львові.Рідний Львів. Місто весни моє.
Радісно бачити, як в історичні споруди заново вдихають життя)
Дуже крутезне відео!!!! Таких відео бракує Львову і загалом історичній науці, адже саме така візуалізація поєднує старе з новим, писану історію з реальним місцем на яке можна прийти, його побачити, помацати камінь і відчути дух давньої епохи Львова. Побільше б таких відео!!!! Удачі Вам в подальших таких блогах.
То є щось надзвичайно красне. Дякую вам Юліяне за відео і усім хто долучився до створення цього контенту земно вклоняюсь. Господу хвала, святе його ім'я!
Дуже гарний ролик . Чіпляє , бо кам’яниця моєї родини - поряд . Дякую !
Яка саме?
@@СировийАндрій там зараз готель -(((( . Se la vi
Неймовіірне задоволення!
Дуже цікаво було подивитись
мені дуже сподобалося 👍
Побільше б такого контенту, дякую!
Випуск пушка. Правда хотілось трошки більше почути про єзуїтів, і чим вони займались. Бо та пані видно, що багато знає ).
Вау!Завжди було цікаво побачити як реставрують близькі оку об‘єкти)
Випадково натрапила на Ваш канал. Передивилась всі відео про реставрацію, надзвичайно цікаво. Продовжуйте в тому ж дусі.
Дякую!☺️
Такі відео заслуговують на мільйони переглядів.
Щоразу, знаходячись у вашому місті, милувалася цим костелом і сумувала від його стану. Тепер щиро радію том, що бачу. Дякую, пане Юліане, за таку можливість долучитися до перебігу реставраційних робіт, і дякую за ваш канал - завжди дивлюсь із задоволенням)
Цей Храм як наша країна з великою крутою історією, з решетуванням в середині і з вірою в серці.
Я не львів’янин але дивлюсь ваш блог як про рідне місто.
Дякую за вашу роботу.
дякую реставраторам
Стараємось☺️
Дуже дякую
Дуже цікаво, дякую.
Дякую!
Одне задоволення від перегляду, крутий випуск!
Круто, дуже круто. Документувати таке дуже потрібно.
Дуже цікавий блог! Дякую)
Це було дуже цікаво) подивилася з великим задоволенням 👌
Дякую за цей випуск, порадували!
Шикарне відео. Просто шикарне😍
Просто супер більше такого!
Дзякую за вельмі добрае і цікавае відэа
Дякую за постійно цікавий, дуже інформативний контент!!!!
Спасибо. Смотрю все Ваши видео. Так держать!!!
Очень интересно, большое спасибо!!
Дуже хороший і цікавий матеріал.
Чудово! Дякую!
Я людина проста,бачу новий випуск пана Юліана ,ставлю лайк!:)
Чим далі, тим все цікавіші і цікавіші відео)
То є супер)
Дуже цікаво! Дякую вам!
Дякую
Клас!
Радо вподобайкую. Тримайтеся рештування
Шикарний випуск!
Круто!🙌😎
Прекрасно!
Аж захотілось піти і вкотре відвідати цей храм
В захваті від Ваших випусків! Цікаво побачити як працюють й інші реставратори, наприклад в Бюро спадщини.
Чудова робота,кеп!!!
Лазьте, пане Юліане, всюди де цікаво, де простолюдину не попасти. 🌹😉
Як же красиво дивляться з гори пташиного польоту відреставровані житлові мансардні дахи і як огидно дивляться старі покриті ржавчиною дахи . Не розумію чому місто проти приватизації горищ .Як на мене з красивими мансардами місто дивилось б набагато гарніше . І ще Костел досить красивий і дужу добре що хтось займається його реставрацією .
Приватизація горищ заборонена на рівні закону. До чого тут місто
Яка красота