Oszcilloszkóp otthonra. 4 csatorna, 100Mhz, USB kapcsolat, memória, nagy kijelző - kell ennél több?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 жов 2024
  • Digitális oszcilloszkóp 1GS/s, 100MHz, 4 csatorna
    termék link: s.vevor.com/bf...
    kupon kód: VV2324
    Tapasztalat:
    pontos méréshez jó/jobb mérőfej kell. Amit a készülékhez adnak kicsit pontatlan
    a műszer a teszt alatt rendben üzemelt
    gombok tapintása kifejezetten jó
    gombok átláthatósága és távolsága jó
    CD40106 típusú IC-ből épített ring oszcillátort láthattál a videóban (CS40106 -ban az "S" elírás)
    Weboldalam:
    ordasigabor.we...
    Video is made by Filmora

КОМЕНТАРІ • 59

  • @CalculatorWish
    @CalculatorWish 7 місяців тому +6

    Érdekes belegondolni, az elmúlt fél évszázad alatt mennyit változtak az oszcilloszkópok (is) fölépítésükben, méretben, tudásban és árban. Ez így első ránézésre elég barátságos holminak tűnik.

  • @capacretro
    @capacretro 5 місяців тому +1

    Köszi a részletes bemutatót, a kuponkóddal vettem is egyet magamnak. Remélem beválik, eddig tetszik! Főleg a mérete a tudása mellett, mert a régi analóg szkópom sehogy se fért el az asztalon 🙂 Hobby műszernek tökéletes lesz.

  • @DrGyarmatiCsaba
    @DrGyarmatiCsaba 7 місяців тому +2

    A beépített jelgenerátor a mérőfej (x10-es) kalibrálására szolgál. A mérőfejen található egy trimmelő csavar, azzal kell beállítani a helyes jelalakot.
    A DDS jelgenerátorral kapcsolatban a FeelTech FY6800, illetve az FY6900 típusú műszerei már egész elképesztő tudással rendelkeznek, amihez képest elég olcsók.

    • @DrGyarmatiCsaba
      @DrGyarmatiCsaba 7 місяців тому +2

      Elfelejtettem mondani, hogy az újabb mérőzsinóroknál a trimmer nem a mérőfejen van, hanem a szkóphoz csatlakozó BNC-n.

  • @otigreengit9773
    @otigreengit9773 7 місяців тому +3

    Cegben anno 2Ghz es scopokok voltak, finoman figyelmeztettek minket hogy egy eves fizetesbe kerul. £40.000 A probok is £1000 rol indultak.

    • @mariusbogdan9036
      @mariusbogdan9036 6 місяців тому +1

      Ó nekem a Tektronix 465 -ös volt az asztalomon a '70 -es évek közepén, de azt mondták, egy rózsadombi villa ára, pedig csak 100 MHz -es !(200 MHz -en -6dB, megnéztem a R & S szignállal) Már sok éve van itthon is, de mellette 2 Tektro digitális és egy LeCroy is. De a 465 -ös még működik ! Anno (kb 30 éve hibásként vettem egy barátom cégétől, mert nem tudták megjavítani.) Csak az 5 voltos táp puffer elkója volt szakadt, de attól úgy megbolondult... 🤣 de nekem jó volt, mert ezért tudtam megvenni olcsón. Kemény félnapi munka volt a javítás rajz nélkül, RFT szkóppal 🤣

  • @mariusbogdan9036
    @mariusbogdan9036 7 місяців тому +2

    Egész jó szkóp ! A jó mérőfejről csak annyit, hogy a Szibériai macskánk is az eredeti Tektronix 300 Mhz-es mérőfejet tartotta "jónak" és megrágcsálta ! 😺 De mivel macskabarát vagyok csak nyeltem egyet és azóta nem a dexionpolc "kábelfogasára" teszem, hanem egy dobozba (a párját, ami megmaradt 🤣) Egy barátomtól kaptam ajándékba egy FNIRSI akkus, érintőképernyős 2 csatornás szkópot, mert a ráírt 100 MHz / 1 GS/s helyett csak 16 MHz-ig korrekt. Egy R&S SMX szignállal ellenőriztem, ami 1 GHz-ig hiteles. De végül is hangfrekis földfüggetlen mérésekre megfelel.A nagy meglepetésem a LeCroy WaweAce 204 szkópommal ért, ami színes kijelzős, USB és Ethernet csatlakozó is van rajta, de az FFT funkciója sehol nincs az öreg monokróm Tektronix TDS 224-hez ! Igaz annak az FFT -t is tudó bővítő modulja drágább volt majdnem mint a LeCroy ! Igy múlik el a világ dicsősége ! További sok sikert és jó egészséget kívánok !

    • @tvamos73
      @tvamos73 7 місяців тому

      Ez a waveace széria az átbrendelt rigol?

  • @roguesquadron909
    @roguesquadron909 2 дні тому

    05:00 A probeot be kell állítani azzal a fekete csavarhúzóval ami a kis zacsiban van. 10X álásban kell kariblálni. Erre van a belső jelgenerátor. Ahhoz kalibráljuk a probeot és a szkópot is ellenórizhetjük. Persze ez attól függ menyire jó a belső jelgenerátor. Nekem az volt a tapasztalatom, hogy 1x-es osztásban nincs gond, de 10x osztásban kalibrálni kellett mind a 4-et. Utána már jó. 😀

  • @tvamos73
    @tvamos73 7 місяців тому +5

    En mar csak olyan oscilloscope-ot vennek, amiben van jelgenerator, es tud Bode diagramot rajzolni magatol.
    Azert ez a hatarfrekvencia dolog tud megteveszto lenni, amikor mondjuk csak ismetlodo szignalra tudja a 100MHz-et, aztan meg hulyeseget mutat az alulmintavetelezes miatt. Veszelyes egy sima szinusz alapjan kijelenteni, oke, jol mukodik. Persze, ez a vevor lehet, hogy ettol fuggetlen tokeletes.

    • @juhaszpeter4796
      @juhaszpeter4796 6 місяців тому

      A beépített jelgenerátorok a közelégbe sem érnek a különálló társaikhoz!🙂
      Vannak olyan szkópok, amik képesek külső jelgenerátorral, ha jól tudom a sajátjukkal együtt működbe bodézni. pl.: Siglent
      A legolcsóbb szerintem a Rigol, amibe van beépítve és tud bodét, de az a része hibás. Rossz elven közelíti meg a mérést, és a sok ilyen méréstől hamarabb tönkre mennek benne a mágneskapcsolók...
      És a jelalak is rossz.
      Jobban preferálom a külön egységet ezekből, így ha több szintű áramkört mérsz, és valamelyik részére kell adnod jelet, mérés közben nem kell attól tartanod hogy valamit rövidre zársz.🤔

  • @zenpeak_original
    @zenpeak_original 7 місяців тому +1

    Szia, valami spektrumanalizátort tudnál javasolni ami akár 1 Hz től mér, legalább -100dBm-et tud? És / vagy szkópból olyat, ami megüti egy analóg használhatóságát? Pl, ha van egy 300kHz-es jelem, ami nem teljesen szinuszos, és vannak benne rezonanciás jelek, kicsit fázis eltolva, azt is valós időben akarom látni. Az olcsó szkópok levágják ezt a jelet vagy kiegyengetik .... a valóságot szeretem látni, nem a számított ákombákomot. Köszönöm!

    • @mariusbogdan9036
      @mariusbogdan9036 7 місяців тому

      Hát nehéz lesz olyat találni ! Én is a Neutrik A2-D hangfrekis Test & Service System "torzítási maradék" kimenetére akasztom a Tektro TDS 224- et FFT üzemmódban.(Így 120 dB-t átfog) Van egy Marconi spektrumanalizátorom ami 1 Hz-től 110 MHz-ig megy és a legkeskenyebb szűrője 5 Hz sávszélességű, de olyan nagy, hogy a fél asztalomat elfoglalná (Régen a NATO-nál is rendszeresítve volt.) Digit tárolós, de még katódsugárcsöves. Főleg hang stúdiótechnikával foglalkozok, azért vettem jó drágán, de meg is bántam !

    • @zenpeak_original
      @zenpeak_original 7 місяців тому

      @@mariusbogdan9036 Koszi, most vettem egy regi HP8591A -t de azert igy huszon ev utan kell vele foglalkozni, a -100 dBm kornyeke lenne izgalmas de neha a span nem megy rajta vagy elszorja a jelet... neha jol mukodik. Aztan ott van a Spectran 5030... elvileg 20MHz ig vettem bele bovitest es hitelesitett de ma csak 1 megaig mert...

  • @v1l1k3
    @v1l1k3 6 місяців тому

    Emlékszem, gyerekkoromban egy analóg Tektronix tárolós oszcilloszkóp volt a nagy csoda. Volt is a SZTAKI-ban pár darab, kikapart gyári számokkal. Mekkorát változott a világ pár évtized alatt.
    Én egy Siglent SDS 1202-t vettem 2 éve 130eFT-ért. Igaz, hogy csak 2 csatornás, de 200MHz-es és ami a lényeg, van benne protokoll analizátor, ami felbecsülhetetlen segítség, ha több számítógépet kötsz össze pl. I2C, vagy valamilyen más kommunikációs protokollal. 4 catorna nekem sosem kellett. Ja és Ethernetre köthető, programozható távolról és beköthető automata minőségellenőrző rendszerekbe is.

  • @r_apex
    @r_apex 7 місяців тому +4

    Telepítő CD?
    Jó, hogy nem lyukkártyát adnak hozzá! :)

    • @mariusbogdan9036
      @mariusbogdan9036 7 місяців тому

      Engem is meglep, mert a 15 éves LeCroyom JPG formátumban adja ki a képet, semmit nem kell telepíteni. Bár mintha ahhoz is adtak volna CD-t, de ki kezeli arról ?

  • @juhaszpeter4796
    @juhaszpeter4796 6 місяців тому

    Érdemes lett volna azt még meg említened, hogy a kék kupak mire való, illetve azt hogy azért láttál az 10x es osztóval furcsa jelet, mert még nem állítottad be a mérőfej 10x-es állását. + hogy az 1x-es állást ez nem befolyásolja.
    Az 1Khz-es négyszögjel csak a mérőfejek beállítására szolgál.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  6 місяців тому

      Írd le ezeket, biztosan hasznos mások számára-

    • @juhaszpeter4796
      @juhaszpeter4796 6 місяців тому

      Rendben akkor válaszolok magamnak.
      A kék kupakok akkor kellenek, ha a méréshez a krokodil csipeszt és a mérőfej tűs végét használod, nem pedig a kampósat, azért kell, mert a fém lemez a tű mellett meg egyezik a mérőfej referencia pontjával "földjével".
      A kis "csavarhúzó" pedig a mérőfej 10-es sztóját segít beállítani, hogy a szkópon levő refelencia 1kHz-es 5vpp négyjel segítségével be tudják állítani a látható jelet laposra, hogy szép négyzetet kapjatok.
      Egy olyan gondolat még tőlem, hogy ha valaki akar magának függvény generátort akkor minimum egy olyat válasszon, amelyik rendes grafikus kijelzővel van, ha valaki a régi szörnyek közül választ azokra ez nem vonatkozik, csak az újabb made in China változatokra.
      akkor is amikor a videó készült és most is nem sokkal drágább egy grafikus változata a videón látottnak.
      A millió egy dolláros készülékkel sokat nem érnek majd hobbi felhasználók, mert azokhoz már olyan munkakörnyezetet is kell kialakítani.
      De viszont ezzel a Fnirsi féle szkóppal sem, mert több sebből is vérzik.
      A memória nem állandó, ha jól emlékszem az FPGA-ában levő mintákat használja, az ezzel a gond, hogy nem minden időalapnál, "amikor a vízszintesen nyújtod vagy zsugorítod a jelet" használja ki teljesen.
      Ezt egy Micsig TO1104-el teszteltem, limitáltam a memóriáját 14k pontra, mind a kettőnek ugyanazt az időalapot állítottam be, majd megállítottam, a run/stop gombbal.
      Utána vízszintesen széthúztam. A Micsigemen kisebb időalapnál is szépen látszott a jel, a Fnirsinél meg valami röhej volt amit kirajzolt a kijelzőre. Unokahúgom szebbet rajzol, pedig még csak 2 éves...
      A Micsig 14k pont, a Fnirsi meg 30k pont. ugye a 240kbit átváltva, vagyis osztva 8-al mert a szkóp 8 bites, akkor 30k pont mintát kapunk.
      És mégis a Micsig részletesebben kapta el a jelet....
      Mindenkinek aki nem akar sokat költeni, a Hantek-et ajánlom.
      A Hantek DSO2C10 vs Fnirsi például.:(Én a táblagép verziójukat jobban preferálom a Hanteknek.)
      Fnirsi 1Gs/s jah nem csak 200Ms/s
      Hantek igen ez tényleg 1Gs/s
      Fnirsi 30k pont memória hát nem teljesen ez függ az időalap beállításától.
      Hantek 8M vagyis 8000k pont? és Hol? bárhol, ha akarod akkor a 2ns nél akár a 100s nél. Te tudod megadni neki a egy listából, hogy mennyi mintát szeretnél.
      Tegyem még azt hozzá fogy a függőleges érzékenység, vagyis a Volt is.
      Fnirsinél 5mV/Div

  • @latvanypekseg
    @latvanypekseg 6 місяців тому

    Szia Gábor, érdekelne, hogy a kölcsönkapott Keysight szkópot mire használtad? A Keysight generátor saját? Köszönöm válaszod! Sanyi

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  6 місяців тому

      szia
      nem saját a generátor. Szkóp pedig szinte mindenre volt már használva.

  • @e46touringalain
    @e46touringalain 7 місяців тому +1

    Az intelligencia a változáshoz való alkalmazkodás képessége 😊 és a szerénység is

    • @istvanszekely4842
      @istvanszekely4842 6 місяців тому

      Vajon akadt az olvasók között, akinek ez nem volt olvasható? Bár nekem is beletelt pár percbe.

  • @Optigrill-Hungary
    @Optigrill-Hungary 7 місяців тому

    Szia Gábor, keresem azt a video-t, amelyben Windows és office licenckulcsokat lehetett vásárolni a linkedről. Meg tudnád írni kérlek, egyszerűen nem találom... Elnézést, hogy nem a szkóp topic témakörben írtam ide. Köszönöm szépen!

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  7 місяців тому +1

      Szia
      itt eléred: ua-cam.com/video/abnNWQL7R6k/v-deo.html

  • @roguesquadron909
    @roguesquadron909 2 дні тому

    Az enyém tök ugyan ez csak nem vevor hanem valami más nemes márka.

  • @peterzsembery5100
    @peterzsembery5100 6 місяців тому

    Mikrokontrolleres környezethez (Arduino, PIC), max 20 MHz, alkalmas lehet ez? Első saját oszcilloszkópom lenne, nincs sok tapasztalatom. Köszönöm.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  6 місяців тому

      több mint elég.., még a 160MHz-es ESP32 méréseire is tökéletes

    • @peterzsembery5100
      @peterzsembery5100 6 місяців тому

      @@ordasigabor Egy 100MHz sávszélességű műszerrel ez hogy lehetséges? Nem jól értem ennek a paraméternek a jelentését? Köszönöm.

  • @attilatoth9986
    @attilatoth9986 6 місяців тому

    Szia Gábor. A mély memória értéke? Nem látni a manuálban sem.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  6 місяців тому

      Szia
      Memory depth 20 Kpts. Vagyis 20.000 felvett pontot tud letárolni. 8 biten van minden pont, így ez 20kbyte. Viszont ezt minden csatornára tudja, így együtt 4x20kByte (valószínűleg 128kbyte memória van benne a valóságban). A memóriát 3.5ns-es idővel tudja írni, szóval piszkosul gyorsan.
      Nem sok, de szerintem elég.

  • @korponaiz
    @korponaiz 7 місяців тому

    Szia.
    Jól emlékszem, hogy volt egy videód amiben azt vizsgáltad, mennyire hatékonyak az elektronikai alkatrészek hűtésére szolgáló különféle szigetelő alátétek és hővezető paszták?
    Ha van ilyen meg tudnád adni a linket, mert én nem találom?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  7 місяців тому

      szia
      hővezető paszta és "thermal pad". A drágább valóban jobb?
      ua-cam.com/video/5V65nDGm43U/v-deo.html

    • @korponaiz
      @korponaiz 7 місяців тому

      @@ordasigaborKöszönöm

  • @arpadszeiff
    @arpadszeiff 6 місяців тому

    Ámulok és bámulok. Még leragadtam a hagyományosnál. 😂
    Egyik hatalmas érték, nem foglal az asztalon akkora helyet a digitális.

  • @ww95
    @ww95 7 місяців тому

    Mire használnak egy ilyen berendezést?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  7 місяців тому +1

      A legtöbb analóg áramkört a tervezés vagy hibakeresés során ezzel mérik. Pl. ha van egy audió erősítő, ami torzít, ott egy ilyen műszerrel meg lehet keresni, hogy miért van "rekedt" hangja.

  • @istvanszekely4842
    @istvanszekely4842 6 місяців тому +1

    Az intelligencia a változáshoz való alkalmazkodás képessége?

  • @andrasrevesz1374
    @andrasrevesz1374 7 місяців тому

    A mérőfej 10x beállításáról illett volna néhány szót mondani.

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  7 місяців тому

      Az egy önálló videós tartalmat is megtöltene. Érdemes, hogy még egy ilyen "egyszerű mérő vezeték" is milyen okosságot rejt. Pláne ha aktív az a fej.

  • @lela8714
    @lela8714 7 місяців тому

    Ez owon szkóp?

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  7 місяців тому

      nem, csak a kinézete olyan, ez többet tud

    • @DrGyarmatiCsaba
      @DrGyarmatiCsaba 7 місяців тому

      @@ordasigabor Attól függ, hogy melyik típusnál. Nekem pl. egy XDS2102A típusú Owon szkópom van. Annál biztos nem tud többet. Igaz, csak két csatornás, de 12 bites, és ehhez illeszkedően fantasztikus matematikai képességei is vannak, és az ára sem sokkal magasabb.

    • @DrGyarmatiCsaba
      @DrGyarmatiCsaba 6 місяців тому

      @@ordasigabor Meg sem közelíti a 12 bites Owon szkópok tudását.

    • @juhaszpeter4796
      @juhaszpeter4796 6 місяців тому

      Pontosan. Ez az Owon SDS1104 szkópja csak másik nevén.
      Ha a manuáljaikat össze hasonlítod láthatod.😊

    • @juhaszpeter4796
      @juhaszpeter4796 6 місяців тому

      ​@@DrGyarmatiCsabapersze hogy nem, mivel ez a 8 bites változata az Owonnak. Azt vedd figyelembe hogy ha az Owonok több bites változatait 12 14 biten használod akkor csökken a mintavételezése... Nem is kicsit.
      Érdemesebb akkor már egy natív 12 bites Siglentet vagy Rigolt venni.

  • @gyulajavorka9930
    @gyulajavorka9930 6 місяців тому

    Sziasztok, érdekelne mennyi a függőleges érzékenysége. Nem találom sehol. Vertical sensitivity ?mV/div

    • @ordasigabor
      @ordasigabor  6 місяців тому

      Szia
      bekapcsoltam a szkópot és megnéztem:
      függőlegesen 50mV/div (ekkor még szinte semmi zaj nincs). 20mV/div vagy 10mV/div már nem megy
      vízszintesen pedig 2ns/div

    • @gyulajavorka9930
      @gyulajavorka9930 6 місяців тому

      Köszönöm az infót!

    • @juhaszpeter4796
      @juhaszpeter4796 6 місяців тому

      Vertical
      system
      Vertical Resolution
      . (A/D) 8 bits (4 channels simultaneously)
      Sensitivity. 5 mV/div~5 V/div
      Displacement ±2 V (5 mV/div - 200 mV/div)
      ±50 V (500 mV/div - 5 V/div)
      A vevor oldalán van a leírás alja felé. Ez az 1:1 és mérő fejre vonatkozik.
      10x és állásban az van amit Gábor írt.