У нас поки що небагато людей, готових вкладати власні кошти в реставрацію історичних будинків. Кожен такий прояв уваги і любові до свого дому, міста і архітектури потрібно підтримувати. Львів'янин Дмитро Косарєв уже багато віддав задля порятунку неоготичної кам'яниці на мальовничій вулиці Парковій. Погляньмо разом на результат його праці. Підтримати канал на Patreon: patreon.com/chaplinskyvlog
Тепер іду містом і поглядом відзначаю брами реставровані , паркани і взагалі по іншому дивлюсь на архітектуру, тобто реально зауважую і кайфую. Дякую за працю
Дуже добре, коли в кам'яницях мешканці думають про збереження, відновлення та підтримання культурної спадщини. Дуже заздрю, бо не мав можливости мешкати в такій перлині. А от сусіди поруч вже спаскудили паркани гівном. Дякую, що популяризуєте архітектуру та вчите нас.
Тут навіть не в грошах справа, тут ще треба не полінуватись заморочитись з тим, впевнений що багато є таких будинків у Львові де люди мають гроші на реставрацію але ліньки щось робити, а може і смаку і почуття прекрасного в людей бракує. Хороший господар👍.
Саме так. "Нема грошей" - не більше ніж відмазка. Хто має бажання - робить, хто не має - шукає причини не робити. По факту проблема в нерозумінні цінності архітектури. На голову дощ не паде, вітер не задуває, - того достатньо. А те, що їхній будинок виглядає гірше ніж свинарник у Німеччині, то їх не хвилює. Тому і ремонти у наших людей суто практичні, без уваги до естетичної складової. Коли ставлять вікно: людям неважливо як буде виглядати фасад будинку, в квартирі тепло і більше нічого не треба. Ця натура проявляється в усьому, наприклад у паркуванні: я поставив свою автівку на тротуарі і мені добре, я не заморочуюсь над пошуком парковочного місця, і плювати на те, що я створив незручності людям, котрі цим тротуаром будуть іти, на те , що я знищую тротуарну плитку, врешті решт псую вигляд вулиці.
У Самборі, не площі Ринок в старих будинках, демонтували автентичні фасадні двері до під'їздів та вставили примітивні металеві. Це було погоджено з мером, з в.о. головного архітектора, тобто тими хто повинен це оберігати. Тому, приємно що є такі люди, які незалежно від міської влади дбають про зовнішність і автентику історичної частини міста.
Дякую за це позитивне надихаюче відео, Юліане. І як просвітницьке - дуже потрібн! Це дивно, як на мене, але львів'янам, які живуть у такому прекрасному історичному просторі, таких безцінних будівлях, чомусь ще потрібно прививати любов до своїх будинків, дворів, повагу до фасадів, вікон, брам, старовинних п'єців як до історичної спадщини, вони не не цінують... І я не говорю про питання відсутності коштів на дорогі реставрації - це одна справа, зрозуміло. Хоча люди і 50 грн не готові вкласти... Але що змушує людей виносити свій мотлох на місця загального користування, вже і під'їзд, і внутрішній двір - все заполонили... чи гвалтувати фасад огидною плиточкою, прибудовами-курятниками, шкліннями... І вони навіть не розуміють, що не так, їм так подобається... І не всім щастить хоч би одного однодумця мати поряд. Так що побільше б таких людей, як Дмитро. Дякую Вам, Юліане, за важливу працю. Вірю, з часом свідомих і більш ефективних власників ставатиме все більше. Головне, щоб встигнути не втратити до того часу наш історичний неймовірний Львів.
Щоб підтримувати такі будинки в належному стані потрібно створити фонд капремонту і регулярно туди збирати кошти, а в нас багато людей приватизували житло яке не мають ні змоги, ні фінансів утримувати.
Краще не ризикуйте, на відео на дошці оголошень можна побачити код від вхідних дверей + показано де заховані ключі від однієї квартири, якісь недобросовісні громадяни можуть скористатись цією інформацією, тому обережніше з цим. P.s. Блог вийшов дійсно класний. Лайк однозначно)
Був тут 11 років тому і точно пам'ятаю як фотографував ці будинки, але на жаль збереглись тільки дашки будиків навпроти. На тому фото що не видалив, хіба видно як реставрувався балкон темного будинку навпроти з надписом "Willa Przystań".
Пане Юліане, мусите зробити якусь підбірку контактів майстрів, що займаються реставрацією у Львові. Я певна, що дуже багато автентики не зберігається тому, що люди вважають "же то ся вже не зремонтує". А до міської ради чи управління історичного середовища йти питатися страшно, "бо то чиновники, а ми тут прості люди, нас виженут". Може,хай кожен блог про реставрацію має в описі контакти майстрів, чиї реставраційні роботи були на відео?
Історія для сюжету: Будівля (у вигляді Ресторану), що знаходиться в Стрийському парку біля лебединого озера. Який ніколи так і не почав працювати, а зовні він вже покрився мохом. Провести паралелі з існуючими прикладами.
«Якщо поставлять пластикові вікна, брами металеві, то можна забути про Львів» - цілковита правда, і, на жаль, так і відбувається, на кожному кроці люди знищують Львів такими речами. Недолугим людям «и так сойдёт». Позитивних прикладів катастрофічно мало. Треба бити набат в усі дзвони! Знищення Львова потрібно зупинити! Місто, яке сто років тому було абсолютно європейським, адже будувалося архітекторами австрійської школи, сьогодні більше схоже на типовий пострадянський «Мухосранск», ніж на Європу. Краків після епохи «соціалізму» теж не в кращому стані, далеко не Відень, але порівняно зі Львовом - небо і земля. Давайте зробимо Львів принаймні таким як Краків, збережемо його автентичну красу (значну частину якої ми, на жаль, вже втратили).
Класний будинок, чудово відреставрований, але (може так і не добре казати) цей чоловік задовбав своїм "ти" і "дивись"!!! Ти дивись, я тобі розповім, дивись ти!...😬
Яка затишна квартира цієї бабусі аж якось в дитинство впадаєш чомусь квартири львівських бабусь приблизно так і уявлялись, краще б зробили там музей побуту того часу
О, скоро буде відео про Чернівці, круто. Сподіваюся колись побачити влог про реставрацію костелу серця Ісуса в Чернівцях, на мій погляд найгарнішого храму Чернівців, який був пограбований в радянський час і переобладнаний в архів, в 2010 році повернутий католицькій громаді і досі перебуває в жахливому стані, нагально потребує масштабної реставрації.
За відновлення будинку повага, але щодо людини яку вони ставили для контролю вїзду, це самоуправство якесь. Власність квартири в будинку не розповсюджується на власність прилеглої вулиці. Тому не дивно, що ця людина часто отримувала стусанів
Вулиця має статус Пішохідної Зони рух у який регулюється пунктом 26 ПДР. У пішохідній зоні заборонена стоянка поза спеціально відведеними місцями. Відповідно до цього пункту були облаштовані місця парковки (пункт 26.2 б). Пункт ПДР 26.3 обумовлює перелік транспортних засобів, які можуть заїжджати в зону дії пішохідної зони. Нажаль ці правила не працюють та досить часто вулиця блокується ТЗ, які не підпадають під перелік пункту 26.3, що унеможливлює доступ спеціальної техніки такої як пожежні машини, чи машини швидкої допомоги. Посилання на ПДР vodiy.ua/pdr/26/.
@@Dkosaryev Тоді єдиним цивізованим способом є облаштування вїзду відповідними знаками, а при виявленні порушників виклик патрульної поліції. Але аж ніякий не якийсь дядько на вїзді. Просто раніше були вже всякі "парковщики" і народ до таких разводіл не передбачених законом ставиться агресивно
Тим хто тут згадують за Австрію варто знати що в Австріі і Відні зокрема співвласники житлового будинку щомісяця здійснюють внески в обов'язковий фонд реноваціі 1,10-2,00 євро з квадратного метра житла. В кого кутова тобто з більшим фасадів квартира сума +20%. Нескладно порахувати що власники подібного будинку як на Парковій 12 на 4 квартири (умовної 400кв метрів) в Відні щомісяця в фонд реновірунг вносять мінімум 400євро. І вже далі з цих грошей сервісна компанія здійснює заміну чи ремонт всіх вікон дверей дахів балконі і тому подібне. Також утепленя якщо фасад дозволяє. Жодного відношення магістрат Відня до ремонтів приватних будинків не має і не фінансує приватне житло як індивідуальне так і багатоквартирне. Тільки муніципальна але в кінцевому рахунку за рахунок орендаря тому що внесок в фонд реноваціі включений в оренду муніципальна квартири. Маю житло і у Відні і у Львові в парі кварталів від цього будинку на Парковій і можу порівнювати. Додам що фонд реновірунг у Відні є обов'язковий і ніхто тут не питає чи має власник кошти на фонд реноваціі. В Украіні приватизацію провели ще в 90х а пояснити то хто має утримувати своє житло забули. За 10років фонд реновацій зібрав би 50тис євро для такого будинку якби він знаходитвся в Відні І якщо б подібний закон був би в Украіні будинки б не гірше Відня виглядали. Проблема не в людях панове. Змінять закони і будете теж саме мати. PS Дивно чому селяни (яких тут згадують часто в негативному контексті ) не вимагають ремонтувати свою приватну садибу з бюджету села чи район.у)) Може все таки вони є ближчі до логіки австрійця)
якщо б ви почали збирати на капремонт з 2000 року з тодішньої зарплати у 200 грн, багато б ви могли зараз наремонтувати? не притягуйте за вуха Австрію з її фондами, бо в Австрії євро і інфляція у 2% на рік.
There is a department of buildings or equivalent in most countries, an extremely bureaucratic and reactionary organization although perhaps less ridiculous than its Soviet or post-Soviet analog, that regulates the what, the how, and everything else related to anything that touches any work done in a building. And it’s not about landmark preservation or historical legacy.
У нас поки що небагато людей, готових вкладати власні кошти в реставрацію історичних будинків. Кожен такий прояв уваги і любові до свого дому, міста і архітектури потрібно підтримувати. Львів'янин Дмитро Косарєв уже багато віддав задля порятунку неоготичної кам'яниці на мальовничій вулиці Парковій. Погляньмо разом на результат його праці.
Підтримати канал на Patreon: patreon.com/chaplinskyvlog
Добрий день! Відео чудове, завжди переглядаю Ваш канал, Хотів спитати як з Вами можна зв'язатися? Можна електронну пошту?
Подобаються такі теми!!!!!! Побільше би показувати і вчити львівян, як зберегти СТАРИЙ І АВТЕНТИЧНИЙ ЛЬВІВ!!!!
То актуально й важливо не тільки для Львова. Дяка за ролик....
Які молодці! Таких би людей побільше!
п. Дмитру Косарєву респект, дуже позитивна і дуже потрібна для Львова людина.
«За інклюзивність і двор стіляю в упор» (с)Чаплінський😂
і автентику))
🤣
Побільше б таких свідомих, відповідальних осіб, з громадянським розумінням, як пан Дмитро Косарєв, Львову і всій Україні.
Честь і шана таким людям!!! Молодець, справжній господар!
Дуже цікаво! Дякую!❤
Тепер іду містом і поглядом відзначаю брами реставровані , паркани і взагалі по іншому дивлюсь на архітектуру, тобто реально зауважую і кайфую. Дякую за працю
Клас! Дуже сподобалось, дякую! Побільше б таких поціновувачів істоичної спадщини! Браво🤩
Це топова тематика і максимально цікава.
Очень интересно!Мне кажется,что это самая интересная рубрика на Вашем канале.
Неймовірно позитивний Дмитро. Таких має бути більше.
Гарний приклад збереження і цінування того, що маєш. З захватом дивлюсь такі відео ♥️
Дуже добре, коли в кам'яницях мешканці думають про збереження, відновлення та підтримання культурної спадщини. Дуже заздрю, бо не мав можливости мешкати в такій перлині. А от сусіди поруч вже спаскудили паркани гівном. Дякую, що популяризуєте архітектуру та вчите нас.
Спаскудити - то у нас бігом. Це простіше ніж реставрувати. Ніякої поваги до спадщини.
Окремий респект за власника саме такого будинку. Одне діло мільйони вбацати, а тут дещо інше...тут суто ідейні :)
Дуже потрібний блог в плані інформативності, дякую.
Це приємно бачити.
Дякую.
Тут навіть не в грошах справа, тут ще треба не полінуватись заморочитись з тим, впевнений що багато є таких будинків у Львові де люди мають гроші на реставрацію але ліньки щось робити, а може і смаку і почуття прекрасного в людей бракує. Хороший господар👍.
Саме так. "Нема грошей" - не більше ніж відмазка. Хто має бажання - робить, хто не має - шукає причини не робити. По факту проблема в нерозумінні цінності архітектури. На голову дощ не паде, вітер не задуває, - того достатньо. А те, що їхній будинок виглядає гірше ніж свинарник у Німеччині, то їх не хвилює. Тому і ремонти у наших людей суто практичні, без уваги до естетичної складової. Коли ставлять вікно: людям неважливо як буде виглядати фасад будинку, в квартирі тепло і більше нічого не треба. Ця натура проявляється в усьому, наприклад у паркуванні: я поставив свою автівку на тротуарі і мені добре, я не заморочуюсь над пошуком парковочного місця, і плювати на те, що я створив незручності людям, котрі цим тротуаром будуть іти, на те , що я знищую тротуарну плитку, врешті решт псую вигляд вулиці.
@@praguematist на всякі прибудови і зашклення балконів гроші завжди в них є.
Потрібна тема
I USED TO LEAVE AT #14 TILL 1973 ! At #12, KV#2 LEAVED BORIS ! Our windows were next to each other, so we talked from the windows🤓😎😎😎
У Самборі, не площі Ринок в старих будинках, демонтували автентичні фасадні двері до під'їздів та вставили примітивні металеві. Це було погоджено з мером, з в.о. головного архітектора, тобто тими хто повинен це оберігати.
Тому, приємно що є такі люди, які незалежно від міської влади дбають про зовнішність і автентику історичної частини міста.
Дякуємо за добрий контент
Дякую за це позитивне надихаюче відео, Юліане. І як просвітницьке - дуже потрібн!
Це дивно, як на мене, але львів'янам, які живуть у такому прекрасному історичному просторі, таких безцінних будівлях, чомусь ще потрібно прививати любов до своїх будинків, дворів, повагу до фасадів, вікон, брам, старовинних п'єців як до історичної спадщини, вони не не цінують... І я не говорю про питання відсутності коштів на дорогі реставрації - це одна справа, зрозуміло. Хоча люди і 50 грн не готові вкласти... Але що змушує людей виносити свій мотлох на місця загального користування, вже і під'їзд, і внутрішній двір - все заполонили... чи гвалтувати фасад огидною плиточкою, прибудовами-курятниками, шкліннями... І вони навіть не розуміють, що не так, їм так подобається... І не всім щастить хоч би одного однодумця мати поряд.
Так що побільше б таких людей, як Дмитро.
Дякую Вам, Юліане, за важливу працю. Вірю, з часом свідомих і більш ефективних власників ставатиме все більше. Головне, щоб встигнути не втратити до того часу наш історичний неймовірний Львів.
Гарно, всім би так
Дякую )
ех, ничку таки спалили ))
Дякую.
Молодець!!!
Щоб підтримувати такі будинки в належному стані потрібно створити фонд капремонту і регулярно туди збирати кошти, а в нас багато людей приватизували житло яке не мають ні змоги, ні фінансів утримувати.
ага, тільки той фонд має бути в євро чи в доларах
метлахська плитка, напевно
Краще не ризикуйте, на відео на дошці оголошень можна побачити код від вхідних дверей + показано де заховані ключі від однієї квартири, якісь недобросовісні громадяни можуть скористатись цією інформацією, тому обережніше з цим. P.s. Блог вийшов дійсно класний. Лайк однозначно)
Був тут 11 років тому і точно пам'ятаю як фотографував ці будинки, але на жаль збереглись тільки дашки будиків навпроти. На тому фото що не видалив, хіба видно як реставрувався балкон темного будинку навпроти з надписом "Willa Przystań".
Бомба!
Такого б побільше!
Пане Юліане, мусите зробити якусь підбірку контактів майстрів, що займаються реставрацією у Львові. Я певна, що дуже багато автентики не зберігається тому, що люди вважають "же то ся вже не зремонтує". А до міської ради чи управління історичного середовища йти питатися страшно, "бо то чиновники, а ми тут прості люди, нас виженут". Може,хай кожен блог про реставрацію має в описі контакти майстрів, чиї реставраційні роботи були на відео?
👍👍👍
А двір, як для такого будинку, жахливий.
А за відео, дякую!
Новобудова по суті позбавила двору.
Історія для сюжету: Будівля (у вигляді Ресторану), що знаходиться в Стрийському парку біля лебединого озера.
Який ніколи так і не почав працювати, а зовні він вже покрився мохом. Провести паралелі з існуючими прикладами.
О так, пам'ятаю його ще з раннього дитинства, як на мене то стан досить непоганий, навіть всі вікна цілі.
👍
«Якщо поставлять пластикові вікна, брами металеві, то можна забути про Львів» - цілковита правда, і, на жаль, так і відбувається, на кожному кроці люди знищують Львів такими речами. Недолугим людям «и так сойдёт». Позитивних прикладів катастрофічно мало. Треба бити набат в усі дзвони! Знищення Львова потрібно зупинити! Місто, яке сто років тому було абсолютно європейським, адже будувалося архітекторами австрійської школи, сьогодні більше схоже на типовий пострадянський «Мухосранск», ніж на Європу. Краків після епохи «соціалізму» теж не в кращому стані, далеко не Відень, але порівняно зі Львовом - небо і земля. Давайте зробимо Львів принаймні таким як Краків, збережемо його автентичну красу (значну частину якої ми, на жаль, вже втратили).
🤔👍
Дуже подобається ця вулиця
Молодці. Якщо люди мають право власності на квартири в цьому будинку, то і обслуговувати його теж мають вони. Єдине, не розумію, навіщо їм ЖЕК?
щоб клеїти оголошення по стінам
@@artemkostruba994 100%
Хочу жити у Львові)
Вау, Львів рулить
В Україні краще Львова немає міста, то 100%.
Класний будинок, чудово відреставрований, але (може так і не добре казати) цей чоловік задовбав своїм "ти" і "дивись"!!! Ти дивись, я тобі розповім, дивись ти!...😬
Найс 👍🏻
Залишилось тільки пластиковий балкон вї*ати на фасад .
Квартира бабці - заглядіння. Особливо гобелен на стіні. Можна здавати кіношникам.
На Самчука також пара будинків у процесі реставрації,як ідея для наступних влогів
ох, то в Харкові ще роблять бергенгеймівську плитку?
Код до дверей, будь ласка, розмийте, щоб не було видно.
Может это старый код.
+
Там мають стояти туї. І ведмеді тікати не будуть.
Яка затишна квартира цієї бабусі аж якось в дитинство впадаєш чомусь квартири львівських бабусь приблизно так і уявлялись, краще б зробили там музей побуту того часу
Дакання Чаплинського ріже вуха.
Все супер тільки б сусіди ще адекватні
Так начебто ж відео про Чернівці повинно було бути.
ага, щойно приїхав і ввечері відос))))
О, скоро буде відео про Чернівці, круто. Сподіваюся колись побачити влог про реставрацію костелу серця Ісуса в Чернівцях, на мій погляд найгарнішого храму Чернівців, який був пограбований в радянський час і переобладнаний в архів, в 2010 році повернутий католицькій громаді і досі перебуває в жахливому стані, нагально потребує масштабної реставрації.
За відновлення будинку повага, але щодо людини яку вони ставили для контролю вїзду, це самоуправство якесь. Власність квартири в будинку не розповсюджується на власність прилеглої вулиці. Тому не дивно, що ця людина часто отримувала стусанів
Вулиця має статус Пішохідної Зони рух у який регулюється пунктом 26 ПДР. У пішохідній зоні заборонена стоянка поза спеціально відведеними місцями. Відповідно до цього пункту були облаштовані місця парковки (пункт 26.2 б). Пункт ПДР 26.3 обумовлює перелік транспортних засобів, які можуть заїжджати в зону дії пішохідної зони. Нажаль ці правила не працюють та досить часто вулиця блокується ТЗ, які не підпадають під перелік пункту 26.3, що унеможливлює доступ спеціальної техніки такої як пожежні машини, чи машини швидкої допомоги. Посилання на ПДР vodiy.ua/pdr/26/.
@@Dkosaryev Тоді єдиним цивізованим способом є облаштування вїзду відповідними знаками, а при виявленні порушників виклик патрульної поліції. Але аж ніякий не якийсь дядько на вїзді. Просто раніше були вже всякі "парковщики" і народ до таких разводіл не передбачених законом ставиться агресивно
Тим хто тут згадують за Австрію варто знати що в Австріі і Відні зокрема співвласники житлового будинку щомісяця здійснюють внески в обов'язковий фонд реноваціі 1,10-2,00 євро з квадратного метра житла. В кого кутова тобто з більшим фасадів квартира сума +20%.
Нескладно порахувати що власники подібного будинку як на Парковій 12 на 4 квартири (умовної 400кв метрів) в Відні щомісяця в фонд реновірунг вносять мінімум 400євро. І вже далі з цих грошей сервісна компанія здійснює заміну чи ремонт всіх вікон дверей дахів балконі і тому подібне. Також утепленя якщо фасад дозволяє.
Жодного відношення магістрат Відня до ремонтів приватних будинків не має і не фінансує приватне житло як індивідуальне так і багатоквартирне. Тільки муніципальна але в кінцевому рахунку за рахунок орендаря тому що внесок в фонд реноваціі включений в оренду муніципальна квартири.
Маю житло і у Відні і у Львові в парі кварталів від цього будинку на Парковій і можу порівнювати.
Додам що фонд реновірунг у Відні є обов'язковий і ніхто тут не питає чи має власник кошти на фонд реноваціі.
В Украіні приватизацію провели ще в 90х а пояснити то хто має утримувати своє житло забули.
За 10років фонд реновацій зібрав би 50тис євро для такого будинку якби він знаходитвся в Відні
І якщо б подібний закон був би в Украіні будинки б не гірше Відня виглядали.
Проблема не в людях панове.
Змінять закони і будете теж саме мати.
PS
Дивно чому селяни (яких тут згадують часто в негативному контексті ) не вимагають ремонтувати свою приватну садибу з бюджету села чи район.у))
Може все таки вони є ближчі до логіки австрійця)
якщо б ви почали збирати на капремонт з 2000 року з тодішньої зарплати у 200 грн, багато б ви могли зараз наремонтувати? не притягуйте за вуха Австрію з її фондами, бо в Австрії євро і інфляція у 2% на рік.
Ничку таки спалили(
Leopolis semper fidelis.
zwoplot z bukszpanu az sie prosi . tylko nie tuja
тільки так!
Не розумію що поганого в туях? Мені подобаються туї.
Самшитова вогнівка знищить. Останній рік з нею суцільна біда
ваша робота неоціненна... чекаю на нове відео...
Питання: Навіщо Вам ЖЕК? В яких ще країнах існує такий заклад?
На росії 😏
There is a department of buildings or equivalent in most countries, an extremely bureaucratic and reactionary organization although perhaps less ridiculous than its Soviet or post-Soviet analog, that regulates the what, the how, and everything else related to anything that touches any work done in a building. And it’s not about landmark preservation or historical legacy.
24:04 - чувак говорить це, стоячи на фоні квазібудівлі ГК РП. Шикарно! Просто epic!!! 🤦♂️
Потрібна тема