@@GetKnowLoreNIKKI Та думаю, що все ж та різьба підпадає під якийсь з безлічі дюймових стандартів, про те для мене завжди було великою загадкою, нахіба так ускладнювати. Для прикладу метрична різьба характеризується трьома параметрами-діаметр крок, профіль, і відповідно маркується. Усьо! По суті, будь-яку дюймову різьбу так само можна охарактеризувати цими трьома параметрами, але вся суть у системі стандартизації ! І тут Британська імперія легких шляхів не шукала, наплодили такого лісу, що щось мені підказує, що й вони самі в тому вже мало що тямлять:)
Привіт усім.На стволі є маркування w.s. Darley. Пишемо це в гугл знаходимо оф. сайт та переходимо в магазин знаходимо шланг Darley 800 де вказано що це стандарт NST(NH). Я знайшов таблицю та перемножив розміра вийшло 70.9 та 50.50 все як у відео. Дякую
Доброго дня Вам. При наявності дюйма різьб а при повторі різання ще та задача. А при обробці Алюмінію допомагає керосин. Така робота додає досвіду і це головне. Гарна творчість в роботі. 👍👍👍
є думка про думку манагера америЦького, а давайте утнем таку різьбу якої більш ніде немає, і ті деталі будуть купувати тільки у нас. Хай живе монополія Ура Ура Ура
Такі різьби роблять для того щоб ніхто неміг повторити, на чпу запраграмували 1.83мм, їм побарабану яку програму написати. Але в Пакістані проце не знають, і перед почятком роботи промовляють ,ТОСІ ВРОБЕ ТОСІ ВТРЕ, ЩЕ НАС ПАРЕЖИВЕ, СПИТАЙ У МИКОЛИ, ВІН ТАКЕ РОБИВ
колись дуже давно шукав параметри різьб. Ходив питав по форумах, знайшов, виявилось VG12 (золотнікова різьба). А потім пішов шукати хто ж це зробе, ох і трешу я наслухався.
@@metal_fix vg5 та vg8 то для авто нипелів типу шредер, тоді (років 15 тому) навіть мітчик було важко знайти. А то була невідома зверюшка від пневматики невідомого походження. Закінчилось все переробкою на "стандартну різьбу" під штуцера які можно купити всюди, а не тільки за океаном.
@@vadimvyalov9679 приносять мені: зробіть перехідник від туристичного газового балону на наш. А там різьба щось на кшталт ніпеля... Кажу: дякую, але я таке не вмію... А з цими, ще був сенс повозитися.
@@metal_fix колись це була доволі розповсюджена тема у туристичної і вело спільноті. У Києві хлопець навчився точити шредери, я навіть замовляв кастомний ніпель з алюмінію. Потім китайці почали робити перехідники під що завгодно і ця тема зішла.
З тими "американськими різьбами" завжди було у моїй практиці не просто, у таблицях не завжди є дані по тій різьбі, яку принесли як зразок, нитки не співпадають, або діаметри не ті. Окремо вдячність за круте відео!
@@metal_fix Це американська пожежна різьба. Згідно цього стандарту (сайт FireHoseDirect), розмір 1,5 дюйма - це розмір шлангу/рукава, який використовується в даному типурозмірі, а от зовншній діаметр для нарізання різьби 1,99" (згідно таблиці). Відповідно 1,99"*25,4=50,546. Для скручування потрібне певне прослаблення по зовнішньому діамтеру, відповідно 50,546-50,4(фактичний розмір у Вас)=0,146 мм - це зазор для коректного функціонування роз'ємного з'єднання.
Це американська пожежна різьба. Згідно цього стандарту (FireHoseDirect), розмір 1,5 дюйма - це розмір шлангу/рукава, який використовується в даному типурозмірі, а от зовншній діаметр для нарізання різьби 1,99" (згідно таблиці). Відповідно 1,99*25,4=50,546. Для скручування потрібне певне прослаблення по зовнішньому діамтеру, відповідно 50,546-50,4(фактичний розмір у Вас)=0,146 мм - це зазор для коректного функціонування роз'ємного з'єднання. Стосовно прослаблення це особисте припущення, адже допусків (а вони мали бути на різьбу) в даній таблиці не надано.
Різьби вітворта мають кут тільки 55. Всі інші перелічеві вами різьби не мають відношення до вітворта, то американський стандарт. Там кут 60 як і у нас. Мав колись справу з америнською різьбою. Наче і крок підібрав правильно а воно все не накручувалося, виявилося що різьба двохзахідно і діло пішло. Дякую за відео)
Мій собрат по нещастю часто стикався з дюймовою проблемою, коли займасвя столяркою. Награвшись готовими таблицями і вигадавши купу нових матюків, він почав самостійно перераховувати розміри в Екселі.
Завжди цікаво робити щось незвичне, але, цікавіше, коли це "щось" робить хтось інший)) якось колега мене озадачив, треба було прогнати різьбу під золотник, ото у мене був розрив шаблонів, коли я дізнався, що в повсякденному житті трапляється така вундервафля! А стосовно варіантів змазки, довгий час працював з синтетичними чавунами, шоб вони були здорові. Так от, там для нарізання різьб і змазування станин використовували керосин, до якого додавали 30-40 грамів мастила на 1 л керосину. Димота від нього страшна, але, більш нічого не було)
Золотник має різьбу vg5 i vg8. Я навіть мітчики і плашку маю))) А на рахунок змазки, то багато казали, і спирт, і керосин, і рицинова олія. Треба буде все спробувати
Йой. Те відчуття, коли в мене настільний китайський FDB може різати 11 ниток ( але часом бракує сили в двигуні і доводиться по десятці то все шкрябати) а тут такий здоровань токарний ні🤔🤭😢 трішки прикро за вас. Але я гадаю, що ви ту проблему вирішите. Шестерні можливо замовити, щоб виготовили. ДМ зможе зробити, чи навіть Ігор Осадчий.( тільки незнаю чи у них час знайдеться) Не думаю що то була б така велика проблема їх виготовити. Терпіння вам та сили. Головне мирного неба🤝
@@metal_fix здається мені, що конструктор не думав а знав, що йому за тим верстатом не стояти і тим більш не різати дюймові різьби😁 Цікаво, чи по паспорті верстату передбачено додаткові шестерні в гітару. Можливо просто не укомплектований верстат потрапив до вас 🤔
@@metal_fixдоброго дня. Можу запропонувати Вам виготовлення шестерень методом 3d-друку з поліамідного порошку за Вашим ескізом? 3-4 шестерні за чесний "шортс" з тим, як вони працюють)
Дякую. прості роботи можуть, якщо захочуть, робити усі. Складну роботу беруться робити, це як виклик, тільки справжні майстри. Ні, не так. Майстри, з великої букви.
Просто ми привикли до дуже централізованої системи стандартів, у капіталістичних країнах там набагато більше різних стандартів, кожен завод, кожен виробник має право створювати свої стандарти, які ще не запатентовані іншими.
З точки зору заводу виробника це тіпа прикольно. З точки зору споживача, це дибілія. І ця монополія нічим не оправдана. Я зробив таку різьбу бо я так хочу. Супер аргумент, із розряду 13 річної дівчини.. І цим керуються компанії та корпорації.
Задав питання в ChatGPT: “Ти знаєш, який тип різьби в американському пожежному стволі W.S. Darley?” Отримав відповідь: «В американських пожежних стволах, таких як ті, що виробляє W.S. Darley, зазвичай використовують різьбу NST (National Standard Thread), також відому як NH (National Hose). Це стандартна різьба для пожежних стволів у США. Різьба NST/NH має такі характеристики: • Великий діаметр різьби: В залежності від розміру з’єднання (наприклад, 1.5 дюйми, 2.5 дюйми тощо), діаметр різьби буде змінюватись. • Крок різьби: Зазвичай NST має 7,5 витків на дюйм для більшості розмірів. Якщо у вас є конкретна модель ствола W.S. Darley, можна уточнити інформацію про різьбу, перевіривши технічну документацію або звернувшись до виробника.»
Теж саме запитав про радянські пожежні стволи. Відповідь: «В радянських пожежних стволах використовувалась різьба типу Гост (ГОСТ). Найбільш поширеним стандартом є ГОСТ 28352-89. Цей стандарт передбачає використання трубної циліндричної різьби з кроком різьби, який відповідає метриці трубопровідних систем. Основні характеристики різьби в радянських пожежних стволах: • Діаметр різьби: В залежності від розміру з’єднання, стандартним є використання різьби з діаметрами 50 мм (2 дюйми) або 65 мм (2,5 дюйми). • Крок різьби: Різьба трубного типу з кроком 2.31 мм на виток. Ця різьба досить відрізняється від американського стандарту NST/NH і несумісна з нею без спеціальних адаптерів.»
Запитав про форму перехідника. Чи конічна є найбільш оптимальна. Відповідь: «Якщо важливим є зниження турбулентності та втрат тиску, варто використовувати перехідник з параболічним профілем або іншою плавною кривою, наприклад, еліптичний перехідник.»
Ви не праві. Ні в першому ні в другому випадку. 1) для разової роботи є люди які вже мають, і досвід, і обладання для нарізки шестерень, із якими співпрацюю, при чому плідно. 2) ціна цих двох перехідників на чпк, буде коштувати як рідна мама. Ніхто, не буде використовувати чпк в разових роботах. Ні в Україні (багато кого знаю із чпк напряму), ні в Європі. Те що Абом79 показує як він точить болт на чпк, чи ще якусь одноразову роботу, це все контент. Реалії тріші інші, а саме: 1) ціна всіх шестерень в гітару значно нижче ніж переробка верстату на так звану електронну гітару. 2) ціна роботи за два перехідника зроблені на універсалах, в рази дешевше ніж зроблені на чпк. Я вас більше скажу, знаю майстерні із не хилим станочним парком чпк, де закуповують універсали фрезер, токарний і тд. Бо інколи виготовити якусь спец оснастку на цих верстатах в десятки разів швидше та вигідніше ніж на чпк. І як висновок: все хоче свого.
@@metal_fix Не буду сперечатися. Але, по суті, чпк дешевше. Фактично, нічого не варте і з часом воно дешевшає. А ціна складається, через незбалансований ринок.
в 1к62 і тд коробка подач була сконструйована "в лоб" - там просто ялинка з шестерень, між якими перескакує паразитна при виборі кроку. Також така конструкція дозволяє різати нитки на дюйм просто помінявши місцями "вхід" і "вихід" ялинки. А в 16к20 і т.д. там уже хитромудра конструкція, де обертання йде колами по коробці, деякі шестерні залежно від вибраного кроку то ведучі, то ведені, то взагалі паразитні. Типу понтанулись, що так хитро зробили*, але по факту сумнівний апгрейд, бо в ній вже задом наперед обертання не передаси. *Згідно з совковою традицією або вкрали ідею або змусили зробити етнічного не-росіянина.
Такі маніпуляції в конструкціх (як і динамічні гальма в 2н135) були зроблені виключно за рахунок понтів як ви кажете, а конструктор отримував від заводу путівку на місяць на море. Іншого пояснення немає.
При нарізанні різьб і розгортання отворів в алюмінії добре допомагає звичайна касторка, вона ж рицинова олія. Для зручності роботи її можна розбавити ізопропиловим спиртом 1/1.
Не імба. Ціна щоб переробити мені на електронну гітару фіра грошей. Супорт і фартух декілька сот кг. А 10-15 шестерень в рази дешевше буде. Все залежить від задач. В моєму варіанті електро гітара це сюр
@@metal_fix кнопки дисплеї $200, серва на поперечку $120, на повздовжну $180. Ну і 4 дні на все про все. Не те щоб фіра, трохи є... Але воно при потоці відіб'ється за 2 тижні
Амереканці спеціально робили не стандарну або якось накосячили ще в перших партіях і так і досихпір вироблять, а в нас в Україні шукають секретний стандарт 😅
Якщо ви критикуєте свою зроблену роботу значить ви дійшли у своїх професій найвищого рівня . В оригінальній деталі був люфт та у вашій новій витонченій теж значить ви скопіювали деталь на 95% У вас все добре вийшло 👍 Мій батько токарь отож я знаю про що говорю !
Можливо, є речі які зроблені мною, і я прям кайфую, що ідеально. А є речі які зробив і думаю, ось тут косяк, там косяк, тут можна краще, там можна краще... Батьку вітання, легкої старості!
Доброго дня .Можливо в інтернеті, на сайті виробника,продавця даних деталей буде вказано тип різьби. Наприклад , що використовується тільки у пожежних машинах.
Пане, але ж на виробі написано, що то є таке, за 2 секунди гуглиться сайт виробника, я знайшов там каталог цих штук, і там є вікно, де можна початитись з співробітником.
@@SUP-2101 он відос про гирі, чоловік працює. Все файно! В мене теж бувало що пів тижня роблю роботу яку неможна показувати, а відео треба викладати, а то нема що)
Я знав що в більшості універсалів відсутній крок 1/19", наприклад для різьби 3/8", але така робота буває раз на рік і можна купити відповідну плашку, але відсутність 11 ниток, то взагалі стидоба конструкторам такої коробки...
@@metal_fix так я и не говорю, что у тебя хоббийный. Просто говорю, что решение настолько не нишевое, что уже даже начинают появляться готовые комплекты
Хіба якщо з ПА друкувати, але розмір шестерен і ціна друку зробить їх золотими. Дешевше простіше - придбати дві серви і зробити ЧПК, та різати любий крок
На невеличкий верстат так, друковані працюють роками. На великі дорого, довго та наврядчи запрацює. Вже краще тоді нарізати самому з будь якої сталі без термо обробки, для разових робіт. Але самому різати на токарному довго.
америка не мала глобального підходу до стандартів, вони були локальні коли починалось машинобудування, в купу їх ніхто не звів і не зведе. щодо нестандартності на конкретному воробі - це срань виробника бо підганялось попарно в рамках партії: ти мусиш купити таке саме і купити у фірми "криворукий біллі" і ніякого сакрального змісту чи задуму тут нема. вони тому і нелюблять метрику - давши метричну різьбу Мхх.хх*хх.хх вони не зможуть продавати запчастини, особливо це в аграрній темі проявляється
І як виявилось в пожежній. Якщо в рамках капіталістичного навколишнього середовища монополія чи індивідуалізм має зміст, то по факту це мразотна дибилія. Хтось поспав на холодному, і йому в голові вилупилась ідея створення якоїсь дичини...
Доброго дня Тот кто працювал на ФТ навряд би хотел на ДИПе працювать Единий недолік в коробке подач отсутствіе некторих ходових резьб і за надто важка задня бабка
Ні, нажаль поки немає. Думаю на рахунок ютуб спонсорства. Але часу на переваги які він дає (ранішній доступ і тд) небагато, враховуючи реалії сьогодення. Воно буде, але коли точно сказати не можу.
Конструктори не думали,а ліпили що є! Коробка до речі ідентична 16к20 і як на мою думку повна ХУ...НЯ! хоча її ліпили на силу силенну станків без жодних змін! В тому ж ЇЖаку наприклад коробка вогонь! Думаю в 1к62 такій широкий функціонал лише з тої причини що його змалювали з ленд-лізової поставки в далекі 50ті роки!
І воняє добряче та довго)) Колись просили порахувати та взяти в роботу бочонки з чистого алюмінію з різьбою внутрішньою м3 на 40мм, відмовився через керосин, порадив звернутися на чпу з керосином.
@@metal_fix але збільшить спектр можливих робіт якщо поставити на обидві подачі. Можна буде нарізати хоч шаровий шарнір однією програмою, а самому зайнятись чимось іншим поки станок працює 👀 Інколи не шкодить помріяти.
У мене все шланги, крани, втулки (навіть якщо то муфта), не маю професійної деформації. Навіть коли людина каже: мені треба шліфанути на токарному пару десяток. я беру і проточую, чи торцую.
@@Степан_механіка якщо тезисно, то: 1) архаїчний (як по механіці так по електриці, хоча останню можна модернізувати на частотник) 2) стан. Важко найти в гарному стані. А капіталити, така собі забава. Або: дивись пункт 1. 3) малі розміри до обробки. В залежності від задач, в моєму варіанті я би вже хотів щось більше 1м63 рмц 2800 або взагалі 16к40.
@@Степан_механіка а як для мене то це самольот ,після настільного шкільного тв16. Куча різьб на основному налаштуванні гітари ,назбиравши шестерень маємо весь набір різьб,там їх 4 наче додаткових.4 конус в задній бабці, що більше ніж у уляновських станків,типу ут16пм,і більше ніж у іжа. Швидкий зажим задньої бабки. Діаметр обробки біля патрона більший за 320 мм , примірно 340-350.
Що до шестерень ну то до Дядька Максима. А на рахунок цієї штукенції що наварили може би повністю переточити (ну це так думки в голос) бо коли нарізалась різьба то таке відчутя зі сири зроблено.
Шестерні хочу вже готові із шліцами, щоб менше переробляти, чи робити з нуля. А із приводу щтукенціх, то до аргонщика питань немає, просто матеріал Г. Але воно тримає 9 бар. Стабільно.
Зря ты так. По поводу 1К62 и 1К62д(ТС-70). Там тоже нужно менять шестерни. Меньше чем на 16к20, но все же. У меня TOS 18 RA стоит,тот тоже много чего режет. Но так же есть шестеренки. Ну и не расчитаны станки разработка которых была в 70-х годах, на новые буржуйские извращения) Спасибо за юмор.
Як казав один мій знайомий - в цілому справи йдуть метрично, але буває, що й зовсім дюймово!
@@MykhailoSmetaniuk ахахаха візьму цю фразу на озброєння))
@@metal_fix
Не можу сказати чи допоможе то вам але
www.nationalfire.com/product/fire-hose-accessories/hose-coupling-nozzle-data/hose-thread-data/
Додам, що у них мабуть немає єдиного стандарту і вони ріжуть як хочуть. Головне, щоб вони підходили один одному, а продукт конкурента не підійде.
@@GetKnowLoreNIKKI Та думаю, що все ж та різьба підпадає під якийсь з безлічі дюймових стандартів, про те для мене завжди було великою загадкою, нахіба так ускладнювати.
Для прикладу метрична різьба характеризується трьома параметрами-діаметр крок, профіль, і відповідно маркується. Усьо!
По суті, будь-яку дюймову різьбу так само можна охарактеризувати цими трьома параметрами, але вся суть у системі стандартизації ! І тут Британська імперія легких шляхів не шукала, наплодили такого лісу, що щось мені підказує, що й вони самі в тому вже мало що тямлять:)
Чекаю на черговий випуск, як на гарячі пиріжки. Краще любого стендапа - можна навіть з дітьми дивитися, бо без матюків. Наперед дякую.
Дякую, приємно так чути))
Я з тих дорослих, що також дивлюся ті відео, які без матюків ❤😅
Гарний канал, дивлюсь як ДМ та інші позитивн українські і англомовні техноканали. Слава українському ютубу) московити йдуть за кораблем.
Амінь, хай йдуть!
Скиньте посилання на англомовні канали будь ласка.
@@kuzmych4813 ua-cam.com/video/yszCjLS1aqk/v-deo.html&si=myJ5hTBeYuZusLxg
Той випадок, коли нічого не зрозуміло, але дуже цікаво)
То перших декілька місяців, дале починаєш на перед розуміти алгоритм роботи коло верстату. То не складно)
Пане,дуже цікаво вас слухати. Пропорція фахової інформації та дотепів що треба.
Дякую, мені приємно))
Привіт усім.На стволі є маркування w.s. Darley. Пишемо це в гугл знаходимо оф. сайт та переходимо в магазин знаходимо шланг Darley 800 де вказано що це стандарт NST(NH). Я знайшов таблицю та перемножив розміра вийшло 70.9 та 50.50 все як у відео. Дякую
Ваша правда.
От чесно, навіть не задумувався над цим. Моя подяка. Буду знати)
Класика, моя повага, рівень досвіду пошуку інформації - gold+
Напишіть мені на пошту: i.can.fix.all.of.mechanic@gmail.com, щоб отримати футболку.
Молодець що довів роботу до кінця 👍
Мусив.
Дякую за чергрове позитивно-інформативне відео. Чекаю нових із нетерпінням
@@ЄвгенОлійник-х5я дякую, приємно)
Нові матюки получаються коли токарь точить американські різьби )))
Відео класні дякую за 12 хвилин відпочинку!
На украинском вроде бы токар без мягкого знака
То дрібниці, головне людина намагається.
Будь ласка!
Упс)
Доброго дня Вам. При наявності дюйма різьб а при повторі різання ще та задача. А при обробці Алюмінію допомагає керосин. Така робота додає досвіду і це головне. Гарна творчість в роботі. 👍👍👍
Дякуючи таким роботам і коментарям від більш досвідчених людей я вже знаю що за різьба, як краще обробляти і тд.
Коментар на підтримку каналу 👍
Чекаємо з нетерпінням 🎉
Все буде добре ✌️🇺🇦
Дякую, приємно))
Дуже позитивні відео. Чекаю з нетерпінням.
Велика подяка автору за ролик і усі толкові коментарі 🎉❤🎉
Завжди будь ласка. Тут в коментарях навіть чат жпт використовували.
є думка про думку манагера америЦького, а давайте утнем таку різьбу якої більш ніде немає, і ті деталі будуть купувати тільки у нас. Хай живе монополія Ура Ура Ура
Воно має місце, бо капіталізм. Але воно вигідне лиш для виробника. А по факту геморой
@@metal_fix геморой 100%
Дуже вузькопрофільний канал! Дуже цікаво. Дюйми то ще та болячка як на мене.
Дякую, приємно))
Бажаю успіху в роботі!
@@максимтрошин-д2в дякую, він знадобився би у випадку із цими перехідниками.
Ого!
Ага)))
Дякую за цікаве відео. Комент та лайк щоб канал ріс)
Дякую, Віталій. Чи стикались із чимось схожим в сша?
Такі різьби роблять для того щоб ніхто неміг повторити, на чпу запраграмували 1.83мм, їм побарабану яку програму написати. Але в Пакістані проце не знають, і перед почятком роботи промовляють ,ТОСІ ВРОБЕ ТОСІ ВТРЕ, ЩЕ НАС ПАРЕЖИВЕ, СПИТАЙ У МИКОЛИ, ВІН ТАКЕ РОБИВ
Знайшли уже що то за різьба, глядіть в коментарях, а то і вам принесуть якусь п-но графію))) так хоч будете знати що воно є
колись дуже давно шукав параметри різьб.
Ходив питав по форумах, знайшов, виявилось VG12 (золотнікова різьба).
А потім пішов шукати хто ж це зробе, ох і трешу я наслухався.
Взагалі то vg5 та vg8)))
@@metal_fix vg5 та vg8 то для авто нипелів типу шредер, тоді (років 15 тому) навіть мітчик було важко знайти. А то була невідома зверюшка від пневматики невідомого походження. Закінчилось все переробкою на "стандартну різьбу" під штуцера які можно купити всюди, а не тільки за океаном.
@@vadimvyalov9679 приносять мені: зробіть перехідник від туристичного газового балону на наш. А там різьба щось на кшталт ніпеля... Кажу: дякую, але я таке не вмію... А з цими, ще був сенс повозитися.
@@metal_fix колись це була доволі розповсюджена тема у туристичної і вело спільноті. У Києві хлопець навчився точити шредери, я навіть замовляв кастомний ніпель з алюмінію. Потім китайці почали робити перехідники під що завгодно і ця тема зішла.
@@vadimvyalov9679 Китай винен не тільки у цих гріхах))
Кментар на підтримку канала😊
Дякую))
З тими "американськими різьбами" завжди було у моїй практиці не просто, у таблицях не завжди є дані по тій різьбі, яку принесли як зразок, нитки не співпадають, або діаметри не ті. Окремо вдячність за круте відео!
Ніби здавалось все просто, але завжди щось через ж
Це робота, яка викликає таке індукційне нагрівання дупи, що можна деталі гартувати на 60 і більше одиниць по Роквеллу
Я би цей перехідник індукційно гартував в отворі інженера що придумав різьбу))
@@metal_fix 😆😆😆
Як з Вами звязатись?
@@АльонаСтрільчук пишіть на пошту i.can.fix.all.of.mechanic@gmail.com
У Вас різьба на виробі: менша NST (NH) 1 1/2" - 9 ниток на дюйм; більша NST (NH) 2 1/2" - 7,5 ниток на дюйм.
Дякую. Ось ми і дойшли до до істини.
Але чому 1.5 дюйма якщо 50.40 по факту 2 дюйми
@@metal_fix Це американська пожежна різьба. Згідно цього стандарту (сайт FireHoseDirect), розмір 1,5 дюйма - це розмір шлангу/рукава, який використовується в даному типурозмірі, а от зовншній діаметр для нарізання різьби 1,99" (згідно таблиці). Відповідно 1,99"*25,4=50,546. Для скручування потрібне певне прослаблення по зовнішньому діамтеру, відповідно 50,546-50,4(фактичний розмір у Вас)=0,146 мм - це зазор для коректного функціонування роз'ємного з'єднання.
Це американська пожежна різьба. Згідно цього стандарту (FireHoseDirect), розмір 1,5 дюйма - це розмір шлангу/рукава, який використовується в даному типурозмірі, а от зовншній діаметр для нарізання різьби 1,99" (згідно таблиці). Відповідно 1,99*25,4=50,546. Для скручування потрібне певне прослаблення по зовнішньому діамтеру, відповідно 50,546-50,4(фактичний розмір у Вас)=0,146 мм - це зазор для коректного функціонування роз'ємного з'єднання.
Стосовно прослаблення це особисте припущення, адже допусків (а вони мали бути на різьбу) в даній таблиці не надано.
@@Пе3к послаблення повинно бути в любому варіанті. На відео воно видно, що не мале, і більше ніж 0.146мм))
Різьби вітворта мають кут тільки 55. Всі інші перелічеві вами різьби не мають відношення до вітворта, то американський стандарт. Там кут 60 як і у нас. Мав колись справу з америнською різьбою. Наче і крок підібрав правильно а воно все не накручувалося, виявилося що різьба двохзахідно і діло пішло. Дякую за відео)
Ну бачте, двох західну я б побачив відразу, а ось кут визначити відносно кроку та діаметру не завжди виходить.
Мій собрат по нещастю часто стикався з дюймовою проблемою, коли займасвя столяркою. Награвшись готовими таблицями і вигадавши купу нових матюків, він почав самостійно перераховувати розміри в Екселі.
Уже в коментах написали що за стандарт.
@@metal_fix чудові новини! Закріпіть його будь ласка, щоб люди бачили.
О ! Нове відео!!! Привіт!!!
Привіт)
Завжди цікаво робити щось незвичне, але, цікавіше, коли це "щось" робить хтось інший)) якось колега мене озадачив, треба було прогнати різьбу під золотник, ото у мене був розрив шаблонів, коли я дізнався, що в повсякденному житті трапляється така вундервафля!
А стосовно варіантів змазки, довгий час працював з синтетичними чавунами, шоб вони були здорові. Так от, там для нарізання різьб і змазування станин використовували керосин, до якого додавали 30-40 грамів мастила на 1 л керосину. Димота від нього страшна, але, більш нічого не було)
Золотник має різьбу vg5 i vg8. Я навіть мітчики і плашку маю))) А на рахунок змазки, то багато казали, і спирт, і керосин, і рицинова олія. Треба буде все спробувати
Йой. Те відчуття, коли в мене настільний китайський FDB може різати 11 ниток ( але часом бракує сили в двигуні і доводиться по десятці то все шкрябати) а тут такий здоровань токарний ні🤔🤭😢 трішки прикро за вас. Але я гадаю, що ви ту проблему вирішите. Шестерні можливо замовити, щоб виготовили. ДМ зможе зробити, чи навіть Ігор Осадчий.( тільки незнаю чи у них час знайдеться) Не думаю що то була б така велика проблема їх виготовити. Терпіння вам та сили. Головне мирного неба🤝
@@Roman-Suprun от уявіть чим думав конструктор... Я шукаю шестерні готові, із переробкою, робити з нуля то трошки дорого буде...
@@metal_fix здається мені, що конструктор не думав а знав, що йому за тим верстатом не стояти і тим більш не різати дюймові різьби😁 Цікаво, чи по паспорті верстату передбачено додаткові шестерні в гітару. Можливо просто не укомплектований верстат потрапив до вас 🤔
@@metal_fixдоброго дня. Можу запропонувати Вам виготовлення шестерень методом 3d-друку з поліамідного порошку за Вашим ескізом? 3-4 шестерні за чесний "шортс" з тим, як вони працюють)
Дякую. прості роботи можуть, якщо захочуть, робити усі. Складну роботу беруться робити, це як виклик, тільки справжні майстри. Ні, не так. Майстри, з великої букви.
Майстер із великої букви, я би був, якщо мав шестерні в гітару і нормальний різбомір. Бо по факту це кустарщина.
Гарні відео, цікава подача інформації. Чи знайшли гітари до ти різьб?
Дякую. Ні. І не знайду, бо модуль в мене 2.25. я шукаю шестерні готові від 16к20, виключно через шліцеву частину.
Алюміній точити треба з соляркою, або гас. Правда смердить але точить.
Спробуємо, бо варіантів багато накидали.
Просто ми привикли до дуже централізованої системи стандартів, у капіталістичних країнах там набагато більше різних стандартів, кожен завод, кожен виробник має право створювати свої стандарти, які ще не запатентовані іншими.
З точки зору заводу виробника це тіпа прикольно. З точки зору споживача, це дибілія. І ця монополія нічим не оправдана. Я зробив таку різьбу бо я так хочу. Супер аргумент, із розряду 13 річної дівчини.. І цим керуються компанії та корпорації.
Задав питання в ChatGPT:
“Ти знаєш, який тип різьби в американському пожежному стволі W.S. Darley?”
Отримав відповідь: «В американських пожежних стволах, таких як ті, що виробляє W.S. Darley, зазвичай використовують різьбу NST (National Standard Thread), також відому як NH (National Hose). Це стандартна різьба для пожежних стволів у США.
Різьба NST/NH має такі характеристики:
• Великий діаметр різьби: В залежності від розміру з’єднання (наприклад, 1.5 дюйми, 2.5 дюйми тощо), діаметр різьби буде змінюватись.
• Крок різьби: Зазвичай NST має 7,5 витків на дюйм для більшості розмірів.
Якщо у вас є конкретна модель ствола W.S. Darley, можна уточнити інформацію про різьбу, перевіривши технічну документацію або звернувшись до виробника.»
Теж саме запитав про радянські пожежні стволи.
Відповідь: «В радянських пожежних стволах використовувалась різьба типу Гост (ГОСТ). Найбільш поширеним стандартом є ГОСТ 28352-89. Цей стандарт передбачає використання трубної циліндричної різьби з кроком різьби, який відповідає метриці трубопровідних систем.
Основні характеристики різьби в радянських пожежних стволах:
• Діаметр різьби: В залежності від розміру з’єднання, стандартним є використання різьби з діаметрами 50 мм (2 дюйми) або 65 мм (2,5 дюйми).
• Крок різьби: Різьба трубного типу з кроком 2.31 мм на виток.
Ця різьба досить відрізняється від американського стандарту NST/NH і несумісна з нею без спеціальних адаптерів.»
Запитав про форму перехідника. Чи конічна є найбільш оптимальна.
Відповідь: «Якщо важливим є зниження турбулентності та втрат тиску, варто використовувати перехідник з параболічним профілем або іншою плавною кривою, наприклад, еліптичний перехідник.»
Гарна і цікава інформація. Дякую.
Напишіть мені на пошту: i.can.fix.all.of.mechanic@gmail.com, щоб отримати футболку.
Є два виходи: наладити виробництво шестерень самому, або придбати станок чпу, накінець, як це робить нормальна Європа.
Ви не праві. Ні в першому ні в другому випадку.
1) для разової роботи є люди які вже мають, і досвід, і обладання для нарізки шестерень, із якими співпрацюю, при чому плідно.
2) ціна цих двох перехідників на чпк, буде коштувати як рідна мама. Ніхто, не буде використовувати чпк в разових роботах. Ні в Україні (багато кого знаю із чпк напряму), ні в Європі. Те що Абом79 показує як він точить болт на чпк, чи ще якусь одноразову роботу, це все контент. Реалії тріші інші, а саме:
1) ціна всіх шестерень в гітару значно нижче ніж переробка верстату на так звану електронну гітару.
2) ціна роботи за два перехідника зроблені на універсалах, в рази дешевше ніж зроблені на чпк.
Я вас більше скажу, знаю майстерні із не хилим станочним парком чпк, де закуповують універсали фрезер, токарний і тд. Бо інколи виготовити якусь спец оснастку на цих верстатах в десятки разів швидше та вигідніше ніж на чпк. І як висновок: все хоче свого.
@@metal_fix Не буду сперечатися. Але, по суті, чпк дешевше. Фактично, нічого не варте і з часом воно дешевшає. А ціна складається, через незбалансований ринок.
@@metal_fix Я гадаю, якщо ми цього не зробимо то ризикуємо залишитись позаду.
у Вас дуже заспокійливий голос.
підписався!
Дякую. Інформація теж не гірше)
в 1к62 і тд коробка подач була сконструйована "в лоб" - там просто ялинка з шестерень, між якими перескакує паразитна при виборі кроку. Також така конструкція дозволяє різати нитки на дюйм просто помінявши місцями "вхід" і "вихід" ялинки.
А в 16к20 і т.д. там уже хитромудра конструкція, де обертання йде колами по коробці, деякі шестерні залежно від вибраного кроку то ведучі, то ведені, то взагалі паразитні.
Типу понтанулись, що так хитро зробили*, але по факту сумнівний апгрейд, бо в ній вже задом наперед обертання не передаси.
*Згідно з совковою традицією або вкрали ідею або змусили зробити етнічного не-росіянина.
Такі маніпуляції в конструкціх (як і динамічні гальма в 2н135) були зроблені виключно за рахунок понтів як ви кажете, а конструктор отримував від заводу путівку на місяць на море. Іншого пояснення немає.
Не знаю що написати, але проя😊влю активність)
Напиши що за крок різьби той, не зрозумілий))
При нарізанні різьб і розгортання отворів в алюмінії добре допомагає звичайна касторка, вона ж рицинова олія. Для зручності роботи її можна розбавити ізопропиловим спиртом 1/1.
Спробуємо всі варіанти)
По алюмінію в якості змащування при нарізці різьб іде звичайний спирт.
Спробуємо і це.
ДМ знає!
що знає?
Ещё одно видео в пример почему электронные гитары имба
Не імба. Ціна щоб переробити мені на електронну гітару фіра грошей. Супорт і фартух декілька сот кг. А 10-15 шестерень в рази дешевше буде. Все залежить від задач. В моєму варіанті електро гітара це сюр
@@metal_fix кнопки дисплеї $200, серва на поперечку $120, на повздовжну $180. Ну і 4 дні на все про все. Не те щоб фіра, трохи є... Але воно при потоці відіб'ється за 2 тижні
@@metal_fix ну хотя тоже да. Я вообще не видел и не имею опыта с электронными гитарами на тяжёлые станки, поэтому тут из меня советчик так себе
@@metal_fix Я врахував би, що електро і приспособи будуть дешевшати а робота буде дорожчати.
7:55 більш правильно сказати що це зменшить гідродинамічний опір, що позитивно впливає на пропускну спроможність.
Дякую. Вірне зауваження
Амереканці спеціально робили не стандарну або якось накосячили ще в перших партіях і так і досихпір вироблять, а в нас в Україні шукають секретний стандарт 😅
Із сторони капіталістичного світу це норма. А по факту це дибілія.
Якщо ви критикуєте свою зроблену роботу значить ви дійшли у своїх професій найвищого рівня .
В оригінальній деталі був люфт та у вашій новій витонченій теж значить ви скопіювали деталь на 95%
У вас все добре вийшло 👍
Мій батько токарь отож я знаю про що говорю !
Можливо, є речі які зроблені мною, і я прям кайфую, що ідеально. А є речі які зробив і думаю, ось тут косяк, там косяк, тут можна краще, там можна краще... Батьку вітання, легкої старості!
Крок 2.8 на 250ЇЖаку ріжеться без будь яких зайвих маніпуляцій просто гарно пошарапавши мізками)
Доброго дня .Можливо в інтернеті, на сайті виробника,продавця даних деталей буде вказано тип різьби.
Наприклад , що використовується тільки у пожежних машинах.
Так ви праві, я не додумався до такого. В коментах вже писали, що то 7.5 крок. Бо загуглили назву, і знайшли стандарт різьби... якась National Hoses..
Пане, але ж на виробі написано, що то є таке, за 2 секунди гуглиться сайт виробника, я знайшов там каталог цих штук, і там є вікно, де можна початитись з співробітником.
Вірите чи ні. Не додумався. Хто гальмо?) я гальмо.
@@metal_fix та коли стоїш за станком, і перед очима одні інструменти - дуже легко вмикається туннельне мислення, а коли за компом то справа інша =)
Все більше розумію, чому ДМ став рідко випускати ролики🤣🤣🤣 Як казали раніше: "пєші ісчо! Афтар жгі!"
Та не рідко ось щойно вийшов.
Гадаю, що в Максима на те є причини. Хоча він мені писав, що в нього все добре.
@@SUP-2101 он відос про гирі, чоловік працює. Все файно! В мене теж бувало що пів тижня роблю роботу яку неможна показувати, а відео треба викладати, а то нема що)
@@metal_fix Злі язики писали, що Макс захворів.
@@SUP-2101захворів на дробарки для шрапнелі ))
Є такій гарний верстат 1А616
Нема гарних 1а616)) більшість доконаних до ручки.
У нас умніки ріжуть трубну різьбу метричними пластинами, то що заважало виробнику таку хрінь зробити😂
@@СергійКарпенко-и7ц походу така ж дурість як і у ваших умніків))
Я знав що в більшості універсалів відсутній крок 1/19", наприклад для різьби 3/8", але така робота буває раз на рік і можна купити відповідну плашку, але відсутність 11 ниток, то взагалі стидоба конструкторам такої коробки...
Це такий геморой, ви навіть не уявляєте.
Чпу вирішує щодо різьби 😂шестерні це минуле сторіччя
Электронной гитары хватит. Китайцы уже даже клепают готовые комплекты для хоббийных стекла
Супер хобійниц станок 3.5 тони ваги 315 патрон. Хоббі прям вищого ґатунку.
На 2 різьби ніхто дивитись не буде, забудьте ви за всемогутність чпк. В рентабельності він програє із тріском при такій роботі.
@@metal_fix так я и не говорю, что у тебя хоббийный. Просто говорю, что решение настолько не нишевое, что уже даже начинают появляться готовые комплекты
шестерні можна було б у тиж хто друкує на 3д принтері, на менших верстатах працює без проблем, а за великі хто зна, але точно буде дешевше...
@@hellpatrol7130 та ну, ви що, тут супорт важить 180-200 кг, і фартух десь 120-150))) їх просто злиже навіть без будь яких рухів)
@@metal_fix можливо... але на іж250 працюють. за такий як ваш нічого сказати не можу.
Хіба якщо з ПА друкувати, але розмір шестерен і ціна друку зробить їх золотими. Дешевше простіше - придбати дві серви і зробити ЧПК, та різати любий крок
@@SilverRainSR для моїх задач вистачить шестерень.
На невеличкий верстат так, друковані працюють роками. На великі дорого, довго та наврядчи запрацює. Вже краще тоді нарізати самому з будь якої сталі без термо обробки, для разових робіт. Але самому різати на токарному довго.
америка не мала глобального підходу до стандартів, вони були локальні коли починалось машинобудування, в купу їх ніхто не звів і не зведе. щодо нестандартності на конкретному воробі - це срань виробника бо підганялось попарно в рамках партії: ти мусиш купити таке саме і купити у фірми "криворукий біллі" і ніякого сакрального змісту чи задуму тут нема. вони тому і нелюблять метрику - давши метричну різьбу Мхх.хх*хх.хх вони не зможуть продавати запчастини, особливо це в аграрній темі проявляється
І як виявилось в пожежній. Якщо в рамках капіталістичного навколишнього середовища монополія чи індивідуалізм має зміст, то по факту це мразотна дибилія. Хтось поспав на холодному, і йому в голові вилупилась ідея створення якоїсь дичини...
Назву здерли почувши у відео полику дядька максима)
Добре. Я поважаю вашу хибну точку зору.чи ви думаєте відео такого формату робляться за 2 хв?
Доброго дня скажіть будь ласка чи ви можете виготовити направляючу рейку до станка твш3 крок 4 11мм на 11мм.
Доброго. Ні, не можу.
Там можливо не крок 4 а 3,927, або модуль 1,25 -стандартний мметричний модуль. Ці рейки продаються.
Можна сфотагруфувати з якимось взірцем розміру і поміряти крок в фотошопі.
Трошки збочений варіант, але якщо воно спрацює, йому би і ні
Доброго дня Тот кто працювал на ФТ навряд би хотел на ДИПе працювать Единий недолік в коробке подач отсутствіе некторих ходових резьб і за надто важка задня бабка
Це можна подолати шестернями, а задня бабка на повітрі
Трохи здивував тим що є ящик нових фрез і немає ящика поламаних фрез.
Чому? Я купив не точені фрези. По гарній ціні. Саме для таких маніпуляцій. Ломані теж є, але небагато.
У Вас є Patreon/Buy me a coffee?
Вже не вперше приходить думка підтримати один з улюблених каналів, та в описі нічого не знайшов🤔
Ні, нажаль поки немає. Думаю на рахунок ютуб спонсорства. Але часу на переваги які він дає (ранішній доступ і тд) небагато, враховуючи реалії сьогодення. Воно буде, але коли точно сказати не можу.
Конструктори не думали,а ліпили що є! Коробка до речі ідентична 16к20 і як на мою думку повна ХУ...НЯ! хоча її ліпили на силу силенну станків без жодних змін! В тому ж ЇЖаку наприклад коробка вогонь! Думаю в 1к62 такій широкий функціонал лише з тої причини що його змалювали з ленд-лізової поставки в далекі 50ті роки!
Теж так думаю. Хоча по факту жменя шестерень вирішить цю проблему.
Керосин по алюминию хорош.
@@ЛеонРотай ооооо, треба буде спробувати
І воняє добряче та довго)) Колись просили порахувати та взяти в роботу бочонки з чистого алюмінію з різьбою внутрішньою м3 на 40мм, відмовився через керосин, порадив звернутися на чпу з керосином.
@@timofeygonchar6375 керосин то ще фігня, точу часто нержу з оліїнкою, от та зараза і смердить що очі ріже, та й налипає добре, що потім не відітреш.
Як з Вами зв'язатись?
Пишіть на пошту i.can.fix.all.of.mechanic@gmail.com
Перероби станок з коробки на сервоприводи, і буде тобі різьба яку тільки побажаеш 😅
Навіть 10 нових шестерень, чи 12 скільки я там рахував, в рази дешевше цієї затії із серваками,
@@metal_fix але збільшить спектр можливих робіт якщо поставити на обидві подачі.
Можна буде нарізати хоч шаровий шарнір однією програмою, а самому зайнятись чимось іншим поки станок працює 👀
Інколи не шкодить помріяти.
Цікаво, а є щось про ці різьби в американських спеціалістів? Можливо там якийсь особливий пожежний стандарт?
Я перерив все що міг знайти, нажаль нічого. При чому гуглив англійською.
Ті , шо на кран кажуть ствол шланг називають рукавом .
У мене все шланги, крани, втулки (навіть якщо то муфта), не маю професійної деформації. Навіть коли людина каже: мені треба шліфанути на токарному пару десяток. я беру і проточую, чи торцую.
На токарном 1а616 йе 9 та 9.5 ниток на дюйм може то вона?
У мене був перший токарний 1а616. Мала точно 9 ниток, а велика 3 дюйми поки невідомо.
@@metal_fix зрощумив
@@metal_fixякі явні мінуси чи недоліки для вас були в 1а616?
@@Степан_механіка якщо тезисно, то:
1) архаїчний (як по механіці так по електриці, хоча останню можна модернізувати на частотник)
2) стан. Важко найти в гарному стані. А капіталити, така собі забава. Або: дивись пункт 1.
3) малі розміри до обробки. В залежності від задач, в моєму варіанті я би вже хотів щось більше 1м63 рмц 2800 або взагалі 16к40.
@@Степан_механіка а як для мене то це самольот ,після настільного шкільного тв16.
Куча різьб на основному налаштуванні гітари ,назбиравши шестерень маємо весь набір різьб,там їх 4 наче додаткових.4 конус в задній бабці, що більше ніж у уляновських станків,типу ут16пм,і більше ніж у іжа. Швидкий зажим задньої бабки. Діаметр обробки біля патрона більший за 320 мм , примірно 340-350.
Інтернет КИТАЙ! На вигляд ак трикутник з трьома парами мірних пластин,як що будете замовляти беріть +2 і мені) РІЗЬБА ДЮЙМОВА АМЕРИКАНСЬКА.
Не зрозумів.
@@metal_fix різьбомір під американські дюймові різьби.
Дивись на стандарти NS, NST, NPT
@@Pa3PblBaTeJIb дякую, гляну. Невже то воно, і як я не знайшов його.
Робота звичайно гемор ще той. Що за різьба також цікаво😂
@@anatoliy_anatoliy426 слідкуємо за коментарями.
Звертайся до дядька Максима повинен допомогти з таким
@@dogdog9177 ви не уважні, я шукаю готові шестерні, від 16к20. Під переробку.
Що до шестерень ну то до Дядька Максима. А на рахунок цієї штукенції що наварили може би повністю переточити (ну це так думки в голос) бо коли нарізалась різьба то таке відчутя зі сири зроблено.
Шестерні хочу вже готові із шліцами, щоб менше переробляти, чи робити з нуля. А із приводу щтукенціх, то до аргонщика питань немає, просто матеріал Г. Але воно тримає 9 бар. Стабільно.
Доброго дня
Чи можлива допомога для військових ?
Пошта i.can.fix.all.of.mechanic@gmail.com
Щось в тебе сталося с промовою. Важкувато слухати, бо як по окремим словам читаєш.
Є таке. Трошки не оптимізований текст, записував в кінець важкого робочого дня.
А спитай дм , чи ігоря осадчого
Вони можуть нарізати, а я шукаю ГОТОВІ шестерні від 16к20, під переробку. Ви не уважні
Роздуми вголос.....
Різба спеціально нестандартна щоб працювала тільки на даному обладнанні. І нічого зайвого неможна було вкрутити.
Логічно, це так званий захист від дурня. Але воно доставляє мороки і клопоту.
Зря ты так. По поводу 1К62 и 1К62д(ТС-70). Там тоже нужно менять шестерни. Меньше чем на 16к20, но все же. У меня TOS 18 RA стоит,тот тоже много чего режет. Но так же есть шестеренки. Ну и не расчитаны станки разработка которых была в 70-х годах, на новые буржуйские извращения) Спасибо за юмор.
1к62 і тс 70 ріже дуже багато. Більше ніж ця коробка подач
@@metal_fix так то да. Почему я и считаю "экономистов" потенциальными вредителями. Начали экономить,и ограничили крутые станки, желанием сэкономить.